Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016PC0418

    Priekšlikums EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru Regulu (ES) Nr. 1303/2013 groza attiecībā uz konkrētiem noteikumiem, kas saistīti ar finanšu pārvaldību konkrētām dalībvalstīm, kuras saskaras ar nopietnām grūtībām vai kurām draud šādas grūtības saistībā ar to finanšu stabilitāti

    COM/2016/0418 final - 2016/0193 (COD)

    Briselē, 27.6.2016

    COM(2016) 418 final

    2016/0193(COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

    ar kuru Regulu (ES) Nr. 1303/2013 groza attiecībā uz konkrētiem noteikumiem, kas saistīti ar finanšu pārvaldību konkrētām dalībvalstīm, kuras saskaras ar nopietnām grūtībām vai kurām draud šādas grūtības saistībā ar to finanšu stabilitāti


    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

    Priekšlikuma pamatojums un mērķi

    Ieilgusī finanšu un ekonomikas krīze, dalībvalstīm īstenojot nepieciešamās fiskālās konsolidācijas rīcībpolitikas, ir radījusi spiedienu uz valstu finanšu resursiem. Šajā kontekstā attiecībā uz investīcijām tautsaimniecības izaugsmē un darbavietu radīšanā ir īpaši svarīgi nodrošināt Eiropas strukturālo un investīciju fondu (ESIF) atbalstīto programmu netraucētu īstenošanu.

    Programmu īstenošana bieži vien ir problemātiska, arī fiskālās konsolidācijas radīto likviditātes problēmu dēļ. Tas jo īpaši attiecas uz dalībvalstīm, kuras krīze ir skārusi visvairāk un kuras saskaņā ar korekciju programmu ir saņēmušas finansiālo palīdzību.

    Lai nodrošinātu, ka dalībvalstis turpina īstenot ESIF programmas vietējā līmenī un izmaksā līdzekļus projektiem, Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regulas (ES) Nr. 1303/2013 1 24. pants dod Komisijai tiesības no 2014. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 30. jūnijam izmaksāt lielākus maksājumus ("papildu maksājumus") valstīm, kuras saņēmušas finansiālo palīdzību pēc 2013. gada 21. decembra.

    Minētajā laikposmā piecas valstis, proti, Kipra, Grieķija, Īrija, Portugāle un Rumānija, bija tiesīgas saņemt papildu finansējumu.

    Turklāt Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. pantā ir noteikts, ka no 2014. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 30. jūnijam maksimālā līdzfinansējuma likme katra prioritārā virziena līmenī visām ERAF un ESF atbalstītajām darbības programmām Kiprā ir 85 %, nevis 50 %, kas piemērojami vairāk attīstītos reģionos 2 . Šī ārkārtas līdzfinansējuma likme tika piešķirta Kiprai, ņemot vērā nestabilo situāciju šīs valsts ekonomikā. Minētais pasākums, palielinot kohēzijas politikas finansētajām investīcijām vajadzīgo fiskālo telpu, palīdz pārvarēt laikposmu, kad, no vienas puses, būs vajadzīgas lielas publiskās investīcijas un, no otras puses, turpināsies fiskālās konsolidācijas centieni.

    Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. panta 3. punktā un 120. panta 3. punktā ir noteikts, ka Komisijai ir jāpārskata šie divi finansiālie noteikumi un vajadzības gadījumā līdz 2016. gada 30. jūnijam jāiesniedz likumdošanas priekšlikums par iespēju tos pagarināt.

    Šis priekšlikums, neveicot grozījumus visā ESIF 2014–2020. gadam paredzētajā piešķīrumā, Komisijai dotu iespēju turpināt veikt palielinātos maksājumus ikvienai dalībvalstij, kas saņems finansiālo palīdzību pēc 2016. gada 30. jūnija laikposmā, kurā attiecīgajai dalībvalstij tiks piemērots šis atbalsta mehānisms. Turklāt šis priekšlikums Kiprai dotu iespēju līdz programmas slēgšanai piemērot maksimālo līdzfinansējuma likmi 85 % apmērā.

    Šie pasākumi nodrošinātu papildu finansiālos līdzekļus vai nepieciešamo budžeta elastību, lai atvieglotu ESIF programmu īstenošanu uz vietas.

    Vispārīgais konteksts un spēkā esošie noteikumi priekšlikuma jomā

    Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. pantā ir noteikts, ka pēc tādas dalībvalsts pieprasījuma, kas ir nonākusi īslaicīgās budžeta grūtībās (runa ir par dalībvalstīm, kuras pēc 2013. gada 21. decembra ir saņēmušas finansiālo palīdzību saskaņā ar korekciju programmu), starpposma maksājumus var palielināt par 10 procentpunktiem virs līdzfinansējuma likmes, kas piemērojama katram prioritātes virzienam attiecībā uz ERAF, ESF un Kohēzijas fondu vai katram pasākumam attiecībā uz ELFLA un EJZF, ar nosacījumu, ka dalībvalsts iesniedz attiecīgu pieprasījumu. Šo noteikumu patlaban piemēro līdz 2016. gada 30. jūnijam.

    Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. panta 3. punktā ir noteikts, ka no 2014. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 30. jūnijam maksimālā līdzfinansējuma likme katra prioritārā virziena līmenī visām ERAF un ESF atbalstītajām darbības programmām Kiprā ir 85 %, nevis 50 %, kas piemērojami vairāk attīstītos reģionos.

    Saskanība ar citām ES politikas jomām

    Šis priekšlikums saskan ar citiem priekšlikumiem un iniciatīvām, kuras Eiropas Komisija pieņēmusi, reaģējot uz finanšu krīzi.

    2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

    Juridiskais pamats

    Regulā (ES) Nr. 1303/2013 ir paredzēti kopīgi noteikumi, kas piemērojami ESI fondiem. Pamatojoties uz dalītas pārvaldības principu, ko īsteno Eiropas Komisija un dalībvalstis, šajā regulā ir ietverti noteikumi, kas reglamentē plānošanas procesu, kā arī programmu administrēšanu (arī finanšu pārvaldību), uzraudzību, finanšu kontroli un projektu izvērtēšanu.

    Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. panta 3. punktā un 120. panta 3. punktā ir noteikts, ka Komisijai ir jāpārskata divi iepriekšminētie finansiālie noteikumi un vajadzības gadījumā līdz 2016. gada 30. jūnijam jāiesniedz likumdošanas priekšlikums par iespēju tos pagarināt.

    Subsidiaritāte (neekskluzīvas kompetences gadījumā)

    Priekšlikums atbilst subsidiaritātes principam tiktāl, ciktāl tas, izmantojot ESIF līdzekļus, nodrošina nepārtrauktu palielinātu atbalstu konkrētām dalībvalstīm, kurās ir nopietnas grūtības, sevišķi ekonomiskās izaugsmes un finansiālās stabilitātes problēmas, deficīta un parāda stāvokļa pasliktināšanās, arī starptautiskās ekonomikas un finanšu vides dēļ. Šajā kontekstā Eiropas Savienības līmenī ir jāizveido pagaidu mehānisms, kas ļauj Eiropas Komisijai palielināt atmaksāšanu, pamatojoties uz apstiprinātiem izdevumiem saskaņā ar ESIF, un noteikt lielāku līdzfinansējuma likmi visām ERAF un ESF atbalstītajām darbības programmām Kiprā.

    Proporcionalitāte

    Priekšlikums atbilst proporcionalitātes principam.

    Pagarināt laikposmu, kurā jāizmaksā palielinātie starpposma maksājumi, ir samērīgi, ņemot vērā ilgstošo ekonomisko krīzi un citus centienus, kas veikti, lai palīdzētu budžeta grūtībās nonākušajām dalībvalstīm, kuras saņem finansiālo palīdzību saskaņā ar korekciju programmu.

    Ilgāk piemērot Kiprai paaugstināto līdzfinansējuma likmi ir samērīgi, ņemot vērā nestabilo situāciju Kipras ekonomikā. Šis pasākums, palielinot investīcijām vajadzīgo fiskālo telpu, palīdzēs pārvarēt laikposmu, kad Kiprā, no vienas puses, būs vajadzīgas lielas publiskās investīcijas un, no otras puses, turpināsies fiskālās konsolidācijas centieni.

    Instrumenta izvēle

    Ierosinātais juridiskais instruments: spēkā esošās regulas grozījums.

    Komisija ir izskatījusi manevrēšanas iespējas, ko nodrošina tiesiskais regulējums, un, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, uzskata par nepieciešamu ierosināt labojumus Vispārīgajā regulā.

    3.EX POST IZVĒRTĒJUMU, APSPRIEŠANĀS AR IEINTERESĒTAJĀM PERSONĀM UN IETEKMES NOVĒRTĒJUMU REZULTĀTI

    Ex post izvērtējumi/spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaude

    Ex-post izvērtējums/ vai spēkā esošo tiesību aktu atbilstības pārbaude netika veikta.

    Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

    Apspriešanās ar ārējām ieinteresētajām personām nenotika.

    Ekspertu atzinumu pieprasīšana un izmantošana

    Ārēju ekspertu atzinums nav bijis vajadzīgs.

    Ietekmes novērtējums

    Priekšlikums Komisijai dotu iespēju palielināt maksājumus dalībvalstij, kurā pēc 2016. gada 30. jūnija tiek piemērota korekciju programma. Tas attiektos uz laikposmu līdz tā gada 30. jūnijam, kas seko pēc kalendārā gada, kurā dalībvalsts beidz saņemt finansiālo palīdzību. Šī pieeja atbilst ESI fondu grāmatvedības gadam, kas ilgst no 1. jūlija līdz 30. jūnijam. Tas dotu iespēju pagarināt attiecināmības periodu līdz ne vairāk kā 18 mēnešiem.

    Maksājumu pieaugumu aprēķinās, attiecīgajā periodā iesniegto apstiprināto izdevumu līdzfinansējuma likmēm, kas attiecas uz programmu prioritātēm (saskaņā ar ERAF, ESF un Kohēzijas fondu) vai pasākumiem (saskaņā ar ELFLA un EJZF), piemērojot papildinājumu desmit procentpunktu apmērā, līdz tiek sasniegti maksājumu griesti.

    Turklāt šis priekšlikums Komisijai dotu iespēju attiecībā uz Kipru pagarināt līdz programmas slēgšanai ārkārtas līdzfinansējuma likmi 85 % apmērā ERAF un ESF ietvaros.

    Kopējais finanšu piešķīrums no fondiem valstīm un attiecīgajām programmām minētajā periodā nemainīsies.

    Normatīvā atbilstība un vienkāršošana

    Runa nav par iniciatīvu Normatīvās atbilstības programmas (REFIT) ietvaros.

    Pamattiesības

    Šim priekšlikumam nav ietekmes uz pamattiesību aizsardzību.

    4.IETEKME UZ BUDŽETU

    Saistību apropriācijas netiek ietekmētas, jo nav ierosināti grozījumi attiecībā uz ESIF finansējuma maksimālo summu, kas paredzēta darbības programmām plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam.

    Attiecībā uz maksājumu apropriācijām saistībā ar papildu finansējuma noteikuma pagarinājumu saskaņā ar 24. pantu priekšlikums var radīt lielākas atmaksas attiecīgajām dalībvalstīm. Papildu maksājumu apropriācijas šim priekšlikumam var nozīmēt maksājumu apropriāciju pagaidu palielinājumu, kas tiktu kompensēts ar zemākiem maksājumiem 2014.–2020. gada programmu darbības cikla beigās. Jāatzīmē, ka ierosinātais grozījums nekādi nemaina daudzgadu finanšu shēmas gada maksimālos apjomus, kas saistībām un maksājumiem noteikti Regulas (ES) Nr. 1311/2013 I pielikumā.

    5.CITI ELEMENTI

    Īstenošanas plāni un uzraudzības, izvērtēšanas un ziņošanas kārtība

    Neattiecas. Šā priekšlikuma īstenošanas uzraudzībai var izmantot esošās ESIF izmaksas sistēmas.

    Skaidrojošie dokumenti (direktīvām)

    Neattiecas.

    Konkrētu priekšlikuma noteikumu sīks skaidrojums

    Ņemot vērā to, ka pēc 2013. gada 21. decembra, kā noteikts Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. panta 1. punktā, Grieķijā, Kiprā, Īrijā, Rumānijā un Portugālē tika piemērota korekciju programma, piecas valstis bija tiesīgas saņemt 10 % palielinājumu attiecībā uz starpposma maksājumiem, kas iesniegti pirms 2016. gada 30. jūnija. Kopš tā laika Kiprai, Īrijai, Portugālei un Rumānijai paredzēto finansiālās palīdzības programmu termiņš ir beidzies. Tas nozīmē, ka Grieķija ir vienīgā valsts, kurā korekciju programma ir spēkā 2016. gada 30. jūnijā.

    Ņemot vērā to, ka valstīm, uz kurām attiecas korekciju programmas, ir vajadzīga skaidrība par ES maksājumu termiņiem un līmeni, neliekas, ka attiecināmības jautājums par papildu finansējumu 2014.–2020. gadā būtu jāpārskata vēlreiz.

    Ņemot vērā to, ka 2013. gada martā Kipra ar ES ir parakstījusi korekciju programmu, Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. panta 3. punktā ir noteikta ārkārtas līdzfinansējuma likme 85 % apmērā attiecībā uz visām darbības programmām, kas Kiprā no 2014. gada 1. janvāra līdz 2017. gada 30. jūnijam atbalstītas ar ERAF un ESF līdzekļiem.

    Kipras korekciju programmas termiņš ir beidzies 2016. gada marta beigās. Tomēr Kipras ekonomiskā situācija ir joprojām nestabila, un par to liecina inerti pieauguma tempi, sarūkošas investīcijas, augsts bezdarba līmenis un liela spriedze finanšu sektorā.

    Lai mazinātu spiedienu uz valsts budžetu un paātrinātu tik ļoti vajadzīgās investīcijas, tiek ierosināts pagarināt līdz programmas slēgšanai līdzfinansējuma likmi 85 % apmērā attiecībā uz visām darbības programmām, kas Kiprā atbalstītas ar ERAF un ESF līdzekļiem.

    2016/0193 (COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA,

    ar kuru Regulu (ES) Nr. 1303/2013 groza attiecībā uz konkrētiem noteikumiem, kas saistīti ar finanšu pārvaldību konkrētām dalībvalstīm, kuras saskaras ar nopietnām grūtībām vai kurām draud šādas grūtības saistībā ar to finanšu stabilitāti

    EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 177. pantu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

    ņemot vērā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu 3 ,

    ņemot vērā Reģionu komitejas atzinumu 4 ,

    saskaņā ar parasto likumdošanas procedūru,

    tā kā:

    (1)Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. panta 3. punktā ir noteikts, ka Komisijai ir gan jāizvērtē tas, kā starpposma maksājumi no ESIF palielināti par summu, kura ir par desmit procentpunktiem lielāka par katra prioritārā virziena/pasākuma faktisko līdzfinansējuma likmi, attiecībā uz dalībvalstīm, kurās pēc 2013. gada 21. decembra tika piemērotas korekciju programmas un kuras līdz 2016. gada 30. jūnijam prasījušas atļauju izmantot šo pasākumu, gan arī līdz 2016. gada 30. jūnijam jāiesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojums 5 ar savu izvērtējumu un vajadzības gadījumā likumdošanas priekšlikums.

    (2)Piecas dalībvalstis, proti, Rumānija, Īrija, Portugāle, Kipra un Grieķija bija tiesīgas saņemt palielināto maksājumu saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 1303/2013 24. pantu. Rumānija, Īrija, Portugāle un Kipra ir izpildījušas attiecīgās ekonomikas korekciju programmas. Vienīgi Grieķija joprojām piemēro korekciju programmu un saņem finansiālo palīdzību līdz 2018. gada trešajam ceturksnim. Ņemot vērā to, ka Grieķijā joprojām pastāv lielas problēmas saistībā ar finansiālo stabilitāti, būtu jāpagarina laikposms, kurā piemēro palielinātos maksājumus dalībvalstīm, kurām ir īslaicīgas budžeta grūtības.

    (3)Tomēr iespējai saņemt palielināto maksājumu būtu jābeidzas tā gada 30. jūnijā, kas seko pēc kalendārā gada, kurā dalībvalsts beidz saņemt finansiālo palīdzību saskaņā ar korekciju programmu.

    (4)Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. panta 3. punktā ir noteikts, ka Komisijai ir jāveic pārskatīšana, lai izvērtētu to, cik pamatoti ir saglabāt maksimālo līdzfinansējuma likmi 85 % apmērā visu tādu darbības programmu katra prioritārā virziena līmenī, kas Kiprā pēc 2017. gada 30. jūnija atbalstītas ar ERAF un ESF līdzekļiem, un vajadzības gadījumā līdz 2016. gada 30. jūnijam jāiesniedz likumdošanas priekšlikums.

    (5)Kipras korekciju programmas termiņš ir beidzies 2016. gada martā. Tomēr Kipras ekonomiskā situācija ir joprojām nestabila, un par to liecina lēni pieauguma tempi, sarūkošas investīcijas, augsts bezdarba līmenis un spriedze finanšu sektorā. Lai mazinātu spiedienu uz valsts budžetu un paātrinātu tik ļoti vajadzīgās investīcijas, līdzfinansējuma likme 85 % apmērā attiecībā uz visām darbības programmām, kas Kiprā atbalstītas ar ERAF un ESF līdzekļiem, būtu attiecīgi jāpagarina līdz programmas slēgšanai.

    (6)Lai būtu iespējams nekavējoties piemērot šajā regulā paredzētos pasākumus, šai regulai būtu jāstājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī,

    IR PIEŅĒMUŠI ŠO REGULU.

    1. pants

    Regulu (ES) Nr. 1303/2013 groza šādi:

    1.regulas 24. pantu aizstāj ar šādu:

    "Maksājumu palielinājums dalībvalstij, kurai ir īslaicīgas budžeta grūtības

    1.  Pēc dalībvalsts pieprasījuma starpposma maksājumus var palielināt par 10 procentpunktiem virs līdzfinansējuma likmes, kas piemērojama katrai prioritātei attiecībā uz ERAF, ESF un Kohēzijas fondu vai katram pasākumam attiecībā uz ELFLA un EJZF.

    Ja dalībvalsts pēc 2013. gada 21. decembra atbilst vienam no turpmāk minētajiem nosacījumiem, palielināto likmi, kas nevar būt lielāka par 100 %, piemēro tās maksājuma pieteikumiem laikposmam līdz 2016. gada 30. jūnijam:

    a) ja attiecīgā dalībvalsts saņem aizdevumu no Savienības saskaņā ar Padomes Regulu (ES) Nr. 407/2010;

    b) ja attiecīgā dalībvalsts saņem vidēja termiņa finansiālo palīdzību saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 332/2002 ar nosacījumu, ka tiek īstenota makroekonomikas korekciju programma;

    c) ja attiecīgajai dalībvalstij finansiālā palīdzība ir piešķirta ar nosacījumu, ka tiek īstenota makroekonomikas korekciju programma, kā minēts Regulā (ES) Nr. 472/2013.

    Ja pēc 2016. gada 30. jūnija dalībvalsts atbilst kādam no otrajā daļā paredzētajiem nosacījumiem, palielināto likmi piemēro tās maksājuma pieteikumiem laikposmā līdz tā gada 30. jūnijam, kas seko pēc kalendārā gada, kurā attiecīgās finansiālās palīdzības sniegšana ir beigusies.

    Šo punktu nepiemēro programmām saskaņā ar ETS regulu.

    2.  Neatkarīgi no 1. punkta Savienības atbalsts ar starpposma maksājumiem un slēguma bilances maksājumiem nepārsniedz publisko izdevumu apjomu vai ESI fondu atbalsta maksimālo apjomu katrai prioritātei attiecībā uz ERAF, ESF un Kohēzijas fondu vai katram pasākumam attiecībā uz ELFLA un EJZF, kā noteikts Komisijas lēmumā, ar ko apstiprina programmu, atkarībā no tā, kurš no minētajiem apjomiem ir mazāks.";

    2.regulas 120. panta 3. punktu groza šādi:

    otro daļu aizstāj ar šādu:

    "Laikposmā no 2014. gada 1. janvāra līdz programmas slēgšanai līdzfinansējuma likme katras prioritātes līmenī visām darbības programmām Kiprā nav lielāka par 85 %.".

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē,

    Eiropas Parlamenta vārdā —    Padomes vārdā —

    priekšsēdētājs    priekšsēdētājs

    TIESĪBU AKTA FINANŠU PĀRSKATS

    1.PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

    Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes regulai, ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1303/2013 groza attiecībā uz konkrētiem noteikumiem, kas saistīti ar finanšu pārvaldību konkrētām dalībvalstīm, kuras saskaras ar nopietnām grūtībām vai kurām draud šādas grūtības saistībā ar šo valstu finanšu stabilitāti.

    2.ABM/ABB STRUKTŪRA

    Attiecīgā(-s) politikas joma(-s) un saistītā(-s) darbība(-s):

    Reģionālā politika; ABB darbība 13.03.

    Nodarbinātība un sociālās lietas; ABB darbība 04.02.

    Kohēzijas fonds, ABB 13.04.

    Lauku attīstība, ABB darbība 05.04.

    Zivsaimniecība, ABB darbība 11.06.

    3.BUDŽETA POZĪCIJAS

    3.1.Budžeta pozīcijas (darbības pozīcijas un attiecīgās tehniskā un administratīvā atbalsta pozīcijas (kādreizējās BA pozīcijas)):

    Jaunās ierosinātās darbības tiks īstenotas no šādām budžeta pozīcijām:

    13.036000 Mazāk attīstītie reģioni (ERAF)

    13.036100 Pārejas reģioni (ERAF)

    13.036200 Vairāk attīstītie reģioni (ERAF)

    13.036300 Papildu piešķīrums tālākajiem un mazapdzīvotiem reģioniem (ERAF)

    13.046000 Kohēzijas fonds

    04.026000 Mazāk attīstītie reģioni (ESF)

    04.026100 Pārejas reģioni (ESF)

    04.026200 Vairāk attīstītie reģioni (ESF)

    04.026400 Jaunatnes nodarbinātības iniciatīva (ESF)

    05.046001 Lauku attīstība (ELFLA)

    11.066000 Zivsaimniecība un akvakultūra (EJZF)

    3.2.Darbības un finansiālās ietekmes ilgums


    3.3.    Budžeta informācija:

    Budžeta pozīcija

    Izdevumu veids

    Jauns

    EBTA iemaksa

    Kandidātvalstu iemaksas

    Finanšu plāna pozīcija

    13.031600

    Fakult.

    Dif.

    No 1b

    13.031800

    Fakult.

    Dif.

    No 1b

    04.0217

    Fakult.

    Dif.

    No 1b

    13.04.02

    Fakult.

    Dif.

    No 1b

    04.0219

    Fakult.

    Dif.

    No 1b

    4.RESURSU KOPSAVILKUMS

    4.1.Finanšu resursi

    4.1.1.Saistību apropriāciju (SA) un maksājumu apropriāciju (MA) kopsavilkums

    Šīs tabulas parāda ierosināto pasākumu paredzamo ietekmi 2016.–2020. gadā. Tā kā saistību apropriācijām netiek ierosināti jauni finanšu līdzekļi, tabulās nav ievadīti skaitļi, bet ir norādīts "nepiemēro". Tādējādi priekšlikums atbilst daudzgadu finanšu shēmai 2014.–2020. gadam.

    Attiecībā uz maksājumu apropriācijām priekšlikuma rezultātā attiecīgajām dalībvalstīm var būt jāizmaksā vairāk līdzekļu.

    Attiecībā uz maksājumu apropriācijām priekšlikuma rezultātā attiecīgajām dalībvalstīm var būt jāizmaksā vairāk līdzekļu. Balstoties uz dalībvalstu maksājumu prognozēm, ko pārskatījusi Komisija, un 2016. gada budžetā un 2017. gada budžeta projektā iekļautajām maksājumu apropriācijām, vajadzīgās maksājumu apropriācijas tiek lēstas aptuveni EUR 544 milj. apmērā. Papildu maksājumu apropriācijas šim priekšlikumam var nozīmēt maksājumu apropriāciju palielinājumu 2016. un 2017. gadā, ko var kompensēt līdz programmu darbības cikla beigām. Ierosinātie grozījumi nekādi nemaina daudzgadu finanšu shēmas gada maksimālos apjomus, kas saistībām un maksājumiem noteikti Regulas (ES) Nr. 1311/2013 I pielikumā.

    Atkarībā no dalībvalsts lūguma izmantot pasākumu un ņemot vērā attīstību attiecībā uz starpposma maksājumu iesniegšanu, Komisija 2016. un 2017. gadā pārskatīs vajadzību pēc papildu maksājumu apropriācijām un vajadzības gadījumā budžeta lēmējinstitūcijai ierosinās piemērotas darbības.

    Attiecībā uz 2018. gadu un turpmākajiem gadiem prognoze nav aprēķināta, un jebkādas sekas tiks ņemtas vērā attiecīgo gadu budžeta procedūrās.

    miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    Izdevumu veids

    Iedaļa Nr.

    n gads

    n + 1 gads

    n + 2 gads

    n + 3 gads

    n + 4 gads

    n + 5 gads un turpmākie gadi

    Kopā

    Darbības izdevumi 6  

    Saistību apropriācijas (SA)

    8.1.

    a

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Maksājumu apropriācijas (MA)

    b

    +252

    +292

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    -544

    0.

    Pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi 7

    Tehniskais un administratīvais atbalsts (nedif.)

    8.2.4.

    c

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    PAMATSUMMAS KOPAPJOMS

    Saistību apropriācijas

    a+c

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Maksājumu apropriācijas

    b+c

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    0 000

    Pamatsummā neietvertie administratīvie izdevumi 8

    Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (nedif.)

    8.2.5.

    d

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Pamatsummā neietvertās administratīvās izmaksas, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (nedif.)

    8.2.6.

    e

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Kopējās orientējošās intervences izmaksas

    KOPĀ — SA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas

    a+c+d+e

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    KOPĀ — MA, ieskaitot cilvēkresursu izmaksas

    b+c+d+e

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Ziņas par līdzfinansējumu

    miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    Līdzfinansētājs

    n gads

    n + 1

    n + 2

    n + 3

    n + 4

    n + 5 un turpmākie gadi

    Kopā

    ……………………

    f

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    KOPĀ SA, ieskaitot līdzfinansējumu

    a+c+d+e+f

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    4.1.2.Saderība ar finanšu plānojumu

    Priekšlikums ir saderīgs ar pašreizējo finanšu plānojumu.

       Pieņemot priekšlikumu, jāpārplāno attiecīgā pozīcija finanšu plānā.

       Pieņemot priekšlikumu, var būt jāpiemēro Iestāžu nolīguma 9 noteikumi (par elastības fondu vai finanšu plāna pārskatīšanu).

    4.1.3.Finansiālā ietekme uz ieņēmumiem

       Priekšlikums finansiāli neietekmē ieņēmumus.

       Priekšlikumam ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem, un tā ir šāda:

    miljonos EUR (1 zīme aiz komata)

    Pirms
    darbības

    [Gads n-1]

    Pēc darbības

    Budžeta pozīcija

    Ieņēmumi

    [n gads]

    [n+1]

    [n+2]

    [n+3]

    [n+4]

    [n+5] 10

    a) nominālie ieņēmumi

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    b) ieņēmumu izmaiņas

    Δ

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    (Precizēt katru attiecīgo budžeta ieņēmumu pozīciju; ja darbība ietekmē vairākas budžeta pozīcijas, tabulai pievieno vajadzīgo rindu skaitu.)

    4.2.Cilvēkresursi, izteikti ar pilna laika ekvivalentu, FTE (arī ierēdņi, pagaidu darbinieki un ārštata darbinieki) — sīkāk skatīt 8.2.1. punktā.

    Gada vajadzības

    n gads

    n + 1 gads

    n + 2 gads

    n + 3 gads

    n + 4 gads

    n + 5 gads un turpmākie gadi

    Kopā — cilvēkresursi

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    5.RAKSTUROJUMS UN MĒRĶI

    5.1.Īstermiņa vai ilgtermiņa vajadzības

    Ilgstošā finanšu un ekonomikas krīze palielina spiedienu uz valstu finanšu resursiem laikā, kad dalībvalstis samazina savus budžetus. Šajā kontekstā nodrošinātai ESIF programmu netraucētai īstenošanai ir īpaši svarīga nozīme kā instrumentam, ar ko ekonomikā ieplūdina līdzekļus. Lai nodrošinātu, ka dalībvalstis turpina īstenot ESIF programmas un izmaksā līdzekļus projektiem, priekšlikums dod tiesības Komisijai palielināt maksājumus dalībvalstīm tik ilgi, cik ilgi tās saņem finansiālo palīdzību saskaņā ar korekciju programmu.

    5.2.Pievienotā vērtība, ko rada Kopienas iesaistīšanās, priekšlikuma saskanība ar citiem finanšu instrumentiem un iespējamā sinerģija

    Priekšlikums ļaus turpināt programmu īstenošanu, ieplūdinot naudu ekonomikā, turklāt palīdzot mazināt slogu uz publiskajiem izdevumiem.

    5.3.Priekšlikuma mērķi, sagaidāmie rezultāti un atbilstīgie ABM rādītāji

    Priekšlikuma mērķis ir palīdzēt finanšu krīzes visvairāk skartajām dalībvalstīm turpināt programmu īstenošanu valstī, tālab iepludinot līdzekļus ekonomikā.

    5.4.Īstenošanas metode (orientējoši)

    Norādīt darbības īstenošanai izvēlēto(-ās) metodi(-es).

    Kopā ar dalībvalstīm

    6.UZRAUDZĪBA UN NOVĒRTĒŠANA

    6.1.Uzraudzības sistēma

    Nav nepieciešama, jo ietilpst izveidotajā Eiropas strukturālo un investīciju fondu uzraudzības sistēmā.

    6.2.Novērtēšana

    6.2.1.Provizoriska izvērtēšana

    Nepiemēro.

    6.2.2.Pasākumi, kas veikti pēc starpposma novērtējuma vai retrospektīvā novērtējuma (ņemot vērā līdzšinējo pieredzi)

    Nepiemēro.

    6.2.3.Turpmākās vērtēšanas noteikumi un periodiskums

    Nepiemēro.

    7.KRĀPŠANAS APKAROŠANAS PASĀKUMI

    NEPIEMĒRO.

    8.ZIŅAS PAR RESURSIEM

    8.1.Priekšlikuma mērķi un to sasniegšanas izmaksas

    Saistību apropriācijas miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    Mērķi, darbības un rezultāti

    Rezultāta veids

    Vidējās izmaksas

    n gads

    n+1 gads

    n+2 gads

    n+3 gads

    n+4 gads

    n +5 gads un turpmākie gadi

    KOPĀ

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    Rezultātu skaits

    Kopējās izmaksas

    DARBĪBAS MĒRĶIS Nr. 1 Darbības programmu īstenošanas ilgtspējas nodrošināšana

    0 000

    0 000

    0 000

    KOPĀ — IZMAKSAS

    0 000

    0 000

    0 000

    8.2.Administratīvie izdevumi

    8.2.1.Cilvēkresursu daudzums un veidi

    Amata veids

    Personāls, kas iesaistāms darbības pārvaldībā, izmantojot esošos un/vai papildu resursus (amata vietu skaits/ pilna laika ekvivalents)

    n gads

    n+1 gads

    n+2 gads

    n+3 gads

    n+4 gads

    n+5 gads

    Ierēdņi vai pagaidu darbinieki (XX 01 01)

    A*/AD

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    B*, C*/AST

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Personāls, ko finansē atbilstoši XX 01 02. pantam

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Pārējais personāls, ko finansē atbilstoši XX 01 04/05. pantam

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    KOPĀ

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    8.2.2.No darbības izrietošie uzdevumi

    Nepiemēro.

    8.2.3.Cilvēkresursu plānošana (štatā)

    (Ja norādīts vairāk nekā viens avots, lūdzam norādīt amata vietu skaitu saistībā ar katru avotu.)

       Amata vietas, kas patlaban paredzētas programmas pārvaldības vajadzībām, jāaizstāj ar citām vai jāpagarina termiņš, uz kādu tās paredzētas

       Amata vietas, kas iedalītas saskaņā ar gada stratēģiskās plānošanas (GSP) un provizoriskā budžeta projekta (PBP) procedūru n gadam

       Amata vietas, kas jāpieprasa nākamajā GSP/PBP procedūras ciklā

       Amata vietas, kas jāiedala, pārgrupējot resursus attiecīgajā dienestā (iekšējā pārgrupēšana)

       Amata vietas, kas nepieciešamas gadā n, bet nav paredzētas saskaņā ar GSP/PBP procedūru attiecīgajam gadam

    8.2.4.Citi pamatsummā ietvertie administratīvie izdevumi (XX 01 04/05 – administratīvās pārvaldes izdevumi)

    miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    Budžeta pozīcija

    (numurs un nosaukums)

    n gads

    n+1 gads

    n+2 gads

    n+3 gads

    n+4 gads

    n+5 gads

    un turpmākie gadi

    KOPĀ

    1    Tehniskais un administratīvais atbalsts (ietverot attiecīgās personāla izmaksas)

    Izpildaģentūras

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Cita veida tehniskais un administratīvais atbalsts

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    – iekšējais (intra muros) 

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    – ārējais (extra muros)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Tehniskais un administratīvais atbalsts (kopā)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    8.2.5.Cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

    miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    Cilvēkresursu veids

    n gads

    n+1 gads

    n+2 gads

    n+3 gads

    n+4 gads

    n+5 gads

    un turpmākie gadi

    Ierēdņi un pagaidu darbinieki (XX 01 01)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Personāls, ko finansē atbilstīgi XX 01 02. pantam (palīgpersonāls, valsts norīkotie eksperti, līgumpersonāls u.c.)

    (norādīt budžeta pozīciju)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Kopā — cilvēkresursu izmaksas un saistītie izdevumi (NAV ietverti pamatsummā)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Aprēķins: ierēdņi un pagaidu darbinieki

    nepiemēro

    Aprēķins: personāls, ko finansē atbilstīgi XX 01 02. pantam

    Attiecīgā gadījumā skatīt 8.2.1. punktu.

    nepiemēro

    8.2.6.Citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

    miljonos EUR (3 zīmes aiz komata)

    n gads

    n+1 gads

    n+2 gads

    n+3 gads

    n+4 gads

    n+5 gads

    un turpmākie gadi

    KOPĀ

    XX 01 02 11 01 – Komandējumi

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    XX 01 02 11 02 – Sanāksmes un konferences

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    XX 01 02 11 03 – Komitejas

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    XX 01 02 11 04 – Pētījumi un konsultēšanās

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    XX 01 02 11 05 – Informācijas sistēmas

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    2    Citi pārvaldības izdevumi (kopā) (XX 01 02 11)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    3    Citi administratīvie izdevumi (precizēt, norādot budžeta pozīciju)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Kopā — administratīvie izdevumi, izņemot cilvēkresursu izmaksas un saistītos izdevumus (NAV ietverti pamatsummā)

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    nepiemēro

    Aprēķins: citi administratīvie izdevumi, kas nav ietverti pamatsummā

    (1) Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regula (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006, (OV L 347, 20.12.2013., 320. lpp.).
    (2) Skatīt Regulas (ES) Nr. 1303/2013 120. panta 3. punkta e) apakšpunktu. 2014.–2020. gada plānošanas periodā Kipra ir klasificēta vairāk attīstīto reģionu kategorijā. Skatīt III pielikumu Komisijas 2014. gada 18. februāra Īstenošanas lēmumā, kurā 2014. līdz 2020. gadam noteikts to reģionu saraksts, kuri ir tiesīgi saņemt finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Sociālā fonda, un to dalībvalstu saraksts, kuras ir tiesīgas saņemt finansējumu no Kohēzijas fonda (izziņots ar dokumenta numuru C(2014) 974), (OV L 50, 20.2.2014., 22. lpp.).
    (3) OV C , , . lpp.
    (4) OV C , , . lpp.
    (5) COM (2016) 414 final.
    (6) Izdevumi, kas nav ietverti attiecīgās xx. sadaļas xx 01. nodaļā.
    (7) Izdevumi, kas ietverti xx. sadaļas xx 01 04. pantā.
    (8) Izdevumi, kas ietverti xx 01. nodaļā, izņemot xx 01 04. vai xx 01 05. pantu.
    (9) Skatīt Iestāžu nolīguma 19. un 24. punktu.
    (10) Vajadzības gadījumā, t.i., ja darbības ilgums pārsniedz 6 gadus, jāpievieno papildu ailes.
    Top