Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62006TN0195

Zadeva T-195/06: Tožba, vložena 18. julija 2006 — Solvay Solexis proti Komisiji

UL C 212, 2.9.2006, p. 43–44 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

2.9.2006   

SL

Uradni list Evropske unije

C 212/43


Tožba, vložena 18. julija 2006 — Solvay Solexis proti Komisiji

(Zadeva T-195/06)

(2006/C 212/74)

Jezik postopka: italijanščina

Stranki

Tožeča stranka: Solvay Solexis S.p.A. (zastopnika: Tommaso Salonico in Gian Luca Zampa, Avvocati)

Tožena stranka: Komisija Evropskih skupnosti

Predlogi tožeče stranke

razglasitev delne ničnosti odločbe, posebno členov 1, 2, in 3, ter zmanjšanje posledic sankcije, naložene Solexis.

naložitev toženi strani stroškov tega postopka in stroškov, ki so nastali tožeči stranki v zvezi s celotnim ali delnim plačilom sankcije zaradi prenehanja bančne garancije.

Tožbeni razlogi in bistvene trditve

Odločba, na katero se nanaša ta zadeva, je ista kot v zadevi T-185/06 L'air Liquide proti Komisiji. S to odločbo je bilo odločeno, da je Solexis solidarno odgovoren z Edison S.p.A. za globo v višini 25,619 milijonov evrov. Odgovornost tožeče stranke izhaja le iz ravnanja družbe Ausimont S.p.A., ki je bila v zadevnem obdobju nadzorovana samo s strani Edison.

V podporo svojim zahtevam tožeča stranka trdi, da je sankcija, naložena z odločbo, ki je predmet te tožbe, napačna zaradi naslednjega:

napačne ugotovitve trajanja kršitve, ki bi morala biti od maja/septembra 1997 do maja 2000, in ne, kar zadeva tožečo stranko, od maja 1995 do decembra 2000.

napačne ugotovitve glede bistva kakršnegakoli vpliva in uporabe na trgu, na katerem je prišlo do kršitve, ter glede pasivne vloge, ki bi jo morala imeti tožeča stranka v obdobju med majem 1995 in majem/septembrom 1997.

njenega nesodelovanja pri sporazumu glede omejitve kapacitete. Komisija pri naložitvi sankcije ni upoštevala, da Ausimont se ni nikoli zavezal, ne v letu 1997, ne v drugem trenutku, k zmanjšanju/omejitve proizvodnih zmogljivosti. Kršitev s strani Ausimont bi bila torej manjša kot kršitev drugih podjetij, in sicer zaradi manjšega vpliva na konkurenco, tudi ob upoštevanju temeljnih načel enakega obravnavanja, enakopravnosti in sorazmernosti.

neupoštevanje njenega sodelovanja. Pravzaprav toženi stranki ne bi bilo treba priznati kakršnihkoli ugodnosti tožeči strani v zvezi s sodelovanjem v istem poslu, za katerega je sodelovala v postopku ugodne obravnave, niti na podlagi olajševalne okoliščine, predvidene v Smernicah.

Nazadnje tožeča stranka trdi, da gre za kršitev načela sorazmernosti.


Top