EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2005/140E/02
MINUTES#Tuesday 14 September 2004
ZAPISNIK
Torek, 14. september 2004
ZAPISNIK
Torek, 14. september 2004
UL C 140E, 9.6.2005, p. 15–49
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
9.6.2005 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 140/15 |
ZAPISNIK
(2005/C 140 E/02)
POTEK SEJE
PREDSEDSTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predsednik
1. Otvoritev seje
Seja se je pričela ob 09.05.
2. Sklepi o nujnih postopkih
Zahteva za nujni postopek:
— |
o predlogu uredbe Sveta o posebnih omejevalnih ukrepih v podporo učinkovitemu izvajanju mandata Mednarodnega kazenskega sodišča za nekdanjo Jugoslavijo (MKSJ) [KOM(2004)0348 — SN 2057/2004 — C6-0041/2004 — 2004/0114(CNS)] Poročilo Bourlanges (A6-0006/2004). |
Govoril je Jean-Louis Bourlanges, poročevalka.
Nujni primer je odobren.
Rok za vložitev predlogov sprememb za plenarno zasedanje je sreda, 15. september 2004 ob 12.00.
Glasovanje: točka 6.1, Zapisnik z dne 16.09.2004
Zahteva za nujni postopek:
— |
o predlogu uredbe Sveta o sprejemu listine o finančni podpori za spodbujanje gospodarskega razvoja turško ciprske skupnosti (KOM(2004)0465 — C6-0098/2004 — 2004/0145(CNS)) — Odbor za zunanje zadeve |
Govorili so Elmar Brok, predsednik Odbora AFET, ki je predlagal, da se zadeva obravnava v poročilu na 2. seji v oktobru, in Hannes Swoboda v imenu skupine PSE.
Nujni primer je zavrnjen.
3. Nagovor predsednika
Predsednik je imel nagovor, v katerem je orisal glavne smernice svojega mandata.
Govorili so Hans-Gert Poettering v imenu skupine PPE-DE, Martin Schulz v imenu skupine PSE, Graham R. Watson v imenu skupine ALDE, Monica Frassoni v imenu skupine Verts/ALE, Francis Wurtz v imenu skupine GUE/NGL, Jens-Peter Bonde v imenu skupine IND/DEM, Brian Crowley v imenu skupine UEN in Irena Belohorská, samostojna poslanka.
4. Razmere v Belorusiji (izjava z razpravo v nadaljevanju)
Izjava Komisije: Razmere v Belorusiji
Loyola de Palacio (podpredsednica Komisije) je podala izjavo.
Govoril je Bogdan Klich v imenu skupine PPE-DE.
PREDSEDSTVO: Antonios TRAKATELLIS
podpredsednik
Govorili so Jan Marinus Wiersma v imenu skupine PSE, Cecilia Malmström v imenu skupine ALDE, Elisabeth Schroedter v imenu skupine Verts/ALE, Jiří Maštálka v imenu skupine GUE/NGL, Wojciech Wierzejski v imenu skupine IND/DEM, Konrad Szymański v imenu skupine UEN, Ryszard Czarnecki samostojni poslanec, Charles Tannock, Joseph Muscat, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Bastiaan Belder, Rolandas Pavilionis, Laima Liucija Andrikienė in Marek Maciej Siwiec.
PREDSEDSTVO: Edward McMILLAN-SCOTT
podpredsednik
Govorili so Janusz Onyszkiewicz, Ģirts Valdis Kristovskis, Inger Segelström in Loyola de Palacio.
Vloženi predlogi resolucije, s katero se v skladu s členom 103(2) Poslovnika zaključi razprava:
— |
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Cecilia Malmström in Janusz Onyszkiewicz v imenu skupine ALDE, o razmerah v Belorusiji (B6-0038/2004), |
— |
Elisabeth Schroedter, Joost Lagendijk in Marie Anne Isler Béguin v imenu skupine Verts/ALE, o razmerah v Belorusiji (B6-0040/2004), |
— |
Jan Marinus Wiersma v imenu skupine PSE, o razmerah v Belorusiji (B6-0041/2004), |
— |
Luisa Morgantini v imenu skupine GUE/NGL, o razmerah v Belorusiji (B6-0051/2004), |
— |
Bogdan Klich in Charles Tannock v imenu skupine PPE-DE, o razmerah v Belorusiji (B6-0052/2004), |
— |
Konrad Szymański, Rolandas Pavilionis in Anna Elzbieta Fotyga v imenu skupine UEN o Belorusiji (B6-0053/2004). |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.3, Zapisnik z dne 16.09.2004.
5. Mednarodna organizacija za civilni letalski promet (ICAO) (vložitev predlogov resolucije)
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 108(5) Poslovnika zaključi razprava:
— |
Willi Piecyk in Ulrich Stockmann v imenu skupine PSE, o 35. srečanju Mednarodne organizacije za civilni letalski promet (ICAO) od 28. septembra do 8. oktobra 2004 (B6-0037/2004), |
— |
Paolo Costa in Dirk Sterckx v imenu skupine ALDE, o 35. srečanju Mednarodne organizacije za civilni letalski promet (ICAO) od 28. septembra do 8. oktobra 2004 (B6-0042/2004), |
— |
Erik Meijer v imenu skupine GUE/NGL, o 35. srečanju Mednarodne organizacije za civilni letalski promet (ICAO) od 28. septembra do 8. oktobra 2004 (B6-0050/2004). |
Glasovanje: točka 6.2, Zapisnik z dne 16.09.2004.
6. Ocena spremljanja letnih političnih usmeritev Komisije za leto 2005 (razprava)
Loyola de Palacio (podpredsednica Komisije) je podala izjavo.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 11.55, se je nadaljevala ob 12.00.)
PREDSEDSTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predsednik
7. Minuta molka
Parlament je posvetil minuto molka v spomin žrtvam terorizma.
8. Čas glasovanja
Izidi posameznih glasovanj (predlogi sprememb, ločeno glasovanje, glasovanje po delih itd.) so vsebovani v Prilogi I k temu zapisniku.
8.1. Potrditev koledarja zasedanja Evropskega parlamenta — 2005 (glasovanje)
Koledar zasedanja
(potrebna navadna večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 1)
Sprejeto
Priglasitve v zvezi z glasovanjem:
Marco Pannella je pred začetkom glasovanja menil, da je sklep skupščine iz prejšnjega mandata glede koledarja obdobij zasedanja pomenil kršitev Poslovnika (predsedniku se ni zdelo primerno začeti razprave, saj se je upoštevalo običajni postopek).
8.2. Zahteva za posvetovanje z Evropskim ekonomsko-socialnim odborom o predlogu Pogodbe o ustavi za Evropo (člen 117 Poslovnika)
(potrebna navadna večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 2)
Odobren.
8.3. Zahteva za posvetovanje z Odborom regij o predlogu Pogodbe o ustavi za Evropo (člen 118 Poslovnika)
(potrebna navadna večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 3)
Odobren.
8.4. Predlog spremembe proračuna 7/2004 (glasovanje)
Poročilo o predlogu spremembe proračuna Evropske unije za proračunsko leto 2004 št. 7/2004 [11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD)] — Odbor za proračun.
Poročevalec: Jan Mulder (A6-0004/2004)
(potrebna kvalificirana večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 4)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejet (P6_TA(2004)0002)
8.5. Predlog spremembe proračuna 8/2004 (glasovanje)
Poročilo o predlogu spremembe proračuna Evropske unije za proračunsko leto 2004 št. 8/2004 [11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066(BUD)] — Odbor za proračun.
Poročevalec: Jan Mulder (A6-0005/2004)
(potrebna kvalificirana večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 5)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejet (P6_TA(2004)0003)
8.6. Številčna sestava medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri parlamentarnih odborih za sodelovanje (glasovanje)
Številčna sestava medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri parlamentarnih odborih za sodelovanje (B6-0035/2004)
(potrebna navadna večina)
(Izid glasovanja: Priloga I, točka 6)
PREDLOG SKLEPA
Sprejet (P6_TA(2004)0004)
9. Obrazložitve glasovanja
Pisne obrazložitve glasovanja:
Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 163(3) Poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.
Govoril je Den Dover, ki je želel podati ustno obrazložitev (predsednik ga je opomnil na določbe iz člena 163(3) Poslovnika).
PREDSEDSTVO: Edward McMILLAN-SCOTT
podpredsednik
10. Ocena spremljanja letnih političnih usmeritev Komisije za leto 2005 (nadaljevanje razprave)
Govorili so Joseph Daul v imenu skupine PPE-DE, Johannes (Hannes) Swoboda v imenu skupine PSE, Sarah Ludford v imenu skupine ALDE, Koenraad Dillen, samostojni poslanec, Françoise Grossetête v imenu skupine PPE-DE, Timothy Kirkhope v imenu skupine PPE-DE, Ville Itälä, Marianne Thyssen in Loyola de Palacio.
Razprava se je zaključila.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 13.00, se je nadaljevala ob 15.05.)
PREDSEDSTVO: Dagmar ROTH-BEHRENDT
podpredsednica
11. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Rainer Wieland je sporočil, da njegovo ime kljub navzočnosti ni navedeno na seznamu navzočih.
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
12. Proračunsko leto 2005 (predstavitev s strani Sveta)
Predstavitev osnutka splošnega proračuna s strani Sveta.
Atzo Nicolaï (predsedujoči Svetu) je predstavil predlog.
Govorila je Michaele Schreyer (članica Komisije).
Govorili so Janusz Lewandowski, Salvador Garriga Polledo (pripravljalec mnenja Odbora BUDG), Anne Elisabet Jensen (pripravljalka mnenja Odbora BUDG), Markus Ferber v imenu skupine PPE-DE, Catherine Guy-Quint v imenu skupine PSE, in Jan Mulder v imenu skupine ALDE.
PREDSEDSTVO: Miroslav OUZKÝ
podpredsednik
Govorili so Helga Trüpel v imenu skupine Verts/ALE, Esko Olavi Seppänen v imenu skupine GUE/NGL, Lars Wohlin v imenu skupine IND/DEM, Wojciech Roszkowski v imenu skupine UEN, Sergej Kozlík, samostojni poslanec, László Surján, Kyösti Tapio Virrankoski, Gérard Onesta, Georgios Toussas, Seán Ó Neachtain, Jean-Claude Martinez, Ashley Mote, Atzo Nicolai in Michaele Schreyer.
Razprava se je zaključila.
13. Pravno varstvo modelov (sporočilo Komisije)
Sporočilo Komisije: Pravno varstvo modelov
Frits Bolkestein (član Komisije) je podal sporočilo.
Govorili so Malcolm Harbour, Paul Rübig in Garrelt Duin, ki so Komisiji zastavili vprašanja, na katera je odgovoril Frits Bolkestein.
Razprava se je zaključila.
PREDSEDSTVO: Sylvia-Yvonne KAUFMANN
podpredsednica
14. Čas za vprašanja (vprašanja Komisiji)
Parlament je obravnaval vrsto vprašanj Komisiji (B6-0007/2004).
Prvi del
Vprašanje 24 — Linda McAvan: Statistični podatki o primerih nepojasnjene nenadne smrti pri mladih.
Joaquín Almunia (član Komisije) je odgovoril na vprašanje in dodatno vprašanje, ki ju je postavila Linda McAvan.
Vprašanje 25 — Athanasios Pafilis: Globoka zaskrbljenost, ki jo je povzročila uporaba dopinga na olimpijskih igrah.
Viviane Reding (članica Komisije) je odgovorila na vprašanje in dodatna vprašanja, ki so jih postavili Athanasios Pafilis, Piia-Noora Kauppi in Dimitrios Papadimoulis.
Vprašanje 26 — Ryszard Czarnecki: Uvoz gensko spremenjene koruze.
Loyola dea Palacio je odgovorila na vprašanje in dodatna vprašanja, ki so jih postavili Ryszard Czarnecki, John Purvis in Dimitrios Papadimoulis.
Drugi del
Vprašanje 27 — Saïd El Khadraoui: Liberalizacija pristaniških storitev
Vprašanje 28 — Bart Staes: Liberalizacija pristaniških storitev — povzetek.
Loyola dea Palacio je odgovorila na vprašanje in dodatna vprašanja, ki so jih postavili Saïd El Khadraoui, Bart Staes, Georgios Toussas.
Na vprašanji 29 in 30 bo odgovorjeno pisno.
Govorila sta Bernd Posselt in Rosa Miguélez Ramos, ki sta protestirala proti načinu obravnavanja njunih vprašanj.
Vprašanje 31 — Georgios Papastamkos: Tekstil in oblačila po letu 2005.
Pascal Lamy (član Komisije) je odgovoril na vprašanje in dodatni vprašanji, ki sta jih postavila Georgios Papastamkos in Paul Rübig.
Vprašanje 32 — Brian Crowley: Družina kot osrednja točka evropskega socialnega programa.
Stavros Dimas (član Komisije) je odgovoril na vprašanje in dodatno vprašanje, ki ju je postavil Seán Ó Neachtain (za avtorja).
Vprašanje 33 — Dimitrios Papadimoulis: Težave pri prenosu direktive 1999/70/ES.
Stavros Dimas je odgovoril na vprašanje in dodatno vprašanje, ki ju je postavil Dimitrios Papadimoulis.
Vprašanje 34 — Claude Moraes: Izvajanje prenosa direktiv o enakih možnostih obravnave glede na raso in glede zaposlovanja v nacionalno zakonodajo.
Stavros Dimas je odgovoril na vprašanje in dodatno vprašanje, ki ju je postavil Claude Moraes.
Na vprašanja, ki zaradi pomanjkanja časa niso bila obravnavana, se bo odgovorilo pisno.
Čas za vprašanja Komisiji se je zaključil.
PREDSEDSTVO: Josep BORRELL FONTELLES
predsednik
15. Humanitarne razmere v Sudanu (izjave z razpravo v nadaljevanju)
Izjave Sveta in Komisije: Humanitarne razmere v Sudanu
Bernard Bot (predsedujoči Svetu) in Poul Nielson (član Komisije) sta podala izjavi.
Govorili so Jana Hybášková, v imenu skupine PPE-DE, Glenys Kinnock v imenu skupine PSE, Fiona Hall v imenu skupine ALDE, Marie-Hélène Aubert v imenu skupine Verts/ALE, Luisa Morgantini v imenu skupine GUE/NGL, Hélène Goudin v imenu skupine IND/DEM, Eoin Ryan v imenu skupine UEN, Irena Belohorská samostojna poslanka, Nirj Deva, Ana Maria Gomes, Emma Bonino, Raül Romeva i Rueda, Philip Claeys, Ursula Stenzel, Margrietus van den Berg, Charles Tannock, Giovanni Claudio Fava, Mauro Zani, Bernard Bot in Poul Nielson.
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 103(2) Poslovnika zaključi razprava:
— |
Luisa Morgantini: Darfurska regija v Sudanu (B6-0065/2004). |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.4, Zapisnik z dne 16.09.2004
16. Sestava odborov
Na predlog IND/DEM je Parlament potrdil naslednja imenovanja:
— |
Odbor ENVI: Urszula Krupa |
— |
Odbor IMCO: Hélène Goudin namesto Dereka Rolanda Clarka |
— |
Odbor LIBE: Johannes Blokland |
— |
Odbor PETI: Mario Borghezio |
— |
Pododbor DROI: Francesco Enrico Speroni |
17. Sestava Skupne parlamentarne skupščine AKP-EU, Evro-sredozemske parlamentarne skupščine in delegacij
Predlog konference predsednikov o imenovanju v Skupno parlamentarno skupščino AKP-EU, Evro-sredozemsko parlamentarno skupščino ter v medparlamentarne delegacije, delegacije pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacije pri parlamentarnih odborih za sodelovanje
Predlog konference predsednikov bo posredovan poslancem po elektronski pošti in bo objavljen na spletni strani „Séance en Direct“. Objavljen je tudi v prilogi 2 tega zapisnika.
18. Zaključek seje
Seja se je zaključila ob 20.00.
Julian Priestley
generalni sekretar
Josep Borrell Fontelles
predsednik
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so:
Adamou, Adwent, Agnoletto, Albertini, Allister, Alvaro, Andersson, Andrejevs, Andria, Andrikienė, Angelilli, Antoniozzi, Arif, Arnaoutakis, Ashworth, Atkins, Attwooll, Aubert, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso González, Bachelot-Narquin, Baco, Badía i Cutchet, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Beglitis, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berès, van den Berg, Berger, Berlato, Berlinguer, Berman, Bersani, Bertinotti, Bielan, Birutis, Blokland, Bloom, Bobošíková, Böge, Bösch, Bonino, Bono, Bonsignore, Booth, Borghezio, Borrell Fontelles, Bourlanges, Bowis, Bozkurt, Bradbourn, Mihael Brejc, Brepoels, Bresso, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, van Buitenen, Buitenweg, Bullmann, van den Burg, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Cabrnoch, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Cesa, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Cirino Pomicino, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corbey, Cornillet, Correia, Paolo Costa, António Costa, Cottigny, Coûteaux, Coveney, Cramer, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Ryszard Czarnecki, D'Alema, Daul, Davies, De Poli, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Del Turco, Demetriou, Demszky, Deprez, De Rossa, De Sarnez, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Díez González, Dillen, Dimitrakopoulos, Dionisi, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duin, Duka-Zólyomi, Duquesne, Ebner, Ehler, Ek, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Eurlings, Jillian Evans, Jonathan Evans, Robert Evans, Fajmon, Falbr, Farage, Fatuzzo, Fava, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Flautre, Florenz, Foglietta, Fotyga, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Freitas, Friedrich, Fruteau, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote Quecedo, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Garriga Polledo, Gaubert, Gauzès, Gawronski, Gebhardt, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Gierek, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Goepel, Golik, Gollnisch, Gomes, Gomolka, Goudin, Genowefa Grabowska, Grabowski, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Graça Moura, Grech, Griesbeck, Gröner, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hall, Hammerstein Mintz, Hamon, Handzlik, Hannan, Harbour, Harkin, Harms, Hassi, Hatzidakis, Haug, Heaton-Harris, Hedh, Hedkvist Petersen, Hegyi, Helmer, Henin, Hennicot-Schoepges, Hennis-Plasschaert, Herczog, Herranz García, Herrero-Tejedor, Hieronymi, Higgins, Honeyball, Hoppenstedt, Horáček, Hortefeux, Howitt, Hudacký, Hudghton, Hughes, Huhne, Hutchinson, Hybášková, Ibrisagic, Ilves, in 't Veld, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jensen, Joan i Marí, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Jelko Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Kamiński, Karas, Karatzaferis, Karim, Kasoulides, Kaufmann, Kauppi, Tunne Kelam, Kilroy-Silk, Kindermann, Glenys Kinnock, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Knapman, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Konrad, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Kozlík, Krahmer, Krarup, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristensen, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kudrycka, Kuhne, Kułakowski, Kušķis, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lang, Langen, Langendries, Laperrouze, La Russa, Laschet, Lax, Lechner, Lehideux, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Enrico Letta, Lévai, Janusz Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Lipietz, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Maat, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, McMillan-Scott, Madeira, Malmström, Manders, Maňka, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Markov, Marques, Martens, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Masiel, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastenbroek, Mathieu, Mato Adrover, Matsakis, Matsis, Matsouka, Mauro, Mavrommatis, Mayer, Mayor Oreja, Medina Ortega, Meijer, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mölzer, Cristobal Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Moscovici, Mote, Mulder, Musacchio, Muscardini, Muscat, Musotto, Mussolini, Musumeci, Myller, Napoletano, Nattrass, Navarro, Newton Dunn, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Öger, Özdemir, Olajos, Olbrycht, Ó Neachtain, Onesta, Onyszkiewicz, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Borut Pahor, Paleckis, Pálfi, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Papastamkos, Parish, Patrie, Pavilionis, Peillon, Pęk, Alojz Peterle, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, João de Deus Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Piskorski, Pistelli, Pittella, Pleguezuelos Aguilar, Pleštinská, Podestà, Podkański, Poettering, Poignant, Polfer, Poli Bortone, Pomés Ruiz, Portas, Posselt, Prets, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Purvis, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Ransdorf, Rapkay, Rasmussen, Remek, Resetarits, Reul, Reynaud, Ribeiro, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rizzo, Rocard, Rogalski, Roithová, Romagnoli, Romeva i Rueda, Rosati, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rudi Ubeda, Rübig, Rühle, Rutowicz, Ryan, Sacconi, Saïfi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Salinas García, Salvini, Samaras, Samuelsen, Sánchez Presedo, Santoro, dos Santos, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schlyter, Frithjof Schmidt, Pál Schmitt, Ingo Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schröder, Schroedter, Schulz, Schuth, Schwab, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Siekierski, Silva Peneda, Simonot, Sinnott, Siwiec, Sjöstedt, Skinner, Škottová, Alyn Smith, Sommer, Sonik, Sornosa Martínez, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Staniszewska, Starkevičiūtė, Šťastný, Stenzel, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Stroz, Stubb, Sturdy, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Titford, Titley, Toia, Tomczak, Toubon, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Turmes, Tzampazi, Uca, Ulmer, Väyrynen, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Hecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vidal-Quadras Roca, de Villiers, Villiers, Vincenzi, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Voggenhuber, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Weiler, Weisgerber, Westlund, Whitehead, Whittaker, Wieland, Wiersma, Wierzejski, Wijkman, Wise, von Wogau, Wohlin, Wojciechowski, Wuermeling, Wurtz, Wynn, Xenogiannakopoulou, Yañez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zaleski, Zani, Zappalà, Zatloukal, Ždanoka, Železný, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zingaretti, Zvěřina, Zwiefka
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
Pomen kratic in znakov
+ |
sprejeto |
- |
zavrnjeno |
↓ |
brezpredmetno |
U |
umaknjeno |
PG (..., ..., ...) |
poimensko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
EG (..., ..., ...) |
elektronsko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
po delih |
glasovanje po delih |
loč. |
ločeno glasovanje |
p.s. |
predlog spremembe |
SPS |
sporazumni predlog spremembe |
UD |
ustrezni del |
Č |
predlog spremembe, s katerim se predlaga črtanje |
= |
identični predlogi sprememb |
§ |
odstavek |
čl. |
člen |
u.i. |
uvodna izjava |
PR |
predlog resolucije |
SPR |
skupni predlog resolucije |
TG |
tajno glasovanje |
1. Potrditev koledarja obdobij zasedanja Evropskega parlamenta — 2005
Predmet |
PG itd. |
Glasovanje |
PG/EG — pripombe |
glasovanje: koledar (kot celota) |
|
+ |
|
2. Zahteva za posvetovanje z Ekonomsko-socialnim odborom — Predlog Pogodbe o ustavi za Evropo
Predmet |
PG itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
glasovanje: zahteva za posvetovanje |
|
+ |
|
3. Zahteva za posvetovanje z Odborom regij — Predlog Pogodbe o ustavi za Evropo
Predmet |
PG itd. |
Glasovanje |
PG/EG — pripombe |
glasovanje: zahteva za posvetovanje |
|
+ |
|
4. Predlog spremembe proračuna 7/2004
Poročilo: Jan MULDER (A6-0004/2004)
Predmet |
PG itd. |
Glasovanje |
PG/EG — pripombe |
eno samo glasovanje |
|
+ |
|
5. Predlog spremembe proračuna 8/2004
Poročilo: Jan MULDER (A6-0005/2004)
Predmet |
PG itd. |
Glasovanje |
PG/EG — pripombe |
eno samo glasovanje |
|
+ |
|
6. Številčna sestava medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri odborih za sodelovanje
Predlog sklepa B6-0035/2004
Predmet |
AN, etc. |
Glasovanje |
PG/EG — pripombe |
glasovanje: predlog sklepa (kot celota) |
|
+ |
|
PRILOGA II
PREDLOG KONFERENCE PREDSEDNIKOV — IMENOVANJE POSLANCEV EVROPSKEGA PARLAMENTA V DELEGACIJO PRI SKUPNI PARLAMENTARNI SKUPŠČINI AKP-EU IN DELEGACIJO PRI EVRO-SREDOZEMSKI PARLAMENTARNI SKUPŠČINI TER V MEDPARLAMENTARNE DELEGACIJE, DELEGACIJE PRI SKUPNIH PARLAMENTARNIH ODBORIH IN DELEGACIJE PRI PARLAMENTARNIH ODBORIH ZA SODELOVANJE
ACP — Delegacija pri Skupni parlamentarni skupščini AKP-EU — 77 polnopravnih članov
PPE-DE |
BEREND Rolf BOWIS John CALLANAN Martin DAUL Joseph DEVA Nirj DOMBROVSKIS Valdis GAHLER Michael HERRANZ GARCÍA María Esther KACZMAREK Filip Andrzej KORHOLA Eija-Riitta Anneli LANGENDRIES Raymond LÓPEZ-ISTÚRIZ WHITE Antonio LULLING Astrid MANTOVANI Mario MARTENS Maria MAYER Hans-Peter MITCHELL Gay NOVAK Ljudmila PINHEIRO João de Deus RIBEIRO E CASTRO José ROITHOVÁ Zuzana SARTORI Amalia SCHNELLHARDT Horst SCHWAB Andreas STURDY Robert William WIELAND Rainer WIJKMAN Anders ZÁBORSKÁ Anna |
PSE |
ARIF Kader BULLMANN Udo CARLOTTI Marie-Arlette DOBOLYI Alexandra FERNANDES Emanuel Vasconcelos Jardim FERREIRA Elisa GOMES Ana Maria R.M. GRABOWSKA Genowefa GRÖNER Lissy HAUG Jutta D. JÖNS Karin KINNOCK Glenys McAVAN Linda MARTÍNEZ MARTÍNEZ Miguel Angel PLEGUEZUELOS AGUILAR Francisca ROSATI Dariusz Kajetan SCHEELE Karin SORNOSA MARTÍNEZ María VALENCIANO MARTÍNEZ-OROZCO María Elena VAN LANCKER Anne WHITEHEAD Phillip ZANI Mauro |
ALDE |
BUSK Niels CORNILLET Thierry EK Lena HALL Fiona Jane KUŁAKOWSKI Jan Jerzy LEHIDEUX Bernard MORILLON Philippe POLFER Lydie VAN HECKE Johan |
Verts/ALE |
AUBERT Marie-Hélène JOAN i MARÍ Bernat SCHLYTER Carl ... |
GUE/NGL |
AGNOLETTO Vittorio Emanuele SJÖSTEDT Jonas VERGES Paul WURTZ Francis |
IND/DEM |
GOUDIN Hélène LOUIS Patrick SPERONI Francesco Enrico de VILLIERS Philippe |
UEN |
AYLWARD Liam KAMIŃSKI Michał Tomasz ZĪLE Roberts |
NI |
ALLISTER James Hugh DILLEN Koenraad KOZLÍK Sergej |
Euromed — Delegacija pri Evro-sredozemski parlamentarni skupščini — 45 polnopravnih članov
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon CASPARY Daniel CESA Lorenzo DIONISI Armando ELLES James E.M. GROSSETÊTE Françoise KASOULIDES Ioannis KRATSA-TSAGAROPOULOU Rodi McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MAYOR OREJA Jaime MIKOLÁŠIK Miroslav MILLÁN MON Francisco José SAÏFI Tokia TRAKATELLIS Antonios VLASTO Dominique WEISGERBER Anja |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis CARNERO GONZÁLEZ Carlos GARCÍA PÉREZ Iratxe GRECH Louis HAZAN Adeline MADEIRA Jamila MORGAN Eluned NAPOLETANO Pasqualina OBIOLS i GERMÀ Raimon PATRIE Béatrice ROTHE Mechtild |
ALDE |
BONINO Emma BUDREIKAITĖ Danutė COSTA Paolo MORILLON Philippe NICHOLSON OF WINTERBOURNE |
Verts/ALE |
COHN-BENDIT Daniel Marc FLAUTRE Hélène HAMMERSTEIN MINTZ David |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto MORGANTINI Luisa TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) POLI BORTONE Adriana |
NI |
MARTINEZ Jean-Claude MUSSOLINI Alessandra |
DM01 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Romunija — 25 polnopravnih članov
PPE-DE |
BAUER Edit BEAZLEY Christopher J.P. GÁL Kinga GAUZÈS Jean-Paul KOCH Dieter-Lebrecht KONRAD Christoph Werner McGUINNESS Mairead PODESTÀ Guido VAKALIS Nikolaos |
PSE |
ARNAOUTAKIS Stavros CASHMAN Michael CHRISTENSEN Ole HARANGOZÓ Gábor LIENEMANN Marie-Noëlle VAUGRENARD Yannick WIERSMA Jan Marinus |
ALDE |
CAVADA Jean-Marie HENNIS-PLASSCHAERT Jeanine SBARBATI Luciana |
Verts/ALE |
RÜHLE Heide |
GUE/NGL |
STROZ Daniel |
IND/DEM |
BORGHEZIO Mario |
UEN |
TATARELLA Salvatore |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro MASIEL Jan Tadeusz |
DM02 — Delegacija pri Skupnem paralmentarnem odboru EU-Bolgarija — 25 polnopravnih članov
PPE-DE |
CASA David IBRISAGIC Anna KUŻMIUK Zbigniew Krzysztof LECHNER Kurt MÉNDEZ DE VIGO Íñigo STUBB Alexander VARVITSIOTIS Ioannis WEBER Manfred WUERMELING Joachim |
PSE |
DE VITS Mia ETTL Harald GUY-QUINT Catherine MORGAN Eluned TZAMPAZI Evangelia ... ... |
ALDE |
CHATZIMARKAKIS Jorgo GIBAULT Claire VÄYRYNEN Paavo |
Verts/ALE |
de GROEN-KOUWENHOVEN Elly (Els) |
GUE/NGL |
TOUSSAS Georgios |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
PIRILLI Umberto |
NI |
KUC Wiesław Stefan |
DM03 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Hrvaška — 15 polnopravnih članov
PPE-DE |
EBNER Michl POSSELT Bernd SCHMITT Pál SIEKIERSKI Czesław Adam STREJČEK Ivo |
PSE |
FAZAKAS Szabolcs KINDERMANN Heinz PAHOR Borut TITLEY Gary |
ALDE |
MALMSTRÖM Cecilia PRODI Vittorio |
Verts/ALE |
HORÁČEK Milan |
GUE/NGL |
MEIJER Erik |
IND/DEM |
TOMCZAK Witold |
NI |
BACO Peter |
DM04 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija — 13 polnopravnih članov
PPE-DE |
DUKA-ZÓLYOMI Árpád GYÜRK András KOCH Dieter-Lebrecht ŐRY Csaba PAPASTAMKOS Georgios |
PSE |
HONEYBALL Mary MATSOUKA Maria PIECYK Willi ... |
ALDE |
DRČAR MURKO Mojca |
Verts/ALE |
KUSSTATSCHER Sepp |
GUE/NGL |
BERTINOTTI Fausto |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
DM05 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Turčija — 25 polnopravnih članov
PPE-DE |
HATZIDAKIS Konstantinos HÖKMARK Gunnar JAŁOWIECKI Stanisław LANGEN Werner MATSIS Yiannakis SCHÖPFLIN György SOMMER Renate TOUBON Jacques VAN ORDEN Geoffrey VIDAL-QUADRAS ROCA Alejo |
PSE |
ARIF Kader BEGLITIS Panagiotis BOZKURT Emine COSTA António HOWITT Richard ÖGER Vural |
ALDE |
DEPREZ Gérard DUFF Andrew Nicholas MATSAKIS Marios |
Verts/ALE |
LAGENDIJK Joost ÖZDEMIR Cem |
GUE/NGL |
UCA Feleknas |
IND/DEM |
LUNDGREN Nils |
UEN |
CAMRE Mogens N.J. |
NI |
MÖLZER Andreas |
DM06 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Mehika — 14 polnopravnih članov
PPE-DE |
ASHWORTH Richard James GKLAVAKIS Ioannis GROSCH Mathieu GUELLEC Ambroise MATO ADROVER Ana SCHRÖDER Jürgen |
PSE |
BERLINGUER Giovanni BONO Guy DÍEZ GONZÁLEZ Rosa M. MANN Erika |
ALDE |
KLINZ Wolf |
Verts/ALE |
LICHTENBERGER Evelin |
GUE/NGL |
RIBEIRO Sérgio |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
DM07 — Delegacija pri Skupnem parlamentarnem odboru EU-Čile — 15 polnopravnih članov
PPE-DE |
CAROLLO Giorgio de GRANDES PASCUAL Luis KLASS Christa STEVENSON Struan SURJÁN László |
PSE |
ASSIS Francisco BÖSCH Herbert GLANTE Norbert MIGUÉLEZ RAMOS Rosa |
ALDE |
FOURTOU Janelly TOIA Patrizia |
Verts/ALE |
GRAEFE zu BARINGDORF Friedrich-Wilhelm |
GUE/NGL |
BRIE André |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
FOGLIETTA Alessandro |
D01 — Delegacija za odnose s Švico, Islandijo in Norveško ter pri Skupnem parlamentarnem odboru Evropskega gospodarskega prostora (EGP) — 17 polnopravnih članov
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka GOEPEL Lutz PANAYOTOPOULOS-CASSIOTOU Marie RÜBIG Paul ŠKOTTOVÁ Nina |
PSE |
HEDKVIST PETERSEN Ewa LÉVAI Katalin ROTH-BEHRENDT Dagmar STIHLER Catherine |
ALDE |
DIČKUTĖ Jolanta SCHUTH Willem WALLIS Diana |
Verts/ALE |
SMITH Alyn |
GUE/NGL |
McDONALD Mary Lou |
IND/DEM |
BONDE Jens-Peter |
UEN |
JANOWSKI Mieczysław Edmund |
NI |
VANHECKE Frank |
D02 — Delegacija za odnose z Albanijo, Bosno in Hercegovino ter Srbijo in Črno goro (vključno s Kosovom) — 15 polnopravnih članov
PPE-DE |
BECSEY Zsolt László BŘEZINA Jan PACK Doris PROTASIEWICZ Jacek TRAKATELLIS Antonios |
PSE |
KRISTENSEN Henrik Dam ROTHE Mechtild SWOBODA Johannes (Hannes) XENOGIANNAKOPOULOU Marilisa |
ALDE |
GUARDANS CAMBÓ Ignasi LUDFORD Baroness Sarah |
Verts/ALE |
KALLENBACH Gisela |
GUE/NGL |
MUSACCHIO Roberto |
UEN |
POLI BORTONE Adriana |
NI |
CZARNECKI Marek Aleksander |
D03 — Delegacija pri Parlamentarnem odboru za sodelovanje EU-Rusija — 31 polnopravnih članov
PPE-DE |
CABRNOCH Milan ESTEVES Maria da Assunção EURLINGS Camiel GARRIGA POLLEDO Salvador GLATTFELDER Béla KELAM Tunne LEHNE Klaus-Heiner SAMARAS Antonis SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil SEEBER Richard SUDRE Margie |
PSE |
BUSQUIN Philippe KREHL Constanze Angela LIBERADZKI Bogusław Marian PAASILINNA Reino PALECKIS Justas Vincas SANTORO Michele TABAJDI Csaba Sándor WEBER Henri |
ALDE |
CHIESA Giulietto GEREMEK Bronisław JENSEN Anne Elisabet LAX Henrik |
Verts/ALE |
STAES Bart ŽDANOKA Tatjana |
GUE/NGL |
REMEK Vladimír SEPPÄNEN Esko Olavi |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław ŽELEZNÝ Vladimír |
UEN |
FOTYGA Anna Elzbieta |
NI |
LE PEN Jean-Marie |
D04 — Delegacija pri Parlamentarnem odboru za sodelovanje EU-Ukrajina — 16 polnopravnih članov
PPE-DE |
BUZEK Jerzy PÁLFI István PLEŠTINSKÁ Zita TANNOCK Charles THYSSEN Marianne |
PSE |
BERMAN Thijs HERCZOG Edit RAPKAY Bernhard SIWIEC Marek Maciej |
ALDE |
BIRUTIS Šarūnas STANISZEWSKA Grażyna |
Verts/ALE |
HARMS Rebecca |
GUE/NGL |
MARKOV Helmuth |
IND/DEM |
ADWENT Filip |
UEN |
KRASTS Guntars |
NI |
BOBOŠÍKOVÁ Jana |
D05 — Delegacija pri Parlamentarnem odboru za sodelovanje EU-Moldavija — 14 polnopravnih članov
PPE-DE |
ANDRIKIENĖ Laima Liucija GOMOLKA Alfred PODKAŃSKI Zdzisław Zbigniew ... ... |
PSE |
MIKKO Marianne PITTELLA Giovanni WIERSMA Jan Marinus ... |
ALDE |
CARLSHAMRE Maria KACIN Jelko |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
MAŠTÁLKA Jiří |
IND/DEM |
BOSSI Umberto |
D06 — Delegacija za odnose z Belorusijo — 15 polnopravnih članov
PPE-DE |
FJELLNER Christofer GOMOLKA Alfred KLICH Bogdan Adam KUDRYCKA Barbara KUŠĶIS Aldis |
PSE |
MUSCAT Joseph SAKALAS Aloyzas SZEJNA Andrzej Jan |
ALDE |
GENTVILAS Eugenijus ONYSZKIEWICZ Janusz |
Verts/ALE |
SCHROEDTER Elisabeth |
GUE/NGL |
FLASAROVÁ Věra |
IND/DEM |
WIERZEJSKI Wojciech |
UEN |
SZYMAŃSKI Konrad Krzysztof |
NI |
LANG Carl |
D07 — Delegacija pri Parlamentarnih odborih za sodelovanje EU-Kazahstan, EU-Kirgizija in EU-Uzbekistan ter Delegacija za odnose s Tadžikistanom, Turkmenijo in Mongolijo — 19 polnopravnih članov
PPE-DE |
CIRINO POMICINO Paolo JEGGLE Elisabeth MAAT Albert Jan OLAJOS Péter VILLIERS Theresa WOJCIECHOWSKI Janusz Czesław ZATLOUKAL Tomáš |
PSE |
BERSANI Pier Luigi BOURZAI Bernadette CORREIA Fausto GIEREK Adam JÖNS Karin |
ALDE |
DEMSZKY Gábor JUKNEVIČIENĖ Ona |
Verts/ALE |
HASSI Satu |
GUE/NGL |
RANSDORF Miloslav |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
UEN |
MUSCARDINI Cristiana |
NI |
... |
D08 — Delegacija pri Parlamentarnih odborih za sodelovanje EU-Armenija, EU-Azerbajdžan in EU-Gruzija — 18 polnopravnih članov
PPE-DE |
BREPOELS Frederika M.J. DEMETRIOU Panayiotis DÍAZ DE MERA GARCÍA CONSUEGRA Agustín LANDSBERGIS Vytautas LASCHET Armin SPAUTZ Jean ZWIEFKA Tadeusz |
PSE |
HEGYI Gyula SIFUNAKIS Nikolaos SWOBODA Johannes (Hannes) ... ... |
ALDE |
ANDREJEVS Georgs OVIIR Siiri |
Verts/ALE |
ISLER BÉGUIN Marie Anne |
GUE/NGL |
MANOLAKOU Diamanto |
IND/DEM |
BLOKLAND Johannes (Hans) |
NI |
BATTILOCCHIO Alessandro |
D09 — Delegacija za odnose z Izraelom — 20 polnopravnih članov
PPE-DE |
FERBER Markus GAUBERT Patrick GUTIÉRREZ-CORTINES Cristina HYBÁŠKOVÁ Jana ŠŤASTNÝ Peter TAJANI Antonio ZALESKI Zbigniew Franciszek |
PSE |
BEŇOVÁ Monika CERCAS Alejandro MASTENBROEK Edith SCHAPIRA Pierre STOCKMANN Ulrich |
ALDE |
PANNELLA Marco RIES Frédérique |
Verts/ALE |
HAMMERSTEIN MINTZ David VOGGENHUBER Johannes |
GUE/NGL |
SVENSSON Eva-Britt |
IND/DEM |
BELDER Bastiaan |
NI |
CZARNECKI Ryszard LE PEN Marine |
D10 — Delegacija za odnose s Palestinskim zakonodajnim svetom — 20 polnopravnih članov
PPE-DE |
BACHELOT-NARQUIN Roselyne DE VEYRAC Christine KASOULIDES Ioannis WEISGERBER Anja ZAPPALA' Stefano ... ... |
PSE |
BRESSO Mercedes CASTEX Françoise DE ROSSA Proinsias HEDH Anna LE FOLL Stéphane MASIP HIDALGO Antonio |
ALDE |
ALVARO Alexander Nuno DAVIES Chris |
Verts/ALE |
AUKEN Margrete EVANS Jillian LUCAS Caroline |
GUE/NGL |
ADAMOU Adamos MORGANTINI Luisa |
D11 — Delegacija za odnose z državami Magreba in Unijo arabskega Magreba (vključno z Libijo) — 20 polnopravnih članov
PPE-DE |
BUSUTTIL Simon FRAGA ESTÉVEZ Carmen HORTEFEUX Brice LOMBARDO Raffaele PIEPER Markus RUDI UBEDA Luisa Fernanda SILVA PENEDA José Albino SONIK Bogusław Andrzej |
PSE |
GARCÍA PÉREZ Iratxe HUTCHINSON Alain LAIGNEL André NAPOLETANO Pasqualina YAÑEZ-BARNUEVO GARCÍA Luis |
ALDE |
KOCH-MEHRIN Silvana LETTA Enrico |
Verts/ALE |
FLAUTRE Hélène |
GUE/NGL |
LIOTARD Kartika Tamara |
IND/DEM |
COÛTEAUX Paul Marie |
UEN |
KRISTOVSKIS Ģirts Valdis |
NI |
SCHENARDI Lydia |
D12 — Delegacija za odnose z državami Mašreka — 20 polnopravnih članov
PPE-DE |
DIMITRAKOPOULOS Giorgos DIONISI Armando MUSOTTO Francesco PURVIS John RADWAN Alexander VENTRE Riccardo ZAHRADIL Jan |
PSE |
CARNERO GONZÁLEZ Carlos DE KEYSER Véronique HAZAN Adeline KÓSÁNÉ KOVÁCS Magda PATRIE Béatrice VINCENZI Marta ... |
ALDE |
BONINO Emma in 't VELD Sophia Helena |
GUE/NGL |
PORTAS Miguel |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
MUSUMECI Sebastiano (Nello) |
NI |
MUSSOLINI Alessandra |
D13 — Delegacija za odnose z zalivskimi državami vključno z Jemnom — 18 polnopravnih članov
PPE-DE |
AYUSO GONZÁLEZ María del Pilar DOYLE Avril FONTAINE Nicole GAĽA Milan GROSSETÊTE Françoise NIEBLER Angelika SAÏFI Tokia |
PSE |
ATTARD-MONTALTO John CAPOULAS SANTOS Luis Manuel GRUBER Lilli MYLLER Riitta REYNAUD Marie-Line |
ALDE |
BOURLANGES Jean-Louis KARIM Sajjad Haider |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
IND/DEM |
LOUIS Patrick |
UEN |
ANGELILLI Roberta |
D14 — Delegacija za odnose z Iranom — 19 polnopravnih članov
PPE-DE |
CASTIGLIONE Giuseppe FRIEDRICH Ingo SEEBERG Gitte ... ... ... ... |
PSE |
CASACA Paulo LOCATELLI Pia Elda PRETS Christa SAVARY Gilles ... ... |
ALDE |
NICHOLSON OF WINTERBOURNE Baroness SAMUELSEN Anders |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
CATANIA Giusto |
UEN |
LA RUSSA Romano Maria |
NI |
... |
D15 — Delegacija za odnose z Združenimi državami Amerike — 34 polnopravnih članov
PPE-DE |
BONSIGNORE Vito BRADBOURN Philip Charles BROK Elmar COVENEY Simon DESCAMPS Marie-Hélène DUCHOŇ Petr EVANS Jonathan FATUZZO Carlo GALEOTE QUECEDO Gerardo GRAÇA MOURA Vasco JACKSON Caroline F. JORDAN CIZELJ Romana LAUK Kurt Joachim |
PSE |
BARÓN CRESPO Enrique HAMON Benoît ILVES Toomas Hendrik KUHNE Helmut LAMBRINIDIS Stavros McCARTHY Arlene MOSCOVICI Pierre PANZERI Pier Antonio PINIOR Józef SKINNER Peter William |
ALDE |
ANDRIA Alfonso JÄÄTTEENMÄKI Anneli LAMBSDORFF GRAF Alexander NEYTS-UYTTEBROECK Annemie |
Verts/ALE |
BUITENWEG Kathalijne Maria |
GUE/NGL |
de BRÚN Bairbre GUIDONI Umberto |
IND/DEM |
GIERTYCH Maciej Marian SINNOTT Kathy |
UEN |
CROWLEY Brian |
NI |
RESETARITS Karin |
D16 — Delegacija za odnose s Kanado — 16 polnopravnih članov
PPE-DE |
DOVER Den FREITAS Duarte HIERONYMI Ruth HIGGINS Jim MAURO Mario SCHIERHUBER Agnes |
PSE |
DÜHRKOP DÜHRKOP Bárbara GURMAI Zita LEHTINEN Lasse Antero TRAUTMANN Catherine |
ALDE |
ATTWOOLL Elspeth HARKIN Marian SAVI Toomas |
Verts/ALE |
HUDGHTON Ian Stewart |
IND/DEM |
CHRUSZCZ Sylwester |
UEN |
Ó NEACHTAIN Seán |
D17 — Delegacija za odnose z državami Srednje Amerike — 22 polnopravnih članov
PPE-DE |
ANTONIOZZI Alfredo GARCÍA-MARGALLO Y MARFIL José Manuel GARGANI Giuseppe HEATON-HARRIS Christopher HERRERO-TEJEDOR Luis Francisco LIESE Peter QUEIRÓ Luís ROITHOVÁ Zuzana |
PSE |
AYALA SENDER Inés COTTIGNY Jean Louis ESTRELA Edite FALBR Richard HUGHES Stephen OBIOLS i GERMÀ Raimon |
ALDE |
KRAHMER Holger ORTUONDO LARREA Josu PISTELLI Lapo |
Verts/ALE |
ROMEVA RUEDA Raül |
GUE/NGL |
MEYER PLEITE Willy RIZZO Marco |
UEN |
PAVILIONIS Rolandas |
NI |
BELOHORSKÁ Irena |
D18 — Delegacija za odnose z državami Andske skupnosti — 17 polnopravnih članov
PPE-DE |
FERNÁNDEZ MARTÍN Fernando FLORENZ Karl-Heinz GRÄSSLE Ingeborg MONTORO ROMERO Cristóbal Ricardo van NISTELROOIJ Lambert VERNOLA Marcello VLASÁK Oldřich |
PSE |
van den BERG Margrietus J. FAVA Giovanni Claudio LEICHTFRIED Jörg MEDINA ORTEGA Manuel MENÉNDEZ del VALLE Emilio |
ALDE |
BUDREIKAITĖ Danutė DEGUTIS Arūnas |
Verts/ALE |
LIPIETZ Alain |
GUE/NGL |
WAGENKNECHT Sahra |
IND/DEM |
ROGALSKI Bogusław |
D19 — Delegacija za odnose z Mercosur-jem — 25 polnopravnih članov
PPE-DE |
CEDERSCHIÖLD Charlotte COELHO Carlos DESS Albert GLATTFELDER Béla HANDZLIK Małgorzata HANNAN Daniel J. HENNICOT-SCHOEPGES Erna HUDACKÝ Ján MILLÁN MON Francisco José SALAFRANCA SÁNCHEZ-NEYRA José Ignacio |
PSE |
D'ALEMA Massimo KREISSL-DÖRFLER Wolfgang MORENO SÁNCHEZ Javier NAVARRO Robert RASMUSSEN Poul Nyrup SALINAS GARCÍA María Isabel SOUSA PINTO Sérgio |
ALDE |
COCILOVO Luigi DUQUESNE Antoine GRIESBECK Nathalie |
Verts/ALE |
FRASSONI Monica |
GUE/NGL |
FIGUEIREDO Ilda |
IND/DEM |
KARATZAFERIS Georgios |
UEN |
LIBICKI Marcin |
NI |
ROMAGNOLI Luca |
D20 — Delegacija za odnose z Japonsko — 24 polnopravnih članov
PPE-DE |
HARBOUR Malcolm ITÄLÄ Ville ITURGAIZ ANGULO Carlos José JARZEMBOWSKI Georg KARAS Othmar LEWANDOWSKI Janusz SZÁJER József WORTMANN-KOOL Corien M. ZVĚŘINA Jaroslav |
PSE |
ANDERSSON Jan CORBETT Richard DOUAY Brigitte DUIN Garrelt SÁNCHEZ PRESEDO Antolín TARAND Andres WALTER Ralf |
ALDE |
NEWTON DUNN Bill STARKEVIČIŪTĖ Margarita VIRRANKOSKI Kyösti Tapio |
Verts/ALE |
BREYER Hiltrud |
GUE/NGL |
KAUFMANN Sylvia-Yvonne |
IND/DEM |
SALVINI Matteo |
UEN |
ROSZKOWSKI Wojciech |
NI |
GOLLNISCH Bruno |
D21 — Delegacija za odnose z Ljudsko republiko Kitajsko — 32 polnopravnih članov
PPE-DE |
ATKINS Sir Robert BRUNETTA Renato del CASTILLO VERA Pilar DEHAENE Jean-Luc FAJMON Hynek HOPPENSTEDT Karsten Friedrich KAUPPI Piia-Noora KIRKHOPE Timothy MAVROMMATIS Manolis OLBRYCHT Jan Marian OOMEN-RUIJTEN Ria G.H.C. PĪKS Rihards REUL Herbert Otto |
PSE |
BATZELI Katerina CALABUIG RULL Joan CORBEY Dorette GEBHARDT Evelyne JØRGENSEN Dan ROUČEK Libor ROURE Martine SACCONI Guido |
ALDE |
LAPERROUZE Anne MANDERS Toine RIIS-JØRGENSEN Karin STERCKX Dirk |
Verts/ALE |
TRÜPEL Helga TURMES Claude |
GUE/NGL |
PAPADIMOULIS Dimitrios ZIMMER Gabriele |
IND/DEM |
PĘK Bogdan Marek |
UEN |
BIELAN Adam Jerzy |
NI |
DE MICHELIS Gianni |
D22 — Delegacija za odnose z državami južne Azije in Južnoazijskim združenjem za regionalno sodelovanje (SAARC) — 22 polnopravnih članov
PPE-DE |
BELET Ivo BUSHILL-MATTHEWS Philip EHLER Jan Christian JÁRÓKA Lívia LAMASSOURE Alain McMILLAN-SCOTT Edward H.C. MANN Thomas ... |
PSE |
BERGER Maria EVANS Robert J.E. GERINGER de OEDENBERG Lidia Joanna GILL Neena GOEBBELS Robert LEINEN Jo |
ALDE |
COSTA Paolo LYNNE Elizabeth MULDER Jan |
Verts/ALE |
LAMBERT Jean Denise |
GUE/NGL |
KOHLÍČEK Jaromír |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
RYAN Eoin |
NI |
GOLIK Bogdan |
D23 — Delegacija za odnose z državami Jugovzhodne Azije in Združenjem držav jugovzhodne Azije (ASEAN) — 19 polnopravnih članov
PPE-DE |
DOORN Bert GAWRONSKI Jas MATHIEU Véronique NASSAUER Hartmut ŐRY Csaba PETERLE Alojz POMÉS RUIZ José Javier |
PSE |
DEL TURCO Ottaviano POIGNANT Bernard RIERA MADURELL Teresa TARABELLA Marc WEILER Barbara |
ALDE |
HUHNE Christopher MAATEN Jules |
Verts/ALE |
SCHMIDT Frithjof |
GUE/NGL |
PAFILIS Athanasios |
IND/DEM |
GRABOWSKI Dariusz Maciej WOHLIN Lars |
UEN |
DIDŽIOKAS Gintaras |
D24 — Delegacija za odnose s Korejskim polotokom — 15 polnopravnih članov
PPE-DE |
HELMER Roger QUISTHOUDT-ROWOHL Godelieve STENZEL Ursula ULMER Thomas ... |
PSE |
FORD Glyn GRECH Louis ÖGER Vural ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
SZENT-IVÁNYI István WATSON Graham R. |
Verts/ALE |
... |
GUE/NGL |
... |
IND/DEM |
SPERONI Francesco Enrico |
NI |
SIMONOT Chantal |
D25 — Delegacija za odnose z Avstralijo in Novo Zelandijo — 20 polnopravnih članov
PPE-DE |
BÖGE Reimer CHICHESTER Giles Bryan ELLES James E.M. KLAMT Ewa PARISH Neil RACK Reinhard VARELA SUANZES-CARPEGNA Daniel |
PSE |
van den BURG Ieke HÄNSCH Klaus KOTEREC Miloš MARTIN David W. WYNN Terence |
ALDE |
BEAUPUY Jean Marie TAKKULA Hannu |
Verts/ALE |
CRAMER Michael |
GUE/NGL |
TRIANTAPHYLLIDES Kyriacos |
IND/DEM |
PIOTROWSKI Mirosław Mariusz |
UEN |
BERLATO Sergio |
NI |
CLAEYS Philip RUTOWICZ Leopold Józef |
D26 — Delegacija za odnose z Južno Afriko — 14 polnopravnih članov
PPE-DE |
BARSI-PATAKY Etelka BREJC Mihael MARQUES Sérgio NICHOLSON James SCHMITT Ingo |
PSE |
FERREIRA Anne MORAES Claude THOMSEN Britta |
ALDE |
DE SARNEZ Marielle DI PIETRO Antonio |
Verts/ALE |
BENNAHMIAS Jean-Luc |
GUE/NGL |
KRARUP Ole |
IND/DEM |
KRUPA Urszula |
UEN |
VAIDERE Inese |
D27 — Delegacija za odnose s Parlamentarno skupščino Zveze NATO — 10 polnopravnih članov
PPE-DE |
ALBERTINI Gabriele PISKORSKI Paweł Bartłomiej VAN ORDEN Geoffrey von WOGAU Karl |
PSE |
CASACA Paulo KOTEREC Miloš ZINGARETTI Nicola |
ALDE |
KRAHMER Holger |
Verts/ALE |
BEER Angelika |
GUE/NGL |
PFLÜGER Tobias |
SPREJETA BESEDILA
P6_TA(2004)0002
Predlog spremembe proračuna 7/2004
Resolucija Evropskega parlamenta o Predlogu spremembe proračuna št. 7/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, Oddelek III — Komisija (11041/2004 — C6-0108/2004 — 2004/2039(BUD))
Evropski parlament,
— |
ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti in zlasti člena 272(4), predzadnji pododstavek, Pogodbe, |
— |
ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti za atomsko energijo in zlasti člena 177 Pogodbe, |
— |
ob upoštevanju Uredbe Sveta (ES, Euratom) št. 1605/2002 z dne 25. junija 2002 o finančni uredbi, ki se uporablja za splošni proračun Evropskih skupnosti (1), zlasti členov 37 in 38 te uredbe, |
— |
ob upoštevanju splošnega proračuna Evropske unije za proračunsko leto 2004, kakor je bil dokončno sprejet dne 18. decembra 2003 (2), in popravljen zaradi širitve Evropske unije (3) |
— |
ob upoštevanju Medinstitucionalnega sporazuma z dne 6. maja 1999 med Evropskim parlamentom, Svetom in Komisijo o proračunski disciplini in izboljšanju proračunskega postopka (4) |
— |
ob upoštevanju Predhodnega predloga spremembe proračuna št. 7/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, ki ga je Komisija predložila dne 12. maja 2004 (SEK(2004)0593), |
— |
ob upoštevanju Predloga spremembe proračuna št. 7/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, ki ga je Svet pripravil dne 16. julija 2004 (11041/2004 — C6-0108/2004), |
— |
ob upoštevanju člena 69 in Priloge IV svojega Poslovnika, |
— |
ob upoštevanju poročila Odbora za proračun (A6-0004/2004), |
A. |
ker je namen Predlog spremembe proračuna št. 7/2004, da se presežek iz leta 2003, ki znaša 5 470 milijonov evrov, vpiše v proračun 2004, |
B. |
ker presežek sestavljajo razni elementi, od katerih je najpomembnejši manjša poraba izdatkov v višini 4 729 milijonov evrov, |
C. |
ker je največja razlika med začetnim in končnim proračunom za leto 2003 zopet nastala na področju strukturnih skladov, s saldom izdatkov v višini 3 134 milijonov evrov, |
D. |
ker se je izboljšala poraba sredstev na področju kmetijstva, kohezijskega sklada, vseevropskih mrež, zunanjih ukrepov in uprave, |
E. |
ker se je tudi na področju notranjih politik na splošno zvišal delež porabe, a je kljub temu ostalo neporabljenih 159 milijonov evrov, |
1. |
izraža svoje nezadovoljstvo glede dodatnega presežka v višini 5 470 milijonov evrov, nastalega v proračunu 2003; |
2. |
opozarja, da je, poleg tega zneska, s Spremembo proračuna št. 6/2003 proračun 2003 že bil zmanjšan vvišini 5 000 milijonov evrov zaradi previsoke ocenitve plačil iz naslova strukturnih skladov; opaža, da so bili prispevki držav članic v proračun EU iz tega razloga že zmanjšani v višini tega zneska; opozarja, da iz tega razloga dejanski presežek proračuna 2003 zaradi manjše porabe znaša približno 10,5 milijard evrov; |
3. |
globoko obžaluje dejstvo, da se je s tem rezultatom zaključil pozitivni razvoj zadnjih let, ko se je presežek leta 2001 v višini 15 000 milijonov evrov znižal na 7 000 milijonov evrov leta 2002; |
4. |
odobri Predlog Sveta o spremembi proračuna št. 7/2004 nespremenjen; |
5. |
naroča svojemu predsedniku, naj to resolucijo posreduje Svetu in Komisiji. |
(1) UL L 248, 16.9.2002, str. 1.
(3) UL C 105, 30.4.2004, str. 9.
(4) UL C 172, 18.6.1999, str. 1. Sporazum, kakor je bil spremenjen s Sklepom 2003/429/ES (UL L 147, 14.6.2003, str. 25).
P6_TA(2004)0003
Predlog spremembe proračuna 8/2004
Resolucija Evropskega parlamenta o Predlogu spremembe proračuna št. 8/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, Oddelek III — Komisija (11042/2004 — C6-0109/2004 — 2004/2066 (BUD))
Evropski parlament,
— |
ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti in zlasti člena 272(4), predzadnji pododstavek, Pogodbe, |
— |
ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti za atomsko energijo in zlasti člena 177 Pogodbe, |
— |
ob upoštevanju Uredbe Sveta (ES, Euratom) št. 1605/2002 z dne 25. junija 2002 o finančni uredbi, ki se uporablja za splošni proračun Evropskih skupnosti (1), in zlasti členov 37 in 38 Uredbe, |
— |
ob upoštevanju splošnega proračuna Evropske unije za proračunsko leto 2004, kakor je bil dokončno sprejet dne 18. decembra 2003 (2), in popravljen zaradi širitve Evropske unije (3), |
— |
ob upoštevanju Medinstitucionalnega sporazuma z dne 6. maja 1999 med Evropskim parlamentom, Svetom in Komisijo o proračunski disciplini in izboljšanju proračunskega postopka (4), |
— |
ob upoštevanju Sklepa Sveta 2000/597/ES, Euratom z dne 29. septembra 2000 o sistemu virov lastnih sredstev Evropskih skupnosti (5), |
— |
ob upoštevanju Predhodnega predloga spremembe proračuna št. 8/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, ki ga je Komisija predstavila 28. maja 2004 (SEK(2004)0675), |
— |
ob upoštevanju Predloga spremembe proračuna št. 8/2004 Evropske unije za proračunsko leto 2004, ki ga je Svet pripravil dne 16. julija 2004 (11042/2004 — C6-0109/2004), |
— |
ob upoštevanju člena 69 in Priloge IV svojega Poslovnika, |
— |
ob upoštevanju poročila Odbora za proračun (A6-0005/2004), |
A. |
ker se Predlog spremembe proračuna št. 8/2004 nanaša na prihodke proračuna in vključuje številne elemente, ki vplivajo na raven prispevkov držav članic za lastna sredstva Skupnosti, |
B. |
ker se ti elementi nanašajo na vračilo presežka iz Jamstvenega sklada za zunanje ukrepe iz leta 2003, kakor tudi na letno revizijo napovedi carinskih dajatev, osnov za DDV, BNP osnov in ponovni tehnični preračun prispevkov, ki so potrebni za financiranje t.i. britanskega rabata, |
C. |
ker se je Komisija zavezala, da bo do poletja 2004 predložila poročilo o lastnih sredstvih, kot to določa Sklep Sveta 2000/597/ES, Euratom, in podala ustrezne predloge za splošni korekcijski mehanizem, |
1. |
odobri Predlog Sveta o spremembi proračuna št. 8/2004 nespremenjen; |
2. |
naroča svojemu predsedniku, naj to resolucijo posreduje Svetu in Komisiji. |
(1) UL L 248, 16.9.2002, str. 1.
(3) UL C 105, 30.4.2004, str. 9.
(4) UL C 172, 18.6.1999, str. 1. Sporazum, kakor je bil spremenjen s Sklepom 2003/429/ES (UL L 147, 14.6.2003, str. 25).
P6_TA(2004)0004
Številčna sestava medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri parlamentarnih odborih za sodelovanje
Sklep Evropskega parlamenta o številčni sestavi medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri parlamentarnih odborih za sodelovanje
Evropski parlament,
— |
ob upoštevanju člena 188 svojega Poslovnika, |
— |
ob upoštevanju Sklepa z dne 16. marca 2004 o številu medparlamentarnih delegacij, delegacij pri skupnih parlamentarnih odborih in delegacij pri parlamentarnih odborih za sodelovanje (1), |
1. |
določi številčno sestavo medparlamentarnih delegacij, kot sledi:
|
(1) P5_TA(2004)0166.