Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020XC0212(03)

    Paziņojums, ar ko groza paziņojumu par antisubsidēšanas procedūras sākšanu attiecībā uz Ēģiptes izcelsmes nepārtrauktās stikla elementāršķiedras izstrādājumu importu2020/C 48/11

    C/2020/631

    OV C 48, 12.2.2020, p. 18–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    12.2.2020   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 48/18


    Paziņojums, ar ko groza paziņojumu par antisubsidēšanas procedūras sākšanu attiecībā uz Ēģiptes izcelsmes nepārtrauktās stikla elementāršķiedras izstrādājumu importu

    (2020/C 48/11)

    Komisija 2019.°gada 7. jūnijā publicēja paziņojumu par antisubsidēšanas izmeklēšanas sākšanu attiecībā uz Ēģiptes izcelsmes nepārtrauktās stikla elementāršķiedras izstrādājumu importu (1) (“2019. gada 7. jūnija paziņojums”). 2019. gada 7. jūnija paziņojuma 3. punktā nepārprotami norādīts, ka Komisija patur tiesības izmeklēt citas attiecīgās subsīdijas, kas varētu tikt atklātas izmeklēšanas gaitā. Komisija izmeklēšanas laikā atrada papildu pierādījumus par attiecīgajām subsīdijām, kas minētajā paziņojumā nebija iekļautas. Tāpēc, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/1037 (2) (“pamatregula”) 10. panta 7. punktu, Komisija uzskata, ka ir pamatoti šīs subsīdijas iekļaut pašreizējās izmeklēšanas tvērumā un attiecīgi grozīt 2019. gada 7. jūnija paziņojumu. Papildu informācija atrodama norādē, kas iekļauta lietas materiālos, kuri pieejami ieinteresētajām personām.

    1.   Papildu subsīdijas, uz kurām attiecas izmeklēšana

    2019. gada 7. jūnija paziņojuma 3. punkta attiecīgajā daļā ir teikts:

    Sūdzības iesniedzējs bez tam apgalvo, ka papildus subsīdijām, ko tieši piešķīrusi Ēģiptes valdība, izmeklējamā ražojuma ražotāji no Ēģiptes gūst labumu arī no subsīdijām, ko tieši piešķir Ēģiptes valdība vai kas piešķirtas ar Ēģiptes struktūru starpniecību sadarbības kontekstā ar Ķīnas Tautas Republiku, lai veicinātu ieguldījumus speciālajā ekonomiskajā zonā (Ķīnas un Ēģiptes Suecas Ekonomikas un tirdzniecības sadarbības zona). Sūdzībā ir ietverti pierādījumi par sadarbības nolīgumiem starp Ķīnas un Ēģiptes valdībām, kā arī par Ķīnas valstij piederošu vai valsts kontrolētu struktūru aizdevumiem Ēģiptes valstij piederošām bankām. Ņemot vērā šo nolīgumu un aizdevumu mērķus, sūdzības iesniedzējs apgalvo, ka šādi aizdevumi nāk par labu Ķīnai piederošajam ražotājam eksportētājam, kas atrodas Ēģiptē.

    Bez tam sūdzības iesniedzējs apgalvo, ka iepriekšminētie pasākumi ir subsīdijas, jo tie ietver Ēģiptes valdības (ieskaitot publisku struktūru) finansiālu ieguldījumu un piešķir ieguvumu izmeklējamā ražojuma ražotājiem eksportētājiem. Tiek apgalvots, ka šīs subsīdijas attiecas tikai uz konkrētiem uzņēmumiem vai nozarēm vai uzņēmumu grupu un/vai ir atkarīgas no eksporta snieguma, tāpēc tās ir īpašas un kompensējamas. Tādējādi redzams, ka iespējamie subsīdiju apjomi Ēģiptei ir ievērojami.

    Izmeklēšanā tika atklāti papildu pierādījumi, kuri nav ņemti vērā 2019. gada 7. jūnija paziņojuma 3. punktā un kuri attiecas uz finanšu plūsmām, kas saistītas ar preferenciāliem stratēģiskiem aizdevumiem. Proti, Komisija izmeklēšanas gaitā konstatēja, ka papildus sūdzībā minētajiem aizdevumiem, kuri ražotājiem eksportētājiem tika novirzīti ar Ēģiptes valstij piederošu banku starpniecību, bija tādi aizdevumi, ko vienīgajam ražotājam eksportētājam Ēģiptē tieši piešķīra Ķīnas valstij piederošas vai valsts kontrolētas struktūras, un tādi, kas tika piešķirti netieši — ar Ķīnas Tautas Republikā uzņēmējdarbību veicošu saistītu sabiedrību starpniecību. Tā kā šis preferenciālais finansējums var būt piedēvējams Ēģiptes valdībai, Komisijai arī tas ir jāizmeklē notiekošās procedūras ietvaros.

    Izmeklēšana arī parādīja, ka sadarbība starp Ēģiptes valdību un Ķīnas Tautas Republikas valdību papildus naudas līdzekļu nodošanai preferenciāla aizdevuma veidā var būt ietekmējusi citas subsidēšanas prakses (piemēram, zemes nodrošināšanu par neatbilstoši zemu cenu). Šo apstākli Komisija tuvāk pārbaudīs šajā izmeklēšanā.

    Tāpēc saskaņā ar pamatregulas 10. panta 7. punktu 2019. gada 7. jūnija paziņojumā tūlīt aiz iepriekš citētā teksta pievieno šādu tekstu:

    Izmeklēšanas gaitā Komisija ieguva papildu pierādījumus par preferenciāliem stratēģiskiem aizdevumiem, kurus Ķīnas valstij piederošas vai valsts kontrolētas struktūras tieši piešķīra Jushi Egypt un/vai netieši ar Jushi Egypt mātesuzņēmuma Ķīnas Tautas Republikā starpniecību.

    Attiecībā uz šiem aizdevumiem Komisija ieguva pierādījumus, ka tie ietver finansiālu ieguldījumu, kas var būt piedēvējams Ēģiptes valdībai un piešķir ieguvumu izmeklējamā ražojuma ražotājam eksportētājam. Domājams, ka šie aizdevumi attiecas tikai uz konkrētiem uzņēmumiem vai nozarēm vai uzņēmumu grupu un/vai ir atkarīgi no eksporta rādītājiem, tāpēc tie ir īpaši un kompensējami. Šo aizdevumu summas, šķiet, ietver ievērojamu subsidēšanu.

    Izmeklēšanas gaitā Komisija noskaidroja vēl citus Ēģiptes un Ķīnas Tautas Republikas sadarbības apstākļus, kas var būt svarīgi cita veida subsidēšanas prakses pārbaudei, piemēram, zemes nodrošināšanu par neatbilstoši zemu cenu.

    2.   Procedūras jautājumi

    2.1.   Subsidēšanas noteikšanas procedūra: ražotāji eksportētāji

    Saskaņā ar pamatregulas 10. panta 7. punktu visas ieinteresētās personas (arī Ķīnas Tautas Republikas valdība), kuras skar šo subsīdiju iekļaušana izmeklēšanas tvērumā, attiecībā uz šīm subsīdijām tiek aicinātas rakstiski paust savu viedokli, iesniegt informāciju un sniegt pierādījumus, kas to pamato. Tā kā tiek izmeklētas tikai jaunās subsīdijas, tāpēc piezīmes par šo subsīdiju iekļaušanu notiekošajā antisubsidēšanas izmeklēšanā Komisijai būtu jāsaņem 15 dienu laikā no šā paziņojuma publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Lai iegūtu informāciju, ko Komisija uzskata par vajadzīgu izmeklēšanai attiecībā uz šīm jaunajām subsīdijām, Komisija pieprasīs papildu informāciju Ēģiptes un Ķīnas Tautas Republikas iestādēm, kā arī Jushi Egypt un ar to saistītajiem uzņēmumiem Ķīnas Tautas Republikā. Atbildes uz šiem pieprasījumiem jāsniedz 15 dienu laikā no šā paziņojuma publicēšanas dienas. Šo pieprasījumu kopija ir iekļauta lietas materiālos, kas pieejami ieinteresētajām personām.

    Galveno elementu kopsavilkums attiecībā uz šīm subsīdijām ir atrodams lietas materiālos, kas ir pieejami ieinteresētajām personām.

    Ēģiptes valdība ir uzaicināta uz apspriešanos.

    2.2.   Uzklausīšanas

    Saskaņā ar pamatregulas 10. panta 12. punktu visas ieinteresētās personas 15 dienu laikā no šā paziņojuma publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī var arī pieprasīt, lai Komisija tās uzklausītu.

    Šajā izmeklēšanā turpina piemērot 2019. gada 7. jūnija paziņojuma 5.7. punktā noteikto uzklausīšanas laikposmu.

    2.3.   Citi procedūras jautājumi

    Šajā izmeklēšanā pēc vajadzības turpina piemērot visus pārējos 2019. gada 7. jūnija paziņojuma 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. un 12. punktā minētos procedurālos noteikumus.


    (1)  OV C 192, 7.6.2019., 30. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/1037 (2016. gada 8. jūnijs) par aizsardzību pret subsidētu importu no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis (OV L 176, 30.6.2016., 55. lpp.).


    Top