Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62019TN0885

    kohtuasi T-885/19: 25. detsembril 2019 esitatud hagi – Aquind jt versus komisjon

    ELT C 68, 2.3.2020, p. 52–53 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    2.3.2020   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 68/52


    25. detsembril 2019 esitatud hagi – Aquind jt versus komisjon

    (kohtuasi T-885/19)

    (2020/C 68/61)

    Kohtumenetluse keel: inglise

    Pooled

    Hagejad: Aquind Ltd (Wallsend, Ühendkuningriik), Aquind Energy Sàrl (Luxembourg, Luksemburg), Aquind SAS (Rouen, Prantsusmaa) (esindajad: Solicitors S. Goldberg, C. Davis, J. Bille ja advokaat E. White)

    Kostja: Euroopa Komisjon

    Nõuded

    Hageja palub Üldkohtul:

    tühistada vaidlustatud meede, milleks on delegeeritud määrus, kuivõrd sellega eemaldati võrkudevaheline ühendus AQUIND liidu loendist;

    teise võimalusena tühistada delegeeritud määrus täies ulatuses ja

    mõista hagejate kohtukulud välja Euroopa Komisjonilt.

    Väited ja peamised argumendid

    Hagejad paluvad hagiavalduses Euroopa Kohtul tühistada komisjoni 31. oktoobri 2019. aasta delegeeritud määrus, millega muudetakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EL) nr 347/2013 seoses Euroopa ühishuviprojektide loendiga.

    Hagejad tuginevad seitsmele väitele.

    1.

    Esimene väide, et võrkudevahelise ühenduse AQUIND liidu loendist eemaldamist ei ole põhjendatud.

    Vastuolus põhjendamise kohustusega ei ole delegeeritud määruses toodud põhjendusi või viiteid põhjendustele, miks on võrkudevaheline ühendus AQUIND liidu loendist eemaldatud, ning hagejatele ei ole sellise eemaldamise põhjendustest teada antud.

    2.

    Teine väide, et rikutud on määruse (EL) nr 347/2013 (1) („TEN-E määrus“) ja eelkõige selle artikli 5 lõike 8 vormilisi ja sisulisi nõudeid.

    Ühishuviprojektide loendi koostamine delegeeritud määruse jaoks ei toimunud kooskõlas TEN-E määruse nõuetega.

    3.

    Kolmas väide, et rikutud on energiaharta lepingu artikli 10 lõiget 1.

    Võrkudevahelise ühenduse AQUIND liidu loendist eemaldamine ja igasuguste põhjenduste puudumine selliseks eemaldamiseks rikuvad energiaharta lepingu artikli 10 lõikes 1 ette nähtud kohustusi luua investeeringutele stabiilsed, õiglased ja läbipaistvad tingimused ja tagada neile aus ja õiglane kohtlemine.

    4.

    Neljas väide, et rikutud on Euroopa Liidu põhiõiguste harta artiklis 41 ette nähtud õigust heale haldusele.

    Põhiõiguste harta artiklit 41 rikkudes ei toimunud võrkudevahelise ühenduse AQUIND liidu loendist eemaldamine erapooletult ning hagejaid ei kuulatud enne delegeeritud määruse vastuvõtmist ära.

    5.

    Viies väide, et rikutud on liidu õigusest tulenevat võrdse kohtlemise põhimõtet.

    Liidu õiguses ette nähtud võrdse kohtlemise põhimõtet rikkudes koheldi võrkudevahelist ühendust AQUIND teistest sarnastest üldhuviprojektidest erinevalt ja nendega võrreldes ebavõrdselt, ilma et selliseks ebavõrdseks kohtlemiseks oleksid esinenud objektiivsed põhjused.

    6.

    Kuues väide, et rikutud on liidu õigusest tulenevat proportsionaalsuse põhimõtet.

    Väljatöötamisel oleva ühishuviprojekti, milleks on võrkudevaheline ühendus AQUIND, liidu loendist lihtsalt eemaldamine, ilma teda detailselt teiste projektidega võrdlemata ja hagejatele võimalust andmata võimalikke probleeme lahendada, on ebaproportsionaalne.

    7.

    Seitsmes väide, et rikutud on liidu õigusest tulenevaid õiguskindluse ja õiguspärase ootuse kaitse põhimõtteid.

    Vaidlustatud meede rikub hagejate õiguspärast ootust, et nad lisatakse liidu loendisse ja et ühishuviprojektide loend koostatakse kooskõlas TEN-E määrusest tulenevate eesmärkide ja kohustustega ning muude õiguslike nõuetega.


    (1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 17. aprilli 2013. aasta määrus (EL) nr 347/2013 üleeuroopalise energiataristu suuniste kohta ja millega tunnistatakse kehtetuks otsus nr 1364/2006/EÜ ning muudetakse määrusi (EÜ) nr 713/2009, (EÜ) nr 714/2009 ja (EÜ) nr 715/2009 (ELT 2013 L 115, lk 39).


    Top