This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document E2016J0010
Judgment of the Court of 1 March 2017 in Case E-10/16 — EFTA Surveillance Authority v Iceland (Failure by an EFTA State to fulfil its obligations — Failure to implement — Directive 2014/68/EU on the harmonisation of the laws of the Member States relating to the making available on the market of pressure equipment)
Arrest van het Hof van 1 maart 2017 in zaak E-10/16 — Toezichthoudende Autoriteit van de EVA tegen IJsland (Niet-nakoming door een EVA-staat van op hem rustende verplichtingen — Niet-omzetting — Richtlijn 2014/68/EU betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur)
Arrest van het Hof van 1 maart 2017 in zaak E-10/16 — Toezichthoudende Autoriteit van de EVA tegen IJsland (Niet-nakoming door een EVA-staat van op hem rustende verplichtingen — Niet-omzetting — Richtlijn 2014/68/EU betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur)
PB C 198 van 22.6.2017, p. 6–6
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
|
22.6.2017 |
NL |
Publicatieblad van de Europese Unie |
C 198/6 |
ARREST VAN HET HOF
van 1 maart 2017
in zaak E-10/16
Toezichthoudende Autoriteit van de EVA tegen IJsland
(Niet-nakoming door een EVA-staat van op hem rustende verplichtingen — Niet-omzetting — Richtlijn 2014/68/EU betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur)
(2017/C 198/06)
In zaak E-10/16, Toezichthoudende Autoriteit van de EVA tegen IJsland — VERZOEK om een verklaring dat IJsland, door het niet binnen de vastgestelde termijn aannemen van de maatregelen die nodig zijn voor de omzetting van artikel 13 van het besluit waarnaar wordt verwezen in de punten 6a en 6e van hoofdstuk VIII van bijlage II bij de Overeenkomst betreffende de Europese Economische Ruimte (Richtlijn 2014/68/EU van het Europees Parlement en de Raad van 15 mei 2014 betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur), zoals aangepast aan de EER-overeenkomst bij Protocol 1 daarbij, of in elk geval door deze maatregelen niet aan de Toezichthoudende Autoriteit van de EVA mee te delen, zijn verplichtingen uit hoofde van dat besluit en van artikel 7 van de EER-overeenkomst niet is nagekomen, heeft het Hof, samengesteld uit Carl Baudenbacher, president, Per Christiansen (rechter-rapporteur) en Páll Hreinsson, rechters, op 1 maart 2017 een arrest gewezen, waarvan het dictum als volgt luidt:
Het Hof:
|
1. |
Verklaart dat IJsland, door het niet binnen de vastgestelde termijn aannemen van de maatregelen die nodig zijn voor de omzetting van artikel 13 van het besluit waarnaar wordt verwezen in de punten 6a en 6e van hoofdstuk VIII van bijlage II bij de Overeenkomst betreffende de Europese Economische Ruimte (Richtlijn 2014/68/EU van het Europees Parlement en de Raad van 15 mei 2014 betreffende de harmonisatie van de wetgevingen van de lidstaten inzake het op de markt aanbieden van drukapparatuur), zoals aangepast aan de EER-overeenkomst bij Protocol 1 daarbij, zijn verplichtingen uit hoofde van dat besluit en van artikel 7 van de EER-overeenkomst niet is nagekomen. |
|
2. |
Verwijst IJsland in de kosten van de procedure. |