EUROOPA KOMISJON
Brüssel,13.11.2017
COM(2017) 662 final
KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE
2016. aasta aruanne Euroopa Liidu humanitaarabipoliitika ja selle rakendamise kohta
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 52017DC0662
REPORT FROM THE COMMISSION TO THE EUROPEAN PARLIAMENT AND THE COUNCIL Annual report on the European Union's humanitarian aid policies and their implementation in 2016
KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE 2016. aasta aruanne Euroopa Liidu humanitaarabipoliitika ja selle rakendamise kohta
KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE 2016. aasta aruanne Euroopa Liidu humanitaarabipoliitika ja selle rakendamise kohta
COM/2017/0662 final
EUROOPA KOMISJON
Brüssel,13.11.2017
COM(2017) 662 final
KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE
2016. aasta aruanne Euroopa Liidu humanitaarabipoliitika ja selle rakendamise kohta
Sisukord
Sissejuhatus Sissejuhatus
Ülevaade peamistest 2016. aastal toetatud humanitaarabioperatsioonidest Ülevaade peamistest 2016. aastal toetatud humanitaarabioperatsioonidest
Lisateave ja allikad Lisateave ja allikad
Sissejuhatus
Käesolevas aruandes antakse ülevaade Euroopa Komisjoni kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi (ECHO) poolt 2016. aastal humanitaarabi valdkonnas võetud peamistest meetmetest ja saavutatud poliitilistest tulemustest. Käesolev aruanne koostati nõukogu 20. juuni 1996. aasta määruse (EÜ) nr 1257/96 (humanitaarabi kohta) artikli 19 alusel, mille kohaselt esitab komisjon igal aastal Euroopa Parlamendile ja nõukogule aastaaruande, milles on kokkuvõte eelneva aasta jooksul rahastatud meetmetest.
Ülevaade peamistest 2016. aastal toetatud humanitaarabioperatsioonidest
2016. aastal oli humanitaarkriise rohkem, need olid keerulisemad ja tõsisemad. Relvakonflikte oli üle 50 ning kõige tõsisemate laiaulatuslike kriiside, nagu Süüria, Jeemeni, Lõuna-Sudaani või Tšaadi järve piirkonna kriisi lahendamiseks tehtud edusammud olid olematud või väga piiratud. Selliste oluliste suundumustega nagu kliimamuutus, linnastumine ja demograafiline surve seotud loodusõnnetused on loonud viimastel aastatel olukorra, kus igal aastal vajab ligikaudu 26 miljonit inimest humanitaarabi. Kokku vajas 2016. aastal humanitaarabi enam kui 95 miljonit inimest 40 riigis ning ligikaudu 65 miljonit inimest (neist pooled olid lapsed) sunniti ümber asuma. See arv oli suurem kui kunagi varem.
Seetõttu oli ELi humanitaarabi eelarve 2016. aastal suurem kui kunagi varem, kokku 1,8 miljardit eurot 1 .
Süüria kriisiga toimetulek
Oluline osa ELi 2016. aasta humanitaarabi eelarvest läks kõige otsesemalt Süüria kriisist mõjutatud riikides asuvate pagulaste toetamiseks, samuti Süürias asuvate ja humanitaarabi vajavate inimeste toetamiseks.
Komisjon eraldas kooskõlas 2016. aasta veebruaris Londoni konverentsil antud lubadustega Süürias ja selle naaberriikides humanitaaroperatsioonide läbiviimiseks 454 miljonit eurot.
Süürias läks peaaegu pool komisjoni humanitaarabist koheseks elupäästvaks abiks ja erakorraliseks humanitaarabiks. Lisaks sellele hõlmas abi puhta joogivee, sanitaar- ja hügieenitingimuste, toiduainete, lastekaitse ja hädaabivahendite kättesaadavuse tagamist. Jordaanias ja Liibanonis kasutati ELi humanitaarabi kõige haavatavamas olukorras pagulastele sularahaabi, elupäästva eriarstiabi, mitteformaalse hariduse ja peavarju andmiseks ning joogivee, hügieeni- ja sanitaartingimuste tagamiseks. Rahvusvahelisel tasandil tehti suuri jõupingutusi ka humanitaariabile takistamatu juurdepääsu tagamisel, pagulaste kaitsel ning rahvusvahelise humanitaarõiguse järgimisel.
2016. aastal lõi EL ka Türgi pagulasrahastu 2 , et reageerida Türgis asuva kolme miljoni pagulase vajadustele. Sellest rahastust suunatakse 2016. ja 2017. aastal 1,4 miljardit eurot humanitaarabi eelkõige väljaspool laagrit elavatele pagulastele (kes moodustavad suure enamuse Türgis asuvatest pagulastest ning kes on ka kõige haavatavamad). Selleks algatas komisjon Maailma Toiduprogrammi ja Türgi Punase Poolkuu kaudu ELi kõige aegade ulatuslikuma humanitaarprojekti – hädaolukorra sotsiaalse turvavõrgu – mille raames tehakse ühele miljonile kõige haavatavamas olukorras olevale pagulasele deebetkaartidele igakuiseid sularaha ülekandeid.
Aafrika humanitaarabivajadustele reageerimine
Aafrika humanitaarkriisidele reageerimine moodustas sarnaselt varasemate aastatega olulise osa ELi humanitaarabist. Erilist tähelepanu pöörati Sahelis ja Aafrika Sarvel ning Tšaadi järve piirkonna keerukatele hädaolukordadele, kus lisaks toidukriisidele on käimas mitmed pikaleveninud konfliktid. Kokku eraldas komisjon Sahara-taguse Aafrika kriiside lahendamiseks 747 miljonit eurot. Suurimad summad eraldati Sudaani ja Lõuna-Sudaani kriisidele (192 miljonit eurot) ning Aafrika Sarve (203 miljonit eurot) ja Lääne-Aafrika piirkonnale (140 miljonit eurot). Nii Aafrika Sarve kui ka Saheli piirkonna puhul oli komisjoni strateegia keskne eesmärk tagada tihe seos ELi arenguabiga, et toetada mõjutatud kogukondade vastupanuvõimet. EL on Kesk-Aafrika Vabariigis jätkuvalt väga aktiivne humanitaarabi andja. See toimub kooskõlas ELi järjepideva kõrgetasemelise osalemisega Kesk-Aafrika Vabariigi toetamisel, mille raames antakse lühi- ja pikaajalist abi ning toetatakse konflikti ohvrite ja pagulaste vastupanuvõime parandamist nii riigis endas kui ka naaberriikides.
Iraak, laiem Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika
EL täitis olulist rolli Iraagi konflikti ohvrite toetamisel (159 miljonit eurot) ning kuulus rahvusvaheliste toetuspüüdluste esirinda (muu hulgas volinik Stylianidese poolt ÜRO peaassambleel juhitud kõrgetasemelise ürituse kaudu). EL aitas Mosuli piirkonda hõlmanud konflikti raames ELi kodanikukaitse mehhanismi 3 kaudu ka korraldada ja koordineerida ELi liikmesriikide mitterahalise abi andmist.
Lisaks sellele jätkas EL humanitaaroperatsioonide märkimisväärset toetamist Jeemenis (70 miljonit eurot), kus olukord halvenes jätkuvalt nii seoses peamiste humanitaarabivajadustega kui ka rahvusvahelise humanitaarõiguse austamise seisukohast. Abi anti ka Palestiinale (25 miljonit eurot). Põhja-Aafrikas jätkati abi andmist humanitaarabivajaduste katmiseks Lääne-Sahara pagulaste ning Liibüa konfliktist mõjutatud elanikkonna hulgas.
Ukraina
EL oli jätkuvalt üks suurimatest humanitaarabi andjatest Ukraina kriisis. Abi hõlmas Ida-Ukraina konflikti tõttu kannatavatele kõige haavatavamatele inimestele toiduainete, peavarju, tervishoiuteenuste ja psühholoogilise toe osutamist. Kokku eraldati kriisile reageerimiseks 28,4 miljoni euro väärtuses ELi humanitaarabivahendeid.
Loodusõnnetustele reageerimine
Loodusõnnetustele kiiresti ja tõhusalt reageerimine oli komisjoni põhiprioriteediks ka 2016. aastal. See toetub nii partnerorganisatsioonide kaudu antud humanitaarabile kui ka ELi kodanikukaitse mehhanismile, mille abil lihtsustatakse ja koordineeritakse liikmesriikide mitterahalise abi andmist hädaolukordadele reageerimise koordineerimiskeskuse kaudu.
2016. aastal oli põhiprioriteediks El Niñole reageerimine, sest selle fenomeni mõju oli kõnealusel aastal eriti tuntav. Komisjon eraldas El Niñost mõjutatud inimestele erakorralise humanitaarabi andmiseks 298 miljonit eurot.
Komisjon oli valmis andma abi ka ootamatute katastroofide korral. EL andis rahalist abi eelkõige Fidžil troopilise tsükloni Winston ja Paapua Uus-Guineas põua ohvriks langenutele ning Ecuadoris 2016. aastal aset leidnud maavärina ohvritele. Tegemist oli nii humanitaarabi kui ka Euroopa kodanikukaitse abiga.
Valdkonnaülesed küsimused
Hädaolukordades hariduse andmine
Hädaolukordades hariduse edendamine on olnud viimastel aastatel komisjoni peamiseks prioriteediks. 2016. aastal eraldas komisjon enam kui 4 % esialgsest humanitaarabi eelarvest humanitaarkriiside korral kasutatavatele haridusprogrammidele, mis on kooskõlas volinik Stylianidese poolt tema ametiaja alguses antud lubadustega.
Ülemaailmne humanitaarabiteemaline tippkohtumine
Komisjon osales aktiivselt ülemaailmsel humanitaarabiteemalisel tippkohtumisel, mis toimus 23.–24. mail 2016 Istanbulis. EL andis kokku ligikaudu 100 lubadust. Need hõlmasid sundrännet käsitlevat uut arengupõhist poliitikat 4 , humanitaarkaitset käsitlevaid uusi suuniseid, liitumist ulatusliku kokkuleppega (Grand Bargain) ja selles aktiivset osalemist eesmärgiga parandada abi tõhusust ja tulemuslikkust, hariduse hädaolukordades rahastamise jätkamist humanitaareelarvest ning liitumist hartaga, mis käsitleb puudega inimeste vajadustega arvestamist humanitaarabimeetmete puhul 5 , ning linnakriise käsitleva hartaga 6 .
Ulatuslik kokkuleppe (Grand Bargain)
Komisjon täitis keskset rolli enne ülemaailmset humanitaarabiteemalist tippkohtumist toimunud ulatuslikku kokkulepet käsitlevatel läbirääkimistel ning selle raames antud lubaduste täitmise esimesel aastal. Ulatusliku kokkuleppe raames kohustusid abiandjad ja rakendusasutused järgima meetmepaketti, millega suurendatakse ühistegevuse ja vastastikuste kohustuste vaimus humanitaarmeetmete tõhusust. Lisaks ulatusliku kokkuleppe raames vahendajaks olemisele koostab komisjon tegevuskava humanitaarabivajaduste erapooletuks ja terviklikuks hindamiseks. Tegevuskaval on keskne tähendus, kuna sellega luuakse alus strateegilisele kavandamisele ja rahastamisele ning sihtotstarbelistele ja tõhusatele humanitaarmeetmetele.
Humanitaarabi ja arengukoostöö sidumine
Humanitaarabi ja arengukoostöö vahelise seose tähtsust arutati nii arvukatel olulistel mitmepoolsetel üritustel kui ka Euroopa tasandil. 2016. aastal tehti edusamme nii poliitilisel tasandil (nt uuendatud Euroopa arengukonsensus 7 , ülemaailmne humanitaarabiteemaline tippkohtumine ja ulatuslik kokkulepe) kui ka operatiivtasandil.
Komisjoni talitused tegid Haitil tihedat koostööd orkaan Matthew tagajärgede likvideerimisel, eesmärgiga tagada toiduga kindlustatus ja maapiirkondade vastupanuvõime ning parandada linnakeskkonna vastupanuvõimet. Nigeerias töötati riigi kirdeosa keeruka kriisi lahendamiseks välja ühine vastupanuvõimele keskenduv lähenemisviis. Komisjoni talitused võtsid esialgseid meetmeid katseprojektides osalevate riikide ühiseks kindlaksmääramiseks, et täiendavalt edendada ja esitleda humanitaarabi ja arengukoostööd.
Komisjoni talitused teevad Euroopa välisteenistusega tihedat koostööd sundrände valdkonnas, et toetada kohapeal meetmeid, mille raames hakatakse rakendama sundrände suhtes terviklikku, arengupõhist lähenemisviisi. See järgib ka 19. septembril 2016 ÜRO Peaassambleel vastu võetud pagulasi ja rändajaid käsitlevas New Yorgi deklaratsioonis sätestatut. Sellega edendatakse ka 2016. aastal avaldatud Euroopa Liidu üldise välis- ja julgeolekupoliitika strateegia rakendamist.
Humanitaarabi ja arengukoostööd on tõhustatud, et reageerida kriisidest ja konfliktidest mõjutatud laste haridusvajadustele ning luua haavatavates ja kriisidest mõjutatud olukordades ülemaailmse humanitaarabiteemalise tippkohtumise raames algatatud fondi „Education Cannot Wait“ abil senisest kestlikumaid haridussüsteeme.
Komisjon jätkas ka Saheli vastupanuvõime algatuse ülemaailmse liidu (AGIR) kaudu Sahelis toidu ja toiduainetega kindlustamise parandamiseks seosepõhise lähenemisviisi rakendamist. Sellega seoses suunas EL 1,5 miljardit eurot arenguabiks, et toetada Lääne-Aafrikas ajavahemikus 2014–2020 vastupanuvõimet suurendavaid meetmeid.
2015.-2016. aasta El Niño kriis oli teine hea näide humanitaarabi ja arenguvaldkonna ühismeetmetest, samuti rahvusvahelise kogukonna ning riiklike ja kohalike omavalitsuste koostööst. EL rahastas meetmeid kokku 539 miljoni euro ulatuses.
EL on kriisidest mõjutatud riikides rakendanud alati põhimõtet mitte tekitada kahju ning on võtnud eesmärgiks tagada toetatava meetme puhul konfliktitundliku lähenemisviisi järgimise.
Sularaha kasutamine abi andmise viisina
Kooskõlas ulatusliku kokkuleppe raames võetud kohustustega on komisjon jätkanud sularahapõhise abi edasi arendamist kõikjal, kus see sobilik on. Sularaha kasutatakse abi andmise viisina üha enam piiramatute mitmeotstarbeliste ülekannete vormis, sest see on sihtgrupi suhtes väärikas, paindlik ja valikuvõimalusi pakkuv. Muud sularaha abi andmise viisina kasutamise eelised on suurem tõhusus, kulutõhusus ning abiandjate ja maksumaksjate seisukohast ka suurem mõju, kuna abi jõuab kõige haavatavama elanikkonnani. Võimaluse ja vajaduse korral prooviti leida kooskõla ka kohalike ja riiklike mehhanismidega nagu näiteks sotsiaalkaitsesüsteemid.
Sundränne
Võttes arvesse üle maailma erinevates konfliktides ümberpaigutatud inimeste arvu tohutut kasvu ning muret tekitavat trendi, mille kohaselt on inimesed sunnitud üha kauem oma kodust eemal viibima, võttis komisjon sundrände suhtes ametlikult kasutusele uue arengupõhise lähenemisviisi. Selle strateegia eesmärk on ennetada sundrände pikalevenimist ning järk-järgult lõpetada humanitaarabist sõltumine juba tekkinud sundrändeolukordades. Uus lähenemisviis keskendub iseseisva toimetuleku edendamisele, võimaldades põgenikel väärikalt elada, andes vastuvõtvatele riikidele omapoolse panuse, kuni võimaliku vabatahtliku tagasipöördumise või ümberasumiseni. Lisaks sellele loodi 2016. aasta juunis eesmärgiga edendada teadmisi pikaleveninud sundrände ja selle põhjustajate kohta Euroopa Komisjoni teadmuskeskus rände ja rahvastiku küsimustes (KCMD).
Unustatud kriisid
EL rõhutas jätkuvalt vajadust toetada unustatud kriiside ohvreid, kellele suunatakse keskmiselt vähemalt 15 % esialgsest humanitaarabi eelarvest. EL jätkas humanitaarabi andmist Lääne-Sahara pagulastele Alžeerias, riigisiseselt ümberpaigutatud inimestele Myanmaris ja Sudaanis, konfliktist mõjutatud elanikkonnale Pakistanis ning Darfuri pagulastele Tšaadis.
Hädaabimeetmed
ELi humanitaarabi hädaabimeetmed on koostatud selleks, et reageerida kiiresti ootamatutele hädaolukordadele. Need koosnevad kolmest rahastamismehhanismist, mis käsitlevad järgmisi valdkondi: epideemiad, väiksema ulatusega meetmed ning Rahvusvaheline Punase Risti ja Punase Poolkuu Seltside Föderatsiooni katastroofiabi hädaolukordade fondi meetmed. Kokku eraldati 11,5 miljonit eurot, millest 3,5 miljonit eurot epideemiatele; 5 miljonit eurot väiksema ulatusega meetmeteks ja 3 miljonit eurot katastroofiabi hädaolukordade fondi meetmeteks.
ECHO lennuoperatsioonid ja muud humanitaarabi transpordi- ja logistikaoperatsioonid
Teatavates kriisiolukordades on humanitaarabi lennuteenused turvapiirangute või puuduva taristu tõttu ainsaks viisiks, kuidas pääseda kõrvalistesse piirkondadesse ning jõuda inimesteni. Humanitaarabi lennuteenuseid kasutatakse ka evakuatsiooniks meditsiinilistel või turvalisusega seotud põhjustel. Abi kohaletoimetamiseks ohtlikes või muul moel keerulistes tingimustes rahastab komisjon transpordi- ja logistikaprogramme eelkõige ÜRO humanitaarabi lennuteenuse ning logistikaklastri kaudu (kokku 20,97 miljoni euro ulatuses). Komisjon kasutab humanitaarabi töötajate Sahara-taguses Aafrikas asuvatesse kriisikolletesse kohaletoimetamiseks ka ECHO lennuoperatsioonide teenuseid (eelarvega natuke alla 14 miljoni euro).
Humanitaarabioperatsioonide hindamine
Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi hindamisprogramm kestab viis aastat ning selle eesmärk on hõlmata kogu peadirektoraadi tegevust kõnealusel ajavahemikul. Humanitaarabi puhul teostatakse selleks geograafilisi ja temaatilisi hindamisi, mis käsitlevad peadirektoraadi humanitaaroperatsioonide kõiki olulisi aspekte. Lisaks sellele teostatakse iga viieaastase perioodi jooksul üks kõikehõlmav hindamine, mis toetub 30 varasemale hindamisele ning vajaduse korral täiendavatele uuringutele. Selline kõikehõlmav hindamine toimub 2017. aastal ning see hõlmab aastaid 2012–2016. Selle käigus kontrollitakse ELi humanitaarabi poliitika üldist rakendamist.
2016. a eelarve
1. Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi sõlmitud rahastamislepingute loetelu 8 : |
http://ec.europa.eu/echo/files/funding/agreements/agreements_2016.pdf
2. Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi 2016. aasta eelarve täitmine
EUROOPA KODANIKUKAITSE JA HUMANITAARABIOPERATSIOONIDE PEADIREKTORAADI 2016. AASTA EELARVE TÄITMINE |
|
Piirkond/riik |
Summa |
Aafrika |
767 |
Sudaan ja Lõuna-Sudaan |
192 |
Kesk-Aafrika |
94 |
Ida-Aafrika järvede piirkond |
63 |
Aafrika Sarv |
203 |
Lõuna-Aafrika, India ookeani piirkond |
47 |
Lääne-Aafrika |
140 |
Põhja-Aafrika |
20 |
Aafrika |
10 |
Lähis-Ida ja Euroopa naaberriigid |
747 |
Lähis-Ida |
634 |
Euroopa naaberriigid |
114 |
Aasia, Vaikse ookeani piirkond |
119 |
Edela- ja Kesk-Aasia |
73 |
Kagu-Aasia ja Vaikse ookeani piirkond |
47 |
Kesk- ja Lõuna-Ameerika ning Kariibi mere piirkond |
46 |
Kesk- ja Lõuna-Ameerika |
28 |
Kariibi mere piirkond |
18 |
Katastroofid kogu maailmas |
41 |
Kodanikukaitse |
42 |
ELi humanitaarabi vabatahtlikud |
8 |
Piimatoodete jaotamine |
30 |
Täiendavad tegevused ja tugi |
89 |
KOKKU |
1 889 |
(miljonites eurodes) |
Lisateave ja allikad
·Üldteave Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi (ECHO) kohta:
·Finantsteave komisjoni humanitaarabiga seotud tegevuse kohta 2016. aastal:
http://ec.europa.eu/echo/funding-evaluations/funding-decisions-hips_en
·Teave eelmiste aastate tegevuse kohta: http://ec.europa.eu/echo/about/annual_reports_en.htm
·Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi 2016. aasta tegevusaruanne: https://ec.europa.eu/info/publications/annual-activity-reports-2016_en
·2016. aasta haldus- ja tulemusaruanne:
https://ec.europa.eu/info/node/10237
·Euroopa kodanikukaitse ja humanitaarabioperatsioonide peadirektoraadi hindamisaruanded:
http://ec.europa.eu/echo/funding-evaluations/evaluations_en
· Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide humanitaarabi rahastamist käsitlevad andmed: https://euaidexplorer.ec.europa.eu
· 2016. aastal rahastatud partnerite loetelu:
2016. AASTA PARTNERID – HUMANITAARABIOPERATSIOONID |
|
Partneri nimi |
Partneri päritoluriik |
ACCIÓN CONTRA EL HAMBRE - ES |
HISPAANIA |
ACTED - FR |
PRANTSUSMAA |
ACTION AGAINST HUNGER - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
ACTION CONTRE LA FAIM - FR |
PRANTSUSMAA |
ACTIONAID - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
ADRA DANMARK - DK |
TAANI |
ADRA DEUTSCHLAND E.V. - DE |
SAKSAMAA |
AGA KHAN FOUNDATION - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
AGENCY FOR CO-OPERATION AND RESEARCH IN DEVELOPMENT - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
AGRONOMES ET VETERINAIRES SANS FRONTIERES - FR |
PRANTSUSMAA |
ALLIANCE POUR L'ACTION MEDICALE INTERNATIONALE - FR |
PRANTSUSMAA |
ÄŒLOVEK V TÃSNI, O.P.S. - CZ |
TŠEHHI VABARIIK |
ARBEITER-SAMARITER-BUND DEUTSCHLAND E.V. - DE |
SAKSAMAA |
ARTSEN ZONDER GRENZEN - NL |
MADALMAAD |
ASSOCIAZIONE INTERNAZIONALE VOLONTARI LAICI- SERVIZIO DI PACE - IT |
ITAALIA |
CARE - AT |
AUSTRIA |
CARE - DE |
SAKSAMAA |
CARE - FR |
PRANTSUSMAA |
CARE - NL |
MADALMAAD |
CARE - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
CARITAS - AT |
AUSTRIA |
CARITAS - CH |
ŠVEITS |
CARITAS - DE |
SAKSAMAA |
CARITAS - FR |
PRANTSUSMAA |
CARITAS - LU |
LUKSEMBURG |
CATHOLIC AGENCY FOR OVERSEAS DEVELOPMENT - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
CESVI FONDAZIONE ONLUS – IT |
ITAALIA |
CHRISTIAN AID - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
COMITATO INTERNAZIONALE PER LO SVILUPPO DEI POPOLI - IT |
ITAALIA |
CONCERN WORLDWIDE - IE |
IIRIMAA |
COOPERAZIONE INTERNAZIONALE - IT |
ITAALIA |
DANISH COMMITTEE FOR AID TO AFGHAN REFUGEES - DK |
TAANI |
DANSK FLYGTNINGEHJAELP - DK |
TAANI |
DEUTSCHE WELTHUNGERHILFE E.V. - DE |
SAKSAMAA |
EVANGELISCHES WERK FÜR DIAKONIE UND ENTWICKLUNG E.V. - DE |
SAKSAMAA |
FAO |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
FEDERACION DE ASOCIACIONES MEDICUS MUNDI ESPAÑA - ES |
HISPAANIA |
FEDERATION HANDICAP INTERNATIONAL - FR |
PRANTSUSMAA |
FOLKEKIRKENS NODHJAELP - DK |
TAANI |
FONDAZIONE TERRE DES HOMMES ITALIA ONLUS - IT |
ITAALIA |
FUNDACION ALIANZA POR LOS DERECHOS, LA IGUALD Y LA SOLIDARIDAD INTERNACIONAL - ES |
HISPAANIA |
FUNDACION OXFAM INTERMON - ES |
HISPAANIA |
FUNDACIÓN PLAN INTERNATIONAL ESPAÑA - ES |
HISPAANIA |
FUNDACIÓN SAVE THE CHILDREN - ES |
HISPAANIA |
GOAL - IE |
IIRIMAA |
GRUPPO DI VOLONTARIATO CIVILE - IT |
ITAALIA |
HELP - HILFE ZUR SELBSTHILFE E.V. - DE |
SAKSAMAA |
HELPAGE INTERNATIONAL - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
ICRC |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
IFRC |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
INTERNATIONAL MEDICAL CORPS - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
INTERNATIONAL NGO SAFETY ORGANISATION - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
INTERNATIONAL RESCUE COMMITTE - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
INTERSOS - IT |
ITAALIA |
IOM |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
ISLAMIC RELIEF WORLDWIDE - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
JOHANNITER-UNFALL-HILFE E.V. - DE |
SAKSAMAA |
KIRKENS NØDHJELP - NO |
NORRA |
KIRKON ULKOMAANAPU SR. - FI |
SOOME |
LA CHAINE DE L'ESPOIR - FR |
PRANTSUSMAA |
LUTHERAN WORLD FEDERATION - CH |
ŠVEITS |
MALTESER HILFSDIENST E.V. - DE |
SAKSAMAA |
MDECINS DU MONDE - BE |
BELGIA |
MEDAIR - CH |
ŠVEITS |
MEDECINS DU MONDE - FR |
PRANTSUSMAA |
MEDECINS SANS FRONTIERES - BE |
BELGIA |
MEDECINS SANS FRONTIERES - CH |
ŠVEITS |
MEDICO INTERNATIONAL E.V - DE |
SAKSAMAA |
MEDICOS DEL MUNDO ESPAÑA - ES |
HISPAANIA |
MERCY CORPS EUROPE - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
MISSION AVIATION FELLOWSHIP INTERNATIONAL - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
MISSION OST FORENING - DK |
TAANI |
MOVIMIENTO POR LA PAZ, EL DESARME Y LA LIBERTAD - ES |
HISPAANIA |
MUSLIM AID - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
NORWEGIAN REFUGEE COUNCIL – NO |
NORRA |
OXFAM – UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
OXFAM ITALIA ONLUS ASSOCIAZIONE – IT |
ITAALIA |
OXFAM-SOLIDARITE(IT) – BE |
BELGIA |
PELASTAKAA LAPSET - RÄDDA BARNEN - FI |
SOOME |
PLAN INTERNATIONAL - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
PLAN INTERNATIONAL SVERIGE INSAMLINGSSTIFTELSE - SE |
ROOTSI |
PLAN IRELAND CHARITABLE ASSISTANCE - IE |
IIRIMAA |
POLSKA AKCJA HUMANITARNA - PL |
POOLA |
PRACTICAL ACTION - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
PREMIERE URGENCE INTERNATIONALE - FR |
PRANTSUSMAA |
RADDA BARNENS RKSFORBUND - SE |
ROOTSI |
RED BARNET - DK |
TAANI |
RED CROSS - BE |
BELGIA |
RED CROSS - DE |
SAKSAMAA |
RED CROSS - DK |
TAANI |
RED CROSS - ES |
HISPAANIA |
RED CROSS - FI |
SOOME |
RED CROSS - FR |
PRANTSUSMAA |
RED CROSS - LU |
LUKSEMBURG |
RED CROSS - NL |
MADALMAAD |
RED CROSS - NO |
NORRA |
RED CROSS - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
REDD BARNA - NO |
NORRA |
REDR - ENGINEERS FOR DISASTER RELIEF - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
RELIEF INTERNATIONAL - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
SAVE THE CHILDREN - NL |
MADALMAAD |
SAVE THE CHILDREN ITALIA ONLUS - IT |
ITAALIA |
SOLIDAR SUISSE - CH |
ŠVEITS |
SOLIDARITES INTERNATIONAL - FR |
PRANTSUSMAA |
SOS SAHEL INTERNATIONAL FRANCE - FR |
PRANTSUSMAA |
SOS-KINDERDORF INTERNATIONAL - AT |
AUSTRIA |
STICHTING OXFAM NOVIB - NL |
MADALMAAD |
STICHTING WAR CHILD - NL |
MADALMAAD |
STICHTING WORLD VISION NEDERLAND - NL |
MADALMAAD |
SVENSKA KYRKAN - SE |
ROOTSI |
TEARFUND - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
TERRE DES HOMMES - CH |
ŠVEITS |
THE INTERNATIONAL CATHOLIC MIGRATION COMMISSION - CH |
ŠVEITS |
THE SAVE THE CHILDREN FUND - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
TIERÄRZTE OHNE GRENZEN E.V. - DE |
SAKSAMAA |
TRIANGLE GENERATION HUMANITAIRE - FR |
PRANTSUSMAA |
TROCAIRE - IE |
IIRIMAA |
UN - OCHA |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UN - OHCHR |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UN - PAHO |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNDP |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNESCO |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNFPA |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNHCR |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNICEF |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNISDR |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNOPS |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNRWA |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
UNWOMEN |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
WFP |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
WHO |
RAHVUSVAHELINE ORGANISATSIOON |
WORLD VISION - DE |
SAKSAMAA |
WORLD VISION - UK |
ÜHENDKUNINGRIIK |
ZOA - NL |
MADALMAAD |