EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32023R0138

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2023/138 (2022. gada 21. decembris), ar ko nosaka konkrētu vērtīgu datu kopu sarakstu un to publicēšanas un atkalizmantošanas kārtību (Dokuments attiecas uz EEZ)

C/2022/9562

OV L 19, 20.1.2023, p. 43–75 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/138/oj

20.1.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 19/43


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2023/138

(2022. gada 21. decembris),

ar ko nosaka konkrētu vērtīgu datu kopu sarakstu un to publicēšanas un atkalizmantošanas kārtību

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2019. gada 20. jūnija Direktīvu (ES) 2019/1024 par atvērtajiem datiem un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (1) un jo īpaši tās 14. panta 1. punktu,

tā kā:

(1)

No Direktīvas (ES) 2019/1024 izriet, ka ES mēroga saraksts, kurā norādītas datu kopas, kam ir īpašs potenciāls dot sociālekonomiskus ieguvumus, un kurā ir saskaņoti atkalizmantošanas nosacījumi, ir svarīgs faktors, kas ļauj nodrošināt datu pārrobežu lietojumus un pakalpojumus.

(2)

Vērtīgu datu kopu saraksta izveides galvenais mērķis ir nodrošināt, lai publiskie dati ar vislielāko sociālekonomisko potenciālu tiktu darīti pieejami atkalizmantošanai bez maksas un ar minimāliem juridiskiem un tehniskiem ierobežojumiem.

(3)

Vērtīgu datu kopu atkalizmantošanas nosacījumu īstenošanas saskaņošana paredz noteikt tehnisko specifikāciju, kas jāievēro, lai datu kopas darītu pieejamas mašīnlasāmā formātā lietojumprogrammas saskarnēs (API). Vērtīgu datu kopu pieejamības nodrošināšana optimālos apstākļos stiprina atvērto datu politiku dalībvalstīs, kuras balstās FAIR principiem (atrodamība, piekļūstamība, savietojamība un atkalizmantojamība).

(4)

Direktīvas (ES) 2019/1024 I pielikumā ir sniegts vērtīgu datu kopu saraksts ar sešām tematiskām datu kategorijām: 1) ģeotelpisko datu kopas, 2) Zemes novērošana un vide, 3) meteoroloģijas datu kopas, 4) statistika, 5) uzņēmumi un uzņēmumu īpašumtiesības un 6) mobilitāte.

(5)

Pēc plašas apspriešanās ar ieinteresētajām personām un iepazīšanās ar šīs īstenošanas regulas ietekmes novērtējuma rezultātiem Komisija katrā no sešām datu kategorijām apzināja vairākas īpaši vērtīgas datu kopas un to publicēšanas un atkalizmantošanas kārtību. Jāturpina piemērot tos Savienības un dalībvalstu tiesību aktu, jo īpaši nozaru tiesību aktu, noteikumus, kas pārsniedz šīs minimālās prasības, kuras izklāstītas šajā īstenošanas regulā.

(6)

Saskaņā ar Direktīvu (ES) 2019/1024 prasība vērtīgas datu kopas darīt pieejamas bez maksas neattiecas uz bibliotēkām, tostarp universitāšu bibliotēkām, muzejiem un arhīviem. Uz laiku, kas nepārsniedz divus gadus no šīs īstenošanas regulas spēkā stāšanās dienas, dalībvalstis var atsevišķas publiskā sektora struktūras pēc to pieprasījuma un saskaņā ar direktīvā noteiktajiem kritērijiem atbrīvot no prasības darīt vērtīgas datu kopas pieejamas bez maksas.

(7)

Direktīvas (ES) 2019/1024 14. panta 3. punktā noteikts, ka šajā īstenošanas regulā jāparedz, ka augstvērtīgu [vērtīgu] datu kopu pieejamība bez maksas neattiecas uz konkrētām publisku uzņēmumu turējumā esošām augstvērtīgu [vērtīgu] datu kopām, ja tas radītu konkurences kropļojumus attiecīgajos tirgos. Tomēr publisku uzņēmumu turējumā esošie dati nav iekļauti šīs īstenošanas regulas tvērumā.

(8)

Ja vērtīgu datu kopu pieejamība atkalizmantošanai ir saistīta ar persondatu apstrādi, šāda apstrāde būtu jāveic saskaņā ar Savienības tiesību aktiem par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz persondatu apstrādi, jo īpaši Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/679 jeb VDAR (2), un ietverot visus valsts tiesību aktu noteikumus, kuros sīkāk precizēta VDAR piemērošana. Dalībvalstīm vajadzētu izmantot atbilstošas metodes un tehniskos paņēmienus (piemēram, vispārināšanu, apkopošanu, aizklāšanu, anonimizāciju, privātuma diferencēšanu vai randomizāciju), tādējādi atkalizmantošanai darot pieejamus pēc iespējas vairāk datu.

(9)

Papildus Direktīvai (ES) 2019/1024 tādas publiskā sektora informācijas atkalizmantošanai, kas ietilpst šīs īstenošanas regulas tvērumā, var būt svarīgi arī citi Savienības tiesību akti, tostarp Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2007/2/EK (3) un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2005/44/EK (4), jo īpaši, ja minētajos Savienības aktos ir noteiktas kopīgas prasības attiecībā uz datu kvalitāti un savietojamību.

(10)

Dalībvalstis tiek mudinātas pārsniegt minimālās prasības attiecībā uz datu kopu un atkalizmantošanas kārtības tvērumu, kuras šajā regulā noteiktas visām tematiskajām kategorijām, jo īpaši kategorijai “uzņēmumi un uzņēmumu īpašumtiesības”.

(11)

Dalībvalstīm vajadzētu būt iespējai šīs regulas pielikumā uzskaitītās datu kopas papildināt ar jau piekļūstamu publiskā sektora informāciju, ja šādi dati ir tematiski saistīti un tiek uzskatīti par vērtīgiem, pamatojoties uz Direktīvas (ES) 2019/1024 14. panta 2. punktā aprakstītajiem kritērijiem. Ja ir ietverta informācija, kas ir persondati, tās pievienošanai datu kopām jābūt nepieciešamai, samērīgai un patiesi jāatbilst vispārējas nozīmes mērķiem.

(12)

Direktīvas (ES) 2019/1024 mērķis ir veicināt tiešsaistē pieejamu standarta publisko licenču izmantošanu publiskā sektora informācijas atkalizmantošanai. Komisijas pamatnostādnēs par ieteicamajām standarta licencēm, datu kopām un maksu par dokumentu atkalizmantošanu (5)“Creative Commons” jeb CC licences ir norādītas kā ieteicamo standarta publisko licenču piemērs. CC licences izstrādā bezpeļņas organizācija, un tās ir kļuvušas par vadošo licencēšanas risinājumu publiskā sektora informācijas, pētījumu rezultātu un kultūras jomas materiāliem visā pasaulē. Tāpēc šajā īstenošanas regulā ir jāatsaucas uz CC licenču komplekta jaunāko redakciju, proti, CC 4.0. Attiecībā uz licenci, kas līdzvērtīga CC licenču komplektam, var noteikt papildu kārtību, piemēram, atkalizmantotāja pienākumu iekļaut datu turētāja sniegtos atjauninājumus un precizēt, kad dati pēdējoreiz atjaunināti, ja vien šādi atjauninājumi neierobežo datu atkalizmantošanas iespējas.

(13)

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/1725 (6) 42. panta 1. punktu ir notikusi apspriešanās ar Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāju, kurš savu atzinumu sniedza 2022. gada 15. jūlijā.

(14)

Šajā īstenošanas regulā noteiktie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi Direktīvas (ES) 2019/1024 16. pantā minētā komiteja atvērto datu un publiskā sektora informācijas atkalizmantošanas jautājumos,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Priekšmets

1.   Pamatojoties uz esošajiem dokumentiem, uz kuriem attiecas Direktīva (ES) 2019/1024, ar šo īstenošanas regulu tiek izveidots saraksts ar vērtīgām datu kopām, kas ietilpst minētās direktīvas I pielikumā noteiktajās tematiskajās kategorijās un kas atrodas publisku uzņēmumu turējumā.

2.   Šajā īstenošanas regulā arī tiek noteikta vērtīgu datu kopu publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība, jo īpaši piemērojamie atkalizmantošanas nosacījumi un minimālās prasības datu izplatīšanai, izmantojot lietojumprogrammas saskarnes (API).

2. pants

Definīcijas

Šajā īstenošanas regulā piemēro šādas definīcijas:

1)

piemēro Direktīvas (ES) 2019/1024 2. pantā izklāstītās definīcijas;

2)

piemēro definīcijas, kas Direktīvā 2007/2/EK noteiktas ģeotelpisko datu kopu, Zemes novērošanas un vides, kā arī meteoroloģijas datu kopu kategorijām;

3)

piemēro definīcijas, kas attiecībā uz datu kopām mobilitātes kategorijā noteiktas Direktīvā 2007/2/EK un Direktīvā 2005/44/EK;

4)

“pamatatribūts” ir kāds objekta vai kāds entītijas raksturlielums datu kopā, piemēram, valsts identifikācijas kods vai nosaukums;

5)

“granularitāte” ir datu kopas detalizācijas pakāpe;

6)

“lietojumprogrammas saskarne” (API) ir funkciju, procedūru, definīciju un protokolu kopums mašīnas–mašīnas sakariem un raitai datu apmaiņai;

7)

“lielapjoma lejupielāde” ir funkcija, kas ļauj lejupielādēt visu datu kopu vienā vai vairākās paketēs.

3. pants

Publicēšanas kārtība, kas piemērojama visām vērtīgu datu kopu kategorijām

1.   Publiskā sektora struktūras, kuru turējumā ir pielikumā uzskaitītās vērtīgās datu kopas, nodrošina, ka pielikumā aprakstītās vai atsauces veidā norādītās datu kopas tiek darītas pieejamas mašīnlasāmā formātā, izmantojot API, kas atbilst pamatotām atkalizmantotāju vajadzībām. Ja tas norādīts pielikumā, datu kopas dara pieejamas arī ar lielapjoma lejupielādes funkciju.

2.   Šī panta 1. punktā minētās publiskā sektora struktūras nosaka un publicē API izmantošanas noteikumus un pakalpojumu kvalitātes kritērijus, kas attiecas uz tās veiktspēju, jaudu un pieejamību. Izmantošanas noteikumi ir pieejami cilvēklasāmā un mašīnlasāmā formātā. Gan izmantošanas noteikumi, gan pakalpojumu kvalitātes kritēriji ir saderīgi ar vērtīgu datu kopu atkalizmantošanas kārtību, kas noteikta 4. pantā.

3.   API izmantošanas noteikumiem pievieno API dokumentāciju atvērtā, cilvēklasāmā un mašīnlasāmā formātā, kas atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā.

4.   Lai nodrošinātu API pieejamību un uzturēšanu un galu galā vērtīgu datu kopu vienmērīgu un efektīvu publicēšanu, publiskā sektora struktūras, kas minētas 1. punktā, izraugās kontaktpunktu saziņai par jautājumiem un aspektiem, kas saistīti ar API.

5.   Publiskā sektora struktūras, kuru turējumā ir pielikumā uzskaitītās vērtīgās datu kopas, nodrošina, ka metadatu aprakstā tās ir apzīmētas kā vērtīgas datu kopas.

4. pants

Atkalizmantošanas kārtība, kas piemērojama visām vērtīgu datu kopu kategorijām

1.   Atbrīvojumu, ko dalībvalsts piešķīrusi saskaņā ar Direktīvas (ES) 2019/1024 14. panta 5. punktu, publicē tiešsaistē tāpat kā Direktīvas (ES) 2019/1024 6. panta 3. punktā minēto publiskā sektora struktūru sarakstu.

2.   Lai veicinātu datu kopu pieejamību atkalizmantošanai ilgākos laikposmos, šajā regulā noteiktos pienākumus piemēro arī tagad izmantojamām mašīnlasāmām vērtīgām datu kopām, kas izveidotas pirms šīs regulas piemērošanas sākuma.

3.   Vērtīgas datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai saskaņā ar “Creative Commons Public Domain Dedication” (CC0) licences vai, alternatīvi, “Creative Commons” BY 4.0 licences, vai jebkuras līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem, kā izklāstīts pielikumā, tādējādi ļaujot veikt neierobežotu atkalizmantošanu. Licenciārs var arī papildus izvirzīt prasību par to, lai tiktu pievienota atsauce uz licenciāru.

4.   Vērtīgas datu kopas dara pieejamas saskaņā ar pielikumā izklāstīto publicēšanas un atkalizmantošanas kārtību.

5. pants

Ziņošana

1.   Ne vēlāk kā divus gadus pēc šīs īstenošanas regulas stāšanās spēkā dalībvalstis iesniedz Komisijai ziņojumu par pasākumiem, ko tās veikušas, lai īstenotu šo īstenošanas regulu. Attiecīgā gadījumā 3. punktā minēto informāciju var sniegt, izmantojot atsauces uz attiecīgajiem metadatiem.

2.   Katra dalībvalsts pēc Komisijas pieprasījuma iesniedz atjauninātu ziņojumu, kas jāsagatavo ik pēc diviem gadiem.

3.   Ziņojumā tiek iekļauta šāda informācija:

a)

saraksts ar konkrētām datu kopām dalībvalsts līmenī (un attiecīgā gadījumā zemākā pārvaldes līmenī), kas atbilst šīs regulas pielikumā sniegtajam katras vērtīgās datu kopas aprakstam, un ar tiešsaistes atsauci uz metadatiem, kas atbilst spēkā esošajiem standartiem, piemēram, saiti uz vienotu reģistru vai atvērto datu katalogu;

b)

pastāvīga saite uz licencēšanas nosacījumiem, kas piemērojami šīs regulas pielikumā uzskaitīto vērtīgo datu kopu atkalizmantošanai, par katru a) apakšpunktā minēto datu kopu;

c)

pastāvīga saite uz API, kas nodrošina piekļuvi vērtīgām datu kopām, kuras uzskaitītas šīs regulas pielikumā, par katru a) apakšpunktā minēto datu kopu;

d)

ja tādi ir pieejami, – dalībvalsts izdoti norādījumu dokumenti par vērtīgu datu kopu publicēšanu un atkalizmantošanu;

e)

ja tādi ir pieejami, – novērtējumi par ietekmi uz datu aizsardzību, kas veikti saskaņā ar Regulas (ES) 2016/679 35. pantu;

f)

to publiskā sektora struktūru skaits, kurām piešķirts atbrīvojums saskaņā ar Direktīvas (ES) 2019/1024 14. panta 5. punktu.

6. pants

Stāšanās spēkā un piemērošana

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 16 mēneša pēc šīs regulas stāšanās spēkā.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2022. gada 21. decembrī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)  OV L 172, 26.6.2019., 56. lpp.

(2)  OV L 119, 4.5.2016., 1. lpp.

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2007/2/EK (2007. gada 14. marts), ar ko izveido Telpiskās informācijas infrastruktūru Eiropas Kopienā (INSPIRE) (OV L 108, 25.4.2007., 1. lpp.).

(4)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2005/44/EK (2005. gada 7. septembris) par saskaņotiem upju informācijas pakalpojumiem (RIS) attiecībā uz Kopienas iekšējiem ūdensceļiem (OV L 255, 30.9.2005., 152. lpp.).

(5)  OV C 240, 24.7.2014., 1. lpp.

(6)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).


PIELIKUMS

1.   ĢEOTELPISKO DATU KOPAS

1.1.   Aptvertās datu kopas

Ģeotelpiskā tematiskā kategorija ietver datu kopas, kas ietilpst tādos INSPIRE datu tematos kā “Administratīvas vienības”, “Toponīmi”, “Adreses”, “Ēkas” un “Kadastrālie zemes gabali”, kuri definēti Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/2/EK (1) I un III pielikumā. Turklāt tā ietver atsauces zemes gabalus un lauksaimniecības zemes gabalus, kas definēti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1306/2013 (2) un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1307/2013 (3) un saistītajos deleģētajos un īstenošanas aktos (4). To granularitātes pakāpe, ģeogrāfiskais aptvērums un pamatatribūti ir uzskaitīti zemāk tabulā. Ja datu kopas nav pieejamas tabulā norādītajā mērogā, bet ir pieejamas ar augstāku telpisko izšķirtspēju (5), tās nodrošina ar pieejamo telpisko izšķirtspēju.

Datu kopas

Administratīvas vienības

Toponīmi

Adreses

Ēkas

Kadastrāli zemes gabali

Atsauces zemes gabali

Lauksaimniecības zemes gabali

Granularitāte

Visi vispārinājuma līmeņi ar granularitāti līdz mērogam 1:5 000 .

No pašvaldībām līdz valstīm; jūras vienības.

Neattiecas

Neattiecas

Visi vispārinājuma līmeņi ar granularitāti līdz mērogam 1:5 000 .

Visi vispārinājuma līmeņi ar granularitāti līdz mērogam 1:5 000 .

Precizitātes līmenis, kas ir vismaz līdzvērtīgs tam, kādu nodrošina kartogrāfija mērogā 1:10 000 , un no 2016. gada – mērogā 1:5 000 , kā minēts Regulas (ES) Nr. 1306/2013 70. panta 1. punktā.

Precizitātes līmenis, kas ir vismaz līdzvērtīgs tam, kādu nodrošina kartogrāfija mērogā 1:10 000 , un no 2016. gada mērogā 1:5 000 , kā minēts Regulas (ES) Nr. 1306/2013 70. panta 1. punktā.

Ģeogrāfiskais aptvērums

Viena vai vairākas datu kopas, kas aptver visu dalībvalsts teritoriju, ja tās ir apvienotas.

Pamatatribūti

Unikālais identifikators; vienības tips (administratīvā vai jūras vienība); ģeometrija (6); robežas statuss; valsts identifikācijas kods; augšējā administratīvā līmeņa identifikācijas kods; oficiālais nosaukums; valsts kods; nosaukums vairākās valodās (tikai valstīm, kurās ir vairāk nekā viena oficiālā valoda), arī valodā ar latīņu burtiem, ja iespējams.

Unikālais identifikators; ģeometrija; nosaukums vairākās valodās (tikai valstīm, kurās ir vairāk nekā viena oficiālā valoda), arī valodā ar latīņu burtiem, ja iespējams; tips.

Unikālais identifikators; ģeometrija; adreses vietrādis (piemēram, mājas numurs); ceļš (iela); nosaukums; administratīvās vienības (piemēram, pašvaldība, province, valsts); pasta deskriptors (piemēram, pasta indekss); pēdējā atjauninājuma datums.

Unikālais identifikators; ģeometrija (ēkas aizņemtā platība); stāvu skaits; izmantošanas veids.

Unikālais identifikators; ģeometrija (kadastrālo zemes gabalu vai īpašuma pamatvienību (7) robežas); zemes gabala vai īpašuma pamatvienības kods; atsauce uz zemākā administratīvā līmeņa administratīvo vienību, pie kuras pieder šis zemes gabals vai īpašuma pamatvienība.

Unikālais identifikators; ģeometrija (robeža un platība); zemes pārklājums (8); bioloģiskās metodes (9); Stabili ainavas elementi (10) (“ekoloģiski nozīmīgas platības slānis”); platības, kurām noteikti dabiski vai citi specifiski ierobežojumi.

Unikālais identifikators; ģeometrija (katra lauksaimniecības zemes gabala robeža un platība); zemes izmantojums (kultūraugi vai kultūraugu grupas); bioloģiskās metodes; atsevišķs ainavas elements; ilggadīgie zālāji.

1.2.   Publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas ir atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā, ar publiski pieejamu dokumentāciju;

izmantojot lietojumprogrammas saskarnes (API(11) un lielapjoma lejupielādi;

to jaunākajā versijā.

b)

Metadati, kas datu kopas apraksta INSPIRE datu tematu tvērumā, ietver vismaz tādus metadatu elementus, kas izklāstīti Komisijas Regulā (EK) Nr. 1205/2008 (12).

c)

Lai izveidotu atsauces zemes gabalu un lauksaimniecības zemes gabalu datu kopas, dalībvalstis ņem vērā pašreizējo Direktīvas 2007/2/EK īstenošanu, kā arī Regulas (ES) 2021/2116 67. panta 3. un 5. punktā paredzēto pienākumu.

2.   ZEMES NOVĒROŠANA UN VIDE

2.1.   Aptvertās datu kopas

Zemes novērošanas un vides tematiskā kategorija ietver Zemes novērošanu, tostarp no kosmosa vai attālināti iegūtus datus, kā arī uz zemes iegūtus vai in situ datus, vides un klimata datu kopas, kas ietilpst zemāk redzamajā pirmajā tabulā uzskaitīto un Direktīvas 2007/2/EK I–III pielikumā definēto INSPIRE datu tematu tvērumā, un datu kopas, kas izveidotas vai ģenerētas saistībā ar otrajā tabulā uzskaitītajiem tiesību aktiem. Datu kopas ar nesenākajiem atjauninājumiem, kā arī datu kopu vēsturiskās versijas, kas pieejamas mašīnlasāmā formātā visos vispārinājuma līmeņos līdz mērogam 1:5 000 un kas aptver visu dalībvalsts teritoriju, ja datu kopas ir apvienotas. Ja datu kopas nav pieejamas šajā mērogā, bet ir pieejamas ar augstāku telpisko izšķirtspēju (13), tās nodrošina ar pieejamo telpisko izšķirtspēju.

Turklāt saskaņā ar attiecīgajiem piekļuves režīmiem, kas definēti Direktīvā 2003/4/EK, un neskarot tos, Zemes novērošanas un vides tematiskajā kategorijā ietilpst visa “vides informācija”, kas definēta Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2003/4/EK (14) 2. pantā, un vides informācija, kas minēta Direktīvas 2003/4/EK 7. pantā “Vides informācijas izplatīšana”.

INSPIRE DATU TEMATI (noteikti Direktīvas 2007/2/EK pielikumos)

Hidrogrāfija (I)

Aizsargājamas teritorijas (I)

Augstums (II)

Ģeoloģija (II)

Zemes pārklājums (II)

Ortofotogrāfija (II)

Apgabala pārvaldības/ierobežojumu / reglamentētas zonas un ziņošanas vienības (III)

Bioģeogrāfiskie reģioni (III)

Enerģijas resursi (III)

Vides monitoringa iekārtas (III)

Dzīvotnes un biotopi (III)

Zemes izmantošana (III)

Derīgo izrakteņu resursi (III)

Dabas apdraudējuma zonas (III)

Okeanogrāfiski ģeogrāfiskie raksturlielumi (III)

Ražošanas un rūpniecības iekārtas (III)

Jūru reģioni (III)

Augsne (III)

Sugu izplatība (III)


VIDES JOMA

Tiesību akti, kuros noteikti galvenie mainīgie lielumi

Gaiss

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2008/50/EK (15) 6.–14. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2004/107/EK (16) 7. pants

Klimats

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/1999 (17) 18. panta 1. punkts, 19. pants, 26. panta 2. punkts un 39. panta 3. punkts

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) 1005/2009 (18) 26. pants

Emisijas

Direktīvas 2010/75/ES 24., 32., 55. un 72. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2012/18/ES (19) 21. pants

Padomes Direktīvas 91/676/EEK (20) 10. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 166/2006 (21) 7. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2017/852 18. pants (22)

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas (ES) 2016/2284 (23) 10. pants

Dabas saglabāšana un bioloģiskā daudzveidība

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2009/147/EK (24) 4., 9. un 12. pants

Padomes Direktīvas 92/43/EEK (25) 4., 6., 16. un 17. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 1143/2014 24. pants (26)

Dati valstu izraudzīto teritoriju vienotajā datubāzē (CDDA), valstu bioģeogrāfiskie reģioni

Troksnis

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/49/EK (27) 4., 5., 7. un 10. pants

Atkritumi

Padomes Direktīvas 1999/31/EK (28) 15. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2006/21/EK (29) 18. pants

Padomes Direktīvas 86/278/EEK (30) 10. pants

Padomes Direktīvas 91/271/EEK (31) 15.–17. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2019/1021 (32) 13. pants

Komisijas Ieteikuma 2014/70/ES (33) 15. pants

Ūdens

Direktīvas 91/271/EEK 15.–17. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2006/7/EK (34) 13. pants

Direktīvas 2000/60/EK 5., 8., 11., 13. un 15. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2006/118/EK (35) 3.–6. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2008/105/EK (36) 5. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2020/2184/ES (37) 17. un 18. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/60/EK (38) 3.–8. pants un 10. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2008/56/EK (39) 6.–11. pants, 13., 14. pants, 17.–19. pants, 26. un 27. pants

Horizontāli tiesību akti

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2004/35/EK (40) 15. un 18. pants

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2020/852 (41) 8. pants

2.2.   Publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas ir atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā, ar publiski pieejamu dokumentāciju;

izmantojot API (42) un lielapjoma lejupielādi (datu kopu vēsturiskajām versijām: API vai lielapjoma lejupielādi, ja vien tas ir iespējams un lietderīgi).

b)

Metadati, kas apraksta datus INSPIRE datu tematu tvērumā, ietver vismaz tādus metadatu elementus, kas izklāstīti Komisijas Regulas (EK) Nr. 1205/2008 pielikumā.

c)

Datu kopas apraksta pilnīgā un tiešsaistē publiski pieejamā dokumentācijā, kurā ir aprakstīta vismaz datu struktūra un semantika.

d)

Datu kopām izmanto Savienības vai starptautiskā mērogā atzītas un kontrolētas vārdnīcas un taksonomijas ar publiski pieejamu dokumentāciju, ja tādas ir pieejamas.

3.   METEOROLOĢIJAS DATU KOPAS

3.1.   Aptvertās datu kopas

Meteoroloģijas tematiskā kategorija ietver datu kopas ar meteoroloģiskajās stacijās iegūtiem novērojumu datiem, validētiem novērojumiem (klimata datiem), meteoroloģiskajiem brīdinājumiem, radara datiem un skaitliskā laika prognožu (NWP) modeļa datiem ar granularitātes līmeni un pamatatribūtiem, kas uzskaitīti zemāk tabulā.

Datu kopas

Meteoroloģiskajās stacijās iegūti novērojumu dati

Dati par klimatu: validēti novērojumi

Brīdinājumi par laikapstākļiem

Radara dati

NWP modeļa dati

Granularitāte

Par katru meteoroloģisko staciju, pilnā laika izšķirtspējā

Par katru meteoroloģisko staciju, pilnā laika izšķirtspējā

Brīdinājumi, 48 vai vairāk stundas pirms

Katrā radara stacijā dalībvalstī un valsts apkopotie dati

Vismaz 48 stundas pirms, reizi stundā, valsts līmenī ar 2,5 km/labāko pieejamo koordinātu tīklu

Pamatatribūti

Visi iegūto novērojumu mainīgie lielumi

Visi validētie novērojumu mainīgie lielumi; dienas vidējais rādītājs katram mainīgajam lielumam

 

Refleksivitāte, atstarojums, polarizācija. Nokrišņi, vējš un ehotopi

Determinēts modelis un/vai modeļu ansamblis, ja tāds ir, meteoroloģiski būtiskiem parametriem un līmeņiem

3.2.   Publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

jebkurā no tabulā norādītajiem formātiem vai citā atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā;

izmantojot API un lielapjoma lejupielādi (izņemot datu kopu “NWP modeļa dati”, ko dara pieejamus tikai ar API starpniecību);

saskaņā ar atjauninājumu periodiskumu un savlaicīgumu, kā norādīts zemāk tabulā.

b)

Metadati, kas apraksta datu kopu, ir pilnīgi un pieejami tīmeklī atvērtā un plaši izmantotā mašīnlasāmā formātā.

c)

Datu kopas apraksta pilnīgā un tiešsaistē publiski pieejamā dokumentācijā, kurā ir aprakstīta vismaz datu struktūra un semantika (43).

Datu kopas

Meteoroloģiskajās stacijās iegūti novērojumu dati

Dati par klimatu: validēti novērojumi

Brīdinājumi par laikapstākļiem

Radara dati

NWP modeļa dati

Formāts

BUFR, NetCDF, ASCII, CSV, JSON

NetCDF, JSON, CSV

XML (Cap vai RSS / Atom), JSON

HDF5, BUFR

GRIB (vai NetCDF)

Atjauninājumu periodiskums un savlaicīgums

Ik pēc 5–10 minūtēm reāllaikā automatizētās stacijās, reizi stundā nevalidēti atjauninājumi visās stacijās, pēdējo 24 stundu laikā

Katru dienu reizi stundā validēti dati (un labāka laiciskā izšķirtspēja) un dienas vidējie novērojumu dati; visi digitalizētie vēsturiskie dati

Izziņošanas laikos vai reizi stundā

Tuvu reāllaikam ar 5 minūšu intervālu (vai pēc iespējas īsākā intervālā)

Ik pēc 6 stundām vai ar labāku laicisko izšķirtspēju, par pēdējām 24 stundām

4.   STATISTIKA

4.1.   Aptvertās datu kopas

Statistikas tematiskajā kategorijā ietilpst statistikas datu kopas (izņemot ar ziņošanas pienākumiem saistītos mikrodatus) atbilstoši zemāk tabulā uzskaitītajiem tiesību aktiem.

Lai tiesību aktos pilnībā identificētu attiecīgās juridiskās atsauces, par dažām datu kopām jāsniedz atsauces uz jēdzieniem vairākos aktos un pielikumos, kā norādīts zemāk tabulās (1.–18. tabula). Minētajām datu kopām piemēro tās definīcijas, kas lietotas zemāk tabulā norādītajos tiesību aktos. Tiesību akti ir piemērojami arī tad, ja tas ir norādīts 1.–18. tabulu zemsvītras piezīmēs.

Laikrindas sākas ne vēlāk kā dienā, kad sāk piemērot attiecīgo tabulā minēto tiesību aktu.

Datu kopas

Tiesību akti, kuros noteikti aptverto datu kopu galvenie mainīgie lielumi un to sadalījums

Rūpnieciskā ražošana

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2152 (44)

Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 2020/1197 (45) pielikuma 26. tabula

Rūpniecības preču ražotāju cenu indeksa sadalījums pēc nozarēm

Īstenošanas regulas (ES) 2020/1197 I pielikuma 5. tabula

Pārdošanas apjoms pēc nozarēm

Īstenošanas regulas (ES) Nr. 2020/1197 I pielikuma 7. tabula

ES starptautiskās preču tirdzniecības statistika – eksporta un importa

sadalījums paralēli pēc partnera, produkta un plūsmas

Regula (ES) 2019/2152

Tūrisma plūsmas Eiropā (sk. 1. un 2. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 692/2011 (46) I pielikuma 2. iedaļa

 

Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/1681 (47) 1. pants

Saskaņoti patēriņa cenu indeksi

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/792 (48) 3. pants

Nacionālie konti – galvenie koprādītāji par IKP (sk. 6. un 7. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 549/2013 (49), jo īpaši B pielikums

Nacionālie konti – galvenie rādītāji par sabiedrībām (sk. 8. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 549/2013, jo īpaši B. pielikums

Nacionālie konti – galvenie rādītāji par mājsaimniecībām (sk. 9. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 549/2013, jo īpaši B. pielikums

Valdības izdevumi un ieņēmumi (sk. 10. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 549/2013, jo īpaši B. pielikums

Konsolidētais valdības bruto parāds (sk. 11. un 12. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Padomes Regulas (EK) Nr. 479/2009 (50) I nodaļa

Regula (ES) Nr. 549/2013

Vides konti un statistika

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (51) (ES) Nr. 691/2011 I pielikums

Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 2150/2002 (52) I un II pielikums

Iedzīvotāju skaits, dzimstība, mirstība

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1260/2013 (53)

 

Komisijas Īstenošanas regulas (ES) Nr. 205/2014 (54) II pielikums

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 862/2007 (55)

Komisijas Regula (ES) Nr. 351/2010 (56)

Regula (ES) Nr. 1260/2013

Īstenošanas regula (ES) Nr. 205/2014

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 2020/851 (57)

Iedzīvotāju skaits (sk. 3. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 1260/2013

Īstenošanas regula (ES) Nr. 205/2014

Regula (EK) Nr. 862/2007

Regula (ES) Nr. 351/2010

Dzimstība (sk. 4. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 1260/2013

Īstenošanas regula (ES) Nr. 205/2014

Mirstība (sk. 5. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) Nr. 1260/2013

Īstenošanas regula (ES) Nr. 205/2014

Komisijas Regula (ES) Nr. 328/2011 (58)

Komisijas Regula (ES) Nr. 349/2011 (59)

Padomes Lēmums 93/704/EK (60)

Faktiskie veselības aprūpes izdevumi

Regulas (EK) Nr. 1338/2008 II pielikums

Komisijas Regulas (ES) 2015/359 (61) II pielikums

Nabadzība (sk. 13. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/1700 (62)

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2180 (63)

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2181 (64)

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2242 (65)

Nevienlīdzība (sk. 14. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) 2019/1700

Īstenošanas regula (ES) 2019/2180

Īstenošanas regula (ES) 2019/2181

Īstenošanas regula (ES) 2019/2242

Nodarbinātība (sk. 15. un 16. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) 2019/1700

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2240 (66)

Bezdarbs (sk. 17. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) 2019/1700

Īstenošanas regula (ES) 2019/2240

Potenciālais darbaspēks (sk. 18. tabulu par aptvertajiem mainīgajiem lielumiem)

Regula (ES) 2019/1700

Īstenošanas regula (ES) 2019/2240


1. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Tūrisma plūsmas Eiropā” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, ●= jānorāda dalībvalstīm, ja ir pietiekami liela izlase, kas ļauj veikt precīzas aplēses, kā izklāstīts attiecīgajā regulā, ⇓ = jānorāda NUTS 2 sadalījums, jo tiek norādīts NUTS 3 sadalījums.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Tūristu izmitināšanas vietās pavadīto nakšu skaits

Līdzdalība tūrismā personisku iemeslu dēļ

ES iedzīvotāju tūrisma braucieni

ES iedzīvotāju pavadītās naktis tūristu izmitināšanas vietās

ES iedzīvotāju tūrisma izdevumi

Piedāvājuma puses informācija par iekšzemes tūrismu un ienākošo tūrismu

To iedzīvotāju īpatsvars (15+) konkrētā pārskata gadā, kuri dodas tūrisma ceļojumos ar nakšņošanu personisku iemeslu dēļ

Pieprasījuma puses informācija par iekšzemes un izejošā tūrisma ceļojumiem

Pieprasījuma puses informācija par iekšzemes un izejošā tūrisma naktīm

Pieprasījuma puses informācija par iekšzemes un izejošā tūrisma izdevumiem

Izcelsmes valsts

Rezidents

Nerezidents

 

 

 

 

 

Ceļojuma ilgums

Garš

Īss

 

 

 

 (67)

 (67)

 (67)

Galamērķa valsts

Iekšzemes galamērķis

Galamērķis ārvalstīs

 

 

 

 (67)

 (67)

 (67)

Transporta veidi

7 kategorijas (68)

 

 

 

 

 (67)

 (67)

 (67)

Izmitināšanas veidi

7 kategorijas (68)

 

 

 

 

 (67)

 (67)

 (67)

Rezervēšanas kārtība  (69)

Dažādi atribūti (68)

 

 

 

 

 (67) ;  (69)

 (67) ;  (69)

 (67) ;  (69)

Ģeogrāfiskais

NUTS 2 reģions

 

 

 

 

 

 

NUTS 3 reģions

 

 

 

 

 

 

Piekrastes/iekšzemes apgabali

 

 

 

 

 

 

 

Urbanizācijas līmenis (3 kategorijas)

 

 

 

 

 

 

Pilsēta (tikai atlasītās pilsētas)  (70)

 

 

 

 

 

 


2. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Tūrisma plūsmas Eiropā” mēneša griezumā

Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Tūristu izmitināšanas vietās pavadīto nakšu skaits

Piedāvājuma puses informācija par iekšzemes tūrismu un ienākošo tūrismu

Izcelsmes valsts

Rezidents

Nerezidents

Ģeogrāfiskais

NUTS 2


3. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Iedzīvotāju skaits” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ●= obligāti, ●= jānorāda dalībvalstīm, kuras atbilst attiecīgajā regulā noteiktajiem nosacījumiem; ○ = pēc izvēles


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Iedzīvotāju skaits 1. janvārī

Medianālais vecums

Vecumatkarības koeficients

 

 

Iedzīvotāju (65+ vecuma grupā) īpatsvars salīdzinājumā ar 20–64 gadus veciem cilvēkiem

Dzimums

 

 

Vecums

 

 

 

Iegūtais izglītības līmenis

ISCED 2011  (71)

 

 

 

 

 

 

Civilstāvoklis

 

 

 

 

 

 

 

Pilsonība

 

 

 

 

 

 

 

Dzimšanas valsts

 

 

 

 

 

 

 

Tautas attīstības indekss

Tautas attīstības indekss (TAI) ir dzimšanas valsts un pilsonības valsts pārgrupēšana

 

 

 

 

 

Reģions

NUTS 3

 

 

 

 


4. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Dzimstība” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, = jānorāda NUTS 2 sadalījums, jo tiek norādīts NUTS 3.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Vispārīgais dzimstības koeficients

Dzimstības koeficienti pēc mātes vecuma

Summārais dzimstības koeficients

Attiecība starp gada laikā dzīvi dzimušo bērnu skaitu un vidējo iedzīvotāju skaitu attiecīgajā gadā.

Vērtību izsaka uz 1 000  iedzīvotājiem.

Attiecība starp mātēm x vecumā piedzimušo dzīvo bērnu skaitu un sieviešu vidējo skaitu x vecumā.

Vidējais bērnu skaits, kas sievietei viņas mūžā piedzimtu dzīvi, ja savos reproduktīvajos gados viņa atbilstu viņas vecumam atbilstīgajiem dzimstības rādītajiem, kādi ir noteikti attiecīgajam gadam.

Vecums

 

 

 

Reģions

NUTS 2

NUTS 3

 


5. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Mirstība” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, = jāizmanto NUTS 2 sadalījums, jo tiek izmantots NUTS 3.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Vispārīgais mirstības koeficients

Zīdaiņu mirstība

Paredzamais mūža ilgums

Attiecība starp gada laikā mirušo iedzīvotāju skaitu un iedzīvotāju vidējo skaitu attiecīgajā gadā. Vērtību izsaka uz 1 000  iedzīvotājiem.

Attiecība starp bērnu, kas jaunāki par vienu gadu, nāves gadījumu skaitu gada laikā un dzīvo piedzimušo skaitu attiecīgajā gadā. Vērtību izsaka uz 1 000 , kas piedzimuši dzīvi.

 

Vecums

 

 

 

Dzimums

 

 

 

Reģions

NUTS 2

 

NUTS 3

 

 


6. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nacionālo kontu galvenie koprādītāji par IKP” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, = jāizmanto NUTS 2 sadalījums, jo tiek izmantots NUTS 3.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums  (72)

Iekšzemes kopprodukts tirgus cenās

Bruto pievienotā vērtība

Mājsaimniecību galapatēriņa izdevumi

Bruto pamatkapitāla veidošana

Darbinieku atalgojums

Nodarbinātība

Nacionālais kopienākums

Kopējās ekonomikas neto aizdevumi / neto aizņēmumi

Mainīgais lielums B.1*g (73) ;  (74).

Mainīgais lielums B.1g (73) ;  (74)

Mainīgais lielums P.31_S.14 (73) ;  (74)

Mainīgais lielums P.51g (73) ;  (74)

Mainīgais lielums D.1 (73) ;  (74)

Mainīgais lielums EMP (73) ;  (74)

Mainīgais lielums B.5g_S.1 (73)

Mainīgais lielums B.9_S.1 (73)

Faktiskās cenas un apjomi, aprēķinātais pieauguma temps un uz vienu iedzīvotāju

Faktiskās cenas

Apjomi

Faktiskās cenas un apjomi

Faktiskās cenas

Apjomi

Faktiskās cenas

Personas

Nostrādātās stundas

Faktiskās cenas, līmeņi un uz vienu iedzīvotāju

Balanspostenis

Rūpniecība

NACE 2. red.

 

(Sadalījuma nav)

(Sadalījuma nav)

(Sadalījuma nav)

Aktīva veids

AN_F6

 

 

 

 

 

 

 

Reģions

NUTS 2

 (75)

 

 

 

 

 

 

 

NUTS 3

 (75)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


7. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nacionālo kontu galvenie koprādītāji par IKP” ceturkšņa griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums  (72)

Iekšzemes kopprodukts tirgus cenās

Bruto pievienotā vērtība

Mājsaimniecību galapatēriņa izdevumi

Bruto pamatkapitāla veidošana

Darbinieku atalgojums

Nodarbinātība

Mainīgais lielums B.1*g (73) ;  (74)

Mainīgais lielums B.1g (73) ;  (74)

Mainīgais lielums P.31_S.14 (73) ;  (74)

Mainīgais lielums P.51g (73) ;  (74)

Mainīgais lielums D.1 (73) ;  (74)

Mainīgais lielums EMP (73) ;  (74)

Faktiskās cenas un apjomi, aprēķinātais pieauguma temps

Faktiskās cenas un apjomi

Faktiskās cenas un apjomi

Faktiskās cenas un apjomi

Faktiskās cenas

Personas un nostrādātās stundas

Rūpniecība

NACE 2. red. (76)

(Sadalījuma nav)

(Sadalījuma nav)

 

Aktīva veids

AN_F6

 

 

 


8. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nacionālo kontu galvenie rādītāji par sabiedrībām” gada griezumā

Galvenie mainīgie lielumi

Nefinanšu sabiedrību bruto pamatkapitāla veidošana

Nefinanšu sabiedrību bruto darbības rezultāts un jauktais ienākums

Kopējie finanšu sektora aktīvi

Kopējās finanšu sektora saistības

Nefinanšu un finanšu sabiedrību neto aizdevumi/neto aizņēmumi

Mainīgais lielums P.51g_S.11 (77)

Mainīgais lielums 9B.2g & B3g)_S.11 (77)

Mainīgais lielums F.A_S.12 (77)

Mainīgais lielums F.L_S.12 (77)

Mainīgie lielumi B.9_S.11 (77) un B.9_S.12 (77)

Faktiskās cenas

Faktiskās cenas

Faktiskās cenas, nekonsolidētas

Faktiskās cenas, nekonsolidētas

Balanspostenis

Sadalījums

(Šai vērtīgajai datu kopai sadalījuma nav)


9. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nacionālo kontu galvenie rādītāji par mājsaimniecībām” gada griezumā

Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Mājsaimniecību izmantojamie ienākumi – bruto un neto

Bruto pamatkapitāla veidošana mājsaimniecībām

Ietaupījumi mājsaimniecībām, bruto

Kopējie mājsaimniecību sektora aktīvi

Kopējās mājsaimniecību sektora saistības

Mājsaimniecību neto aizdevumi / neto aizņēmumi

Mainīgie lielumi B.6g_S.14 (78) (bruto) un B.6n_S.14 (78)(neto)

Mainīgais lielums P.51g_S.14 (78)

Mainīgais lielums B.8g_S.14 (78)

Mainīgais lielums F.A_S.14 (78)

Mainīgais lielums F.L_S14 (78)

Mainīgais lielums B.9_S.14 (78)

Faktiskās cenas, kas aprēķinātas uz vienu iedzīvotāju un reālā izteiksmē uz vienu iedzīvotāju

Faktiskās cenas

Faktiskās cenas

Faktiskās cenas, nekonsolidētas

Faktiskās cenas, nekonsolidētas

Balanspostenis Faktiskās cenas

Bruto izmantojamais ienākums

Neto izmantojamais ienākums

 

 

 

 

 

Reģions

NUTS 2

(Sadalījuma nav)

(Sadalījuma nav)


10. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Valdības izdevumi un ieņēmumi” gada griezumā

Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Vispārējās valdības kopējie ieņēmumi

Kopējie izdevumi

Vispārējās valdības neto aizdevumi / neto aizņēmumi (B.9)

Definēti Regulas (ES) Nr. 549/2013, A pielikumā, 8.100. punktā un 20. nodaļā, pēc kategoriju saraksta

Definēti Regulas (ES) Nr. 549/2013, A pielikumā, 8.100. punktā un 20. nodaļā, pēc kategoriju saraksta

Valdības ieņēmumu un izdevumu balanspostenis

Dimensija

Kategorijas  (79)

Ieņēmumu kategorija

Tirgus izlaide

Izlaide pašu galapatēriņam

Maksājumi par ārpustirgus izlaidi

Ražošanas un importa nodokļi

Citas ražošanas subsīdijas

Saņemamais īpašuma ienākums

Ienākuma, mantas u. tml. kārtējie nodokļi

Neto sociālās iemaksas

Citi kārtējie pārvedumi un kapitāla pārvedumi

 

(Šim galvenajam mainīgajam lielumam sadalījuma nav)

Izdevumu kategorija

Starppatēriņš

Bruto kapitāla veidošana

Darbinieku atalgojums

Citi ražošanas nodokļi

Subsīdijas

Maksājamais īpašuma ienākums

Ienākuma, mantas u. tml. kārtējie nodokļi

Sociālie pabalsti, kas nav sociālie pārvedumi natūrā

Sociālie pārvedumi natūrā – tirgū iegādāta produkcija

Citi kārtējie pārvedumi

Korekcija pensiju tiesību pārmaiņu dēļ

Kapitāla pārvedumi un neražoto nefinansiālo aktīvu iegādes mīnus atsavinājumi

 


11. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Valdības konsolidētais bruto parāds” gada griezumā

Galvenais mainīgais lielums

Sadalījums

Valdības bruto parāds

Valdības parādu definē kā kopējo konsolidēto bruto parādu nominālvērtībā šādās valdības saistību kategorijās (kā definēts EKS 2010): valūta un noguldījumi (AF.2), parāda vērtspapīri (AF.3) un aizdevumi (AF.4).

Dimensija

Kategorijas  (80)

Valdības pasīvu kategorija

Valūta un noguldījumi (AF.2)

Parāda vērtspapīri (AF.3)

Aizdevumi (AF.4)


12. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Valdības konsolidētais bruto parāds” ceturkšņa griezumā

Galvenais mainīgais lielums

Sadalījums

Valdības bruto parāds

Valdības parādu definē kā kopējo konsolidēto bruto parādu nominālvērtībā šādās valdības saistību kategorijās (kā definēts EKS 2010): valūta un noguldījumi (AF.2), parāda vērtspapīri (AF.3) un aizdevumi (AF.4).

Dimensija

Kategorija  (80)

Valdības pasīvu kategorija

Valūta un noguldījumi (AF.2)

Parāda vērtspapīri (AF.3)

Aizdevumi (AF.4)


13. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nabadzības līmenis” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, ○ = jānorāda dalībvalstīm, kuras atbilst attiecīgajā regulā noteiktajiem nosacījumiem.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļautie iedzīvotāji

Nabadzības riska indekss

Smagas materiālās un sociālās nenodrošinātības rādītājs

Materiālās un sociālās nenodrošinātības rādītājs

Personas, kas dzīvo mājsaimniecībās ar ļoti zemu darba intensitāti

To cilvēku procentuālā daļa, kuri ir pakļauti nabadzības vai smagas materiālās un sociālās nenodrošinātības riskam vai dzīvo mājsaimniecībā ar ļoti zemu darba intensitāti

To cilvēku procentuālā daļa, kuri dzīvo mājsaimniecībā, kur ekvivalentais rīcībā esošais ienākums ir zemāks par 60 % no nacionālā mediānā ekvivalentā rīcībā esošā ienākuma.

To cilvēku procentuālā daļa, kuri dzīvo mājsaimniecībā, kas nevar atļauties vismaz 7 no 13 precēm, kuras uzskatāmas par vēlamām vai pat nepieciešamām, lai dzīvotu pienācīgu dzīvi.

To cilvēku procentuālā daļa, kuri ir pakļauti nabadzības vai smagas materiālās un sociālās nenodrošinātības riskam vai dzīvo mājsaimniecībā ar ļoti zemu darba intensitāti.

To cilvēku procentuālā daļa, kuri dzīvo mājsaimniecībā, kurā darbspējas vecuma locekļi iepriekšējos 12 mēnešos strādājuši mazāk nekā 20 % no sava kopējā potenciāla.

Dzimums

 

Vīrietis/sieviete

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vecums

 

0–17 18–64 64+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iegūtais izglītības līmenis

ISCED 2011

Zemāks līmenis nekā pamatizglītības pirmais posms (0. līmenis)

Pamatizglītības pirmais un otrais posms (1. un 2. līmenis)

Vidusskolas izglītība un pēcvidusskolas neterciārā izglītība (3. un 4. līmenis)

Terciārā izglītība (5.–8. līmenis)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pilsonība

 

Pilsonis/ES pilsonis/trešās valsts pilsonis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzimšanas valsts

 

Pilsonis/ES pilsonis/trešās valsts pilsonis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izplatītākais nodarbinātības statuss

 

Nodarbinātās personas

Darbinieki

Nodarbinātās personas, izņemot darbiniekus

Nenodarbinātās personas

Bezdarbnieki

Pensionāri

Citas nenodarbinātas personas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ienākumu kvintile

 

1, 2, 3, 4, 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NUTS 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


14. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nevienlīdzības līmenis” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Sadalījuma apzīmējumi: ● = obligāti, ○ = jānorāda dalībvalstīm, ja tas ir iespējams, kā noteikts attiecīgajā regulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Ienākumu kvintiļu attiecības indekss (S80/S20)

Ekvivalentā rīcībā esošā ienākuma Džini koeficients

Attiecība starp kopējiem ienākumiem, ko saņem 20 % iedzīvotāju ar vislielākajiem ienākumiem (augstākā kvintile), un ienākumiem, ko saņem 20 % iedzīvotāju ar viszemākajiem ienākumiem (zemākā kvintile).

Ar šiem mainīgajiem lielumiem mēra to, cik lielā mērā ekvivalento rīcībā esošo ienākumu sadalījums pēc sociālajiem pārvedumiem atšķiras no pilnībā vienlīdzīga sadalījuma. Tas ir ekvivalento ienākumu kumulatīvās daļas summārais rādītājs, ko nosaka kā personu skaita kumulatīvā procentuālo daļu. Tā vērtība svārstās no 0 (pilnīga vienlīdzība) līdz 100 (pilnīga nevienlīdzība).

Dzimums

Vīrietis/sieviete

 

 

Vecums

Zem 65/ Virs 65

 

(Šim galvenajam mainīgajam lielumam nav sadalījuma)

Reģions

NUTS 2

 

 


15. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nodarbinātība” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Nodarbinātības līmenis vecuma grupā no 20 līdz 64 gadiem

Nepilnas slodzes darba īpatsvars vecuma grupā no 20 līdz 64 gadiem

Dzimums

 

Vīrietis/sieviete

 

 

 

 

Vecums

 

20–24 gadi, 25–29 gadi, 30–34 gadi, …, 55–64 gadi

 

 

 

 

 

 

 

 

20–24 gadi, 25–54 gadi, 55–64 gadi

 

 

 

 

 

 

 

Iegūtais izglītības līmenis

ISCED 2011

Zemāks līmenis nekā pamatizglītības pirmais posms (0. līmenis)

Pamatizglītības pirmais un otrais posms (1. un 2. līmenis)

Vidusskolas izglītība un pēcvidusskolas neterciārā izglītība (3. un 4. līmenis)

Terciārā izglītība (5.–8. līmenis)

 

 

 

 

Reģions

NUTS 2

 

 

 

 

 

 

 


16. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Nodarbinātība” ceturkšņa griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Nodarbinātības līmenis vecuma grupā no 20 līdz 64 gadiem

Dzimums

 

Vīrietis/sieviete

 

Vecums

 

20–24 gadi, 25–29 gadi, 30–34 gadi, …, 55–64 gadi

 

Iegūtais izglītības līmenis

ISCED 2011

Zemāks līmenis nekā pamatizglītības pirmais posms (0. līmenis)

Pamatizglītības pirmais un otrais posms (1. un 2. līmenis)

Vidusskolas izglītība un pēcvidusskolas neterciārā izglītība (3. un 4. līmenis)

Terciārā izglītība (5.–8. līmenis)

 


17. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Bezdarbs” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Bezdarba līmenis vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem

Ilgstoša bezdarba līmenis vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem

Dzimums

 

Vīrietis/sieviete

 

 

 

 

Vecums

 

15–24 gadi, 25–54 gadi, 55–74 gadi

 

 

 

 

Iegūtais izglītības līmenis

ISCED 2011

Zemāks līmenis nekā pamatizglītības pirmais posms (0. līmenis)

Pamatizglītības pirmais un otrais posms (1. un 2. līmenis)

Vidusskolas izglītība un pēcvidusskolas neterciārā izglītība (3. un 4. līmenis)

Terciārā izglītība (5.–8. līmenis)

 

 

 

 

Reģions

NUTS 2

 

 

 

 

 

 

 

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Bezdarbs” ceturkšņa griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.

Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

Bezdarba līmenis vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem

Ilgstoša bezdarba līmenis vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem

Dzimums

 

Vīrietis/sieviete

 

 

Vecums

 

15–24 gadi, 25–54 gadi, 55–74 gadi

 

 

Iegūtais izglītības līmenis  (81)

ISCED 2011

Zemāks līmenis nekā pamatizglītības pirmais posms (0. līmenis)

Pamatizglītības pirmais un otrais posms (1. un 2. līmenis)

Vidusskolas izglītība un pēcvidusskolas neterciārā izglītība (3. un 4. līmenis)

Terciārā izglītība (5.–8. līmenis)

 

 


18. tabula

Specifikācija vērtīgai datu kopai “Potenciālais darbaspēks” gada griezumā

Piezīme. Vienā ailē paralēli norādītie sadalījuma veidi jāsniedz visu attiecīgo mainīgo lielumu krusttabulā.


Galvenie mainīgie lielumi

Sadalījums

To iedzīvotāju procentuālā daļa vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem, kuri meklē darbu, bet nav uzreiz pieejami

To iedzīvotāju procentuālā daļa vecumā no 15 līdz 74 gadiem, kuri ir pieejami, bet darbu nemeklē

Dzimums

Vīrietis/sieviete

Vecums

15–24 gadi, 25–54 gadi, 55–74 gadi

4.2.   Publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

tik bieži, kā prasīts attiecīgajos tiesību aktos, kas minēti 4.1. punktā (piemēram, reizi mēnesī, ceturksnī, gadā);

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

CSV, XML (SDMX), JSON vai citā atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas ir atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā, ar publiski pieejamu dokumentāciju;

izmantojot API un lielapjoma lejupielādi.

b)

Metadati, kas apraksta datu kopu, ir pieejami kā labi izstrādāta strukturēta datne, kurā ietverts vismaz statistikas datu apraksts, statistikas jēdzieni, metodika un informācija par datu kvalitāti.

c)

Datu kopas apraksta pilnīgā un tiešsaistē publiski pieejamā dokumentācijā, kurā ir aprakstīta vismaz datu struktūra un semantika.

d)

Datu kopām izmanto Savienības vai starptautiskā mērogā atzītas un kontrolētas vārdnīcas un taksonomijas ar publiski pieejamu dokumentāciju, ja tādas ir pieejamas.

5.   UZŅĒMUMI UN UZŅĒMUMU ĪPAŠUMTIESĪBAS

5.1.   Aptvertās datu kopas

Uzņēmumu un uzņēmumu īpašumtiesību tematiskā kategorija ietver datu kopas, kas satur pamatinformāciju par uzņēmumiem un uzņēmuma dokumentus un pārskatus atsevišķu uzņēmumu līmenī, kā arī zemāk tabulā uzskaitītos pamatatribūtus.

Datu kopas

Pamatinformācija par uzņēmumu: pamatatribūti

Uzņēmuma dokumenti un pārskati

Datu kopu un to pamatatribūtu aprakstus saprot atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2013/34/ES (82) 4. un 5. pantam, 9.–19.a pantam, 24. pantam, 28.–29.a pantam, 31., 35., 36., 39., 40., 43. un 48.c pantam, kā arī Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2004/109/EK (83) 4.–6. pantam.

 

Uzņēmuma nosaukums (pilns nosaukums; attiecīgā gadījumā alternatīvie nosaukumi)

Uzņēmuma statuss saskaņā ar valsts tiesību aktiem (piemēram, vai un kad (datums) tas ir slēgts, svītrots no reģistra, likvidēts, tā darbība izbeigta, vai tas ir ekonomiski aktīvs vai neaktīvs)

Reģistrācijas datums

Juridiskā adrese

Juridiskā forma

Reģistrācijas numurs

Dalībvalsts, kurā uzņēmums ir reģistrēts

Darbība/darbības, kas ir uzņēmuma priekšmets, piemēram, NACE kods

Grāmatvedības dokumenti, kuros ietverti:

finanšu pārskati (tostarp līdzdalības procenti, meitasuzņēmumu un asociēto uzņēmumu saraksts, to juridiskās adreses un kapitāla daļas), revīzijas ziņojumi;

nefinanšu paziņojumi, vadības ziņojumi un citi paziņojumi vai ziņojumi;

gada finanšu pārskati.

5.2.   Publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

bez liekas kavēšanās pēc pēdējā atjauninājuma;

saskaņā ar Creative Commons BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem, attiecīgā gadījumā paredzot papildu nosacījumus attiecībā uz persondatu atkalizmantošanu;

atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā (XHTML formātā dokumentiem, kas ietilpst Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2018/815 (84) darbības jomā; citos formātos, ja to paredz piemērojamie Savienības tiesību akti), ar pilnīgiem metadatiem (dokumentiem, kas ietilpst Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2016/1437 (85) darbības jomā, attiecīgā gadījumā – minētajā regulā norādītie metadati; citiem dokumentiem – metadati, ko paredz piemērojamie ES tiesību akti, ja tādi ir); mašīnlasāma formāta prasību nepiemēro datiem, kuri tiek glabāti formātā, kas nav mašīnlasāms (piemēram, skenētiem uzņēmuma dokumentiem un pārskatiem), vai mašīnlasāmos dokumentos iekļautiem datu laukiem, kuri nav strukturēti / nav mašīnlasāmi;

izmantojot API un lielapjoma lejupielādi;

atsevišķu uzņēmumu līmenī.

b)

Datu kopas apraksta pilnīgā un tiešsaistē publiski pieejamā dokumentācijā, kurā ir aprakstīta vismaz datu struktūra un semantika.

c)

Datu kopām izmanto Savienības vai starptautiskā mērogā atzītas un kontrolētas vārdnīcas un taksonomijas ar publiski pieejamu dokumentāciju, ja tādas ir pieejamas, piemēram, uzņēmējdarbības pamatleksikonu (86).

6.   MOBILITĀTE

6.1.   Aptvertās datu kopas

Mobilitātes tematiskā kategorija ietver datu kopas, kas ietilpst INSPIRE datu tematā “Transporta tīkli”, kas definēts Direktīvas 2007/2/EK I pielikumā, visos vispārinājuma līmeņos līdz mērogam 1:5 000 un kas aptver visu dalībvalsts teritoriju, ja datu kopas ir apvienotas. Ja datu kopas nav pieejamas mērogā 1:5 000, bet ir pieejamas ar augstāku telpisko izšķirtspēju (87), tās nodrošina ar pieejamo telpisko izšķirtspēju. Datu kopās kā pamatatribūtus iekļauj valsts identifikācijas kodu, ģeogrāfisko atrašanās vietu, kā arī savienojumus ar pārrobežu tīkliem, ja tādi ir pieejami.

INSPIRE DATU TEMATS (noteikts Direktīvas 2007/2/EK I pielikumā)

Transporta tīkli

Par dalībvalstīm, uz kurām attiecas Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2005/44/EK (88), šajā kategorijā ietver arī zemāk tabulā norādītās datu kopas; datu kopas saprot atbilstoši Direktīvai 2005/44/EK.

Iekšējo ūdensceļu datu kopas

Datu veids

Informācija par kuģu ceļu

Ilglaicīgi šķēršļi kuģa ceļā un drošība

Ūdensceļu infrastruktūru maksu tarifi

Citi fiziski ierobežojumi ūdensceļos

Noteiktais slūžu un tiltu darbības laiks

Ostu un pārkraušanas vietu atrašanās vieta un informācija par tām

Navigācijas līdzekļu un ceļa zīmju saraksts

Navigācijas noteikumi un ieteikumi

Statiskie dati

Ūdens dziļuma rādītāji navigācijas kanālā

Īslaicīgi šķēršļi kuģa ceļā

Pašreizējais un paredzamais ūdens līmenis atbilstoši mērinstrumentu radījumiem

Upju, kanālu, slūžu un tiltu stāvoklis

Plūdu un ledus radītie šķēršļi

Slūžu un tiltu darbības laiku izmaiņas īstermiņā

Navigācijas līdzekļu izmaiņas īstermiņā

Dinamiskie dati

Ūdensceļa asis ar kilometru atzīmēm

Saites uz ārējām xml datnēm ar ierobežojošo struktūru darbības laikiem

Ostu un pārkraušanas vietu atrašanās vieta

Atsauces dati attiecībā uz ūdens līmeņa mērinstrumentiem, kas būtiski navigācijā

Ūdensceļa krasta līnijas (vidējā ūdens līmeņa stāvoklī)

Krasta konstrukcijas

Slūžu un dambju kontūras

Kuģu ceļa/navigācijas kanāla robežas

Bīstamas vietas kuģu ceļā / navigācijas kanālā zem un virs ūdens;

Oficiālie navigācijas līdzekļi (piemēram, bojas, bākas, ugunis, zīmes)

Iekšzemes elektroniskās un navigācijas kartes (iekšzemes ENC saskaņā ar iekšzemes ECDIS standartu)

6.2.   Transporta tīklu datu kopu publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Transporta tīklu datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

uzreiz pēc pēdējā atjauninājuma;

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā;

izmantojot API (89) un lielapjoma lejupielādi;

to jaunākajā versijā.

b)

Metadati, kas apraksta transporta tīkla datu kopas, ietver vismaz tādus metadatu elementus, kas izklāstīti Regulā (EK) Nr. 1205/2008.

c)

Datu kopas apraksta pilnīgā un tiešsaistē publiski pieejamā dokumentācijā, kurā ir aprakstīta vismaz datu struktūra un semantika.

d)

Datu kopām izmanto Savienības vai starptautiskā mērogā atzītas un kontrolētas vārdnīcas un taksonomijas ar publiski pieejamu dokumentāciju, ja tādas ir pieejamas.

6.3.   Iekšzemes ūdensceļu datu kopu publicēšanas un atkalizmantošanas kārtība

a)

Iekšzemes ūdensceļu datu kopas dara pieejamas atkalizmantošanai:

saskaņā ar “Creative Commons” BY 4.0 licences vai līdzvērtīgas vai mazāk ierobežojošas atvērtās licences nosacījumiem;

Direktīvā 2005/44/EK noteiktajā formātā;

izmantojot API un lielapjoma lejupielādi;

ar Starptautiskā kuģniecības reģistra standarta (ISRS) atrašanās vietas pamatatribūtu;

saskaņā ar atjauninājumu periodiskumu un savlaicīgumu, kā norādīts zemāk tabulā,

granularitātē, kas norādīta zemāk tabulā.

b)

Metadati, kas apraksta iekšzemes ūdensceļu datu kopas, ir pilnīgi un pieejami tīmeklī atvērtā, mašīnlasāmā formātā, kas atzīts Savienības vai starptautiskā mērogā.

c)

Iekšējo ūdensceļu datu kopu dokumentācija ir saskaņā ar Direktīvu 2005/44/EK un īstenošanas pasākumiem un standartiem, kas sagatavoti, pamatojoties uz Direktīvu 2005/44/EK.

Datu kopas

Statiski dati

Dinamiski/steidzami dati

Elektroniskās navigācijas kartes

Atjauninājumu periodiskums un savlaicīgums

Vajadzības gadījumā

Reizi dienā, atbilstoši (tuvu) reāllaikam

Reizi trijos mēnešos, ja tiek veiktas izmaiņas datu kopā

Granularitāte

Atsevišķu ūdensceļu kilometru vai jūras jūdžu līmenis; attiecīgā gadījumā ūdensceļa hektometra līmenis

Valsts ūdensceļu tīkls un pārrobežu mezgli


(1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2007/2/EK (2007. gada 14. marts), ar ko izveido Telpiskās informācijas infrastruktūru Eiropas Kopienā (INSPIRE) (OV L 108, 25.4.2007., 1. lpp.).

(2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/2116 (2021. gada 2. decembris) par kopējās lauksaimniecības politikas finansēšanu, pārvaldību un uzraudzību un ar ko atceļ Regulu (ES) Nr. 1306/2013 (OV L 435, 6.12.2021., 187. lpp.).

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/2115 (2021. gada 2. decembris), ar ko izveido noteikumus par atbalstu stratēģiskajiem plāniem, kuri dalībvalstīm jāizstrādā saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku (KLP stratēģiskie plāni) un kurus finansē no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) un no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), un ar ko atceļ Regulas (ES) Nr. 1305/2013 un (ES) Nr. 1307/2013 (OV L 435, 6.12.2021., 1. lpp.).

(4)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2022/1172 (2022. gada 4. maijs), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/2116 papildina attiecībā uz kopējā lauksaimniecības politikā integrēto administrācijas un kontroles sistēmu un ar nosacījumu sistēmu saistīto administratīvo sodu piemērošanu un aprēķināšanu, un Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2022/1173 (2022. gada 31. maijs) ar ko nosaka noteikumus par to, kā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/2116 piemēro attiecībā uz kopējā lauksaimniecības politikā integrēto administrācijas un kontroles sistēmu.

(5)  Telpiskā izšķirtspēja, kas definēta pielikuma B daļas 6.2. punktā Komisijas 2008. gada 3. decembra Regulā (EK) Nr. 1205/2008 par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/2/EK īstenošanu attiecībā uz metadatiem (OV L 326, 4.12.2008., 12. lpp.).

(6)  Šajā pielikumā ģeometrija attiecas vismaz uz divām dimensijām.

(7)  Īpašuma pamatvienības dalībvalstis dara pieejamas gadījumos, kad unikālās kadastrālās norādes dotas nevis par zemes gabaliem, bet tikai par īpašuma pamatvienībām.

(8)  “Lauksaimniecības zeme”, kā minēts Regulas (ES) Nr. 1307/2013 4. panta 1. punktā.

(9)  Norāda, vai zemes gabals tiek apsaimniekots saskaņā ar bioloģiskās lauksaimniecības praksi.

(10)  Zemes gabalu identifikācijas sistēmā (ZGIS) lietots apzīmējums “ekoloģiski nozīmīgas platības slānis”, sk. Regulas (ES) 1306/2013 70. pantu.

(11)  Piemēram, tiešās piekļuves lejupielādes pakalpojumi, pamatojoties uz Direktīvu 2007/2/EK.

(12)  Komisijas Regula (EK) Nr. 1205/2008 (2008. gada 3. decembris) par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/2/EK īstenošanu attiecībā uz metadatiem (OV L 326, 4.12.2008., 12. lpp.).

(13)  Telpiskā izšķirtspēja, kas definēta pielikuma B daļas 6.2. punktā Komisijas 2008. gada 3. decembra Regulā (EK) Nr. 1205/2008 par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/2/EK īstenošanu attiecībā uz metadatiem (OV L 326, 4.12.2008., 12. lpp.).

(14)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2003/4/EK (2003. gada 28. janvāris) par vides informācijas pieejamību sabiedrībai un par Padomes Direktīvas 90/313/EEK atcelšanu (OV L 41, 14.2.2003., 26. lpp.).

(15)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2008/50/EK (2008. gada 21. maijs) par gaisa kvalitāti un tīrāku gaisu Eiropai (OV L 152, 11.6.2008., 1. lpp.).

(16)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2004/107/EK (2004. gada 15. decembris), par arsēnu, kadmiju, dzīvsudrabu, niķeli un policikliskiem aromātiskiem ogļūdeņražiem apkārtējā gaisā (OV L 23, 26.1.2005., 3. lpp.).

(17)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1999 (2018. gada 11. decembris) par enerģētikas savienības un rīcības klimata politikas jomā pārvaldību un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 663/2009 un (EK) Nr. 715/2009, Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 94/22/EK, 98/70/EK, 2009/31/EK, 2009/73/EK, 2010/31/ES, 2012/27/ES un 2013/30/ES, Padomes Direktīvas 2009/119/EK un (ES) 2015/652 un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 525/2013 (OV L 328, 21.12.2018., 1. lpp.).

(18)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1005/2009 (2009. gada 16. septembris) par ozona slāni noārdošām vielām (OV L 286, 31.10.2009., 1. lpp.).

(19)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2012/18/ES (2012. gada 4. jūlijs) par lielu ar bīstamām vielām saistītu avāriju risku pārvaldību, ar kuru groza un vēlāk atceļ Padomes Direktīvu 96/82/EK (OV L 197, 24.7.2012., 1. lpp.).

(20)  Padomes Direktīva 91/676/EEK (1991. gada 12. decembris) attiecībā uz ūdeņu aizsardzību pret piesārņojumu, ko rada lauksaimnieciskas izcelsmes nitrāti (OV L 375, 31.12.1991., 1. lpp.).

(21)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 166/2006 (2006. gada 18. janvāris) par Eiropas Piesārņojošo vielu un izmešu pārneses reģistra ieviešanu un Padomes Direktīvu 91/689/EEK un 96/61/EK grozīšanu (OV L 33, 4.2.2006., 1. lpp.).

(22)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2017/852 (2017. gada 17. maijs) par dzīvsudrabu un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 1102/2008 (OV L 137, 24.5.2017., 1. lpp.).

(23)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2016/2284 (2016. gada 14. decembris) par dažu gaisu piesārņojošo vielu valstu emisiju samazināšanu un ar ko groza Direktīvu 2003/35/EK un atceļ Direktīvu 2001/81/EK (OV L 344, 17.12.2016., 1. lpp.).

(24)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2009/147/EK (2009. gada 30. novembris) par savvaļas putnu aizsardzību (OV L 20, 26.1.2010., 7. lpp.).

(25)  Padomes Direktīva 92/43/EEK (1992. gada 21. maijs) par dabisko dzīvotņu, savvaļas faunas un floras aizsardzību (OV L 206, 22.7.1992., 7. lpp.).

(26)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1143/2014 (2014. gada 22. oktobris) par invazīvu svešzemju sugu introdukcijas un izplatīšanās profilaksi un pārvaldību (OV L 317, 4.11.2014., 35. lpp.).

(27)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2002/49/EK (2002. gada 25. jūnijs) par vides trokšņa novērtēšanu un pārvaldību (OV L 189, 18.7.2002., 12. lpp.).

(28)  Padomes Direktīva 1999/31/EK (1999. gada 26. aprīlis) par atkritumu poligoniem (OV L 182, 16.7.1999., 1. lpp.).

(29)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2006/21/EK (2006. gada 15. marts) par ieguves rūpniecības atkritumu apsaimniekošanu un par grozījumiem Direktīvā 2004/35/EK (OV L 102, 11.4.2006., 15. lpp.).

(30)  Padomes Direktīva 86/278/EEK (1986. gada 12. jūnijs) par vides, jo īpaši augsnes, aizsardzību, lauksaimniecībā izmantojot notekūdeņu dūņas (OV L 181, 4.7.1986., 6. lpp.).

(31)  Padomes Direktīva 91/271/EEK (1991. gada 21. maijs) par komunālo notekūdeņu attīrīšanu (OV L 135, 30.5.1991., 40. lpp.).

(32)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/1021 (2019. gada 20. jūnijs) par noturīgiem organiskajiem piesārņotājiem (OV L 169, 25.6.2019., 45. lpp.).

(33)  Komisijas 2014. gada 22. janvāra Ieteikums par principu minimumu, kas jāievēro ogļūdeņražu (piemēram, slānekļa gāzes) izpētē un ieguvē ar lielpatēriņa hidropārrāvumu metodi (OV L 39, 8.2.2014., 72. lpp.).

(34)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2006/7/EK (2006. gada 15. februāris) par peldvietu ūdens kvalitātes pārvaldību un Direktīvas 76/160/EEK atcelšanu (OV L 64, 4.3.2006., 37. lpp.).

(35)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2006/118/EK (2006. gada 12. decembris) par gruntsūdeņu aizsardzību pret piesārņojumu un pasliktināšanos (OV L 372, 27.12.2006., 19. lpp.).

(36)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2008/105/EK (2008. gada 16. decembris) par vides kvalitātes standartiem ūdens resursu politikas jomā, un ar ko groza un sekojoši atceļ Padomes Direktīvas 82/176/EEK, 83/513/EEK, 84/156/EEK, 84/491/EEK, 86/280/EEK, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2000/60/EK (OV L 348, 24.12.2008., 84. lpp.).

(37)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2020/2184 (2020. gada 16. decembris) par dzeramā ūdens kvalitāti (OV L 435, 23.12.2020. 1. lpp.).

(38)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2007/60/EK (2007. gada 23. oktobris) par plūdu riska novērtējumu un pārvaldību (OV L 288, 6.11.2007., 27. lpp.).

(39)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2008/56/EK (2008. gada 17. jūnijs), ar ko izveido sistēmu Kopienas rīcībai jūras vides politikas jomā (Jūras stratēģijas pamatdirektīva) (OV L 164, 25.6.2008., 19. lpp.).

(40)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2004/35/EK (2004. gada 21. aprīlis) par atbildību vides jomā attiecībā uz videi nodarītā kaitējuma novēršanu un atlīdzināšanu (OV L 143, 30.4.2004., 56. lpp.).

(41)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2020/852 (2020. gada 18. jūnijs) par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai un ar ko groza Regulu (ES) 2019/2088 (OV L 198, 22.6.2020., 13. lpp.).

(42)  Piemēram, tiešās piekļuves lejupielādes pakalpojumi, pamatojoties uz Direktīvu 2007/2/EK.

(43)  Piemēram, INSPIRE datu specifikācijā par atmosfēras apstākļiem un meteoroloģiski ģeogrāfiskajiem raksturlielumiem (https://inspire.ec.europa.eu/documents/Data_Specifications/INSPIRE_DataSpecification_AC-MF_v2.0.pdf) ir sniegti pieejas un izmantošanas piemēri meteoroloģisko datu kopu attēlošanai un dokumentēšanai.

(44)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/2152 (2019. gada 27. novembris) par Eiropas uzņēmējdarbības statistiku, ar ko atceļ 10 tiesību aktus uzņēmējdarbības statistikas jomā (OV L 327, 17.12.2019., 1. lpp.).

(45)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2020/1197 (2020. gada 30. jūlijs), ar kuru nosaka tehniskās specifikācijas un kārtību saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/2152 par Eiropas uzņēmējdarbības statistiku, ar ko atceļ 10 tiesību aktus uzņēmējdarbības statistikas jomā (OV L 271, 18.8.2020., 1. lpp.).

(46)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 692/2011 (2011. gada 6. jūlijs) attiecībā uz Eiropas statistiku par tūrismu un ar ko atceļ Padomes Direktīvu 95/57/EK (OV L 192, 22.7.2011., 17. lpp.).

(47)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2019/1681 (2019. gada 1. augusts), ar ko attiecībā uz nosūtīšanas termiņiem un I un II pielikuma pielāgošanu groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 692/2011 attiecībā uz Eiropas statistiku par tūrismu (OV L 258, 9.10.2019., 1. lpp.).

(48)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2016/792 (2016. gada 11. maijs) par saskaņotajiem patēriņa cenu indeksiem un mājokļu cenu indeksu un ar ko atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 2494/95 (OV L 135, 24.5.2016., 11. lpp.).

(49)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 549/2013 (2013. gada 21. maijs) par Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmu Eiropas Savienībā (OV L 174, 26.6.2013., 1. lpp.).

(50)  Padomes Regula (EK) Nr. 479/2009 (2009. gada 25. maijs) par to, kā piemērot Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam pievienoto Protokolu par pārmērīga budžeta deficīta novēršanas procedūru) (Kodificēta versija) (OV L 145, 10.6.2009., 1. lpp.).

(51)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 691/2011 (2011. gada 6. jūlijs) par Eiropas vides ekonomiskajiem kontiem (OV L 192, 22.7.2011., 1. lpp.).

(52)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 2150/2002 (2002. gada 25. novembris) par statistiku attiecībā uz atkritumiem (OV L 332, 9.12.2002., 1. lpp.).

(53)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1260/2013 (2013. gada 20. novembris) par Eiropas demogrāfijas statistiku (OV L 330, 10.12.2013., 39. lpp.).

(54)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) Nr. 205/2014 (2014. gada 4. marts), ar ko attiecībā uz datu dalījumiem, termiņiem un datu pārskatīšanām paredz vienādus īstenošanas nosacījumus Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) Nr. 1260/2013 par Eiropas demogrāfijas statistiku (OV L 65, 5.3.2014., 10. lpp.).

(55)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 862/2007 (2007. gada 11. jūlijs) par Kopienas statistiku attiecībā uz migrāciju un starptautisko aizsardzību, kā arī lai atceltu Padomes Regulu (EEK) Nr. 311/76 attiecībā uz statistikas vākšanu par ārvalstu darba ņēmējiem (OV L 199, 31.7.2007., 23. lpp.).

(56)  Komisijas Regula (ES) Nr. 351/2010 (2010. gada 23. aprīlis), ar ko īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 862/2007 par Kopienas statistiku attiecībā uz migrāciju un starptautisko aizsardzību saistībā ar dzimšanas valsts grupu, iepriekšējās parastās dzīvesvietas valsts grupu, nākamās parastās dzīvesvietas valsts grupu un pilsonības grupu kategoriju definīcijām (OV L 104, 24.4.2010., 37. lpp.).

(57)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2020/851 (2020. gada 18. jūnijs), ar ko groza Regulu (EK) Nr. 862/2007 par Kopienas statistiku attiecībā uz migrāciju un starptautisko aizsardzību (OV L 198, 22.6.2020., 1. lpp.).

(58)  Komisijas Regula (ES) Nr. 328/2011 (2011. gada 5. aprīlis), ar ko attiecībā uz statistiku par nāves cēloņiem īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1338/2008 attiecībā uz Kopienas statistiku par sabiedrības veselību un veselības aizsardzību un drošību darbā (OV L 90, 6.4.2011., 22. lpp.).

(59)  Komisijas Regula (ES) Nr. 349/2011 (2011. gada 11. aprīlis), ar ko attiecībā uz statistiku par nelaimes gadījumiem darbā īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1338/2008 attiecībā uz Kopienas statistiku par sabiedrības veselību un veselības aizsardzību un drošību darbā (OV L 97, 12.4.2011., 3. lpp.).

(60)  Padomes Lēmums 93/704/EK (1993. gada 30. novembris) par Kopienas ceļu satiksmes negadījumu datu bāzes izveidi (OV L 329, 30.12.1993., 63. lpp.).

(61)  Komisijas Regula (ES) 2015/359 (2015. gada 4. marts), ar ko attiecībā uz statistiku par veselības aprūpes izdevumiem un finansējumu īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1338/2008 (OV L 62, 6.3.2015., 6. lpp.).

(62)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/1700 (2019. gada 10. oktobris), ar ko izveido vienotu ietvaru Eiropas statistikai par personām un mājsaimniecībām, kuras pamatā ir no izlasēm savākti dati individuālā līmenī, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 808/2004, (EK) Nr. 452/2008 un (EK) Nr. 1338/2008 un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1177/2003 un Padomes Regulu (EK) Nr. 577/98 (OV L 261 I, 14.10.2019., 1. lpp.).

(63)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2180 (2019. gada 16. decembris), ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/1700 precizē kvalitātes ziņojumu detalizētu sagatavošanas kārtību un saturu (OV L 330, 20.12.2019, 8. lpp.).

(64)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2181 (2019. gada 16. decembris), ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/1700 precizē tehniskos raksturlielumus attiecībā uz elementiem, kuri ir kopīgi vairākām datu kopām (OV L 330, 20.12.2019., 16. lpp.).

(65)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2242 (2019. gada 16. decembris), ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/1700 precizē datu kopu tehniskos aspektus, nosaka tehniskos formātus un precizē kvalitātes ziņojumu detalizētu sagatavošanas kārtību un saturu par izlases apsekojuma organizēšanu ienākumu un dzīves apstākļu jomā (OV L 336, 30.12.2019., 133. lpp.).

(66)  Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2019/2240 (2019. gada 16. decembris), ar ko saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/1700 precizē datu kopas tehniskos aspektus, nosaka informācijas nosūtīšanas tehniskos formātus un precizē kvalitātes ziņojumu detalizētu sagatavošanas kārtību un saturu par izlases apsekojuma organizēšanu darbaspēka jomā (OV L 336, 30.12.2019., 59. lpp.).

(67)  Vienfaktora un daudzfaktoru statistika ir vajadzīga tikai tām kombinācijām, kurām ir pietiekami liels izlases lielums, lai varētu sniegt precīzas aplēses.

(68)  Sk. II pielikumu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 692/2011 (2011. gada 6. jūlijs) attiecībā uz Eiropas statistiku par tūrismu un Komisijas Deleģēto regulu (ES) 2019/1681 (2019. gada 1. augusts), ar ko attiecībā uz nosūtīšanas termiņiem un I un II pielikuma pielāgošanu groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 692/2011 attiecībā uz Eiropas statistiku par tūrismu.

(69)  Rezervēšanas kārtība ir trīsgadu modelis – šis sadalījums ir vajadzīgs tikai reizi trijos gados (nevis reizi gadā).

(70)  Statistika par pilsētām ir vajadzīga tikai par konkrētām pilsētām.

(71)  Starptautiskā standartizētā izglītības klasifikācija.

(72)  Regulā (ES) Nr. 549/2013 prasītais sadalījums, obligāts.

(73)  Jēdziens, detalizācija, periodiskums, savlaicīgums un laikrindas, kā noteikts Regulā (ES) Nr. 549/2013.

(74)  Periodiskums un sezonālā izlīdzināšana, kā noteikts Regulā (ES) Nr. 549/2013.

(75)  B.1*g reģionālie sadalījumi nav vajadzīgi attiecībā uz apjomu vai aprēķināto pieauguma tempu.

(76)  NACE A*10

(77)  Jēdziens, detalizācija, periodiskums, savlaicīgums un laikrindas, kā noteikts Regulā (ES) Nr. 549/2013.

(78)  Jēdziens, detalizācija, periodiskums, savlaicīgums un laikrindas, kā noteikts Regulā (ES) Nr. 549/2013.

(79)  Kā definēts Regulas (ES) Nr. 549/2013 A pielikumā, 8.100. punktā un 20. nodaļā.

(80)  Kā definēts Regulā (ES) Nr. 549/2013.

(81)  ISCED 2011.

(82)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2013/34/ES (2013. gada 26. jūnijs) par noteiktu veidu uzņēmumu gada finanšu pārskatiem, konsolidētajiem finanšu pārskatiem un saistītiem ziņojumiem, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2006/43/EK un atceļ Padomes Direktīvas 78/660/EEK un 83/349/EEK (OV L 182, 29.6.2013., 19. lpp.).

(83)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2004/109/EK (2004. gada 15. decembris) par atklātības prasību saskaņošanu attiecībā uz informāciju par emitentiem, kuru vērtspapīrus atļauts tirgot regulētā tirgū, un par grozījumiem Direktīvā 2001/34/EK (OV L 390, 31.12.2004., 38. lpp.).

(84)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2018/815 (2018. gada 17. decembris), ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/109/EK papildina attiecībā uz regulatīvajiem tehniskajiem standartiem par vienotā elektroniskās ziņošanas formāta specifikāciju (OV L 143, 29.5.2019., 1. lpp.).

(85)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2016/1437 (2016. gada 19. maijs), ar ko attiecībā uz regulatīvajiem tehniskajiem standartiem par piekļuvi regulētai informācijai Savienības līmenī papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/109/EK (OV L 234, 31.8.2016., 1. lpp.).

(86)  https://joinup.ec.europa.eu/collection/registered-organization-vocabulary/solution/core-business-vocabulary/release/200.

(87)  Telpiskā izšķirtspēja, kas definēta pielikuma B daļas 6.2. punktā Komisijas 2008. gada 3. decembra Regulā (EK) Nr. 1205/2008 par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2007/2/EK īstenošanu attiecībā uz metadatiem (OV L 326, 4.12.2008., 12. lpp.).

(88)  Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2005/44/EK (2005. gada 7. septembris) par saskaņotiem upju informācijas pakalpojumiem (RIS) attiecībā uz Kopienas iekšējiem ūdensceļiem (OV L 255, 30.9.2005., 152. lpp.).

(89)  Piemēram, tiešās piekļuves lejupielādes pakalpojumi, pamatojoties uz Direktīvu 2007/2/EK.


Top