Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022R0804

    Komisijas Deleģētā regula (ES) 2022/804 (2022. gada 16. februāris), ar kuru, precizējot procedūras noteikumus attiecībā uz pasākumiem, kas piemērojami Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes veiktai konkrētu etalonu administratoru uzraudzībai, papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 (Dokuments attiecas uz EEZ)

    C/2022/850

    OV L 145, 24.5.2022, p. 7–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2022/804/oj

    24.5.2022   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 145/7


    KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2022/804

    (2022. gada 16. februāris),

    ar kuru, precizējot procedūras noteikumus attiecībā uz pasākumiem, kas piemērojami Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes veiktai konkrētu etalonu administratoru uzraudzībai, papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 (2016. gada 8. jūnijs) par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, un ar kuru groza Direktīvu 2008/48/EK, Direktīvu 2014/17/ES un Regulu (ES) Nr. 596/2014 (1), un jo īpaši tās 48.i panta 10. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.f un 48.g pantu Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestāde (EVTI) ir pilnvarota tās uzraudzībā esošiem etalonu administratoriem piemērot naudas sodus un periodiskus soda maksājumus, ievērojot konkrētus nosacījumus. Regulas (ES) 2016/1011 48.i panta 10. punkts nosaka, ka Komisijai ir jāprecizē procedūras noteikumi nolūkā īstenot pilnvaras piemērot šos naudas sodus vai periodiskos soda maksājumus, tostarp noteikumi par aizstāvības tiesībām, naudas sodu vai periodisku soda maksājumu iekasēšanu un sodu piemērošanas un izpildes noilguma termiņiem.

    (2)

    Ja EVTI konstatē nopietnas pazīmes, ka, iespējams, pastāv fakti, kas varētu liecināt par vienu vai vairākiem attiecībā uz tās uzraudzībā esošu etalonu administratoru izdarītiem Regulas (ES) 2016/1011 42. pantā paredzēto prasību pārkāpumiem, EVTI šīs lietas izmeklēšanai no savu darbinieku vidus ir jāieceļ neatkarīgs izmeklēšanas darbinieks. Pēc darba pabeigšanas izmeklēšanas darbiniekam būtu jānosūta EVTI visi lietas materiāli. Informētība par šiem konstatējumiem un iespēja uz tiem atbildēt ir aizstāvības tiesību neatņemama sastāvdaļa. Tādēļ persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, būtu jāinformē par izmeklēšanas darbinieka konstatējumiem, un tai vajadzētu būt iespējai saprātīgā termiņā atbildēt uz šiem konstatējumiem. Būtu jāļauj, ka personām, uz kurām attiecas izmeklēšana, palīdz viņu izvēlēts padomdevējs. Izmeklēšanas darbiniekam būtu jāapsver, vai paziņojumā par konstatējumiem pirms tā iesniegšanas EVTI ir nepieciešamas izmaiņas, pamatojoties uz informāciju, ko iesniegusi persona, uz kuru attiecas izmeklēšana.

    (3)

    EVTI, pamatojoties uz dokumentu sarakstu, būtu jāizvērtē izmeklēšanas darbinieka iesniegto lietas materiālu pilnīgums. Lai nodrošinātu, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, spēj pienācīgi sagatavot savu aizstāvību pirms galīgā lēmuma pieņemšanas par naudas sodiem vai uzraudzības pasākumiem, EVTI būtu jāpārliecinās, ka personai tiek dota iespēja iesniegt rakstiskas papildu piezīmes.

    (4)

    Lai nodrošinātu, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, sadarbojas izmeklēšanā, EVTI vajadzētu būt iespējai veikt konkrētus piespiedu pasākumus. Ja EVTI ir pieņēmusi lēmumu, kurā tā personai pieprasa izbeigt pārkāpumu, vai ir pieprasījusi sniegt pilnīgu informāciju vai iesniegt visus reģistrus, datus vai jebkurus citus materiālus, vai ir pieņēmusi lēmumu veikt pārbaudi uz vietas, tā var piemērot periodiskus soda maksājumus nolūkā panākt, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, ievēro pieņemto lēmumu. EVTI pirms periodisku soda maksājumu piemērošanas būtu jādod personai iespēja iesniegt rakstiskas piezīmes.

    (5)

    Tā kā izmeklēšanas darbinieks savu darbu veic neatkarīgi, tā sagatavotajiem lietas materiāliem nevajadzētu būt saistošiem EVTI. Tomēr, lai nodrošinātu, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, spēj pienācīgi sagatavot savu aizstāvību, tā būtu jāinformē par to, ka EVTI nepiekrīt izmeklēšanas darbinieka konstatējumiem, un būtu tai jāsniedz iespēja atbildēt.

    (6)

    Lai nodrošinātu, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, spēj pienācīgi sagatavot savu aizstāvību, tā būtu jāinformē par to, ka EVTI daļēji vai pilnībā piekrīt izmeklēšanas darbinieka konstatējumiem, un būtu tai jāsniedz iespēja atbildēt.

    (7)

    Personas tiesības tikt uzklausītai būtu jāizvērtē, ņemot vērā to, ka EVTI konkrētos apstākļos ir jārīkojas steidzami. Ja steidzama rīcība ir pamatota saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.e pantu, personas, uz kuru attiecas izmeklēšana, tiesībām tikt uzklausītai nevajadzētu kavēt EVTI īstenot steidzamus pasākumus. Šādos gadījumos personas, uz kuru attiecas izmeklēšana, tiesības tikt uzklausītai būtu jānodrošina iespējami drīz pēc lēmuma pieņemšanas. Tomēr saskaņā ar procedūru personai, uz kuru attiecas izmeklēšana, vajadzētu būt tiesībām tikt uzklausītai no izmeklēšanas darbinieka puses.

    (8)

    EVTI pilnvaras piemērot periodisku soda maksājumu būtu jāīsteno, pienācīgi ņemot vērā tiesības uz aizstāvību, un tās nevajadzētu saglabāt ilgāk nekā nepieciešams. Ja EVTI pieņem lēmumu piemērot periodisku soda maksājumu, attiecīgajai personai vajadzētu būt iespējai tikt uzklausītai un soda maksājums vairs nebūtu jāmaksā no brīža, kad attiecīgā persona izpilda EVTI rīkojumu, kas uz viņu attiecas.

    (9)

    EVTI un izmeklēšanas darbinieka sagatavotie lietas materiāli satur informāciju, bez kuras attiecīgā persona nevar sagatavoties tiesvedībai tiesā vai administratīvajai procedūrai. Pēc tam, kad persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, no izmeklēšanas darbinieka vai EVTI ir saņēmusi paziņojumu par konstatējumiem, šai personai vajadzētu būt tiesīgai piekļūt lietas materiāliem, ievērojot citu personu likumīgās intereses attiecībā uz viņu komercnoslēpumu aizsardzību. Būtu jānosaka, ka lietas materiālus, kuriem piešķirta piekļuve, ir atļauts izmantot tikai ar Regulas (ES) 2016/1011 42. pantā minētajiem pārkāpumiem saistītā tiesvedībā tiesā vai administratīvā procedūrā.

    (10)

    Gan pilnvaras piemērot naudas sodus un periodiskus soda maksājumus, gan pilnvaras panākt naudas sodu un periodisku soda maksājumu izpildi būtu jāīsteno saprātīgā termiņā, un tāpēc uz tām būtu jāattiecina noilguma termiņš. Konsekvences labad attiecībā uz naudas sodu un periodisku soda maksājumu piemērošanas un izpildes noilguma termiņiem būtu jāņem vērā Savienības tiesību akti, kuri attiecas uz sodu piemērošanu uzraudzītajām vienībām un to izpildi, un EVTI pieredze šādu tiesību aktu piemērošanā. Lai EVTI varētu nodrošināt iekasēto naudas sodu un periodisko soda maksājumu drošu glabāšanu, EVTI tie būtu jāiemaksā kontos, kas nes procentus un ir atvērti vienīgi tādu vienreizēju naudas sodu vai periodisku soda maksājumu veikšanai, kuru mērķis ir izbeigt vienu atsevišķu pārkāpumu. Budžeta piesardzības nolūkā EVTI būtu jāpārskaita summas Komisijai tikai tad, kad lēmumi ir galīgi, ja pārsūdzības tiesības ir izsmeltas vai zaudējušas spēku.

    (11)

    Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2021/168 (2) trešo valstu etalonus Savienībā pārejas periodā, kas pagarināts līdz 2023. gadam, var izmantot bez nepieciešamības attiecīgajiem administratoriem censties panākt līdzvērtīgumu, saņemt atzīšanu vai apstiprinājumu. Šajā pārejas periodā etalonu administratori, kas atrodas trešās valstīs, var brīvi izvēlēties, vai tie vēlas saņemt atzīšanu Savienībā, kura nozīmētu, ka viņu etaloni būs pieejami izmantošanai Savienībā arī pēc pārejas perioda. Tādēļ šajā periodā noteikumi par naudas sodiem būtu jāpiemēro tikai tiem administratoriem, kuri atrodas trešās valstīs un ir brīvprātīgi pieteikušies atzīšanai pirms pārejas perioda beigām, kas ieviests ar Regulu (ES) 2021/168, un kurus attiecīgā valsts kompetentā iestāde vai EVTI ir atzinusi.

    (12)

    Nolūkā panākt EVTI piešķirto jauno uzraudzības pilnvaru raitu piemērošanu šai regulai būtu jāstājas spēkā steidzamības kārtā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Definīcijas

    Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

    1)

    “kritiski svarīgs etalons” ir kritiski svarīgs etalons saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 20. panta 1. punkta a) un c) apakšpunktu;

    2)

    “trešās valsts etalons” ir etalons, kura administrators atrodas ārpus Savienības.

    2. pants

    Procedūras noteikumi, ko piemēro izmeklēšanas darbinieka veiktās pārkāpuma procedūrās

    1.   Regulas (ES) 2016/1011 48.i panta 1. punktā minētais izmeklēšanas darbinieks pēc minētās regulas 42. panta 1. punkta a) apakšpunktā uzskaitīto iespējamo pārkāpumu izmeklēšanas pabeigšanas un pirms lietas materiālu iesniegšanas EVTI rakstiski informē personu, uz kuru attiecas izmeklēšana, par saviem konstatējumiem un sniedz minētajai personai iespēju iesniegt rakstiskas piezīmes saskaņā ar 3. punktu. Paziņojumā par konstatējumiem izklāsta faktus, kuri varētu liecināt par vienas vai vairāku Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļā izklāstīto prasību pārkāpumiem, kā arī novērtē šo pārkāpumu veidu un smagumu, ņemot vērā minētās regulas 48.e panta 2. punktā noteiktos kritērijus.

    2.   Paziņojumā par konstatējumiem nosaka saprātīgu termiņu, kurā persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, var iesniegt rakstiskas piezīmes. Izmeklēšanās, kas nav minētas 5. pantā, šis termiņš ir vismaz četras nedēļas. Izmeklēšanas darbiniekam nav jāņem vērā rakstiskas piezīmes, kas saņemtas pēc šā termiņa beigām.

    3.   Persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, savās rakstiskajās piezīmēs var izklāstīt faktus, kurus tā uzskata par būtiskiem savai aizstāvībai, un, ja iespējams, pievieno dokumentus, kas apliecina izklāstītos faktus. Persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, var ierosināt izmeklēšanas darbiniekam uzklausīt citas personas, kuras var apstiprināt tās iesniegtajās piezīmēs izklāstītos faktus.

    4.   Izmeklēšanas darbinieks var uzaicināt personu, uz kuru attiecas izmeklēšana un kurai adresēts paziņojums par konstatējumiem, piedalīties mutiskā uzklausīšanā. Personai, uz kuru attiecas izmeklēšana, var palīdzēt tās izvēlēts padomdevējs. Mutiskā uzklausīšana nav atklāta.

    3. pants

    Procedūras noteikumi, ko piemēro pārkāpuma procedūrās Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādē attiecībā uz naudas sodiem un uzraudzības pasākumiem

    1.   Pilnīgie lietas materiāli, kuri izmeklēšanas darbiniekam ir jāiesniedz EVTI, ietver vismaz šādus dokumentus:

    paziņojumu par konstatējumiem un tā kopiju, kas adresēta etalona administratoram vai personai, uz kuru attiecas izmeklēšana,

    etalona administratora vai personas, uz kuru attiecas izmeklēšana, rakstisko piezīmju kopiju,

    jebkuras mutiskās uzklausīšanas protokolu.

    2.   Ja lietas materiālos trūkst dokumentu, EVTI iesniedz izmeklēšanas darbiniekam pamatotu pieprasījumu pēc papildu dokumentiem.

    3.   Ja EVTI uzskata, ka izmeklēšanas darbinieka paziņojumā par konstatējumiem aprakstītie fakti nav Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļā izklāstīto prasību pārkāpumi, tā pieņem lēmumu izbeigt lietu un paziņo šo lēmumu personai, uz kuru attiecas izmeklēšana.

    4.   Ja EVTI nepiekrīt izmeklēšanas darbinieka konstatējumiem, tā personai, uz kuru attiecas izmeklēšana, iesniedz jaunu paziņojumu par konstatējumiem. Paziņojumā par konstatējumiem nosaka vismaz četru nedēļu garu termiņu, kurā persona, uz ko attiecas izmeklēšana, var iesniegt rakstiskas piezīmes. EVTI, lemjot par pārkāpuma esību, uzraudzības pasākumiem un soda naudas piemērošanu atbilstīgi Regulas (ES) 2016/1011 48.e un 48.f pantam, nav jāņem vērā pēc minētā termiņa iesniegtas rakstiskās piezīmes.

    5.   Ja EVTI piekrīt visiem vai dažiem izmeklēšanas darbinieka konstatējumiem, tā attiecīgi informē personu, uz kuru attiecas izmeklēšana. Šādā paziņojumā nosaka termiņu vismaz divas nedēļas gadījumā, ja EVTI piekrīt visiem konstatējumiem un vismaz četras nedēļas gadījumā, ja EVTI nepiekrīt visiem konstatējumiem, līdz kuram persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, var iesniegt rakstiskas piezīmes. EVTI, lemjot par pārkāpuma esību, uzraudzības pasākumiem un soda naudas piemērošanu atbilstīgi Regulas (ES) 2016/1011 48.e un 48.f pantam, nav jāņem vērā pēc minētā termiņa iesniegtas rakstiskās piezīmes.

    6.   EVTI var uzaicināt personu, uz kuru attiecas izmeklēšana un kurai adresēts paziņojums par konstatējumiem, piedalīties mutiskā uzklausīšanā. Personai, uz kuru attiecas izmeklēšana, var palīdzēt tās izvēlēts padomdevējs. Mutiskā uzklausīšana nav atklāta.

    7.   Ja EVTI nolemj, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, ir izdarījusi vienu vai vairākus Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļā paredzēto prasību pārkāpumus, un ja tā ir pieņēmusi lēmumu piemērot naudas sodu atbilstīgi 48.f pantam, tā nekavējoties par šādu lēmumu informē personu, uz kuru attiecas izmeklēšana.

    4. pants

    Procedūras noteikumi, ko piemēro pārkāpuma procedūrās Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādē attiecībā uz periodiskiem soda maksājumiem

    1.   Pirms lēmuma par periodiska soda maksājuma piemērošanu saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.g pantu pieņemšanas EVTI personai, uz ko attiecas pārkāpuma procedūra, iesniedz paziņojumu par konstatējumiem, kurā izklāstīti iemesli, kas pamato periodiska soda maksājuma piemērošanu, un norādīta periodiskā soda maksājuma summa par katru prasību neizpildes dienu. Paziņojumā par konstatējumiem nosaka vismaz četru nedēļu garu termiņu, kurā persona, uz ko attiecas pārkāpuma procedūra, var iesniegt rakstiskas piezīmes. EVTI, lemjot par periodisko soda maksājumu, nav pienākuma ņemt vērā pēc minētā termiņa beigām saņemtas rakstiskās piezīmes.

    2.   Tiklīdz etalona administrators vai persona, uz kuru attiecas Regulas (ES) 2016/1011 48.b panta 1. punktā minētā procedūra, ir izpildījusi Regulas (ES) 2016/1011 48.g panta 1. punktā minēto attiecīgo lēmumu, periodisko soda maksājumu vairs nepiemēro.

    3.   EVTI lēmumā par periodiska soda maksājuma piemērošanu norāda šāda lēmuma juridisko pamatojumu un iemeslus un periodiskā soda maksājuma apmēru un piemērošanas sākuma dienu.

    4.   EVTI var uzaicināt personu, uz ko attiecas pārkāpuma procedūra, piedalīties mutiskā uzklausīšanā. Personai, uz ko attiecas pārkāpuma procedūra, var palīdzēt tās izvēlēts padomdevējs. Mutiskā uzklausīšana nav atklāta.

    5. pants

    Procedūras noteikumi attiecībā uz pagaidu lēmumiem par uzraudzības pasākumiem

    1.   Atkāpjoties no 3. panta 4., 5. un 6. punkta un 4. panta 1. un 4. punkta, šajā pantā izklāstīto procedūru piemēro, ja EVTI pieņem pagaidu lēmumus saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.j panta 1. punkta otro daļu.

    2.   Ja EVTI konstatē, ka persona, uz kuru attiecas izmeklēšana, ir pārkāpusi kādu no Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļā noteiktajām prasībām, un pieņem pagaidu lēmumu, ar ko nosaka uzraudzības pasākumus saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.e pantu, tā minēto pagaidu lēmumu nekavējoties paziņo personai, uz kuru attiecas pagaidu lēmums.

    EVTI nosaka vismaz četru nedēļu garu termiņu, kurā persona, uz ko attiecas pagaidu lēmums, var iesniegt rakstiskas piezīmes par minēto pagaidu lēmumu. EVTI nav jāņem vērā pēc minētā termiņa beigām saņemtas rakstiskās piezīmes.

    EVTI pēc pieprasījuma personai, uz kuru attiecas pagaidu lēmums, piešķir piekļuvi lietas materiāliem. Lietas materiālos iekļautos dokumentus, kuriem piešķirta piekļuve, izmanto vienīgi tādas tiesvedības tiesā vai administratīvās procedūras nolūkiem, kas saistītas ar Regulas (ES) 2016/1011 piemērošanu.

    EVTI var uzaicināt personu, uz kuru attiecas pagaidu lēmums, piedalīties mutiskā uzklausīšanā. Personai, uz kuru attiecas pagaidu lēmums, var palīdzēt tās izvēlēts padomdevējs. Mutiskā uzklausīšana nav atklāta.

    3.   EVTI pieņem galīgo lēmumu iespējami drīz pēc pagaidu lēmuma pieņemšanas.

    Ja EVTI, uzklausījusi personu, uz kuru attiecas pagaidu lēmums, uzskata, ka persona, uz kuru attiecas pagaidu lēmums, ir pārkāpusi kādu no Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļā noteiktajām prasībām, tā pieņem apstiprinošu lēmumu, ar ko piemēro vienu vai vairākus Regulas (ES) 2016/1011 48.e pantā paredzētos uzraudzības pasākumus. EVTI minēto lēmumu nekavējoties paziņo personai, uz kuru attiecas pagaidu lēmums.

    4.   Ja EVTI pieņem galīgo lēmumu, kurā tā neapstiprina pagaidu lēmumu, pagaidu lēmumu uzskata par atceltu.

    6. pants

    Piekļuve lietas materiāliem un dokumentu izmantošana

    1.   EVTI pēc pieprasījuma piešķir piekļuvi lietas materiāliem personai, uz kuru attiecas izmeklēšana un kurai izmeklēšanas darbinieks vai EVTI ir nosūtījusi paziņojumu par konstatējumiem. Piekļuvi piešķir pēc paziņojuma par konstatējumiem paziņošanas.

    2.   Lietas materiālos iekļautos dokumentus, kam piešķirta piekļuve, var izmantot vienīgi 1. punktā minētā persona tikai tādas tiesvedības tiesā vai administratīvās procedūras nolūkiem, kas saistīta ar Regulas (ES) 2016/1011 piemērošanu.

    7. pants

    Noilguma termiņi, kas attiecas uz naudas sodu un periodisku soda maksājumu piemērošanu

    1.   Naudas sodiem un periodiskiem soda maksājumiem etalonu administratoriem un citām personām, uz kurām attiecas izmeklēšana, piemēro piecu gadu noilguma termiņu.

    2.   Šā panta 1. punktā minētais noilguma termiņš sākas dienā, kas seko dienai, kurā izdarīts pārkāpums. Turpināta vai atkārtota pārkāpuma gadījumā minētā noilguma termiņš sākas dienā, kurā pārkāpums tiek izbeigts.

    3.   Jebkura darbība, kuru saistībā ar izmeklēšanu vai procedūru, kas attiecas uz Regulas (ES) 2016/1011 VI sadaļas pārkāpumu, veic EVTI vai valsts kompetentā iestāde, kura rīkojas pēc EVTI pieprasījuma saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.m pantu, pārtrauc noilguma termiņu naudas sodu un periodisku soda maksājumu piemērošanai. Minēto noilguma termiņu pārtrauc no dienas, kad par darbību ir paziņots etalonu administratoriem vai personai, uz kuru attiecas ar Regulas (ES) 2016/1011 pārkāpumu saistīta izmeklēšana.

    4.   Pēc katra 3. punktā minētā pārtraukuma noilguma termiņš sākas no jauna. Noilguma termiņš beidzas vēlākais dienā, kurā ir pagājis periods, kas ir divreiz ilgāks par noilguma termiņu, ja EVTI nav piemērojusi sodu naudu vai periodisku soda maksājumu. Šo termiņu pagarina par laiku, kurā noilgums ir bijis apturēts atbilstīgi 5. punktam.

    5.   Noilguma termiņu soda naudu un periodisku soda maksājumu piemērošanai aptur uz laiku, kamēr EVTI lēmums ir tiesvedības priekšmets Apelācijas padomē, kas minēta Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 1095/2010 (3) 60. pantā, un Eiropas Savienības Tiesā atbilstīgi Regulas (ES) 2016/1011 48.k pantam.

    8. pants

    Sodu izpildes noilguma termiņi

    1.   Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes pilnvarām izpildīt lēmumus, kas pieņemti atbilstīgi Regulas (ES) 2016/1011 48.e un 48.g pantam, piemēro piecu gadu noilguma termiņu.

    2.   Šā panta 1. punktā minētais noilguma termiņš sākas dienā, kas seko dienai, kurā lēmums kļūst galīgs.

    3.   Sodu izpildes noilguma termiņu pārtrauc:

    a)

    EVTI paziņojums personai, uz kuru attiecas procedūra, par lēmumu mainīt naudas soda vai periodiskā soda maksājuma sākotnējo summu;

    b)

    jebkura darbība, kuru veic EVTI vai dalībvalsts kompetentā iestāde pēc EVTI pieprasījuma saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 48.m pantu, un kuras mērķis ir panākt naudas soda vai periodiska soda maksājuma izpildi vai to samaksas noteikumu izpildi.

    4.   Pēc katra 3. punktā minētā pārtraukuma noilguma termiņš sākas no jauna.

    5.   Noilguma termiņu sodu izpildei aptur uz laiku,

    a)

    kurš atvēlēts samaksai;

    b)

    kurā ir apturēta maksājuma izpildes panākšana, jo tiek gaidīts EVTI Apelācijas padomes lēmums atbilstoši Regulas (ES) Nr. 1095/2010 60. pantam un Eiropas Savienības Tiesas lēmums atbilstoši Regulas (ES) 2016/1011 48.k pantam.

    9. pants

    Naudas sodu un periodisku soda maksājumu iekasēšana

    1.   EVTI iekasētās naudas sodu un periodisku soda maksājumu summas ieskaita EVTI atvērtā kontā, par kuru maksā procentus, līdz lēmumi par soda maksājumiem kļūst galīgi. Ja EVTI vienlaikus iekasē vairākus naudas sodus un periodiskos soda maksājumus, EVTI nodrošina, ka tie tiek iemaksāti dažādos kontos vai apakškontos. Samaksātās maksas un periodiskos soda maksājumus negrāmato jeb nereģistrē EVTI budžetā kā budžeta summas.

    2.   Tiklīdz EVTI konstatē, ka lēmumi par naudas sodiem vai periodiskajiem soda maksājumiem kļūst galīgi, jo pārsūdzības tiesības ir izsmeltas, EVTI grāmatvedis šīs summas kopā ar iespējamiem saņemtajiem procentiem pārskaita Komisijai. Pēc tam šīs summas iegrāmato Savienības budžetā kā ieņēmumus.

    3.   EVTI regulāri ziņo Komisijai par piemēroto naudas sodu un periodisko soda maksājumu summām un to statusu.

    10. pants

    Stāšanās spēkā un piemērošanas diena

    Šī regula stājas spēkā un ir piemērojama trešajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2022. gada 16. februārī

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētāja

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  OV L 171, 29.6.2016., 1. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2021/168 (2021. gada 10. februāris), ar ko groza Regulu (ES) 2016/1011 attiecībā uz noteiktu trešo valstu tūlītēju ārvalstu valūtas maiņas etalonu atbrīvojumu un aizstājēju izraudzīšanos noteiktiem etaloniem, kuru sniegšana tiek pārtraukta, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 49, 12.2.2021., 6. lpp.).

    (3)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1095/2010 (2010. gada 24. novembris), ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādi), groza Lēmumu Nr. 716/2009/EK un atceļ Komisijas Lēmumu 2009/77/EK (OV L 331, 15.12.2010., 84. lpp.).


    Top