Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011AP0489

    Uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalība Eiropas Atomenerģijas kopienas pamatprogrammas netiešajās darbībās * Eiropas Parlamenta 2011. gada 15. novembra normatīvā rezolūcija par priekšlikumu Padomes regulai (Euratom), ar ko nosaka noteikumus par uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalību Eiropas Atomenerģijas kopienas pamatprogrammas netiešajās darbībās un pētījumu rezultātu izplatīšanu (2012–2013) (COM(2011)0071 – C7-0076/2011 – 2011/0045(NLE))

    OV C 153E, 31.5.2013, p. 183–187 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    31.5.2013   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    CE 153/183


    Otrdiena, 2011. gada 15. novembris
    Uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalība Eiropas Atomenerģijas kopienas pamatprogrammas netiešajās darbībās *

    P7_TA(2011)0489

    Eiropas Parlamenta 2011. gada 15. novembra normatīvā rezolūcija par priekšlikumu Padomes regulai (Euratom), ar ko nosaka noteikumus par uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalību Eiropas Atomenerģijas kopienas pamatprogrammas netiešajās darbībās un pētījumu rezultātu izplatīšanu (2012–2013) (COM(2011)0071 – C7-0076/2011 – 2011/0045(NLE))

    2013/C 153 E/34

    (Apspriešanās)

    Eiropas Parlaments,

    ņemot vērā Komisijas priekšlikumu Padomei (COM(2011)0071),

    ņemot vērā Euratom līguma 7. un 10. pantu, saskaņā ar kuriem Padome ir apspriedusies ar Eiropas Parlamentu (C7-0076/2011),

    ņemot vērā Reglamenta 55. pantu,

    ņemot vērā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas ziņojumu (A7-0345/2011),

    1.

    apstiprina grozīto Komisijas priekšlikumu;

    2.

    aicina Komisiju attiecīgi grozīt savu priekšlikumu saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 293. panta 2. punktu un Euratom līguma 106.a pantu;

    3.

    aicināja Padomi informēt Parlamentu, ja tā ir paredzējusi nepievienoties Parlamenta apstiprinātajam tekstam;

    4.

    prasa Padomei vēlreiz ar to apspriesties, ja tā ir paredzējusi būtiski grozīt Komisijas priekšlikumu;

    5.

    uzdod priekšsēdētājam nosūtīt šo nostāju Padomei un Komisijai.

    KOMISIJAS IEROSINĀTAIS TEKSTS

    GROZĪJUMS

    Grozījums Nr. 1

    Regulas priekšlikums

    1. apsvērums

    (1)

    Ar Padomes … Lēmumu …/…/Euratom par Eiropas Atomenerģijas Kopienas pamatprogrammu kodolpētniecības un mācību pasākumiem (2012–2013) tika pieņemta Eiropas Atomenerģijas Kopienas 2012.–2013. gada kodolpētniecības un mācību pasākumu pamatprogramma, turpmāk — „Pamatprogramma (2012–2013)”. Komisijas pienākums ir nodrošināt Pamatprogrammas (2012–2013) un tās īpašo programmu īstenošanu, ieskaitot ar tām saistītos finanšu aspektus.

    (1)

    Ar Padomes … Lēmumu …/…/Euratom par Eiropas Atomenerģijas Kopienas pamatprogrammu kodolpētniecības un mācību pasākumiem (2012–2013) tika pieņemta Eiropas Atomenerģijas Kopienas 2012.–2013. gada kodolpētniecības un mācību pasākumu pamatprogramma, turpmāk — „Pamatprogramma (2012–2013)” , kuras mērķis ir papildināt citas Savienības darbības pētniecības politikas jomā, kas ir nepieciešamas stratēģijas „Eiropa 2020” īstenošanai, jo īpaši attiecībā uz izglītību un apmācību, konkurētspēju un jauninājumiem, rūpniecību, nodarbinātību un vidi . Komisijas pienākums ir nodrošināt Pamatprogrammas (2012–2013) un tās īpašo programmu īstenošanu, ieskaitot ar tām saistītos finanšu aspektus.

    Grozījums Nr. 2

    Regulas priekšlikums

    4.a apsvērums (jauns)

     

    (4a)

    Ar pamatprogrammu (2012–2013) būtu jāpalīdz īstenot vienu no stratēģijas „Eiropa 2020” pamatiniciatīvām „Inovācijas savienība” ar mērķi veicināt konkurenci, lai panāktu zinātnisko izcilību un paātrinātu svarīgāko inovāciju īstenošanu kodolenerģijas jomā, jo īpaši attiecībā uz kodolsintēzi un drošību, vienlaikus iesaistoties arī ar enerģētikas nozari un klimata pārmaiņām saistīto problēmu risināšanā.

    Grozījums Nr. 3

    Regulas priekšlikums

    4.b apsvērums (jauns)

     

    (4b)

    Pamatprogrammas (2012-2013) izstrādei un īstenošanai būtu jābalstās uz vienkāršības, stabilitātes, pārredzamības, juridiskās noteiktības, konsekvences, izcilības un uzticības principiem, ņemot vērā Eiropas Parlamenta ieteikumus tā 2010. gada 11, novembra rezolūcijā par pētniecības pamatprogrammu īstenošanas vienkāršošanu (1).

    Grozījums Nr. 4

    Regulas priekšlikums

    5.a apsvērums (jauns)

     

    (5a)

    Pastiprināta uzmanība un lielāki budžeta izdevumi ir nepieciešami papildu iniciatīvām saistībā ar fundamentāliem kodolpētījumiem, it īpaši attiecībā uz ieguldījumiem cilvēku kapitālā un pasākumos, kuru mērķis ir novērst kvalificēta darbaspēka trūkuma risku tuvākajos gados (piemēram, dotācijas kodolnozares pētniekiem) un no tā izrietošo Savienības vadošās lomas zaudēšanu.

    Grozījums Nr. 5

    Regulas priekšlikums

    6.a apsvērums (jauns)

     

    (6a)

    Īpaša uzmanība būtu jāpievērš līgumu noteikumu izstrādei, kas samazinātu to neizpildes risku, kā arī riska un izmaksu pārdali laika gaitā.

    Grozījums Nr. 6

    Regulas priekšlikums

    8. apsvērums

    (8)

    Pamatprogrammai (2012–2013) jāpiesaista dalībnieki no Kopienas attālākajiem reģioniem, kā arī jāveicina plaša uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalība.

    (8)

    Pamatprogrammai (2012–2013) jāpiesaista dalībnieki no Kopienas attālākajiem reģioniem, kā arī jāveicina plaša uzņēmumu, pētniecības centru un augstskolu dalība , kuru pētniecības darbam būtu jābalstās uz ētikas pamatprincipiem, jo īpaši tiem, kuri noteikti Eiropas Savienības Pamattiesību hartā .

    Grozījums Nr. 7

    Regulas priekšlikums

    23.a apsvērums (jauns)

     

    (23a)

    Saskaņā ar pamatprogrammu (2012-2013) veicamā pētniecības darba kodolsintēzes jomā svarīgākajam uzdevumam vajadzētu būt ITER īstenošanai Eiropā atbilstoši 2006. gada 21. novembra Nolīgumam par ITER Starptautiskās kodoltermiskās enerģijas organizācijas izveidi ITER projekta kopīgai īstenošanai.

    Grozījums Nr. 8

    Regulas priekšlikums

    11. pants – 2. punkts

    Atbilstīgi netiešās darbības raksturam un mērķiem tajās var iekļaut arī papildu nosacījumus attiecībā uz dalībnieku veidu un — attiecīgā gadījumā — reģistrācijas vietu.

    Atbilstīgi netiešās darbības veidam un mērķiem tajās var iekļaut arī papildu pamatotus nosacījumus attiecībā uz dalībnieku veidu un attiecīgā gadījumā — to reģistrācijas vietu.

    Grozījums Nr. 9

    Regulas priekšlikums

    12. pants – 3. punkts

    3.   Uzaicinājumiem iesniegt priekšlikumus ir skaidri formulēti mērķi, lai nodrošinātu, ka pieteikumu iesniedzēji nepiesakās nevajadzīgi.

    3.   Uzaicinājumiem iesniegt priekšlikumus ir skaidri formulēti kvantitatīvi un kvalitatīvi mērķi, lai nodrošinātu, ka pieteikumu iesniedzēji nepiesakās nevajadzīgi.

    Grozījums Nr. 10

    Regulas priekšlikums

    14. pants – 1. punkts – 2. daļa

    Kritēriji ir izcilība, ietekme un īstenošana. Šo nosacījumu robežās darba programmā sīkāk norāda novērtēšanas un atlases kritērijus un var pievienot papildu prasības, koeficientus un limitus vai sniegt sīkākus norādījumus par kritēriju piemērošanu.

    Kritēriji ir izcilība, ietekme un īstenošana. Šo nosacījumu robežās darba programmā sīkāk norāda novērtēšanas un atlases kritērijus un var pievienot precīzi pamatotas papildu prasības, koeficientus un limitus vai sniegt sīkākus norādījumus par kritēriju piemērošanu.

    Grozījums Nr. 11

    Regulas priekšlikums

    14. pants – 3.a punkts (jauns)

     

    3.a     Jāoptimizē visi procesa posmi, lai novērstu termiņu neievērošanu un veicinātu izmaksu lietderību. Tas attiecas uz piekļuvi darba programmu projektiem, priekšlikumu iesniegšanas uzaicinājumu publiskošanu, priekšlikumu projektu sagatavošanu, atlases procedūrām un dotāciju apstiprināšanas un izmaksāšanas termiņiem.

    Grozījums Nr. 12

    Regulas priekšlikums

    16. pants – 2. punkts – 4. daļa

    Veidojot neatkarīgu ekspertu grupas, veic attiecīgus pasākumus, lai nodrošinātu samērīgu dzimumu līdzsvaru.

    Veidojot neatkarīgu ekspertu grupas, veic attiecīgus pasākumus, lai nodrošinātu samērīgu dzimumu līdzsvaru un līdzsvaru starp dalībvalstīm, kuras veic pētniecību un apmācību kodolnozarē .

    Grozījums Nr. 13

    Regulas priekšlikums

    16. pants – 2. punkts – 4.a apakšpunkts (jauns)

     

    Veidojot neatkarīgu ekspertu grupas, veic attiecīgus pasākumus, lai nodrošinātu atbilstošu līdzsvaru starp nozares (tostarp MVU) un akadēmisko aprindu pārstāvjiem.

    Grozījums Nr. 14

    Regulas priekšlikums

    30. pants – 3. punkts – 1. daļa – e apakšpunkts

    e)

    tajās nedrīkst būt iekļautas neattaisnotas izmaksas, jo īpaši — skaidri nosakāmi netieši nodokļi, tostarp pievienotās vērtības nodoklis, nodevas, procentu maksājumi, rezerves iespējamiem turpmākiem zaudējumiem vai maksājumiem , izmaksas, kas saistītas ar kapitāla peļņu, izmaksas, kas deklarētas, radušās vai atlīdzinātas saistībā ar citu Savienības projektu, parādi un parādu apkalpošanas izmaksas, pārmērīgi vai neapdomāti izdevumi, kā arī jebkuras citas izmaksas, kas neatbilst a)–d) apakšpunktā minētajiem nosacījumiem.

    e)

    tajās nedrīkst būt iekļautas neattaisnotas izmaksas, jo īpaši — skaidri nosakāmi netieši nodokļi, tostarp neatgūstams pievienotās vērtības nodoklis, nodevas, procentu maksājumi, zaudējumi valūtas maiņas rezultātā, izmaksas, kas saistītas ar kapitāla peļņu, izmaksas, kas deklarētas, radušās vai atlīdzinātas saistībā ar citu Savienības projektu, parādi un parādu apkalpošanas izmaksas, pārmērīgi vai neapdomāti izdevumi, kā arī jebkuras citas izmaksas, kas neatbilst a)–d) apakšpunktā minētajiem nosacījumiem.

    Grozījums Nr. 15

    Regulas priekšlikums

    52. pants – 2. punkts – a apakšpunkts

    a)

    saskaņā ar asociācijas līgumiem ne vairāk kā 40 % apmērā — izdevumus īpašās sadarbības projektos starp asociētiem partneriem, kurus padomdevēja komiteja ieteikusi un Komisija atbalstījusi prioritāram atbalstam; prioritāru atbalstu pārsvarā piešķir darbībām, kas ir tiešā saistībā ar ITER/DEMO, izņemot projektus, kam prioritātes statuss jau piešķirts iepriekšējo pamatprogrammu norises laikā ;

    a)

    saskaņā ar asociācijas līgumiem ne vairāk kā 40 % apmērā — izdevumus īpašās sadarbības projektos starp asociētiem partneriem, kurus padomdevēja komiteja ieteikusi un Komisija atbalstījusi prioritāram atbalstam; prioritāru atbalstu pārsvarā piešķir eksperimentiem, kuru mērķis ir uzlabot ITER veiktspēju un veicināt DEMO programmas noteikšanu ;


    (1)   Pieņemtie teksti, P7_TA(2010)0401.


    Top