Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019D0232

    Padomes Lēmums (ES) 2019/232 (2018. gada 16. jūlijs) par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Transporta kopienas Reģionālajā pārvaldības komitejā, attiecībā uz minētās komitejas reglamenta pieņemšanu

    ST/10158/2018/INIT

    OV L 37, 8.2.2019, p. 113–119 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2019/232/oj

    8.2.2019   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 37/113


    PADOMES LĒMUMS (ES) 2019/232

    (2018. gada 16. jūlijs)

    par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā jāieņem Transporta kopienas Reģionālajā pārvaldības komitejā, attiecībā uz minētās komitejas reglamenta pieņemšanu

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 91. pantu un 100. panta 2. punktu saistībā ar 218. panta 9. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)

    Transporta kopienas dibināšanas līgumu (“TCT”) Savienība parakstīja saskaņā ar Padomes Lēmumu (ES) 2017/1937 (1).

    (2)

    Saskaņā ar TCT 41. panta 3. punktu TCT provizoriski piemēro starp Savienību, Albānijas Republiku, Bosniju un Hercegovinu un Kosovu (*1) kopš 2017. gada 9. oktobra, un starp šīm pusēm un Serbijas Republiku kopš 2017. gada 29. novembra.

    (3)

    Ievērojot TCT 24. panta 5. punktu, Transporta kopienas Reģionālajai pārvaldības komitejai (“pārvaldības komiteja”) ir jāpieņem savs reglaments.

    (4)

    Ir lietderīgi noteikt nostāju, kas Savienības vārdā jāieņem pārvaldības komitejā, attiecībā uz minētās komitejas reglamenta pieņemšanu, jo lēmums par minēto reglamentu būs saistošs Savienībai.

    (5)

    Tādēļ Savienības nostājas pārvaldības komitejā pamatā vajadzētu būt pievienotajam lēmuma projektam,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Nostājas, kas Savienības vārdā ir jāieņem Reģionālajā pārvaldības komitejā, pamatā ir Transporta kopienas Reģionālās pārvaldības komitejas (“pārvaldības komiteja”) lēmuma projekts, kas pievienots šim lēmumam.

    Savienības pārstāvji pārvaldības komitejā var vienoties par nelielām izmaiņām minētā lēmuma projektā bez Padomes papildu lēmuma.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts Komisijai.

    Briselē, 2018. gada 16. jūlijā

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētāja

    J. BOGNER-STRAUSS


    (1)  Padomes Lēmums (ES) 2017/1937 (2017. gada 11. jūlijs) par to, lai Eiropas Savienības vārdā parakstītu un provizoriski piemērotu Transporta kopienas dibināšanas līgumu (OV L 278, 27.10.2017., 1. lpp.).

    (*1)  Šis nosaukums neskar nostājas par statusu un atbilst Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes Rezolūcijai 1244/ (1999) un Starptautiskās Tiesas atzinumam par Kosovas neatkarības deklarāciju.


    PROJEKTS

    TRANSPORTA KOPIENAS REĢIONĀLĀS PĀRVALDĪBAS KOMITEJAS LĒMUMS Nr. 2018/1

    (… gada …)

    par tās reglamenta pieņemšanu

    TRANSPORTA KOPIENAS REĢIONĀLĀ PĀRVALDĪBAS KOMITEJA,

    ņemot vērā Transporta kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 24. panta 5. punktu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    Vienīgais pants

    Ar šo tiek pieņemts Transporta kopienas Reģionālās pārvaldības komitejas reglaments, kas pievienots šim lēmumam.

    […], 2018. gada […]

    Reģionālās pārvaldības komitejas vārdā

    priekšsēdētājs –


    TRANSPORTA KOPIENAS REĢIONĀLĀS PĀRVALDĪBAS KOMITEJAS REGLAMENTS

    I.   VISPĀRĪGI NOSACĪJUMI

    1.

    Šis reglaments nosaka Reģionālās pārvaldības komitejas (“pārvaldes komiteja”) kā iestādes iekšējās darba procedūras saskaņā ar Transporta kopienas dibināšanas līgumu (turpmāk “Līgums”) starp Eiropas Savienību un Dienvidaustrumeiropas pusēm (Albānija, Bosnija un Hercegovina, bijusī Dienvidslāvijas Maķedonijas Republika, Kosova (*1), Melnkalne un Serbija).

    2.

    Ja pastāv pretrunas starp šo reglamentu un Līgumu, piemēro Līguma noteikumus.

    II.   LOCEKĻI, NOVĒROTĀJI UN CITI DALĪBNIEKI

    1.

    Reģionālās pārvaldības komitejas locekļiem principā vajadzētu būt augsta ranga amatpersonām attiecīgajās ministrijās, kas atbild par transportu.

    2.

    Akts par locekļa iecelšanu amatā pierāda, ka loceklis ir pilnvarots paust attiecīgās Līgumslēdzējas puses nostāju tādā veidā, kas ir saistoši šai Pusei.

    3.

    Neskarot novērotāju statusu saskaņā ar Līguma 24. panta 2. punkta otro teikumu, priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieki, kā minēts III iedaļas 2. punktā, attiecīgā gadījumā var vienoties uzaicināt citu valstu, starptautisko organizāciju vai citu struktūru pārstāvjus, tostarp pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, uz ad hoc pamata piedalīties konkrētās Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmēs vai kādā to daļā vai vairākās daļās.

    4.

    Ja priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks vienojas uzaicināt citu valstu, starptautisko organizāciju vai citu struktūru pārstāvjus, priekšsēdētājs vismaz trīs nedēļas pirms sanāksmes par to paziņo līgumslēdzējām pusēm un Transporta kopienas Pastāvīgajam sekretariātam (“Sekretariāts”). Līgumslēdzējas puses un Sekretariāts piecās darbdienās pēc šīs informācijas saņemšanas var priekšsēdētājam izteikt savu viedokli.

    III.   PRIEKŠSĒDĒTĀJA AMATS

    1.

    Katra Dienvidaustrumeiropas puse ir Reģionālās pārvaldības komitejas prezidentvalsts vienu kalendāro gadu alfabētiskā secībā, kā paredzēts Līguma 2. panta 1. punkta b) apakšpunktā. Pirmā prezidentvalsts no Dienvidaustrumeiropas puses ir Albānijas Republika.

    2.

    Prezidentvalsts ir priekšsēdētājs Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmēs. Tai palīdz viens Eiropas Savienības pārstāvis, kurš ieņem priekšsēdētāja vietnieka amatu.

    3.

    Ja priekšsēdētājs nespēj pildīt pienākumus konkrētā sanāksmē, šo sanāksmi vada Eiropas Savienības pārstāvis, kurš ieņem priekšsēdētāja vietnieka amatu.

    IV.   SANĀKSMJU SAGATAVOŠANA

    1.

    Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmes notiek sekretariāta mītnē. Tomēr prezidentvalsts var pieņemt lēmumu par citu Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmes vietu pēc apspriešanās ar priekšsēdētāja vietnieku un sekretariātu un ņemot vērā attiecīgos finanšu, administratīvos un organizatoriskos aspektus. Izņemot pienācīgi pamatotus gadījumus, šo lēmumu pieņem vismaz divus mēnešus pirms attiecīgās sanāksmes.

    2.

    Uz Sekretariāta ieguldījumu ārpus Sekretariāta mītnes rīkotu sanāksmju organizēšanas izmaksās attiecas tā iekšējie budžeta noteikumi.

    3.

    Priekšsēdētājs, priekšsēdētāja vietnieks un Sekretariāts vienojas par sanāksmju datumiem. Principā par datumiem vienojas vismaz divus mēnešus pirms attiecīgās sanāksmes.

    4.

    Priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks vienojas par sanāksmes darba kārtības projektu. Darba kārtības projektu un visus ar to saistītos dokumentus nosūta locekļiem un novērotājiem vismaz sešas nedēļas pirms attiecīgās sanāksmes. Locekļi var izteikt piezīmes un ierosināt jaunus jautājumus iekļaušanai darba kārtībā. Citām valstīm, starptautiskām organizācijām vai citām struktūrām, kas uzaicinātas saskaņā ar II iedaļas 3. punktu, arī izsūta tās interesējošos materiālus.

    5.

    Sekretariāts atbild par sanāksmju sagatavošanu. Tas periodiski un pēc pieprasījuma informē priekšsēdētāju un priekšsēdētāja vietnieku par sagatavošanas procesu un izpilda viņu prasības un norādes šajā ziņā.

    V.   REĢIONĀLĀS PĀRVALDĪBAS KOMITEJAS SANĀKSMES – PROCEDŪRAS NOTEIKUMI

    1.

    Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmes nav publiskas, ja vien Reģionālā pārvaldības komiteja nenolemj citādi.

    2.

    Jebkuru no Reģionālās pārvaldības komitejas locekļiem, novērotājiem vai citiem sanāksmes dalībniekiem var pavadīt amatpersonas, kuras tiem palīdz. Šo amatpersonu vārdus, uzvārdus un amatus Sekretariātam paziņo iepriekš. Principā šo amatpersonu ir ne vairāk kā trīs jebkuram no locekļiem un ne vairāk kā divas jebkuram citam sanāksmes dalībniekam. Tomēr priekšsēdētājs var sniegt papildu ieteikumu par maksimālo pārstāvju skaitu katrā delegācijā.

    3.

    Reģionālo pārvaldības komiteju uzskata par sasniegušu nepieciešamo kvorumu tikai tad, ja ir pārstāvētas četras Dienvidaustrumeiropas puses un Eiropas Savienība.

    4.

    Saskaņā ar Nolīguma 24. panta 3. punktu, pārvaldes komiteja pieņem lēmumus vienprātīgi. Kāda locekļa atturēšanās neliedz Reģionālajai pārvaldības komitejai rīkoties, ar nosacījumu, ka ir sasniegts šīs iedaļas 3. punktā prasītais kvorums.

    5.

    Sanāksmes darba kārtību apstiprina sanāksmes sākumā. Steidzamības apstākļos sanāksmes laikā var iekļaut jaunus jautājumus, ja tam piekrīt priekšsēdētājs un priekšsēdētāja vietnieks.

    6.

    Novērotāji var piedalīties diskusijās un var nākt klajā ar paziņojumiem, ja ir dota atļauja vai ja priekšsēdētājs to lūdzis.

    7.

    Pārstāvji no citām valstīm, starptautiskām organizācijām vai citām struktūrām, kuras uzaicinātas saskaņā ar II iedaļas 3. punktu, var piedalīties apspriedēs pēc atļaujas saņemšanas vai ja priekšsēdētājs uzaicinājis, bet viņi nedrīkst piedalīties nekāda veida Reģionālās pārvaldības komitejas darbībā.

    8.

    Katras sanāksmes secinājumus sagatavo ar Sekretariāta palīdzību.

    9.

    Secinājumos reģistrē visus pasākumus, kas pieņemti sanāksmē, kā arī komitejas locekļu un novērotāju paziņojumus attiecībā uz ierosinātajiem pasākumiem, ko pieņem Reģionālā pārvaldības komiteja.

    10.

    Secinājumus paraksta priekšsēdētājs un nosūta locekļiem un novērotājiem. Ja līdz attiecīgās sanāksmes beigām nav iespējams sagatavot secinājumu projektu, priekšsēdētājs nodrošina, ka tas tiek sagatavots un nosūtīts septiņu kalendāro dienu laikā pēc sanāksmes. Jebkurš loceklis septiņu kalendāro dienu laikā pēc secinājumu projekta saņemšanas var pieprasīt labojumus. Priekšsēdētājs nodrošina, ka septiņu dienu laikā pēc piezīmju iesniegšanas termiņa beigām tiek nosūtīta galīgā redakcija.

    11.

    Sanāksmju secinājumi nekādā veidā nedrīkst ierobežot tiesību aktu vai Līguma darbības jomu vai ietekmi. Neizdara nekādus paziņojumus vai secinājumus, kas ir pretrunā saistošām tiesību normām. Sanāksmju secinājumi nav tiesību aktu daļa, un tiem nav nekādas normatīvas ietekmes.

    VI.   REĢIONĀLĀS PĀRVALDĪBAS KOMITEJAS DARBĪBAS FORMALITĀTES UN PROCEDŪRA

    Vispārīgi norādījumi

    1.

    Reģionālā pārvaldības komiteja darbojas, attiecīgā gadījumā pieņemot ieteikumus un lēmumus (turpmāk tekstā kopā – “pasākumi”).

    Ja Reģionālā pārvaldības komiteja pieņem noteikumus, kas nodrošina tās darbību, to uzskata par lēmuma pieņemšanu.

    2.

    Kad pasākums ir pieņemts vai grozīts, to nekavējoties paraksta priekšsēdētājs, un pēc tam sekretariāts izplata visām līgumslēdzējām pusēm.

    3.

    Pasākumi stājas spēkā to pieņemšanas dienā, ja vien nav noteikts citādi.

    4.

    Ja vien minētajā reglamentā nav noteikts citādi, pasākumus pieņem vai groza, ievērojot tādu pašu procedūru.

    5.

    Visus pieprasījumus pieņemt vai grozīt pasākumu loceklis vai Sekretariāts rakstiski iesniedz vismaz 30 kalendārās dienas pirms Reģionālās pārvaldības komitejas sanāksmes, kurā tie tiks apspriesti.

    6.

    Pieprasījumu nosūta priekšsēdētājam un pieprasījuma kopiju – visiem locekļiem un Sekretariātam. Tam pievieno attiecīgus skaidrojumus.

    7.

    Pienācīgi pamatotos gadījumos pasākumus var pieņemt vai grozīt, neizpildot šīs iedaļas 4. līdz 6. punktā noteiktās formalitātes un procedūras.

    Pasākumu pieņemšana, izmantojot saraksti

    8.

    Reģionālā pārvaldības komiteja laikā starp sanāksmēm pasākumus var pieņemt vai grozīt, izmantojot saraksti. Pēc locekļa vai Sekretariāta pieprasījuma pieņemt pasākumu, izmantojot saraksti, vai pēc savas iniciatīvas, priekšsēdētājs, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, izlemj, vai jautājuma risināšanai jāizmanto sarakstes procedūra.

    9.

    Ja priekšsēdētājs ir izlēmis, ka sarakstes procedūra ir jāizmanto, tas uzdod Sekretariātam nosūtīt pieprasījumu locekļiem kopā ar tādu informāciju, ko priekšsēdētājs, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, uzskata par nepieciešamu. Priekšsēdētājs, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, arī norāda, vai un ar kādiem nosacījumiem locekļi drīkst prasīt pieprasījuma grozījumus.

    10.

    Priekšsēdētājs, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, nosaka datumu un laiku, līdz kuram jāsaņem atbildes, un tas nekādā gadījumā nedrīkst būt agrāk kā 10 kalendārās dienas pēc šīs iedaļas 9. punktā minētās informācijas nosūtīšanas dienas. Izņēmuma gadījumos priekšsēdētājs pēc pieprasījuma vai pēc saviem ieskatiem var, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, pagarināt atbilžu saņemšanai noteikto termiņu. Uzskata, ka jebkurš loceklis, kas noteiktajā termiņā nav atbildējis rakstiski (tostarp pa e-pastu), atturas.

    11.

    Reģionālā pārvaldības komiteja pieņem lēmumus vienprātīgi. Vienprātību uzskata par panāktu, ja vismaz četras Dienvidaustrumeiropas puses un Eiropas Savienība ir atbildējušas par labu attiecīgajam pasākumam, un neviena puse pret to neiebilst.

    VII.   INFORMĀCIJAS IZPAUŠANA

    1.

    Ja vien nav nolemts citādi, sanāksmju dokumentu (darba kārtības, secinājumu u. c.) galīgo redakciju publicē Sekretariāta tīmekļa vietnē.

    2.

    Tiesības piekļūt Reģionālās pārvaldības komitejas turējumā esošiem dokumentiem nosaka saskaņā ar Līguma 38. panta 2. un 3. punktu.

    VIII.   NOBEIGUMA NOTEIKUMI

    1.

    Novērotāji un pārstāvji no citām valstīm, starptautiskām organizācijām vai citām struktūrām, kuri uzaicināti saskaņā ar II iedaļas 3. punktu, ievēro visas prasības par konfidencialitāti, kas attiecas uz Reģionālās pārvaldības komitejas locekļiem. Šīs prasības atspoguļo attiecīgās sanāksmes secinājumos.

    2.

    Pirms piedalīšanās attiecīgajās diskusijās pārstāvjiem no citām valstīm, starptautiskām organizācijām vai citām struktūrām, kuri uzaicināti saskaņā ar II iedaļas 3. punktu, prasa parakstīt paziņojumu par konfidencialitāti. Šādā paziņojumā par konfidencialitāti ietver apņemšanos ievērot šīs iedaļas 1. punktā minētos konfidencialitātes noteikumus. Ja šīs personas atsakās parakstīt šādu paziņojumu, tām neļauj piedalīties minētajās diskusijās.

    3.

    Visus Reģionālās pārvaldības komitejas aktus paraksta priekšsēdētājs.

    4.

    Visus šā reglamenta grozījumus pieņem ar Reģionālās pārvaldības komitejas lēmumu.

    5.

    Ja šā reglamenta piemērošana konkrētā situācijā rada interpretācijas grūtības, priekšsēdētājs, apspriežoties un vienojoties ar priekšsēdētāja vietnieku, sniedz ieteikumu situācijas atrisināšanai.

    6.

    Vienu gadu pēc šā reglamenta stāšanās spēkā Sekretariāts, pamatojoties uz tā piemērošanā gūto praktisko pieredzi, var ierosināt šā reglamenta grozījumus, ko tas uzskata par lietderīgiem vai vajadzīgiem. Ja Reģionālā pārvaldības komiteja vēlas ierosināt šādu grozījumu, tā vispirms apspriežas ar Sekretariātu.

    Šis reglaments stājas spēkā dienā, kad to pieņēmusi Reģionālā pārvaldības komiteja.


    (*1)  Šis nosaukums neskar nostājas par statusu un atbilst Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības Padomes Rezolūcijai 1244 (1999) un Starptautiskās Tiesas atzinumam par Kosovas neatkarības deklarāciju.


    Top