EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 41995D0021

Rozhodnutí výkonného výboru ze dne 20. prosince 1995 o rychlé výměně statistických informací a konkrétních údajů o případných obtížích na vnějších hranicích mezi státy Schengenu [SCH/Com-ex (95) 21]

Úř. věst. L 239, 22.9.2000, p. 176–179 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Dokument byl zveřejněn v rámci zvláštního vydání (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1995/21(2)/oj

41995D0021



Úřední věstník L 239 , 22/09/2000 S. 0176 - 0179


Rozhodnutí výkonného výboru

ze dne 20. prosince 1995

o rychlé výměně statistických informací a konkrétních údajů o případných obtížích na vnějších hranicích mezi státy Schengenu

[SCH/Com-ex (95) 21]

VÝKONNÝ VÝBOR,

s ohledem na článek 132 prováděcí úmluvy k Schengenské dohodě,

s ohledem na články 7 a 131 uvedené úmluvy,

ROZHODL TAKTO:

Státy Schengenu si co nejrychleji vyměňují statistické informace a konkrétní údaje odhalující případné obtíže na vnějších hranicích.

Státy Schengenu sdělují veškeré konkrétní údaje předsednictví prostřednictvím generálního sekretariátu.

Podskupina pro hranice posuzuje tyto údaje na každém svém zasedání a navrhuje praktická řešení.

V Oostende dne 20. prosince 1995.

Předseda

J. Vande Lanotte

--------------------------------------------------

SCH/I-Front (95)45 rev. 2 corr.

Sdělení ústřední skupině

Na základě zmocnění, které dal výkonný výbor ústřední skupině dne 24. října 1995, byla podskupina pro hranice pověřena posuzováním obtíží spojených s kontrolami na vnějších hranicích.

Za tímto účelem byl v souladu s článkem 7 Schengenské úmluvy a pro konkrétní naplnění ustanovení bodu 4.1 Společné příručky vypracován statistický nástroj založený na práci v rámci CIREFI.

Každý stát se zavazuje předložit schengenskému sekretariátu statistické údaje nejpozději do třiceti dnů od jejich shromáždění v podobě tabulek uvedených v příloze, které umožní lepší sledování a znalost migračních jevů.

Schengenský sekretariát je pověřen, aby tyto informace neprodleně předal všem státům Schengenu.

Schengenský sekretariát ve spojení s FMAD (vyslaní úředníci) tyto informace utřídí. FMAD může provést jménem předsednictví první analýzu obtíží, které se mohou vyskytnout při posuzování těchto informací. Každý členský stát si též vyhrazuje právo klást otázky, o kterých se domnívá, že by měly být posouzeny.

Zároveň s předáváním statistických informací musí každý členský stát sdělit informace o stávajících obtížích při provádění kontrol na vnějších hranicích, které mohou být rovněž analyzovány ve smyslu předchozího odstavce.

Za tímto účelem shromažďují vnitrostátní orgány států Schengenu prostřednictvím svých orgánů hraniční kontroly a styčných úředníků – pokud dvoustranné dohody o vysílání úředníků tyto povinnosti stanoví – veškeré informace o konkrétních obtížích vznikajících na vnějších hranicích a signalizujících nefunkčnost hraniční kontroly. Vnitrostátní orgány tyto informace shromažďují a analyzují a prostřednictvím sekretariátu uvědomí předsednictví.

Každé zasedání podskupiny pro hranice musí věnovat jeden bod svého programu případným připomínkám k těmto statistickým informacím a k obtížím.

+++++ TIFF +++++

+++++ TIFF +++++

--------------------------------------------------

Top