|
d)
|
Časť E sa mení a dopĺňa takto:
|
1)
|
V kategórii 0 (Prídavné látky v potravinách povolené vo všetkých kategóriách potravín),
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551-559 (len sušené potraviny vo forme prášku (t. j. potraviny sušené počas výrobného procesu a ich zmesi) okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy) sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1) (57)
|
len sušené potraviny vo forme prášku (t. j. potraviny sušené počas výrobného procesu a ich zmesi) okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1) (57)
|
len sušené potraviny vo forme prášku (t. j. potraviny sušené počas výrobného procesu a ich zmesi) okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014.“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E551-559 (len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy) sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet okrem potravín uvedených v tabuľke 1 časti A tejto prílohy
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
|
(2)
|
V kategórii 01.4 (Ochutené fermentované mliečne výrobky vrátane výrobkov, ktoré boli tepelne ošetrené):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
150
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
150
|
(74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61), (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
5
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
5
|
(61) (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
5
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
5
|
(61) (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(74):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 15 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(3)
|
V kategórii 01.7.2 (Vyzretý syr) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len plátkové alebo strúhané tvrdé alebo polotvrdé syry
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len plátkové alebo strúhané tvrdé alebo polotvrdé syry
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(4)
|
V kategórii 01.7.3 (jedlá kôrka syrov):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
quantum satis
|
(67)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 180 sa nahrádza takto:
|
„E 180
|
Litolrubín BK
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 180
|
Litolrubín BK
|
quantum satis
|
(67)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(67):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny a E 180 litolrubín BK je 10 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(5)
|
V kategórii 01.7.5 (tavený syr):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(33)
|
len ochutený tavený syr
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(33) (66)
|
len ochutený tavený syr
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
iii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(66):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 1,5 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(6)
|
V kategórii 01.7.6 (Syrové výrobky (s výnimkou výrobkov patriacich do kategórie 16)) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý, kremičitan vápenatý, kremičitan horečnatý, mastenec
|
10 000
|
(1)
|
len plátkové alebo strúhané tvrdé a polotvrdé výrobky
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len plátkové alebo strúhané tvrdé a polotvrdé výrobky
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(7)
|
V kategórii 01.8 (Analógy mliečnych výrobkov vrátane bielidiel do nápojov) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len analógy plátkových a strúhaných syrov a analóg tavených syrov; bielidlá do nápojov
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len analógy plátkových a strúhaných syrov a analóg tavených syrov; bielidlá do nápojov
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(8)
|
V kategórii 02.2.2 (Iné tukové a olejové emulzie vrátane nátierok v zmysle vymedzenia stanoveného v nariadení Rady (ES) č. 1234/2007 a tekuté emulzie) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len výrobky na mastenie plechu
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len výrobky na mastenie plechu
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(9)
|
V kategórii 02.3 (Rastlinný olej ako sprej na panvice) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len výrobky na mastenie plechu
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len výrobky na mastenie plechu
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(10)
|
V kategórii 03.(Zmrzliny):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(75)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(75):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 30 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(11)
|
V kategórii 04.2.5.2 (Džem, rôsoly a marmelády a sladené gaštanové pyré v zmysle vymedzenia stanoveného v smernici 2001/113/ES):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(31)
|
okrem gaštanového pyré
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(31) (66)
|
okrem gaštanového pyré
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(66):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 1,5 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(12)
|
V kategórii 05.2 (Iné cukrovinky vrátane drobných cukríkov na osvieženie dychu):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(72)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (okrem kandizovaného ovocia a zeleniny) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25) (72)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 používanej v potravinách patriacich do kategórie 05.2 okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61) (72)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 používanej v potravinách patriacich do kategórie 05.2 okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61) (72)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 používanej v potravinách patriacich do kategórie 05.2 okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
20
|
(61)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
20
|
(61) (72)
|
okrem kandizovaného ovocia a zeleniny; tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len kandizované ovocie a zelenina) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
(72)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 používanej len v kandizovanom ovocí a zelenine sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61) (72)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
viii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 používanej len v kandizovanom ovocí a zelenine sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61) (72)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ix)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 používanej len v kandizovanom ovocí a zelenine sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61) (72)
|
len kandizované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
x)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 používanej len v tradičných orechovcých alebo kakaových cukrovinkách s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhších ako 2 cm a konzumovaných pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
300
|
(61)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
300
|
(61) (72)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
xi)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 používanej len v tradičných orechovcých alebo kakaových cukrovinkách s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhších ako 2 cm a konzumovaných pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
50
|
(61)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
50
|
(61) (72)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
(xii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 používanej len v tradičných orechovcých alebo kakaových cukrovinkách s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhších ako 2 cm a konzumovaných pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď., sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
50
|
(61)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
50
|
(61) (72)
|
len tradičné orechové alebo kakaové cukrovinky s cukrovou polevou, mandľového tvaru alebo tvaru hostie, zvyčajne dlhšie ako 2 cm a konzumované pri slávnostných príležitostiach, ako sú svadby, sväté prijímanie atď.
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
xiii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 173 hliník sa nahrádza takto:
|
„E 173
|
Hliník
|
quantum satis
|
|
len vonkajšia cukrová poleva cukroviniek na dekoráciu koláčov a sladkého pečiva
|
Obdobie platnosti:
do 1. februára 2014“
|
|
|
xiv)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 520 – 523 sírany hlinité sa nahrádza takto:
|
„E 520 – 523
|
Sírany hlinité
|
200
|
(1), (38)
|
len kandizované, kryštalizované alebo glazované ovocie a zelenina
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 520 – 523
|
Sírany hlinité
|
200
|
(1) (38)
|
len kandizované čerešne
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
xv)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
iba povrchové ošetrenie
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
iba povrchové ošetrenie
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
xvi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(72):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 70 mg/kg. Odchylne od tohto predpisu, najvyššie prípustné množstvo iba pre drobné cukríky je 40 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(13)
|
V kategórii 05.3 (Žuvačky):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25)
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25) (73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
30
|
(61) (73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61) (73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61) (73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(73):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 300 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(14)
|
V kategórii 05.4 (Dekorácie, polevy a plnky okrem plniek na báze ovocia patriacich do kategórie 4.2.4)
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
“Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(73)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
(73)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 (len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek) sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61) (73)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 (len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek) sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61) (73)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 (len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek) sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61) (73)
|
len dekorácie, polevy a omáčky okrem plniek
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len plnky) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(25) (73)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 (len plnky) sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61) (73)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
viii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 (len plnky) sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61) (73)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ix)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 (len plnky) sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61) (73)
|
len plnky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
x)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
|
iba povrchové ošetrenie
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
|
iba povrchové ošetrenie
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
xi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(73):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 300 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(15)
|
V kategórii 07.2 (Jemné pečivo):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
(25)
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
(25) (76)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 541 sa nahrádza takto:
|
„E 541
|
Hydrogénfosforečnan hlinitosodný
|
1 000
|
(38)
|
iba piškótové a čajové pečivo
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 541
|
Hydrogénfosforečnan hlinitosodný
|
400
|
(38)
|
iba koláče z piškótového cesta vyrobené z kontrastných farebných častí spojených džemom alebo rôsolom na natieranie a obalené ochutenou cukrovou pastou (najvyššie prípustné množstvo sa vzťahuje len na piškótovú časť koláča)
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
iii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(76):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 5 mg/kg. Nesmú sa používať žiadne iné hliníkové laky. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(16)
|
V kategórii 08.2.1 (Spracované mäso bez tepelného ošetrenia)
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 (len klobásy, salámy, párky) sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
|
len klobásy, salámy, párky
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(66)
|
len klobásy, salámy, párky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 (len pasturmas) sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
quantum satis
|
|
len pasturmas
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
quantum satis
|
(66)
|
len pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(66):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 1,5 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(17)
|
V kategórii 08.2.2 (Spracované mäso tepelne ošetrené):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
|
iba klobásy, salámy, párky, paštéty (sausages, pâtés, terrines)
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
100
|
(66)
|
iba klobásy, salámy, párky, paštéty (sausages, pâtés, terrines)
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
dopĺňa sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(66):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 1,5 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(18)
|
V kategórii 08.2.3 (Obaly, nátery a ozdoby na mäso)
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
(78)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 (len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas) sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
50
|
(61) (78)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 (len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas) sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
35
|
(61) (78)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 (len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas) sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
55
|
(61) (78)
|
len ozdoby a nátery okrem jedlého vonkajšieho náteru pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len jedlé obaly) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
quantum satis
|
|
len jedlé obaly
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
quantum satis
|
(78)
|
len jedlé obaly
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 (len jedlé obaly) sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(62)
|
len jedlé obaly
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(62) (78)
|
len jedlé obaly
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 120 sa nahrádza takto:
|
„E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
quantum satis
|
|
iba jedlý vonkajší náter pasturmas
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 120
|
Košenila, kyselina karmínová, karmíny
|
quantum satis
|
(78)
|
iba jedlý vonkajší náter pasturmas
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
viii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(78):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 10 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(19)
|
V kategórii 09.3 (Rybie ikry):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 123 sa nahrádza takto:
|
„E 123
|
Amarant
|
30
|
|
okrem ikier jesetera (kaviár)
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
E 123
|
Amarant
|
30
|
(68)
|
okrem ikier jesetera (kaviár)
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
dopĺňa sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(68):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 123 amarant je 10 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(20)
|
V kategórii 10.1 (Nespracované vajcia):
|
i)
|
zápis sa nahrádza takto:
|
„Potravinárske farbivá uvedené v prílohe II časti B 1 sa môžu používať na ozdobné farbenie vaječných škrupín alebo na pečiatkovanie vaječných škrupín, ako sa stanovuje v nariadení (ES) č. 589/2008.
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Potravinárske farbivá uvedené v prílohe II časti B 1 sa môžu používať na ozdobné farbenie vaječných škrupín alebo na pečiatkovanie vaječných škrupín, ako sa stanovuje v nariadení (ES) č. 589/2008. (77)
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
dopĺňa sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(77):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je „quantum satis“. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(21)
|
V kategórii 10.2 (Spracované vajcia a vaječné výrobky):
|
i)
|
prvý riadok sa nahrádza takto:
|
„Potravinárske farbivá uvedené v časti B 1 tejto prílohy sa môžu používať na ozdobné farbenie vaječných škrupín
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Potravinárske farbivá uvedené v časti B 1 tejto prílohy sa môžu používať na ozdobné farbenie vaječných škrupín (77)
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 520 – 523 sa nahrádza takto:
|
„E 520 – 523
|
Sírany hlinité
|
30
|
(1) (38)
|
len vaječné bielka
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 520
|
Síran hlinitý
|
25
|
(38)
|
tekuté vaječné bielka len na vaječný sneh
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
iii)
|
dopĺňa sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(77):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je „quantum satis“. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(22)
|
V kategórii 11.1. (Cukry a sirupy v zmysle vymedzenia stanoveného v smernici 2001/111/ES):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 (len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet) sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
(1)
|
len potraviny vo forme tabliet a potiahnutých tabliet
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 (len sušené práškové potraviny) sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len sušené práškové potraviny
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
len sušené práškové potraviny
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
|
(23)
|
V kategórii 11.4.2 (Stolové sladidlá vo forme prášku) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
(1)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(24)
|
V kategórii 11.4.3 (Stolové sladidlá vo forme tabliet) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(25)
|
V kategórii 12.1.1 (Soľ):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014
|
|
E 554
|
Kremičitan hlinitosodný
|
20 mg/kg zvyškového množstva v syre
|
(38)
|
len pre soľ určenú na povrchovú úpravu vyzretého syra, potravinová kategória 01.7.2
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
ii)
|
vkladá sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(38):
|
Vyjadrené ako hliník“
|
|
|
|
|
(26)
|
V kategórii 12.1.2 (Náhrady soli) sa zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
20 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
20 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
(27)
|
V kategórii 12.2.2 (Ochucovadlá a chuťové prísady):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(70)
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
(70)
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(62)
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(62) (70)
|
iba ochucovadlá, napríklad prášok karí, tandoori
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551 – 559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len ochucovadlo
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
30 000
|
(1)
|
len ochucovadlo
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
v)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(70):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 120 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(28)
|
V kategórii 12.6 (Omáčky):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
|
vrátane nálevov, dochucovacích pochutín, chutney a picalilli okrem omáčok na báze rajčiakov
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
500
|
(65)
|
vrátane nálevov, dochucovacích pochutín, chutney a picalilli okrem omáčok na báze rajčiakov
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(65):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci z hliníkových lakov E 120 košenila, kyselina karmínová, karmíny je 10 mg/kg. Nesmú sa používať žiadne iné hliníkové laky. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(29)
|
V kategórii 14.1.4 (Ochutené nápoje):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(74)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
100
|
(25)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
100
|
(25) (74)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61) (74)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
20
|
(61)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
20
|
(61) (74)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61) (74)
|
okrem výrobkov z čokoládového mlieka a sladu
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(74):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 15 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(30)
|
V kategórii 15.1 (Zájedky na báze zemiakov, obilnín, múky alebo škrobu)
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(71)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (s výnimkou extrudovaných alebo expandovaných pikantných zájediek) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
100
|
|
s výnimkou extrudovaných alebo expandovaných pikantných zájediek
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
100
|
(71)
|
s výnimkou extrudovaných alebo expandovaných pikantných zájediek
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len extrudované alebo expandované pikantné zájedky) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
|
len extrudované alebo expandované pikantné zájedky
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
200
|
(71)
|
len extrudované alebo expandované pikantné zájedky
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(71):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 30 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(31)
|
V kategórii 16. (Dezerty okrem výrobkov zahrnutých v kategórii 1, 3 a 4)
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
150
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
150
|
(74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61) (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
5
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
5
|
(61) (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61) (74)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(74):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 15 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(32)
|
V kategórii 17.1 (Potravinové doplnky dodávané v tuhej forme vrátane kapsúl, tabliet a podobných foriem, okrem žuvacích foriem):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
35
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
35
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
35
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
35
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551-559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
vii)
|
pridáva sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(69):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 150 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.“
|
|
|
|
|
(33)
|
V kategórii 17.2 (Potravinové doplnky dodávané v tekutej forme):
|
i)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551-559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
|
(34)
|
V kategórii 17.3 (Potravinové doplnky dodávané vo forme sirupu alebo v žuvacej forme):
|
i)
|
zápis týkajúci sa skupiny II sa nahrádza takto:
|
„Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina II
|
Farbivá v quantum satis
|
quantum satis
|
(69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
ii)
|
zápis týkajúci sa skupiny III (len potravinové doplnky v pevnej forme) sa nahrádza takto:
|
„Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
|
len potravinové doplnky v pevnej forme
|
Obdobie platnosti:
do 31. júla 2014
|
|
Skupina III
|
Farbivá s kombinovaným najvyšším prípustným množstvom
|
300
|
(69)
|
len potravinové doplnky v pevnej forme
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iii)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 104 sa nahrádza takto:
|
„E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 104
|
Chinolínová žltá
|
10
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
iv)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 110 sa nahrádza takto:
|
„E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 110
|
Žltá FCF/Pomarančovožltá S
|
10
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
v)
|
zápis týkajúci sa prídavnej látky E 124 sa nahrádza takto:
|
„E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. januára 2014 do 31. júla 2014
|
|
E 124
|
Ponceau 4R, košenilová červená A
|
10
|
(61) (69)
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. augusta 2014“
|
|
|
vi)
|
zápis týkajúci sa prídavných látok E 551-559 sa nahrádza takto:
|
„E 551 – 559
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
do 31. januára 2014
|
|
E 551 – 553
|
Oxid kremičitý – kremičitany
|
10 000
|
|
|
Obdobie platnosti:
od 1. februára 2014“
|
|
|
vii)
|
dopĺňa sa táto poznámka pod čiarou:
|
|
|
|
„(69):
|
Najvyššie prípustné množstvo pre hliník pochádzajúci zo všetkých hliníkových lakov je 150 mg/kg. Na účely článku 22 ods. 1 písm. g) nariadenia (ES) č. 1333/2008 sa uvedené množstvo uplatňuje od 1. februára 2013.”
|
|
|
|
|