This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 41998D0018
The Schengen acquis - Decision of the Executive Committee of 23 June 1998 on measures to be taken in respect of countries posing problems with regard to the issue of documents required for expulsion from the Schengen territory (SCH/Com-ex (98) 18 rev.)
Izpildu Komitejas lēmums (1998. gada 23. jūnijs) par pasākumiem, kas jāpieņem attiecībā uz valstīm, kuras rada problēmas, izsniedzot dokumentus, kas nepieciešami izraidīšanai no Šengenas teritorijas (SCH/Com–ex(98) 18 rev.)
Izpildu Komitejas lēmums (1998. gada 23. jūnijs) par pasākumiem, kas jāpieņem attiecībā uz valstīm, kuras rada problēmas, izsniedzot dokumentus, kas nepieciešami izraidīšanai no Šengenas teritorijas (SCH/Com–ex(98) 18 rev.)
OV L 239, 22.9.2000, p. 197–198
(ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV) Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os)
(CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)
In force
Oficiālais Vēstnesis L 239 , 22/09/2000 Lpp. 0197 - 0198
Izpildu Komitejas lēmums (1998. gada 23. jūnijs) par pasākumiem, kas jāpieņem attiecībā uz valstīm, kuras rada problēmas, izsniedzot dokumentus, kas nepieciešami izraidīšanai no Šengenas teritorijas (SCH/Com–ex(98) 18 rev.) IZPILDU KOMITEJA, ņemot vērā Šengenas Līguma īstenošanas konvencijas 132. pantu, ņemot vērā iepriekšminētās konvencijas 23. pantu, IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU. Pasākumus, kas jāveic attiecībā pret valstīm, kuras rada problēmas, izsniedzot dokumentus, kas nepieciešami izraidīšanai no Šengenas teritorijas, pieņem saskaņā ar procedūru, kas noteikta pievienotajā dokumentā. Ostendē, 1998. gada 23. jūnijā Priekšsēdētājs L. Tobback -------------------------------------------------- SCH/II–Read (98)2 rev. 2 Temats: Pasākumi, kuri jāpieņem attiecībā uz valstīm, kuras rada problēmas, izsniedzot dokumentus, kas nepieciešami izraidīšanai no Šengenas teritorijas Beļģija kā prezidējošā valsts, vairākos pasākumos (Izpildu komitejas 1997. gada 15. decembra sanāksmē Vīnē, Centrālās grupas tikšanās laikā 1998. gada 14. janvārī Brigē un 1998. gada 23. februārī Luksemburgā) izteica gatavību atrisināt problēmas, kas saistītas ar ārvalstnieku atpakaļuzņemšanu. Tas īpaši attiecas uz grūtībām, kas rodas repatriācijas jomā sadarbības trūkuma dēļ starp ārvalstu konsulātiem Šengenas galvaspilsētās, izsniedzot izceļošanas dokumentus. Lai gan ka pašlaik tiek izvērtēti sākotnējie soļi risinājuma rašanai valsts līmenī, vienota Šengenas pieeja šai problēmai var radīt efektīvākus šīs problēmas risinājumus. Viena no pieejām, kuru atbalsta Beļģija, ir šāda: Šengenas valsts atzīst, ka pastāv nopietnas grūtības, lai saņemtu izceļošanas dokumentus nelikumīgi ieceļojušo ārvalstnieku repatriācijai. Šengenas valsts informē savu vēstnieku attiecīgajā valstī un dod viņam norādījumus sagatavot sarakstu ar pasākumiem, kurus veic attiecīgajā valstī kopā ar Šengenas kolēģiem. Šengenas vēstnieki pirmām kārtām var sazināties ar vietējām varas iestādēm, lai brīdinātu tās par problēmām ar attiecīgās valsts pilsoņu atpakaļuzņemšanu un vienotos par ad hoc risinājumiem. Rīcībai vietējā līmenī ir tāda priekšrocība, ka valsts varas iestādes, lai vestu sarunas par savu pilsoņu atpakaļuzņemšanu, dažkārt ir labākā situācijā nekā konsulārais personāls Šengenas galvaspilsētās. Atpakaļuzņemšanas apakšnodaļu informē par jebkādām "vietējā līmeņa darbībām". Centrālā grupa informē Izpildu komiteju par visām veiktajām darbībām un to rezultātiem. Ja šāda sazināšanās nedod vēlamos rezultātus, nepieciešams izmantot citus, stingrākus līdzekļus, lai vēl vairāk apzinātos problēmu, piemēram, attiecībā uz vīzu izsniegšanas politiku. Šos pasākumus izvērtēs vīzu apakšnodaļa. Katra Šengenas valsts saglabā tiesības izlemt, vai tā vēlas vai nevēlas izmantot piedāvātos atbildes pasākumus. --------------------------------------------------