Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2004/239/16

    Lieta C-337/04: Prasība pret Francijas Republiku, ko Eiropas Kopienu Komisija iesniedza 2004. gada 2. augustā

    OV C 239, 25.9.2004, p. 9–9 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    25.9.2004   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 239/9


    Prasība pret Francijas Republiku, ko Eiropas Kopienu Komisija iesniedza 2004. gada 2. augustā

    (Lieta C-337/04)

    (2004/C 239/16)

    Eiropas Kopienu Tiesā 2004. gada 2. augustā izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Francijas Republiku, ko cēla Eiropas Kopienu Komisija, kuru pārstāv pārstāvji Gérard Rozet un Christophe Giolito, kas norādīja adresi Luksemburgā.

    Eiropas Kopienu Komisijas prasījumi Tiesai ir šādi:

    1.

    atzīt, ka, noteiktajā termiņā neizpildot 2002. gada 15. janvāra lēmumu par Francijas Republikas piešķirto valsts atbalstu Crédit Mutuel (valsts atbalsts C 88/1997, iepriekš NN 183/1995; publicēts OV L 88, 2003. gada 4. aprīlī, 39. lpp.), Francijas Republika nav izpildījusi pienākumus, kas tai uzlikti ar EKL 249. panta ceturto daļu un iepriekšminētā lēmuma 2. un 3. pantu.

    2.

    piespriest Francijas Republikai atlīdzināt izdevumus.

    Pamati un galvenie argumenti

    Uzskatot, ka Francijas varas iestāžu piešķirtās tiesības Crédit Mutuel izplatīt Livret bleu ir valsts atbalsts, kas nav savienojams ar kopējo tirgu, Komisija 2002. gada 15. janvārī, atbilstoši EKL 88. panta 2. punkta pirmajai daļai, pieņēma lēmumu, uzliekot par pienākumu Francijai atprasīt no Crédit Mutuel atbalstu, kas bija piešķirts kopš 1991. gada 1. janvāra, kā arī pieņemt pasākumus, kuru mērķis ir nākotnē atcelt Livret bleu sistēmai piešķirto atbalstu un uzlabot tā kontroli.

    Francijas iestādes 2003. gada 18. jūnijā izdeva rīkojumu par 117,9 miljonu eiro piedzīšanu no Crédit Mutuel. Tomēr Komisija konstatē, ka līdz pat šai dienai Crédit Mutuel nav atmaksājis nekādu atbalsta summu un Francija nav veikusi nekādas citas darbības, lai to atgūtu. Komisija uzskata, ka Francija tādējādi nav izpildījusi lēmumu, un tā kā Francija nav norādījusi, ka saistību izpilde ir absolūti neiespējama, kas var būt vienīgais aizstāvības pamats, uz kuru atsaukties, saskaņā ar Kopienas tiesībām tai uzlikto saistību neizpilde ir uzskatāma par pierādītu.

    Bez tam Komisija nepiekrīt vienkāršas procentu likmes metodei, kuru Francijas iestādes izmanto, lai aprēķinātu no piedzenamās summas saņemamo procentu likmi, kā arī nodokļu summai, kas ieturēta no piedzenamās summas. Komisija uzskata, ka tikai procentu likmes kapitalizācija ar jauktās procentu likmes metodi, ļautu neitralizēt Crédit Mutuel gūto ekonomisko labumu. No otras puses, Francijas iestādes nav pierādījušas, ka nodokļu ieturējums no piedzenamās summas ir veikts saskaņā ar valstī pastāvošo tiesisko regulējumu un nediskriminējošā veidā, salīdzinot ar līdzīgiem gadījumiem, ko regulē valsts tiesības. Sekojoši, Francijas iestāžu piedāvātā piedzenamā summa neļauj efektīvi izpildīt Komisijas lēmumu.

    Visbeidzot, Komisija uzskata, ka Francija nav izpildījusi 2002. gada 15. janvāra lēmuma 2. (2), 2. (3) un 2. (4) pantus, kuru mērķis ir nākotnē nodrošināt Livret bleu piešķirtā valsts atbalsta atcelšanu, kā arī tā labāku kontroli, bet ka Francija aprobežojās ar apgalvojumu, ka nepieciešamie pasākumi atrodas izpildes stadijā. Komisijai līdz pat šai dienai nav informācijas, kas ļautu tai secināt, ka lēmums šajos jautājumos patiešām ir izpildīts.


    Top