Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013AP0296

    Euroopa Parlamendi 2. juulil 2013. aastal vastu võetud muudatusettepanekud ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, milles käsitletakse liidus liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolli ja -ülevaatust ning millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2000/30/EÜ (COM(2012)0382 – C7-0188/2012 – 2012/0186(COD))

    ELT C 75, 26.2.2016, p. 192–214 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    26.2.2016   

    ET

    Euroopa Liidu Teataja

    C 75/192


    P7_TA(2013)0296

    Tarbesõidukite tehnokontroll ***I

    Euroopa Parlamendi 2. juulil 2013. aastal vastu võetud muudatusettepanekud ettepaneku kohta võtta vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus, milles käsitletakse liidus liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolli ja -ülevaatust ning millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2000/30/EÜ (COM(2012)0382 – C7-0188/2012 – 2012/0186(COD)) (1)

    (Seadusandlik tavamenetlus: esimene lugemine)

    (2016/C 075/33)

    Muudatusettepanek 1

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (3)

    Tehnoülevaatus on osa üldisemast korrast, millega tagatakse, et sõidukeid hoitakse nende kasutamise ajal liiklusele ohutus ja keskkonna seisukohast vastuvõetavas seisukorras. Kõnealune kord peaks hõlmama kõigi sõidukite korralist tehnoülevaatust ja kommertsvedusid tegevate liiklevate sõidukite tehnokontrolli ning sõidukite registreerimist käsitlevaid sätteid , et vahetult liiklusohtlikke sõidukeid ei kasutataks teedel liiklemiseks .

    (3)

    Tehnoülevaatus on osa üldisemast korrast, millega tagatakse, et sõidukeid hoitakse nende kasutamise ajal liiklusele ohutus ja keskkonna seisukohast vastuvõetavas seisukorras. Kõnealune kord peaks hõlmama kõigi sõidukite korralist tehnoülevaatust ja kommertsvedusid tegevate liiklevate sõidukite tehnokontrolli ning sõidukite registreerimist käsitlevaid sätteid. Korraline ülevaatus peaks olema sõiduki sõidukõlblikkuse tagamise peamine vahend. Tarbesõidukite tehnokontrollid peaksid korralisi ülevaatusi üksnes täiendama ning neid peaks kohaldama otseselt liiklusohtlike liiklevate sõidukite tuvastamiseks.

    Muudatusettepanek 2

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 4

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (4)

    Liidus on sõidukite ohutuse valdkonnas vastu võetud mitmeid tehnilisi standardeid ja nõudeid . Siiski on liiklevate sõidukite etteteatamata tehnokontrolliga vaja tagada, et pärast sõidukite turulelaskmist vastavad need kogu kasutusaja jooksul ohutusstandarditele .

    (4)

    Liidus on sõidukite ohutuse valdkonnas vastu võetud mitmeid tehnilisi standardeid , nõudeid ja keskkonnastandardeid . Siiski on liiklevate sõidukite etteteatamata tehnokontrolliga vaja tagada, et pärast sõidukite turulelaskmist on need kogu kasutusaja jooksul tehniliselt sõidukõlblikud .

    Muudatusettepanek 3

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 5 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (5 a)

    Kuna komisjoni aruandes direktiivi 2000/30/EÜ rakendamise kohta on nimetatud, et paljudel tehnokontrolliks peatatud sõidukitel ei avastata mingeid puudusi, peaks liiklevate sõidukite tehnokontrolli alla kuuluvate sõidukite valimine toimuma käitajate riskiprofiili alusel ja keskenduma suure riskiprofiiliga ettevõtjatele, et niimoodi vähendada nende ettevõtjate halduskoormust, kes hooldavad oma sõidukeid nõuetekohaselt.

    Muudatusettepanek 4

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 6

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (6)

    Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tuleks rakendada riskiastme hindamise süsteemi abil. Liikmesriigid võivad kasutada Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. märtsi 2006. aasta direktiivi 2006/22/EÜ (mis käsitleb nõukogu määruste (EMÜ) nr 3820/85 ja (EMÜ) nr 3821/85 rakendamise miinimumtingimusi seoses autovedudega seotud sotsiaalõigusnormidega ja millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu direktiiv 88/599/EMÜ artikli 9 kohaselt kehtestatud riskiastme hindamise süsteemi.

    (6)

    Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tuleks seetõttu rakendada riskiastme hindamise süsteemi abil , mis põhineb üksikute ettevõtjate käitatavate sõidukite puhul avastatud puuduste arvul ja raskusastmel, mida on nimetatud standardsetes tehnoülevaatuse kontrollkaartides ja liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruannetes .

    Muudatusettepanek 5

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 6 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (6 a)

    Võttes arvesse tarbesõidukite osakaalu liikmesriikide vahelises liikluses ning selleks et vältida diskrimineerimist sõiduki registreerimise riigi alusel, tuleks riskiastme hindamise süsteemi rakendada kogu liidus ja see peaks põhinema kõikide liikmesriikide tarbesõidukite korrapäraste tehnokontrollide ja teeäärsete kontrollide piisaval ühtlustamisel.

    Muudatusettepanek 6

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 6 b (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (6 b)

    Lepingusse tuleb inkorporeerida Euroopa Parlamendi ja nõukogu 21. oktoobri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1071/2009, millega kehtestatakse ühiseeskirjad autoveo-ettevõtja tegevusalal tegutsemise tingimuste kohta ning luuakse Euroopa autoveo-ettevõtjate register (ERRU). ERRU võimaldab riikide autoveo- ettevõtjate riiklike registrite üleeuroopalist ühendamist kooskõlas liidu andmekaitse-eeskirjadega. Selle, liikmesriikide pädevate asutuste hallatava süsteemi kasutamine lihtsustab koostööd liikmesriikide vahel ning vähendab nii ettevõtete kui ka haldusasutuste kontrollidega seotud kulusid.

    Muudatusettepanek 7

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 7 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (7 a)

    Kommertsvedusid tegevate veoautode asemel kasutatakse mõnel juhul põllumajanduslikke sõidukeid, mille valmistajakiirus ületab 40 km/h. Oluline on tagada, et juhul, kui põllumajanduslikke sõidukeid kasutatakse sellisel viisil, käsitletakse neid liiklevate sõidukite tehnokontrolli seisukohast veoautodega samamoodi.

    Muudatusettepanek 8

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 10

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (10)

    Liigse halduskoormuse ja -kulu vältimiseks ning kontrollide tõhustamiseks tuleks eelisjärjekorras kontrollida sõidukeid, mida käitavad ettevõtjad, kes ei täida liiklusohutus- ja keskkonnakaitsenorme, samal ajal kui vastutustundlike ja ohutusnõudeid täitvate ettevõtjate nõuetekohaselt hooldatud sõidukeid tuleks harvemini kontrollida .

    (10)

    Liigse halduskoormuse ja -kulu vältimiseks ning kontrollide tõhustamiseks peaksid riiklikud pädevad asutused saama otsustada, et eelisjärjekorras kontrollitakse sõidukeid, mida käitavad ettevõtjad, kes ei täida liiklusohutus- ja keskkonnakaitsenorme, samal ajal kui vastutustundlike ja ohutusnõudeid täitvate ettevõtjate nõuetekohaselt hooldatud sõidukeid kontrollitakse harvemini.

    Muudatusettepanek 9

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 11

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (11)

    Liiklevate sõidukite tehnokontroll peaks hõlmama algset ja vajaduse korral põhjalikumat kontrolli. Mõlemal juhul peaks kontroll hõlmama sõiduki kõiki asjakohased osi ja süsteeme. Kõigi võimalike punktide ühetaolisemaks kontrollimiseks tuleks kehtestada kontrollimeetodid ja puuduste näited ning tuleks ette näha nende hindamine vastavalt raskusastmele.

    (11)

    Liiklevate sõidukite tehnokontroll peaks hõlmama algset ja vajaduse korral põhjalikumat kontrolli. Mõlemal juhul peaks kontroll hõlmama sõiduki kõiki asjakohased osi ja süsteeme , sh veose kinnitamist . Kõigi võimalike punktide ühetaolisemaks kontrollimiseks tuleks kehtestada kontrollimeetodid ja puuduste näited ning tuleks ette näha nende hindamine vastavalt raskusastmele. Veose kinnitamisega seoses tuleks soodustada veose kinnitamise ja selle hindamise standardite kasutamist.

    Muudatusettepanek 10

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 11 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (11 a)

    Kuna rehvide nõuetekohane toimimine on tihedalt seotud nende rõhuga, tuleks kaaluda UNECE eeskirjas 64.02 määratletud rehvirõhu seire süsteemide paigaldamise kohustuse laiendamist tarbesõidukitele ning asjakohasel juhul tuleks nende süsteemide toimimist kontrollida liiklevate sõidukite tehnokontrollide käigus.

    Muudatusettepanek 11

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 11 b (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (11 b)

    Liikmesriigid võivad kontrollida veose kinnitamist liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus vastavalt kehtivatele normidele. Selliste kontrollide tulemusi ei tohiks sisestada riskiastme hindamise süsteemi enne veose kinnitamise alaste eeskirjade ühtlustamist liidu tasandil. Kuni ühtlustamiseni tuleks julgustada kasutada hindamisel Euroopa norme ja Euroopa parimaid tavasid käsitlevaid suuniseid veose kinnitamise kohta autoveos.

    Muudatusettepanek 12

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 12

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (12)

    Liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruanded on mitmes liikmesriigis elektroonilised. Sel juhul tuleks juhile esitada kontrolliaruande väljatrükk . Liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus kogutud kõik andmed ja kogu teave tuleks saata liikmesriigi ühisesse andmebaasi, et andmeid oleks võimalik hõlpsamini töödelda ning et andmeedastusega ei kaasneks täiendavat halduskoormust.

    (12)

    Liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruanded on mitmes liikmesriigis elektroonilised. Sel juhul on tähtis täielikult kasutada elektroonilise suhtluse võimalusi ning kontrolliaruandeid võimalikult vähe välja printida . Liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus kogutud kõik andmed ja kogu teave tuleks saata liikmesriigi ühisesse andmebaasi, et andmeid oleks võimalik hõlpsamini töödelda ning et andmeedastusega ei kaasneks täiendavat halduskoormust.

    Muudatusettepanek 13

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 13

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (13)

    Liikuvate kontrolliüksuste kasutamine aitab vähendada järjekordi ja käitajate kulusid, kuna üksikasjalikumaid kontrolle saab teha kohe tee ääres. Teatavatel tingimustel võidakse üksikasjalikumad kontrollid teha ka ülevaatuspunktides.

    (13)

    Liikuvate kontrolliüksuste kasutamine aitab vähendada järjekordi ja käitajate kulusid, kuna üksikasjalikumaid kontrolle saab teha kohe tee ääres. Üksikasjalikumad kontrollid võidakse teha ka ülevaatuspunktides , kui need asuvad läheduses .

    Muudatusettepanek 14

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 13 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (13 a)

    Algset liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegevatel isikutel peaksid olema piisavad oskused tõhusa visuaalse kontrolli tegemiseks.

    Muudatusettepanek 15

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 14 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (14 a)

    Algse liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegemise eest ei tohiks ettevõtjatelt ega autojuhtidelt tasu võtta. Et aga katta kulusid, mis liikuvatel kontrolliüksustel või läheduses asuvatel ülevaatuspunktidel tekivad üksikasjalikuma liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus tehniliste seadmete kasutamisel, peaks liikmesriikidel olema õigus kehtestada tasu kindlakstehtud suurte või ohtlike puuduste eest, mis annavad tunnistust sellest, et sõidukit käitav ettevõtja ei ole täitnud kohustust hoida sõiduk sõidukõlbulikus seisukorras. Ettevõtjate finantskoormuse piiramiseks tuleks tasu kehtestada selliselt, et selle summa ei ületa tasu, mida võetakse sama sõidukikategooria korralise tehnoülevaatuse eest. Kogu selliste tasude kehtestamiselt saadavat kasu või sissetulekut tuleks kasutada liiklusohutuse suurendamiseks.

    Muudatusettepanek 16

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 16

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (16)

    Selleks et tõhustada liikmesriikidevahelist teabevahetust, peaks igas liikmesriigis olema üks asutus, kes tegutseb asjaomaste pädevate asutustega suhtlemisel kontaktpunktina. See asutus peaks koostama ka asjakohase statistika. Peale selle peaksid liikmesriigid kohaldama oma territooriumil järjekindlat riiklikku jõustamisstrateegiat ning nad võivad rakendamise kooskõlastamiseks määrata ühe asutuse. Iga liikmesriigi pädevad asutused peaksid ette nägema menetluse tähtaegade ja vahetatava teabe sisu kindlaksmääramiseks.

    (16)

    Selleks et tõhustada liikmesriikidevahelist teabevahetust, peaks igas liikmesriigis olema üks asutus, kes tegutseb asjaomaste pädevate asutustega suhtlemisel kontaktpunktina. See asutus peaks koostama ka asjakohase statistika , eelkõige selle kohta, millise kategooria tarbesõidukeid liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus kontrolliti, kui palju ja milliseid puudusi leiti ja millise raskusastmega need puudused olid . Peale selle peaksid liikmesriigid kohaldama oma territooriumil järjekindlat riiklikku jõustamisstrateegiat ning nad võivad rakendamise kooskõlastamiseks määrata ühe asutuse. Iga liikmesriigi pädevad asutused peaksid ette nägema menetluse tähtaegade ja vahetatava teabe sisu kindlaksmääramiseks.

    Muudatusettepanek 17

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 17

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (17)

    Selleks et liidus rakendatava liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmava korra toimimist oleks võimalik jälgida, peaksid liikmesriigid komisjonile kaks korda aastas teatama liiklevate sõidukite kontrolli tulemused. Komisjon peaks kogutud andmed edastama Euroopa Parlamendile.

    (17)

    Selleks et liidus rakendatava liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmava korra toimimist oleks võimalik jälgida, peaksid liikmesriigid komisjonile igal teisel aastal enne 31. märtsi teatama liiklevate sõidukite kontrolli tulemused. Komisjon peaks kogutud andmed edastama Euroopa Parlamendile.

    Muudatusettepanek 18

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Põhjendus 17 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (17 a)

    Et ettevõtjate ja autojuhtide ajakulu oleks võimalikult väike ja üldine tõhusus suurem, tuleks liiklevate sõidukite tehnokontrolli puhul innustada autovedusid käsitlevate sotsiaalõigusnormide – Euroopa Parlamendi ja nõukogu 15. märtsi 2006. aasta määrus (EÜ) nr 561/2006, mis käsitleb teatavate autovedusid käsitlevate sotsiaalõigusnormide ühtlustamist (2), direktiiv 2006/22/EÜ ja nõukogu 20. detsembri 1985. aasta määrus (EMÜ) nr 3821/85 autovedudel kasutatavate sõidumeerikute kohta  (3) – järgimist.

    Muudatusettepanek 19

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 1 – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Käesoleva määrusega kehtestatakse liikmesriikide territooriumil liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolli kord.

    1.    Käesoleva määrusega kehtestatakse liikmesriikide territooriumil liiklevate tarbesõidukite tehnokontrolli ja -ülevaatuse kord.

    Muudatusettepanek 20

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 1 – lõige 1 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    1 a.     Liiklevate sõidukite tehnokontrolli teostamisel ei tohi esineda diskrimineerimist autojuhi kodakondsuse alusel ega asjaomase tarbesõiduki registreerimise või kasutuselevõtmise riigi alusel.

    Muudatusettepanek 75

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 2 – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    1.   Käesolevat määrust kohaldatakse selliste tarbesõidukite suhtes, mille valmistajakiirus ületab 25 km/h ja mis kuuluvad järgmistesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2007/46/EÜ kohastesse kategooriatesse:

    1.   Käesolevat määrust kohaldatakse selliste sõidukite suhtes, mille valmistajakiirus ületab 25 km/h ja mis kuuluvad järgmistesse direktiivis 2007/46/EÜ ja direktiivis 2003/37/EÜ osutatud kategooriatesse:

    mootorsõidukid, mida kasutatakse reisijate veoks ja millel on lisaks juhiistmele üle kaheksa istekoha (M2- ja M3-kategooria sõidukid);

    mootorsõidukid, mida kasutatakse reisijate veoks ja millel on lisaks juhiistmele üle kaheksa istekoha (M2- ja M3-kategooria sõidukid) , ja mis tahes nende külge kinnitatud haagis ;

    vähemalt neljarattalised sõidukid, mida kasutatakse kaupade maateeveoks ja mille registrimass ei ületa 3 500 kg (N1-kategooria sõidukid);

    peamiselt kaubaveoks kasutatavad mootorsõidukid, mille täismass on kuni 3 500 kg (N1-kategooria sõidukid) , ja mis tahes nende külge kinnitatud haagis ;

    kaubaveoks kasutatavad sõidukid , mille registrimass ületab 3 500 kg (N2- ja N3-kategooria sõidukid);

    kaubaveoks kasutatavad mootorsõidukid , mille registrimass ületab 3 500 kg (N2- ja N3-kategooria sõidukid) ja mis tahes nende külge kinnitatud haagis ;

    haagised ja poolhaagised, mille registrimass ei ületa 3 500 kg (O1- ja O2-kategooria sõidukid);

     

    haagised ja poolhaagised, mille registrimass ületab 3 500 kg (O3- ja O4- kategooria sõidukid).

     

     

    T5-kategooria ratastraktorid, mida kasutatakse avalikel teedel peamiselt kaubandusliku maanteetranspordi eesmärgil ja mille maksimaalne valmistajakiirus ületab 40 km/h.

    Muudatusettepanek 28

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 6

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (6)

    „tarbesõiduk” – kaupade või reisijate kommertsveoks ettenähtud mootorsõiduk ja selle haagis;

    (6)

    „tarbesõiduk” – mootorsõiduk ja selle haagis , mis on ette nähtud kaupade või reisijate maanteeveoks tasu eest ;

    Muudatusettepanek 29

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 9

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (9)

    „liiklevate sõidukite tehnokontroll” – liikmesriigi territooriumil avalikel teedel liiklevate tarbesõidukite etteteatamata kontroll, mida teevad ametiasutused või mis tehakse nende otsese järelevalve all;

    (9)

    „liiklevate sõidukite tehnokontroll” – liikmesriigi territooriumil avalikel teedel liiklevate tarbesõidukite ja nende veose kinnitamise etteteatamata kontroll, mida teevad ametiasutused või mis tehakse nende otsese järelevalve all;

    Muudatusettepanek 30

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 10

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (10)

    „tehnoülevaatus” – kontroll, et sõiduki kõik osad vastavad ohutus- ja keskkonnanäitajatele, mis kehtivad tüübikinnituse andmise, esimese registreerimise või kasutuselevõtmise ja ka järelpaigaldamise ajal;

    (10)

    „tehnoülevaatus” – kontroll, millega tagatakse, et sõiduk on avalikel teedel liiklemiseks ohutu ja et see vastab nõutavatele ohutus- ja keskkonnanäitajatele, mis kehtivad tüübikinnituse andmise, esimese registreerimise või kasutuselevõtmise ja ka järelpaigaldamise ajal;

    Muudatusettepanek 31

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 11

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    (11)

    „pädev asutus” – ametiasutus või avalik-õiguslik asutus, kes vastutab liiklevate sõidukite riikliku tehnokontrolli süsteemi haldamise eest.

    (11)

    „pädev asutus” – liikmesriigi volitatud ametiasutus või avalik-õiguslik asutus, kes vastutab liiklevate sõidukite tehnokontrolli süsteemi haldamise , sealhulgas asjakohasel juhul ka liiklevate sõidukite tehnokontrollide tegemise eest.

    Muudatusettepanek 32

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 12 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (12 a)

    „ettevõtja” – füüsiline või juriidiline isik, tulunduslik või mittetulunduslik ühendus või isikute rühm, mis ei ole juriidiline isik, samuti juriidilise isiku staatuses ametiasutus või juriidilise isiku staatuses asutuse alluvuses olev ametiasutus, mis tegeleb autovedudega kas rendi või tasu eest või omal kulul;

    Muudatusettepanek 33

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 14 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (14 a)

    „ohutushindamine” – tarbesõiduki šassii ja kanderaamistiku, haakeseadme, rooliseadme, rehvide, velgede ja pidurisüsteemi visuaalne, toimivuse ja töötamise kontroll.

    Muudatusettepanek 34

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 14 b (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (14 b)

    „ülevaatuspunkt” – avalik või eraõiguslik asutus või ettevõte, kellele liikmesriik on andnud volituse teha tehnoülevaatust.

    Muudatusettepanek 35

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 3 – lõige 1 – punkt 14 c (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    (14 c)

    „käitaja” – eraisik või juriidiline isik, kes käitab sõidukit kas selle omanikuna või kellel on sõiduki omaniku volitus seda käitada;

    Muudatusettepanek 37

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 5

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Igas liikmesriigis igal kalendriaastal tehtavate liiklevate sõidukite algsete tehnokontrollide koguarv moodustab vähemalt 5 % selliste tema territooriumil registreeritud sõidukite koguarvust, millele osutatakse artikli 3 lõikes 1 .

    Igas liikmesriigis viiakse igal kalendriaastal läbi nõuetekohane arv sõidukite algseid tehnokontrolle .

     

    Igas liikmesriigis igal kalendriaastal tehtavate liiklevate tarbesõidukite algsete tehnokontrollide koguarv moodustab vähemalt 5 % alljärgnevate tema territooriumil registreeritud tarbesõidukite koguarvust, millele osutatakse artikli 2 lõikes 1:

     

    mootorsõidukid, mida kasutatakse reisijate veoks ja millel on lisaks juhiistmele üle kaheksa istekoha (M2- ja M3-kategooria sõidukid);

     

    kaubaveoks kasutatavad sõidukid, mille registrimass ületab 3 500 kg (N2- ja N3-kategooria sõidukid);

     

    haagised ja poolhaagised, mille registrimass ületab 3 500 kg (O3- ja O4- kategooria sõidukid).

     

    Proportsionaalselt kontrollitakse vähemalt 5 % tarbesõidukitest, mis ei ole registreeritud tema territooriumil, kuid seal liiguvad.

    Muudatusettepanek 76

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 6

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    1.    Riiklikul tasandil kehtestatakse liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmav riskiastme hindamise süsteem, mis põhineb üksikute ettevõtjate käitatavate sõidukite puhul avastatud puuduste arvul ja raskusastmel. Riskiastme hindamise süsteemi haldab liikmesriigi pädev asutus.

    1.   Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tõhususe suurendamiseks tuleb liidu tasandil kehtestada riskiastme hindamise süsteem, mis põhineb tarbesõidukite korralise tehnoülevaatuse ja liiklevate sõidukite tehnokontrolli käigus leitud puuduste arvul ja raskusastmel. Riskiastme hindamise süsteem põhineb kogu liidus omavahel ühendatud riiklikel elektroonilistel registritel ja seda haldab iga liikmesriigi pädev asutus.

     

    Kolm aastat pärast Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse XX (milles käsitletakse mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust ja millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 2009/40/EÜ) jõustumist esitatakse tehnoülevaatuse kontrollkaardid ja liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruanded standardses Euroopa Liidu vormis.

    2.    Liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmavasse riskiastme hindamise süsteemi lisatavale igale ettevõtjale määratakse riskiprofiil I lisas osutatud kriteeriumide alusel.

    2.    Pärast lõikes 1 osutatud kuupäeva määratakse igale riskiastme hindamise süsteemi lisatavale ettevõtjale riskiprofiil , kasutades järgmisi I lisas osutatud kriteeriumeid:

     

    puuduste arv;

     

    puuduste raskusaste;

     

    ülevaatuste või kontrollide arv;

     

    ajafaktor.

    Ettevõtjad klassifitseeritakse järgmise riskiprofiili alusel:

    Ettevõtjad klassifitseeritakse järgmise riskiprofiili alusel:

    suur risk;

    suur risk;

    keskmine risk,

    keskmine risk,

    väike risk.

    väike risk.

     

    Et ettevõtjad saaksid oma riskiprofiili parandada, võetakse asjaomase ettevõtja riskiastme kindlaksmääramisel arvesse seda, kuidas need ettevõtjad on järginud vabatahtlike ja korrapäraste sõidukite ohutushindamiste tulemusena esitatud sellise tehnoülevaatuse nõudeid, mis toimuvad järgmiste ajavahemike järel:

     

    N2- kategooria sõidukid registrimassiga üle 7,5 t: esmakordselt alates 42. kuust pärast esimest registreerimist ja järgmised ohutushindamised iga 6 kuu tagant pärast viimati tehtud tehnoülevaatust;

     

    N3-kategooria sõidukid: esmakordselt alates 30. kuust pärast esimest registreerimist ja järgmised ohutushindamised iga 6 kuu tagant pärast viimati tehtud tehnoülevaatust;

     

    O4-kategooria sõidukid: esmakordselt alates 30. kuust pärast esimest registreerimist ja järgmised ohutushindamised iga 6 kuu tagant pärast viimati tehtud tehnoülevaatust.

    3.   Liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmava riskiastme hindamise süsteemi rakendamiseks võivad liikmesriigid kasutada Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2006/22/EÜ artikli 9 kohaselt kehtestatud riskiastme hindamise süsteemi.

    3.   Liiklevate sõidukite tehnokontrolli hõlmava riskiastme hindamise süsteemi rakendamiseks kasutavad liikmesriigid määruse (EÜ) nr 1071/2009 kohaselt kehtestatud riskiastme hindamise süsteemi.

     

    Riskiastme hindamise süsteem hõlmab teavet artiklis 2 osutatud sõidukite tehnokontrolli kohta 4 aastat pärast käesoleva määruse jõustumist.

    Muudatusettepanek 39

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 7 – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    1.   Liikmesriigis registreeritud sõidukite juhid hoiavad sõidukis viimase tehnoülevaatuse kontrollkaardi ja viimase liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruande, kui need on olemas.

    1.   Liikmesriigis registreeritud sõidukite juhid hoiavad sõidukis viimase tehnoülevaatuse kontrollkaardi ja viimase liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruande, kui need on olemas. Kui kontrollkaart ja aruanne on sõiduki päritoluliikmesriigis elektrooniliselt saadaval, ei saa ametiasutused nõuda paberkoopiate hoidmist sõidukis.

    Muudatusettepanek 40

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 7 – lõige 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    3.    Üksikud ettevõtjad tagavad, et nende käitatavad sõidukid on kogu aeg liiklusele ohutus ja sõidukõlblikus seisukorras.

    3.    Käesoleva määruse kohaldamisalasse kuuluvaid sõidukeid käitavad ettevõtjad tagavad, et nende käitatavad sõidukid on kogu aeg liiklusele ohutus ja sõidukõlblikus seisukorras ning et viimase tehnoülevaatuse kontrollkaardi originaali või kinnitatud koopiat ja määruse XX [korraliste tehnoülevaatuste kohta] artikli 10 kohaselt väljastatud ülevaatuse tõendit hoitakse sõidukis .

    Muudatusettepanek 41

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 7 – lõige 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    3.   Üksikud ettevõtjad tagavad, et nende käitatavad sõidukid on kogu aeg liiklusele ohutus ja sõidukõlblikus seisukorras.

    (Ei puuduta eestikeelset versiooni.)

    Muudatusettepanek 42

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 9

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Liiklevate sõidukite tehnokontrolliks sõidukite väljavalimisel valivad inspektorid eelisjärjekorras välja sõidukid, mida käitavad artikli 6 lõikes 2 osutatud suure riskiprofiiliga ettevõtjad. Muid sõidukeid võib kontrolliks välja valida juhul, kui kahtlustatakse, et sõiduk on liiklusohtlik.

    Kui liikmesriik nii otsustab, võivad inspektorid liiklevate sõidukite tehnokontrolliks sõidukite väljavalimisel valida eelisjärjekorras välja sõidukid, mida käitavad artikli 6 lõikes 2 osutatud suure riskiprofiiliga ettevõtjad. Muid sõidukeid võib kontrolliks välja valida juhul, kui kahtlustatakse, et sõiduk on liiklusohtlik.

    Muudatusettepanek 43

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 1 – lõik 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Algset liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegev inspektor:

    Algset liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegev inspektor:

    a)

    kontrollib, et vajaduse korral oleks artikli 7 lõike 1 kohaselt sõidukis tehnoülevaatuse kontrollkaart ja liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruanne;

    a)

    kontrollib, et vajaduse korral oleks artikli 7 lõike 1 kohaselt sõidukis viimati teostatud tehnoülevaatuse kontrollkaart , määruse XX [korraliste tehnoülevaatuste kohta] artikli 10 kohaselt väljastatud ülevaatuse tõend ja võimaluse korral viimane liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruanne;

    b)

    hindab visuaalselt sõiduki ja selle veose seisukorda.

    b)

    hindab visuaalselt sõiduki tehnilist seisukorda.

    Muudatusettepanek 44

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 1 – lõik 2 – punkt b a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    b a)

    võib kontrollida vastavust mis tahes õigusaktide nõuetele, mis puudutavad tarbesõidukite käitamist liidus.

    Muudatusettepanek 45

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 2 – taane 2 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    šassii ja kanderaamistik;

    Muudatusettepanek 46

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 2 – taane 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    teljed, veljed, rehvid, vedrustus;

    veljed ja rehvid,

    Muudatusettepanek 47

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 2 – taane 3 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    haakeseade,

    Muudatusettepanek 48

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 2 – taane 4

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    saaste.

    saaste : müra ja heitgaasid .

    Muudatusettepanek 49

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Iga kõnealuse valdkonna kontroll hõlmab ühte või mitut II lisas loetletud punkti või kõiki asjakohaseid punkte.

    Iga kõnealuse valdkonna kontroll hõlmab kõiki II lisas loetletud punkte , mida peetakse valdkonna puhul vajalikuks ja oluliseks .

    Muudatusettepanek 50

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 4

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Peale selle võib inspektor kontrollida II lisa punktis 1 osutatud muid kontrollivaldkondi ning kõnealuses lisas loetletud ühte või mitut punkti või kõiki punkte.

    Peale selle võib inspektor ohutusriskide olemasolul vajaduse korral kontrollida muid kontrollivaldkondi, mis on loetletud II lisa 1. osas, hõlmates kõiki nimetatud lisas loetletud punkte , mida peetakse nende valdkondade puhul vajalikuks ja oluliseks .

    Muudatusettepanek 77

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 10 – lõige 2 – lõik 5

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Kui tehnoülevaatuse kontrollkaardilt või liikuvate sõidukite tehnokontrolli aruandest ilmneb, et eelmisel kuul on kontrollitud mõnda II lisas osutatud punkti, ei kontrolli inspektor seda punkti, v.a kui kontroll on õigustatud ilmse puuduse tõttu.

    Kui viimati tehtud tehnoülevaatuse kontrollkaardilt , vabatahtliku korrapärase sõiduki ohutushindamise käigus või liikuvate sõidukite tehnokontrolli aruandest ilmneb, et eelmisel kolmel kuul on kontrollitud mõnda II lisas osutatud punkti, ei kontrolli inspektor seda punkti, v.a kui kõnealune kontroll on õigustatud ilmse puuduse tõttu.

    Muudatusettepanek 52

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 11 – lõige 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    2.   Kui kontrolle tehakse ülevaatuspunktis, ei tehta algset liiklevate sõidukite tehnokontrolli kõnealusest ülevaatuspunktist kaugemal kui kümme kilomeetrit .

    2.   Kui kontrolle tehakse ülevaatuspunktis, tuleb need teha esimesel võimalusel ning kõige lähemas ülevaatuspunktis .

    Muudatusettepanek 53

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 11 – lõige 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    3.   Liikuvatel kontrolliüksustel on liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegemiseks vajalikud seadmed, sh vähemalt vahendid, mida on vaja pidurite, roolisüsteemi ja vedrustuse seisundi ning heite kontrollimiseks.

    3.   Liikuvatel kontrolliüksustel on liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegemiseks vajalikud seadmed, sh vähemalt vahendid, mida on vaja pidurite, roolisüsteemi ja vedrustuse seisundi , heite ning massi kontrollimiseks.

    Muudatusettepanek 54

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 12 – lõige 2 – taane 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    ohtlikud puudused, mis on otseselt ja vahetult liiklusohtlikud , nii et sõidukit ei tohi mingil tingimusel liiklemiseks kasutada .

    ohtlikud puudused, mis on otseselt ja vahetult liiklusohtlikud ning mis põhjendavad sõiduki liiklemiseks kasutamise keelamist asjaomase liikmesriigi või selle pädevate asutuste poolt .

    Muudatusettepanek 55

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 13

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Artikkel 13

    Artikkel 13

    Konkreetsed veose kinnitamise kontrolli eeskirjad

    Veose kinnitamise kontroll

    Inspektor võib kontrollida sõiduki veose kinnitamist kooskõlas IV lisaga. Veose kinnitamisega seotud raskete või ohtlike puuduste korral kohaldatakse ka artiklis 14 osutatud järelmeetmeid.

    Inspektorid võivad kontrollida sõiduki veose kinnitamist kooskõlas kehtivate normidega. Selliste kontrollide tulemusi ei tohiks sisestada riskiastme hindamise süsteemi enne veose kinnitamise alaste eeskirjade ühtlustamist liidu tasandil.

     

    Komisjon esitab … [vastavalt korraliste tehnoülevaatuste määruse ettepaneku artiklis 18 a sätestatud kuupäevale] Euroopa Parlamendile ja nõukogule aruande veose kinnitamise ühtlustamise kohta autoveos, veose kinnitamise kontrollimise kohta liikluses ja meetodite analüüsi kohta, et tagada, et sõidukit käitavad ettevõtjad, kaubasaatjad, ekspediitorid, laadijad ja veost käitlevad muud asjaomased käitajad järgivad veose kinnitamise nõudeid.

     

    Vajaduse korral lisatakse komisjoni aruandele seadusandlik ettepanek.

    Muudatusettepanek 56

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 14 – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    1.   Algse või üksikasjalikuma kontrolli käigus ilmnenud rasked puudused kõrvaldatakse viivitamata ja kontrollikoha läheduses .

    1.   Algse või üksikasjalikuma kontrolli käigus ilmnenud rasked puudused kõrvaldatakse viivitamata ja vajalike seadmetega kohas, mis asub võimalikult lähedal kontrollikohale, kus tehti algne või üksikasjalikum kontroll .

    Muudatusettepanek 57

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 14 – lõige 3 – lõik 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    3.   Inspektor ei luba ohtlike puudustega sõidukit kasutada enne, kui sellised puudused on kontrollikohas kõrvaldatud. Inspektor võib anda loa kõnealuse sõiduki kasutamiseks, et sõita kõnealuste puuduste kõrvaldamiseks lähimasse autoremonditöökotta, tingimusel et ohtlikud puudused on fikseeritud nii, et need võimaldavad töökotta jõuda ega sea vahetult ohtu reisijaid ega muid liiklejaid.

    3.   Inspektor ei luba ohtlike puudustega sõidukit kasutada enne, kui sellised puudused on kontrollikohas või lähimas autoremonditöökojas kõrvaldatud. Kui puudused tuvastatakse sõiduki sellistes valdkondades, mida käsitletakse artikli 10 lõikes 2, annab inspektor loa kõnealuse sõiduki kasutamiseks, et sõita kõnealuste puuduste kõrvaldamiseks lähimasse autoremonditöökotta, tingimusel et ohtlikud puudused on käepäraselt kõrvaldatud nii, et need võimaldavad töökotta jõuda ega sea vahetult ohtu sõiduki reisijaid ega muid liiklejaid.

    Muudatusettepanek 58

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 14 – lõige 3 – lõik 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Inspektor võib anda loa tuua ohtlike puudustega sõiduk kohe lähimasse kohta , kus seda on võimalik remontida või kus see kõrvaldatakse liiklusest.

    Inspektor võib anda loa tuua ohtlike puudustega sõiduk kohe võimalikult lähedalasuvasse paika , kus seda on võimalik remontida või kus see kõrvaldatakse liiklusest.

    Muudatusettepanek 59

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 16 – lõige 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    2.   Inspektor teatab pädevale asutusele üksikasjalikuma liiklevate sõidukite tehnokontrolli tulemused mõistliku aja jooksul pärast kontrolli. Pädev asutus säilitab kõnealust teavet 36 kuud alates selle saamise kuupäevast .

    2.   Inspektor teatab pädevale asutusele elektrooniliselt üksikasjalikuma liiklevate sõidukite tehnokontrolli tulemused mõistliku aja jooksul pärast nimetatud kontrolli. Pädev asutus sisestab kõnealuse teabe määruses (EÜ) nr 1071/2009 osutatud riiklikus registris ja säilitab seda 36 kuud alates teabe saamisest .

    Muudatusettepanek 60

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 16 – lõige 3

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    3.   Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tulemused teatatakse sõiduki registreerinud asutusele.

    3.   Liiklevate sõidukite tehnokontrolli tulemused teatatakse elektrooniliselt sõiduki registreerinud asutusele , sõiduki omanikele ja teises liikmesriigis registreeritud sõidukite puhul ERRU kaudu, nagu on sätestatud määruses (EÜ) nr 1071/2009 .

    Muudatusettepanek 61

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 18 – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    1.   Kui muus kui kontrolli tegevas liikmesriigis registreeritud sõidukil avastatakse rasked või ohtlikud puudused, eriti sellised, mille tõttu keelatakse sõiduki kasutamine, teavitab kontaktpunkt sõiduki registreerimise liikmesriigi pädevat asutust kõnealuse kontrolli tulemustest.

    1.   Kui muus kui kontrolli tegevas liikmesriigis registreeritud sõidukil avastatakse rasked või ohtlikud puudused, eriti sellised, mille tõttu keelatakse sõiduki kasutamine, teavitab kontaktpunkt sõiduki registreerimise liikmesriigi pädevat asutust kõnealuse kontrolli tulemustest.

     

    Sõiduki registreerimise liikmesriik võtab seda teavet ettevõtjate klassifitseerimisel artikli 6 lõike 2 kohaselt arvesse.

    Kõnealune teave sisaldab liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruande elemente, mis on esitatud VI lisas.

    Kõnealune teave sisaldab liiklevate sõidukite tehnokontrolli aruande elemente, mis on esitatud VI lisas ja see edastatakse standardses vormis määruse (EÜ) nr 1071/2009 artiklis 16 osutatud riikliku elektroonilise registri kaudu .

    Komisjon võtab kooskõlas artikli 23 lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega vastu üksikasjalikud eeskirjad, mille alusel teavitatakse registreerimisliikmesriigi pädevat asutust raskete või ohtlike puudustega sõidukitest.

    Komisjon võtab kooskõlas artikli 23 lõikes 2 osutatud kontrollimenetlusega vastu üksikasjalikud eeskirjad, mille alusel teavitatakse registreerimisliikmesriigi pädevat asutust raskete või ohtlike puudustega sõidukitest.

    Muudatusettepanek 62

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 18 – lõige 2 – lõik 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Sõiduki registreerimise liikmesriigi pädev asutus teavitab kontrolli tegeva liikmesriigi pädevat asutust võetud meetmetest.

    Sõiduki registreerimise liikmesriigi pädev asutus teavitab kontrolli tegeva liikmesriigi pädevat asutust võetud meetmetest ja sisestab teabe Euroopa autoveo-ettevõtjate registrisse (ERRU) .

    Muudatusettepanek 63

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 18 – lõige 2 a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    2 a.     Kui avastatakse suured või ohtlikud puudused, edastatakse käitaja nimi kontaktpunktile vastavalt artiklile 16.

    Muudatusettepanek 64

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 18 – lõige 2 b (uus)

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

     

    2 b.     Sõiduki registreerimise liikmesriik annab liiklevate sõidukite tehnokontrolli tegevale asutusele teavet kontrollitavat sõidukit omava ettevõtja riskiprofiili kohta. See teave esitatakse elektrooniliselt ja mõistliku aja jooksul. Komisjon võtab vastu rakendusaktid, millega kehtestatakse üksikasjalikud eeskirjad selle kohta, kuidas see teave tuleb asjaomasele asutusele esitada.

     

    Need rakendusaktid võetakse vastu artikli 23 lõikes 2 osutatud kontrollimenetluse kohaselt.

    Muudatusettepanek 65

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 20 – lõige 2 – lõik 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Komisjon edastab kogutud andmed Euroopa Parlamendile.

    Komisjon esitab Euroopa Parlamendile aruande, milles antakse ülevaade kogutud andmetest .

    Muudatusettepanek 66

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 22 – lõige 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    2.   Artiklis 21 osutatud delegeeritud volitused antakse määramata ajaks [alates käesoleva määruse jõustumise kuupäevast].

    2.   Artiklis 21 osutatud delegeeritud volitused antakse komisjonile viieks aastaks [alates käesoleva määruse jõustumise kuupäevast]. Komisjon esitab delegeeritud volituste kohta aruande hiljemalt 9 kuud enne viieaastase tähtaja möödumist. Volituste delegeerimist uuendatakse automaatselt samaks ajavahemikuks, välja arvatud juhul, kui Euroopa Parlament või nõukogu esitab selle suhtes vastuväite, tehes seda hiljemalt kolm kuud enne iga ajavahemiku lõppemist.

    Muudatusettepanek 67

    Ettepanek võtta vastu määrus

    Artikkel 24 – lõige 2

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    2.   Kooskõlas lõikega 1 sätestatud eeskirjad hõlmavad karistusi juhul, kui juht või käitaja ei tee inspektoriga koostööd ega kõrvalda kontrolli käigus avastatud puudusi .

    2.   Kooskõlas lõikega 1 sätestatud eeskirjad hõlmavad karistusi juhul, kui juht või käitaja ei tee inspektoriga koostööd , ja juhul, kui artikli 14 rikkumisest tulenevalt on tegemist sõiduki ebaseadusliku kasutamisega .

    Muudatusettepanek 68

    Ettepanek võtta vastu määrus

    II lisa – 2. osa – punkt 5.2.2 – alapunkt d a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    5.2.2.

    Veljed

    Kõikide velgede visuaalne kontroll mõlemast küljest

     

    Parlamendi muudatusettepanek

    5.2.2.

    Veljed

    Kõikide velgede visuaalne kontroll mõlemast küljest

    d a)

    Velg ei ühildu rattarummuga

    Muudatusettepanek 69

    Ettepanek võtta vastu määrus

    II lisa – 2. osa – punkt 5.2.3 – teine veerg Meetod

    Komisjoni ettepanek

    5.2.3

    Rehvid

    Kogu rehvi visuaalne kontroll, sõites sõidukiga edasi ja tagasi.

    Parlamendi muudatusettepanek

    5.2.3

    Rehvid

    Kogu rehvi visuaalne kontroll, sõites sõidukiga edasi ja tagasi.

     

    Rehvirõhu mõõtmine manomeetriga ja selle võrdlemine tootja antud väärtustega.

    Muudatusettepanek 70

    Ettepanek võtta vastu määrus

    III lisa I – 1. osa – pealkiri „Ohtlikud puudused” – lõige 1

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    Vahetult liiklusohutust kahjustavad puudused. Sõiduki edasine kasutamine liikluses ei ole lubatud , kuigi teatavatel juhtudel ja kindlaksmääratud tingimustel võidakse lubada sõiduki juhtimist kindlaksmääratud kohta, näiteks sõiduki koheseks remontimiseks või liiklusest kõrvaldamiseks.

    Vahetult liiklusohutust kahjustavad puudused , mille puhul asjaomasel liikmesriigil või selle pädeval asutusel on õigus keelustada sõiduki edasine kasutamine liikluses, kuigi teatavatel juhtudel ja kindlaksmääratud tingimustel võidakse lubada sõiduki juhtimist kindlaksmääratud kohta, näiteks sõiduki koheseks remontimiseks või liiklusest kõrvaldamiseks.

    Muudatusettepanek 71

    Ettepanek võtta vastu määrus

    III lisa – 2. osa – punkt 5.2.3 – teine veerg

    Komisjoni ettepanek

    5.2.3.

    Rehvid

    e)

    Rehvimustri jääksügavus ei vasta nõuetele (1) .

     

    X

    X

     

     

    Vähem kui 80 % nõutavast mustri jääksügavusest

     

     

     

    Parlamendi muudatusettepanek

    5.2.3.

    Rehvid

    e)

    Rehvimuster on õigusaktidega nõutava minimaalse jääksügavusega .

     

    X

    X

     

     

    Rehvimuster on õigusaktidega nõutavast väiksema jääksügavusega.

     

     

     

    Muudatusettepanek 72

    Ettepanek võtta vastu määrus

    III lisa – 2. osa – punkt 5.2.3 – alapunkt g a (uus)

    Komisjoni ettepanek

    5.2.3.

    Rehvid

     

     

     

     

    Parlamendi muudatusettepanek

    5.2.3.

    Rehvid

    g a)

    Töörõhk ekspluatatsioonil on sõiduki ühes rehvis vähenenud 20 %

     

    X

    X

    Muudatusettepanek 73

    Ettepanek võtta vastu määrus

    IV lisa

    Komisjoni ettepanek

    Muudatusettepanek

    […]

    välja jäetud


    (1)  Seejärel saadeti see vastavalt kodukorra artikli 57 lõike 2 teisele lõigule vastutavale komisjonile tagasi uueks läbivaatamiseks (A7-0207/2013).

    (2)   ELT L 102, 11.4.2006, lk 1.

    (3)   EÜT L 370, 31.12.1985, lk 8.


    Top