EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R2696

Izvedbena uredba Komisije (EU) 2023/2696 z dne 4. decembra 2023 o postopkih in predlogi, ki jih je treba uporabiti pri izvajanju raziskav med upravičenci Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce na podlagi Uredbe (EU) 2021/691 Evropskega parlamenta in Sveta

C/2023/8220

UL L, 2023/2696, 5.12.2023, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/2696/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/2696/oj

European flag

Uradni list
Evropske unije

SL

Serija L


2023/2696

5.12.2023

IZVEDBENA UREDBA KOMISIJE (EU) 2023/2696

z dne 4. decembra 2023

o postopkih in predlogi, ki jih je treba uporabiti pri izvajanju raziskav med upravičenci Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce na podlagi Uredbe (EU) 2021/691 Evropskega parlamenta in Sveta

EVROPSKA KOMISIJA JE –

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije,

ob upoštevanju Uredbe (EU) 2021/691 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 28. aprila 2021 o Evropskem skladu za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESPG) in razveljavitvi Uredbe (EU) št. 1309/2013 (1) ter zlasti člena 22(6) Uredbe,

po posvetovanju z odborom za ESPG, ustanovljenim s členom 26 Uredbe (EU) 2021/691,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Da bi se zagotovilo spremljanje rezultatov in olajšalo ocenjevanje Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESPG), morajo države članice podpreti Komisijo pri izvajanju raziskave med upravičenci po izvedbi vsakega finančnega prispevka iz ESPG v skladu s členom 22 Uredbe (EU) 2021/691.

(2)

Za uspešno uporabo raziskav za namene ocenjevanja je treba določiti enotne določbe za izvajanje raziskav ter skupno predlogo, ki bo omogočala združevanje podatkov na ravni Unije.

(3)

Za učinkovito analizo raziskav za namene spremljanja in ocenjevanja je treba v celoti izkoristiti prednosti elektronskih orodij za izvajanje raziskav, pri tem pa ohraniti varnost izmenjav ter zagotoviti celovitost, avtentičnost in zaupnost informacij v skladu z veljavnimi pravili o varstvu podatkov. Zato bi morala Komisija oblikovati spletno orodje za izvajanje raziskav med upravičenci na svojem portalu za upravljanje anket EUSurvey.

(4)

Države članice bi morale Komisijo podpreti tako, da bi upravičence obvestile o raziskavi, ki naj bi se izvedla, ter jih spodbudile k sodelovanju z vabilom za udeležbo in vsaj enim opomnikom. Ker raziskave izvaja Komisija, bi jo morale države članice obvestiti, takoj ko pošljejo vabila ali opomnike. Države članice bi morale poleg tega upravičence spodbuditi k posodabljanju svojih kontaktnih podatkov do začetka izvajanja raziskave in jim nuditi pomoč pri spletnem dostopu do raziskave.

(5)

Komisija bi morala kot lastnica podatkov zbrane kvantitativne in kvalitativne informacije uporabiti samo za namene spremljanja in ocenjevanja.

(6)

Zadevna država članica lahko zaprosi za zbrane rezultate raziskave za namene nacionalnega spremljanja in ocenjevanja. Če zadevna država članica želi dodati vprašanja, ki se ji zdijo koristna za namene nacionalnega spremljanja ali ocenjevanja, bi morala Komisija imeti možnost, da ta vprašanja vključi v raziskavo, ki naj bi se izvedla, pri tem pa zagotovi celovitost predloge –

SPREJELA NASLEDNJO UREDBO:

Člen 1

Predmet urejanja

Ta uredba določa postopke in predlogo, ki jih je treba uporabiti pri izvajanju raziskav med upravičenci iz člena 22 Uredbe (EU) 2021/691.

Člen 2

Postopki izvajanja raziskav med upravičenci

1.   Komisija raziskavo pripravi na portalu za upravljanje raziskav v uradnih jezikih zadevne države članice, pri čemer uporabi predlogo iz člena 3. Povezava do raziskave se zadevni državi članici pošlje najpozneje pet mesecev po koncu obdobja izvajanja zadevnega finančnega prispevka.

2.   Zadevna država članica v skladu s členom 22(4) Uredbe (EU) 2021/691 raziskavo začne izvajati tekom šestega meseca po koncu obdobja izvajanja, in sicer tako, da vsakemu upravičencu do pomoči iz Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESPG) pošlje vabilo za udeležbo v raziskavi. Komisija zagotovi, da raziskava ostane aktivna vsaj štiri tedne po začetku izvajanja.

3.   Zadevna država članica Komisijo obvesti o morebitnih prazničnih obdobjih ali drugih okoliščinah, ki bi lahko vplivale na stopnjo udeležbe. V takem primeru se raziskava lahko načrtuje za daljše obdobje, in sicer do osmih tednov.

4.   Zadevna država članica en teden pred načrtovanim koncem raziskave upravičencem pošlje opomnik.

5.   V primeru nizke stopnje udeležbe se Komisija in zadevna država članica lahko dogovorita o podaljšanju trajanja raziskave. Če se sprejme dogovor o podaljšanju trajanja raziskave, zadevna država članica upravičencem pošlje dodaten opomnik in navede trajanje podaljšanja.

6.   Zadevna država članica Komisiji poroča o prizadevanjih za spodbujanje sodelovanja in jo obvesti, takoj ko se raziskava začne izvajati oziroma je poslan opomnik.

7.   Zadevna država članica upravičence seznani s prihodnjo raziskavo, takoj ko zaprosijo za pomoč, in jih pozove k posodabljanju svojih kontaktnih podatkov do začetka izvajanja raziskave. Države članice upravičencem pomagajo pri dostopu do portala za upravljanje raziskav.

Člen 3

Predloga za raziskave med upravičenci

1.   Raziskave med upravičenci iz člena 22 Uredbe (EU) 2021/691 se izvedejo z uporabo predloge iz Priloge.

2.   Komisija da predlogo na voljo v vseh uradnih jezikih Unije.

3.   Zadevna država članica lahko zahteva, da se v predlogo dodajo druga vprašanja za namene nacionalnega spremljanja ali ocenjevanja, če se predloga kot taka pri tem ne spremeni. Predlagana dodatna vprašanja je treba Komisiji predložiti v uradnih jezikih države članice najpozneje dva meseca po koncu obdobja izvajanja. Komisija odloči, ali se dovoli vključitev dodatnih vprašanj.

Člen 4

Uporaba podatkov iz raziskave

1.   Komisija je lastnica zbranih podatkov. Komisija zbrane kvantitativne in kvalitativne informacije uporabi samo za namene spremljanja in ocenjevanja.

2.   Komisija da na zahtevo zbrane rezultate raziskave na voljo zadevni državi članici za namene nacionalnega spremljanja in ocenjevanja.

Člen 5

Začetek veljavnosti

Ta uredba začne veljati dvajseti dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

Ta uredba je v celoti zavezujoča in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

V Bruslju, 4. decembra 2023

Za Komisijo

predsednica

Ursula VON DER LEYEN


(1)   UL L 153, 3.5.2021, str. 48.


PRILOGA

Predloga za raziskavo med upravičenci ESPG

Osnutek elektronskega sporočila

Spoštovani upravičenci,

k sodelovanju v tej raziskavi ste vabljeni, ker ste po odpuščanjih v [ime podjetja/gospodarski sektor/regija] v Sloveniji prejeli podporo iz Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESGP). ESPG je evropski instrument za pomoč osebam, ki so izgubile zaposlitev zaradi obsežnega prestrukturiranja.

Za sodelovanje v tej raziskavi EU Survey je treba ustvariti račun v storitvi Evropske komisije za avtentikacijo uporabnikov (EU Login). To lahko storite po postopku, opisanem tukaj.

Izpolnjevanje vprašalnika vam bo vzelo največ [7] minut. Vaši odgovori bodo samodejno shranjeni, zato lahko po želji izpolnite samo del vprašalnika in izpolnjevanje dokončate pozneje. Zadnji rok za predložitev odgovorov je (datum).

Vaši odgovori se bodo v celoti obravnavali kot zaupni in se ne bodo posredovali tretjim strankam.

Če imate vprašanja v zvezi s to raziskavo, se lahko obrnete na (ime zadevne nacionalne kontaktne osebe za ESPG ali ustrezen namenski poštni predal).

Zahvaljujemo se vam za čas, ki si ga boste vzeli za odgovore – zelo cenimo vaše mnenje.

Uvod v raziskavo

Namen te raziskave je ugotoviti, ali je bil Evropski sklad za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESPG) koristen za ljudi, ki so prejeli podporo. Podatki, zbrani s to raziskavo, bodo uporabljeni za izboljšanje ESPG.

1.   Evropska unija in ESPG

1.1.

Ali ste vedeli, da je ukrepe, v katerih ste sodelovali, sofinancirala Evropska unija? (Možnih je več odgovorov.)

Da, vedel/-a sem, da je ukrepe, v katerih sem sodeloval/-a, sofinancirala Evropska unija.

Da, vedel/-a sem, da so bili ukrepi, v katerih sem sodeloval/-a, sofinancirani iz Evropskega sklada za prilagoditev globalizaciji za presežne delavce (ESPG).

Ne.

2.   Ozadje upravičenca

Želimo izvedeti več o vaših osebnih okoliščinah. Prosimo, odgovorite na naslednja vprašanja.

2.1.

Koliko ste stari?

15–24 let

25–29 let

30–45 let

46–54 let

55–64 let

Več kot 65 let

2.2.

Katerega spola ste?

Ženska

Moški

Nebinarna oseba

Ne želim navesti

2.3.

Katera je država vašega državljanstva?

Izberite s seznama (države EU in tretje države).

Če imate dvojno državljanstvo, navedite drugo državljanstvo: ________

2.4.

Katera je vaša najvišja dokončana stopnja izobrazbe v skladu z mednarodno standardno klasifikacijo izobrazbe (ISCED)?

Nezaključena primarna izobrazba (ISCED 0)

Primarna izobrazba (ISCED 1)

Sekundarna izobrazba (ISCED 2 in 3)

Poklicna izobrazba (ISCED 4)

Univerzitetni študij prve stopnje (ISCED 6)

Magistrski študij (ISCED 7)

Drugo: ______ Skupna leta izobraževanja: _______

2.5.

Koliko let delovnih izkušenj imate?

1–3 leta

4–5 let

6–10 let

11–15 let

16–20 let

21–30 let

Več kot 30 let

2.6.

Ali ste invalid/-ka?

Da

Ne

Ne želim navesti

2.7.

Ali imate migrantsko ozadje (1)?

Da

Ne

Ne želim navesti

2.8.

Ste že bili dolgotrajno brezposelni (2)?

Da

Ne

Ne želim navesti

2.9.

Ali menite, da ste na trgu dela v slabšem položaju v primerjavi z drugimi?

Ne

Da – navedite razlog: _____________

Ne želim navesti

3.   Vaš zaposlitveni položaj pred prejemom podpore iz ESPG

Z naslednjimi vprašanji želimo pridobiti več informacij o vaši prejšnji zaposlitvi. Vaši odgovori nam bodo v pomoč pri primerjavi vašega zaposlitvenega položaja pred prejemom podpore iz ESPG in po njem.

3.1.

Kakšen je bil vaš zaposlitveni status?

Zaposlitveni status

Zaposlitev

Samozaposlitev

Vrsta zaposlitve *

Zaposlitev s polnim delovnim časom

Zaposlitev s krajšim delovnim časom

Vrsta pogodbe/delovnega razmerja *

Stalno (za nedoločen čas)

Začasno (za določen čas)

Način sklenitve pogodbe/delovnega razmerja *

Neposredno prek podjetja

Prek agencije

*

Ni relevantno za samozaposlene.

3.2.

V kolikšni meri ste bili zadovoljni s svojo zaposlitvijo?

Zelo zadovoljen/-na

Zadovoljen/-na

Ne želim navesti

Nezadovoljen/-na

Zelo nezadovoljen/-na

 

 

 

 

 

4.   Ukrepi in/ali podpora

Naslednja vprašanja se nanašajo na ukrepe in/ali podporo, ki ste jih bili deležni.

4.1.

Katere vrste podporo ste prejeli? Možnih je več odgovorov.

Splošne kategorije

(* neobvezno) posebni ukrepi

Individualna pomoč pri iskanju zaposlitve ter individualno spremljanje in splošno informiranje

Profiliranje (3)

Nasveti, svetovanje, karierna orientacija ali pomoč pri iskanju zaposlitve

Mentorstvo ali kovčing

Pomoč pri prezaposlovanju (4)

Usposabljanje in prekvalifikacija

Usposabljanje in prekvalifikacija – institucionalno usposabljanje (šola, univerza, center za usposabljanje ali podobno)

Usposabljanje in prekvalifikacija – poklicno usposabljanje; nadzorovano usposabljanje na delovnem mestu; programi vajeništva, pripravništva ali prakse

Spodbude za zaposlovanje/subvencioniranje plač

Subvencioniranje plač

Podporna zaposlitev in zaposlitvena rehabilitacija

Podporna zaposlitev (5)

Zaposlitvena rehabilitacija (6)

Spodbujanje podjetništva

Pomoč pri ustanavljanju lastnega podjetja (na primer svetovanje, kovčing, pravno svetovanje itd.)

Finančne spodbude za ustanovitev lastnega podjetja

Pomoč pri ustanavljanju podjetja

Pomoč pri delavskih prevzemih

Pomoči

Pomoč za usposabljanje

Pomoč za iskanje zaposlitve

Pomoč za mobilnost in/ali prispevek za potne stroške

Dnevnica

Prispevek za stroške negovalcev vzdrževanih oseb

Drugo (navedite):

________________

4.2.

Koliko časa je preteklo od datuma, ko ste bili odpuščeni, in začetkom izvajanja ukrepov?

Manj kot en mesec

1–2 meseca

3–5 mesecev

6–8 mesecev

9–12 mesecev

Več kot 12 mesecev

4.3.

Kako dolgo ste prejemali podporo iz ESPG?

Manj kot en mesec

1–2 meseca

3–5 mesecev

6–8 mesecev

9–12 mesecev

Več kot 12 mesecev

4.4.

V kolikšni meri se strinjate z naslednjimi trditvami?

Zelo se strinjam.

Strinjam se.

Ne strinjam se.

Nikakor se ne strinjam.

Ne vem.

Ni relevantno.

Prejeta podpora je bila prilagojena mojim potrebam.

 

 

 

 

 

 

Prejeta podpora mi je bila v pomoč pri pridobivanju novih spretnosti/kvalifikacij.

 

 

 

 

 

 

Zaradi prejete podpore znam zdaj bolje uporabljati digitalne tehnologije (npr. internet, računalnik, pametni telefon, druge naprave, programsko opremo). [digitalne spretnosti]

 

 

 

 

 

 

Zaradi prejete podpore znam zdaj bolje varčevati z energijo, proizvajati manj odpadkov ali najti druge načine za varovanje okolja. [zelene spretnosti]

 

 

 

 

 

 

Prejeta podpora me je spodbudila k preseganju spolnih stereotipov pri izbiri zaposlitve in/ali na splošno izboljšala mojo ozaveščenost o diskriminaciji na podlagi spola.

 

 

 

 

 

 

Prejeta podpora mi je pomagala pridobiti več zaupanja v moje sposobnosti.

 

 

 

 

 

 

Prejeta podpora mi je pomagala vzpostaviti mrežo stikov.

 

 

 

 

 

 

Po sodelovanju v ukrepih sem bolje usposobljen/-a za delo.

 

 

 

 

 

 

4.5.

Kateri ukrep je bil najkoristnejši?

Izberite s seznama ukrepov (spustni meni).

Svetovanje/kovčing

Usposabljanje/prekvalifikacija

Subvencioniranje plač

Podporna zaposlitev in zaposlitvena rehabilitacija

Spodbujanje podjetništva

Pomoči

4.6.

Ali so vam bili ponujeni ukrepi, v katerih niste sodelovali?

Da

Ne (Nadaljujte z vprašanjem 4.8.)

4.7.

Zakaj niste sodelovali v ukrepih?

Ukrepi me niso zanimali.

Ni bil pravi čas za to.

Ponujena mi je bila zaposlitev.

Bilo je predaleč.

Iz osebnih razlogov.

Drugo (navedite): _____

4.8.

Ali ste zaprosili za poseben ukrep?

Da

Ne (Nadaljujte z vprašanjem 4.11.)

4.9.

Ali ste bili deležni ukrepa, za katerega ste zaprosili?

Da

Če ne, za kateri ukrep ste zaprosili? Navedite: _____

4.10.

Če ne, ali veste, zakaj niste bili deležni ukrepa, za katerega ste zaprosili?

Navedite: _________

4.11.

Če ste s podporo iz ESPG zaključili izobraževanje ali usposabljanje, za katero vrsto izobraževanja ali usposabljanja je šlo? (Možnih je več odgovorov.)

Primarno izobraževanje

Sekundarno izobraževanje

Poklicno izobraževanje/usposabljanje

Univerzitetni študij prve stopnje

Magistrski študij

Priznanje diplome iz tretje države

Jezikovni tečaji

Usposabljanje za pripravo na priznanje spretnosti, pridobljenih z delovnimi izkušnjami

Prekvalifikacija/preusposabljanje/poklicna preusmeritev – navedite poklic: _______

Drugo (navedite): ______________

Ni relevantno

4.12.

Kakšen je bil vaš status po koncu zadnjega ukrepa?

Vaš status 6 mesecev po koncu ukrepa (če je ustrezno)

Vaš status 12 mesecev po koncu ukrepa (če je ustrezno)

Vaš status 18 mesecev po koncu ukrepa (če je ustrezno)

 

V usposabljanju ali izobraževanju

Zaposlen/-a

Samozaposlen/-a

Brezposeln/-a

Upokojen/-a

Drugo (navedite)

Ni relevantno

V usposabljanju ali izobraževanju

Zaposlen/-a

Samozaposlen/-a

Brezposeln/-a

Upokojen/-a

Drugo (navedite)

Ni relevantno

V usposabljanju ali izobraževanju

Zaposlen/-a

Samozaposlen/-a

Brezposeln/-a

Upokojen/-a

Drugo (navedite)

Ni relevantno

5.   Trenutno stanje

Želimo izvedeti, katera od naslednjih možnosti najbolje opisuje vaš trenutni zaposlitveni status.

5.1.

Kateri od naslednjih odgovorov najbolje opiše vaš trenutni položaj? (Če velja več možnosti, izberite prevladujočo možnost in navedite dodatne informacije v naslednjem vprašanju.)

Brezposeln/-a (vključno s trajno bolniško odsotnostjo, invalidnostjo ali nezmožnostjo za delo, družinskim dopustom, gospodinjskim delom ali skrbjo za otroke ali druge osebe) (Nadaljujte v poglavju 6.)

Zaposlen/-a (stalna, začasna, kratkoročna, platformna (7) zaposlitev) (Nadaljujte v poglavju 7.)

Samozaposlen/-a (Nadaljujte v poglavju 8.)

Študent/-ka ali udeleženec/-ka usposabljanja (Nadaljujte v poglavju 9.)

Upokojen/-a (Nadaljujte v poglavju 10.)

Drugače neaktiven/-a (Nadaljujte v poglavju 10.)

5.2.

Tu lahko navedete morebitne dodatne informacije o svojem trenutnem zaposlitvenem statusu: ______

6.   Za udeležence, ki so trenutno brezposelni

Pri prejšnjem vprašanju ste označili, da ste trenutno brezposelni in/ali na trajni bolniški odsotnosti, opravljate gospodinjsko delo ali skrbite za otroke ali druge osebe. Naslednja vprašanja nam bodo pomagala razumeti vaše posebne okoliščine.

6.1.

Koliko mesecev ste brez zaposlitve?

Navedite: _______________

6.2.

Ali trenutno iščete zaposlitev?

Da, aktivno iščem zaposlitev.

Ne, novo zaposlitev sem že našel/-la, vendar še nisem začel/-a delati.

Ne, trenutno ne želim najti zaposlitve.

6.3.

Če ne želite najti zaposlitve, zakaj? Navedite: _________

7.   Za udeležence, ki so trenutno zaposleni

Pri prejšnjem vprašanju ste označili, da ste trenutno zaposleni. Naslednja vprašanja nam bodo pomagala razumeti vaše posebne okoliščine.

7.1.

Za kakšne vrste zaposlitev gre?

Zaposlitev s polnim delovnim časom

Zaposlitev s krajšim delovnim časom

7.2.

Kakšno vrsto pogodbe imate?

Stalno pogodbo (za nedoločen čas)

Začasno pogodbo (za določen čas)

7.3.

Kakšno vrsto delovnega razmerja imate?

Neposredno prek podjetja

Posredno prek agencije

7.4.

Ali opravljate enak poklic kot pred prejemom podpore iz ESPG?

Da

Ne

Če ste odgovorili negativno, kakšen je vaš novi poklic? Navedite: _________________

7.5.

Ali je vaša nova zaposlitev v isti regiji kot zaposlitev, ki ste jo opravljali pred prejemom podpore iz ESPG?

Da

Ne, v drugi regiji

Ne, v drugi državi, ki je članica EU

Ne, v drugi državi, ki ni članica EU

7.6.

Ali vas je k iskanju zaposlitve zunaj vaše države ali regije spodbudila prejeta podpora?

Da

Ne

7.7.

Kako dolgo že opravljate trenutno zaposlitev?

0–2 meseca

3–5 mesecev

6–11 mesecev

12–17 mesecev

18–24 mesecev

Več kot 24 mesecev

7.8.

Ali imate v trenutni zaposlitvi več odgovornosti kot v prejšnji?

Da

Ne

Ne želim navesti

7.9.

Koliko ur plačanega ali neplačanega nadurnega dela običajno opravite v svoji novi zaposlitvi?

Več kot v prejšnji zaposlitvi

Manj kot v prejšnji zaposlitvi

Enako kot v prejšnji zaposlitvi

7.10.

Kakšna je vaša plača v primerjavi s plačo v prejšnji zaposlitvi?

Višja

Nižja

Enaka

Ne želim navesti

7.11.

Kakšni so na splošno delovni pogoji v vaši novi zaposlitvi v primerjavi s pogoji v zaposlitvi, ki ste jo opravljali pred prejemom pomoči iz ESPG?

Boljši

Slabši

Enaki

Ne želim navesti

7.12.

Ali vam je bila prejeta podpora v pomoč pri iskanju nove zaposlitve?

Da

Ne

Ne želim navesti

7.13.

Ali so vam tehnične in digitalne spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč v novi zaposlitvi?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

7.14.

Ali so vam okoljske/zelene spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč v novi zaposlitvi?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

8.   Za udeležence, ki so trenutno samozaposleni

Pri prejšnjem vprašanju ste označili, da ste trenutno samozaposleni. Prosimo, odgovorite na naslednja vprašanja. To nam bo pomagalo razumeti vaše posebne okoliščine.

8.1.

Kako vodite svoje podjetje?

Kot zaposlitev s polnim delovnim časom

Kot zaposlitev s krajšim delovnim časom

8.2.

Ali vaše podjetje deluje v sektorju zaposlitve, ki ste jo opravljali pred prejemom podpore iz ESPG?

Da

Ne

Če ste odgovorili negativno, v katerem sektorju deluje vaše podjetje? Navedite: ____________

8.3.

Ali svoje podjetje vodite v regiji zaposlitve, ki ste jo opravljali pred prejemom podpore iz ESPG?

Da (Nadaljujte v poglavju 8.5.)

Ne, v drugi regiji

Ne, v drugi državi, ki je članica EU

Ne, v drugi državi, ki ni članica EU

8.4.

Če ste odgovorili negativno, ali vas je k ustanovitvi podjetja zunaj vaše države ali regije spodbudila prejeta podpora?

Da

Ne

8.5.

Kako dolgo že vodite lastno podjetje?

0–2 meseca

3–5 mesecev

6–11 mesecev

12–17 mesecev

18–24 mesecev

Več kot 24 mesecev

8.6.

Koliko ljudi je zaposlenih v vašem podjetju (vključno z vami)?

Navedite s številko: _____________

8.7.

Kakšen je vaš zaslužek v primerjavi z zaslužkom v prejšnji zaposlitvi, ki ste jo opravljali pred prejemom podpore iz ESPG?

Višji

Nižji

Enak

Ne želim navesti

8.8.

Kakšni so na splošno vaši delovni pogoji v primerjavi s pogoji v prejšnji zaposlitvi, ki ste jo opravljali pred prejemom podpore iz ESPG?

Boljši

Slabši

Enaki

Ne želim navesti

8.9.

Ali vam je bila prejeta podpora v pomoč pri samozaposlitvi?

Da

Ne

Ne želim navesti

8.10.

Ali so vam tehnične in digitalne spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč kot samozaposleni osebi?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

8.11.

Ali so vam okoljske/zelene spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč kot samozaposleni osebi?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

9.   Za osebe, ki se izobražujejo ali usposabljajo

Pri vprašanju 5.1. ste označili, da se trenutno izobražujete ali usposabljate. Naslednja vprašanja nam bodo pomagala razumeti vaše posebne okoliščine.

9.1.

V kakšne vrste izobraževanje ste trenutno vključeni?

Zaključevanje primarnega izobraževanja

Zaključevanje sekundarnega izobraževanja

Poklicno izobraževanje

Univerzitetni študij prve stopnje

Magistrski študij

Priznanje diplome iz tretje države

Jezikovni tečaji

Drugo (navedite): ______________

9.2.

Kakšen poklic nameravate opravljati po zaključku izobraževanja/usposabljanja?

Navedite: ________

9.3.

Ali vam je bila prejeta podpora v pomoč pri vključitvi v program izobraževanja oziroma usposabljanja?

Da

Ne

Ne želim navesti

9.4.

Ali so vam digitalne spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč v programu izobraževanja oziroma usposabljanja?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

9.5.

Ali so vam okoljske/zelene spretnosti, ki ste jih pridobili v okviru prejete podpore, v pomoč v programu izobraževanja oziroma usposabljanja?

Da, zelo

Da, nekoliko

Ne, sploh ne

Nisem bil/-a deležen/-a takih usposabljanj

10.   Zaključna stran

Tu lahko navedete dodatne povratne informacije o pomoči iz ESPG, ki ste jo prejeli:

Po kliku na gumb „Pošlji“ bodo vaši odgovori shranjeni in poslani ter jih ne boste več mogli spreminjati. Lahko zaprosite za elektronsko sporočilo s kopijo svojih odgovorov. Navodila so na voljo na spletišču EUSurvey.

Zahvaljujemo se vam za čas, ki ste si ga vzeli za odgovore na vprašalnik.


(1)  V to kategorijo se uvrščajo osebe:

(a)

ki so emigrirale v sedanjo državo stalnega prebivališč,a in/ali

(b)

so prej imele državljanstvo druge države, ki ni sedanja država prebivališča, in/ali

(c)

katerih vsaj eden od staršev je predhodno vstopil v njihovo sedanjo državo prebivališča kot migrant.

(informacijski oblaček)

(2)  Dolgotrajna brezposelnost pomeni brezposelnost, ki traja več kot eno leto, kljub aktivnemu iskanju zaposlitve. (informacijski oblaček)

(3)  Ocenjevanje zaposlitvenih možnosti iskalcev zaposlitve, namenjeno oblikovanju individualnih akcijskih načrtov in usmerjanju iskalcev zaposlitve k ustreznim aktivnim ukrepom trga dela. (informacijski oblaček)

(4)  Pomoč presežnim delavcem pri iskanju nove zaposlitve, bodisi kot ugodnost, ki jo neposredno zagotovi delodajalec, ali prek specializirane službe. (informacijski oblaček)

(5)  Subvencije za zaposlovanje oseb s trajno (ali dolgoročno) zmanjšano delovno sposobnostjo. (informacijski oblaček)

(6)  Ukrepi za poklicno rehabilitacijo oseb z (začasno ali stalno) zmanjšano delovno sposobnostjo, ki udeležencem pomagajo, da se prilagodijo svoji invalidnosti ali zdravstvenemu stanju ter pridobijo spretnosti, s katerimi se pripravijo na zaposlitev ali redno usposabljanje. (informacijski oblaček)

(7)  Plačano delo, organizirano prek spletnih platform. (informacijski oblaček)


ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/2696/oj

ISSN 1977-0804 (electronic edition)


Top