Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017D1254

    Komisijas Lēmums (ES) 2017/1254 (2017. gada 4. jūlijs) par ierosināto pilsoņu iniciatīvu “Stop TTIP” (izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 4725)

    C/2017/4725

    OV L 179, 12.7.2017, p. 16–17 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2017/1254/oj

    12.7.2017   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 179/16


    KOMISIJAS LĒMUMS (ES) 2017/1254

    (2017. gada 4. jūlijs)

    par ierosināto pilsoņu iniciatīvu “Stop TTIP”

    (izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 4725)

    (Autentisks ir tikai teksts angļu valodā)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 16. februāra Regulu (ES) Nr. 211/2011 par pilsoņu iniciatīvu (1) un jo īpaši tās 4. pantu,

    tā kā:

    (1)

    Ar Komisijas 2014. gada 10. septembra Lēmumu C(2014) 6501 tika noraidīta ierosinātās pilsoņu iniciatīvas “Stop TTIP” reģistrēšana. Eiropas Savienības Vispārējā tiesa ar 2017. gada 10. maija spriedumu lietā T-754/14 minēto lēmumu atcēla. Lai veiktu vajadzīgos pasākumus Vispārējās tiesas sprieduma izpildei, ir jāpieņem jauns Komisijas lēmums par pieprasījumu reģistrēt ierosināto pilsoņu iniciatīvu.

    (2)

    Ierosinātās pilsoņu iniciatīvas “Stop TTIP” būtība ir raksturota šādi: “Mēs aicinām Eiropas Komisiju ieteikt Padomei atcelt sarunu pilnvaras par transatlantisko tirdzniecības un ieguldījumu partnerību (TTIP) un nenoslēgt Visaptverošu ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA).”

    (3)

    Ierosinātās pilsoņu iniciatīvas noteiktie mērķi ir šādi: “Mēs vēlamies novērst TTIP un CETA, jo tie ietver vairākus kritiskus jautājumus, piemēram, attiecībā uz ieguldītāja un valsts strīdu izšķiršanu un noteikumus par sadarbību regulējuma jomā, kas apdraud demokrātiju un tiesiskumu. Mēs vēlamies novērst standartu pazemināšanu nodarbinātības, sociālajā, vides aizsardzības, privātuma aizsardzības un patērētāju aizsardzības jomā un to, ka nepārredzamās sarunās tiek atcelti ierobežojumi attiecībā uz sabiedriskajiem pakalpojumiem (piemēram, ūdensapgādi) un kultūras vērtībām. Šī EPI atbalsta alternatīvu tirdzniecības un ieguldījumu politiku Eiropas Savienībā.”

    (4)

    Padomes lēmumi, ar ko pilnvaro sākt sarunas par starptautiskiem nolīgumiem starp Savienību un trešām valstīm, piemēram, par transatlantiskās tirdzniecības un ieguldījumu partnerību un par Visaptverošu ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no otras puses (CETA), kā arī Padomes lēmumi, ar ko pilnvaro šādu nolīgumu parakstīšanu vai noslēgšanu, ir Savienības tiesību akti, ar kuriem īsteno Līgumus un kuri ir pieņemti, pamatojoties uz Komisijas ieteikumu vai priekšlikumu. Tāpēc uz šādiem tiesību aktiem var attiekties Eiropas pilsoņu iniciatīvas.

    (5)

    CETA tika parakstīta 2016. gada 30. oktobrī pēc tam, kad tika pieņemts Padomes Lēmums (ES) 2017/37 (2). Tāpēc ierosinātajai pilsoņu iniciatīvai ir zudis priekšmets, ciktāl tās mērķis ir panākt Komisijas priekšlikumu Padomes lēmumam neparakstīt CETA.

    (6)

    Līgums par Eiropas Savienību (LES) nostiprina Savienības pilsonību un turpina nostiprināt Savienības demokrātisko darbību, cita starpā nosakot, ka katram pilsonim ir tiesības piedalīties Savienības demokrātiskajā dzīvē, izmantojot Eiropas pilsoņu iniciatīvu.

    (7)

    Tādēļ procedūrām un noteikumiem, kas nepieciešami pilsoņu iniciatīvai, vajadzētu būt skaidriem, vienkāršiem, viegli īstenojamiem un samērojamiem ar pilsoņu iniciatīvas būtību, lai veicinātu pilsoņu līdzdalību un padarītu Savienību viņiem pieejamāku.

    (8)

    Minēto iemeslu dēļ ir lietderīgi uzskatīt, ka ierosinātā pilsoņu iniciatīva saskaņā ar regulas 4. panta 2. punkta b) apakšpunktu nav acīmredzami ārpus Komisijas pilnvarām iesniegt Savienības tiesību akta priekšlikumu, lai īstenotu Līgumus.

    (9)

    Ierosinātā pilsoņu iniciatīva “Stop TTIP” tādējādi būtu jāreģistrē. Tomēr paziņojumi par atbalstu šai ierosinātajai pilsoņu iniciatīvai būtu jāvāc tikai tiktāl, ciktāl tās mērķis ir panākt Komisijas priekšlikumus vai ieteikumus attiecībā uz citiem tiesību aktiem, nevis uz Padomes lēmumu neparakstīt CETA,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    1.   Ierosināto pilsoņu iniciatīvu “Stop TTIP” reģistrē.

    2.   Paziņojumus par atbalstu šai ierosinātajai pilsoņu iniciatīvai var vākt, apzinoties, ka tās mērķis ir panākt Komisijas priekšlikumus vai ieteikumus attiecībā uz citiem tiesību aktiem, nevis Padomes lēmumu neparakstīt Visaptverošu ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no otras puses (CETA).

    2. pants

    Šis lēmums stājas spēkā 2017. gada 10. jūlijā.

    3. pants

    Šis lēmums ir adresēts ierosinātās pilsoņu iniciatīvas “Stop TTIP” organizētājiem (pilsoņu komitejas locekļiem), kurus kontaktpersonu statusā pārstāv Michael EFLER un [pēc apspriešanās ar organizētājiem personas dati dzēsti].

    Strasbūrā, 2017. gada 4. jūlijā

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētāja pirmais vietnieks

    Frans TIMMERMANS


    (1)  OV L 65, 11.3.2011., 1. lpp.

    (2)  Padomes 2016. gada 28. oktobra Lēmums (ES) 2017/37 par to, lai Eiropas Savienības vārdā parakstītu Visaptverošu ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (CETA) starp Kanādu, no vienas puses, un Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no otras puses (OV L 11, 14.1.2017., 1. lpp.).


    Top