Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2016/101/05

    Otwarte zaproszenie do składania ofert – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16 – ReferNet – Europejska sieć informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym (VET) Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

    Dz.U. C 101 z 17.3.2016, p. 11–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    17.3.2016   

    PL

    Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

    C 101/11


    Otwarte zaproszenie do składania ofert – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/16

    ReferNet – Europejska sieć informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym (VET) Europejskiego Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego

    (2016/C 101/05)

    1.   Cele i opis

    Z zamiarem ustanowienia europejskiej sieci informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym – ReferNet – niniejsze zaproszenie ma na celu wybór wnioskodawcy z Malty, z którym Cedefop zawrze umowę ramową o partnerstwie od czerwca 2016 r. do grudnia 2019 r. (3 lata i 7 miesięcy) oraz zawarcie z wybranym wnioskodawcą szczegółowej umowy o udzielenie dotacji na siedmiomiesięczny plan prac do wykonania w 2016 r., począwszy od 1 czerwca 2016 r.

    Utworzone w 1975 r. Europejskie Centrum Rozwoju Kształcenia Zawodowego (Cedefop) jest agencją Unii Europejskiej (UE) z siedzibą w Grecji (od 1995 r.). Centrum uznawane jest za wiarygodne źródło informacji i wiedzy fachowej na temat kształcenia i szkolenia zawodowego (VET), umiejętności i kompetencji; jego zadanie polega na wspieraniu rozwoju europejskiej polityki kształcenia i szkolenia zawodowego i udziale w jej wdrażaniu.

    ReferNet jest europejską siecią Cedefop dostarczającą informacji o kształceniu i szkoleniu zawodowym. Jej celem jest wspieranie Cedefop poprzez sprawozdawczość na temat krajowych systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i rozwoju polityki oraz zwiększanie widoczności produktów dotyczących VET i Cedefop. W skład sieci wchodzi 30 członków określanych jako krajowi partnerzy ReferNet z państw członkowskich UE, Islandii i Norwegii. Krajowi partnerzy ReferNet to kluczowe instytucje zaangażowane w VET lub politykę rynku pracy w państwie, które reprezentują.

    Umowy ramowe o partnerstwie są realizowane poprzez roczne szczegółowe umowy o udzielenie dotacji. Wnioskodawcy składają zatem nie tylko wniosek o ramową umowę od czerwca 2016 r. do grudnia 2019 r. (co, w przypadku wyboru wniosku, doprowadzi do podpisania umowy ramowej o partnerstwie na lata 2016–2019), ale również wniosek o przyznanie dotacji na działania w 2016 r. (co może doprowadzić do podpisania szczegółowej siedmiomiesięcznej umowy o udzielenie dotacji na 2016 r., począwszy od 1 czerwca 2016 r.). Wnioskodawca musi wykazać zdolność do przeprowadzenia wszystkich działań przewidzianych na czteroletni okres i zapewnić odpowiednie dofinansowanie procesu realizacji zadań, których dotyczy wniosek.

    2.   Budżet i czas trwania projektów

    Szacowany budżet przewidziany na czteroletni czas obowiązywania umów ramowych o partnerstwie wynosi 4 000 000 EUR, w zależności od corocznych decyzji władzy budżetowej.

    Całkowity dostępny budżet na roczny plan prac na 2016 r. (czas trwania projektów: 12 miesięcy) wynosi 980 000 EUR dla 30 partnerów (z 28 państw członkowskich UE, Islandii i Norwegii).

    Dotacje różnią się w zależności od liczby ludności państwa i są przyznawane na wykonanie rocznego planu prac. Całkowity dostępny budżet na plan prac na 2016 r. zostanie podzielony pomiędzy trzy grupy państw ustalone w oparciu o ich liczbę ludności:

    —   1. grupa państw: Chorwacja, Cypr, Estonia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta (*), Słowenia i Islandia. Maksymalna kwota dotacji: 23 615 EUR,

    —   2. grupa państw: Austria, Belgia, Bułgaria, Dania, Finlandia, Grecja, Irlandia, Niderlandy, Portugalia, Republika Czeska, Republika Słowacka, Rumunia, Szwecja, Węgry i Norwegia. Maksymalna kwota dotacji: 33 625 EUR,

    —   3. grupa państw: Francja, Hiszpania, Niemcy, Polska, Włochy, Zjednoczone Królestwo. Maksymalna kwota dotacji: 43 620 EUR.

    Dotacja unijna stanowi wkład finansowy w koszty beneficjenta (lub współbeneficjentów), które muszą być dodatkowo pokrywane z własnego udziału finansowego lub z wkładów lokalnych, regionalnych, krajowych lub prywatnych. Całkowity wkład unijny nie może przekroczyć 70 % kosztów kwalifikowalnych.

    Cedefop zastrzega sobie prawo do nieprzyznania całości dostępnego budżetu.

    3.   Kryteria kwalifikowalności

    Ubiegający się wnioskodawcy powinni spełniać następujące wymogi:

    (a)

    być organizacjami publicznymi lub prywatnymi posiadającymi osobowość prawną (za kwalifikujące się nie są uznawane osoby fizyczne);

    (b)

    mieć siedzibę na Malcie, której dotyczy przedmiotowa dotacja.

    4.   Termin składania wniosków

    Wnioski o zawarcie umowy ramowej o partnerstwie oraz plan działań na 2016 r. należy składać najpóźniej do dnia 22 kwietnia 2016 r.

    5.   Dalsze informacje

    Pełna wersja tekstu zaproszenia do składania ofert oraz formularz zgłoszeniowy wraz z załącznikami będzie dostępny od dnia 18 marca 2016 r. na stronie Cedefop pod następującym adresem:

    http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement.

    Wnioski muszą spełniać wymagania przedstawione w pełnym tekście zaproszenia i należy je składać na przewidzianych do tego celu formularzach.

    Ocena wniosków odbędzie się z poszanowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania.

    Wszystkie złożone wnioski zostaną ocenione przez komisję ekspertów pod kątem kryteriów kwalifikowalności, wyłączenia, wyboru i przyznania dotacji określonych w pełnej wersji tekstu zaproszenia.


    (*)  W 2016 r. maksymalna kwota dotacji dla Malty na siedmiomiesięczne działania i dostosowany plan prac wynosi 20 815 EUR.


    Top