EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CN0543

Lieta C-543/15: Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu, ko 2015. gada 19. oktobrī iesniedza Conseil d'État (Francija) – Association nationale des opérateurs détaillants en énergie (ANODE)/Premier ministre, Ministre de l’Écologie, du Développement durable et de l'Énergie

OV C 16, 18.1.2016, p. 18–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

18.1.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 16/18


Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu, ko 2015. gada 19. oktobrī iesniedza Conseil d'État (Francija) – Association nationale des opérateurs détaillants en énergie (ANODE)/Premier ministre, Ministre de l’Écologie, du Développement durable et de l'Énergie

(Lieta C-543/15)

(2016/C 016/23)

Tiesvedības valoda – franču

Iesniedzējtiesa

Conseil d'État

Pamatlietas puses

Prasītāja: Association nationale des opérateurs détaillants en énergie (ANODE)

Atbildētāji: Premier ministre, Ministre de l’Écologie, du Développement durable et de l'Énergie

Prejudiciālie jautājumi

Vai Līguma par Eiropas Savienības darbību 34. un 36. pants ir jāinterpretē tādējādi, ka tie nepieļauj tādu jaudas mehānismu elektroenerģijas nozarē, kāds ir pamatlietā, kas aprakstīts šā lēmuma 1., 15. un 17.–19. punktā?

It īpaši:

a)

Lai gan jaudas mehānisms atlīdzina jaudas tikai atkarībā no to pieejamības, nevis no to faktiskās ražošanas, un, tā kā, nosakot piegādātāju saistības, tiek ņemta vērā starpsavienojumu ietekme, kas vājina cēloņsakarību starp ārvalstu jaudu izslēgšanu no mehānisma, kas noteikta ar dekrētu, un ierobežojošo efektu attiecībā uz pārrobežu elektroenerģijas tirdzniecību, kas no tā var izrietēt investoru resursu piešķiršanas izvēles un piegādātāju apgādes izvēles ziņā, vai Līguma 34. pants jāinterpretē tādējādi, ka tas nepieļauj šādu izslēgšanas pasākumu?

b)

Ņemot vērā to Eiropas tiesību aktu, kuri reglamentē elektroenerģijas iekšējo tirgu, attīstību, vai uz dalībvalsts iedzīvotāju elektroenerģijas apgādes drošuma mērķi var attiecināt valsts drošības jēdzienu, kas paredzēts Līguma 36. pantā?

c)

Ņemot vērā it īpaši dalībvalstu rīcības brīvību attiecībā uz savu politiku noteikšanu, lai nodrošinātu elektroapgādes drošumu, kādi ir kritēriji, kas var ļaut pārbaudīt, vai decentralizētā tirgus jaudas mehānisms, kas pašreizējā Eiropas elektroenerģijas tirgus situācijā nozīmē ārvalstu jaudu izstumšanas pasākumu, ko kompensē tas, ka, nosakot piegādātāju saistības, tiek ņemti vērā starpsavienojumi, atbilst samērīguma nosacījumam, kas prasīts, lai piemērotu Līguma 36. pantu?


Top