This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 52018M8814
Prior notification of a concentration (Case M.8814 — Melrose/GKN) — Candidate case for simplified procedure (Text with EEA relevance. )
Predhodna priglasitev koncentracije (Zadeva M.8814 – Melrose/GKN) – Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku (Besedilo velja za EGP. )
Predhodna priglasitev koncentracije (Zadeva M.8814 – Melrose/GKN) – Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku (Besedilo velja za EGP. )
UL C 62, 17.2.2018, pp. 6–7
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
|
17.2.2018 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
C 62/6 |
Predhodna priglasitev koncentracije
(Zadeva M.8814 – Melrose/GKN)
Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku
(Besedilo velja za EGP)
(2018/C 62/04)
|
1. |
Komisija je 9. februarja 2018 prejela priglasitev predlagane koncentracije v skladu s členom 4 Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 (1). Ta priglasitev zadeva naslednja podjetja:
Podjetje Melrose pridobi v smislu člena 3(1)(b) uredbe o združitvah nadzor nad celotnim podjetjem GKN. Koncentracija se izvede z javno ponudbo za odkup z dne 17. januarja 2018. |
|
2. |
Poslovne dejavnosti zadevnih podjetij so: — za podjetje Melrose: ukvarja se s prevzemi visokokakovostnih proizvodnih podjetij, izpostavljenih močnim končnim trgom ter zagotavljanjem upravljavskih storitev z namenom ustvariti dobiček od morebitne prodaje. Trenutno ima Melrose ima dve operativni dejavnosti: (i) Brush Electrical Machines, ki zagotavlja izdelke in storitve v energetskem sektorju, in (ii) Nortek Inc, ki proizvaja izdelke za krmiljenje pretoka zraka, sisteme ogrevanja in hlajenja ter sisteme za brezžično varovanje, avtomatizacijo doma in osebno varnost, — za podjetje GKN: je globalna skupina za inženiring, njene dejavnosti pa so osredotočene na avtomobilsko, letalsko in vesoljsko industrijo, sisteme prašne metalurgije ter kolesa in ogrodja za terenska vozila. |
|
3. |
Po predhodnem pregledu Komisija ugotavlja, da bi se za priglašeno koncentracijo lahko uporabljala uredba o združitvah. Vendar končna odločitev o tem še ni sprejeta. V skladu z Obvestilom Komisije o poenostavljenem postopku obravnave določenih koncentracij na podlagi Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 (2) je treba opozoriti, da je ta zadeva primerna za obravnavo po postopku iz Obvestila. |
|
4. |
Komisija zainteresirane tretje osebe poziva, naj ji predložijo morebitne pripombe glede predlagane transakcije. Komisija mora pripombe prejeti najpozneje v 10 dneh po datumu te objave. Pri tem vedno navedite sklicno številko: M. 8814 – Melrose/GKN Pripombe se lahko Komisiji pošljejo po elektronski pošti, po telefaksu ali po pošti. Pri tem uporabite spodnje kontaktne podatke:
|
(1) UL L 24, 29.1.2004, str. 1 (uredba o združitvah).
(2) UL C 366, 14.12.2013, str. 5.