Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011Q0712(01)

    Standartinės komitetų darbo tvarkos taisyklės – [Komiteto pavadinimas] komiteto darbo tvarkos taisyklės

    OL C 206, 12/07/2011, p. 11–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    12.7.2011   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 206/11


    STANDARTINĖS KOMITETŲ DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    [KOMITETO PAVADINIMAS] KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    2011/C 206/06

    [KOMITETO PAVADINIMAS] KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į [visas pagrindinio teisės akto pavadinimas] (1), ypač į jo … straipsnį [komitetą įsteigiantis straipsnis],

    atsižvelgdamas į 2011 m. vasario 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 182/2011, kuriuo nustatomos valstybių narių vykdomos Komisijos naudojimosi įgyvendinimo įgaliojimais kontrolės mechanizmų taisyklės ir bendrieji principai (2), ypač į jo 9 straipsnio 1 dalį,

    atsižvelgdamas į Komisijos paskelbtas standartines darbo tvarkos taisykles (3),

    [atsižvelgdamas į 2010 m. liepos 26 d. Tarybos sprendimą, kuriuo nustatoma Europos išorės veiksmų tarnybos struktūra ir veikimas (2010/427/ES)] (4)

    PRIĖMĖ ŠIAS DARBO TVARKOS TAISYKLES:

    1 straipsnis

    Posėdžio rengimas

    1.   Komiteto posėdį rengia pirmininkas savo iniciatyva arba paprastos komiteto narių daugumos prašymu.

    2.   Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 5 dalies antroje pastraipoje numatytu atveju, kai rašytinė procedūra užbaigiama be rezultatų, per pagrįstą laikotarpį pirmininkas surengia komiteto posėdį.

    3.   Gali būti rengiami jungtiniai komiteto posėdžiai kartu su kitais komitetais atitinkamų atsakomybės sričių klausimams aptarti (5).

    2 straipsnis

    Darbotvarkė

    1.   Pirmininkas sudaro darbotvarkę ir pateikia ją komitetui.

    2.   Darbotvarkėje atskirai pateikiami:

    a)

    įgyvendinimo aktų, kuriuos turi priimti Komisija, projektai, dėl kurių komiteto prašoma pateikti nuomonę, pagal … [pagrindinio teisės akto] … straipsnio … dalyje nustatytą [patariamąją/nagrinėjimo] procedūrą (6);

    b)

    kiti klausimai, skirti komitetui susipažinti ar paprasčiausiai pasikeisti nuomonėmis, pateikti pirmininko iniciatyva arba komiteto nario rašytiniu prašymu [pagal … [pagrindinio teisės akto] … straipsnio … dalies konkrečias nuostatas].

    3 straipsnis

    Komiteto nariams pateiktini dokumentai

    1.   Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 3 dalies antros pastraipos tikslais pirmininkas iš anksto, atsižvelgdamas į klausimo skubumą ir sudėtingumą ir likus ne mažiau kaip 14 kalendorinių dienų iki posėdžio dienos, komiteto nariams pateikia kvietimą į posėdį, darbotvarkės projektą ir įgyvendinimo akto projektą, dėl kurio komiteto prašoma pateikti nuomonę (7). Kiti su posėdžiu susiję dokumentai, visų pirma prie įgyvendinimo akto projekto pridedami dokumentai, pateikiami, kiek įmanoma, per tą patį terminą.

    Visi dokumentai pateikiami laikantis 12 straipsnio 2 dalies.

    2.   Tinkamai pagrįstais atvejais pirmininkas savo iniciatyva arba komiteto nario prašymu gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytą dokumentų pateikimo terminą. Išskyrus ypatingai skubius atvejus (8), terminas yra ne trumpesnis nei 5 kalendorinės dienos.

    4 straipsnis

    Komiteto nuomonė

    1.   Komitetas pateikia savo nuomonę dėl įgyvendinimo akto projekto per pirmininko nustatytą terminą pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą.

    2.   Kai taikant patariamąją procedūrą reikia balsuoti, sprendimas priimamas paprasta komitetą sudarančių narių balsų dauguma pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 4 straipsnio 1 dalį.

    Kai komiteto nuomonės reikia taikant nagrinėjimo procedūrą, sprendimas priimamas kvalifikuota balsų dauguma pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 5 straipsnio 1 dalį.

    3.   Jei komiteto narys neprieštarauja, pirmininkas gali be oficialaus balsavimo priimti sprendimą, kad komitetas bendru sutarimu pateikė palankią nuomonę dėl įgyvendinimo akto projekto.

    4.   Pirmininkas, pasikonsultavęs su komiteto nariais, savo iniciatyva arba komiteto nario prašymu gali atidėti balsavimą iki posėdžio pabaigos ar kito posėdžio.

    5.   Pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 4 dalies antrą pastraipą pirmininkas stengiasi rasti sprendimus, kuriems būtų kiek įmanoma visuotinai pritarta komitete. Prieš balsavimą pirmininkas informuoja komitetą, kaip buvo atsižvelgta į vykusias diskusijas ir pasiūlytus pakeitimus, ypač kiek tai susiję su pasiūlymais, kuriems buvo plačiai pritarta komitete.

    5 straipsnis

    Atstovavimas

    1.   Kiekviena valstybė narė laikoma vienu komiteto nariu. Kiekvienas komiteto narys priima sprendimą dėl savo delegacijos sudėties ir apie tai informuoja pirmininką. Pirmininkui leidus, delegacijas gali lydėti delegacijai nepriklausantys ekspertai.

    2.   Per pagrįstą laikotarpį ir likus ne mažiau kaip 5 kalendorinėms dienoms iki komiteto posėdžio dienos pirmininkui suteikiama tokia informacija:

    a)

    kiekvienos delegacijos sudėtis, išskyrus tuos atvejus, kai pirmininkas apie tokią sudėtį jau žino;

    b)

    visų delegacijas lydinčių ekspertų vardai bei pavardės ir funkcijos, taip pat priežastys, dėl kurių jų dalyvavimas būtinas.

    Jei pirmininkas iki komiteto posėdžio neprieštarauja dėl eksperto dalyvavimo, laikoma, kad 1 dalyje nurodytas leidimas dalyvauti yra suteiktas.

    3.   Komisija kompensuoja kelionės išlaidas, vadovaudamasi galiojančiomis taisyklėmis ir atsižvelgdama į šiam tikslui numatytas biudžeto lėšas.

    4.   Valstybės narės delegacija gali atstovauti ne daugiau kaip vienai kitai valstybei narei. Atstovaujama valstybė narė prieš posėdį arba vėliausiai prieš balsavimą apie tai informuoja pirmininką.

    6 straipsnis

    Darbo grupės

    1.   Komitetas gali sudaryti darbo grupes tam tikriems klausimams nagrinėti. Darbo grupėms pirmininkauja Komisijos atstovas.

    2.   Darbo grupės savo pirmininkų atsakomybe teikia ataskaitas komitetui.

    7 straipsnis

    Trečiosios šalys ir ekspertai

    1.   [nurodyti atitinkamą trečiąją šalį ar organizaciją] atstovai kviečiami dalyvauti komiteto posėdžiuose pagal [nurodyti teisės aktą, pvz., Sąjungos priimtą susitarimą, Asociacijos tarybos sprendimą ar kitą pagrindinį teisės aktą, kuriuo numatomas šių stebėtojų dalyvavimas].

    2.   Stojančiųjų šalių atstovai kviečiami dalyvauti komiteto posėdžiuose nuo Stojimo sutarties pasirašymo dienos.

    3.   Savo iniciatyva arba komiteto nario prašymu pirmininkas gali nuspręsti pakviesti trečiųjų šalių atstovus ar kitus ekspertus pasisakyti konkrečiais klausimais. Tačiau jų dalyvavimui posėdyje gali būti prieštaraujama komitetą sudarančių narių paprasta balsų dauguma.

    4.   1, 2 ir 3 dalyse paminėti trečiųjų šalių atstovai ir ekspertai nedalyvauja komitetui balsuojant ir patys nebalsuoja.

    8 straipsnis

    Rašytinė procedūra

    1.   Pirmininkui komiteto nuomonė gali būti pateikta laikantis rašytinės procedūros pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 5 dalį (9). Visų pirma pirmininkas gali taikyti rašytinę procedūrą, kad gautų komiteto nuomonę tais atvejais, kai dėl įgyvendinimo akto projekto jau diskutuota komiteto posėdyje.

    2.   Pirmininkas nedelsdamas ir ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų po termino pabaigos informuoja komiteto narius apie rašytinės procedūros rezultatus.

    9 straipsnis

    Sekretoriato pagalba

    Komisija teikia sekretoriato paslaugas komitetui ir prireikus darbo grupėms, sudarytoms pagal 6 straipsnio 1 dalį.

    10 straipsnis

    Posėdžių protokolai ir suvestinė ataskaita

    1.   Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 6 dalies tikslais visų posėdžių protokolų parengimas yra pirmininko atsakomybė. Komiteto nariai turi teisę prašyti, kad jų pozicija būtų įrašyta į protokolą. Pirmininkas protokolą komiteto nariams persiunčia nedelsdamas ir ne vėliau kaip per mėnesį nuo posėdžio dienos.

    Komiteto nariai bet kokias pastabas dėl protokolo projekto siunčia pirmininkui raštu. Jei kyla nesutarimų, siūlomą pakeitimą aptaria komitetas. Jei nepavyksta susitarti, atitinkamos pastabos pridedamos prie galutinio protokolo.

    2.   Reglamento (ES) Nr. 182/2011 10 straipsnio tikslais pirmininkas atsakingas už suvestinės ataskaitos, kurioje trumpai išdėstomas kiekvienas darbotvarkės klausimas ir balsavimo dėl komitetui pateikto įgyvendinimo akto projekto rezultatai, sudarymą. Suvestinėje ataskaitoje neminimos per komiteto diskusijas išreikštos atskiros narių pozicijos.

    11 straipsnis

    Dalyvių sąrašas ir interesų konfliktai

    1.   Kiekviename posėdyje pirmininkas sudaro dalyvių sąrašą, kuriame nurodomos institucijos ir organizacijos, kurioms priklauso valstybių narių joms atstovauti paskirti asmenys.

    2.   Kiekvieno posėdžio pradžioje bet kuris valstybių narių paskirtas asmuo ir ekspertai, kuriems pirmininkas leido dalyvauti posėdyje pagal 5 straipsnio 1 dalį ir 7 straipsnio 3 dalį, taip pat trečiųjų šalių atstovai, kurie pakviesti dalyvauti posėdyje pagal 7 straipsnį, informuoja pirmininką apie bet kokį interesų konfliktą (10) nagrinėjant konkretų darbotvarkės klausimą.

    Kilus tokiam interesų konfliktui, pirmininko prašymu atitinkamas asmuo nedalyvauja posėdyje, kol svarstomi atitinkami darbotvarkės klausimai.

    12 straipsnis

    Korespondencija

    1.   Su komitetu susijusi korespondencija siunčiama Komisijai, adresuojant komiteto pirmininkui.

    2.   Komiteto nariams skirta korespondencija siunčiama valstybių narių nuolatinėms atstovybėms, pageidautina elektroninėmis priemonėmis. Jei nuolatinė atstovybė Komisijai nurodo specialų centrinį su komitetų darbu susijusiai korespondencijai skirtą elektroninio pašto adresą, tas adresas naudojamas korespondencijos tikslais. Be to, korespondencija gali būti siunčiama tiesiogiai asmenims, kuriuos valstybės narės paskyrė joms atstovauti komitete.

    13 straipsnis

    Susipažinimas su dokumentais ir konfidencialumas

    1.   Prašymai susipažinti su komiteto dokumentais nagrinėjami pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1049/2001 (11). Sprendimą dėl prašymų susipažinti su tais dokumentais priima Komisija pagal savo darbo tvarkos taisykles, kurios iš dalies pakeistos Sprendimu 2001/937/EB, EAPB, Euratomas (12). Jeigu prašymas skirtas valstybei narei, ji taiko Reglamento (EB) Nr. 1049/2001 5 straipsnį.

    2.   Komiteto diskusijos yra konfidencialios.

    3.   Komiteto nariams, ekspertams ir trečiųjų šalių atstovams pateikti dokumentai yra konfidencialūs (13), nebent pagal 1 dalį suteikta galimybė susipažinti su tais dokumentais arba Komisija tuos dokumentus paviešino kitu būdu.

    4.   Komiteto nariai, taip pat ekspertai ir trečiųjų šalių atstovai privalo laikytis šiame straipsnyje nustatytų konfidencialumo įpareigojimų. Pirmininkas užtikrina, kad ekspertai ir trečiųjų šalių atstovai būtų informuoti apie jiems taikomus konfidencialumo reikalavimus.

    14 straipsnis

    Asmens duomenų apsauga

    Komitetas ir jo darbo grupės asmens duomenis tvarko laikydamiesi Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 45/2001 (14), ir už tai atsako pirmininkas, veikiantis kaip duomenų valdytojas pagal to reglamento 2 straipsnio d punktą.


    (1)  OL L […], […], p. […].

    (2)  OL L 55, 2011 2 28, p. 13.

    (3)  OL C […], […], p. […].

    (4)  

    NB.

    Ši citata gali būti naudojama, tik reglamentuojant konkrečių komitetų, įgyvendinančių 2010 m. liepos 26 d. Tarybos sprendime, kuriuo nustatoma Europos išorės veiksmų tarnybos struktūra ir veikimas (2010/427/2010), nustatytas išorės veiksmų priemones, darbo tvarkos taisykles.

    (5)  

    NB.

    Konkretaus komiteto darbo tvarkos taisyklėse gali būti išsamiai aprašyta, kokiomis konkrečiomis temomis ir (arba) su kokiais kitais komitetais gali būti rengiami bendri posėdžiai.

    (6)  

    NB.

    Jeigu komitetas yra kviečiamas pateikti savo nuomonę taikant kelias komiteto procedūras, šį punktą reikia pakartoti atitinkamo komiteto darbo tvarkos taisyklėse su atitinkamomis nuorodomis į susijusius pagrindinius teisės aktus.

    (7)  

    NB.

    Ypatingose srityse, kur nuolat reikia imtis skubių veiksmų, arba kai pagrindiniame teisės akte yra nustatytas konkretus laikotarpis, per kurį privaloma imtis veiksmų, atitinkamo komiteto darbo tvarkos taisyklėse gali būti numatytas trumpesnis terminas. Tokie atvejai gali būti laikomi tinkamai pagrįstais atvejais pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 3 dalies antrą pastraipą.

    (8)  

    NB.

    Konkretaus komiteto darbo tvarkos taisyklėse gali būti nustatyta, kad ši sąlyga visų pirma galioja tada, kai kyla pavojus aplinkai arba visuomenės, gyvūnų ar augalų sveikatai arba finansiniams Sąjungos interesams pagal SESV 325 straipsnį, kai įvyksta humanitarinė krizė, arba siekiant išvengti didelio žemės ūkio rinkų sutrikimo.

    (9)  

    NB.

    Ypatingose srityse, kur nuolat reikia imtis skubių veiksmų, arba kai pagrindiniame teisės akte yra nustatytas konkretus laikotarpis, per kurį privaloma imtis veiksmų, atitinkamo komiteto darbo tvarkos taisyklėse gali būti nustatyta, kad paprastai komiteto nuomonė pateikiama laikantis rašytinės procedūros. Tokie atvejai gali būti laikomi tinkamai pagrįstais atvejais pagal Reglamento (ES) Nr. 182/2011 3 straipsnio 5 dalies pirmą pastraipą.

    (10)  Pavyzdžiui, interesų konfliktas konkrečiai apibrėžtas 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamente (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).

    (11)  OL L 145, 2001 5 31, p. 43.

    (12)  OL L 345, 2001 12 29, p. 94.

    (13)  Pagal SESV 339 straipsnį „Sąjungos institucijų nariai, komitetų nariai, Sąjungos pareigūnai ir kiti tarnautojai, netgi nustoję eiti savo pareigas, neturi teisės atskleisti informacijos, kurią jie yra įsipareigoję saugoti kaip tarnybinę paslaptį, ypač informacijos apie įmones, jų verslo ryšius ar sąnaudų sudedamąsias dalis“.

    (14)  OL L 8, 2001 1 12, p. 1.


    Top