EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2012/152E/04
Minutes of the sitting of 15 March 2012
Zapisnik s seje 15. marec 2012
Zapisnik s seje 15. marec 2012
UL C 152E, 30.5.2012, p. 205–283
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
30.5.2012 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 152/205 |
Četrtek, 15. marec 2012
ZAPISNIK S SEJE 15. MAREC 2012
2012/C 152 E/04
Vsebina
1. |
Otvoritev seje |
2. |
Krepitev znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije (pisna izjava) |
3. |
Predložitev dokumentov |
4. |
Prerazporeditev sredstev |
5. |
Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad (vloženi predlogi resolucij) |
6. |
Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 (razprava) |
7. |
Šesti svetovni forum o vodi (razprava) |
8. |
Izbruh virusa Schmallenberg (razprava) |
9. |
Določitev največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji (pisna izjava) |
10. |
Uvedba programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji (pisna izjava) |
11. |
Čas glasovanja |
11.1. |
Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 (glasovanje) |
11.2. |
Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad (glasovanje) |
11.3. |
Izid predsedniških volitev v Rusiji (glasovanje) |
11.4. |
Kazahstan (glasovanje) |
11.5. |
Razmere v Nigeriji (glasovanje) |
11.6. |
Razmere v Belorusiji (glasovanje) |
11.7. |
Šesti svetovni forum o vodi (glasovanje) |
12. |
Obrazložitve glasovanja |
13. |
Popravki in namere glasovanja |
14. |
Sprejetje zapisnika predhodne seje |
15. |
Stališča Sveta v prvi obravnavi |
16. |
Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (razprava) |
16.1. |
Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W. |
16.2. |
Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah |
16.3. |
Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu |
17. |
Čas glasovanja |
17.1. |
Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W. (glasovanje) |
17.2. |
Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah (glasovanje) |
17.3. |
Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu (glasovanje) |
18. |
Popravki in namere glasovanja |
19. |
Sestava odborov in delegacij |
20. |
Sklepi o določenih dokumentih |
21. |
Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika) |
22. |
Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji |
23. |
Datum naslednjih sej |
24. |
Prekinitev zasedanja |
SEZNAM NAVZOČIH
Priloga 1 – |
Krepitev znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije (pisna izjava) |
Priloga 2 – |
Določitev največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji (pisna izjava) |
Priloga 3 – |
Uvedba programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji (pisna izjava) |
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
1. |
Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 |
2. |
Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad |
3. |
Izid predsedniških volitev v Rusiji |
4. |
Kazahstan |
5. |
Razmere v Nigeriji |
6. |
Šesti svetovni forum o vodi |
7. |
Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W. |
8. |
Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah |
9. |
Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu |
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 27 |
2. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 1/1 |
3. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 1/2 |
4. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 2/2 |
5. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 2/4 |
6. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 5/1 |
7. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 5/2 |
8. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 6 |
9. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 24, točka b |
10. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 7 S |
11. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 8 |
12. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 9 S |
13. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 19 |
14. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 10 |
15. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 42/2 |
16. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 48 |
17. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 21 S |
18. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 22 S |
19. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 72/1 |
20. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 72/2 |
21. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - § 115/2 |
22. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - Uvodna izjava B/2 |
23. |
A7-0033/2012 - Chris Davies - Resolucija |
24. |
RC-B7-0152/2012 - Uvodna izjava M |
25. |
RC-B7-0135/2012 - p.s. 7 |
26. |
RC-B7-0135/2012 - p.s. 4 |
27. |
B7-0130/2012 - p.s. 2 |
28. |
RC-B7-0171/2012 - Resolucija |
ZAPISNIK S SEJE 15. MAREC 2012
PREDSEDSTVO: Jacek PROTASIEWICZ
podpredsednik
1. Otvoritev seje
Seja se je začela ob 09.00.
2. Krepitev znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije (pisna izjava)
Pisno izjavo 0045/2011 o krepitvi znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije, ki so jo vložili poslanci Miguel Angel Martínez Martínez, Fiona Hall, Filip Kaczmarek, Teresa Riera Madurell in Judith Sargentini, je podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2012)0095), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (priloga 1 zapisnika z dne 15.3.2012).
Govoril je Miguel Angel Martínez Martínez.
3. Predložitev dokumentov
Svet in Komisija sta predložila naslednje dokumente:
— |
Sklep Sveta o sklenitvi, v imenu Unije, Evropske konvencije o pravnem varstvu storitev, ki temeljijo na pogojnem dostopu ali vključujejo pogojni dostop (05651/2012 - C7-0069/2012 - 2010/0361(NLE))
|
— |
Predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o izboljšanju ureditve poravnav vrednostnih papirjev v Evropski uniji, centralnih depotnih družbah (CDD) in spremembi Direktive98/26/ES (COM(2012)0073 - C7-0071/2012 – 2012/0029(COD)) Predsednik se bo v skladu s členom 124(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom. Predsednik se bo v skladu s členom 282 PDEU posvetoval z Evropsko centralno banko.
|
— |
Predlog sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o pravilih za obračunavanje emisij in odvzemov toplogrednih plinov, ki nastanejo pri dejavnostih, povezanih z rabo zemljišč, spremembo rabe zemljišč in gozdarstvom, ter akcijskih načrtih o takšnih emisijah in odvzemih (COM(2012)0093 - C7-0074/2012 – 2012/0042(COD)) Predsednik se bo v skladu s členoma 124(1) in 125(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom in Odborom regij.
|
— |
Predlog direktive Evropskega parlamenta in Sveta o zamrznitvi in zaplembi premoženjske koristi, pridobljene s kaznivim dejanjem, v Evropski uniji (COM(2012)0085 - C7-0075/2012 – 2012/0036(COD)) Predsednik se bo v skladu s členoma 124(1) in 125(1) poslovnika o tem predlogu posvetoval z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom in Odborom regij.
|
— |
Uredba Sveta o elektronski izdaji Uradnega lista Evropske unije (10222/2011 - C7-0076/2012 - 2011/0070(APP))
|
4. Prerazporeditev sredstev
V skladu s členom 179(3) finančne uredbe je Odbor za proračun preučil predlog Evropske komisije o gradbenih projektih za stavbi „Square Orban“ in „Covent Garden“ v Bruslju in se odločil, da mnenja ne izda.
5. Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad (vloženi predlogi resolucij)
Izjavi Sveta in Komisije: Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad
Razprava je potekala 13. marca 2012 (točka 12 zapisnika z dne 13.3.2012).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 110(2) Poslovnika zaključi razprava:
— |
Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms in Marije Cornelissen v imenu skupine Verts/ALE o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0152/2012); |
— |
Marie-Christine Vergiat in Jiří Maštálka v imenu skupine GUE/NGL o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0153/2012); |
— |
Manfred Weber, Marian-Jean Marinescu, Simon Busuttil, Theodor Dumitru Stolojan, Andrey Kovatchev, Sebastian Valentin Bodu, Arkadiusz Tomasz Bratkowski, Iliana Ivanova, Lena Kolarska-Bobińska, Mariya Nedelcheva, Jacek Protasiewicz, Csaba Sógor, Tadeusz Zwiefka in Joanna Katarzyna Skrzydlewska v imenu skupine PPE o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0154/2012); |
— |
Sylvie Guillaume, Kinga Göncz, Emine Bozkurt, Ioan Enciu, Iliana Malinova Iotova, Joanna Senyszyn in Rovana Plumb v imenu skupine S&D o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0155/2012); |
— |
Renate Weber, Sarah Ludford in Metin Kazak v imenu skupine ALDE o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0156/2012); |
— |
Peter van Dalen, Timothy Kirkhope, Paweł Robert Kowal, Michał Tomasz Kamiński, Roberts Zīle, Jan Zahradil, Janusz Wojciechowski in Tomasz Piotr Poręba v imenu skupine ECR o diskriminatornih internetnih straneh in reakcijah vlad (2012/2554(RSP)) (B7-0157/2012). |
Glasovanje: točka 11.2 zapisnika z dne 15.3.2012.
6. Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 (razprava)
Poročilo o načrtu za prehod na konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 [2011/2095(INI)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane. Poročevalec: Chris Davies (A7-0033/2012)
Chris Davies je predstavil poročilo.
Govorila je Connie Hedegaard (članica Komisije).
Govorili so Mario Pirillo (pripravljalec mnenja odbora ITRE), Romana Jordan v imenu skupine PPE, Jo Leinen v imenu skupine S&D, Gerben-Jan Gerbrandy v imenu skupine ALDE, Bas Eickhout v imenu skupine Verts/ALE, Miroslav Ouzký v imenu skupine ECR, Sabine Wils v imenu skupine GUE/NGL, Oreste Rossi v imenu skupine EFD, Nick Griffin samostojni poslanec, Markus Pieper, Marita Ulvskog, Theodoros Skylakakis, Satu Hassi, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavila Lena Kolarska-Bobińska, Marina Yannakoudakis, Tadeusz Cymański, Francisco Sosa Wagner, Richard Seeber, Rovana Plumb, Holger Krahmer, Yannick Jadot, Konrad Szymański in Roger Helmer.
PREDSEDSTVO: Georgios PAPASTAMKOS
podpredsednik
Govorili so Yannick Jadot in Gerard Batten, ki sta z dvigom modrega kartončka postavila dve vprašanji Rogerju Helmerju, ki je nanju odgovoril, Pilar del Castillo Vera, Matthias Groote, Evžen Tošenovský, Elisabetta Gardini, Kathleen Van Brempt, Françoise Grossetête, Jolanta Emilia Hibner, Christa Klaß in Peter Liese.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Mairead McGuinness, Gilles Pargneaux, Alajos Mészáros, Riikka Manner, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Petru Constantin Luhan in Karin Kadenbach.
Govorila sta Connie Hedegaard in Chris Davies.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 11.1 zapisnika z dne 15.3.2012.
7. Šesti svetovni forum o vodi (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000013/2012), ki so ga postavili Richard Seeber, Sophie Auconie, Daciana Octavia Sârbu, Gerben-Jan Gerbrandy, Satu Hassi, Miroslav Ouzký in Sabine Wils v imenu Odbora za okolje, javno zdravje in varnost hrane Komisiji: Šesti svetovni forum o vodi v Marseillu, 12.-17. marec 2012 (B7-0101/2012)
Richard Seeber je predstavil vprašanje za ustni odgovor.
Connie Hedegaard (članica Komisije) je odgovorila na vprašanje za ustni odgovor.
Govorili so Sophie Auconie v imenu skupine PPE, Daciana Octavia Sârbu v imenu skupine S&D, Gerben-Jan Gerbrandy v imenu skupine ALDE, Michèle Rivasi v imenu skupine Verts/ALE, in Miroslav Ouzký v imenu skupine ECR.
PREDSEDSTVO: Rainer WIELAND
podpredsednik
Govorili so Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, Ewald Stadler samostojni poslanec, Bogusław Sonik, Gilles Pargneaux, Charles Goerens, João Ferreira, Cristina Gutiérrez-Cortines, Edite Estrela in Marie-Christine Vergiat.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Rareș-Lucian Niculescu, Monika Smolková, Ana Miranda, Nicole Sinclaire, Romana Jordan in Christa Klaß.
Govorila je Connie Hedegaard.
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 115(5) Poslovnika zaključi razprava:
— |
Richard Seeber, Sophie Auconie, Daciana Octavia Sârbu, Gerben-Jan Gerbrandy, Michèle Rivasi, Miroslav Ouzký in Sabine Wils v imenu Odbora za okolje, javno zdravje in varnost hrane o šestem svetovnem forumu o vodi v Marseillu od 12. do 17. marca 2012 (2012/2552(RSP)) (B7-0130/2012) |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 11.7 zapisnika z dne 15.3.2012.
8. Izbruh virusa Schmallenberg (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000045/2012), ki so ga postavili Patrick Le Hyaric, Takis Hadjigeorgiou, João Ferreira in Nikolaos Chountis v imenu skupine GUE/NGL Komisiji: Izbruh virusa Schmallenberg (B7-0103/2012)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000047/2012), ki so ga postavili James Nicholson in Ashley Fox v imenu skupine ECR, Albert Deß in Esther de Lange v imenu skupine PPE Komisiji: Izbruh virusa Schmallenberg (B7-0104/2012)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000057/2012), ki sta ga postavila George Lyon in Nathalie Griesbeck v imenu skupine ALDE Komisiji: Izbruh virusa Schmallenberg (B7-0105/2012)
Patrick Le Hyaric, James Nicholson, Albert Deß in Britta Reimers (namesto vlagatelja) so predstavili vprašanja za ustni odgovor.
Connie Hedegaard (članica Komisije) je odgovorila na vprašanja.
Govorili so Esther de Lange v imenu skupine PPE, Matthias Groote v imenu skupine S&D, Liam Aylward v imenu skupine ALDE, Martin Häusling v imenu skupine Verts/ALE, Julie Girling v imenu skupine ECR, Rareș-Lucian Niculescu, Ulrike Rodust in Horst Schnellhardt.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Peter Jahr, Franz Obermayr in Elena Băsescu.
Govorila je Connie Hedegaard.
Razprava se je zaključila.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 11.55 v pričakovanju začetka časa glasovanja, se je nadaljevala ob 12.00.)
PREDSEDSTVO: Martin SCHULZ
predsednik
9. Določitev največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisno izjavo 0049/2011 o določitvi največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji, ki so jo vložili poslanci Dan Jørgensen, Esther de Lange, Pavel Poc, Carl Schlyter in Andrea Zanoni, je podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2012)0096), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (priloga 2 zapisnika z dne 15.3.2012).
Govorila sta Carl Schlyter in Dan Jørgensen.
10. Uvedba programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisno izjavo 0050/2011 o uvedbi programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji, ki so jo vložili poslanci Slavi Binev, John Attard-Montalto, Nirj Deva, Mario Mauro in Hannu Takkula, je podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2012)0097), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (priloga 3 zapisnika z dne 15.3.2012).
Govoril je Slavi Binev.
*
* *
Predsednik se je zahvalil Lotharju Biskyju, ki je odstopil s funkcije predsednika skupine GUE/NGL, za dosedanje delo in čestital novi predsednici skupine Gabriele Zimmer.
11. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih …) so v prilogi zapisnika z naslovom „Izid glasovanj“.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
Govorila sta Georgios Papastamkos in Jo Leinen o vrstnem redu glasovanj. Podan je bil predlog, da bi se najprej glasovalo o poročilu (A7-0033/2012).
Parlament je odobril zahtevo.
11.1. Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 (glasovanje)
Poročilo o načrtu za prehod na konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050 [2011/2095(INI)] - Odbor za okolje, javno zdravje in varnost hrane. Poročevalec: Chris Davies (A7-0033/2012)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 1)
NADOMESTNI PREDLOG RESOLUCIJE (ki ga je vložila skupina EFD)
Zavrnjeno
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2012)0086)
11.2. Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad (glasovanje)
Predlogi resolucij so bili napovedani 15. marca 2012(točka 5 zapisnika z dne 15.3.2012).
Predlogi resolucij B7-0152/2012, B7-0153/2012, B7-0154/2012, B7-0155/2012, B7-0156/2012 in B7-0157/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 2)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0152/2012
(ki nadomešča B7-0152/2012, B7-0153/2012, B7-0154/2012, B7-0155/2012, B7-0156/2012 in B7-0157/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Manfred Weber, Marian-Jean Marinescu, Simon Busuttil, József Szájer, Jacek Saryusz-Wolski, Wim van de Camp, Iliana Ivanova in Jacek Protasiewicz v imenu skupine PPE, |
|
Sylvie Guillaume, Kinga Göncz, Emine Bozkurt, Ioan Enciu, Tanja Fajon, Iliana Malinova Iotova, Joanna Senyszyn, Rovana Plumb, Kristian Vigenin, Ivailo Kalfin in Evgeni Kirilov v imenu skupine S&D, |
|
Renate Weber, Sarah Ludford, Metin Kazak, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Nathalie Griesbeck in Sophia in 't Veld v imenu skupine ALDE, |
|
Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms in Marije Cornelissen v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Peter van Dalen, Timothy Kirkhope, Roberts Zīle, Marek Henryk Migalski, Valdemar Tomaševski, Michał Tomasz Kamiński, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Marek Józef Gróbarczyk, Janusz Wojciechowski in Adam Bielan v imenu skupine ECR, |
|
Marie-Christine Vergiat in Jiří Maštálka v imenu skupine GUE/NGL. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0087)
11.3. Izid predsedniških volitev v Rusiji (glasovanje)
Predlog resolucije B7-0177/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 3)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2012)0088)
Govoril je
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra je podal ustni predlog spremembe k predlogu spremembe 5, ki je bil upoštevan.
11.4. Kazahstan (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0135/2012, B7-0140/2012, B7-0141/2012, B7-0142/2012, B7-0143/2012 in B7-0144/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 4)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0135/2012
(ki nadomešča B7-0135/2012, B7-0140/2012, B7-0141/2012, B7-0142/2012 in B7-0143/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Elisabeth Jeggle, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Jacek Saryusz-Wolski, Paolo Bartolozzi, Krzysztof Lisek, Eduard Kukan, Ria Oomen-Ruijten, Paweł Zalewski, Francisco José Millán Mon, Marietta Giannakou, Jacek Protasiewicz, Andrzej Grzyb, Alf Svensson, Anna Ibrisagic, Kinga Gál, Elena Băsescu, Piotr Borys, Traian Ungureanu, Peter Šťastný, Inese Vaidere in Monica Luisa Macovei v imenu skupine PPE, |
|
Liisa Jaakonsaari, Vilija Blinkevičiūtė, Ana Gomes, Kristian Vigenin, Marek Siwiec in Emilio Menéndez del Valle v imenu skupine S&D, |
|
Norica Nicolai, Leonidas Donskis, Marietje Schaake, Alexander Graf Lambsdorff, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sonia Alfano in Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, |
|
Nicole Kiil-Nielsen in Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock in Valdemar Tomaševski v imenu skupine ECR. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0089)
(Predlog resolucije B7-0144/2012 je brezpredmeten.)
Govorila je
Liisa Jaakonsaari pred glasovanjem.
11.5. Razmere v Nigeriji (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0131/2012, B7-0133/2012, B7-0134/2012, B7-0137/2012, B7-0138/2012, B7-0139/2012 in B7-0149/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 5)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0131/2012
(ki nadomešča B7-0131/2012, B7-0133/2012, B7-0134/2012, B7-0137/2012, B7-0138/2012 in B7-0149/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Mario Mauro, Alojz Peterle, Filip Kaczmarek, Michèle Striffler, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Gay Mitchell, Cristian Dan Preda, Laima Liucija Andrikienė, Santiago Fisas Ayxela, Ria Oomen-Ruijten, Monica Luisa Macovei, Arnaud Danjean in Bogusław Sonik v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Ricardo Cortés Lastra in Michael Cashman v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Kristiina Ojuland, Alexander Graf Lambsdorff, Johannes Cornelis van Baalen, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Louis Michel, Sonia Alfano, Niccolò Rinaldi in Corinne Lepage v imenu skupine ALDE, |
|
Raül Romeva i Rueda in Judith Sargentini v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock v imenu skupine ECR, |
|
Fiorello Provera v imenu skupine EFD. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0090)
(Predlog resolucije B7-0139/2012 je brezpredmeten.)
11.6. Razmere v Belorusiji (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0178/2012, B7-0179/2012, B7-0180/2012, B7-0181/2012, B7-0182/2012 in B7-0183/2012
(potrebna navadna večina)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0178/2012
(ki nadomešča B7-0178/2012, B7-0179/2012, B7-0181/2012, B7-0182/2012 in B7-0183/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Vytautas Landsbergis, Jacek Protasiewicz, Jacek Saryusz-Wolski, Peter Šťastný, Arnaud Danjean, Krzysztof Lisek, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Andrzej Grzyb, Tunne Kelam, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Alojz Peterle in Ria Oomen-Ruijten v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Libor Rouček, Justas Vincas Paleckis, Kristian Vigenin in Marek Siwiec v imenu skupine S&D, |
|
Kristiina Ojuland, Ivo Vajgl, Ivars Godmanis, Sonia Alfano, Gerben-Jan Gerbrandy, Marietje Schaake in Annemie Neyts-Uyttebroeck v imenu skupine ALDE, |
|
Werner Schulz v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock, Marek Henryk Migalski, Paweł Robert Kowal, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki in Michał Tomasz Kamiński v imenu skupine ECR. |
Govorila sta
Kristian Vigenin v imenu skupine S&D, ki je v skladu s členom 177 poslovnika zahteval preložitev glasovanja; Marek Henryk Migalski, ki je zahtevi nasprotoval.
Parlament je odobril zahtevo.
Glasovanje o skupni resoluciji je tako preloženo na drugo delno zasedanje marca 2012.
11.7. Šesti svetovni forum o vodi (glasovanje)
Predlog resolucije B7-0130/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 6)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2012)0091)
PREDSEDSTVO: Jacek PROTASIEWICZ
podpredsednik
12. Obrazložitve glasovanja
Pisne obrazložitve glasovanja:
Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 170 poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.
Ustne obrazložitve glasovanja:
|
Poročilo: Chris Davies - A7-0033/2012 Michał Tomasz Kamiński, Francesco De Angelis, Bogusław Sonik, Adam Bielan, Peter Jahr, Elena Băsescu, Seán Kelly in Charles Tannock |
|
Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad - RC-B7-0152/2012 Michał Tomasz Kamiński, Daniel Hannan, Csaba Sógor, Norica Nicolai, Zuzana Roithová, Ewald Stadler, Salvatore Iacolino, Elena Băsescu, Adam Bielan, Mitro Repo, Frank Vanhecke, Bernd Posselt in Philip Claeys |
|
Izid predsedniških volitev v Rusiji - B7-0177/2012 Michał Tomasz Kamiński, Daniel Hannan, Viktor Uspaskich, Ewald Stadler, Adam Bielan, Mitro Repo, Laima Liucija Andrikienė, Kristiina Ojuland, Bernd Posselt, Hannu Takkula, Anna Záborská in Vytautas Landsbergis |
|
Kazahstan - RC-B7-0135/2012 Michał Tomasz Kamiński, Paul Murphy, Kristiina Ojuland in Charles Tannock |
|
Razmere v Nigeriji - RC-B7-0131/2012 Ewald Stadler, Michał Tomasz Kamiński, Paul Murphy in Bernd Posselt |
|
Šesti svetovni forum o vodi - B7-0130/2012 Ewald Stadler, Michał Tomasz Kamiński, Elena Băsescu, Bernd Posselt in Charles Tannock |
13. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani „Séance en direct“ na povezavi „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ in v tiskani prilogi „Izidi poimenskih glasovanj“.
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 13.40, se je nadaljevala ob 15.00.)
PREDSEDSTVO: Isabelle DURANT
podpredsednica
14. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
15. Stališča Sveta v prvi obravnavi
Predsednik je v skladu s členom 61(1) poslovnika sporočil, da je od Sveta prejel naslednja stališča, skupaj s pripadajočimi obrazložitvami in stališčem Komisije:
— |
Stališče Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja Uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Uredbe (ES) št. 428/2009 o vzpostavitvi režima Skupnosti za nadzor izvoza, prenosa, posredovanja in tranzita blaga z dvojno rabo (18144/1/2011 - C7-0070/2012 - 2010/0262(COD))
|
— |
Stališče v prvi obravnavi z namenom sprejetja Sklepa Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Odločbe št. 573/2007/ES o ustanovitvi Evropskega sklada za begunce za obdobje 2008–2013 v okviru splošnega programa „Solidarnost in upravljanje migracijskih tokov“ in razveljavitvi Odločbe Sveta 2004/904/ES (06444/2/2012 - C7-0072/2012 - 2009/0127(COD))
|
— |
Stališče Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja Direktive Evropskega parlamenta in Sveta o vzpostavitvi enotnega evropskega železniškega območja (prenovitev) (18581/2/2011 - C7-0073/2012 - 2010/0253(COD))
|
Trimesečni rok, ki ga ima Parlament na razpolago, torej začne teči z jutrišnjim dnem, 16. marca 2012.
16. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (razprava)
(Za naslove in avtorje predlogov resolucij glej točka 5 zapisnika z dne 13.3.2012)
16.1. Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W.
Predlogi resolucij B7-0158/2012, B7-0159/2012, B7-0161/2012, B7-0163/2012, B7-0165/2012, B7-0168/2012 in B7-0169/2012
Judith Sargentini, Ana Gomes, Mario Mauro, Charles Tannock, Jiří Maštálka in Annemie Neyts-Uyttebroeck so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Edit Bauer v imenu skupine PPE, Mitro Repo v imenu skupine S&D, Sari Essayah in Bogusław Sonik.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Seán Kelly, Michał Tomasz Kamiński, Eija-Riitta Korhola, George Sabin Cutaș, Hannu Takkula, Jaroslav Paška in Elena Băsescu.
Govorila je Viviane Reding (podpredsednica Komisije).
Govorila sta Bernd Posselt in Véronique De Keyser o poteku dela Parlamenta ob četrtkih popoldan.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 17.1 zapisnika z dne 15.3.2012.
16.2. Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah
Predlogi resolucij B7-0160/2012, B7-0162/2012, B7-0164/2012, B7-0166/2012, B7-0167/2012 in B7-0170/2012
Raül Romeva i Rueda, Véronique De Keyser, Bernd Posselt, Paul Murphy in Annemie Neyts-Uyttebroeck so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Elena Băsescu v imenu skupine PPE, Ana Gomes v imenu skupine S&D, Alexandra Thein v imenu skupine ALDE, Charles Tannock v imenu skupine ECR, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, Franz Obermayr samostojni poslanec, Eija-Riitta Korhola, Emer Costello, Cristian Silviu Bușoi in Michał Tomasz Kamiński.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Sari Essayah, Mitro Repo, Norica Nicolai, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg in Hannu Takkula.
Govorila je Viviane Reding (podpredsednica Komisije).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 17.2 zapisnika z dne 15.3.2012.
16.3. Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu
Predlogi resolucij B7-0171/2012, B7-0172/2012, B7-0173/2012, B7-0174/2012, B7-0175/2012 in B7-0176/2012
Carl Schlyter, Véronique De Keyser, Charles Tannock, Cristian Dan Preda, Marie-Christine Vergiat in Marietje Schaake so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Monica Luisa Macovei v imenu skupine PPE, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg v imenu skupine S&D, Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, Michał Tomasz Kamiński v imenu skupine ECR, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, Franz Obermayr samostojni poslanec, in Seán Kelly.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Sari Essayah, Ana Gomes, Norica Nicolai, Eija-Riitta Korhola, Mitro Repo, Bernd Posselt in Alexandra Thein.
Govorila je Viviane Reding (podpredsednica Komisije).
Govorila sta Ana Gomes, ki je Parlament obvestila, da je Etiopija izvedla napad v Eritreji, in pozvala Catherine Ashton (podpredsednica Komisije in visoka predstavnica Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko), naj na seji odbora AFET naslednji teden obvesti Parlament o tamkajšnjih razmerah, ter Bernd Posselt, ki se ni strinjal z umikom nujnih razprav z dnevnega reda aprilskega delnega zasedanja (predsedujoča je to vzela na znanje).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 17.3 zapisnika z dne 15.3.2012.
17. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih …) so v prilogi zapisnika z naslovom „Izid glasovanj“.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
17.1. Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W. (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0158/2012, B7-0159/2012, B7-0161/2012, B7-0163/2012, B7-0165/2012, B7-0168/2012 in B7-0169/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 7)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0158/2012
(ki nadomešča B7-0158/2012, B7-0159/2012, B7-0161/2012, B7-0163/2012, B7-0165/2012 in B7-0169/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Mario Mauro, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Cristian Dan Preda, Roberta Angelilli, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Edit Bauer, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Franck Proust, Bogusław Sonik in Edit Bauer v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Richard Howitt, Saïd El Khadraoui, María Muñiz De Urquiza, Rovana Plumb in Kristian Vigenin v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Louis Michel, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Charles Goerens, Robert Rochefort, Graham Watson, Marielle de Sarnez, Sarah Ludford, Leonidas Donskis, Niccolò Rinaldi, Kristiina Ojuland, Izaskun Bilbao Barandica in Sonia Alfano v imenu skupine ALDE. |
|
Judith Sargentini, Rui Tavares, Jean Lambert in Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba in Ryszard Czarnecki v imenu skupine ECR, |
|
Fiorello Provera v imenu skupine EFD. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0092)
(Predlog resolucije B7-0168/2012 je brezpredmeten.)
17.2. Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0160/2012, B7-0162/2012, B7-0164/2012, B7-0166/2012, B7-0167/2012 in B7-0170/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 8)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0160/2012
(ki nadomešča B7-0160/2012, B7-0162/2012, B7-0164/2012, B7-0167/2012 in B7-0170/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Mario Mauro, Roberta Angelilli, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Eija-Riitta Korhola, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Franck Proust in Bogusław Sonik v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Richard Howitt, Emer Costello, Pino Arlacchi, Tanja Fajon in María Muñiz De Urquiza v imenu skupine S&D, |
|
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Graham Watson, Louis Michel, Leonidas Donskis, Alexandra Thein, Edward McMillan-Scott, Ivo Vajgl, Marietje Schaake, Niccolò Rinaldi, Kristiina Ojuland, Izaskun Bilbao Barandica in Sonia Alfano v imenu skupine ALDE, |
|
Margrete Auken, Nicole Kiil-Nielsen, Keith Taylor, Malika Benarab-Attou, Raül Romeva i Rueda, Ana Miranda, Rui Tavares, Judith Sargentini in Barbara Lochbihler v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Kyriacos Triantaphyllides, Willy Meyer, Marie-Christine Vergiat, Miguel Portas in Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0093)
(Predlog resolucije B7-0166/2012 je brezpredmeten.)
17.3. Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0171/2012, B7-0172/2012, B7-0173/2012, B7-0174/2012, B7-0175/2012 in B7-0176/2012
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 9)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0171/2012
(ki nadomešča B7-0171/2012, B7-0172/2012, B7-0173/2012, B7-0174/2012 in B7-0176/2012):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Roberta Angelilli, Bernd Posselt, Filip Kaczmarek, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Zuzana Roithová, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Giovanni La Via, Franck Proust, Bogusław Sonik, Tadeusz Zwiefka in Alf Svensson v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Richard Howitt in Pino Arlacchi v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Ramon Tremosa i Balcells, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Graham Watson, Alexander Graf Lambsdorff, Robert Rochefort, Alexandra Thein, Kristiina Ojuland, Nadja Hirsch, Marielle de Sarnez, Edward McMillan-Scott, Sarah Ludford, Leonidas Donskis, Johannes Cornelis van Baalen, Sonia Alfano, Izaskun Bilbao Barandica in Marian Harkin v imenu skupine ALDE, |
|
Barbara Lochbihler, Frieda Brepoels, Rui Tavares, Raül Romeva i Rueda in Carl Schlyter v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock, Ashley Fox, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki, Michał Tomasz Kamiński, Paweł Robert Kowal in Marek Henryk Migalski v imenu skupine ECR. |
Sprejeto (P7_TA(2012)0094)
(Predlog resolucije B7-0175/2012 je brezpredmeten.)
18. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani „Séance en direct“ na povezavi „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ in v tiskani prilogi „Izidi poimenskih glasovanj“.
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
19. Sestava odborov in delegacij
Na predlog skupine PPE je Parlament potrdil sledeče imenovanje:
|
odbor CONT: Petri Sarvamaa |
|
odbor TRAN: Petri Sarvamaa |
|
Delegacija pri Parlamentarnem odboru za sodelovanje EU-Rusija: Petri Sarvamaa |
20. Sklepi o določenih dokumentih
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 42 Poslovnika)
odbor ECON
— |
Dostop do osnovnih bančnih storitev (2012/2055(INI)) (mnenje: EMPL, IMCO, REGI) |
odbor JURI
— |
Statut za evropsko vzajemno družbo (2012/2039(INI)) (mnenje: ECON, EMPL) |
— |
Zakon Evropske unije o upravnem postopku (2012/2024(INI)) (mnenje: PETI, AFCO) |
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila (člen 48 Poslovnika)
odbor AFCO
— |
Odnosi Evropskega parlamenta z institucijami, ki zastopajo nacionalne vlade (2012/2034(INI)) |
odbor AFET
— |
Strategija EU za Afriški rog (2012/2026(INI)) (mnenje: DEVE) |
— |
Širitev: politike, merila in strateški interesi EU (2012/2025(INI)) (mnenje: BUDG, REGI) |
odbor AGRI
— |
Strategija Evropske unije za zaščito in dobro počutje živali 2012–2015 (2012/2043(INI)) (mnenje: PETI, CULT, PECH, ENVI, EMPL, ITRE, JURI, LIBE, INTA, IMCO, TRAN) |
— |
Zaščita živali med prevozom (2012/2031(INI)) (mnenje: ENVI, TRAN) |
odbor BUDG
— |
Inovativni finančni instrumenti v povezavi z večletnim finančnim okvirom (2012/2027(INI)) (mnenje: ITRE, ECON, CONT, IMCO, TRAN, REGI) |
odbor CULT
— |
Izobraževanje, usposabljanje in Evropa 2020 (2012/2045(INI)) (mnenje: EMPL, BUDG) |
odbor ECON
— |
Na poti k integriranemu evropskemu trgu za kartična, spletna in mobilna plačila (2012/2040(INI)) (mnenje: ITRE, JURI, INTA, IMCO) |
— |
Izvedljivost uvedbe stabilnostnih obveznic (2012/2028(INI)) (mnenje: EMPL, BUDG, ITRE, JURI, IMCO) |
odbor ENVI
— |
Mikrobni izziv - Naraščajoča nevarnost protimikrobne odpornosti (2012/2041(INI)) (mnenje: AGRI, ITRE) |
odbor FEMM
— |
Seksualizacija deklic (2012/2047(INI)) |
— |
Delovni pogoji žensk v sektorju storitev (2012/2046(INI)) |
— |
Vloga žensk v zelenem gospodarstvu (2012/2035(INI)) (mnenje: REGI) |
odbor IMCO
— |
Dvajset glavnih pomislekov evropskih državljanov in podjetij v zvezi z delovanjem enotnega trga (2012/2044(INI)) (mnenje: PETI, CULT, EMPL, ITRE, JURI, ECON, TRAN) |
— |
Izvajanje direktive o potrošniških kreditih 2008/48/ES (2012/2037(INI)) (mnenje: ECON) |
— |
Dokončanje enotnega digitalnega trga (2012/2030(INI)) (mnenje: CULT, ENVI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, LIBE, REGI) |
odbor ITRE
— |
Mala in srednja podjetja: konkurenčnost in poslovne priložnosti (2012/2042(INI)) (mnenje: ENVI, EMPL, ECON, IMCO, INTA) |
— |
Sodelovanje na področju energetske politike s partnerji zunaj naših meja: strateški pristop k zanesljivi, trajnostni in konkurenčni oskrbi z energijo (2012/2029(INI)) (mnenje: DEVE, ENVI, INTA, AFET) |
odbor JURI
— |
Poročilo o izvajanju direktive o sledni pravici (2001/84/ES) (2012/2038(INI)) (mnenje: CULT) |
Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve
— |
Domnevni prevoz in nezakonito pridržanje ujetnikov s strani ameriške obveščevalne agencije CIA v evropskih državah: nadaljnje ukrepanje po poročilu odbora TDIP Evropskega parlamenta (2012/2033(INI)) (mnenje: AFET) |
— |
Okrepljena solidarnost znotraj EU na področju azila (2012/2032(INI)) (mnenje: DEVE, AFET, EMPL) |
odbori IMCO, TRAN
— |
eCall: nova storitev 112 za državljane (2012/2056(INI)) |
Postopek s skupnimi sejami odborov (člen 51 Poslovnika)
— |
Vzpostavitev akcijskega programa za carine in davke v EU za obdobje 2014-2020 (Fiscalis), in razveljavitev odločb št. 1482/2007/ES in št. 624/2007/ES (COM(2011)0706 - C7-0398/2011 - 2011/0341(COD)) odbori: ECON, IMCO (mnenje: BUDG) (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 16.2.2012) |
— |
Instrument za povezovanje Evrope (COM(2011)0665 - C7-0374/2011 - 2011/0302(COD)) odbori: ITRE, TRAN (mnenje: BUDG, REGI) (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 16.2.2012) |
— |
Program za pravosodje za obdobje 2014-2020 (COM(2011)0759 - C7-0439/2011 - 2011/0369(COD)) odbori: JURI, LIBE (mnenje: FEMM, BUDG) (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 16.2.2012) |
— |
eCall: nova storitev 112 za državljane (2012/2056(INI)) odbori: IMCO, TRAN (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 8.3.2012) |
Pridruženi odbori (člen 50 poslovnika)
odbor ITRE
— |
Sodelovanje na področju energetske politike s partnerji zunaj naših meja: strateški pristop k zanesljivi, trajnostni in konkurenčni oskrbi z energijo (2012/2029(INI)) (mnenje: DEVE, ENVI, INTA) Pridruženi odbori ITRE, AFET (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 16.2.2012) |
— |
Mala in srednja podjetja: konkurenčnost in poslovne priložnosti (2012/2042(INI)) (mnenje: ENVI, EMPL, ECON, IMCO) Pridruženi odbori ITRE, INTA (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 8.3.2012) |
odbor JURI
— |
Statut za evropsko vzajemno družbo (2012/2039(INI)) (mnenje: ECON) Pridruženi odbori JURI, EMPL (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 8.3.2012) |
Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve
— |
Domnevni prevoz in nezakonito pridržanje ujetnikov s strani ameriške obveščevalne agencije CIA v evropskih državah: nadaljnje ukrepanje po poročilu odbora TDIP Evropskega parlamenta (2012/2033(INI)) Pridruženi odbori LIBE, AFET (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 16.2.2012) |
odbor ECON
— |
Dostop do osnovnih bančnih storitev (2012/2055(INI)) (mnenje: EMPL, REGI) Pridruženi odbori s ECON, IMCO (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 15.03.2012) |
Napotitev na odbore
odbor AFET
— |
Posebni program za izvajanje okvirnega programa za raziskave in inovacije Obzorje 2020 (2014–2020) (COM(2011)0811 - C7-0509/2011 - 2011/0402(CNS))
|
— |
Ustanovitev okvirnega programa za raziskave in inovacije (2014–2020) - Obzorje 2020 (COM(2011)0809 - C7-0466/2011 - 2011/0401(COD))
|
— |
Pravila za sodelovanje v okvirnem programu za raziskave in inovacije Obzorje 2020 (2014–2020) ter razširjanje njegovih rezultatov (COM(2011)0810 - C7-0465/2011 - 2011/0399(COD))
|
— |
Izvajanje zakonodaje o enotnem evropskem nebu (2012/2005(INI))
|
odbor ECON
— |
Sprememba člena 70 poslovnika o medinstitucionalnih pogajanjih in zakonodajnih postopkih (2011/2298(REG))
|
odbor DEVE, odbor JURI
— |
Vplivi črpanja plina in nafte iz skrilavca na okolje (2011/2308(INI))
|
odbor DEVE, odbor INTA
— |
Letni računovodski izkazi, konsolidirani računovodski izkazi in povezana poročila nekaterih oblik podjetij (COM(2011)0684 - C7-0393/2011 - 2011/0308(COD))
|
21. Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika)
Število podpisov, ki so jih pridobile v registru zabeležene pisne izjave (člen 123(3) poslovnika):
Št. dokumenta |
Vlagatelji |
Podpisi |
0047/2011 |
Guido Milana, Kriton Arsenis, Corinne Lepage, Maria do Céu Patrão Neves, Raül Romeva i Rueda |
324 |
0048/2011 |
Claude Moraes, Kinga Göncz, Martin Kastler, Jean Lambert, Cecilia Wikström |
238 |
0051/2011 |
Ashley Fox, Liam Aylward, Paolo De Castro, Albert Deß |
160 |
0052/2011 |
George Sabin Cutaș, Vasilica Viorica Dăncilă, Norica Nicolai, Marc Tarabella, Thomas Ulmer |
264 |
0001/2012 |
Dominique Vlasto, Sonia Alfano, Raül Romeva i Rueda, Marc Tarabella |
129 |
0002/2012 |
Sabine Lösing, Sonia Alfano, Ana Gomes, Rui Tavares |
74 |
0003/2012 |
Gabriele Albertini, Lena Kolarska-Bobińska, Niccolò Rinaldi, David-Maria Sassoli |
210 |
0004/2012 |
Mary Honeyball, Véronique De Keyser, Seán Kelly, Bill Newton Dunn, Marie-Christine Vergiat |
111 |
0005/2012 |
Sabine Lösing, Patrick Le Hyaric, Willy Meyer |
64 |
0006/2012 |
George Lyon, Esther de Lange, Dan Jørgensen, Marit Paulsen, Janusz Wojciechowski |
36 |
0007/2012 |
Filip Kaczmarek, Maria Badia i Cutchet, Michael Gahler, Catherine Grèze, Fiona Hall |
55 |
0008/2012 |
Claudiu Ciprian Tănăsescu, Corina Crețu, Michèle Striffler, Eleni Theocharous |
28 |
0009/2012 |
Oreste Rossi |
8 |
0010/2012 |
Sergio Paolo Francesco Silvestris, Andreas Mölzer, Eva Ortiz Vilella, Ewald Stadler |
154 |
0011/2012 |
Antigoni Papadopoulou, João Ferreira, Jim Higgins, Antonyia Parvanova, Raül Romeva i Rueda |
163 |
0012/2012 |
George Sabin Cutaș, Gaston Franco, Satu Hassi, Daciana Octavia Sârbu |
50 |
0013/2012 |
Tanja Fajon, Roberta Angelilli, Cecilia Wikström |
48 |
0014/2012 |
Raül Romeva i Rueda, Kriton Arsenis, Willy Meyer, Michèle Rivasi, Oreste Rossi |
24 |
0015/2012 |
Mario Borghezio, Magdi Cristiano Allam, Philippe de Villiers, Nigel Farage, Francesco Enrico Speroni |
14 |
22. Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji
V skladu s členom 179(2) poslovnika bo zapisnik te seje predložen v sprejetje Parlamentu na začetku naslednje seje.
Sprejeta besedila bodo s privolitvijo Parlamenta nemudoma posredovana naslovnikom.
23. Datum naslednjih sej
Naslednji seji bosta 28. marca 2012 in 29. marca 2012.
24. Prekinitev zasedanja
Zasedanje Parlamenta je prekinjeno.
Seja se je zaključila ob 16.45.
Klaus Welle
generalni sekretar
Martin Schulz
predsednik
Četrtek, 15. marec 2012
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alvaro, Alves, Andersdotter, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Margrete Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Bennion, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Borghezio, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Bratkowski, Brepoels, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Chountis, Christensen, Chrysogelos, Claeys, Clark, Cochet, Coelho, Cofferati, Corazza Bildt, Cornelissen, Correa Zamora, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Cymański, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, Dati, Daul, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, De Keyser, Delli, Delvaux, de Sarnez, Deß, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehler, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, Garcés Ramón, García-Hierro Caraballo, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gustafsson, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Hannan, Hartong, Hassi, Haug, Häusling, Jiří Havel, Helmer, Hénin, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Johansson, Joly, de Jong, Jordan, Jørgensen, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamall, Kamiński, Kammerevert, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klute, Koch, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Le Foll, Le Grip, Legutko, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, McAvan, McClarkin, McGuinness, McIntyre, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Malinov, Manders, Mănescu, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Mészáros, Louis Michel, Migalski, Milana, Millán Mon, Miranda, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Mulder, Murphy, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, Nilsson, van Nistelrooij, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Omarjee, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Portas, Posselt, Poupakis, Preda, Prodi, Protasiewicz, Proust, Provera, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Ries, Rinaldi, Rivasi, Rochefort, Rodust, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Šadurskis, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Sassoli, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Stadler, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Swoboda, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremosa i Balcells, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weidenholzer, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zala, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zijlstra, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zuber, Zver, Zwiefka
Četrtek, 15. marec 2012
Priloga 1 –
Krepitev znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije (pisna izjava)
Pisno izjavo št. 0045/2011, ki so jo vložili poslanci Miguel Angel Martínez Martínez, Fiona Hall, Filip Kaczmarek, Teresa Riera Madurell in Judith Sargentini, o krepitvi znanstvene zmogljivosti v Afriki: spodbujanje partnerstev med Evropo in Afriko na področju radioastronomije (točka 2 zapisnika z dne 15.3.2012 in P7_TA(2012)0095) je podpisalo 394 poslancev:
Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Magdi Cristiano Allam, Luís Paulo Alves, Amelia Andersdotter, Josefa Andrés Barea, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Antonello Antinoro, Alfredo Antoniozzi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Edit Bauer, Catherine Bearder, Malika Benarab-Attou, Sergio Berlato, Luigi Berlinguer, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Sebastian Valentin Bodu, Lajos Bokros, Vito Bonsignore, Mario Borghezio, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, Sharon Bowles, Franziska Katharina Brantner, Arkadiusz Tomasz Bratkowski, Frieda Brepoels, Jan Březina, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Jerzy Buzek, Alain Cadec, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, Maria Da Graça Carvalho, Michael Cashman, Françoise Castex, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Ole Christensen, Sergio Gaetano Cofferati, Lara Comi, Marije Cornelissen, António Fernando Correia De Campos, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Rosario Crocetta, Tarja Cronberg, Joseph Cuschieri, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Francesco De Angelis, Philippe De Backer, Véronique De Keyser, Anne Delvaux, Luigi Ciriaco De Mita, Proinsias De Rossa, Nirj Deva, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Leonidas Donskis, Isabelle Durant, Bas Eickhout, Ioan Enciu, Frank Engel, Christian Engström, Sari Essayah, Edite Estrela, Jill Evans, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, Elisa Ferreira, João Ferreira, Carlo Fidanza, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Lorenzo Fontana, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Vicente Miguel Garcés Ramón, Dolores García-Hierro Caraballo, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Elisabetta Gardini, Giuseppe Gargani, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Robert Goebbels, Ana Gomes, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Andrzej Grzyb, Enrique Guerrero Salom, Zita Gurmai, Mikael Gustafsson, Sergio Gutiérrez Prieto, András Gyürk, Takis Hadjigeorgiou, Carl Haglund, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Satu Hassi, Jiří Havel, Jacky Hénin, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Elie Hoarau, Mary Honeyball, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Dan Jørgensen, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Jarosław Kalinowski, Ioannis Kasoulides, Martin Kastler, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Mojca Kleva, Dieter-Lebrecht Koch, Silvana Koch-Mehrin, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Paweł Robert Kowal, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Constance Le Grip, Ryszard Antoni Legutko, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Corinne Lepage, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Veronica Lope Fontagné, Juan Fernando López Aguilar, Antonio López-Istúriz White, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, George Lyon, Arlene McCarthy, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Svetoslav Hristov Malinov, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Riikka Manner, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Clemente Mastella, Barbara Matera, Marisa Matias, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Hans-Peter Mayer, Jaime Mayor Oreja, Zofija Mazej Kukovič, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Alajos Mészáros, Louis Michel, Marek Henryk Migalski, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Ana Miranda, Gay Mitchell, Claudio Morganti, Jan Mulder, María Muñiz De Urquiza, Cristiana Muscardini, Mike Nattrass, Mariya Nedelcheva, Norbert Neuser, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, James Nicholson, Norica Nicolai, Sławomir Witold Nitras, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Ria Oomen-Ruijten, Miroslav Ouzký, Siiri Oviir, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Alfredo Pallone, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Antonyia Parvanova, Jaroslav Paška, Aldo Patriciello, Vincent Peillon, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Gianni Pittella, Rovana Plumb, Maurice Ponga, Miguel Portas, Bernd Posselt, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Jacek Protasiewicz, Miloslav Ransdorf, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Crescenzio Rivellini, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Oreste Rossi, Libor Rouček, Heide Rühle, Kārlis Šadurskis, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Matteo Salvini, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Judith Sargentini, Jacek Saryusz-Wolski, David-Maria Sassoli, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Horst Schnellhardt, Birgit Schnieber-Jastram, Helmut Scholz, Edward Scicluna, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Salvador Sedó i Alabart, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Czesław Adam Siekierski, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Theodoros Skylakakis, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Salvatore Tatarella, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Sampo Terho, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Evžen Tošenovský, Catherine Trautmann, Gino Trematerra, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Niki Tzavela, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Ivo Vajgl, Gianni Vattimo, Bernadette Vergnaud, Sabine Verheyen, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Graham Watson, Henri Weber, Josef Weidenholzer, Glenis Willmott, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Luis Yáñez-Barnuevo García, Anna Záborská, Jan Zahradil, Boris Zala, Paweł Zalewski, Iva Zanicchi, Andrea Zanoni, Artur Zasada, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Gabriele Zimmer, Inês Cristina Zuber, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka
Četrtek, 15. marec 2012
Priloga 2 –
Določitev največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisno izjavo št. 0049/2011, ki so jo vložili poslanci Dan Jørgensen, Esther de Lange, Pavel Poc, Carl Schlyter in Andrea Zanoni, o določitvi največ 8-urne omejitve za prevoz živali za zakol v Evropski uniji (točka 9 zapisnika z dne 15.3.2012 in P7_TA(2012)0096) je podpisalo 395 poslancev:
Damien Abad, János Áder, Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Amelia Andersdotter, Laima Liucija Andrikienė, Roberta Angelilli, Elena Oana Antonescu, Alfredo Antoniozzi, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Sophie Auconie, Margrete Auken, Georges Bach, Zigmantas Balčytis, Burkhard Balz, Francesca Balzani, Catherine Bearder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Luigi Berlinguer, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Lothar Bisky, Mara Bizzotto, Sebastian Valentin Bodu, Victor Boștinaru, José Bové, Sharon Bowles, Emine Bozkurt, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Jan Březina, Elmar Brok, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Udo Bullmann, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Milan Cabrnoch, Wim van de Camp, David Campbell Bannerman, Pascal Canfin, Salvatore Caronna, David Casa, Michael Cashman, Jean-Marie Cavada, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Nikos Chrysogelos, Philip Claeys, Yves Cochet, Sergio Gaetano Cofferati, Daniel Cohn-Bendit, Trevor Colman, Lara Comi, Marije Cornelissen, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Tarja Cronberg, Joseph Cuschieri, George Sabin Cutaș, Frédéric Daerden, Peter van Dalen, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, William (The Earl of) Dartmouth, Mário David, Chris Davies, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Karima Delli, Anne Delvaux, Nirj Deva, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Robert Dušek, Martin Ehrenhauser, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Frank Engel, Derk Jan Eppink, Cornelia Ernst, Ismail Ertug, Edite Estrela, Jill Evans, Hynek Fajmon, Tanja Fajon, Richard Falbr, José Manuel Fernandes, João Ferreira, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Karl-Heinz Florenz, Lorenzo Fontana, Vicky Ford, Jacqueline Foster, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Giuseppe Gargani, Jean-Paul Gauzès, Jens Geier, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Julie Girling, Bruno Gollnisch, Ana Gomes, Louis Grech, Catherine Grèze, Nick Griffin, Françoise Grossetête, Mikael Gustafsson, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Carl Haglund, Fiona Hall, Thomas Händel, Małgorzata Handzlik, Ágnes Hankiss, Rebecca Harms, Satu Hassi, Martin Häusling, Jiří Havel, Roger Helmer, Jacky Hénin, Edit Herczog, Nadja Hirsch, Elie Hoarau, Monika Hohlmeier, Mary Honeyball, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Salvatore Iacolino, Juozas Imbrasas, Sophia in 't Veld, Vincenzo Iovine, Cătălin Sorin Ivan, Liisa Jaakonsaari, Yannick Jadot, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Elisabeth Jeggle, Eva Joly, Cornelis de Jong, Romana Jordan, Dan Jørgensen, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Sandra Kalniete, Sajjad Karim, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Franziska Keller, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Mojca Kleva, Wolf Klinz, Jürgen Klute, Maria Eleni Koppa, Ádám Kósa, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Edvard Kožušník, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Klaus-Heiner Lehne, Patrick Le Hyaric, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Corinne Lepage, Jean-Marie Le Pen, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Peter Liese, Kartika Tamara Liotard, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Emma McClarkin, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Barbara Matera, Véronique Mathieu, Marisa Matias, Iosif Matula, Kyriakos Mavronikolas, Hans-Peter Mayer, Zofija Mazej Kukovič, Erminia Mazzoni, Judith A. Merkies, Morten Messerschmidt, Alajos Mészáros, Willy Meyer, Marek Henryk Migalski, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Ana Miranda, Gay Mitchell, Andreas Mölzer, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Tiziano Motti, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Mike Nattrass, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, Norica Nicolai, Rareș-Lucian Niculescu, Angelika Niebler, Lambert van Nistelrooij, Franz Obermayr, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Younous Omarjee, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papastamkos, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Jaroslav Paška, Marit Paulsen, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Gianni Pittella, Rovana Plumb, Pavel Poc, Anni Podimata, Maurice Ponga, Miguel Portas, Bernd Posselt, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Teresa Riera Madurell, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Michèle Rivasi, Robert Rochefort, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Anna Rosbach, Oreste Rossi, Dagmar Roth-Behrendt, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Kārlis Šadurskis, Tokia Saïfi, Potito Salatto, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, David-Maria Sassoli, Vilja Savisaar-Toomast, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Helmut Scholz, Elisabeth Schroedter, Werner Schulz, Edward Scicluna, Giancarlo Scottà, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Peter Simon, Brian Simpson, Nicole Sinclaire, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Ewald Stadler, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Catherine Stihler, Michèle Striffler, Alf Svensson, Csaba Sándor Tabajdi, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Marianne Thyssen, Silvia-Adriana Țicău, Valdemar Tomaševski, Georgios Toussas, Gino Trematerra, Michail Tremopoulos, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Emilie Turunen, Giommaria Uggias, Vladimir Urutchev, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Kathleen Van Brempt, Frank Vanhecke, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Marie-Christine Vergiat, Sabine Verheyen, Oldřich Vlasák, Dominique Vlasto, Axel Voss, Graham Watson, Henri Weber, Josef Weidenholzer, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Boris Zala, Paweł Zalewski, Iva Zanicchi, Andrea Zanoni, Tatjana Ždanoka, Joachim Zeller, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Inês Cristina Zuber, Milan Zver
Četrtek, 15. marec 2012
Priloga 3 –
Uvedba programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji (pisna izjava)
Pisno izjavo št. 0050/2011, ki so jo vložili poslanci Slavi Binev, John Attard-Montalto, Nirj Deva, Mario Mauro in Hannu Takkula, o uvedbi programa „šah v šolah“ v izobraževalne sisteme v Evropski uniji (točka 10 zapisnika z dne 15.3.2012 in P7_TA(2012)0097) je podpisalo 415 poslancev:
János Áder, Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Josefa Andrés Barea, Roberta Angelilli, Elena Oana Antonescu, Pablo Arias Echeverría, John Attard-Montalto, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Paolo Bartolozzi, Regina Bastos, Heinz K. Becker, Bastiaan Belder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Bendt Bendtsen, Luigi Berlinguer, Adam Bielan, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Mario Borghezio, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Sharon Bowles, Arkadiusz Tomasz Bratkowski, Jan Březina, Elmar Brok, Andrew Henry William Brons, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Jerzy Buzek, Milan Cabrnoch, Alain Cadec, Wim van de Camp, Pascal Canfin, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Nikos Chrysogelos, Philip Claeys, Sergio Gaetano Cofferati, Daniel Cohn-Bendit, Lara Comi, Marije Cornelissen, María Auxiliadora Correa Zamora, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Emer Costello, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Joseph Cuschieri, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Ryszard Czarnecki, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Joseph Daul, Philippe De Backer, Jean-Luc Dehaene, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Albert Deß, Tamás Deutsch, Nirj Deva, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Diane Dodds, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Isabelle Durant, Christian Ehler, Martin Ehrenhauser, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, James Elles, Ioan Enciu, Derk Jan Eppink, Cornelia Ernst, Sari Essayah, Rosa Estaràs Ferragut, Jill Evans, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, João Ferreira, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Vicky Ford, Jacqueline Foster, Ashley Fox, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Vicente Miguel Garcés Ramón, Dolores García-Hierro Caraballo, José Manuel García-Margallo y Marfil, Eider Gardiazábal Rubial, Elisabetta Gardini, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Béla Glattfelder, Bruno Gollnisch, Ana Gomes, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Nick Griffin, Marek Józef Gróbarczyk, Andrzej Grzyb, Enrique Guerrero Salom, Zita Gurmai, András Gyürk, Takis Hadjigeorgiou, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Ágnes Hankiss, Marian Harkin, Rebecca Harms, Satu Hassi, Martin Häusling, Jiří Havel, Jacky Hénin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Nadja Hirsch, Liem Hoang Ngoc, Monika Hohlmeier, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Sophia in 't Veld, Iliana Malinova Iotova, María Irigoyen Pérez, Ville Itälä, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Iliana Ivanova, Liisa Jaakonsaari, Anneli Jäätteenmäki, Yannick Jadot, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Romana Jordan, Dan Jørgensen, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Jarosław Kalinowski, Michał Tomasz Kamiński, Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Martin Kastler, Metin Kazak, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Timothy Kirkhope, Mojca Kleva, Jürgen Klute, Lena Kolarska-Bobińska, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Paweł Robert Kowal, Jan Kozłowski, Edvard Kožušník, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Jacek Olgierd Kurski, Philippe Lamberts, Vytautas Landsbergis, Esther de Lange, Agnès Le Brun, Stéphane Le Foll, Ryszard Antoni Legutko, Jörg Leichtfried, Jo Leinen, Jean-Marie Le Pen, Eva Lichtenberger, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Veronica Lope Fontagné, Juan Fernando López Aguilar, Antonio López-Istúriz White, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Svetoslav Hristov Malinov, Ramona Nicole Mănescu, Thomas Mann, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Barbara Matera, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Zofija Mazej Kukovič, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Nuno Melo, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Alajos Mészáros, Louis Michel, Marek Henryk Migalski, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Ana Miranda, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Andreas Mölzer, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, María Muñiz De Urquiza, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Juan Andrés Naranjo Escobar, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Nadezhda Neynsky, James Nicholson, Norica Nicolai, Angelika Niebler, Lambert van Nistelrooij, Sławomir Witold Nitras, Franz Obermayr, Kristiina Ojuland, Jan Olbrycht, Wojciech Michał Olejniczak, Younous Omarjee, Ria Oomen-Ruijten, Eva Ortiz Vilella, Csaba Őry, Siiri Oviir, Ivari Padar, Chrysoula Paliadeli, Alfredo Pallone, Vladko Todorov Panayotov, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Jaroslav Paška, Aldo Patriciello, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Gianni Pittella, Maurice Ponga, Tomasz Piotr Poręba, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Jacek Protasiewicz, Franck Proust, Fiorello Provera, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Kārlis Šadurskis, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Amalia Sartori, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Christel Schaldemose, Olle Schmidt, Horst Schnellhardt, György Schöpflin, Werner Schulz, Marco Scurria, Salvador Sedó i Alabart, Joanna Senyszyn, Adrian Severin, Czesław Adam Siekierski, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Theodoros Skylakakis, Alyn Smith, Csaba Sógor, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Ewald Stadler, Bart Staes, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Struan Stevenson, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, László Surján, Gianluca Susta, József Szájer, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Sampo Terho, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Marianne Thyssen, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Gino Trematerra, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Giommaria Uggias, Traian Ungureanu, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Kathleen Van Brempt, Derek Vaughan, Bernadette Vergnaud, Kristian Vigenin, Oldřich Vlasák, Axel Voss, Graham Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Josef Weidenholzer, Angelika Werthmann, Sabine Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Janusz Wojciechowski, Luis Yáñez-Barnuevo García, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Paweł Zalewski, Iva Zanicchi, Andrea Zanoni, Artur Zasada, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Zbigniew Ziobro, Inês Cristina Zuber, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka
Četrtek, 15. marec 2012
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
Pomen kratic in znakov
+ |
sprejeto |
- |
zavrnjeno |
↓ |
brezpredmetno |
U |
umaknjeno |
PG (…, …, …) |
poimensko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
EG (…, …, …) |
elektronsko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
po delih |
glasovanje po delih |
loč. |
ločeno glasovanje |
p.s. |
predlog spremembe |
SPS |
sporazumni predlog spremembe |
UD |
ustrezni del |
D |
predlog spremembe, s katerim se predlaga črtanje |
= |
identični predlogi sprememb |
§ |
odstavek |
čl. |
člen |
u. i. |
uvodna izjava |
PR |
predlog resolucije |
SPR |
skupni predlog resolucije |
TG |
tajno glasovanje |
1. Konkurenčno gospodarstvo z nizkimi emisijami ogljika do leta 2050
Poročilo: Chris Davies (A7-0033/2012)
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Nadomestni predlog resolucije |
27 |
EFD |
PG |
- |
45, 534, 43 |
po § 1 |
1 |
Verts/ALE |
po delih |
|
|
1/PG |
- |
241, 378, 11 |
|||
2/PG |
- |
232, 383, 15 |
|||
§ 2 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/PG |
- |
305, 321, 9 |
|||
3/EG |
- |
310, 318, 5 |
|||
4/PG |
- |
296, 331, 8 |
|||
§ 6 |
§ |
originalno besedilo |
loč./EG |
+ |
318, 307, 9 |
po § 6 |
2 |
Verts/ALE |
EG |
- |
306, 314, 7 |
§ 15 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 20 |
16 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 21 |
17 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 23 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 24, uvod |
5 |
ALDE, PPE |
po delih |
|
|
1/PG |
+ |
525, 95, 14 |
|||
2/PG |
+ |
470, 152, 9 |
|||
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
|
1 |
↓ |
|
|||
2/PG |
↓ |
|
|||
§ 24, točka (a) |
6 |
ALDE, PPE |
PG |
+ |
325, 299, 8 |
§ |
originalno besedilo |
PG |
↓ |
|
|
§ 24, točka (b) |
§ |
originalno besedilo |
PG |
+ |
333, 286, 9 |
§ 24, točka (c) |
7D |
ALDE, PPE |
PG |
+ |
374, 235, 18 |
§ 24, točka (d) |
8 |
ALDE, PPE |
PG |
+ |
484, 130, 16 |
§ |
originalno besedilo |
PG |
↓ |
|
|
§ 24, točka (e) |
9D |
ALDE, PPE |
PG |
+ |
389, 236, 8 |
18 |
GUE/NGL |
|
↓ |
|
|
§ 24, točka (g) |
19 |
GUE/NGL |
PG |
- |
108, 509, 11 |
§ 24, točka h |
10 |
ALDE, PPE |
PG |
+ |
559, 54, 17 |
§ 27 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
- |
|
§ 28 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
- |
|
|||
§ 31 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1/EG |
+ |
308, 302, 23 |
|||
2 |
+ |
|
|||
3/EG |
- |
159, 443, 30 |
|||
§ 38 |
11 |
PPE |
EG |
- |
301, 316, 10 |
§ |
originalno besedilo |
loč./EG |
+ |
312, 312, 4 |
|
§ 42 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/PG |
+ |
317, 305, 9 |
|||
§ 44 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 45 |
12 |
PPE |
EG |
+ |
365, 252, 8 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
↓ |
|
|
§ 48 |
3 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
originalno besedilo |
PG |
+ |
422, 179, 29 |
|
§ 58 |
20D |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 60 |
21D |
GUE/NGL |
PG |
- |
168, 450, 14 |
§ 61 |
22D |
GUE/NGL |
PG |
- |
243, 373, 12 |
§ 72 |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
23 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
|
1/PG |
+ |
423, 186, 24 |
|||
2/PG |
+ |
357, 238, 33 |
|||
§ 75 |
13 |
PPE |
|
- |
|
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EG |
- |
238, 389, 4 |
|||
§ 77 |
24 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 79 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 83 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EG |
- |
311, 314, 5 |
|||
§ 88 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EG |
+ |
330, 294, 4 |
|||
§ 93 |
25 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 94 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 96 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/EG |
+ |
314, 314, 5 |
|||
§ 98 |
14 |
PPE |
|
+ |
|
§ |
originalno besedilo |
PG |
↓ |
|
|
§ 104 |
15 |
PPE |
|
+ |
|
§ |
originalno besedilo |
loč. |
↓ |
|
|
§ 107 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 110 |
§ |
originalno besedilo |
loč./EG |
- |
310, 314, 7 |
§ 115 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/PG |
- |
300, 322, 6 |
|||
§ 117 |
26 |
GUE/NGL |
|
- |
|
u.i. B |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/PG |
- |
297, 309, 23 |
|||
glasovanje: besedilo v celoti (odbor ENVI) |
PG |
+ |
398, 132, 104 |
Zahteve za poimensko glasovanje
GUE/NGL: p.s. 21, 22
EFD: predlog spremembe 27 in končno glasovanje
Verts/ALE: §§ 48, 72 in končno glasovanje
PPE: §§ 24(a), 24(b), 24(d), 98, predlogi sprememb 1, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 19
Zahteve za ločeno glasovanje
ECR: §§ 94,110
PPE: §§ 6, 27, 28, 38, 45, 104
S&D: §§ 48,72
Zahteve za glasovanje po delih
GUE/NGL:
§ 15
1. del |
: |
„poudarja, da … s podnebjem,“, brez besed „pod okriljem Evropske službe za zunanje delovanje“ |
2. del |
: |
„pod okriljem Evropske službe za zunanje delovanje;“ |
§ 79
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „ciljev strategije EU 2020 o ustvarjanju“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 107
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „ter strategija Evropa 2020“ |
2. del |
: |
te besede |
ECR:
§ 83
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „in do leta 2025 ne bi presegale 70 g/km“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 96
1. del |
: |
„meni, da lahko kmetijski sektor … smotrnost kmetij;“ |
2. del |
: |
„poziva, naj skupna kmetijska politika … trajnostne energije;“ |
ALDE:
§ 75
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besede „popolni“ |
2. del |
: |
„popolni“ |
Verts/ALE:
§ 72
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „vključno z obnovljivimi viri … biomaso“ |
2. del |
: |
te besede |
p.s. 1
1. del |
: |
„poziva Komisijo … v načrtu za leto 2050,“ |
2. del |
: |
„in prehod na … za leto 2020;“ |
p.s. 5
1. del |
: |
„ugotavlja, da … virov ogljika;“ |
2. del |
: |
„poziva Komisijo … lahko obsegajo:“ |
PPE:
u.i. B
1. del |
: |
„ker sta Evropski parlament … toplogrednih plinov;“ |
2. del |
: |
„poudarja, da … glede na leto 1990;“ |
§ 2
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „cilje“, „predvsem za kmetijstvo“, „meni, da bi morali … 95-odstotno zmanjšanje emisij;“ |
2. del |
: |
„cilje“ |
3. del |
: |
„predvsem za kmetijstvo“ |
4. del |
: |
„meni, da bi morali … 95-odstotno zmanjšanje emisij;“ |
§ 23
1. del |
: |
„poudarja, da … le na tržnih mehanizmih“ |
2. del |
: |
„saj ti večinoma … trajnostno družbo;“ |
§ 24, uvodni del
1. del |
: |
„poziva Komisijo … naslednjih ukrepov“ |
2. del |
: |
„pred koncem leta 2012:“ |
§ 28
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „sistem trgovanja z emisijami, pa tudi“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 42
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „dolgoročni cilj za“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 44
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „poudarja, da bi morala … različne biomase“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 88
1. del |
: |
„priznava prizadevanje … nizkimi emisijami ogljika“ |
2. del |
: |
„ter poziva … vseevropsko mrežo;“ |
§ 115
1. del |
: |
Celotno besedilo brez besed „razen če se ne bo prilagodila zgornja meja za tretje obdobje trgovanja“ |
2. del |
: |
te besede |
PPE, GUE/NGL:
§ 31
1. del |
: |
„soglaša z mnenjem … zadevnih sektorjih;“ |
2. del |
: |
„poziva Komisijo … virov CO2;“ |
3. del |
: |
„predlaga ji … proizveden v EU;“ |
2. Diskriminatorne internetne strani in reakcije vlad
Predlogi resolucij: B7-0152/2012, B7-0153/2012, B7-0154/2012, B7-0155/2012, B7-0156/2012, B7-0157/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0152/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
po u.i. J |
1 |
ECR |
|
+ |
|
u.i. M |
§ |
originalno besedilo |
PG |
+ |
539, 60, 14 |
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0152/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0153/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0154/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0155/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0156/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0157/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
ECR: uvodna izjava M
Razno
Traian Ungureanu je tudi podpisnik predloga resolucije B7-0154/2012 skupine PPE.
Alexander Alvaro (skupina ALDE) je tudi podpisnik predloga skupne resolucije RC-B7-0152/2012.
3. Izid predsedniških volitev v Rusiji
Predlog resolucije: B7-0177/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog resolucije B7-0177/2012 (odbor AFET) |
|||||
§ 1 |
10 |
Verts/ALE |
EG |
+ |
334, 240, 17 |
§ 3 |
5 |
PPE |
|
+ |
ustno spremenjen |
14 |
S&D |
|
↓ |
|
|
§ 4 |
6 |
PPE |
|
+ |
|
18 |
ECR |
|
- |
|
|
§ 5 |
19 |
ECR |
|
- |
|
po § 5 |
7 |
PPE |
|
U |
|
15 |
S&D |
|
+ |
|
|
11 |
Verts/ALE |
EG |
- |
175, 197, 221 |
|
17 |
ECR |
|
+ |
|
|
20 |
ECR |
|
- |
|
|
§ 6 |
12 |
Verts/ALE |
|
- |
|
16 |
S&D |
|
+ |
|
|
u.i. A |
2 |
PPE |
|
U |
|
u.i. B |
3 |
PPE |
|
+ |
|
po u.i. D |
8 |
Verts/ALE |
|
+ |
|
u.i. E |
1 |
ALDE |
|
+ |
|
13 |
S&D |
|
U |
|
|
4 |
PPE |
|
+ |
|
|
9 |
Verts/ALE |
|
- |
|
|
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
Zahteve za glasovanje po delih
S&D:
p.s. 7
1. del |
: |
„spodbuja … alternativo“ |
2. del |
: |
„in ustvarijo … prihodnosti;“ |
Razno
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra je predlagal naslednji ustni predlog spremembe k predlogu spremembe 5:
„3. |
močno kritizira pomanjkljivosti in nepravilnosti pri pripravi in izvedbi teh volitev ter zaradi omejene izbire, ki so jo imeli volivci; poudarja, da med volilno kampanjo ruska radio in televizija nista namenila vsem kandidatom enake pozornosti, kar je v nasprotju z zakonskimi zahtevami; pozdravlja pomembno udeležbo civilne družbe v kampanji in poziva k celoviti in pregledni analizi vseh nepravilnosti ter uvedbi, okrepitvi in izvajanju demokratičnih pravil za prihodnje volitve; obžaluje pridržanje številnih protestnikov med demonstracijami v vsej Rusiji;“ |
4. Kazahstan
Predlogi resolucij: B7-0135/2012, B7-0140/2012, B7-0141/2012, B7-0142/2012, B7-0143/2012, B7-0144/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0135/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
§ 1 |
7 |
GUE/NGL |
PG |
- |
36, 534, 19 |
§ 3 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1/EG |
+ |
304, 263, 13 |
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 9 |
8 |
GUE/NGL |
|
- |
|
po § 9 |
12 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 10 |
9 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 13 |
1 |
Verts/ALE |
EG |
+ |
296, 267, 21 |
2 |
PPE |
|
↓ |
|
|
po § 15 |
3 |
PPE |
|
+ |
|
u.i. C |
4 |
GUE/NGL |
PG |
- |
82, 491, 16 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
|
u.i. F |
11 |
ALDE |
|
+ |
|
u.i. G |
5 |
GUE/NGL |
|
- |
|
u. i. P |
6 |
GUE/NGL |
|
- |
|
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0135/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0140/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0141/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0142/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0143/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0144/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
GUE/NGL: p.s. 4, 7
Zahteve za ločeno glasovanje
GUE/NGL: uvodna izjava C, § 12
Zahteve za glasovanje po delih
GUE/NGL:
§ 10
1. del |
: |
„pozdravlja … v parlament;“ |
2. del |
: |
„ugotavlja, da … nevladnih organizacij;“ brez besede „nadaljnje“ |
3. del |
: |
„nadaljnje“ |
PPE:
§ 3
1. del |
: |
„ostro obsoja … in“ |
2. del |
: |
„poziva … sodelovanjem;“ |
Razno
Paolo Bartolozzi (skupina PPE) je umaknil svoj podpis s predloga skupne resolucije RC-B7-0135/2012.
5. Razmere v Nigeriji
Predlogi resolucij: B7-0131/2012, B7-0133/2012, B7-0134/2012, B7-0137/2012, B7-0138/2012, B7-0139/2012, B7-0149/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0131/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, EFD) |
|||||
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0131/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0133/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0134/2012 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0137/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0138/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0139/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0149/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Razno
Jean Lambert (skupina Verts/ALE) je tudi podpisnik predloga skupne resolucije B7-0133/2012 in predloga skupne resolucije RC-B7-0131/2012.
6. Šesti svetovni forum o vodi
Predlog resolucije: B7-0130/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog resolucije B7-0130/2012 (odbor ENVI) |
|||||
§ 1 |
2 |
GUE/NGL |
PG |
- |
232, 277, 16 |
1 |
PPE |
EG |
+ |
292, 216, 2 |
|
po § 1 |
3 |
GUE/NGL |
|
- |
|
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
§ 2 |
5 |
GUE/NGL |
EG |
+ |
265, 224, 4 |
§ 8 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 9 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 10 |
6 |
GUE/NGL |
|
+ |
|
po § 17 |
7 |
GUE/NGL |
EG |
- |
209, 268, 8 |
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
GUE/NGL: p.s. 2
Zahteve za ločeno glasovanje
PPE: § 8
Zahteve za glasovanje po delih
PPE:
§ 9
1. del |
: |
„poudarja pomen … izboljšanje učinkovitosti;“ |
2. del |
: |
„poziva tudi … za prihranek energije;“ |
Razno
Paul Murphy je umaknil svoj podpis s predloga spremembe 7.
7. Trgovina z ljudmi na Sinaju, zlasti primer Solomona W.
Predlogi resolucij: B7-0158/2012, B7-0159/2012, B7-0161/2012, B7-0163/2012, B7-0165/2012, B7-0168/2012, B7-0169/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0158/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, EFD) |
|||||
po § 4 |
3 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 8 |
6 |
Verts/ALE |
|
- |
|
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
u.i. F |
4 |
Verts/ALE |
|
- |
|
po u.i. G |
5 |
Verts/ALE |
EG |
- |
20, 29, 1 |
po u.i. H |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
po u.i. K |
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0158/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0159/2012 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0161/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0163/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0165/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0168/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0169/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
Zahteve za glasovanje po delih
GUE/NGL:
§ 8
1. del |
: |
„priznava, da … in Izraela“ |
2. del |
: |
„vendar ponovno … proti njim;“ brez besede „vendar“ |
8. Palestina: racije izraelskih sil na palestinskih televizijskih postajah
Predlogi resolucij: B7-0160/2012, B7-0162/2012, B7-0164/2012, B7-0166/2012, B7-0167/2012, B7-0170/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0160/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0160/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0162/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0164/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0166/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0167/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0170/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
9. Kršitve človekovih pravic v Bahrajnu
Predlogi resolucij: B7-0171/2012, B7-0172/2012, B7-0173/2012, B7-0174/2012, B7-0175/2012, B7-0176/2012
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlog skupne resolucije RC-B7-0171/2012 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
po § 2 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
|
po § 12 |
3 |
S&D |
|
- |
|
§ 14 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
u.i. N |
§ |
originalno besedilo |
|
+ |
|
glasovanje: resolucija (celotno besedilo) |
PG |
+ |
48, 0, 1 |
||
Predlogi resolucije političnih skupin |
|||||
B7-0171/2012 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0172/2012 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0173/2012 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0174/2012 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0175/2012 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0176/2012 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
PPE: končno glasovanje
Zahteve za ločeno glasovanje
ECR: § 14
Četrtek, 15. marec 2012
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 27
Za: 45
ECR: Bielan, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Wojciechowski
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
GUE/NGL: Bisky, Kohlíček, Maštálka
NI: Binev, Brons, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stoyanov Dimitar
PPE: Bastos, Florenz, Garriga Polledo, Kuhn, Luhan, Marcinkiewicz, Posselt, Proust
S&D: Crețu, Gierek, Goebbels, Kirilov, Olejniczak, Senyszyn, Siwiec
Proti: 534
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Nattrass, Severin, Sinclaire, Sosa Wagner, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Peterle, Pieper, Ponga, Poupakis, Preda, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zeller, Zver, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 43
EFD: Agnew, Andreasen, Helmer, Imbrasas, Paška, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL: Remek, Toussas
NI: Claeys, Hartong, Madlener, Stassen, Zijlstra
PPE: Borys, Bratkowski, Buzek, Březina, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lisek, Olbrycht, Protasiewicz, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Tatarella, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Zanicchi, Zasada, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Geringer de Oedenberg
Popravki in namere glasovanja
Proti : Regina Bastos, Albert Deß, Karl-Heinz Florenz, Franck Proust
2. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 1/1
Za: 241
ALDE: Bennahmias, Iovine
ECR: van Dalen
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Svensson, Thyssen
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 378
ALDE: Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Rubiks, Toussas
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Tsoukalas, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Weidenholzer, Zemke
Verts/ALE: Brepoels
Vzdržan: 11
ALDE: Alfano, Uggias, Vattimo, Zanoni, van Baalen
EFD: Imbrasas
GUE/NGL: Triantaphyllides
PPE: Cavada, Nitras, Tatarella
S&D: Lange
Popravki in namere glasovanja
Vzdržan : Takis Hadjigeorgiou
3. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 1/2
Za: 232
ALDE: Bennahmias, Iovine
ECR: van Dalen
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Svensson
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 383
ALDE: Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Rubiks, Toussas, Triantaphyllides
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Regner, Senyszyn, Siwiec, Weidenholzer, Zemke
Verts/ALE: Brepoels
Vzdržan: 15
ALDE: Alfano, Uggias, Uspaskich, Vattimo, Zanoni
EFD: Imbrasas
PPE: Cavada, Striffler, Tatarella
S&D: Geier, Havel, Kalfin, Lange, Tănăsescu, Țicău
Popravki in namere glasovanja
Proti : Takis Hadjigeorgiou
4. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 2/2
Za: 305
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
EFD: Belder
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Bendtsen
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 321
ALDE: Krahmer, Manders, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Toussas, Triantaphyllides
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Weidenholzer, Zemke
Vzdržan: 9
ALDE: De Backer, Uspaskich, van Baalen
EFD: Imbrasas
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Rubiks
S&D: Kalfin
Popravki in namere glasovanja
Proti : Takis Hadjigeorgiou
5. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 2/4
Za: 296
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
EFD: Belder
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 331
ALDE: Krahmer, Manders, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Imbrasas, Morganti, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Triantaphyllides
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Enciu, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Tănăsescu, Weidenholzer, Zemke, Țicău
Vzdržan: 8
ALDE: De Backer, Uspaskich, van Baalen
EFD: Paška, Terho
GUE/NGL: Rubiks
S&D: Kalfin, Lange
Popravki in namere glasovanja
Proti : Takis Hadjigeorgiou
6. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 5/1
Za: 525
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 95
ALDE: Krahmer, Reimers, Thein
ECR: Bielan, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Gollnisch, Mölzer, Obermayr
PPE: Borys, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Březina, Deß, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kariņš, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lisek, Marcinkiewicz, Olbrycht, Protasiewicz, Roithová, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Winkler Hermann, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Liberadzki, Olejniczak, Senyszyn, Siwiec, Zemke
Vzdržan: 14
ALDE: Manders, Uspaskich
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Brons, Claeys, Griffin, Hartong, Madlener, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Zijlstra
Popravki in namere glasovanja
Za : José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
Proti : Alexander Graf Lambsdorff, Janusz Wojciechowski
7. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 5/2
Za: 470
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Binev, Brons, Gollnisch, Griffin, Mölzer, Obermayr, Severin, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Brepoels, Lunacek
Proti: 152
ALDE: Bennahmias, Griesbeck, Krahmer, Lambsdorff, Reimers, Thein
ECR: Hannan
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Provera, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, Werthmann, Zijlstra
PPE: Borys, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Březina, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lisek, Marcinkiewicz, Nitras, Olbrycht, Protasiewicz, Roithová, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Winkler Hermann, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Balzani, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Weidenholzer, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 9
ALDE: Goulard, Manders
EFD: Salvini
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Claeys
PPE: Cavada
S&D: Poc
Popravki in namere glasovanja
Za : José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
8. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 6
Za: 325
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Correia de Campos, Costa, Cozzolino, Dušek, Geier, Goebbels, Martin David, Mirsky, Regner, Tănăsescu, Ulvskog, Weidenholzer, Țicău
Verts/ALE: Brepoels
Proti: 299
ALDE: Bennahmias, Chatzimarkakis, Griesbeck, Krahmer, Reimers, Thein, van Baalen
ECR: Bielan, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Rosbach, Szymański, Wojciechowski
EFD: Agnew, Andreasen, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Provera, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Nattrass, Severin, Sinclaire, Sosa Wagner, Werthmann
PPE: Borys, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Březina, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lisek, Lulling, Marcinkiewicz, Olbrycht, Protasiewicz, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Theocharous, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Winkler Hermann, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Costello, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 8
ALDE: Goulard, Rochefort
EFD: Salvini
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
PPE: Muscardini
S&D: Lange
Popravki in namere glasovanja
Proti : Alexander Graf Lambsdorff, Marita Ulvskog
9. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 24, točka b
Za: 333
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Salavrakos, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Severin, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Bartolozzi, Ferber, Gallo, Herranz García, Lope Fontagné, Luhan, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Schnellhardt, Silvestris, Ungureanu, Vlasto
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häusling, Jadot, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 286
ALDE: Krahmer, Manders, Reimers, Takkula, Thein
ECR: Bielan, Campbell Bannerman, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Wojciechowski
EFD: Agnew, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Rubiks, Triantaphyllides
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Blinkevičiūtė, Boștinaru, Cortés Lastra, Cozzolino, El Khadraoui, Enciu, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Ludvigsson, Milana, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Serracchiani, Siwiec, Tănăsescu, Weidenholzer, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Cohn-Bendit, Joly
Vzdržan: 9
ALDE: Uspaskich
EFD: Salvini
GUE/NGL: Ferreira, Toussas
PPE: Cavada, Roithová, Striffler
S&D: De Castro, Lange
Popravki in namere glasovanja
Za : Saïd El Khadraoui, Eva Joly, Debora Serracchiani, Francisco Sosa Wagner
Proti : Marielle Gallo, Takis Hadjigeorgiou, Veronica Lope Fontagné, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid
10. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 7 S
Za: 374
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Ferreira, Kohlíček, Maštálka, Ransdorf, Remek, Rubiks, Triantaphyllides, Zuber
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stassen, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Blinkevičiūtė, Cozzolino, El Khadraoui, Geringer de Oedenberg, Gierek, Leinen, Liberadzki, Milana, Neveďalová, Olejniczak, Poc, Senyszyn, Siwiec, Zemke
Proti: 235
ALDE: Bennahmias, Bilbao Barandica, Manders
ECR: Kamiński
EFD: Imbrasas, Provera
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Scholz, Søndergaard, Toussas, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Stoyanov Dimitar, Werthmann
PPE: Bratkowski, Březina, Corazza Bildt, Fjellner, Gardini, Hökmark, Ibrisagic, Olbrycht, Svensson, Zasada
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costello, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Neuser, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Rapkay, Regner, Repo, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 18
ALDE: Goulard, Iovine, Vattimo
EFD: Salvini
GUE/NGL: Hénin, Omarjee
NI: Nattrass, Sinclaire
PPE: Florenz, Winkler Hermann
S&D: Danellis, Droutsas, Ferreira Elisa, Leichtfried, Moreira, Podimata, Rapti, Stavrakakis
Popravki in namere glasovanja
Za : Takis Hadjigeorgiou
Proti : Francisco Sosa Wagner
Vzdržan : Marie-Christine Vergiat
11. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 8
Za: 484
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Imbrasas, Paška, Salavrakos, Terho, Tzavela, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Triantaphyllides
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Brepoels
Proti: 130
ALDE: Bennahmias, Griesbeck, Krahmer, Reimers, Thein
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Werthmann
PPE: Bodu, Borys, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Březina, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lisek, Marcinkiewicz, Nitras, Olbrycht, Roithová, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Zasada, Zeller, Zwiefka, Záborská, Łukacijewska
S&D: Balzani, Geringer de Oedenberg, Olejniczak, Siwiec, Susta, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 16
ALDE: Goulard, Rochefort
EFD: Agnew, Andreasen, Clark, Helmer, Salvini, Vanhecke
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Murphy, Remek, Toussas
NI: Nattrass, Sinclaire
PPE: Winkler
Popravki in namere glasovanja
Za : Takis Hadjigeorgiou
Proti : Alexander Graf Lambsdorff
12. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 9 S
Za: 389
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek, Zuber
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Arsenis, Danellis, Droutsas, Dušek, Enciu, Geringer de Oedenberg, Gierek, Liberadzki, Olejniczak, Paliadeli, Podimata, Rapti, Senyszyn, Siwiec, Stavrakakis, Tănăsescu, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Brepoels
Proti: 236
ALDE: Bennahmias, Griesbeck
ECR: Campbell Bannerman
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Werthmann
PPE: Bodu, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Mazzoni
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 8
ALDE: Goulard, Uspaskich, Vattimo
EFD: Imbrasas, Salvini
PPE: Winkler
S&D: Ferreira, Moreira
13. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 19
Za: 108
ALDE: Bennahmias, Goulard, Griesbeck
EFD: Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Imbrasas, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Vanhecke
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Gollnisch, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann, Zijlstra
S&D: Balzani, Liberadzki
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 509
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Paška, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Liotard
NI: Claeys, Severin, Stadler
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Brepoels
Vzdržan: 11
EFD: Agnew, Andreasen, Helmer, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL: Maštálka, Remek
NI: Brons, Griffin, Nattrass, Sinclaire
14. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 10
Za: 559
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Włosowicz
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Murphy, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Geier, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 54
ECR: Bielan, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Wojciechowski
EFD: Ziobro
GUE/NGL: Toussas, Triantaphyllides
NI: Nattrass, Sinclaire
PPE: Bodu, Borys, Bratkowski, Buzek, Březina, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Kozłowski, Lehne, Lisek, Marcinkiewicz, Nitras, Olbrycht, Protasiewicz, Salafranca Sánchez-Neyra, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Winkler Hermann, Zasada, Zeller, Zwiefka, Łukacijewska
S&D: Geringer de Oedenberg, Guerrero Salom, Liberadzki, Olejniczak, Senyszyn, Siwiec, Toia, Zemke
Vzdržan: 17
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Clark, Helmer, Imbrasas, Vanhecke
GUE/NGL: Omarjee
NI: Brons, Griffin, Hartong, Madlener, Stassen, Zijlstra
PPE: Roithová, Záborská
S&D: Susta
Popravki in namere glasovanja
Proti : Takis Hadjigeorgiou
15. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 42/2
Za: 317
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
EFD: Imbrasas, Terho
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Caspary, Kalniete, Kariņš, Mayor Oreja, Wortmann-Kool
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 305
ALDE: Manders, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Speroni, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Gollnisch, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stassen, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Karas, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Liberadzki, Ludvigsson, Olejniczak, Senyszyn, Siwiec, Zemke
Vzdržan: 9
ALDE: Uspaskich
EFD: Salvini
GUE/NGL: Maštálka, Remek, Toussas
NI: Brons, Griffin, Nattrass, Sinclaire
16. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 48
Za: 422
ALDE: Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Haglund, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Hénin, Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Omarjee, Remek
NI: Binev, Claeys, Hartong, Madlener, Severin, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Arif, Berlinguer, Berman, Boștinaru, Castex, Childers, Crețu, Cutaș, De Castro, Dăncilă, Enciu, Ertug, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Grelier, Göncz, Haug, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Ivan, Jørgensen, Kalfin, Kirilov, Kleva, Le Foll, Martin David, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Pargneaux, Pașcu, Plumb, Poc, Podimata, Rouček, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stihler, Swoboda, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Trautmann, Tănăsescu, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Willmott, Zemke, Țicău
Proti: 179
ALDE: Alfano, Bennahmias, Griesbeck, Rochefort
ECR: Rosbach, Zahradil
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Werthmann
PPE: Seeber, Winkler Hermann
S&D: Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crocetta, Cuschieri, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Estrela, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Iotova, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Kadenbach, Kammerevert, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Papadopoulou, Perello Rodriguez, Pirillo, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Schaldemose, Simon, Sippel, Stavrakakis, Steinruck, Sánchez Presedo, Thomsen, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 29
ALDE: Hall, Johansson, Uspaskich
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Clark, Helmer
GUE/NGL: Vergiat, Zuber
NI: Gollnisch, Nattrass, Sinclaire
S&D: Gierek, Guerrero Salom, Havel, Krehl, Mavronikolas, Moreira, Paliadeli, Panzeri, Pittella, Rapkay, Rodust, Sassoli, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Susta
Popravki in namere glasovanja
Proti : Heinz K. Becker, Othmar Karas, Elisabeth Köstinger, Hubert Pirker, Anni Podimata, Paul Rübig
Vzdržan : João Ferreira
17. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 21 S
Za: 168
ALDE: Bennahmias, Krahmer
ECR: Bielan, Kamiński, Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Brons, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
PPE: Borys, Bratkowski, Buzek, Danjean, Grzyb, Handzlik, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kozłowski, Lisek, Nitras, Olbrycht, Protasiewicz, Salafranca Sánchez-Neyra, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Sógor, Theocharous, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Zwiefka, Záborská, Łukacijewska
S&D: Arsenis, Balzani, Danellis, Droutsas, Enciu, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Gierek, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Paleckis, Paliadeli, Podimata, Rapti, Regner, Senyszyn, Serracchiani, Siwiec, Stavrakakis, Susta, Weber Henri, Weidenholzer, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 450
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Toussas
NI: Claeys, Gollnisch, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Herranz García, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Koumoutsakos, Kovatchev, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Reul, Ronzulli, Rübig, Salatto, Sanchez-Schmid, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Tatarella, Teixeira, Thyssen, Tsoukalas, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Rapkay, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Brepoels
Vzdržan: 14
ALDE: Iovine, Manders, Uspaskich, Vattimo
EFD: Imbrasas
GUE/NGL: Hénin, Kohlíček, Maštálka, Omarjee, Remek, Vergiat
PPE: Roithová
S&D: Poc, Vigenin
Popravki in namere glasovanja
Za : Janusz Wojciechowski
Proti : Dan Jørgensen, Henri Weber
18. A7-0033/2012 - Chris Davies - p.s. 22 S
Za: 243
ALDE: Bennahmias, Krahmer
ECR: Kowal, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Wojciechowski
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Helmer, Morganti, Provera, Rossi, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Binev, Brons, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Severin, Sinclaire, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann, Zijlstra
PPE: Danjean, Korhola, Sarvamaa
S&D: Alves, Arif, Arlacchi, Arsenis, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Geier, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Gurmai, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Iotova, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Mavronikolas, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Sippel, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Zala, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 373
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kožušník, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Ouzký, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Paška, Salavrakos, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Toussas
NI: Claeys, Sosa Wagner, Stadler
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Andrés Barea, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Cercas, Cortés Lastra, Enciu, Falbr, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geringer de Oedenberg, Glante, Guerrero Salom, Gutiérrez Prieto, Honeyball, Howitt, Irigoyen Pérez, Liberadzki, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, McAvan, Menéndez del Valle, Obiols, Olejniczak, Perello Rodriguez, Riera Madurell, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Stihler, Sánchez Presedo, Vaughan, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Brepoels
Vzdržan: 12
ALDE: Iovine, Vattimo
EFD: Imbrasas, Salvini
GUE/NGL: Ferreira, Hénin, Maštálka, Omarjee, Remek, Vergiat, Zuber
Verts/ALE: Bütikofer
19. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 72/1
Za: 423
ALDE: Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Hénin, Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Omarjee, Remek
NI: Binev, Gollnisch, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Arif, Boștinaru, Castex, Crețu, Cutaș, Dăncilă, Enciu, Falbr, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Glante, Goebbels, Grelier, Gutiérrez Prieto, Göncz, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Kalfin, Kirilov, Le Foll, Liberadzki, Martin David, Mavronikolas, McAvan, Neveďalová, Olejniczak, Pargneaux, Pașcu, Plumb, Poc, Rouček, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stihler, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Trautmann, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Proti: 186
ALDE: Alfano, Bennahmias, Vattimo, Zanoni
EFD: Salavrakos, Terho, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Ehrenhauser, Griffin, Martin Hans-Peter
PPE: Korhola
S&D: Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crocetta, Cuschieri, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Haug, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kleva, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Neuser, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Podimata, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Sassoli, Schaldemose, Serracchiani, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Thomsen, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Yáñez-Barnuevo García
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 24
ALDE: Uspaskich
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Clark, Helmer
GUE/NGL: Ferreira, Vergiat, Zuber
NI: Claeys, Nattrass, Sinclaire
S&D: De Castro, Fajon, Gierek, Havel, Krehl, Moreira, Papadopoulou, Rapkay, Rodust, Scicluna, Sehnalová, Simon
Popravki in namere glasovanja
Proti : Ewald Stadler, Angelika Werthmann
20. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 72/2
Za: 357
ALDE: Aylward, Goulard, Griesbeck, Krahmer, Manders, Mănescu, Rochefort, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Hénin, Kohlíček, Le Hyaric, Maštálka, Omarjee, Remek, Toussas
NI: Binev, Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Sosa Wagner, Stadler, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Melo, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Arif, Boștinaru, Castex, Crețu, Cutaș, Dăncilă, Enciu, Falbr, Flašíková Beňová, Geringer de Oedenberg, Goebbels, Grelier, Göncz, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Ivan, Kalfin, Kirilov, Le Foll, Liberadzki, McAvan, Neveďalová, Olejniczak, Pargneaux, Pașcu, Plumb, Poc, Rouček, Senyszyn, Simpson, Siwiec, Skinner, Smolková, Stihler, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Trautmann, Tănăsescu, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Willmott, Zala, Zemke, Țicău
Proti: 238
ALDE: Alfano, Alvaro, Bennahmias, Bennion, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Severin
S&D: Alves, Andrés Barea, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crocetta, Cuschieri, Danellis, De Angelis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Ferreira Elisa, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Haug, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kleva, Koppa, Kreissl-Dörfler, Lange, Leichtfried, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Neuser, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Panzeri, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Podimata, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Schaldemose, Serracchiani, Simon, Sippel, Stavrakakis, Steinruck, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Thomsen, Toia, Ulvskog, Van Brempt, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Yáñez-Barnuevo García
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 33
ALDE: Bilbao Barandica, Uspaskich
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Clark, Helmer, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL: Ferreira, Vergiat, Zuber
NI: Nattrass, Sinclaire
PPE: Higgins, Kelly, McGuinness, Mitchell, Pieper
S&D: De Castro, Fajon, Gierek, Havel, Krehl, Mavronikolas, Moreira, Paliadeli, Papadopoulou, Rapkay, Rodust, Sassoli, Scicluna, Sehnalová
Popravki in namere glasovanja
Proti : Heinz K. Becker, Othmar Karas, Elisabeth Köstinger, Hubert Pirker, Paul Rübig, Ewald Stadler, Angelika Werthmann
21. A7-0033/2012 - Chris Davies - § 115/2
Za: 300
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
EFD: Belder
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Corazza Bildt, Ibrisagic
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 322
ALDE: Krahmer, Manders, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Ransdorf, Toussas, Triantaphyllides
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stadler, Stassen, Zijlstra
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Tănăsescu, Weidenholzer, Zemke, Țicău
Vzdržan: 6
ALDE: Uspaskich
EFD: Imbrasas, Salvini
GUE/NGL: Ferreira, Remek, Zuber
Popravki in namere glasovanja
Proti : Takis Hadjigeorgiou
22. A7-0033/2012 - Chris Davies - Uvodna izjava B/2
Za: 297
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: van Dalen
EFD: Provera
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 309
ALDE: Krahmer, Manders, Takkula
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Rossi, Salavrakos, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Brons, Claeys, Griffin, Stadler
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Enciu, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Kadenbach, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Senyszyn, Siwiec, Tănăsescu, Weidenholzer, Zemke, Țicău
Vzdržan: 23
ALDE: Uspaskich, van Baalen
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Clark, Imbrasas, Salvini
GUE/NGL: Toussas, Triantaphyllides
NI: Gollnisch, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Zijlstra
PPE: Cavada
S&D: Kalfin, Lange
Popravki in namere glasovanja
Vzdržan : Takis Hadjigeorgiou
23. A7-0033/2012 - Chris Davies - Resolucija
Za: 398
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, Davies, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
ECR: van Dalen
EFD: Belder, Salavrakos, Tzavela
NI: Binev, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Boulland, Brok, Busuttil, Böge, Cancian, Carvalho, Casini, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Hankiss, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Koumoutsakos, Kovatchev, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Grip, Lehne, Liese, Lope Fontagné, Luhan, Macovei, Malinov, Mann, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Rangel, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Silvestris, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thyssen, Tsoukalas, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zver, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Glante, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kalfin, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Țicău
Verts/ALE: Alfonsi, Taylor Keith
Proti: 132
ALDE: Krahmer
ECR: Bielan, Cabrnoch, Campbell Bannerman, Fajmon, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, Migalski, Ouzký, Piotrowski, Strejček, Szymański, Tošenovský, Vlasák, Wojciechowski, Zahradil, Češková
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Cymański, Fontana, Helmer, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Scottà, Speroni, Terho, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Chountis, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Portas, Remek, Scholz, Søndergaard, Toussas, Triantaphyllides, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Brons, Claeys, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Nattrass, Obermayr, Sinclaire, Stassen, Zijlstra
PPE: Balz, Borys, Bratkowski, Buzek, Băsescu, Březina, Deß, Grzyb, Gräßle, Handzlik, Herranz García, Hibner, Hübner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kozłowski, Kuhn, Landsbergis, Lechner, Lisek, Marcinkiewicz, Mayer, Nitras, Olbrycht, Protasiewicz, Roithová, Saryusz-Wolski, Siekierski, Skrzydlewska, Sonik, Thun und Hohenstein, Trzaskowski, Winkler Hermann, Zasada, Zeller, Zwiefka, Záborská, Łukacijewska
S&D: Crocetta, Ferreira Elisa, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Kadenbach, Kammerevert, Leichtfried, Liberadzki, Olejniczak, Regner, Repo, Senyszyn, Siwiec, Weidenholzer, Zemke
Vzdržan: 104
ALDE: Bennahmias, Manders, Ojuland, Reimers, Takkula, Uspaskich, van Baalen
ECR: Ashworth, Callanan, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Foster, Fox, Girling, McClarkin, McIntyre, Nicholson, Rosbach, Stevenson, Swinburne, Tannock, Van Orden, Yannakoudakis, Zīle
EFD: Imbrasas, Salvini, Vanhecke
GUE/NGL: Bisky, Hénin, Le Hyaric, Maštálka, Omarjee, Ransdorf, Rubiks, Vergiat
NI: Martin, Stadler
PPE: Berlato, Caspary, Ferber, Gardini, Jahr, Lulling, Motti, Muscardini, Pieper, Reul, Sommer, Ulmer
S&D: Balzani, Cozzolino
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Popravki in namere glasovanja
Za : Elena Băsescu
Vzdržan : Danuta Maria Hübner, Keith Taylor
24. RC-B7-0152/2012 - Uvodna izjava M
Za: 539
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, De Backer, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Johansson, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Manner, Michel, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rinaldi, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Maštálka, Portas, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Binev, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Crețu, Cuschieri, Cutaș, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 60
ALDE: Manders, Mulder, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, McIntyre, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Stevenson, Strejček, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Cymański, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
GUE/NGL: Hénin, de Jong
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Mölzer, Obermayr, Stadler, Stassen, Zijlstra
PPE: Bendtsen, De Veyrac, Essayah
Vzdržan: 14
ALDE: Jensen, Løkkegaard
ECR: Rosbach
EFD: Andreasen, Helmer, Imbrasas, Paška
GUE/NGL: Murphy, Toussas, Triantaphyllides
PPE: Sarvamaa, Winkler Hermann, Zeller
Verts/ALE: Brepoels
25. RC-B7-0135/2012 - p.s. 7
Za: 36
EFD: Speroni
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Hadjigeorgiou, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Brons, Griffin, Hartong, Madlener, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Zijlstra
S&D: Paleckis
Proti: 534
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Terho, Włosowicz, Ziobro
NI: Claeys, Ehrenhauser, Martin Hans-Peter, Severin, Stadler, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Vzdržan: 19
ALDE: Iovine
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Belder, Clark, Salvini, Vanhecke
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Binev, Gollnisch, Mölzer, Obermayr
PPE: Winkler, Zeller
S&D: Falbr
Verts/ALE: Miranda
Popravki in namere glasovanja
Vzdržan : Keith Taylor
26. RC-B7-0135/2012 - p.s. 4
Za: 82
ALDE: Bennahmias
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Händel, Hénin, Klute, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Matias, Murphy, Omarjee, Portas, Ransdorf, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Ehrenhauser, Gollnisch, Martin Hans-Peter, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Andersdotter, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Chrysogelos, Cochet, Cohn-Bendit, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen
Proti: 491
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, Chatzimarkakis, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Rochefort, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, Zanoni, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Strejček, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Cymański, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Scottà, Speroni, Terho, Vanhecke, Włosowicz, Ziobro
NI: Brons, Claeys, Griffin, Severin, Stadler, Stoyanov Dimitar
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Bodu, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Böge, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Ehler, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, McGuinness, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Preda, Protasiewicz, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Sedó i Alabart, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson, Sógor, Tatarella, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Vlasto, Voss, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zanicchi, Zasada, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia de Campos, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Krehl, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, Martin David, Martínez Martínez, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Thomsen, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weidenholzer, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Vzdržan: 16
ALDE: Uspaskich
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Clark, Salvini
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Remek
NI: Binev, Hartong, Madlener, Stassen, Zijlstra
PPE: Zeller
S&D: Falbr
27. B7-0130/2012 - p.s. 2
Za: 232
ALDE: Alfano, Aylward, Bennahmias, Chatzimarkakis, Iovine, Rochefort, Uggias, Zanoni
EFD: Belder, Imbrasas, Paška, Vanhecke
GUE/NGL: Ernst, Ferreira João, Gustafsson, Händel, Klute, Kohlíček, Le Hyaric, Liotard, Lösing, Maštálka, Murphy, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Wils, Zimmer, Zuber, de Jong
NI: Claeys, Ehrenhauser, Hartong, Madlener, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann, Zijlstra
PPE: Bodu, Gräßle, Karas, Landsbergis, Striffler, Svensson
S&D: Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Ayala Sender, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Capoulas Santos, Caronna, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Costa, Costello, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cuschieri, Cutaș, De Angelis, De Castro, De Keyser, Domenici, Dušek, Dăncilă, El Khadraoui, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Garcés Ramón, García Pérez, García-Hierro Caraballo, Gardiazábal Rubial, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Havel, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Krehl, Lange, Le Foll, Leinen, Ludvigsson, Martin David, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moreira, Neuser, Neveďalová, Nilsson, Obiols, Padar, Paleckis, Panzeri, Pargneaux, Pașcu, Perello Rodriguez, Pirillo, Plumb, Poc, Rapkay, Regner, Repo, Rodust, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Smolková, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bütikofer, Canfin, Cochet, Cornelissen, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Jadot, Joly, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Miranda, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor Keith, Trüpel, Turmes, Turunen
Proti: 277
ALDE: Alvaro, Bennion, Bilbao Barandica, Bușoi, De Backer, Donskis, Duff, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Griesbeck, Haglund, Hall, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Johansson, Jäätteenmäki, Kazak, Kozlík, Lambsdorff, Ludford, Løkkegaard, Manner, Michel, Mulder, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Ries, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Watson, Weber Renate, van Baalen
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Elles, Eppink, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Kamiński, Kowal, Legutko, McClarkin, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Rosbach, Stevenson, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Zahradil, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Terho, Włosowicz
NI: Binev, Brons, Griffin, Stadler
PPE: Abad, Albertini, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Antoniozzi, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Borys, Boulland, Bratkowski, Brok, Busuttil, Buzek, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Corazza Bildt, Correa Zamora, Danjean, Dantin, Dati, Daul, De Veyrac, Delvaux, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Essayah, Estaràs Ferragut, Ferber, Fernandes, Fidanza, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gáll-Pelcz, Handzlik, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Kovatchev, Kozłowski, Kukan, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Luhan, Lulling, Macovei, Malinov, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazej Kukovič, Mazzoni, Melo, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Niebler, Nitras, Oomen-Ruijten, Ortiz Vilella, Pack, Papanikolaou, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Ponga, Posselt, Preda, Proust, Rangel, Reul, Roithová, Ronzulli, Salafranca Sánchez-Neyra, Salatto, Sanchez-Schmid, Sarvamaa, Saryusz-Wolski, Saïfi, Schnellhardt, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Sógor, Teixeira, Thun und Hohenstein, Thyssen, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vlasto, Weisgerber, Wieland, Wortmann-Kool, Zanicchi, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šadurskis, Šťastný
S&D: Castex
Vzdržan: 16
ALDE: Goulard, Uspaskich
EFD: Agnew, Batten, Bizzotto, Borghezio, Clark, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
NI: Gollnisch, Obermayr
Popravki in namere glasovanja
Za : Françoise Castex, Charles Goerens, Niccolò Rinaldi
Proti : Othmar Karas, Mairead McGuinness
28. RC-B7-0171/2012 - Resolucija
Za: 48
ALDE: Donskis, Gerbrandy, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Schaake, Takkula, Thein
ECR: Chichester, Kamiński, Wojciechowski
EFD: Paška
GUE/NGL: Kohlíček
NI: Vadim Tudor
PPE: Audy, Daul, Deß, Essayah, Grossetête, Hibner, Kelly, Korhola, Landsbergis, Le Grip, Lisek, Macovei, Matula, Mauro, Posselt, Preda, Roithová, Sonik, Sógor, Thyssen, Ungureanu, Záborská
S&D: Brzobohatá, Costello, Cutaș, De Keyser, Geringer de Oedenberg, Gomes, Gurmai, Repo, Sehnalová
Verts/ALE: Romeva i Rueda, Sargentini, Schlyter
Vzdržan: 1
GUE/NGL: Vergiat