Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012R1247

    Izvedbena uredba Komisije (EU) št. 1247/2012 z dne 19. decembra 2012 o izvedbenih tehničnih standardih glede oblike in pogostosti poročanja o trgovanju repozitorijem sklenjenih poslov v skladu z Uredbo (EU) št. 648/2012 Evropskega parlamenta in Sveta o izvedenih finančnih instrumentih OTC, centralnih nasprotnih strankah in repozitorijih sklenjenih poslov Besedilo velja za EGP

    UL L 352, 21.12.2012, p. 20–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Dokument je bil objavljen v posebni izdaji. (HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 28/04/2024; razveljavil 32022R1860

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2012/1247/oj

    21.12.2012   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    L 352/20


    IZVEDBENA UREDBA KOMISIJE (EU) št. 1247/2012

    z dne 19. decembra 2012

    o izvedbenih tehničnih standardih glede oblike in pogostosti poročanja o trgovanju repozitorijem sklenjenih poslov v skladu z Uredbo (EU) št. 648/2012 Evropskega parlamenta in Sveta o izvedenih finančnih instrumentih OTC, centralnih nasprotnih strankah in repozitorijih sklenjenih poslov

    (Besedilo velja za EGP)

    EVROPSKA KOMISIJA JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije,

    ob upoštevanju mnenja Evropske centralne banke (1),

    ob upoštevanju Uredbe (EU) št. 648/2012 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 4. julija 2012 o izvedenih finančnih instrumentih OTC, centralnih nasprotnih strankah in repozitorijih sklenjenih poslov (2), zlasti člena 9(6) Uredbe,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Da bi se izognili neskladjem, bi morali vsi podatki, poslani repozitorijem sklenjenih poslov v skladu s členom 9 Uredbe (EU) št. 648/2012, upoštevati ista pravila, standarde in oblike za vse repozitorije sklenjenih poslov, vse nasprotne stranke in vse vrste izvedenih finančnih instrumentov. Za opis trgovanja z izvedenimi finančnimi instrumenti bi bilo zato treba uporabiti edinstven podatkovni niz.

    (2)

    Ker izvedenih finančnih instrumentov OTC navadno ni mogoče edinstveno določiti z obstoječimi oznakami, ki se široko uporabljajo na finančnih trgih, kot so mednarodne identifikacijske številke vrednostnih papirjev (ISIN), niti jih ni mogoče opisati z uporabo oznak za razvrstitev finančnih instrumentov (CFI) ISO, je treba razviti novo in univerzalno metodo za njihovo identifikacijo. Če je na voljo edinstveni identifikator produkta (UPI), ki upošteva načela edinstvenosti, nevtralnosti, zanesljivosti, odprtosti, stopnjevanosti, dostopnosti, je stroškovno učinkovit in ponujen v ustreznem okviru upravljanja ter je sprejet v uporabo v Uniji, bi ga bilo treba uporabiti. Če edinstven identifikator produkta, ki bi izpolnjeval te zahteve, ni na voljo, bi bilo treba uporabiti začasno taksonomsko razvrstitev.

    (3)

    Osnovna sredstva bi bilo treba določiti z enotnim identifikatorjem, vendar trenutno na trgu ni enotne standardizirane oznake za določitev osnovnih sredstev v košarici. Zato bi bilo treba od nasprotnih strank zahtevati, da navedejo vsaj, da je osnovno sredstvo košarica ter, kjer je mogoče, uporabljajo številke ISIN za standardizirane indekse.

    (4)

    Za zagotovitev skladnosti bi bilo treba vsem strankam v pogodbi o izvedenih finančnih instrumentih dodeliti edinstveno oznako. Mednarodni identifikator pravnih subjektov ali začasni identifikator subjektov, ki ga je treba opredeliti znotraj okvira upravljanja, ki je združljiv s priporočili FSB o zahtevah glede podatkov ter je sprejet v uporabo v Uniji, bi bilo treba, ko bo na voljo, uporabiti za določitev vseh finančnih in nefinančnih nasprotnih strani, posrednikov, centralnih nasprotnih strani in upravičencev, predvsem za zagotovitev skladnosti s poročilom Odbora za plačilne in poravnalne sisteme (CPSS) ter Mednarodnega združenja nadzornikov trga vrednostnih papirjev (IOSCO) o zahtevah za sporočanje in zbiranje podatkov o izvedenih finančnih instrumentih OTC, v katerem so identifikatorji pravnih oseb opisani kot orodje za zbiranje podatkov. Pri trgovanju prek agencij bi bilo treba upravičence določiti na podlagi posameznika ali subjekta, v imenu katerega je bila pogodba sklenjena.

    (5)

    Upoštevati bi bilo treba pristop, ki ga uporabljajo tretje države in tudi sami repozitoriji sklenjenih poslov, ko začnejo poslovati. Za zagotovitev stroškovno učinkovite rešitve za nasprotne stranke in za zmanjševanje operativnega tveganja za repozitorije sklenjenih poslov, bi moral datum začetka poročanja vključevati datume začetka uvajanja za različne razrede izvedenih finančnih instrumentov, pri čemer se začne z najbolj standardiziranimi razredi ter se nato razširi na druge razrede. Pogodbe o izvedenih finančnih instrumentih, ki so začele veljati pred datumom začetka veljavnosti Uredbe (EU) št. 648/2012, na ta datum ali po njem, ki niso odprte na datum začetka poročanja ali po njem, nimajo večjega pomena za regulativne namene. Vendar jih je treba sporočiti v skladu s členom 9(1)(a) Uredbe (EU) št. 648/2012. Da bi v teh primerih zagotovili učinkovit in sorazmeren sistem poročanja in da bi se upoštevale težave pri rekonstrukciji podatkov o zaključenih pogodbah, bi bilo treba za takšno poročanje določiti daljši rok.

    (6)

    Ta uredba temelji na osnutkih izvedbenih tehničnih standardov, ki jih je Evropski organ za vrednostne papirje in trge (v nadaljnjem besedilu: ESMA) predložil Komisiji.

    (7)

    V skladu s členom 15 Uredbe (EU) št. 1095/2010 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 24. novembra 2010 o ustanovitvi Evropskega nadzornega organa (Evropski organ za vrednostne papirje in trge) (3) je organ ESMA opravil odprta javna posvetovanja o takšnem osnutku izvedbenih tehničnih standardov, analiziral morebitne s tem povezane stroške in koristi ter zaprosil za mnenje interesno skupino za vrednostne papirje in trge, ustanovljene v skladu s členom 37 te uredbe –

    SPREJELA NASLEDNJO UREDBO:

    Člen 1

    Oblika poročil o pogodbah o izvedenih finančnih instrumentih

    Informacije iz poročila v skladu s členom 9 Uredbe (EU) št. 648/2012 se predložijo v obliki, ki je določena v Prilogi k tej uredbi.

    Člen 2

    Pogostost poročil o pogodbah o izvedenih finančnih instrumentih

    Kadar to zahteva člen 11(2) Uredbe (EU) št. 648/2012, se vrednotenje pogodb, sporočenih repozitoriju sklenjenih poslov, izvaja vsakodnevno, in sicer glede na trenutne tržne cene ali glede na notranji model. Vsi ostali elementi poročanja, kot so določeni v Prilogi k tej uredbi in Prilogi k delegiranemu aktu v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi, ki določajo podrobnosti, ki jih je treba sporočiti repozitorijem sklenjenih poslov v skladu s členom 9(5) Uredbe (EU) št. 648/2012, se sporočijo, ko se pojavijo ter v roku, določenem v členu 9 Uredbe (EU) št. 648/2012, in sicer v zvezi s sklenitvijo, spremembo ali prenehanjem pogodbe.

    Člen 3

    Določanje nasprotnih strank in njihovih subjektov

    1.   V poročilu se identifikator pravnih subjektov uporablja za določanje:

    (a)

    upravičenca, ki je pravna oseba;

    (b)

    posrednika;

    (c)

    centralne nasprotne stranke (CNS);

    (d)

    klirinškega člana, ki je pravna oseba;

    (e)

    nasprotne stranke, ki je pravni subjekt;

    (f)

    vlagatelja.

    2.   Če identifikator pravne osebe ni na voljo, se v poročilo vključi začasni identifikator subjekta, kot je opredeljen na ravni Unije, in je:

    (a)

    edinstven;

    (b)

    nevtralen;

    (c)

    zanesljiv;

    (d)

    odprt;

    (e)

    stopnjevalen;

    (f)

    dostopen;

    (g)

    stroškovno učinkovit;

    (h)

    znotraj ustreznega okvira upravljanja.

    3.   Kadar nista na voljo niti identifikator pravne osebe niti začasni identifikator subjekta, se v poročilu uporabi identifikacijska oznaka podjetja v skladu z ISO 9362, kadar je na voljo.

    Člen 4

    Določanje izvedenih finančnih instrumentov

    1.   V poročilu se pogodba o izvedenih finančnih instrumentih določi z edinstvenim identifikatorjem produkta, ki je:

    (a)

    edinstven;

    (b)

    nevtralen;

    (c)

    zanesljiv;

    (d)

    odprt;

    (e)

    stopnjevalen;

    (f)

    dostopen;

    (g)

    stroškovno učinkovit;

    (h)

    znotraj ustreznega okvira upravljanja.

    2.   Kadar edinstveni identifikator produkta ne obstaja, se v poročilu pogodba o izvedenih finančnih instrumentih določi z uporabo kombinacije dodeljene oznake ISO 6166 ISIN ali alternativne oznake identifikatorja instrumenta z ustrezno oznako ISO 10962 CFI.

    3.   Kadar kombinacija iz odstavka 2 ni na voljo, se vrsta izvedenega finančnega instrumenta določi na podlagi naslednjega:

    (a)

    razred izvedenih finančnih instrumentov se določi kot eno od naslednjega:

    (i)

    blago;

    (ii)

    kredit;

    (iii)

    tuja valuta;

    (iv)

    lastniški kapital;

    (v)

    obrestna mera;

    (vi)

    drugo;

    (b)

    vrsta izvedenih finančnih instrumentov se določi kot eno od naslednjega:

    (i)

    pogodbe na razlike;

    (ii)

    dogovori o terminski obrestni meri;

    (iii)

    nestandardizirane terminske pogodbe;

    (iv)

    standardizirane terminske pogodbe;

    (v)

    opcije;

    (vi)

    zamenjave;

    (vii)

    drugo;

    (c)

    v primeru izvedenih finančnih instrumentov, ki ne spadajo v posebni razred ali vrsto izvedenih finančnih instrumentov, se poročilo pripravi na podlagi razreda ali vrste izvedenih finančnih instrumentov, za katerega oziroma katero se nasprotne stranke strinjajo, da je najbližje izvedenim finančnim instrumentov iz pogodbe.

    Člen 5

    Datum začetka poročanja

    1.   Pogodbe o kreditnih in obrestnih izvedenih finančnih instrumentih se sporočijo:

    (a)

    do 1. julija 2013, če je bil repozitorij sklenjenih poslov za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012 registriran pred 1. aprilom 2013;

    (b)

    90 dni po registraciji repozitorija sklenjenih poslov za določen razred izvedenih finančnih instrumentov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012, če za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov pred 1. aprilom 2013 ali na ta dan ni registriran noben repozitorij sklenjenih poslov;

    (c)

    do 1. julija 2015, če za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov do 1. julija 2015 ni registriran noben repozitorij sklenjenih poslov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012. Obveznost poročanja začne veljati na ta dan, pogodbe pa se sporočijo organu ESMA v skladu s členom 9(3) te uredbe, dokler se repozitorij sklenjenih poslov ne registrira za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov.

    2.   Pogodbe o izvedenih finančnih instrumentih, ki niso navedene v odstavku 1, se sporočijo:

    (a)

    do 1. januarja 2014, če je bil repozitorij sklenjenih poslov za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012 registriran pred 1. oktobrom 2013;

    (b)

    90 dni po registraciji repozitorija sklenjenih poslov za določen razred izvedenih finančnih instrumentov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012, če za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov pred 1. oktobrom 2013 ali na ta dan ni registriran noben repozitorij sklenjenih poslov;

    (c)

    do 1. julija 2015, če za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov do 1. julija 2015 ni registriran noben repozitorij sklenjenih poslov v skladu s členom 55 Uredbe (EU) št. 648/2012. Obveznost poročanja začne veljati na ta dan, pogodbe pa se sporočijo organu ESMA v skladu s členom 9(3) te uredbe, dokler se repozitorij sklenjenih poslov ne registrira za zadevni razred izvedenih finančnih instrumentov.

    3.   O pogodbah o izvedenih finančnih instrumentih, ki 16. avgusta 2012 niso bile poravnane in na datum začetka poročanja še vedno niso, se repozitoriju sklenjenih poslov poroča v 90 dneh po datumu začetka poročanja za določen razred izvedenih finančnih instrumentov.

    4.   O pogodbah o izvedenih finančnih instrumentih, ki:

    (a)

    so bile sklenjene pred 16. avgustom 2012 in 16. avgusta 2012 še niso poravnane ali

    (b)

    so bile sklenjene 16. avgusta 2012 ali pozneje

    ter ki niso odprte na datum začetka poročanja ali po njem, se repozitoriju sklenjenih poslov poroča v treh letih po datumu začetku poročanja za določen razred izvedenih finančnih instrumentov.

    5.   Datum začetka poročanja se podaljša za 180 dni za sporočanje informacij iz člena 3 delegiranega akta v zvezi z regulativnimi tehničnimi standardi o določitvi podrobnosti, ki jih je treba sporočiti repozitoriju sklenjenih poslov v skladu s členom 9(5) Uredbe (EU) št. 648/2012.

    Člen 6

    Začetek veljavnosti

    Ta uredba začne veljati dvajseti dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

    Ta uredba je zavezujoča v celoti in se neposredno uporablja v vseh državah članicah.

    V Bruslju, 19. decembra 2012

    Za Komisijo

    Predsednik

    José Manuel BARROSO


    (1)  Še ni objavljeno v Uradnem listu.

    (2)  UL L 201, 27.7.2012.

    (3)  UL L 331, 15.12.2010, str. 84.


    PRILOGA

    Razpredelnica 1

    Podatki nasprotne stranke

     

    Polje

    Oblika

     

    Stranki pogodbe

     

    1

    Časovni žig poročanja

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC.

    2

    ID nasprotne stranke

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov), začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov), oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    3

    ID druge nasprotne stranke

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov),

    začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali

    oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    4

    Ime nasprotne stranke

    100 abecedno-numeričnih znakov ali se pusti prazno, če je ime vključeno v identifikator pravne osebe (LEI).

    5

    Sedež nasprotne stranke

    500 abecedno-numeričnih znakov ali se pusti prazno, če je sedež vključen v identifikator pravne osebe (LEI).

    6

    Podjetniški sektor nasprotne stranke

    Taksonomska razvrstitev:

    A

    =

    zavarovalnica z dovoljenjem v skladu z Direktivo 2002/83/ES;

    C

    =

    kreditna institucija z dovoljenjem v skladu z Direktivo 2006/48/ES;

    F

    =

    investicijsko podjetje v skladu z Direktivo 2004/39/ES;

    I

    =

    zavarovalnica z dovoljenjem v skladu z Direktivo 73/239/EGS;

    L

    =

    alternativni investicijski sklad, ki ga upravljajo AIFM, pooblaščeni ali registrirani v skladu z Direktivo 2011/61/EU;

    O

    =

    institucija za poklicno pokojninsko zavarovanje v smislu člena 6(a) Direktive 2003/41/ES;

    R

    =

    pozavarovalnica, pooblaščena v skladu z Direktivo 2005/68/ES;

    U

    =

    kolektivni naložbeni podjem za vlaganja v prenosljive vrednostne papirje (KNPVP) in družba, ki ga upravlja, pooblaščena v skladu z Direktivo 2009/65/ES ali

    prazno, če je zajeto pod identifikator pravne osebe (LEI) ali v primeru nefinančnih nasprotnih strank.

    7

    Finančna ali nefinančna narava nasprotne stranke

    F=finančna nasprotna stranka, N= nefinančna nasprotna stranka.

    8

    ID posrednika

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov),

    začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    9

    ID poročevalca

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov),

    začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali

    oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    10

    ID klirinškega člana

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov),

    začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali

    oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    11

    ID upravičenca

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov),

    začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov) ali

    oznaka stranke (50 abecedno-numeričnih znakov).

    12

    Trgovalna zmogljivost

    P=glavni zavezanec, A=zastopnik.

    13

    Nasprotna stranka

    B=kupec, S=prodajalec.

    14

    Trgovanje z nasprotno stranko, ki ni iz države EGS

    Y=da, N=ne.

    15

    Neposredno povezano s poslovno dejavnostjo ali zakladniškim financiranjem

    Y=da, N=ne.

    16

    Prag kliringa

    Y=nad, N=pod

    17

    Tržna vrednost pogodbe

    Do 20 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

    18

    Valuta tržne vrednosti pogodbe

    Oznaka valute ISO 4217, 3 črke.

    19

    Datum vrednotenja

    Zapis datuma po ISO 8601.

    20

    Čas vrednotenja

    Zapis časa po UTC.

    21

    Način vrednotenja

    M=glede na tekočo tržno vrednost / O=glede na notranji model.

    22

    Zavarovanje

    U = nezavarovano, PC = delno zavarovano, OC = enostransko zavarovano ali FC = v celoti zavarovano.

    23

    Zavarovalni portfelj

    Y=da, N=ne.

    24

    Oznaka zavarovalnega portfelja

    Do 10 števk

    25

    Vrednost zavarovanja

    Določite vrednost vloženega zavarovanja; do 20 števk v obliki xxxx,yyyyy.

    26

    Valuta zavarovanja

    Določite valuto polja 25; ISO 4217 oznaka valute, 3 črke.


    Razpredelnica 2

    Skupni podatki

     

    Polje

    Oblika

    Uporabljene vrste pogodb o izvedenih finančnih instrumentih

     

    Oddelek 2a – Vrsta pogodbe

     

    Vse pogodbe

    1

    Uporabljena taksonomska razvrstitev

    Določite uporabljeno taksonomsko razvrstitev:

    U= identifikator produkta [potrjen v Evropi]

    Formula

    E= začasna taksonomska razvrstitev

     

    2

    ID produkta 1:

    Za taksonomsko razvrstitev = U

    Identifikator produkta (UPI) se opredeli

    Za taksonomsko razvrstitev = I

    ISIN ali AII,

    12 abecedno-numeričnih znakov.

    Za taksonomsko razvrstitev = E:

    Razred izvedenih finančnih instrumentov

    CO

    =

    blago

    CR

    =

    kredit

    CU

    =

    valuta

    EQ

    =

    lastniški kapital

    IR

    =

    obrestna mera

    OT

    =

    drugo

     

    3

    ID produkta 2:

    Za taksonomsko razvrstitev = U

    Prazno

    Za taksonomsko razvrstitev = I

    CFI, oznaka iz 6 črk

    Za taksonomsko razvrstitev = E:

    Vrsta izvedenega finančnega instrumenta

    CD

    =

    pogodbe na razlike

    FR

    =

    nestandardizirane terminske pogodbe na obrestno mero

    FU

    =

    standardizirane terminske pogodbe

    FW

    =

    nestandardizirane terminske pogodbe

    OP

    =

    opcija

    SW

    =

    zamenjava

    OT

    =

    drugo

     

    4

    Osnovno sredstvo

    ISIN (12 abecedno-numeričnih znakov);

    LEI (20 abecedno-numeričnih znakov);

    Začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov),

    UPI (se določi);

    B= košarica;

    I= indeks.

     

    5

    Nominalna valuta 1

    Oznaka valute ISO 4217, 3 črke.

     

    6

    Nominalna valuta 2

    Oznaka valute ISO 4217, 3 črke.

     

    7

    Valuta poravnave

    Oznaka valute ISO 4217, 3 črke.

     

     

    Oddelek 2b – Podrobnosti o transakciji

     

    Vse pogodbe

    8

    ID sklenjenega posla

    Do 52 abecedno-numeričnih znakov.

     

    9

    Referenčna številka transakcije

    Abecedno-numerično polje z do 40 znaki.

     

    10

    Mesto izvršitve

    Oznaka identifikatorja trga (MIC) po ISO 10383, 4 črke.

    Po potrebi XOFF za kotirajoče izvedene finančne instrumente, s katerimi se trguje zunaj borze, ali XXXX za izvedene finančne instrumente OTC.

     

    11

    Stiskanje

    Y = če je pogodba nastala na podlagi stiskanja; N= če pogodba ni nastala na podlagi stiskanja.

     

    12

    Cena/obrestna mera

    Do 20 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

     

    13

    Zapis cene

    Npr. oznaka valute ISO 4217, 3 črke, odstotek.

     

    14

    Nominalni znesek

    Do 20 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

     

    15

    Cenovni multiplikator

    Do 10 števk.

     

    16

    Količina

    Do 10 števk.

     

    17

    Vnaprejšnje plačilo

    Do 10 števk v obliki xxxx,yyyyy za plačila, ki jih izvede nasprotna stranka poročevalka ter v obliki xxxx,yyyyy za plačila, ki jih prejme nasprotna stranka poročevalka.

     

    18

    Vrsta poravnave

    C= gotovina, P=blago, O= po izbiri nasprotne stranke.

     

    19

    Časovni žig izvršitve

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC.

     

    20

    Datum začetka veljavnosti

    Zapis datuma po ISO 8601.

     

    21

    Datum zapadlosti

    Zapis datuma po ISO 8601.

     

    22

    Datum prenehanja

    Zapis datuma po ISO 8601.

     

    23

    Datum poravnave

    Zapis datuma po ISO 8601

     

    24

    Vrsta okvirne pogodbe

    Prosto besedilo, do 50 znakov za ime uporabljene okvirne pogodbe, če je ta sklenjena.

     

    25

    Različica okvirne pogodbe

    Leto, xxxx

     

     

    Oddelek 2c – Zmanjševanje tveganja/poročanje

     

    Vse pogodbe

    26

    Časovni žig potrditve

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC

     

    27

    Način potrditve

    Y=neelektronsko potrjeno, N=nepotrjeno, E=elektronsko potrjeno.

     

     

    Oddelek 2d – Kliring

     

    Vse pogodbe

    28

    Obveznost kliringa

    Y=da, N=ne.

     

    29

    Opravljen kliring

    Y=da, N=ne.

     

    30

    Časovni žig kliringa

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC.

     

    31

    ID CNS

    Identifikator pravne osebe (LEI) (20 abecedno-numeričnih znakov) ali, če ta ni na voljo, začasni identifikator subjekta (20 abecedno-numeričnih znakov), če ta ni na voljo, oznaka BIC (11 abecedno-numeričnih znakov).

     

    32

    Znotraj skupine

    Y=da, N=ne.

     

     

    Oddelek 2e – Obrestne mere

     

    Obrestne mere izvedenih finančnih instrumentov

    33

    Stran posla s fiksno obrestno mero 1

    Števke v obliki xxxx,yyyyy.

     

    34

    Stran posla s fiksno obrestno mero 2

    Števke v obliki xxxx,yyyyy.

     

    35

    Štetje dni pri fiksni obrestni meri

    Dejansko/365, 30B/360 ali drugo.

     

    36

    Pogostost plačila po fiksni obrestni meri

    Multiplikator časovnega obdobja je celo število, ki opiše, kako pogosto nasprotne stranke izmenjujejo plačila, npr. 10D, 3M, 5L.

     

    37

    Pogostost plačil pri variabilni obrestni meri

    Multiplikator časovnega obdobja je celo število, ki opiše, kako pogosto nasprotne stranke izmenjujejo plačila, npr. 10D, 3M, 5L.

     

    38

    Pogostost ponastavitve variabilne obrestne mere

    D= Multiplikator časovnega obdobja je celo število, ki opiše, kako pogosto nasprotne stranke izmenjujejo plačila, npr. 10D, 3M, 5L.

     

    39

    Stran posla z variabilno obrestno mero 1

    Ime indeksa variabilne mere, npr. 3M Euribor.

     

    40

    Stran posla z variabilno obrestno mero 2

    Ime indeksa variabilne mere, npr. 3M Euribor.

     

     

    Oddelek 2f – Tuja valuta

     

    Valutni izvedeni finančni instrument

    41

    Valuta 2

    Oznaka valute ISO 4217, 3 črke.

     

    42

    Menjalni tečaj 1:

    Do 10 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

     

    43

    Terminski devizni tečaj

    Do 10 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

     

    44

    Osnova menjalnega tečaja

    Npr. EUR/USD ali USD/EUR.

     

     

    Oddelek 2g – Blago

    Če se sporoči UPI in vsebuje vse spodaj navedene informacije, teh ni treba dodatno sporočati, razen če je to potrebno v skladu z Uredbo (EU) št. 1227/2011.

    Blagovni izvedeni finančni instrumenti

    Splošno

    45

    Osnova blaga

    AG= kmetijski proizvod

    EN= energija

    FR= tovor

    ME= kovine

    IN= indeks

    EV= okolje

    EX= eksotičen proizvod

     

    46

    Podrobnosti o blagu

    Kmetijski proizvod

    GO= zrnje, semena oljnic

    DA= mlečni izdelki

    LI= govedo

    FO= gozdarstvo

    SO= proizvodi, ki niso kovine

    Energija

    OI= nafta

    NG= zemeljski plin

    CO= premog

    EL= električna energija

    IE= energetski viri

    Kovine

    PR= plemenite

    NP= neplemenite

    Okolje

    WE= vreme

    EM= emisije

     

    Energija

    47

    Točka ali mesto dobave

    Oznaka EIC, 16 abecedno-numeričnih znakov.

     

    48

    Povezovalna točka

    Prosto besedilo, do 50 znakov.

     

    49

    Vrsta obremenitve

    Ponovljiv oddelek polj 50–54 za določitev profila poravnave produkta, ki ustreza uri poravnave v dnevu;

    BL= osnovna obremenitev

    PL= konična obremenitev

    OP= nižja obremenitev

    BH= urni bloki

    OT= drugo

     

    50

    Datum in ura začetka dobave

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC.

     

    51

    Datum in ura konca dobave

    Oblika podatkov ISO 8601/oblika zapisa časa UTC.

     

    52

    Obseg pogodbe

    Prosto besedilo, do 50 znakov.

     

    53

    Enota količine

    10 števk v obliki xxxx,yyyyy.

     

    54

    Cena na časovni interval

    10 števk v obliki xxxx,yyyyy.

     

     

    Oddelek 2h - Opcije

     

    Pogodbe, ki vsebujejo opcijo

    55

    Vrsta opcije

    P=prodajna opcija, C=nakupna opcija.

     

    56

    Oblika opcije (izvršitev)

    A=ameriška, B=bermudska, E=evropska, S=azijska.

     

    57

    Izvršilna cena (najvišja/najnižja)

    Do 10 števk, zapisanih v obliki xxxx,yyyyy.

     

     

    Spremembe pogodbe Oddelek 2i

     

    Vse pogodbe

    58

    Vrsta dejanja

    N= novo,

    M= sprememba,

    E= napaka,

    C= preklic,

    Z= stiskanje,

    V= posodobitev vrednotenja,

    O= drugo.

     

    59

    Podrobnosti vrste dejanja

    Prosto besedilo, do 50 znakov.

     


    Top