This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32010D0399
2010/399/: Commission Decision of 15 July 2010 excluding from European Union financing certain expenditure incurred by the Member States under the Guarantee Section of the European Agricultural Guidance and Guarantee Fund (EAGGF), under the European Agricultural Guarantee Fund (EAGF) and under the European Agricultural Fund for Rural Development (EAFRD) (notified under document C(2010) 4894)
2010/399/: Rozhodnutie Komisie z 15. júla 2010 , ktorým sa z financovania Európskou úniou vylučujú niektoré výdavky vynaložené členskými štátmi v rámci záručnej sekcie Európskeho poľnohospodárskeho usmerňovacieho a záručného fondu (EPUZF), v rámci Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF) a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) [oznámené pod číslom K(2010) 4894]
2010/399/: Rozhodnutie Komisie z 15. júla 2010 , ktorým sa z financovania Európskou úniou vylučujú niektoré výdavky vynaložené členskými štátmi v rámci záručnej sekcie Európskeho poľnohospodárskeho usmerňovacieho a záručného fondu (EPUZF), v rámci Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF) a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV) [oznámené pod číslom K(2010) 4894]
Ú. v. EÚ L 184, 17.7.2010, pp. 6–14
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force: This act has been changed. Current consolidated version:
15/12/2011
| Relation | Act | Comment | Subdivision concerned | From | To |
|---|---|---|---|---|---|
| Corrected by | 32010D0399R(01) | (EN) | |||
| Replaced by | 32011D0837 | TXT | príloha |
|
17.7.2010 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
L 184/6 |
ROZHODNUTIE KOMISIE
z 15. júla 2010,
ktorým sa z financovania Európskou úniou vylučujú niektoré výdavky vynaložené členskými štátmi v rámci záručnej sekcie Európskeho poľnohospodárskeho usmerňovacieho a záručného fondu (EPUZF), v rámci Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu (EPZF) a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka (EPFRV)
[oznámené pod číslom K(2010) 4894]
(Iba anglické, dánske, fínske, francúzske, maďarské, nemecké, slovenské, slovinské, španielske a švédske znenie je autentické)
(2010/399/EÚ)
EURÓPSKA KOMISIA,
so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie,
so zreteľom na nariadenie Rady (ES) č. 1258/1999 zo 17. mája 1999 o financovaní Spoločnej poľnohospodárskej politiky (1), a najmä na jeho článok 7 ods. 4,
so zreteľom na nariadenie Rady (ES) č. 1290/2005 z 21. júna 2005 o financovaní Spoločnej poľnohospodárskej politiky (2), a najmä na jeho článok 31,
po porade s Výborom pre poľnohospodárske fondy,
keďže:
|
(1) |
Podľa článku 7 ods. 4 nariadenia (ES) č. 1258/1999 a článku 31 nariadenia (ES) č. 1290/2005 má Komisia vykonať potrebné overenia, oznámiť členským štátom výsledky týchto overení, zohľadniť pripomienky členských štátov, otvoriť dvojstranné rozhovory v záujme dosiahnutia dohody s príslušnými členskými štátmi a formálne im oznámiť závery, ku ktorým dospela. |
|
(2) |
Členské štáty mali možnosť požiadať o začatie zmierovacieho konania. Túto možnosť v niektorých prípadoch využili a Komisia preskúmala správy vydané po ukončení uvedeného konania. |
|
(3) |
Podľa nariadenia (ES) č. 1258/1999 a nariadenia (ES) č. 1290/2005 sa môžu financovať iba poľnohospodárske výdavky, ktoré sa vynaložili spôsobom, pri ktorom sa neporušili pravidlá Európskej únie. |
|
(4) |
Z vykonaných overovaní, bilaterálnych rozhovorov a zmierovacích konaní vyplynulo, že časť výdavkov vykázaných členskými štátmi nespĺňa tieto podmienky, a teda sa nemôže financovať v rámci záručnej sekcie EPUZF, EPZF a EPFRV. |
|
(5) |
Je potrebné uviesť sumy, v prípade ktorých nebol uznaný nárok na financovanie v rámci záručnej sekcie EPUZF, EPZF a EPFRV. Tieto sumy nesúvisia s výdavkami, ktoré sa vynaložili viac ako dvadsaťštyri mesiacov predtým, ako Komisia písomne oznámila členským štátom výsledky overení. |
|
(6) |
V súvislosti s prípadmi, na ktoré sa vzťahuje toto rozhodnutie, Komisia oznámila členským štátom v súhrnnej správe vyhodnotenie súm, ktoré treba vylúčiť z dôvodu ich nesúladu s pravidlami Európskej únie. |
|
(7) |
Toto rozhodnutie sa nedotýka finančných dôsledkov, ktoré by Komisia mohla vyvodiť z rozsudkov Súdneho dvora vo veciach prerokúvaných k 30. aprílu 2010 a týkajúcich sa záležitostí, ktoré sú predmetom tohto rozhodnutia, |
PRIJALA TOTO ROZHODNUTIE:
Článok 1
Výdavky akreditovaných platobných agentúr členských štátov uvedené v prílohe k tomuto rozhodnutiu a vykázané v rámci záručnej sekcie EPUZF, v rámci EPZF alebo v rámci EPFRV sú vylúčené z financovania Európskou úniou z dôvodu ich nesúladu s pravidlami Európskej únie.
Článok 2
Toto rozhodnutie je určené Dánskemu kráľovstvu, Spolkovej republike Nemecko, Španielskemu kráľovstvu, Luxemburskému veľkovojvodstvu, Maďarskej republike, Rakúskej republike, Slovinskej republike, Slovenskej republike, Fínskej republike a Spojenému kráľovstvu Veľkej Británie a Severného Írska.
V Bruseli 15. júla 2010
Za Komisiu
Dacian CIOLOŞ
člen Komisie
ANNEX
ROZPOČTOVÁ POLOŽKA 6 7 0 1
|
ČŠ |
Opatrenie |
Rozp. rok |
Zdôvodnenie |
Typ |
% |
Mena |
Suma |
Zrážky |
Finančný dosah |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2006 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–1 679,96 |
0,00 |
–1 679,96 |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2006 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–9 517,64 |
0,00 |
–9 517,64 |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2007 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–1 573,73 |
0,00 |
–1 573,73 |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2007 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–12 065,28 |
0,00 |
–12 065,28 |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2008 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–1 364,34 |
0,00 |
–1 364,34 |
|
AT |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2008 |
nedostatky v systéme kontrol na mieste/nesprávny výpočet sankcií |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–12 346,20 |
0,00 |
–12 346,20 |
|
AT |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
nedostatky pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
EUR |
– 958 551,00 |
0,00 |
– 958 551,00 |
|
AT |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
nedostatky pri kontrolách na mieste |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–90 193,00 |
0,00 |
–90 193,00 |
|
AT |
Finančný audit – prekročenie |
2006 |
prekročenie finančných stropov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 720 696,92 |
– 720 696,92 |
0,00 |
|
Spolu AT |
–1 807 988,07 |
– 720 696,92 |
–1 087 291,15 |
||||||
|
DE |
Krížové plnenie |
2006 |
nedostatky pri kontrolách a žiadne alebo nesprávne uplatňovanie sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 340 646,38 |
0,00 |
– 340 646,38 |
|
DE |
Krížové plnenie |
2007 |
nedostatky pri kontrolách a žiadne alebo nesprávne uplatňovanie sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 761 982,35 |
0,00 |
– 761 982,35 |
|
DE |
Ovocie a zelenina – operačné programy |
2005 |
nedostatky v kontrolnom systéme, pokiaľ ide o operačné programy a uznávanie organizácií výrobcov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 843 395,60 |
0,00 |
–1 843 395,60 |
|
DE |
Ovocie a zelenina – operačné programy |
2006 |
nedostatky v kontrolnom systéme, pokiaľ ide o operačné programy a uznávanie organizácií výrobcov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–2 639 854,96 |
0,00 |
–2 639 854,96 |
|
DE |
Ovocie a zelenina – operačné programy |
2007 |
nedostatky v kontrolnom systéme, pokiaľ ide o operačné programy a uznávanie organizácií výrobcov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–2 395 925,77 |
0,00 |
–2 395 925,77 |
|
DE |
Podpora na plochu |
2006 |
Nedostatky pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 545 241,63 |
0,00 |
– 545 241,63 |
|
DE |
Podpora na plochu |
2007 |
Nedostatky pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 825 953,23 |
0,00 |
– 825 953,23 |
|
DE |
Finančný audit – prekročenie |
2008 |
prekročenie finančných stropov |
jednorazový |
2 % |
EUR |
–1 738,04 |
0,00 |
–1 738,04 |
|
Spolu DE |
–9 354 737,96 |
0,00 |
–9 354 737,96 |
||||||
|
DK |
Finančný audit – prekročenie |
2006 |
prekročenie finančných stropov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–3 820 260,57 |
0,00 |
–3 820 260,57 |
|
DK |
Finančný audit – prekročenie |
2006 |
prekročenie finančných stropov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 171 734,39 |
–1 171 734,39 |
0,00 |
|
Spolu DK |
–4 991 994,96 |
–1 171 734,39 |
–3 820 260,57 |
||||||
|
ES |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2005 |
vylúčenie niektorých zvláštnych prémií na hovädzí dobytok z kontrol na mieste |
paušálny |
10 % |
EUR |
– 971,74 |
0,00 |
– 971,74 |
|
ES |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2005 |
neuplatnenie sankcií za prémiu za porážku |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–9 964,00 |
0,00 |
–9 964,00 |
|
ES |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2006 |
vylúčenie niektorých zvláštnych prémií na hovädzí dobytok z kontrol na mieste |
paušálny |
10 % |
EUR |
– 736,24 |
0,00 |
– 736,24 |
|
ES |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2006 |
neuplatnenie sankcií za prémie za porážku |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–17 601,00 |
0,00 |
–17 601,00 |
|
ES |
Prémie na mäso – hovädzie mäso |
2007 |
neuplatnenie sankcií za prémiu za porážku |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–12 770,10 |
0,00 |
–12 770,10 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky pri kontrolách na mieste a nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–2 726 605,00 |
0,00 |
–2 726 605,00 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2007 |
nedostatky pri kontrolách na mieste a nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–1 900 131,00 |
0,00 |
–1 900 131,00 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2007 |
nesprávny výpočet sankcií |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 392 090,14 |
0,00 |
– 392 090,14 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2008 |
nesprávny výpočet sankcií |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 467 281,93 |
0,00 |
– 467 281,93 |
|
ES |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
nadmerné sumy vyplatenej pomoci a nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 251 015,00 |
0,00 |
– 251 015,00 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2006 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–2 315,31 |
0,00 |
–2 315,31 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2006 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–9 850,00 |
0,00 |
–9 850,00 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2007 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–8 591,31 |
0,00 |
–8 591,31 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2007 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–14 045,00 |
0,00 |
–14 045,00 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2008 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–12 885,31 |
0,00 |
–12 885,31 |
|
ES |
Podpora na plochu |
2008 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–14 045,00 |
0,00 |
–14 045,00 |
|
ES |
Rozvoj vidieka Os 2 (2000 - 2006, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–11 968,41 |
0,00 |
–11 968,41 |
|
ES |
Olivový olej – financovanie GIS |
2005 |
neoprávnené výdavky |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 296 714,44 |
0,00 |
–1 296 714,44 |
|
Spolu ES |
–7 149 580,93 |
0,00 |
–7 149 580,93 |
||||||
|
FI |
Finančný audit – prekročenie |
2007 |
prekročenie stropov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 671 589,80 |
0,00 |
–1 671 589,80 |
|
Spolu FI |
–1 671 589,80 |
0,00 |
–1 671 589,80 |
||||||
|
GB |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky v systéme LPIS-GIS, v administratívnych postupoch pre kontroly a krížové kontroly, vo vypracovaní analýzy rizík, v uskutočňovaní kontrol na mieste a vo výpočte sankcií |
paušálny |
5 % |
GBP |
–77 020 748,00 |
–28 096 340,44 |
–48 924 407,56 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2007 |
nedostatky v systéme LPIS-GIS, v administratívnych postupoch pre kontroly a krížové kontroly, vo vypracovaní analýzy rizík, v uskutočňovaní kontrol na mieste a vo výpočte sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–48 275 334,89 |
0,00 |
–48 275 334,89 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2005 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
GBP |
– 689 685,19 |
0,00 |
– 689 685,19 |
|
GB |
Os 2 rozvoja vidieka – EPUZF (2000 – 2006, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2005 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
GBP |
– 569 887,01 |
0,00 |
– 569 887,01 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
GBP |
–11 009 183,28 |
0,00 |
–11 009 183,28 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
GBP |
– 112 386,01 |
0,00 |
– 112 386,01 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
GBP |
–9 697,79 |
0,00 |
–9 697,79 |
|
GB |
Os 2 rozvoja vidieka – EPUZF (2000 - 2006, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
GBP |
– 732 267,13 |
0,00 |
– 732 267,13 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2007 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
5 % |
EUR |
–18 600 258,71 |
0,00 |
–18 600 258,71 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2006 |
nedostatky v kontrolnom systéme, nesprávny výpočet sankcií. |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–45 966,93 |
0,00 |
–45 966,93 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2007 |
nedostatky v kontrolnom systéme, nesprávny výpočet sankcií. |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 236 631,98 |
0,00 |
– 236 631,98 |
|
GB |
Podpora na plochu |
2008 |
nedostatky v kontrolnom systéme, nesprávny výpočet sankcií. |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 231 771,95 |
0,00 |
– 231 771,95 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2006 |
nové vymedzenie |
jednorazový |
0 % |
GBP |
–73 654,20 |
0,00 |
–73 654,20 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2006 |
nesprávny výpočtový vzorec pre investorov vnútroštátnej rezervy |
jednorazový |
0 % |
GBP |
–6 454 006,67 |
0,00 |
–6 454 006,67 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2006 |
prideľovanie prostriedkov z vnútroštátnej rezervy podľa kategórie investorov |
paušálny |
10 % |
GBP |
–5 808 606,00 |
–2 904 303,00 |
–2 904 303,00 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2006 |
noví poľnohospodári |
paušálny |
10 % |
GBP |
–1 023 521,91 |
– 511 760,96 |
– 511 760,95 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2007 |
nové vymedzenie |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–49 868,01 |
0,00 |
–49 868,01 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2007 |
nesprávny výpočtový vzorec pre investorov vnútroštátnej rezervy |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–8 768 128,77 |
0,00 |
–8 768 128,77 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2007 |
paušálna oprava pre prideľovanie prostriedkov z vnútroštátnej rezervy podľa kategórie investorov |
paušálny |
10 % |
EUR |
–7 891 315,89 |
–1 578 263,18 |
–6 313 052,71 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2007 |
paušálna oprava pre nových poľnohospodárov |
paušálny |
10 % |
EUR |
–2 225 441,01 |
– 445 088,20 |
–1 780 352,81 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2008 |
nové vymedzenie |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–4 669,16 |
0,00 |
–4 669,16 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2008 |
nesprávny výpočtový vzorec pre investorov vnútroštátnej rezervy |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–7 190 363,64 |
0,00 |
–7 190 363,64 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2008 |
paušálna oprava pre prideľovanie prostriedkov z vnútroštátnej rezervy podľa kategórie investorov |
paušálny |
10 % |
EUR |
–6 471 327,27 |
0,00 |
–6 471 327,27 |
|
GB |
Priama neviazaná pomoc (režim jednotnej platby - SPS) |
2008 |
paušálna oprava pre nových poľnohospodárov |
paušálny |
10 % |
EUR |
–4 438 172,99 |
0,00 |
–4 438 172,99 |
|
GB |
Zúčtovanie |
2006 |
chyby v transakciách LMCS |
jednorazový |
0 % |
GBP |
–62 928,00 |
0,00 |
–62 928,00 |
|
Spolu GB (GBP) |
– 103 566 571,19 |
–31 512 404,40 |
–72 054 166,79 |
||||||
|
Spolu GB (EUR) |
– 104 429 251,20 |
–2 023 351,38 |
– 102 405 899,82 |
||||||
|
HU |
Vývozné náhrady - cukor a izoglukóza |
2006 |
nedostatočné odoberanie vzoriek a analýza cukru vyvážaného s náhradou |
paušálny |
2 % |
HUF |
–31 662 787,54 |
0,00 |
–31 662 787,54 |
|
HU |
Vývozné náhrady - cukor a izoglukóza |
2007 |
nedostatočné odoberanie vzoriek a analýza cukru vyvážaného s náhradou |
paušálny |
2 % |
HUF |
–4 239 145,14 |
0,00 |
–4 239 145,14 |
|
HU |
Verejné skladovanie - cukor |
2005 |
nesprávny výmenný kurz |
jednorazový |
0 % |
HUF |
–3 342 018,00 |
0,00 |
–3 342 018,00 |
|
HU |
Verejné skladovanie - obilniny |
2005 |
úprava množstva na prevzatie na mieste v roku 2004/2005 |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 335 107,00 |
0,00 |
– 335 107,00 |
|
HU |
Verejné skladovanie - cukor |
2006 |
započítanie DPH do nákupnej hodnoty cukru |
jednorazový |
0 % |
HUF |
–2 955 303 504,00 |
0,00 |
–2 955 303 504,00 |
|
HU |
Finančný audit – prekročenie |
2007 |
prekročenie stropov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 553 836,42 |
–1 652 789,71 |
98 953,29 |
|
Spolu HU (HUF) |
–2 994 547 454,68 |
0,00 |
–2 994 547 454,68 |
||||||
|
Spolu HU (EUR) |
–1 888 943,42 |
–1 652 789,71 |
– 236 153,71 |
||||||
|
LU |
Priame platby |
2006 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
EUR |
– 645 946,68 |
0,00 |
– 645 946,68 |
|
LU |
Priame platby |
2007 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
paušálny |
2 % |
EUR |
–2 488,50 |
0,00 |
–2 488,50 |
|
LU |
Priame platby |
2007 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 153 075,60 |
0,00 |
– 153 075,60 |
|
LU |
Rozvoj vidieka Os 2 (2000 - 2006, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2007 |
nedostatky v LPIS-GIS a pri kontrolách na mieste |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–30 690,90 |
0,00 |
–30 690,90 |
|
Spolu LU |
– 832 201,68 |
0,00 |
– 832 201,68 |
||||||
|
SK |
Verejné skladovanie - obilniny |
2005 |
nedostatky pri analýze kvality skladovaných obilnín |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–45 853,00 |
0,00 |
–45 853,00 |
|
Spolu SK |
–45 853,00 |
0,00 |
–45 853,00 |
||||||
ROZPOČTOVÁ POLOŽKA 6 7 1 1
|
ČŠ |
Opatrenie |
Rozp. rok |
Zdôvodnenie |
Typ |
% |
Mena |
Suma |
Zrážky |
Finančný dosah |
|
ES |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2007 |
nadmerné sumy vyplatenej pomoci a nesprávny výpočet sankcií |
paušálny |
2 % |
EUR |
–1 973,00 |
0,00 |
–1 973,00 |
|
ES |
Rozvoja vidieka EPFRV Os 2 (2007 - 2013, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2007 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–18 028,45 |
0,00 |
–18 028,45 |
|
ES |
Rozvoja vidieka EPFRV Os 2 (2007 – 2013, opatrenia týkajúce sa plochy) |
2008 |
LPIS nebol aktualizovaný o zistenia z kontrol |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–49 464,87 |
0,00 |
–49 464,87 |
|
Spolu ES |
–69 466,32 |
0,00 |
–69 466,32 |
||||||
ROZPOČTOVÁ POLOŽKA 6 5 0 0
|
ČŠ |
Opatrenie |
Rozp. rok |
Zdôvodnenie |
Typ opravy |
% |
Mena |
Suma |
Zrážky |
Finančný dosah |
|
SI |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2005 |
neskoré uplatnenie overovaích a vymáhacích postupov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
–1 354 253,00 |
0,00 |
–1 354 253,00 |
|
SI |
Rozvoj vidieka – záručná sekcia – sprievodné opatrenia (opatrenia týkajúce sa plochy) |
2006 |
neskoré uplatnenie overovaích a vymáhacích postupov |
jednorazový |
0 % |
EUR |
– 926 607,00 |
0,00 |
– 926 607,00 |
|
Spolu SI |
–2 280 860,00 |
0,00 |
–2 280 860,00 |
||||||