Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22012D0655

    2012/655/EU: Sklep št. 1/2012 Pridružitvenega sveta EU - Libanon z dne 17. septembra 2012 o sprejetju poslovnika Pridružitvenega sveta

    UL L 293, 23.10.2012, p. 37–41 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2012/655/oj

    23.10.2012   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    L 293/37


    SKLEP št. 1/2012 PRIDRUŽITVENEGA SVETA EU - LIBANON

    z dne 17. septembra 2012

    o sprejetju poslovnika Pridružitvenega sveta

    (2012/655/EU)

    PRIDRUŽITVENI SVET EU - LIBANON JE –

    ob upoštevanju Evro-mediteranskega sporazuma o pridružitvi med Evropsko skupnostjo in njenimi državami članicami na eni strani ter Libanonsko republiko na drugi strani (1) (v nadaljnjem besedilu: Sporazum) ter zlasti členov 74 do 81 Sporazuma,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Sporazum je začel veljati 1. aprila 2006.

    (2)

    Člen 75 Sporazuma določa, da Pridružitveni svet sprejme svoj poslovnik.

    (3)

    Zato bi bilo treba sprejeti poslovnik Pridružitvenega sveta –

    SPREJEL NASLEDNJI SKLEP:

    Člen 1

    Predsedstvo

    Pridružitvenemu svetu izmenično za obdobje 12 mesecev predsedujeta predstavnik predsedstva Sveta Evropske unije v imenu Evropske unije in njenih držav članic ter predstavnik vlade Libanonske republike. Prvo obdobje se začne na datum prve seje Pridružitvenega sveta in se konča 31. decembra istega leta.

    Člen 2

    Seje

    Pridružitveni svet zaseda redno enkrat na leto na ministrski ravni. Izredne seje Pridružitvenega sveta se lahko skličejo na zahtevo ene pogodbenice ob soglasju druge pogodbenice.

    Če se pogodbenici ne dogovorita drugače, vsaka seja Pridružitvenega sveta poteka na običajnem kraju zasedanj Sveta Evropske unije na datum, o katerem se dogovorita pogodbenici.

    Seje Pridružitvenega sveta skupaj skličeta sekretarja Pridružitvenega sveta po dogovoru s predsednikom Pridružitvenega sveta.

    Člen 3

    Zastopanje

    Če se člani Pridružitvenega sveta sej ne morejo udeležiti, so lahko zastopani. Če želi član biti zastopan na ta način, mora predsednika obvestiti o imenu svojega zastopnika pred sejo, na kateri naj bi bil zastopan.

    Zastopnik člana Pridružitvenega sveta izvršuje vse pravice tega člana.

    Člen 4

    Delegacije

    Člane Pridružitvenega sveta lahko spremljajo uradniki.

    Predsednik je pred vsako sejo obveščen o predvideni sestavi delegacije vsake pogodbenice.

    Predstavnik Evropske investicijske banke se lahko sej Pridružitvenega sveta udeleži kot opazovalec, kadar so na dnevnem redu teme, ki zadevajo to banko.

    Pridružitveni svet lahko ob soglasju pogodbenic na svoje seje povabi nečlane, da si pridobi informacije o posebnih zadevah.

    Člen 5

    Sekretariat

    Uradnik Generalnega sekretariata Sveta Evropske unije in uradnik veleposlaništva Libanonske republike v Bruslju skupaj delujeta kot sekretarja Pridružitvenega sveta.

    Člen 6

    Korespondenca

    Korespondenca, naslovljena na Pridružitveni svet, se pošlje predsedniku Pridružitvenega sveta na naslov Generalnega sekretariata Sveta Evropske unije.

    Oba sekretarja zagotovita, da se korespondenca posreduje predsedniku Pridružitvenega sveta in da se, kadar je to ustrezno, razpošlje drugim članom Pridružitvenega sveta. Posredovana korespondenca se pošlje Generalnemu sekretariatu Evropske komisije, stalnim predstavništvom držav članic in veleposlaništvu Libanonske republike v Bruslju.

    Sporočila predsednika Pridružitvenega sveta pošiljata naslovnikom oba sekretarja in jih, kadar je to ustrezno, razpošljeta drugim članom Pridružitvenega sveta na naslove, navedene v drugem odstavku.

    Člen 7

    Obveščanje javnosti

    Če ni določeno drugače, seje Pridružitvenega sveta niso javne.

    Člen 8

    Dnevni red sej

    1.   Predsednik za vsako zasedanje sestavi začasni dnevni red. Sekretarja Pridružitvenega sveta ga pošljeta naslovnikom iz člena 6 najpozneje 15 dni pred začetkom seje.

    Začasni dnevni red vključuje točke, glede katerih je predsednik prejel zahtevo za vključitev na dnevni red najpozneje 21 dni pred začetkom seje, pri čemer pa se na začasni dnevni red uvrstijo samo točke, za katere je bila sekretarjema dokumentacija poslana najpozneje do datuma odpošiljanja tega dnevnega reda.

    Pridružitveni svet prejme dnevni red na začetku vsake seje. Za uvrstitev točke, ki ni na začasnem dnevnem redu, na dnevni red je potrebno soglasje pogodbenic.

    2.   Predsednik lahko v dogovoru s pogodbenicama skrajša obdobja, določena v odstavku 1, da se upoštevajo zahteve posameznega primera.

    Člen 9

    Zapisnik

    Osnutek zapisnika za vsako sejo sestavita oba sekretarja.

    Zapisnik praviloma glede vsake točke na dnevnem redu navaja:

    (a)

    dokumentacijo, predloženo Pridružitvenemu svetu;

    (b)

    izjave, za katere so člani Pridružitvenega sveta želeli, da se zapišejo v zapisnik;

    (c)

    sprejete odločitve, izjave, o katerih je bilo doseženo soglasje, in sprejete sklepe.

    Osnutek zapisnika se predloži Pridružitvenemu svetu v odobritev. Odobri se v šestih mesecih po vsaki seji Pridružitvenega sveta. Po odobritvi zapisnik podpišejo predsednik in oba sekretarja. Zapisnik se spravi v arhiv Generalnega sekretariata Sveta Evropske unije; overjena kopija se pošlje vsakemu naslovniku iz člena 6.

    Člen 10

    Sklepi in priporočila

    1.   Pridružitveni svet sprejme svoje sklepe in priporočila z vzajemnim soglasjem pogodbenic.

    V obdobju med posameznimi sejami lahko Pridružitveni svet sprejema sklepe ali priporočila s pisnim postopkom, če s tem soglašata obe pogodbenici.

    2.   Sklepi in priporočila Pridružitvenega sveta v smislu člena 76 Sporazuma se naslovijo kot „Sklep“ oziroma „Priporočilo“, čemur sledi zaporedna številka, datum njihovega sprejetja in opis predmeta. V vsakem sklepu je določen datum njegovega začetka veljavnosti.

    Sklepe in priporočila Pridružitvenega sveta podpiše predsednik in jih potrdita oba sekretarja.

    Sklepi in priporočila se pošljejo vsakemu naslovniku iz člena 6.

    Pridružitveni svet se lahko odloči, da svoje sklepe in priporočila objavi v Uradnem listu Evropske unije in v Uradnem listu Libanonske republike.

    Člen 11

    Jeziki

    Uradni jeziki Pridružitvenega sveta so uradni jeziki obeh pogodbenic.

    Če ni določeno drugače, se Pridružitveni svet pri svojih posvetovanjih opira na dokumentacijo, ki je napisana v teh jezikih.

    Člen 12

    Stroški

    Evropska unija in Libanonska republika krijeta vsaka svoje stroške za osebje, potovanja in dnevnice ter za pošto in telekomunikacije, ki nastanejo z njihovo udeležbo na zasedanjih Pridružitvenega sveta.

    Stroške v zvezi s tolmačenjem na sejah, prevajanjem in razmnoževanjem dokumentov prevzame Evropska unija, razen stroškov v zvezi s tolmačenjem ali prevajanjem v arabščino ali iz nje, ki jih krije Libanonska republika.

    Druge stroške v zvezi s praktično organizacijo sej krije pogodbenica, ki sejo organizira.

    Člen 13

    Pridružitveni odbor

    1.   Pridružitvenemu svetu pri opravljanju njegovih nalog pomaga Pridružitveni odbor. Odbor sestavljajo predstavniki Evropske komisije in predstavniki članic Evropske unije na eni strani ter predstavniki vlade Libanonske republike na drugi strani.

    2.   Pridružitveni odbor pripravi seje in posvetovanja Pridružitvenega sveta, izvaja sklepe Pridružitvenega sveta, kadar je to ustrezno, in na splošno zagotavlja kontinuiteto odnosov v okviru Pridružitve ter pravilno delovanje Sporazuma. Prouči vsa vprašanja, ki mu jih predloži Pridružitveni svet, ter vsa druga vprašanja, ki se morebiti pojavijo pri tekočem izvajanju Sporazuma. Predloge ali osnutke sklepov/priporočil predloži Pridružitvenemu svetu v odobritev.

    3.   Kadar Sporazum predvidi obveznost posvetovanja ali možnost posvetovanja, lahko tako posvetovanje poteka v Pridružitvenem odboru. Posvetovanje se lahko nadaljuje v Pridružitvenem svetu, če pogodbenici s tem soglašata.

    4.   Poslovnik Pridružitvenega odbora je priložen temu sklepu.

    Člen 14

    Začetek veljavnosti

    Ta sklep začne veljati na dan sprejetja.

    V Bruslju, 17. septembra 2012

    Za Pridružitveni svet EU - Libanon

    Predsednica

    C. ASHTON


    (1)  UL L 143, 30.5.2006, str. 2.


    PRILOGA

    POSLOVNIK PRIDRUŽITVENEGA ODBORA EU - LIBANON

    Člen 1

    Predsedovanje

    Pridružitvenemu odboru izmenično 12 mesecev predsedujeta predstavnik Evropske komisije v imenu Evropske unije in njenih držav članic ter predstavnik vlade Libanonske republike.

    Prvo obdobje se začne na datum prve seje Pridružitvenega sveta in se konča 31. decembra istega leta.

    Člen 2

    Seje

    Pridružitveni odbor zaseda na podlagi dogovora obeh pogodbenic, ko okoliščine to zahtevajo.

    O času in kraju vsake seje Pridružitvenega odbora se dogovorita pogodbenici.

    Seje Pridružitvenega odbora skliče predsednik.

    Člen 3

    Delegacije

    Predsednik je pred vsako sejo obveščen o predvideni sestavi delegacije vsake pogodbenice.

    Člen 4

    Sekretariat

    Uradnik Generalnega sekretariata Evropske komisije in uradnik vlade Libanonske republike skupaj delujeta kot sekretarja Pridružitvenega odbora.

    Vsa sporočila v okviru tega poslovnika, ki so namenjena predsedniku Pridružitvenega odbora ali prihajajo od njega, se naslovijo na sekretarja Pridružitvenega odbora ter na sekretarja in predsednika Pridružitvenega sveta.

    Člen 5

    Obveščanje javnosti

    Če ni določeno drugače, seje Pridružitvenega odbora niso javne.

    Člen 6

    Dnevni red sej

    1.   Predsednik za vsako sejo sestavi začasni dnevni red. Sekretarja Pridružitvenega odbora ga pošljeta naslovnikom iz člena 4 najpozneje 15 dni pred začetkom seje.

    Začasni dnevni red vključuje točke, glede katerih je predsednik prejel zahtevo za vključitev na dnevni red najpozneje 21 dni pred začetkom seje, pri čemer pa se na začasni dnevni red uvrstijo samo točke, za katere je bila sekretarjema dokumentacija poslana najpozneje do datuma odpošiljanja tega dnevnega reda.

    Pridružitveni odbor lahko na svoje seje povabi strokovnjake, da si pridobi informacije o posebnih zadevah.

    Dnevni red sprejme Pridružitveni odbor na začetku vsake seje.

    Za uvrstitev točke, ki ni na začasnem dnevnem redu, na dnevni red je potrebno soglasje obeh pogodbenic.

    2.   Predsednik lahko v soglasju z obema pogodbenicama skrajša obdobja, določena v odstavku 1, da se upoštevajo zahteve posameznega primera.

    Člen 7

    Zapisnik

    Za vsako sejo se na podlagi povzetka sklepov Pridružitvenega odbora, ki ga pripravi predsednik, izdela zapisnik.

    Po odobritvi s strani Pridružitvenega odbora zapisnik podpišejo predsednik in sekretarja in pogodbenici ga vložita med dokumentacijo. Kopija zapisnika se pošlje vsakemu naslovniku iz člena 4.

    Člen 8

    Posvetovanja

    V posebnih primerih Pridružitveni svet v skladu z Evro-mediteranskim sporazumom o pridružitvi med Evropsko skupnostjo in njenimi državami članicami na eni strani ter Libanonsko republiko na drugi strani (1) (v nadaljnjem besedilu: Sporazum) Pridružitveni odbor pooblasti, da sprejme sklepe/priporočila; ti akti se naslovijo kot „Sklep“ in „Priporočilo“, čemur sledi zaporedna številka, datum njihovega sprejetja in opis predmeta.

    Kadar Pridružitveni odbor sprejme sklep, se smiselno uporabljata člena 10 in 11 Sklepa št. 1/2012 Pridružitvenega sveta EU - Libanon o sprejetju poslovnika Pridružitvenega sveta.

    Sklepi in priporočila Pridružitvenega odbora se pošljejo naslovnikom iz člena 4.

    Člen 9

    Stroški

    Vsaka pogodbenica prevzame stroške za osebje, potovanja in dnevnice ter za pošto in telekomunikacije v zvezi z njeno udeležbo na sejah Pridružitvenega odbora ali katerih koli delovnih skupin ali organov, ustanovljenih v skladu s členom 80 Sporazuma.

    Stroške v zvezi s tolmačenjem na sejah, prevajanjem in razmnoževanjem dokumentov prevzame Evropska unija, razen stroškov v zvezi s tolmačenjem in/ali prevajanjem v arabščino ali iz nje, ki jih krije Libanonska republika.

    Druge stroške v zvezi s praktično organizacijo sej krije pogodbenica, ki zasedanje organizira.


    (1)  UL L 143, 30.5.2006, str. 2.


    Top