This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2006/308E/01
MINUTES#Wednesday 11 October 2006
ZÁPIS
Středa, 11. října 2006
ZÁPIS
Středa, 11. října 2006
Úř. věst. C 308E, 16.12.2006, p. 1–13
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
16.12.2006 |
CS |
Úřední věstník Evropské unie |
CE 308/1 |
ZÁPIS
(2006/C 308 E/01)
PRŮBĚH ZASEDÁNÍ
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
1. Pokračování zasedání
Zasedání bylo zahájeno v 15:00.
2. In memoriam
Předseda vzdal jménem Parlamentu čest památce Antoniho Gutiérreze Diaze, který zemřel dne 6. října 2006. Pan Gutiérrez Diaz byl poslancem Evropského parlamentu od roku 1987 do roku 1999 a jeho místopředsedou v letech 1992 až 1994.
Parlament držel minutu ticha.
3. Prohlášení předsednictva
Předseda se ve svém prohlášení vrátil k vraždě ruské novinářky Anny Politkovské, ke které došlo dne 7. října 2006 v Moskvě. Uvedl, že vyzval ruské orgány, aby udělaly vše potřebné pro odhalení pachatele tohoto zločinu, a že jménem Parlamentu vyjádřil soustrast rodině a blízkým paní Politkovské. Předseda rovněž dodal, že od začátku letošního roku bylo ve světě zavražděno 63 novinářů a že dalších 120 novinářů je ve vězení.
Parlament držel minutu ticha.
4. Schválení zápisu z předchozího zasedání
Zápis z předchozího zasedání byl schválen.
*
* *
Vystoupili: Tunne Kelam, Daniel Cohn-Bendit a Gay Mitchell.
5. Následný postup na základě usnesení Parlamentu
Sdělení Komise o následném postupu na základě usnesení přijatých Parlamentem na prvním a druhém březnovém, prvním a druhém dubnovém, prvním a druhém květnovém a červnovém dílčím zasedání v roce 2006 bylo rozdáno.
Sdělení Komise o následném postupu na základě postojů a usnesení přijatých Parlamentem na červencovém dílčím zasedání v roce 2006 bylo rozdáno.
6. Předložení dokumentů
Byly předloženy tyto dokumenty:
1) |
z parlamentních výborů:
|
2) |
od poslanců:
|
7. Písemná prohlášení (článek 116 jednacího řádu)
Podle čl. 116 odst. 5 jednacího řádu se písemná prohlášení č. 42, 43, 44, 45, 46/2006 neberou v potaz, jelikož neobdržela požadovaný počet podpisů.
8. Texty smluv dodané Radou
Rada předala ověřené kopie těchto dokumentů:
— |
Dohoda o spolupráci na civilním globálním družicovém navigačním systému (GNSS) mezi Evropským společenstvím a jeho členskými státy na jedné straně a Korejskou republikou na straně druhé; |
— |
Dohoda o některých aspektech leteckých služeb mezi Evropským společenstvím a Maledivskou republikou. |
9. Složení Parlamentu
Cecilia Malmström oznámila, že byla jmenována ministryní pro evropské záležitosti ve švédské vládě s účinností od 6. října 2006.
Vzhledem k tomu, že podle čl. 7 odst.1 Aktu o volbě zastupitelů v Evropském parlamentu ve všeobecných a přímých volbách je tato funkce neslučitelná s výkonem mandátu poslance Evropského parlamentu, Parlament na základě čl. 4 odst. 4 jednacího řádu Parlamentu oznámil uvolnění mandátu s účinností od 6.10. 2006 a informoval o tom dotyčný členský stát.
Příslušné estonské orgány oznámily jmenování Katriny Saks, kterou je nahrazen Toomas Hendrik Ilves, poslankyní Parlamentu s účinností od 9. října 2006.
Parlament vzal toto jmenování v potaz podle čl. 4 odst. 1 jednacího řádu.
Předseda připomněl ustanovení čl. 3 odst. 5 jednacího řádu.
Pozorovatelé:
Monica Octavia Muscă se dne 10. října 2006 vzdala funkce pozorovatelky v Evropském parlamentu, do které byla jmenována rumunskou poslaneckou sněmovnou.
Parlament o této skutečnosti informoval příslušné rumunské orgány v souladu s ustanoveními přijatými předsednictvem.
10. Členství ve výborech a delegacích
Na žádost skupiny GUE/NGL a nezařazených poslanců Parlament schválil následující jmenování:
— |
výbor ENVI: Jens Holm |
— |
Dočasný výbor k domnělému využití evropských zemí se strany CIA pro převoz a nezákonné zadržování vězňů: Luca Romagnoli, kterým je nahrazen Gianni De Michelis. |
11. Pořad jednání
Byl schválen plán práce (bod 11 zápisu ze dne 25. 9. 2006) a k pořadu jednání byly rozdány tiskové opravy (PE 378.364/OJ/COR).
Vystoupil Hannes Swoboda za skupinu PSE, aby vyjádřil politování nad nízkou účastí zástupců Rady, kvůli které bylo odloženo projednávání některých bodů zařazených na dnešní pořad jednání. Poslanec vyzval Radu, aby posílila svou účast na zasedáních.
Navržené změny:
— |
skupina Verts/ALE požádala, aby:
|
Vystoupil Hannes Swoboda za skupinu PSE s žádostí, aby Parlament mohl projednat každou záležitost samostatně.
Parlament schválil tyto žádosti.
Vystoupili: Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Reinhard Rack, Hans-Gert Poettering za skupinu PPE-DE s návrhem, aby se o návrzích usnesení hlasovalo během příštího dílčího zasedání, Tunne Kelam a Jacek Saryusz-Wolski s žádostí, aby se Parlament vyjádřil k výše uvedené žádosti (předseda poslanci odpověděl, že se nedomnívá, že by plénum s návrhem, který předložil Hans-Gert Poettering, nesouhlasilo).
Pořad jednání byl tímto schválen.
12. Budoucí akce v oblasti patentů (předložené návrhy usnesení)
Rozprava se konala dne 28. 9. 2006(bod 13 zápisu ze dne 28. 9. 2006).
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 103 odst. 2 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Maria Berger, Michel Rocard za skupinu PSE, Eva Lichtenberger za skupinu Verts/ALE, Daniel Strož, Umberto Guidoni za skupinu GUE/NGL, a Francesco Enrico Speroni o budoucí evropské politice v oblasti patentů (B6-0521/2006); |
— |
Klaus-Heiner Lehne, Giuseppe Gargani, Nicole Fontaine za skupinu PPE-DE, Maria Berger, Michel Rocard za skupinu PSE, Sharon Bowles a Toine Manders za skupinu ALDE o budoucí patentové politice v Evropě (B6-0522/2006); |
— |
Thomas Wise za skupinu IND/DEM o budoucí evropské politice v oblasti patentů (B6-0523/2006); |
— |
Brian Crowley za skupinu UEN o budoucí evropské politice v oblasti patentů (B6-0524/2006). |
Hlasování: bod 7.24 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
13. Jaderná zkouška Severní Koreje (rozprava)
Prohlášení Vysokého představitele pro společnou zahraniční a bezpečnostní politiku a Komise: Jaderná zkouška Severní Koreje
Javier Solana (vysoký představitel) a Benita Ferrero-Waldner (členka Komise) učinili prohlášení.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE-DE, Martin Schulz za skupinu PSE, István Szent-Iványi za skupinu ALDE, Gérard Onesta za skupinu Verts/ALE, Tobias Pflüger za skupinu GUE/NGL, Ģirts Valdis Kristovskis za skupinu UEN, Bastiaan Belder za skupinu IND/DEM, Jan Tadeusz Masiel nezařazený, Elmar Brok, Pasqualina Napoletano, Rebecca Harms, Jim Allister, Hubert Pirker, Marios Matsakis s procesní námitkou (předseda poslanci odebral slovo, jeho vystoupení se netýkalo vznesení procesní námitky), Benita Ferrero-Waldner, Javier Solana, Tobias Pflüger s osobním vystoupením k výrokům, které pronesl Elmar Brok, a posledně jmenovaný poslanec k předcházejícímu vystoupení.
Rozprava byla uzavřena.
14. Příprava neformální schůzky na nejvyšší úrovni hlav států a vlád v Lahti a vztahy mezi EU a Ruskem po zavraždění Anny Politkovské (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Příprava neformální schůzky na nejvyšší úrovni hlav států a vlád v Lahti a vztahy mezi EU a Ruskem po zavraždění Anny Politkovské.
Paula Lehtomäki (úřadující předsedkyně Rady) a José Manuel Barroso (předseda Komise) učinili prohlášení.
Vystoupila Françoise Grossetête za skupinu PPE-DE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Dagmar ROTH-BEHRENDT
místopředsedkyně
Vystoupili: Martin Schulz za skupinu PSE, Graham Watson za skupinu ALDE, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Esko Seppänen za skupinu GUE/NGL, Brian Crowley za skupinu UEN, Jens-Peter Bonde za skupinu IND/DEM, Koenraad Dillen nezařazený, Tunne Kelam, Hannes Swoboda, Hélène Flautre, Mirosław Mariusz Piotrowski, Eija-Riitta Korhola, Reino Paasilinna, Satu Hassi, Nils Lundgren, Struan Stevenson, Martine Roure, Nigel Farage, Bogdan Klich a Edite Estrela.
PŘEDSEDNICTVÍ: Miroslav OUZKÝ
místopředseda
Vystoupili: Gunnar Hökmark, Józef Pinior, Othmar Karas, Malcolm Harbour, Jerzy Buzek, Andreas Schwab, Vytautas Landsbergis, Bogusław Sonik, Simon Busuttil, Alexander Stubb, Paula Lehtomäki a José Manuel Barroso.
Rozprava je uzavřena.
15. Používání údajů o cestujících (PNR) (rozprava)
Prohlášení Rady a Komise: Používání údajů o cestujících (PNR)
Paula Lehtomäki (úřadující předsedkyně Rady) a Franco Frattini (místopředseda Komise) učinili prohlášení.
Vystoupily: Ewa Klamt za skupinu PPE-DE a Martine Roure za skupinu PSE.
PŘEDSEDNICTVÍ: Edward McMILLAN-SCOTT
místopředseda
Vystoupili: Sophia in 't Veld za skupinu ALDE, Johannes Voggenhuber za skupinu Verts/ALE, Sylvia-Yvonne Kaufmann za skupinu GUE/NGL, Brian Crowley za skupinu UEN, Ioannis Varvitsiotis, Stavros Lambrinidis, Jean-Marie Cavada, Giusto Catania, Michael Cashman, Alexander Alvaro, Sarah Ludford a Franco Frattini.
Rozprava byla uzavřena.
16. Obuv z Číny a Vietnamu (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0096/2006), kterou položil Enrique Barón Crespo za výbor INTA, Komisi: Konečné výsledky antidumpingového šetření týkajícího se obuvi z Číny a Vietnamu (B6-0432/2006)
Olli Rehn (člen Komise) odpověděl na otázku.
Enrique Barón Crespo rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení a vyjádřil lítost nad skutečností, že se rozpravy neúčastní ani zástupci Rady, ani příslušný komisař.
Vystoupili Georgios Papastamkos za skupinu PPE-DE, David Martin za skupinu PSE, Sajjad Karim za skupinu ALDE, Margrete Auken za skupinu Verts/ALE, Pedro Guerreiro za skupinu GUE/NGL, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk za skupinu UEN, Jana Bobošíková nezařazená, José Albino Silva Peneda, Kader Arif, Danutė Budreikaitė, Leopold Józef Rutowicz, Christofer Fjellner, Francisco Assis, Anne E. Jensen, Luca Romagnoli, Zuzana Roithová, Giulietto Chiesa, Antonio López-Istúriz White, Panagiotis Beglitis, Béla Glattfelder, Margrietus van den Berg, Syed Kamall, Olli Rehn a Enrique Barón Crespo s žádostí, aby byla otázka přítomnosti zástupců Rady a Komise během rozprav projednána na úrovni předsednictví a Konference předsedů (předseda vzal žádost na vědomí).
Rozprava byla uzavřena.
17. Evropská agentura pro obnovu * (rozprava)
Zpráva o návrhu nařízení Rady, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 2667/2000 o Evropské agentuře pro obnovu (KOM(2006)0162 — C6-0170/2006 — 2006/0057(CNS)) — Výbor pro zahraniční věci.
Zpravodaj: Jelko Kacin (A6-0285/2006).
Vystoupil Olli Rehn (člen Komise).
Jelko Kacin uvedl zprávu.
Vystoupili: Paulo Casaca (navrhovatel výboru CONT), Hannes Swoboda za skupinu PSE, Erik Meijer za skupinu GUE/NGL, Panagiotis Beglitis, Józef Pinior, Justas Vincas Paleckis a Olli Rehn.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.21 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
(Zasedání, které bylo přerušeno v 20:50, pokračovalo v 21:05.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Josep BORRELL FONTELLES
předseda
18. Jednominutové projevy k důležitým politickým otázkám
Tito poslanci, kteří chtěli upozornit Parlament na důležitou politickou otázku, přednesli podle článku 144 jednacího řádu jednominutový projev:
Czesław Adam Siekierski, Mario Borghezio, Katalin Lévai, Marco Pannella, Kartika Tamara Liotard, Kinga Gál, Antonio De Blasio, Gyula Hegyi, Marios Matsakis, Bogusław Rogalski, Marie Anne Isler Béguin, Carlo Fatuzzo, Toomas Savi, Leopold Józef Rutowicz, Danutė Budreikaitė, Laima Liucija Andrikienė, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Andrzej Tomasz Zapałowski, Oldřich Vlasák, Marco Cappato, Nils Lundgren, Árpád Duka-Zólyomi, Marian Harkin, Pedro Guerreiro, Milan Gaľa, Gerard Batten a Witold Tomczak.
PŘEDSEDNICTVÍ: Luigi COCILOVO
místopředseda
19. Dobré životní podmínky a ochrana zvířat (2006-2010) (rozprava)
Zpráva o dobrých životních podmínkách a ochraně zvířat v letech 2006-2010 (2006/2046(INI)) — Výbor pro zemědělství a rozvoj venkova.
Zpravodajka: Elisabeth Jeggle (A6-0290/2006)
Elisabeth Jeggle uvedla zprávu.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Vystoupili: Jens Holm (navrhovatel výboru ENVI), Agnes Schierhuber za skupinu PPE-DE, Marc Tarabella za skupinu PSE, Karin Resetarits za skupinu ALDE, Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf za skupinu Verts/ALE, Kartika Tamara Liotard za skupinu GUE/NGL, Janusz Wojciechowski za skupinu UEN, Andrzej Tomasz Zapałowski za skupinu IND/DEM, Andreas Mölzer nezařazený, Pilar Ayuso, Rosa Miguélez Ramos, Mojca Drčar Murko, David Hammerstein Mintz, Jeffrey Titford, Albert Jan Maat, Wiesław Stefan Kuc a Carl Schlyter.
PŘEDSEDNICTVÍ: Mario MAURO
místopředseda
Vystoupili: Neil Parish, Ioannis Gklavakis, Esther Herranz García, Christa Klaß a Neelie Kroes.
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.25 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
20. Následné kroky po zprávě o soutěži v oblasti volných profesí (rozprava)
Zpráva o následných krocích po zprávě o soutěži v oblasti volných profesí (2006/2137(INI)) — Hospodářský a měnový výbor.
Zpravodaj: Jan Christian Ehler (A6-0272/2006)
Jan Christian Ehler uvedl zprávu.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Vystoupili: Donata Gottardi za skupinu PSE, Alfonso Andria za skupinu ALDE, Johannes Blokland za skupinu IND/DEM, Andreas Mölzer nezařazený, a Neelie Kroes.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.26 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
21. Hospodářské a obchodní vztahy EU se zeměmi Mercosur v perspektivě jednání o uzavření interregionální dohody o přidružení (rozprava)
Zpráva o hospodářských a obchodních vztazích EU se zeměmi Mercosur v perspektivě jednání o interregionální dohodě o přidružení (2006/2035(INI)) — Výbor pro mezinárodní obchod.
Zpravodaj: Daniel Varela Suanzes-Carpegna (A6-0302/2006)
Daniel Varela Suanzes-Carpegna uvedl zprávu.
Vystoupila Neelie Kroes (členka Komise).
Vystoupili: Filip Kaczmarek (navrhovatel výboru DEVE), José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE-DE, Javier Moreno Sánchez za skupinu PSE, Helmuth Markov za skupinu GUE/NGL, Kader Arif, Antolín Sánchez Presedo a Neelie Kroes.
Rozprava byla uzavřena.
Hlasování: bod 7.27 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
22. Odvětví bobulovin, třešní a višní určených ke zpracování (rozprava)
Otázka k ústnímu zodpovězení (O-0085/2006), kterou položili Joseph Daul a Janusz Wojciechowski za výbor AGRI, Komisi: Situace v odvětví bobulovin, třešní a višní určených ke zpracování (B6-0435/2006)
Czesław Adam Siekierski v zastoupení autora rozvinul otázku k ústnímu zodpovězení.
Neelie Kroes (členka Komise) odpověděla na otázku k ústnímu zodpovězení.
Vystoupili: Csaba Sándor Tabajdi za skupinu PSE, Janusz Wojciechowski za skupinu UEN, Zdzisław Zbigniew Podkański, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk a Neelie Kroes.
Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 108 odst. 5 jednacího řádu na ukončení rozpravy:
— |
Joseph Daul za výbor AGRI o situaci v odvětví bobulovin a třešní a višní určených ke zpracování (B6-0525/2006) |
Rozprava je uzavřena.
Hlasování: bod 7.28 zápisu ze dne 12. 10. 2006.
23. Pořad jednání příštího zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 378.364/OJJE).
24. Ukončení zasedání
Zasedání skončilo v 23:50.
Julian Priestley
generální tajemník
Alejo Vidal-Quadras
místopředseda
PREZENČNÍ LISTINA
Podpisy:
Adamou, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bachelot-Narquin, Baco, Badia I Cutchet, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourzai, Bowis, Bowles, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Brepoels, Březina, Brie, Brok, Budreikaitė, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busuttil, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Cappato, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castiglione, Catania, Cavada, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Cornillet, Correia, Costa, Cottigny, Coûteaux, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, De Michelis, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dobolyi, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jill Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Foglietta, Fontaine, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, de Grandes Pascual, Grech, Gröner, de Groen-Kouwenhoven, Groote, Grosch, Grossetête, Gruber, Guerreiro, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Harms, Hasse Ferreira, Hassi, Hatzidakis, Haug, Hazan, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Hökmark, Holm, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Howitt, Hudacký, Hughes, Hutchinson, Ibrisagic, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamall, Kamiński, Karas, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Lauk, Lavarra, Lax, Le Foll, Lehideux, Lehne, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lienemann, Liese, Liotard, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Mantovani, Markov, Marques, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Maštálka, Mastenbroek, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Mohácsi, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Mote, Mulder, Musacchio, Muscat, Musotto, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Newton Dunn, Nicholson of Winterbourne, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Achille Occhetto, Öger, Olajos, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papastamkos, Parish, Patrie, Pęk, Pflüger, Piecyk, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirker, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Pomés Ruiz, Portas, Prets, Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Saks, Salinas García, Salvini, Sánchez Presedo, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simpson, Sinnott, Skinner, Škottová, Sommer, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Veneto, Vergnaud, Vernola, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Westlund, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wijkman, Willmott, Wise, von Wogau, Wohlin, Bernard Piotr Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zapałowski, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
Pozorovatelé:
Abadjiev, Ali, Anastase, Arabadjiev, Bărbuleţiu, Bliznashki, Buruiană-Aprodu, Christova, Ciornei, Cioroianu, Corlăţean, Coşea, Corina Creţu, Gabriela Creţu, Duca, Hogea, Husmenova, Iacob-Ridzi, Ilchev, Kazak, Kirilov, Kónya-Hamar, Marinescu, Mihăescu, Mihalache, Morţun, Paparizov, Paşcu, Petre, Podgorean, Popa, Popeangă, Sârbu, Severin, Shouleva, Silaghi, Sofianski, Szabó, Ţicău, Ţîrle, Vigenin