Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017R0461

Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/461 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiające wykonawcze standardy techniczne dotyczące wspólnych procedur, formularzy i szablonów na potrzeby procesu konsultacji między odpowiednimi właściwymi organami w odniesieniu do planowanych nabyć znacznych pakietów akcji instytucji kredytowych, o którym mowa w art. 24 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE (Tekst mający znaczenie dla EOG. )

C/2017/1612

Dz.U. L 72 z 17.3.2017, p. 57–65 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2017/461/oj

17.3.2017   

PL

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

L 72/57


ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2017/461

z dnia 16 marca 2017 r.

ustanawiające wykonawcze standardy techniczne dotyczące wspólnych procedur, formularzy i szablonów na potrzeby procesu konsultacji między odpowiednimi właściwymi organami w odniesieniu do planowanych nabyć znacznych pakietów akcji instytucji kredytowych, o którym mowa w art. 24 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE w sprawie warunków dopuszczenia instytucji kredytowych do działalności oraz nadzoru ostrożnościowego nad instytucjami kredytowymi i firmami inwestycyjnymi, zmieniającą dyrektywę 2002/87/WE i uchylającą dyrektywy 2006/48/WE oraz 2006/49/WE (1), w szczególności jej art. 22 ust. 9,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Należy określić wspólne procedury, formularze i szablony, aby zapewnić właściwym organom możliwość dokonania dokładnej oceny zgłoszeń planowanych bezpośrednich lub pośrednich nabyć lub zwiększeń znacznych pakietów akcji instytucji kredytowych, w przypadku gdy potencjalnym nabywcą jest nadzorowany podmiot z innego państwa członkowskiego lub sektora, jednostka dominująca takiego nadzorowanego podmiotu bądź osoba fizyczna lub prawna kontrolująca taki nadzorowany podmiot. W takich przypadkach odpowiednie właściwe organy powinny konsultować się ze sobą i przekazywać sobie nawzajem informacje, o które wystąpiły, oraz wszelkie inne istotne informacje.

(2)

Zgodnie z art. 14 ust. 2 dyrektywy 2013/36/UE proces konsultacji, o którym mowa w art. 24 tej dyrektywy, ma również zastosowanie w przypadku oceny akcjonariuszy i udziałowców instytucji kredytowej do celów udzielenia zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez instytucję kredytową. Wspólne procedury, formularze i szablony powinny zatem umożliwić konsultacje między odpowiednimi właściwymi organami, w przypadku gdy ocenę akcjonariuszy lub udziałowców posiadających znaczne pakiety akcji przeprowadza się w ramach oceny wniosków o udzielenie instytucjom kredytowym zezwolenia.

(3)

W celu ułatwienia współpracy między właściwymi organami oraz zapewnienia wydajnego przebiegu procesu wymiany informacji między nimi właściwe organy powinny wyznaczyć wyspecjalizowane punkty kontaktowe do celów procesu konsultacji, o którym mowa w art. 24 dyrektywy 2013/36/UE, oraz podawać informacje na ich temat do wiadomości publicznej na swoich stronach internetowych.

(4)

Należy określić procedury konsultacji zawierające wyraźnie określone terminy w celu zapewnienia szybkiej i skutecznej współpracy między właściwymi organami.

(5)

Wspomniane procedury konsultacji powinny również zapewniać współpracę między właściwymi organami i ich współdziałanie na rzecz udoskonalenia procesu konsultacji poprzez propagowanie, w stosownych przypadkach, wymiany informacji zwrotnych na temat jakości i przydatności otrzymywanych informacji.

(6)

Podstawę niniejszego rozporządzenia stanowi projekt wykonawczych standardów technicznych przedstawiony Komisji przez Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EUNB).

(7)

EUNB przeprowadził otwarte konsultacje publiczne na temat projektu wykonawczych standardów technicznych, który stanowi podstawę niniejszego rozporządzenia, dokonał analizy potencjalnych powiązanych kosztów i korzyści oraz zwrócił się o wydanie opinii do Bankowej Grupy Interesariuszy powołanej na podstawie art. 37 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 (2),

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Przedmiot

Niniejsze rozporządzenie ustanawia wspólne procedury, formularze i szablony na potrzeby procesu konsultacji, o którym mowa w art. 24 dyrektywy 2013/36/UE, między:

a)

właściwym organem właściwym dla istniejącej instytucji kredytowej, w stosunku do której planuje się dokonać nabycia lub zwiększenia znacznego pakietu akcji, lub właściwym organem, który jest odpowiedzialny za udzielenie zezwolenia na rozpoczęcie działalności przez instytucję kredytową („organ wnioskujący”), a;

b)

odpowiednim właściwym organem właściwym dla potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca, w przypadku gdy ten potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec należy do jednej z kategorii, o których mowa w art. 24 ust. 1 lit. a), b) i c) dyrektywy 2013/36/UE („organ współpracujący”).

Artykuł 2

Wyznaczone punkty kontaktowe

Do celów procesu konsultacji, o którym mowa w art. 24 dyrektywy 2013/36/UE, odpowiedni właściwy organ wyznacza – wskazując w tym celu pojedynczy adres wyspecjalizowanego działu lub adres poczty elektronicznej – punkty kontaktowe odpowiedzialne za przyjmowanie i wysyłanie powiadomień o konsultacjach i innego rodzaju korespondencji zgodnie z niniejszym rozporządzeniem oraz podaje informacje o tych punktach kontaktowych do wiadomości publicznej na swoich stronach internetowych.

Artykuł 3

Powiadomienie o konsultacjach

1.   Organ wnioskujący przesyła organowi współpracującemu powiadomienie o konsultacjach możliwie jak najszybciej po otrzymaniu powiadomienia, o którym mowa w art. 22 ust. 1 dyrektywy 2013/36/UE, a w każdym razie nie później niż w terminie 10 dni roboczych od rozpoczęcia okresu oceny, o którym mowa w art. 22 ust. 2 akapit drugi tej dyrektywy.

2.   Jeżeli ocenę przewidzianą w art. 23 ust. 1 dyrektywy 2013/36/UE przeprowadza się w ramach oceny wniosku o udzielenie instytucji kredytowej zezwolenia na rozpoczęcie działalności, organ wnioskujący przesyła organowi współpracującemu powiadomienie o konsultacjach możliwie jak najszybciej po otrzymaniu tego wniosku, a w każdym razie nie później niż w terminie 10 dni roboczych od otrzymania kompletnych informacji, o których mowa w art. 15 dyrektywy 2013/36/UE.

3.   Organ wnioskujący przesyła powiadomienia o konsultacjach, o których mowa w ust. 1 i 2, w formie pisemnej pocztą, faksem lub przy użyciu bezpiecznych środków łączności elektronicznej i kieruje je do wyznaczonego punktu kontaktowego organu współpracującego.

4.   Organ wnioskujący przesyła powiadomienia o konsultacjach, o których mowa w ust. 1 i 2, wypełniając szablon zawarty w załączniku I, podając najważniejsze informacje dotyczące pakietu akcji będącego przedmiotem planowanego nabycia lub zwiększenia oraz wskazując informacje, o które organ wnioskujący występuje do organu współpracującego w odniesieniu do tych transakcji.

Artykuł 4

Potwierdzenie odbioru powiadomienia o konsultacjach

Organ współpracujący przesyła organowi wnioskującemu potwierdzenie odbioru powiadomienia o konsultacjach, o którym mowa w art. 3, w terminie dwóch dni roboczych od otrzymania tego powiadomienia.

Artykuł 5

Odpowiedź organu współpracującego

1.   Odpowiedzi na powiadomienie o konsultacjach udziela się na piśmie, według wzoru określonego w załączniku II, pocztą, faksem lub przy użyciu bezpiecznych środków łączności elektronicznej. Odpowiedź kieruje się do wyznaczonego punktu kontaktowego organu wnioskującego, o którym mowa w art. 2, o ile organ wnioskujący nie określił inaczej.

2.   Możliwie jak najszybciej, jednak nie później niż w terminie 20 dni roboczych od otrzymania powiadomienia o konsultacjach organ współpracujący przekazuje organowi wnioskującemu:

a)

wszystkie istotne informacje, o które zwrócono się w powiadomieniu o konsultacjach, w tym wszelkie opinie lub zastrzeżenia dotyczące nabycia przez potencjalnego nabywcę;

b)

wszystkie istotne informacje, z własnej inicjatywy.

3.   Jeżeli organ współpracujący nie jest w stanie dotrzymać terminu określonego w ust. 2, informuje niezwłocznie organ wnioskujący o uzasadnionych powodach tego opóźnienia i podaje szacunkowy termin udzielenia odpowiedzi. Organ współpracujący przekazuje – z własnej inicjatywy lub na prośbę organu wnioskującego – regularne informacje zwrotne na temat stanu sprawy.

4.   Jeżeli ze względu na uzasadnioną konieczność organ współpracujący nie jest w stanie przekazać wszystkich informacji, o które wystąpiono, przed upływem terminu określonego w ust. 2, organ ten:

a)

przekazuje informacje, które są już dostępne, w terminie określonym w ust. 2, według wzoru określonego w załączniku II;

b)

przekazuje wszelkie brakujące informacje, gdy tylko staną się dostępne oraz w sposób – w tym w formie ustnej – który zapewnia możliwość niezwłocznego podjęcia niezbędnych działań.

5.   Jeżeli informacje, o które wystąpiono, przekazano w formie ustnej zgodnie z ust. 4 lit. b), potwierdza się je następnie na piśmie zgodnie z ust. 1, chyba że zainteresowane właściwe organy uzgodnią inaczej.

Artykuł 6

Procedury konsultacji

1.   Komunikacja między organem wnioskującym i organem współpracującym w sprawie powiadomienia o konsultacjach i odpowiedzi na nie odbywa się przy użyciu najbardziej dogodnych środków spośród tych, które wymieniono w art. 3 ust. 3 i art. 5 ust. 1, z należytym uwzględnieniem poufności, terminów doręczenia korespondencji, objętości dokumentów do przekazania i łatwego dostępu organu wnioskującego do informacji.

2.   Informacje przekazywane przez organ współpracujący muszą być – wedle jego najlepszej wiedzy – kompletne, dokładne i aktualne.

3.   Po otrzymaniu powiadomienia o konsultacjach organ współpracujący kontaktuje się odpowiednio szybko z organem wnioskującym, jeżeli potrzebuje wyjaśnień na temat informacji, o które do niego wystąpiono.

Organ wnioskujący niezwłocznie składa wszelkie wyjaśnienia, o które zwrócił się organ współpracujący.

4.   Jeżeli informacje, o które wystąpiono, znajdują się w posiadaniu innego organu z tego samego państwa członkowskiego co organ współpracujący, który nie jest jednak właściwym organem do celów art. 24 dyrektywy 2013/36/UE, organ współpracujący dokłada wszelkich starań, aby niezwłocznie pozyskać te informacje, i przekazuje je organowi wnioskującemu zgodnie z art. 5.

Jeżeli informacje, o które wystąpiono, znajdują się w posiadaniu innego organu innego państwa członkowskiego lub innego organu tego samego państwa członkowskiego, który jest właściwym organem do celów art. 24 dyrektywy 2013/36/UE, organ współpracujący niezwłocznie informuje o tym fakcie organ wnioskujący.

5.   Organ współpracujący i organ wnioskujący współpracują przy rozwiązywaniu wszelkich trudności, jakie mogą pojawić się przy udzielaniu odpowiedzi na zapytanie.

6.   Organ współpracujący i organ wnioskujący przekazują sobie nawzajem informacje zwrotne na temat wyniku oceny, której dotyczył proces konsultacji, oraz, w stosownych przypadkach, na temat przydatności uzyskanych informacji lub uzyskanej innej pomocy oraz jakichkolwiek problemów, które wystąpiły przy udzielaniu takiej pomocy lub takich informacji.

7.   Jeżeli w trakcie okresu oceny pojawią się nowe informacje lub wystąpi potrzeba uzyskania dodatkowych informacji, organ wnioskujący i organ współpracujący zapewniają, by doszło do wymiany wszystkich niezbędnych i istotnych informacji. Do tego celu wykorzystuje się szablony zawarte, stosownie do przypadku, w załącznikach I i II.

8.   Podczas procesu konsultacji właściwe organy używają języka urzędowego państwa członkowskiego Unii, który jest językiem powszechnie używanym w kontekście międzynarodowej współpracy organów nadzoru, oraz publikują informacje o języku lub językach, które wybrały, na swoich stronach internetowych. Właściwe organy państw członkowskich, które mają wspólny język urzędowy lub wzajemnie uzgodnią stosowanie innego języka urzędowego państwa członkowskiego Unii, mogą używać tego języka.

Artykuł 7

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 16 marca 2017 r.

W imieniu Komisji

Jean-Claude JUNCKER

Przewodniczący


(1)  Dz.U. L 176 z 27.6.2013, s. 338.

(2)  Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie ustanowienia Europejskiego Urzędu Nadzoru (Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego), zmiany decyzji nr 716/2009/WE oraz uchylenia decyzji Komisji 2009/78/WE (Dz.U. L 331 z 15.12.2010, s. 12).


ZAŁĄCZNIK I

Szablon powiadomienia o konsultacjach

[Art. 3 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2017/461]

Data: …

NADAWCA:

Państwo członkowskie:

Organ wnioskujący:

Adres:

(Dane kontaktowe wyznaczonego punktu kontaktowego)

Telefon:

E-mail:

Numer referencyjny:

ADRESAT:

Państwo członkowskie:

Organ współpracujący:

Adres:

(Dane kontaktowe wyznaczonego punktu kontaktowego)

Telefon:

E-mail:

Szanowni Państwo!

Zgodnie z art. 3 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2017/461 (1) niniejszym przekazujemy powiadomienie o konsultacjach w odniesieniu do kwestii szczegółowo omówionych poniżej.

Proszę zauważyć, że procedura oceny zakończy się w dniu [wstawić datę] (2). Bylibyśmy zatem wdzięczni za przekazanie informacji, o które się zwracamy, oraz wszelkich innych istotnych informacji, a także Państwa ewentualnych opinii i zastrzeżeń dotyczących planowanego nabycia lub zwiększenia znacznego pakietu akcji, w terminie 20 dni roboczych od otrzymania niniejszego pisma lub – jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe – za wskazanie, kiedy byliby Państwo w stanie udzielić pomocy, o którą wystąpiliśmy.

Niniejsze powiadomienie o konsultacjach, Państwa odpowiedź oraz ich przetwarzanie podlega przepisom dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (3).

Informacje dotyczące pakietu akcji będącego przedmiotem planowanego nabycia

Tożsamość potencjalnego nabywcy (nabywców), akcjonariusza (akcjonariuszy) lub udziałowcy (udziałowców):

[W przypadku osób fizycznych proszę podać dane osobowe, w tym imię i nazwisko danej osoby, datę i miejsce urodzenia, osobisty numer ewidencyjny (jeśli jest dostępny) oraz adres. W przypadku osób prawnych proszę podać oficjalną nazwę, adres siedziby, adres pocztowy (jeśli jest inny) oraz krajowy numer identyfikacyjny (jeśli jest dostępny)]

Nazwa odnośnego podmiotu objętego regulacją (odnośnych podmiotów objętych regulacją) w państwie członkowskim organu współpracującego i związek z potencjalnym nabywcą, akcjonariuszem lub udziałowcem:

[Jeżeli potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec jest podmiotem objętym regulacją, o którym mowa w art. 24 ust. 1 lit. a) dyrektywy 2013/36/UE, wystarczy podać nazwę potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca. Jeżeli potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec należy do jednej z kategorii określonych w art. 24 ust. 1 lit. b) lub c) dyrektywy 2013/36/UE, należy także wyjaśnić związek potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca z odpowiednim podmiotem objętym regulacją mającym siedzibę w państwie członkowskim organu współpracującego]

Tożsamość docelowego przedsiębiorstwa lub docelowej instytucji, w stosunku do których wnioskuje się o zezwolenie:

[Proszę podać oficjalną nazwę, adres siedziby, adres pocztowy (jeśli jest inny) oraz krajowy numer identyfikacyjny (jeśli jest dostępny)]

Wielkość obecnego i planowanego bezpośredniego lub pośredniego udziału potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowcy w docelowym przedsiębiorstwie lub docelowej instytucji, w stosunku do których wnioskuje się o zezwolenie:

[Proszę podać informacje na temat akcji lub udziałów docelowego przedsiębiorstwa lub docelowej instytucji, w stosunku do których wnioskuje się o zezwolenie, których to akcji lub udziałów właścicielem jest lub planuje być potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec (przed planowanym nabyciem i po nim, o ile dotyczy), w tym (i) liczbę i rodzaj akcji lub udziałów (akcje/udziały zwykłe lub inne) przedsiębiorstwa, których właścicielem jest lub które planuje nabyć potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec (przed planowanym nabyciem i po nim, o ile dotyczy), oraz wartość nominalną tych akcji lub udziałów, (ii) udział w całkowitym kapitale przedsiębiorstwa, jakiemu odpowiadają akcje lub udziały, których właścicielem jest lub które planuje nabyć potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec (przed planowanym nabyciem i po nim, o ile dotyczy), oraz (iii) udział w całkowitych prawach głosu w przedsiębiorstwie, jakiemu odpowiadają akcje lub udziały, których właścicielem jest lub które planuje nabyć potencjalny nabywca, akcjonariusz lub udziałowiec (przed planowanym nabyciem i po nim, o ile dotyczy), jeżeli udział ten jest inny niż udział w kapitale przedsiębiorstwa. W przypadku nabycia pośredniego należy przekazać analogiczne informacje.]

Szczegółowe dane dotyczące wszelkich innych zaangażowanych organów:

[Wskazanie, czy organ wnioskujący jest lub będzie w kontakcie z innym organem w państwie członkowskim organu współpracującego w odniesieniu do przedmiotu wniosku lub innym organem, co do którego organ wnioskujący wie, że jest zainteresowany przedmiotem wniosku]

[Ewentualne dodatkowe informacje przekazane przez organ wnioskujący:

…]

Rodzaj wnioskowanej pomocy

Konkretne informacje, o których udzielenie się występuje:

[Proszę podać szczegółowy opis konkretnych informacji, o których udzielenie się występuje, w tym wszelkich odpowiednich wymaganych dokumentów. Informacje te obejmują:

wynik (o ile jest dostępny) ostatniej oceny odpowiedniości (pod względem kompetencji i reputacji) potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca bądź odpowiednich członków kadry kierowniczej odnośnego podmiotu objętego regulacją;

wynik (o ile jest dostępny) ostatniej oceny kondycji finansowej potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca bądź odnośnego podmiotu objętego regulacją, wraz z odpowiednimi sprawozdaniami z kontroli przeprowadzonej przez organy publiczne lub z kontroli zewnętrznej;

wynik (o ile jest dostępny) dokonanej przez organ współpracujący ostatniej oceny jakości struktury zarządzania potencjalnego nabywcy, akcjonariusza lub udziałowca bądź odnośnego podmiotu objętego regulacją oraz ich procedur administracyjnych i księgowych, systemów kontroli wewnętrznej, ładu korporacyjnego, struktury grupy itd.;

wskazanie, czy istnieją podstawy, aby podejrzewać, że w związku z planowanym nabyciem lub udziałem ma lub miało miejsce pranie pieniędzy lub finansowanie terroryzmu lub usiłowanie tego procederu;

oraz wszelkie inne konkretne informacje, o które wystąpił organ wnioskujący.]

Z poważaniem

[podpis]


(1)  Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/461 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiające wykonawcze standardy techniczne dotyczące wspólnych procedur, formularzy i szablonów na potrzeby procesu konsultacji między odpowiednimi właściwymi organami w odniesieniu do planowanych nabyć znacznych pakietów akcji instytucji kredytowych, o którym mowa w art. 24 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE (Dz.U. L 72 z 17.3.2017, s. 57).

(2)  Zgodnie z art. 22 ust. 2 akapit drugi dyrektywy 2013/36/UE lub, w stosownych przypadkach, art. 15 tej dyrektywy.

(3)  Dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (Dz.U. L 281 z 23.11.1995, s. 31).


ZAŁĄCZNIK II

Szablon odpowiedzi organu współpracującego

[Art. 5 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2017/461]

Data: …

Informacje ogólne

NADAWCA:

Państwo członkowskie:

Organ współpracujący:

Adres:

(Dane kontaktowe wyznaczonego punktu kontaktowego)

Telefon:

E-mail:

Numer referencyjny pisma organu współpracującego:

ADRESAT:

Państwo członkowskie:

Organ wnioskujący:

Adres:

(Dane kontaktowe wyznaczonego punktu kontaktowego)

Telefon:

E-mail:

Numer referencyjny pisma organu wnioskującego:

Szanowni Państwo!

Zgodnie z art. 5 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2017/461 (1) niniejszym informujemy, że rozpatrzyliśmy Państwa powiadomienie o konsultacjach z dnia [dd.mm.rrrr] o numerze referencyjnym podanym powyżej.

Niniejsza odpowiedź podlega przepisom dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady (2).

W stosownych przypadkach proszę wyjaśnić wątpliwości w odniesieniu do szczegółowych informacji będących przedmiotem wniosku lub wszelkich innych aspektów tej oceny:

Proszę w tym miejscu podać informacje, o które wystąpiono, lub odniesienie do odpowiednich załączników zawierających te informacje:

Jeżeli istnieją inne istotne informacje lub inne informacje, które organ współpracujący chciałby przekazać, proszę w tym miejscu podać te informacje lub wyjaśnić, jak zostaną one przekazane, lub podać odniesienie do odpowiednich załączników zawierających te informacje:

[Proszę podać wszelkie istotne informacje, takie jak struktura grupy lub ostatnie oceny kondycji finansowej potencjalnego nabywcy lub odnośnego podmiotu objętego regulacją.]

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek uwagi lub zastrzeżenia do planowanego nabycia, proszę podać je w tym miejscu:

Jeżeli jakiekolwiek informacje, o które wystąpiono, nie były dostępne w momencie opracowywania niniejszej odpowiedzi, a oczekiwanie na te informacje uniemożliwiłoby przekazanie odpowiedzi w wymaganym terminie, proszę określić w tym miejscu, o jakie informacje chodzi, i podać, kiedy planuje się je przekazać:

Z poważaniem

[podpis]


(1)  Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/461 z dnia 16 marca 2017 r. ustanawiające wykonawcze standardy techniczne dotyczące wspólnych procedur, formularzy i szablonów na potrzeby procesu konsultacji między odpowiednimi właściwymi organami w odniesieniu do planowanych nabyć znacznych pakietów akcji instytucji kredytowych, o którym mowa w art. 24 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/36/UE (Dz.U. L 72 z 17.3.2017, s. 57).

(2)  Dyrektywa 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych (Dz.U. L 281 z 23.11.1995, s. 31).


Top