EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2006/300E/01
MINUTES#Monday 12 June 2006
ZÁPIS
Pondělí, 12. června 2006
ZÁPIS
Pondělí, 12. června 2006
Úř. věst. C 300E, 9.12.2006, p. 1–14
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
9.12.2006 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 300/1 |
ZÁPIS
(2006/C 300 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
1. Pokračování zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 17:10.
2. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Roselyne Bachelot-Narquin a Richard Corbett informovali předsednictvo, že byli přítomni na zasedání, jejich jména však nebyla uvedena na prezenční listině.
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
3. Členství v meziparlamentních delegacích
Na návrh Konference předsedů schválil Parlament jmenování Armanda Veneta členem Delegace ve Smíšeném parlamentním shromáždění AKT-EU.
Počet členů delegace Evropského parlamentu se zvýšil ze 77 na 78 členů, protože přistoupením Východního Timoru se počet členských zemí shromáždění zvýšil na 78.
4. Žádost o ochranu parlamentní imunity
Jannis Sakellariou, bývalý poslanec Evropského parlamentu, zaslal předsednictvu žádost o ochranu parlamentní imunity v rámci probíhajícího soudního řízení u soudu vyšší instance (Tribunal de grande instance) v Athénách.
Podle čl. 6 odst. 3 jednacího řádu byla žádost předána výboru JURI jako příslušnému výboru.
5. Členství ve výborech a delegacích
Předseda obdržel od skupin PPE-DE a ALDE následující žádosti o jmenování:
— |
výbor INTA: Gianluca Susta |
— |
výbor CONT: Aldo Patriciello |
— |
výbor ECON: Andrea Losco |
— |
výbor LIBE: Donato Tommaso Veraldi |
— |
Delegace ve Smíšeném parlamentním výboru EU-Bulharsko: Aldo Patriciello |
— |
Delegace pro vztahy se zeměmi Mašreku a se státy Perského zálivu: Carlo Casini |
— |
Delegace v Evropsko-středomořském parlamentním shromáždění: Vito Bonsignore. |
Nebudou-li za dobu do schválení tohoto zápisu předloženy žádné námitky, budou tato jmenování potvrzena.
6. Podepisování aktů přijatých postupem spolurozhodování
Předseda oznámil, že podle článku 68 jednacího řádu Evropského parlamentu ve středu podepíše společněs předsedou Rady následující akty, které byly přijaty postupem spolurozhodování:
— |
Nařízení Evropského parlamentu a Rady o přepravě odpadů (3662/8/2005 — C6-0177/2006 — 2003/0139(COD)) |
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady, kterou se mění směrnice Rady 78/660/EHS o ročních účetních závěrkách některých forem společností, 83/349/EHS o konsolidovaných účetních závěrkách, 86/635/EHS o ročních účetních závěrkách a konsolidovaných účetních závěrkách bank a ostatních finančních institucí a 91/674/EHS o ročních účetních závěrkách a konsolidovaných účetních závěrkách pojišťoven (3675/4/2005 — C6-0172/2006 — 2004/0250(COD)) |
— |
Rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí zjednodušený režim kontrol osob na vnějších hranicích vycházející z jednostranného uznávání některých dokladů Českou republikou, Estonskem, Kyprem, Lotyšskem, Litvou, Maďarskem, Maltou, Polskem, Slovinskem a Slovenskem za rovnocenné jejich národním vízům za účelem průjezdu přes jejich území (3609/1/2006 — C6-0173/2006 — 2005/0158(COD)) |
— |
Rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady, kterým se zavádí zjednodušený režim kontrol osob na vnějších hranicích vycházející z jednostranného uznávání některých povolení k pobytu vydaných Švýcarskem a Lichtenštejnskem členskými státy za účelem průjezdu přes jejich území (3610/2/2006 — C6-0178/2006 — 2005/0159(COD)) |
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady o přístupu k činnosti úvěrových institucí a o jejím výkonu (přepracované znění) (3669/4/2005 — C6-0175/2006 — 2004/0155(COD)) |
— |
Směrnice Evropského parlamentu a Rady o kapitálové přiměřenosti investičních podniků a úvěrových institucí (přepracované znění) (3670/3/2005 — C6-0176/2006 — 2004/0159(COD)). |
7. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty
1) |
z parlamentních výborů:
|
2) |
od poslanců:
|
8. Petice
Tyto petice, které byly níže uvedeného dne zapsány do rejstříku, byly předány příslušnému výboru podle článku 191 odst. 5 jednacího řádu:
Dne 22. 5. 2006
Klaus-Peter May (č. 221/2006);
Thorsten Nauroth (č. 222/2006);
Alexander Schenk (č. 223/2006);
Michael Hartl (č. 224/2006);
Olaf Pritzko (č. 225/2006);
Felice Gallo (č. 226/2006);
Marianne a Eduard Jakob (č. 227/2006);
pí. Gerda Margarethe Fikke (č. 228/2006);
Dirk Jan Knip (č. 229/2006);
Michael Reichhart (č. 230/2006);
Herbert Jäger (č. 231/2006);
Harald Seier (č. 232/2006);
Margaret a Wolfgang Hempel (č. 233/2006);
Eberhard Schulze Bürgerinitiative B 187 Dessauer/Coswiger Landstraße) (plus 11 podpisů) (č. 234/2006);
Hans-Jürgen Rumpf (č. 235/2006);
Raimar Ocken (č. 236/2006);
Carsten Thurau (č. 237/2006);
Giorgio Bortini (č. 238/2006);
Karl Heinz Lämmermann-Duthel (č. 239/2006);
Miroslav Vaněk (č. 240/2006);
Karlheinz Seidl (Menschen für Tierrechte Regensburg e. V.) (plus 700 podpisů) (č. 241/2006);
Norbert Tarsten (č. 242/2006);
pí. Angela Tucek (č. 243/2006);
Hans Redelfs (č. 244/2006);
Waldemar Pape (č. 245/2006);
(jméno je tajné) (č. 246/2006);
Gilbert Favero (č. 247/2006);
pí. Christa Nejzchleba (č. 248/2006);
Charalampos Psaros (č. 249/2006);
Dimitrios Psikos (Association de coopératives des petits vendeurs grecs) (č. 250/2006);
Nikolaos Kalogiannidis (č. 251/2006);
Konstantinos Gousianopoulos (Association des enseignants salariés et intérimaires OAED du nome de Thessaloniki) (plus 2 podpisy) (č. 252/2006).
Dne 6. 6. 2006
Íñigo DeAngulo (č. 253/2006);
Ángel González Pérez (Salvem La Casella) (plus 15 000 podpisů) (č. 254/2006);
Carlos Lumbreras Vicente (Ecologistas en Acción deSalamanca) (č. 255/2006);
Antonio Marín Segovia (Associació de veïns i cultural „Cercle Obert“ de Benicalap Iniciativas sociales y culturales defuturo) (č. 256/2006);
pí. Encarnación Remón Suescun (č. 257/2006);
Plataforma Vecinos contra el nuevo (plus 91 podpisů) (č. 258/2006);
Victor Campos Guinot (Generalitat Valenciana) (č. 259/2006);
pí. Jacqueline Claire Cotterill (Vëins de Parcent) (č. 260/2006);
pí. Marta Gumà Bondia (č. 261/2006);
Brian O'Carroll (č. 262/2006);
Bizén Fuster Santaliestra (č. 263/2006);
Javier Juárez Camacho (Comité de Empresa — Tele Madrid) (č. 264/2006);
Paul Villerme (č. 265/2006);
Joseph Marcou (č. 266/2006);
Philippe Guers (Association Brie Champnier défense Environnement) (č. 267/2006);
pí. Ivana Castagna (č. 268/2006);
Piergiorgio Strata (Associazione „Luca Coscioni“) (č. 269/2006);
Rodolfo Sabelli (č. 270/2006);
Luciano Motta (č. 271/2006).
Dne 7. 6. 2006
Edwin Alcock (č. 272/2006);
Gordon Nelson (Gibraltar Local Disability Movement) (č. 273/2006);
Geoffrey Kealty (č. 274/2006);
Adrian Mifsud (Association of Local Council Executive Secretaries Malta) (č. 275/2006);
Remigijus Šimašius (Lithuanian Free Market Institute) (plus 21 podpisů) (č. 276/2006);
Vitor Chatinho (č. 277/2006);
Albert Smith (č. 278/2006);
Graham Charles Johnson (č. 279/2006);
Aboulgasm Omar Younes Said (č. 280/2006);
Darren Thwaites (Gazette Media Company Ltd.) (č. 281/2006);
Ian Clegg (č. 282/2006);
Jacquie a Derek Burks (č. 283/2006);
Dave Houghton (č. 284/2006);
Jean Joel Blankert (č. 285/2006);
pí. Maria do Rosario de Melo Gomes (plus 7 podpisů) (č. 286/2006);
Armando Augusto Esteves Cardoso (č. 287/2006);
Virgolino Mealha Louca (č. 288/2006);
Özcan Kaldoyo (Assyrian Chaldean Syriac Association) (č. 289/2006);
Asko Rainer Karppinen (č. 290/2006);
pí. Henriette Fabian (č. 291/2006);
Mihaly Zelenak (č. 292/2006);
Andrzej Kempinski (č. 293/2006);
pí. Joanna Frackiewicz (č. 294/2006);
pí. Julia Karwasz (plus 3 podpisy) (č. 295/2006);
Waldemar Wozniczak (č. 296/2006);
Leszek Zlobinski (č. 297/2006);
Jürgen Förster (č. 298/2006);
Diedrich Lessing (č. 299/2006);
pí. María José Martínez González (č. 300/2006).
9. Převody prostředků
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod prostředků DEC 10/2006 Evropské komise (C6-0125/2006 — SEK(2006)0382).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, se výbor rozhodl zamítnout celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
*
* *
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod prostředků DEC 11/2006 Evropské komise (C6-0126/2006 — SEK(2006)0383).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
*
* *
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod prostředků DEC 12/2006 Evropské komise (C6-0143/2006 — SEK(2006)0470).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
*
* *
Rozpočtový výbor projednal návrh na převod prostředků DEC 13/2006 Evropské komise (C6-0155/2006 — SEK(2006)0521).
Poté, co se seznámil se stanoviskem Rady, výbor schválil celý převod v souladu s čl. 24 odst. 3 finančního nařízení ze dne 25. června 2002.
10. Písemná prohlášení (článek 116 jednacího řádu)
Podle čl. 116 odst. 5 jednacího řádu se písemné prohlášení č. 13/2006 nebere v potaz, jelikož neobdrželo požadovaný počet podpisů.
11. Následný postup na základě postojů a usnesení Parlamentu
Sdělení Komise o následném postupu na základě postojů a usnesení přijatých Parlamentem na prvním a druhém únorovém dílčím zasedání bylo rozdáno.
12. Harmonogram dílčích zasedání
Konference předsedů na své schůzi dne 8. června 2006 rozhodla, že se v úterý 20. června od 11:00 do 13:00 bude konat dílčí zasedání. Rozhodnutí bylo přijato na základě žádosti předsednického státu Rady.
Jediným bodem na pořadu jednání bude prohlášení Rady a Komise o výsledcích zasedání Evropské rady ve dnech 15. a 16. června 2006.
Vystoupili: Miguel Angel Martínez Martínez, který vyjádřil lítost nad skutečností, že zasedání Evropského parlamentu se bude konat v den, kdy se ve Vídni sejde na svém zasedání Smíšené parlamentní shromáždění AKT-EU, a Bernd Posselt, který se pozastavil nad tím, zda je konání tohoto zasedání opodstatněné.
13. Plán práce
Na pořadu byl plán práce.
Byl rozdán konečný návrh pořadu jednání červnového plenárního zasedání (PE 373.342/PDOJ), ke kterému byly navrženy tyto změny (článek 132 jednacího řádu):
Zasedání 12. 6. 2006 až 15. 6. 2006
v pondělí
— |
beze změn |
v úterý
— |
na tomto dílčím zasedání se nebude hlasovat o zprávě Seppänen (A6-0174/2006). Rozprava o zprávě je zařazena na pořad jednání červencového dílčího zasedání, lhůta pro předložení pozměňovacích návrhů je rovněž stanovena na červenec. |
ve středu
— |
skupina PPE-DE požádala, aby se po rozpravě o Evropské radě, která proběhne tento týden, nehlasovalo o návrhu usnesení o Bulharsku a o Rumunsku. |
Vystoupili: Elmar Brok za skupinu PPE-DE, aby žádost zdůvodnil, a Hannes Swoboda za skupinu PSE.
Parlament žádost zamítl EH (90 pro, 95 proti, 8 zdržení se).
ve čtvrtek
— |
beze změn |
Plán práce byl tímto schválen.
14. Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou politickou otázku, přednesli podle článku 144 jednacího řádu jednominutový projev:
Véronique De Keyser, Graham Watson, Ján Hudacký, Monica Frassoni, Kyriacos Triantaphyllides, Gerard Batten, Leopold Józef Rutowicz, Aldis Kušķis, Milan Gaľa, Edit Herczog, Marianne Mikko, Ioannis Gklavakis, Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Danutė Budreikaitė, Ryszard Czarnecki, András Gyürk, Lasse Lehtinen, Georgios Papastamkos, Andrzej Jan Szejna, Marian Harkin, Carl Schlyter, Ilda Figueiredo, Evangelia Tzampazi, Antonio Masip Hidalgo, Marios Matsakis, James Nicholson, Jörg Leichtfried, Mirosław Mariusz Piotrowski, Alyn Smith, Marcin Libicki a Richard Corbett.
PŘEDSEDNICTVÍ: Antonios TRAKATELLIS
místopředseda
15. Jednání Petičního výboru (2004-2005) (rozprava)
Zpráva o jednáních Petičního výboru ve volebním roce březen 2004 - prosinec 2005 [2005/2135(INI)] — Petiční výbor.
Zpravodaj: Michael Cashman (A6-0178/2006)
Michael Cashman uvedl zprávu.
Vystoupila Margot Wallström (místopředsedkyně Komise).
Vystoupili: Marie Panayotopoulos-Cassiotou za skupinu PPE-DE, Alexandra Dobolyi za skupinu PSE, Diana Wallis za skupinu ALDE, Marcin Libicki za skupinu UEN, András Gyürk, Miguel Angel Martínez Martínez, Carlos José Iturgaiz Angulo, Maria Matsouka, Inés Ayala Sender, Michael Cashman s osobním vystoupením na základě vystoupení, které učinil Carlos José Iturgaiz Angulo, Margot Wallström a Carlos José Iturgaiz Angulo k výrokům, které pronesl Michael Cashman.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.12 zápisu ze dne 13. 6. 2006.
16. Nucená prostituce v rámci mistrovství světa ve fotbale 2006 (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0054/2006), kterou položila Anna Záborská za výbor FEMM, Komisi: Nucená prostituce při mistrovství světa ve fotbale 2006 (B6-0221/2006)
Anna Záborská rozvinula otázku k ústnímu zodpovězení.
Franco Frattini (místopředseda Komise) odpověděl na otázku k ústnímu zodpovězení
Vystoupili: Christa Klaß za skupinu PPE-DE, a Christa Prets za skupinu PSE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Luigi COCILOVO
místopředseda
Vystoupili: Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Eva-Britt Svensson za skupinu GUE/NGL, Ryszard Czarnecki nezařazený, Corien Wortmann-Kool, Zita Gurmai, Elizabeth Lynne, Ilda Figueiredo, Edit Bauer, Marta Vincenzi, Thomas Mann, Teresa Riera Madurell, Tadeusz Zwiefka, Emine Bozkurt, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Katerina Batzeli, Bernadette Vergnaud, Pia Elda Locatelli, Marianne Mikko a Franco Frattini.
Rozprava byla uzavřena.
17. Pořad jednání
Předseda poslancům navrhl, aby byl poslední bod úterního pořadu jednání „Zpráva Tatjana Ždanoka — A6-0189/2006“(bod 65 OJ) zaměněn s posledním bodem středečního pořadu jednání „Opatření k provedení (stupeň 2) směrnice MIFID 2004/39/ES“(bod 28 OJ).
Parlament vyslovil souhlas s tímto návrhem.
18. Ochrana podzemních vod před znečištěním ***II (rozprava)
Doporučení pro druhé čtení o společném postoji Rady k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady o ochraně podzemních vod před znečištěním [12062/1/2005 — C6-0055/2006 — 2003/0210(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Christa Klaß (A6-0146/2006)
Christa Klaß uvedla doporučení pro druhé čtení.
PŘEDSEDNICTVÍ: Manuel António dos SANTOS
místopředseda
Vystoupil Stavros Dimas (člen Komise).
Vystoupili: John Bowis za skupinu PPE-DE, María Sornosa Martínez za skupinu PSE, Chris Davies za skupinu ALDE, Hiltrud Breyer za skupinu Verts/ALE, Dimitrios Papadimoulis za skupinu GUE/NGL, Liam Aylward za skupinu UEN, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Irena Belohorská nezařazená, Riitta Myller, Jan Mulder, Margrete Auken, Jonas Sjöstedt, Kathy Sinnott, Karl-Heinz Florenz, Karin Scheele, Marios Matsakis, Richard Seeber, Gyula Hegyi, Péter Olajos, Andres Tarand, Bogusław Sonik, Wiesław Stefan Kuc, Thomas Ulmer, Mairead McGuinness, Stavros Dimas a Christa Klaß s otázkou Komisi. Na otázku jménem Komise odpověděl Stavros Dimas.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.6 zápisu ze dne 13. 6. 2006.
19. Infrastruktura pro prostorové informace v Evropském společenství (INSPIRE) ***II (rozprava)
Doporučení pro druhé čtení o společném postoji Rady k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady o zřízení Infrastruktury pro prostorové informace v Evropském společenství (INSPIRE) [12064/2/2005 — C6-0054/2006 — 2004/0175(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodajka: Frieda Brepoels (A6-0081/2006)
Frieda Brepoels uvedla doporučení pro druhé čtení.
Vystoupil Stavros Dimas (člen Komise).
Vystoupili: John Bowis za skupinu PPE-DE, María Sornosa Martínez za skupinu PSE, James Hugh Allister nezařazený, a Richard Seeber.
PŘEDSEDNICTVÍ: Janusz ONYSZKIEWICZ
místopředseda
Vystoupili: Evangelia Tzampazi a Stavros Dimas.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.7 zápisu ze dne 13. 6. 2006.
20. Hodnocení povodní a protipovodňová opatření ***I (rozprava)
Zpráva o návrhu směrnice Evropského parlamentu a Rady o hodnocení povodní a protipovodňových opatření [KOM(2006)0015 — C6-0020/2006 — 2006/0005(COD)] — Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin.
Zpravodaj: Richard Seeber (A6-0182/2006)
Vystoupil Stavros Dimas (člen Komise).
Richard Seeber uvedl zprávu.
Vystoupili: Jill Evans (navrhovatelka výboru REGI), Anja Weisgerber za skupinu PPE-DE, Edite Estrela za skupinu PSE, Holger Krahmer za skupinu ALDE, Mieczysław Edmund Janowski za skupinu UEN, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Leopold Józef Rutowicz nezařazený, Bogusław Sonik, Dorette Corbey, Vittorio Prodi, Urszula Krupa, Péter Olajos, Karin Scheele, Petr Duchoň, Gyula Hegyi, Thomas Ulmer, Christa Klaß, Oldřich Vlasák, Simon Busuttil, Rolf Berend a Stavros Dimas.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.8 zápisu ze dne 13. 6. 2006.
21. Opatření ve prospěch cestovního ruchu (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0049/2006), kterou položil Luís Queiró za skupinu PPE-DE, Komisi: Opatření ve prospěch cestovního ruchu (B6-0307/2006)
Luís Queiró rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení.
Günter Verheugen (místopředseda Komise) odpověděl na otázku k ústnímu zodpovězení
Vystoupili: Rodi Kratsa-Tsagaropoulou za skupinu PPE-DE, Marta Vincenzi za skupinu PSE, Sepp Kusstatscher za skupinu Verts/ALE, Zdzisław Zbigniew Podkański za skupinu UEN, Margie Sudre, Emanuel Jardim Fernandes, Stanisław Jałowiecki, Nikolaos Sifunakis, Antonio López-Istúriz White a Joseph Muscat.
Rozprava byla uzavřena.
22. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 374.609/OJMA)
23. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 23:15.
Julian Priestley
generální tajemník
Miroslav Ouzký
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Agnoletto, Albertini, Allister, Andersson, Andrejevs, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Bielan, Birutis, Blokland, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bonsignore, Booth, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Breyer, Březina, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlshamre, Carnero González, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Correia, Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, Daul, Davies, de Brún, Degutis, De Keyser, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Ehler, Ek, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jill Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Florenz, Foglietta, Foltyn-Kubicka, Fontaine, Ford, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gewalt, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomolka, Gottardi, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, Grech, Griesbeck, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gurmai, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Hasse Ferreira, Hatzidakis, Haug, Hazan, Heaton-Harris, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Hökmark, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hudacký, Hudghton, Hutchinson, Hybášková, Ilves, Isler Béguin, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Koch, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lambrinidis, Lambsdorff, Lang, Langen, Laperrouze, Lauk, Lax, Lechner, Le Foll, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lienemann, Liese, Lipietz, Locatelli, López-Istúriz White, Losco, Louis, Ludford, Lulling, Lynne, Maaten, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Malmström, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreno Sánchez, Morgantini, Moscovici, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Mussolini, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Achille Occhetto, Öger, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Papadimoulis, Papastamkos, Patrie, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Pirker, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podkański, Poettering, Poignant, Pomés Ruiz, Posdorf, Posselt, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rogalski, Roithová, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Samuelsen, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savi, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schwab, Seeber, Segelström, Seppänen, Siekierski, Sifunakis, Silva Peneda, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Smith, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Sterckx, Stevenson, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Veraldi, Vergnaud, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whittaker, Wieland, Wiersma, Willmott, Wise, Bernard Piotr Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Záborská, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Pozorovatelé:
Anastase, Arabadjiev, Bărbuleţiu, Bliznashki, Buruiană Aprodu, Cappone, Cioroianu, Corlăţean, Coşea, Corina Creţu, Gabriela Creţu, Dimitrov, Duca, Dumitrescu, Ganţ, Hogea, Iacob Ridzi, Ivanova, Kirilov, Kónya-Hamar, Marinescu, Mihăescu, Morţun, Muscă Monica Octavia, Paparizov, Paşcu, Petre, Podgorean, Popeangă, Severin, Silaghi, Stoyanov, Szabó, Zgonea Valeriu Ştefan