This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2012/037E/01
Minutes of the sitting of 12 October 2011
Protokół posiedzenia w dniu 12 października 2011 r.
Protokół posiedzenia w dniu 12 października 2011 r.
Dz.U. C 37E z 10.2.2012, p. 1–20
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
10.2.2012 |
PL |
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej |
CE 37/1 |
Środa, 12 października 2011 r.
PROTOKÓŁ POSIEDZENIA W DNIU 12 PAŹDZIERNIKA 2011 R.
2012/C 37 E/01
Spis treści
1. |
Wznowienie sesji |
2. |
Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia |
3. |
Oficjalne powitanie |
4. |
Oświadczenia Przewodniczącego |
5. |
Pytania ustne i oświadczenia pisemne (składanie dokumentów) |
6. |
Działania podjęte w związku ze stanowiskami i rezolucjami Parlamentu |
7. |
Teksty porozumień przekazane przez Radę |
8. |
Środki wykonawcze (art. 88 Regulaminu) |
9. |
Oświadczenia pisemne, które straciły ważność |
10. |
Skład Parlamentu |
11. |
Sytuacja w Palestynie (pisemne oświadczenie) |
12. |
Składanie dokumentów |
13. |
Porządek obrad |
14. |
Przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej (23 października 2011 r.) (debata) |
15. |
Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do Schengen (debata) |
16. |
Sytuacja w Jemenie, Bahrajnie, Syrii i Egipcie (debata) |
17. |
Bieżące wydarzenia na Ukrainie (debata) |
18. |
Jednominutowe wystąpienia w znaczących kwestiach politycznych |
19. |
Subskrypcja przez UE dodatkowych udziałów w kapitale Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) ***I (debata) |
20. |
Ubezpieczeniowe systemy gwarancyjne (krótkie przedstawienie) |
21. |
Stosowanie zasady pomocniczości po wejściu w życie traktatu lizbońskiego (debata) |
22. |
Porządek obrad następnego posiedzenia |
23. |
Zamknięcie posiedzenia |
LISTA OBECNOŚCI
PROTOKÓŁ POSIEDZENIA W DNIU 12 PAŹDZIERNIKA 2011 R.
PRZEWODNICTWO: Jerzy BUZEK
Przewodniczący
1. Wznowienie sesji
Posiedzenie zostało otwarte o godzinie 15:00.
*
* *
Głos zabrał Struan Stevenson, który – nawiązując do ostatnich niepokojących informacji o Iranie opublikowanych przez międzynarodową prasę – zwrócił się do Konferencji Przewodniczących o odwołanie wizyty delegacji Parlamentu w Teheranie. Głos zabrał również Potito Salatto, który przyłączył się do tego wniosku (Przewodniczący przyjął to do wiadomości).
2. Zatwierdzenie protokołu poprzedniego posiedzenia
Protokół poprzedniego posiedzenia został zatwierdzony.
*
* *
Gaston Franco poinformował, że był obecny podczas posiedzenia w dniu 26 września 2011 r., lecz jego nazwisko nie figuruje na liście obecności.
3. Oficjalne powitanie
W imieniu Parlamentu Przewodniczący przywitał delegację parlamentu Libanu w składzie: pp. Kabbaniego, Bazziego i Pakradouiniana, którzy zasiedli na trybunie honorowej.
4. Oświadczenia Przewodniczącego
Przewodniczący złożył oświadczenie, w którym pochwalił stopniową stabilizację sytuacji w Libii, wyrażając jednak zaniepokojenie sytuacją humanitarną uchodźców i przesiedleńców. Wyraził ponadto zadowolenie z organizacji pierwszych wolnych wyborów w Tunezji i zapowiedział wizytę w obu krajach w następnych tygodniach.
Wyraził również zaniepokojenie sytuacją w Egipcie, w szczególności przypadkami przemocy w kraju i zagrożeń dla bezpieczeństwa mniejszości religijnych.
Przewodniczący potępił brutalne represje rządów w Jemenie i Syrii wobec społeczeństwa i zaapelował do międzynarodowej społeczności, by sprzeciwiła się tym represjom i wsparła demokratyczne przemiany w tych dwóch krajach.
Przewodniczący wyraził zaniepokojenie skazaniem byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko na karę siedmiu lat więzienia z powodów politycznych.
5. Pytania ustne i oświadczenia pisemne (składanie dokumentów)
Następujące dokumenty zostały złożone:
1) |
pytania ustne (art. 115 Regulaminu)
|
2) |
pisemne oświadczenia celem wpisania ich do rejestru (art. 123 Regulaminu)
|
6. Działania podjęte w związku ze stanowiskami i rezolucjami Parlamentu
Komunikat Komisji w sprawie działań podjętych w wyniku stanowisk i rezolucji przyjętych przez Parlament podczas sesji w maju oraz sesji I i II w czerwcu 2011 r. jest dostępny na stronie internetowej Séance en direct.
7. Teksty porozumień przekazane przez Radę
Rada przekazała poświadczoną kopię następującego dokumentu:
— |
uzgodnienia między Unią Europejską a Republiką Islandii, Księstwem Liechtensteinu, Królestwem Norwegii oraz Konfederacją Szwajcarską w sprawie udziału tych państw w pracach komitetów wspierających Komisję Europejską w sprawowaniu jej kompetencji wykonawczych w odniesieniu do wprowadzania wżycie, stosowania i rozwoju dorobku Schengen. |
8. Środki wykonawcze (art. 88 Regulaminu)
Parlamentowi przekazano następujące projekty aktów wykonawczych podlegających procedurze regulacyjnej połączonej z kontrolą:
— |
Rozporządzenie Komisji (UE) nr …/… z XXX w sprawie elektronicznych instrukcji używania wyrobów medycznych (D014464/02 – 2011/2861(RPS) - termin: 30/12/2011 r.)
|
— |
Dyrektywa Komisji …/…/UE zmieniająca dyrektywę 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w celu włączenia tlenku miedzi (II), wodorotlenku miedzi (II) oraz węglanu diwodorotlenku miedzi (II) jako substancji czynnych do załącznika I do tej dyrektywy (D014826/02 - 2011/2856(RPS) - termin: 30/12/2011 r.)
|
— |
Rozporządzenie Komisji (UE) nr …/… zmieniające załącznik I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 689/2008 dotyczącego wywozu i przywozu niebezpiecznych chemikaliów (D015891/01 - 2011/2862(RPS) - termin: 05/01/2012 r.)
|
— |
Decyzja Komisji dotycząca niewłączania niektórych substancji do załącznika I, IA i IB do dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych (D016078/01 - 2011/2857(RPS) - termin: 30/12/2011 r.)
|
— |
Decyzja Komisji z XXX dotycząca niewłączania flufenoksuronu do celów jego stosowania w produktach typu 18 do załącznika I, IA ani IB do dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej wprowadzania do obrotu produktów biobójczych (D016079/02 - 2011/2859(RPS) - termin: 30/12/2011 r.)
|
— |
Dyrektywa Komisji …/…/UE z XXX zmieniająca dyrektywę 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w celu włączenia bendiokarbu jako substancji czynnej do załącznika I do tej dyrektywy (D016081/02 - 2011/2858(RPS) - termin: 30/12/2011 r.)
|
— |
Rozporządzenie Komisji (UE) nr …/… zmieniające załącznik II do rozporządzenia (WE) nr 998/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do wpisu dotyczącego Stanów Zjednoczonych w wykazie państw i terytoriów (D016110/02 - 2011/2863(RPS) - termin: 06/01/2012 r.)
|
— |
Rozporządzenie Komisji (UE) nr …/… z XXX w sprawie wykonania rozporządzenia (WE) nr 1177/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego statystyk Wspólnoty w sprawie dochodów i warunków życia (EU-SILC) w odniesieniu do wykazu dodatkowych zmiennych obowiązkowych na 2013 r. odnoszących się do dobrego samopoczucia (D016188/01 - 2011/2854(RPS) - termin: 29/12/2011 r.)
|
9. Oświadczenia pisemne, które straciły ważność
Na mocy art. 123 ust. 5 Regulaminu oświadczenia pisemne nr 0028/2011, 0029/2011, 0030/2011, 0031/2011, 0032/2011 straciły ważność, ponieważ nie uzyskały wymaganej liczby podpisów.
10. Skład Parlamentu
Lena Ek poinformowała o powołaniu jej do szwedzkiego rządu.
Parlament przyjął tę informację do wiadomości i zgodnie z art. 4 ust. 1 i 4 Regulaminu stwierdził wakat ze skutkiem od dnia 29 września 2011 r.
Zgodnie z art. 13 ust. 4 Aktu dotyczącego wyborów przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego w powszechnych wyborach bezpośrednich Parlament zwrócił się do właściwych władz szwedzkich o podanie nazwiska osoby powołanej do obsadzenia zwolnionego miejsca.
11. Sytuacja w Palestynie (pisemne oświadczenie)
Przewodniczący poinformował, że oświadczenie pisemne nr 0027/2011 w sprawie uznania państwa palestyńskiego przez Unię Europejską stało się bezprzedmiotowe w związku z przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego z dnia 29 września 2011 r. w sprawie sytuacji w Palestynie (P7_TA-PROV(2011)0429) i zostało wycofane przez jego autorów.
12. Składanie dokumentów
Złożono następujące dokumenty:
1) |
przez Radę i Komisję
|
2) |
przez posłów, projekty rezolucji (art. 120 Regulaminu)
|
13. Porządek obrad
Zgodnie z porządkiem obrad przystąpiono do ustalenia porządku prac.
Rozdano końcowy projekt porządku obrad posiedzeń plenarnych podczas pierwszej sesji październikowej (PE 473.261/PDOJ), w którym zaproponowano następujące zmiany (art. 140 Regulaminu):
|
Środa
|
|
Czwartek Uwzględnienie w turze głosowania sprawozdania Sharon Bowles w sprawie mianowania członka zarządu Europejskiego Banku Centralnego (A7-0337/2011). Nie przewidziano żadnego terminu składania poprawek. |
Parlament przyjął te propozycje
Niniejszym porządek obrad został ustalony.
Wystąpienie
Bruno Gollnisch w sprawie działań sił NATO w Libii.
14. Przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej (23 października 2011 r.) (debata)
Oświadczenia Rady i Komisji: Przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej (23 października 2011 r.)
Mikołaj Dowgielewicz (urzędujący przewodniczący Rady) złożył oświadczenie.
Przewodniczący powitał Nicolaia Wammena, duńskiego ministra ds. europejskich, który zasiadł na trybunie honorowej.
José Manuel Barroso (Przewodniczący Komisji) złożył oświadczenie.
Głos zabrali: Joseph Daul w imieniu grupy PPE, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Liisa Jaakonsaari, Martin Schulz w imieniu grupy S&D, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez William (The Earl of) Dartmouth, Guy Verhofstadt w imieniu grupy ALDE, i Rebecca Harms w imieniu grupy Verts/ALE.
PRZEWODNICTWO: Gianni PITTELLA
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Jan Zahradil w imieniu grupy ECR, Lothar Bisky w imieniu grupy GUE/NGL, Nigel Farage w imieniu grupy EFD, Bruno Gollnisch niezrzeszony, Martin Schulz, aby sprecyzować swoje wcześniejsze wystąpienie, Markus Ferber, Hannes Swoboda, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Monika Flašíková Beňová, Sylvie Goulard, Philippe Lamberts, Timothy Kirkhope, João Ferreira, Jaroslav Paška, Barry Madlener, Mario Mauro, Stephen Hughes, Alexander Graf Lambsdorff, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Charalampos Angourakis, Nikolaos Chountis, Niki Tzavela, Diane Dodds, Jean-Paul Gauzès, Juan Fernando López Aguilar, Georgios Toussas, Ildikó Gáll-Pelcz, Csaba Sándor Tabajdi, Paulo Rangel, Anni Podimata, Marietta Giannakou, Pervenche Berès i Othmar Karas.
PRZEWODNICTWO: Jerzy BUZEK
Przewodniczący
Głos zabrali: Roberto Gualtieri, Marianne Thyssen i Gunnar Hökmark.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Sharon Bowles, Monika Flašíková Beňová, Elisa Ferreira, Marisa Matias, Franz Obermayr, Corina Crețu, Andrew Henry William Brons i Ana Gomes.
Głos zabrał Olli Rehn (wiceprzewodniczący Komisji).
PRZEWODNICTWO: Giles CHICHESTER
Wiceprzewodniczący
Głos zabrał Mikołaj Dowgielewicz.
Projekty rezolucji złożone na podstawie art. 110 ust. 2 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Joseph Daul i Corien Wortmann-Kool w imieniu grupy PPE, Martin Schulz, Stephen Hughes i Udo Bullmann w imieniu grupy S&D, Guy Verhofstadt i Sylvie Goulard w imieniu grupy ALDE, Rebecca Harms i Philippe Lamberts w imieniu grupy Verts/ALE, w sprawie przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej (23 października 2011 r.) (B7-0534/2011); |
— |
Kay Swinburne, Ryszard Czarnecki, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Tadeusz Cymański i Konrad Szymański w imieniu grupy ECR, w sprawie przygotowań do posiedzenia Rady Europejskiej w dniu 23 października 2011 r. (B7-0535/2011); |
— |
Lothar Bisky w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie przygotowania do posiedzenia Rady Europejskiej (23 października 2011 r.) (B7-0536/2011). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: pkt 6.9 protokołu z dnia 13.10.2011.
15. Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do Schengen (debata)
Pytanie ustne (O-000218/2011) które zadali: Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano i Gianni Vattimo, w imieniu grupy politycznej ALDE, do Rady: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0628/2011)
Pytanie ustne (O-000221/2011) które zadali: Cornelia Ernst, Willy Meyer i Marie-Christine Vergiat, w imieniu grupy politycznej GUE/NGL, do Rady: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0629/2011)
Pytanie ustne (O-000222/2011) które zadali: Cornelia Ernst, Willy Meyer i Marie-Christine Vergiat, w imieniu grupy politycznej GUE/NGL, do Komisji: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0630/2011)
Pytanie ustne (O-000223/2011) które zadali: Claude Moraes, Ioan Enciu i Iliana Malinova Iotova w imieniu grupy S&D, do Rady: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0439/2011)
Pytanie ustne (O-000224/2011) które zadali: Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou i Manfred Weber w imieniu grupy PPE, do Rady: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0440/2011)
Pytanie ustne (O-000225/2011) które zadali: Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Mariya Nedelcheva, Monica Luisa Macovei, Elena Oana Antonescu, Simon Busuttil, Georgios Papanikolaou i Manfred Weber w imieniu grupy PPE, do Komisji: Przystąpienie Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0621/2011)
Pytanie ustne (O-000234/2011) które zadała Mara Bizzotto w imieniu grupy EFD, do Rady: Wejście Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0631/2011)
Pytanie ustne (O-000235/2011) które zadała Mara Bizzotto w imieniu grupy EFD, do Komisji: Wejście Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0632/2011)
Renate Weber, Marie-Christine Vergiat, Claude Moraes, Marian-Jean Marinescu i Mara Bizzotto zadali pytania ustne.
Piotr Stachańczyk (urzędujący przewodniczący Rady) i Cecilia Malmström (członkini Komisji) odpowiedzieli na pytania.
Głos zabrali: Simon Busuttil w imieniu grupy PPE, Iliana Malinova Iotova w imieniu grupy S&D, Sarah Ludford w imieniu grupy ALDE, Tatjana Ždanoka w imieniu grupy Verts/ALE, Timothy Kirkhope w imieniu grupy ECR, Dimitar Stoyanov niezrzeszony, Carlos Coelho, Ioan Enciu, Stanimir Ilchev, Judith Sargentini, Peter van Dalen, który odpowiedział również na dwa pytania zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Dimitar Stoyanov i Corina Crețu, Philip Claeys, który odpowiedział również na dwa pytania zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Victor Boștinaru i Monika Flašíková Beňová, Andrey Kovatchev, Mitro Repo, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Csanád Szegedi, Sari Essayah, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Ioan Enciu, Emine Bozkurt, Kinga Gál, Juan Fernando López Aguilar, Monika Hohlmeier, Monika Flašíková Beňová, Georgios Papanikolaou, Tanja Fajon i Anna Hedh.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Eduard Kukan, Silvia-Adriana Țicău, Elena Oana Antonescu, Ioan Mircea Pașcu, Mariya Nedelcheva i Csaba Sándor Tabajdi.
Głos zabrali: Cecilia Malmström i Piotr Stachańczyk.
Projekty rezolucji złożone na podstawie art. 115 ust. 5 Regulaminu na zakończenie debaty:
— |
Marian-Jean Marinescu, Andrey Kovatchev, Carlos Coelho, Manfred Weber, Simon Busuttil, Monica Luisa Macovei, Mariya Nedelcheva, Elena Oana Antonescu, Georgios Papanikolaou i Véronique Mathieu w imieniu grupy PPE, Claude Moraes, Ioan Enciu, Iliana Malinova Iotova i Liisa Jaakonsaari w imieniu grupy S&D, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Alexander Alvaro, Cecilia Wikström, Sarah Ludford, Filiz Hakaeva Hyusmenova, Stanimir Ilchev, Louis Michel, Metin Kazak, Sonia Alfano, Gianni Vattimo i Nathalie Griesbeck w imieniu grupy ALDE, Tatjana Ždanoka i Judith Sargentini w imieniu grupy Verts/ALE, Cornelia Ernst w imieniu grupy GUE/NGL, w sprawie przystąpienia Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0532/2011); |
— |
Mara Bizzotto i Nikolaos Salavrakos w imieniu grupy EFD, w sprawie przystąpienia Bułgarii i Rumunii do strefy Schengen (B7-0533/2011). |
Debata została zamknięta.
Głosowanie: 13 października 2011.
16. Sytuacja w Jemenie, Bahrajnie, Syrii i Egipcie (debata)
Oświadczenie Wiceprzewodniczącej Komisji / Wysokiej Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa: Sytuacja w Jemenie, Bahrajnie, Syrii i Egipcie
Catherine Ashton (Wiceprzewodnicząca Komisji/ Wysoka Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa) złożył oświadczenie.
PRZEWODNICTWO: Libor ROUČEK
Wiceprzewodniczący
Głos zabrali: Hans-Gert Pöttering w imieniu grupy PPE, Kristian Vigenin w imieniu grupy S&D, Kristiina Ojuland w imieniu grupy ALDE, Barbara Lochbihler w imieniu grupy Verts/ALE, Charles Tannock w imieniu grupy ECR, Marisa Matias w imieniu grupy GUE/NGL, Fiorello Provera w imieniu grupy EFD, Francisco José Millán Mon, Richard Howitt, Marietje Schaake, Rui Tavares, Konrad Szymański, Bastiaan Belder, Andrzej Grzyb, Maria Eleni Koppa, Marian Harkin, Ashley Fox, Magdi Cristiano Allam, Tunne Kelam, Alf Svensson i Laima Liucija Andrikienė.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Zuzana Roithová, Ana Gomes, Ilda Figueiredo, Anna Záborská, Mario Mauro i Monika Flašíková Beňová.
Głos zabrał Catherine Ashton.
Projekty rezolucji, które mają zostać złożone zgodnie z art. 110 ust. 2 Regulaminu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
Debata została zamknięta.
Głosowanie: kolejna sesja.
17. Bieżące wydarzenia na Ukrainie (debata)
Oświadczenie Wiceprzewodniczącej Komisji / Wysokiej Przedstawiciel Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa: Bieżące wydarzenia na Ukrainie
Catherine Ashton (wiceprzewodnicząca Komisji/Wysoka Przedstawiciel Unii Europejskiej do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa) złożył oświadczenie.
PRZEWODNICTWO: Anni PODIMATA
Wiceprzewodnicząca
Głos zabrali: Jacek Saryusz-Wolski w imieniu grupy PPE, Hannes Swoboda w imieniu grupy S&D, Johannes Cornelis van Baalen w imieniu grupy ALDE, Rebecca Harms w imieniu grupy Verts/ALE, Marek Henryk Migalski w imieniu grupy ECR, Andreas Mölzer niezrzeszony, Michael Gahler, Marek Siwiec, Cristian Dan Preda, Kristian Vigenin i Krzysztof Lisek.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Bogusław Sonik, Csaba Sándor Tabajdi, Kristiina Ojuland, Charles Tannock, Jaroslav Paška, Dimitar Stoyanov, który odpowiedział również na pytanie zadane zgodnie z procedurą „niebieskiej kartki” przez Charles Tannock, Andrzej Grzyb, Csanád Szegedi i Csaba Sógor.
Głos zabrała Catherine Ashton.
Projekty rezolucji, które mają zostać złożone zgodnie z art. 110 ust. 2 Regulaminu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.
Debata została zamknięta.
Głosowanie: kolejna sesja.
18. Jednominutowe wystąpienia w znaczących kwestiach politycznych
Na podstawie art. 150 Regulaminu następujący posłowie w jednominutowych wystąpieniach zwrócili uwagę Parlamentu na ważne kwestie polityczne:
János Áder, Monika Flašíková Beňová, Niccolò Rinaldi, Catherine Grèze, Miguel Portas, Csanád Szegedi, Elena Băsescu, Csaba Sándor Tabajdi, Marisa Matias, Monika Smolková i Krišjānis Kariņš.
PRZEWODNICTWO: Isabelle DURANT
Wiceprzewodnicząca
Petru Constantin Luhan, Kinga Gál, Dominique Riquet, Antonio Masip Hidalgo, Kristian Vigenin i Charalampos Angourakis.
19. Subskrypcja przez UE dodatkowych udziałów w kapitale Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) ***I (debata)
Sprawozdanie w sprawie wniosku dotyczącego decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie subskrypcji przez Unię Europejską dodatkowych udziałów w kapitale Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) w następstwie decyzji o podwyższeniu tego kapitału [COM(2011)0034 - C7-0038/2011- 2011/0014(COD)] - Komisja Gospodarcza i Monetarna. Sprawozdawczyni: Sharon Bowles (A7-0227/2011)
Olle Schmidt (w zastępstwie sprawozdawczyni) przedstawił sprawozdanie.
Głos zabrał Olli Rehn (członek Komisji).
Głos zabrali: Burkhard Balz w imieniu grupy PPE, George Sabin Cutaș w imieniu grupy S&D, i Ivo Strejček w imieniu grupy ECR.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Elena Băsescu, Monika Flašíková Beňová i Jaroslav Paška.
Głos zabrali: Olli Rehn i Olle Schmidt.
Debata została zamknięta.
Głosowanie: 13 października 2011.
20. Ubezpieczeniowe systemy gwarancyjne (krótkie przedstawienie)
Sprawozdanie w sprawie ubezpieczeniowych systemów gwarancyjnych [2011/2010(INI)] - Komisja Gospodarcza i Monetarna. Sprawozdawca: Peter Skinner (A7-0243/2011)
Antolín Sánchez Presedo (zastępca sprawozdawczyni) dokonał prezentacji.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Vicky Ford, Monika Flašíková Beňová, Elena Băsescu, Seán Kelly, Jaroslav Paška i Miroslav Mikolášik.
Głos zabrał Olli Rehn (członek Komisji).
Punkt został zamknięty.
Głosowanie: 13 października 2011.
21. Stosowanie zasady pomocniczości po wejściu w życie traktatu lizbońskiego (debata)
Pytanie ustne (O-000230/2011) które zadali: Michael Theurer, Alexandra Thein, Silvana Koch-Mehrin i Andrew Duff w imieniu grupy ALDE, do Komisji: Stosowanie zasady pomocniczości po wejściu w życie traktatu lizbońskiego (B7-0622/2011)
Silvana Koch-Mehrin zadała pytanie ustne.
Maroš Šefčovič (wiceprzewodniczący Komisji) odpowiedział na pytanie ustne
Głos zabrała Monika Flašíková Beňová w imieniu grupy S&D.
Zgodnie z procedurą pytań z sali głos zabrali: Elena Băsescu, Izaskun Bilbao Barandica, João Ferreira, Dimitar Stoyanov i Seán Kelly.
Głos zabrał Maroš Šefčovič.
Debata została zamknięta.
22. Porządek obrad następnego posiedzenia
Ustalono porządek obrad posiedzenia następnego dnia (dokument „Porządek obrad” PE 473.261/OJJE).
23. Zamknięcie posiedzenia
Posiedzenie zostało zamknięte o godzinie 22:05.
Klaus Welle
Sekretarz Generalny
Jerzy Buzek
Przewodniczący
Środa, 12 października 2011 r.
LISTA OBECNOŚCI
Podpisali:
Áder, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antoniozzi, Arias Echeverría, Arif, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Audy, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Bartolozzi, Băsescu, Bastos, Batten, Bauer, Belder, Belet, Bélier, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Binev, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Bonsignore, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Capoulas Santos, Caronna, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Castex, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Colman, Comi, Corazza Bildt, Correia De Campos, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cutaș, Cymański, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dantin, Dati, Daul, David, Davies, De Angelis, De Backer, De Castro, Dehaene, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, El Khadraoui, Elles, Enciu, Engel, Engström, Eppink, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Farage, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glattfelder, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, de Grandes Pascual, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Häfner, Haglund, Fiona Hall, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harbour, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hudghton, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, in 't Veld, Iotova, Iovine, Iturgaiz Angulo, Ivan, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kamall, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kelam, Keller, Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Landsbergis, Lange, de Lange, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Le Hyaric, Leichtfried, Leinen, Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Liberadzki, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, McAvan, McCarthy, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Méndez de Vigo, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Morvai, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nattrass, Nedelcheva, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Nicholson, Nicolai, Niculescu, Niebler, van Nistelrooij, Nitras, Nuttall, Obermayr, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Peillon, Perello Rodriguez, Pietikäinen, Pirillo, Pirker, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Portas, Pöttering, Poupakis, Preda, Prodi, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salatto, Salvini, Sánchez Presedo, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Schwab, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skrzydlewska, Skylakakis, Smith, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Emil Stoyanov, Strejček, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Svensson, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tavares, Taylor, Teixeira, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Vlasto, Voss, Wallis, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weisgerber, Werthmann, Westlund, Westphal, Wieland, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zala, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zanoni, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Zver, Zwiefka