This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32011R0084
Council Implementing Regulation (EU) No 84/2011 of 31 January 2011 amending Regulation (EC) No 765/2006 concerning restrictive measures against President Lukashenko and certain officials of Belarus
Vykonávacie nariadenie Rady (EÚ) č. 84/2011 z 31. januára 2011 , ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (ES) č. 765/2006 o reštriktívnych opatreniach proti prezidentovi Lukašenkovi a niektorým predstaviteľom Bieloruska
Vykonávacie nariadenie Rady (EÚ) č. 84/2011 z 31. januára 2011 , ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (ES) č. 765/2006 o reštriktívnych opatreniach proti prezidentovi Lukašenkovi a niektorým predstaviteľom Bieloruska
Ú. v. EÚ L 28, 2.2.2011, p. 17–31
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV) Tento dokument bol uverejnený v osobitnom vydaní
(HR)
In force: This act has been changed. Current consolidated version: 02/02/2011
Relation | Act | Comment | Subdivision concerned | From | To |
---|---|---|---|---|---|
Modifies | 32006R0765 | Doplnenie | príloha IA | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Doplnenie | článok 2 TER | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Doplnenie | článok 8 BIS | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Doplnenie | článok 9 TER | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | príloha 1 Text | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | príloha II názov | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | príloha II Text | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | článok 2 | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | článok 3 | 02/02/2011 | |
Modifies | 32006R0765 | Nahradenie | článok 8 | 02/02/2011 |
Relation | Act | Comment | Subdivision concerned | From | To |
---|---|---|---|---|---|
Corrected by | 32011R0084R(01) | (BG, CS, DA, DE, EL, EN, ES, ET, FI, FR, HU, IT, LT, LV, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, SV) | |||
Corrected by | 32011R0084R(02) | (BG, IT, MT, DE, ES, EL, SL, FR, PT) |
2.2.2011 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
L 28/17 |
VYKONÁVACIE NARIADENIE RADY (EÚ) č. 84/2011
z 31. januára 2011,
ktorým sa mení a dopĺňa nariadenie Rady (ES) č. 765/2006 o reštriktívnych opatreniach proti prezidentovi Lukašenkovi a niektorým predstaviteľom Bieloruska
RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,
so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie, a najmä na jej článok 215 ods. 1,
so zreteľom na rozhodnutie Rady 2010/639/SZBP z 25. októbra 2010 o reštriktívnych opatreniach proti niektorým predstaviteľom Bieloruska (1), zmenené a doplnené rozhodnutím Rady 2011/69/SZBP z 31. januára 2011 (2),
so zreteľom na spoločný návrh vysokej predstaviteľky Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku a Európskej komisie,
keďže:
(1) |
zmenené a doplnené rozhodnutie Rady 2010/639/SZBP ustanovuje zmrazenie finančných prostriedkov a hospodárskych zdrojov, ktoré patria okrem iného osobám, ktoré sú zodpovedné za porušenie medzinárodných volebných noriem počas prezidentských volieb v Bielorusku 19. decembra 2010 a za zásah proti občianskej spoločnosti a demokratickej opozícii, ako aj fyzickým alebo právnickým osobám, subjektom alebo orgánom, ktoré sú s nimi spojené. |
(2) |
Tieto opatrenia patria do rozsahu pôsobnosti Zmluvy o fungovaní Európskej únie, a preto sú na ich vykonávanie v rámci Únie potrebné právne predpisy na úrovni Únie, najmä vzhľadom na zabezpečenie ich jednotného uplatňovania hospodárskymi subjektmi vo všetkých členských štátoch. |
(3) |
Týmto nariadením sa rešpektujú základné práva a dodržiavajú zásady uznané najmä v Charte základných práv Európskej únie, konkrétne právo na účinné opravné prostriedky a spravodlivý proces a právo na ochranu osobných údajov. Toto nariadenie by sa malo uplatňovať v súlade s týmito právami a zásadami. |
(4) |
Vzhľadom na situáciu v Bielorusku, ktorá predstavuje konkrétne ohrozenie medzinárodného mieru a bezpečnosti, a s cieľom zabezpečiť konzistentnosť s postupom zmeny, doplnenia a preskúmania prílohy k rozhodnutiu Rady 2011/69/SZBP by právomoc meniť a dopĺňať zoznamy v prílohách I a IA k tomuto nariadeniu mala vykonávať Rada. |
(5) |
Súčasťou postupu pri zmene a doplnení zoznamov v prílohách I a IA k tomuto nariadeniu by malo byť informovanie určených fyzických alebo právnických osôb, subjektov alebo orgánov o dôvodoch ich zaradenia do zoznamu, aby mali možnosť vyjadriť k týmto dôvodom pripomienky. V prípade, že sa predložia pripomienky alebo nové zásadné dôkazy, mala by Rada na základe týchto pripomienok svoje rozhodnutie preskúmať a dotknutú osobu, subjekt alebo orgán príslušným spôsobom informovať. |
(6) |
Na účely vykonávania tohto nariadenia a v záujme zabezpečenia najvyššej právnej istoty v rámci Únie by sa mali zverejniť mená a ďalšie relevantné údaje týkajúce sa fyzických a právnických osôb, subjektov a orgánov, ktorých finančné prostriedky a hospodárske zdroje sa majú zmraziť v súlade s týmto nariadením. Pri akomkoľvek spracovávaní osobných údajov by sa malo dodržiavať nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 45/2001 z 18. decembra 2000 o ochrane jednotlivcov so zreteľom na spracovanie osobných údajov inštitúciami a orgánmi Spoločenstva a o voľnom pohybe takýchto údajov (3) a smernica Európskeho parlamentu a Rady 95/46/ES z 24. októbra 1995 o ochrane fyzických osôb pri spracovaní osobných údajov a voľnom pohybe týchto údajov (4). |
(7) |
S cieľom zabezpečiť účinnosť opatrení ustanovených v tomto nariadení musí toto nariadenie nadobudnúť účinnosť okamžite, |
PRIJALA TOTO NARIADENIE:
Článok 1
Nariadenie (ES) č. 765/2006 sa týmto mení a dopĺňa takto:
(1) |
Článok 2 sa nahrádza takto: „Článok 2 1. Všetky finančné prostriedky a hospodárske zdroje, ktoré patria fyzickým alebo právnickým osobám, subjektom alebo orgánom uvedeným v prílohe I alebo v prílohe IA, alebo sú v ich vlastníctve, držbe alebo pod ich kontrolou, sa zmrazia. 2. Žiadne finančné prostriedky ani hospodárske zdroje sa nesmú priamo ani nepriamo sprístupniť fyzickým alebo právnickým osobám, subjektom alebo orgánom uvedeným v prílohe I alebo v prílohe IA ani v ich prospech. 3. Zakazuje sa vedomá a úmyselná účasť na činnostiach, ktorých predmetom alebo dôsledkom je priame alebo nepriame obchádzanie opatrení uvedených v odsekoch 1 a 2. 4. Príloha I obsahuje zoznam fyzických alebo právnických osôb, subjektov a orgánov, na ktoré sa vzťahuje článok 2 ods. 1 písm. a) rozhodnutia Rady 2010/639/SZBP v znení zmien a doplnení. 5. Príloha IA obsahuje zoznam fyzických alebo právnických osôb, subjektov a orgánov, na ktoré sa vzťahuje článok 2 ods. 1 písm. b) rozhodnutia Rady 2010/639/SZBP v znení zmien a doplnení.“. |
(2) |
Vkladá sa tento článok: „Článok 2b 1. V prílohách I a IA sa uvádzajú dôvody zaradenia osôb, subjektov a orgánov do zoznamu. 2. Prílohy I a IA podľa možnosti obsahujú aj informácie potrebné na identifikáciu dotknutých fyzických alebo právnických osôb, subjektov a orgánov. Pokiaľ ide o fyzické osoby, tieto informácie môžu zahŕňať mená vrátane prezývok, dátum a miesto narodenia, štátnu príslušnosť, číslo cestovného pasu a preukazu totožnosti, pohlavie, adresu, ak je známa, a funkciu alebo povolanie. V prípade právnických osôb, subjektov a orgánov môžu tieto informácie zahŕňať názov, dátum a miesto registrácie, registračné číslo a miesto podnikania.“. |
(3) |
Článok 3 sa nahrádza takto: „Článok 3 1. Odchylne od článku 2 môžu príslušné orgány členských štátov uvedené na webových stránkach v prílohe II povoliť uvoľnenie určitých zmrazených finančných prostriedkov alebo hospodárskych zdrojov alebo sprístupnenie určitých finančných prostriedkov alebo hospodárskych zdrojov za podmienok, ktoré považujú za vhodné, po tom, ako určia, že dané finančné prostriedky alebo hospodárske zdroje sú:
2. Odchylne od článku 2 môžu príslušné orgány členských štátov uvedené na webových stránkach v prílohe II povoliť uvoľnenie určitých zmrazených finančných prostriedkov alebo hospodárskych zdrojov alebo sprístupnenie určitých finančných prostriedkov alebo hospodárskych zdrojov za podmienok, ktoré považujú za vhodné, po tom, ako určia, že dané finančné prostriedky alebo hospodárske zdroje sú potrebné na úhradu mimoriadnych výdavkov, za predpokladu, že dotknutý členský štát všetkým ostatným členským štátom a Komisii najmenej dva týždne pred vydaním povolenia oznámil dôvody, na základe ktorých sa domnieva, že by toto konkrétne povolenie malo byť vydané. 3. Členské štáty informujú ostatné členské štáty a Komisiu o každom povolení udelenom podľa odseku 1 alebo 2.“. |
(4) |
Článok 8 sa nahrádza takto: „Článok 8 Komisia je oprávnená meniť a dopĺňať prílohu II na základe informácií poskytnutých členskými štátmi.“. |
(5) |
Vkladá sa tento článok: „Článok 8a 1. Ak Rada rozhodne, že sa na fyzickú alebo právnickú osobu, subjekt alebo orgán vzťahujú opatrenia uvedené v článku 2 ods. 1, príslušným spôsobom zmení a doplní prílohu I alebo IA. 2. Rada oznámi svoje rozhodnutie vrátane dôvodov zaradenia do zoznamu dotknutej fyzickej alebo právnickej osobe, subjektu alebo orgánu uvedeným v odseku 1, a to buď priamo, v prípade, že je ich adresa známa, alebo prostredníctvom uverejnenia oznámenia, a poskytne tak dotknutej fyzickej alebo právnickej osobe, subjektu alebo orgánu možnosť vyjadriť pripomienky. 3. V prípade, že sa predložia pripomienky alebo zásadné nové dôkazy, Rada svoje rozhodnutie preskúma a dotknutú fyzickú alebo právnickú osobu, subjekt alebo orgán príslušným spôsobom informuje. 4. Zoznamy v prílohách I a IA sa v pravidelných intervaloch preskúmajú, a to najmenej každých 12 mesiacov.“. |
(6) |
Vkladá sa tento článok: „Článok 9b Ak sa v tomto nariadení uvádza požiadavka zasielať Komisii oznámenia, informovať ju alebo s ňou inak komunikovať, na takúto komunikáciu sa použije adresa a ďalšie kontaktné údaje uvedené v prílohe II.“. |
(7) |
Príloha I k nariadeniu (ES) č. 765/2006 sa nahrádza textom uvedeným v prílohe I. |
(8) |
Text uvedený v prílohe II sa vkladá do nariadenia (ES) č. 765/2006 ako príloha IA. |
(9) |
Príloha II k nariadeniu (ES) č. 765/2006 sa mení a dopĺňa tak, ako sa uvádza v prílohe III. |
Článok 2
Toto nariadenie nadobúda účinnosť dňom jeho uverejnenia v Úradnom vestníku Európskej únie.
Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.
V Bruseli 31. januára 2011
Za Radu
predsedníčka
C. ASHTON
(1) Ú. v. EÚ L 280, 26.10.2010, s. 18.
(2) Pozri stranu 40 Ú. v. EÚ.
(3) Ú. v. ES L 8, 12.1.2001, s. 1.
(4) Ú. v. ES L 281, 23.11.1995, s. 31.
PRÍLOHA I
„PRÍLOHA I
Zoznam fyzických a právnických osôb, subjektov alebo orgánov, na ktoré sa vzťahuje článok 2 ods. 1, 2 a 4
|
Priezvisko a meno (slovenský prepis) |
Priezvisko a meno (v bieloruštine) |
Priezvisko a meno (v ruštine) |
Dátum narodenia |
Miesto narodenia |
Adresa |
Číslo pasu |
Funkcia |
1. |
Lukašenko Alexandr Grigorievič (Lukašenka Aľaksandr Ryhoravič) |
Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч |
ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич |
30. 8. 1954 |
Kopys, Vicebská oblasť |
|
|
prezident |
2. |
Nevyglas Gennadij Nikolajevič (Nevyhlas Henadză Mikalajevič) |
Невыглас Генадзь Мiкалаевiч |
НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич |
11. 2. 1954 |
Parahonsk, Pinská oblasť |
|
|
vedúci prezidentskej kancelárie |
3. |
Petkevič Natalia Vladimirovna (Pjatkevič Natalľa Uladzimiravna) |
Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна |
ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна |
24. 10. 1972 |
Minsk |
|
|
zástupkyňa vedúceho prezidentskej kancelárie |
4. |
Rubinov Anatolij Nikolajevič (Rubinav Anatoľ Mikalajevič) |
Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч |
РУБИНОВ Анатолий Николаевич |
4. 4. 1939 |
Mogiľov |
|
|
zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie zodpovedný za médiá a ideologické otázky, osobný asistent |
5. |
Proleskovskij Oleg Vitoľdovič (Praľaskovski Aleh Vitoľdavič) |
Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч |
ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович |
1. 10. 1963 |
Zagorsk (Sergijev Posad) |
|
|
minister pre informácie |
6. |
Raďkov Alexandr Michajlovič (Radzkov Aľaksandr Michajlavič) |
Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч |
РАДЬКОВ Александр Михайлович |
1. 7. 1951 |
Votňa, Вотня Быховского района Могилевской области |
|
|
zástupca vedúceho prezidentskej kancelárie |
7. |
Rusakevič Vladimir Vasilievič (Rusakevič Uladzimir Vasilievič) |
Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч |
РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич |
13. 9. 1947 |
Vygonošči, Brestská oblasť, Выгонощи, Брестская область |
|
|
bývalý minister pre informácie |
8. |
Golovanov Viktor Grigorievič (Halavanav Viktar Ryhoravič) |
Галаванаў Вiктар Рыгоравiч |
ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич |
1952 |
Borisov |
|
|
minister spravodlivosti |
9. |
Zimovskij Alexandr Leonidovič (Zimovski Aľaksandr Leanidavič) |
Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч |
ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович |
10. 1. 1961 |
Nemecko |
|
|
bývalý riaditeľ štátnej televízie |
10. |
Konopľov Vladimir Nikolajevič (Kanapľov Uladzimir Mikalajevič) |
Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч |
КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич |
3. 1. 1954 |
Akulintsi, д. Акулинцы Могилевского района |
|
|
predseda dolnej snemovne parlamentu |
11. |
Čerginec Nikolaj Ivanovič (Čarhinec Mikalaj Ivanavič) |
Чаргiнец Мiкалай Iванавiч |
ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович |
17. 10. 1937 |
Minsk |
|
|
predseda zahraničného výboru hornej snemovne |
12. |
Kosťan Sergej Ivanovič (Kascian Siarhej Ivanavič) |
Касцян Сяргей Iванавiч |
КОСТЯН Сергей Иванович |
15. 1. 1941 |
Usochi, Mogiľovská oblasť Усохи Кличевского района Могилевской области |
|
|
predseda zahraničného výboru dolnej snemovne |
13. |
Orda Michail Sergejevič (Orda Michail Siarhejevič) |
Орда Мiхаiл Сяргеевiч |
ОРДА Михаил Сергеевич |
28. 9. 1966 |
Ďatlovo, Grodnianska oblasť Дятлово Гродненской области |
|
|
člen hornej snemovne, predseda Republikového zväzu bieloruskej mládeže |
14. |
Lozovik Nikolaj Ivanovič (Lazavik Mikalaj Ivanavič) |
Лазавiк Мiкалай Iванавiч |
ЛОЗОВИК Николай Иванович |
18. 1. 1951 |
Neviňany, Minská oblasť Невиняны Вилейского р-на Минской обл |
|
|
tajomník ústrednej volebnej komisie |
15. |
Miklaševič Piotr Petrovič (Miklaševič Piotr Piatrovič) |
Мiклашэвiч Пётр Пятровiч |
МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович |
1954 |
Kosuta, Minská oblasť Косута Минской области |
|
|
generálny prokurátor |
16. |
Sliževskij Oleg Leonidovič (Sliževski Aleh Leanidavič) |
Слiжэўскi Алег Леанiдавiч |
СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович |
|
|
|
|
člen ústrednej volebnej komisie |
17. |
Chariton Alexandr (Charyton Aľaksandr) |
Харытон Аляксандр |
ХАРИТОН Александр |
|
|
|
|
poradca odboru ministerstva spravodlivosti pre sociálne organizácie, strany a MVO |
18. |
Smirnov Jevgenij Alexandrovič (Smirnov Javhen Aľaksandravič) |
Смiрноў Яўген Аляксандравiч |
CМИРНОВ Евгений Александрович |
15. 3. 1949 |
Riazanská oblasť, Rusko |
|
|
prvý podpredseda hospodárskeho súdu |
19. |
Reutskaja Nadežda Zalovna (Ravuckaja Nadzeja Zalavna) |
Равуцкая Надзея Залаўна |
РЕУТСКАЯ Надежда Заловна |
|
|
|
|
sudkyňa Moskovského obvodu v Minsku |
20. |
Trubnikov Nikolaj Alexejevič (Trubnikav Mikalaj Aľaksejevič) |
Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч |
ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич |
|
|
|
|
sudca Partizánskeho obvodu v Minsku |
21. |
Kuprijanov Nikolaj Michajlovič (Kupryjanav Mikalaj Michajlavič) |
Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч |
КУПРИЯНОВ Николай Михайлович |
|
|
|
|
zástupca generálneho prokurátora |
22. |
Suchorenko Stepan Nikolajevič (Sucharenka Sciapan Mikalajevič) |
Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч |
СУХОРЕНКО Степан Николаевич |
27. 1. 1957 |
Zdudiči, Gomeľská oblasť Здудичи Светлогорского района Гомельской области |
|
|
riaditeľ KGB |
23. |
Dementej Vasilij Ivanovič (Dzemiancej Vasiľ Ivanavič) |
Дземянцей Васiль Iванавiч |
ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович |
|
|
|
|
prvý tajomník KGB |
24. |
Kozik Leonid Petrovič (Kozik Leanid Piatrovič) |
Козiк Леанiд Пятровiч |
КОЗИК Леонид Петрович |
13. 7. 1948 |
Borisov |
|
|
prezident federácie odborových zväzov |
25. |
Koleda Alexandr Michajlovič (Kaľada Aľaksandr Michajlavič) |
Каляда Аляксандр Мiхайлавiч |
КОЛЕДА Александр Михайлович |
|
|
|
|
člen ústrednej volebnej komisie |
26. |
Michasev Vladimir Iľjič (Michasjov Uladzimir Iľjič) |
Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч |
МИХАСЕВ Владимир Ильич |
|
|
|
|
predseda ústrednej volebnej komisie Gomeľskej oblasti |
27. |
Lučina Leonid Alexandrovič |
Лучына Леанiд Аляксандравiч |
ЛУЧИНА Леонид Александрович |
18. 11. 1947 |
Minská oblasť |
|
|
predseda ústrednej volebnej komisie Grodnianskej oblasti |
28. |
Karpenko Igor Vasilievič (Karpenka Ihar Vasiľjevič) |
Карпенка Iгар Васiльевiч |
КАРПЕНКО Игорь Васильевич |
28. 4. 1964 |
Novokuzneck, Rusko Новокузнецк Кемеровской области, Россия |
|
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Minsku |
29. |
Kurlovič Vladimir Anatolievič (Kurlovič Uladzimir Anatoľjevič) |
Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч |
КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич |
|
|
|
|
predseda ústrednej volebnej komisie Minskej oblasti |
30. |
Metelica Nikolaj Timofejevič (Miacelica Mikalaj Cimafejevič) |
Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч |
МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич |
|
|
|
|
predseda ústrednej volebnej komisie Mogiľovskej oblasti |
31. |
Piščuľonok Michail Vasilievič (Piščulionak Michail Vasiľjevič) |
Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч |
ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич |
|
|
|
|
predseda ústrednej volebnej komisie Vicebskej oblasti |
32. |
Ribakov Aleksej |
Рыбакоў Аляксей |
РЫБАКОВ Алексей |
|
|
Ul. Jesenina 31-1-104, Minsk |
|
sudca obvodného súdu Moskovského obvodu v Minsku |
33. |
Bortnik Sergej Alexandrovič |
Бортнiк Сяргей Аляксандравiч |
БОРТНИК Сергей Александрович |
28. 5. 1953 |
Minsk |
Ul. Surganovo 80-263, Minsk |
MP0469554 |
štátny prokurátor |
34. |
Jasinovič Leonid Stanislavovič |
Ясiновiч Леанiд Станiслававiч |
ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович |
26. 11. 1961 |
Bučany, Vicebská oblasť |
Ul. Gorovca 4-104, Minsk |
MP0515811 |
sudca obvodného súdu Centrálneho obvodu v Minsku |
35. |
Migun Andrej Arkadevič |
Мiгун Андрэй Аркадзевiч |
МИГУН Андрей Аркадевич |
5. 2. 1978 |
Minsk |
UI. Goreckovo Maksima 53-16, Minsk |
MP1313262 |
štátny prokurátor |
36. |
Šejman Viktor Vladimirovič |
|
ШЕЙМАН Виктор Владимирович |
26. 5. 1958 |
Grodnianska oblasť |
|
|
bývalý člen bezpečnostnej rady, v súčasnosti osobitný asistent/poradca prezidenta |
37. |
Naumov Vladimir Vladimirovič |
|
НАУМОВ Владимир Владимирович |
7. 2. 1956 |
Smolensk |
|
|
bývalý minister vnútra, v súčasnosti predseda národnej hokejovej federácie |
38. |
Pavličenko (Pavljučenko), Dmitrij (Dmitry) Valerijevič |
|
Павличенко, Дмитрий Валериевич |
1966 |
Vicebsk |
|
|
veliteľ jednotky zvláštneho nasadenia ministerstva vnútra (SOBR) |
39. |
Jermošina Lydija Michajlovna |
|
ЕРМОШИНА Лидия Михайловна |
29. 1. 1953 |
Sluck (Minská oblasť) |
|
|
predsedníčka Ústrednej volebnej komisie Bieloruska |
40. |
Podobed Jurij Nikolajevič |
|
Подобед, Юрий Николаевич |
5. 3. 1962 |
Sluck (Minská oblasť) |
|
|
jednotka zvláštneho nasadenia, ministerstvo vnútra“ |
PRÍLOHA II
„PRÍLOHA IA
Zoznam fyzických a právnických osôb, subjektov alebo orgánov, na ktoré sa vzťahuje článok 2 ods. 1, 2 a 5
|
Priezvisko a meno |
Priezvisko a meno v ruštine |
Miesto a dátum narodenia |
Funkcia |
1. |
Lukašenko Viktor Alexandrovič |
Лукашенко Виктор Александрович |
1976 |
asistent/poradca prezidenta v oblasti národnej bezpečnosti |
2. |
Bazanov Alexandr Viktorovič |
Базанов Александр Викторович |
|
riaditeľ informačného a analytického strediska prezidenta |
3. |
Gusev Alexej Viktorovič |
Гусев Алексей Викторович |
|
prvý zástupca riaditeľa informačného a analytického strediska prezidenta |
4. |
Krištapovič Lev Efstafijevič |
Криштапович Лев Евстафьевич |
|
zástupca riaditeľa informačného a analytického strediska prezidenta |
5. |
Kolos Jelena Petrovna |
Колос Елена Петровна |
|
zástupkyňa riaditeľa informačného a analytického strediska prezidenta |
6. |
Makej Vladimir Vladimirovič |
МАКЕЙ Владимир Владимирович |
5. 8. 1958 Grodnianská oblasť |
vedúci prezidentskej kancelárie |
7. |
Jančevskij Vsevolod Vjačeslavovič |
ЯНЧЕВСКИЙ Всеволод Вячеславович |
22. 4. 1976 Borisov |
asistent prezidenta, vedúci oddelenia pre ideologické otázky v prezidentskej kancelárii |
8. |
Maľcev Leonid Semenovič |
МАЛЬЦЕВ Леонид Семенович |
29. 8. 1949 Vetenevka, Slonim Raion, Grodnianska oblasť |
tajomník bezpečnostnej rady |
9. |
Tiurin Andrej |
Тюрин, Андрей |
|
veliteľ ochranky prezidenta |
10. |
Ipatov Vadim Dmitrijevič |
ИПАТОВ Вадим Дмитриевич |
|
podpredseda ústrednej volebnej komisie |
11. |
Bušnaja Natalia Vladimirovna |
Бушная, Наталья Владимировна |
|
členka ústrednej volebnej komisie |
12. |
Buščik Vasilij Vasilijevič |
Бущик, Василий Васильевич |
|
člen ústrednej volebnej komisie |
13. |
Kacubo Svetlana Petrovna |
Кацубо, Светлана Петровна |
|
členka ústrednej volebnej komisie |
14. |
Kiseleva Nadežda Nikolajevna |
Киселева, Надежда Николаевна |
|
členka ústrednej volebnej komisie |
15. |
Podoľak Eduard Vasilijevič |
Подоляк, Эдуард Васильевич |
|
člen ústrednej volebnej komisie |
16. |
Rachmanova Marina Jurijevna |
Рахманова, Марина Юрьевна |
|
členka ústrednej volebnej komisie |
17. |
Ščurok Ivan Antonovič |
Щурок, Иван Антонович |
|
člen ústrednej volebnej komisie |
18. |
Kiselev Anatolij Semenovič |
Киселев, Анатолий Семенович |
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Brestskej oblasti |
19. |
Krijukovskij Viačeslav Jefimovič |
Крюковский, Вячеслав Ефимович |
|
predseda regionálnej volebnej komisie vo Vicebskej oblasti |
20. |
Stoš Nikolaj Nikolajevič |
Стош, Николай Николаевич |
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Gomeľskej oblasti |
21. |
Savko Valerij Josifovič |
Савко, Валерий Иосифович |
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Grodnianskej oblasti |
22. |
Vasilijev Alexej Alexandrovič |
Васильев, Алексей Александрович |
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Minskej oblasti |
23. |
Berestov Valerij Vasilijevič |
Берестов, Валерий Васильевич |
|
predseda regionálnej volebnej komisie v Gomeľská oblasť |
24. |
Vasilijevič Grigorij Alexejevič |
ВАСИЛЕВИЧ Григорий Алексеевич |
13. 2. 1955 |
generálny prokurátor |
25. |
Šved Andrej Ivanovič |
Швед Андрей Иванович |
|
zástupca generálneho prokurátora |
26. |
Lašin Alexandr Michajlovič |
Лашин, Александр Михайлович |
|
zástupca generálneho prokurátora |
27. |
Konon Viktor Alexandrovič |
Конон, Виктoр Александрович |
|
zástupca generálneho prokurátora |
28. |
Stuk Alexej Konstantinovič |
Стук, Алексей Констaнтинович |
|
zástupca generálneho prokurátora |
29. |
Kuklis Nikolaj Ivanovič |
Куклис, Николай Иванович |
|
zástupca generálneho prokurátora |
30. |
Chmaruk Sergej Konstantinovič |
Хмарук, Сергей Константинович |
|
prokurátor v Brestskom obvode |
31. |
Dysko Gennadij Josifovič |
Дыско, Генадий Иосифович |
|
prokurátor vo Vicebskom obvode |
32. |
Šajev Valentin Pietrovič |
Шаев, Валентин Петрович |
|
prokurátor v Gomeľskom obvode |
33. |
Morozov Viktor Nikolajevič |
Морозов, Виктор Николаевич |
|
prokurátor v Grodnianskom obvode |
34. |
Archipov Alexandr Michajlovič |
Архипов, Александр Михайлович |
|
prokurátor v Minskom obvode |
35. |
Seňkjevič Eduard Alexandrovič |
Сенькевич, Эдуард Александрович |
|
prokurátor v Mogiľovskom obvode |
36. |
Kulik Nikolaj Nikolajevič |
Кулик, Николай Николаевич |
|
prokurátor v Minsku |
37. |
Dudkin Anatolij Konstantinovič |
Дудкин, Анатолий Констaнтинович |
|
prokurátor Bieloruskej republiky pre dopravné záležitosti |
38. |
Dranica Alexandr Nikolajevič |
Драница, Александр Николаевич |
|
generálny vojenský prokurátor |
39. |
Vilejčik Alexandr Vladimirovič |
ВИЛЕЙЧИК Александр Владимирович |
1964 |
prvý námestník ministra spravodlivosti |
40. |
Lomať Zenon Kuzmič |
Ломать, Зенон Кузьмич |
1944, Karabani |
bývalý predseda výboru štátnej kontroly |
41. |
Kulešov Anatolij Nilovič |
Кулешов Анатолий Нилович |
1959 |
minister vnútra |
42. |
Pekarskij Oleg Anatolijevič |
Пекарский, Олег Анатольевич |
|
prvý námestník ministra vnútra |
43. |
Poludeň Jevgenij Jevgeňjevič |
Полудень, Евгений Евгеньевич |
|
námestník ministra vnútra |
44. |
Jevseev Igor Vladimirovič |
Евсеев, Игорь Владимирович |
|
veliteľ zásahovej jednotky OMON |
45. |
Farmagej Leonid Konstantinovič |
ФАРМАГЕЙ, Леонид Константинович |
1962 |
veliteľ milícií v Minskom obvode |
46. |
Lukomskij Alexandr Valentinovič |
Лукомский, Александр Валентинович |
|
veliteľ osobitného pluku na ministerstva vnútra v Minskom obvode |
47. |
Zajcev Vadim Jurijevič |
Зайцев, Вадим Юрьевич |
1964 |
riaditeľ KGB |
48. |
Dedkov Leonid Nikolajevič |
Дедков, Леонид Николаевич |
|
prvý zástupca riaditeľa KGB, riaditeľ KGB vo Vicebskej oblasti |
49. |
Bachmatov Igor Andrejevič |
Бахматов, Игорь Андреевич |
|
zástupca riaditeľa KGB |
50. |
Terteľ Ivan Stanislavovič |
Тертель Иван Станиславович |
|
zástupca riaditeľa KGB |
51. |
Smolenskij Nikolaj Zinovijevič |
Смоленский, Николай Зиновьевич |
|
zástupca riaditeľa KGB |
52. |
Vegera Viktor Pavlovič |
Вегера Виктор Павлович |
|
bývalý prvý zástupca riaditeľa KGB |
53. |
Svorob Nikolaj Konstantinovič |
Свороб, Николай Константинович |
|
bývalý zástupca riaditeľa KGB |
54. |
Tretijak Piotr |
Третьяк, Петр |
|
zástupca riaditeľa KGB |
55. |
Zacharov Alexej Ivanovič |
Захаров, Алексей Иванович |
|
riaditeľ kontrarozviedky KGB |
56. |
Tolstašov Alexandr Olegovič |
Толсташов Александр Oлегович |
|
riaditeľ výboru KGB pre ochranu ústavného poriadku a boj proti terorizmu |
57. |
Rusak Viktor |
Русак, Виктор |
|
riaditeľ výboru KGB pre hospodársku bezpečnosť |
58. |
Jurata Viktor |
Юрата, Виктор |
|
riaditeľ výboru KGB pre štátne komunikácie |
59. |
Voropajev Igor Grigorijevič |
Воропаев Игорь Григорьевич |
|
bývalý riaditeľ výboru KGB pre štátne komunikácie |
60. |
Kalač Vladimir Viktorovič |
Калач Владимир Викторович |
|
bývalý riaditeľ KGB v Minskom obvode |
61. |
Busko Igor Jevgenijevič |
Бусько Игорь Евгеньевич |
|
riaditeľ KGB v Breste |
62. |
Korž Ivan Alexejevič |
Корж Иван Алексеевич |
|
riaditeľ KGB v Grodne |
63. |
Sergejenko Igor Petrovič |
Сергеенко Игорь Петрович |
|
riaditeľ KGB v Mogiľove |
64. |
Gerasimenko Gennadij Anatolijevič |
Герасименко Геннадий Анатольевич |
|
riaditeľ KGB v Gomeli |
65. |
Leskovskij Ivan Anatolijevič |
Лесковский Иван Анатольевич |
|
bývalý riaditeľ KGB v Gomeli |
66. |
Maslakov Valerij |
Маслаков Валерий |
|
riaditeľ výboru KGB pre spravodajské informácie |
67. |
Volkov Sergej |
Волков Сергей |
|
bývalý riaditeľ výboru KGB pre spravodajské informácie |
68. |
Žadobin Jurij Viktorovič |
ЖАДОБИН Юрий Викторович |
14. 11. 1954 |
minister obrany |
69. |
Kraševskij Viktor |
КРАШЕВСКИЙ Виктор |
|
riaditeľ GRU |
70. |
Ananič Lilija Stanislavovič |
АНАНИЧ Лилия Станиславовна |
1960 |
prvá námestníčka ministra pre informácie |
71. |
Laptijenok Igor Nikolajevič |
ЛАПТЕНОК Игорь Николаевич |
1961 |
tajomník ministra pre informácie |
72. |
Davidko Gennadij Bronislavovič |
Давидко, Геннадий Брониславович |
|
riaditeľ štátnej televízie |
73. |
Koziatko Jurij Vasilijevič |
КОЗИЯТКО Юрий Васильевич |
1964, Brest |
generálny riaditeľ ‚Stolichnoe Televidenie‘ |
74. |
Jakubovič Pavel Izotovič |
ЯКУБОВИЧ Павел Изотович |
23. 9. 1946 |
šéfredaktor ‚Sovietskaia Belarus‘ |
75. |
Lemešenok Anatolij Ivanovič |
ЛЕМЕШЕНОК Анатолий Иванович |
|
šéfredaktor ‚Republika‘ |
76. |
Prokopov Jurij |
Прокопов Юрий |
|
vysokopostavený vplyvný redaktor štátnej televíznej stanice ‚Pervi‘ (č. 1) |
77. |
Michajľčenko Alexej |
Михальченко Алексей |
|
vysokopostavený vplyvný redaktor štátnej televíznej stanice ONT |
78. |
Taranda Alexandr Michajlovič |
Таранда Александр Михайлович |
|
zástupca redaktora novín ‚Sovietskaia Belarus‘ |
79. |
Gordijenko Sergej Alexandrovič |
Гордиенко Сергей Александрович |
|
zástupca redaktora novín ‚Sovietskaia Belarus‘ |
80. |
Toropeckaja Galina Michajlovna |
Торопецкая Галина Михайловна |
|
zástupkyňa redaktora novín ‚Sovietskaia Belarus‘ |
81. |
Šadrina Anna Stanislavovna |
Шадрина Анна Станиславовна |
|
zástupkyňa redaktora novín ‚Sovietskaia Belarus‘ |
82. |
Žuk Dmitrij |
Жук Дмитрий |
|
generálny riaditeľ štátnej tlačovej agentúry BIELTA |
83. |
Gigin Vadim |
Гигин Вадим |
|
šéfredaktor mesačnej revue ‚Belorusskaia Dumka‘ |
84. |
Ablamejko Sergej Vladimirovič |
Абламейко, Сергей Владимирович |
|
rektor bieloruskej štátnej univerzity |
85. |
Sirenko Viktor Ivanovič |
Сиренко Виктор Иванович |
|
hlavný chirurg Pohotovostnej služby v Minsku |
86. |
Ananič Jelena Nikolajevna |
Ананич Елена Николаевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Pervomajskij v Minsku |
87. |
Revinskaja Taťjana Vladimirovna |
Ревинская Татьяна Владимировна |
|
sudkyňa obvodného súdu Pervomajskij v Minsku |
88. |
Jesman Valeri Alexandrovič |
Есьман Валерий Александрович |
|
sudca ústredného obvodného súdu v Minsku |
89. |
Byčko Alexej Viktorovič |
Бычко Алексей Викторович |
|
sudca ústredného obvodného súdu v Minsku |
90. |
Chodanevič Alexandr Alexandrovič |
Ходаневич Александр Александрович |
|
sudca ústredného obvodného súdu v Minsku |
91. |
Jasenovič Leonid |
Ясенович Леонид |
|
sudca ústredného obvodného súdu v Minsku |
92. |
Baranovskij Andrej Fedorovič |
Барановский Андрей Федорович |
|
sudca obvodného súdu Partizanskij v Minsku |
93. |
Titenkova Jelena Viktorovna |
Титенкова Елена Викоровна |
|
sudkyňa obvodného súdu Partizanskij v Minsku |
94. |
Tupik Vera Michajlevna |
Тупик Вера Михайловна |
|
sudkyňa obvodného súdu Leninskij v Minsku |
95. |
Nekrasova Jelena Timofejevna |
Некрасова Елена Тимофеевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Zavadskij v Minsku |
96. |
Lapteva Jelena Viačeslavovna |
Лаптева Елена Вячеславовна |
|
sudkyňa obvodného súdu Zavadskij v Minsku |
97. |
Bolovnev Nikolaj Vasilijevič |
Боловнев Николай Васильевич |
|
sudca obvodného súdu Zavadskij v Minsku |
98. |
Kazak Viktor Vladimirovič |
Казак Виктор Владимирович |
|
sudca obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
99. |
Šiľko Jelena Nikolajevna |
Шилько Елена Николаевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
100. |
Simachina Ľubov Sergejevna |
Симахина Любовь Сергеевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
101. |
Kuzniecova Natalia Anatolijevna |
Кузнецова Наталья Анатольевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
102. |
Telica Lydija Fedorovna |
Телица Лидия Федоровна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
103. |
Čerňak Jelena Leonidovna |
Черняк Елена Леонидовна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
104. |
Šestakov Jurij Valerijevič |
Шестаков Юрий Валерьевич |
|
sudca obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
105. |
Motyľ Tatiana Jaroslavovna |
Мотыль Татьяна Ярославовна |
|
sudkyňa obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
106. |
Chatkevič Jevgenij Viktorovič |
Хаткевич Евгений Викторович |
|
sudca obvodného súdu Moskovskij v Minsku |
107. |
Gusakova Oľga Arkadijevna |
Гусакова Ольга Аркадьевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Oktiabrskij v Minsku |
108. |
Šargaj Rita Petrovna |
Шаграй Рита Петровна |
|
sudkyňa obvodného súdu Oktiabrskij v Minsku |
109. |
Mitrachovič Irina Alexejevna |
Митрахович Ирина Алексеевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Oktiabrskij v Minsku |
110. |
Protosovickaja Natalia Vladimirovna |
Протосовицкая Наталья Владимировна |
|
sudkyňa obvodného súdu Oktiabrskij v Minsku |
111. |
Lapko Maxim Fedorovič |
Лапко Максим Федорович |
|
sudca obvodného súdu Oktiabrskij v Minsku |
112. |
Varenik Natalia Semenovna |
Вареник Наталья Семеновна |
|
sudkyňa obvodného súdu Frunzenskij v Minsku |
113. |
Žukovskaja Žanna Alexejevna |
Жуковская Жанна Алексеевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Frunzenskij v Minsku |
114. |
Samoľuk Anna Valerijevna |
Самолюк Анна Валерьевна |
|
sudkyňa obvodného súdu Frunzenskij v Minsku |
115. |
Lukašenko Dmitrij Alexandrovič |
Лукашенко Дмитрий Александрович |
|
podnikateľ, aktívna účasť na finančných operáciách Lukašenkovej rodiny |
116. |
Šugajev Sergej |
Шугаев, Сергей |
|
zástupca riaditeľa KGB od 15. 1. 2010 |
117. |
Kuznecov Igor |
Кузнецов, Игорь |
|
riaditeľ výcvikového strediska štátnej KGB od 15. 1. 2010“ |
PRÍLOHA III
Príloha II (webové stránky s informáciami o príslušných orgánoch uvedených v článku 3, článku 4 ods. 2 a článku 5 a adresa na zasielanie oznámení Európskej komisii) k nariadeniu (ES) č. 765/2006 sa mení a dopĺňa takto:
(1) |
Názov prílohy sa nahrádza takto: „Webové stránky s informáciami o príslušných orgánoch uvedených v článku 3, článku 4 ods. 2 a článku 5 a adresa na zasielanie oznámení Európskej komisii“ BELGICKO http://www.diplomatie.be/eusanctions BULHARSKO http://www.mfa.government.bg ČESKÁ REPUBLIKA http://www.mfcr.cz/mezinarodnisankce DÁNSKO http://www.um.dk/da/menu/Udenrigspolitik/FredSikkerhedOgInternationalRetsorden/Sanktioner/ NEMECKO http://www.bmwi.de/BMWi/Navigation/Aussenwirtschaft/Aussenwirtschaftsrecht/embargos.html ESTÓNSKO http://www.vm.ee/est/kat_622/ ÍRSKO http://www.dfa.ie/home/index.aspx?id = 28519 GRÉCKO http://www.mfa.gr/www.mfa.gr/en-US/Policy/Multilateral + Diplomacy/Global + Issues/International + Sanctions/ ŠPANIELSKO http://www.maec.es/es/MenuPpal/Asuntos/Sanciones%20Internacionales/Paginas/ Sanciones_%20Internacionales.aspx FRANCÚZSKO http://www.diplomatie.gouv.fr/autorites-sanctions/ TALIANSKO http://www.esteri.it/MAE/IT/Politica_Europea/Deroghe.htm CYPRUS http://www.mfa.gov.cy/sanctions LOTYŠSKO http://www.mfa.gov.lv/en/security/4539 LITVA http://www.urm.lt LUXEMBURSKO http://www.mae.lu/sanctions MAĎARSKO http://www.kulugyminiszterium.hu/kum/hu/bal/Kulpolitikank/nemzetkozi_szankciok/ MALTA http://www.doi.gov.mt/EN/bodies/boards/sanctions_monitoring.asp HOLANDSKO http://www.minbuza.nl/sancties RAKÚSKO http://www.bmeia.gv.at/view.php3?f_id = 12750&LNG = en&version= POĽSKO http://www.msz.gov.pl PORTUGALSKO http://www.min-nestrangeiros.pt RUMUNSKO http://www.mae.ro/node/1548 SLOVINSKO http://www.mzz.gov.si/si/zunanja_politika/mednarodna_varnost/omejevalni_ukrepi/ SLOVENSKO http://www.foreign.gov.sk FÍNSKO http://formin.finland.fi/kvyhteistyo/pakotteet ŠVÉDSKO http://www.ud.se/sanktioner SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO www.fco.gov.uk/competentauthorities |
(2) |
Časť „adresa na zasielanie oznámení Európskej komisii“ sa nahrádza takto: „Adresa na zasielanie oznámení alebo inej korešpondencie Európskej komisii:
|