EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016Q1210(01)

Sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijas padomdevējas komitejas Reglaments (2016. gada 21. oktobris)

OV C 461, 10.12.2016, p. 8–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

10.12.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 461/8


Sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijas padomdevējas komitejas

REGLAMENTS

(2016. gada 21. oktobris)

(2016/C 461/05)

SOCIĀLĀS NODROŠINĀŠANAS SISTĒMU KOORDINĀCIJAS KOMITEJA, KAS IZVEIDOTA AR EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES 2004. GADA 29. APRĪĻA REGULAS (EK) Nr. 883/2004 PAR SOCIĀLĀS NODROŠINĀŠANAS SISTĒMU KOORDINĒŠANU 75. PANTA 1. PUNKTU,

ņemot vērā Regulas (EK) Nr. 883/2004 75. pantu,

ņemot vērā ekspertu grupu standarta reglamentu, kas noteikts 3. pielikumā Komisijas 2016. gada 30. maija Lēmumā C(2016) 3301, ar ko nosaka horizontālus noteikumus attiecībā uz Komisijas ekspertu grupu izveidi un darbību,

lai Padomdevēja komiteja varētu pildīt uzdevumus, kas tai noteikti Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 29. aprīļa Regulas (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu (1) 75. panta 2. punktā un Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 16. septembra Regulas (EK) Nr. 987/2009, ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu (2), 89. panta 2. punktā,

rīkojoties saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 883/2004 75. panta 1. punkta trešajā daļā izklāstītajiem nosacījumiem,

AR TĀS LOCEKĻU ABSOLŪTO BALSU VAIRĀKUMU IR PIEŅĒMUSI ŠĀDU PADOMDEVĒJAS KOMITEJAS REGLAMENTU.

1. pants

Sanāksmju biežums, sasaukšana un darba kārtības projekts

1.   Padomdevēja komiteja sapulcējas vismaz reizi gadā.

2.   Priekšsēdētājs(-a) ne vēlāk kā četras nedēļas iepriekš katram loceklim un locekļa aizstājējam paziņo sanāksmes datumu. Priekšsēdētājs(-a) vienlaicīgi viņiem nosūta darba kārtības projektu, kurā iekļauti izskatāmie jautājumi. Priekšsēdētājs(-a) pēc iespējas vienā laikā padara viņiem pieejamus darba dokumentus.

3.   Neatliekamības gadījumā priekšsēdētājs(-a) var saīsināt 2. punktā minēto četru nedēļu laikposmu, taču katrā gadījumā par to jāpaziņo vismaz divas nedēļas iepriekš.

4.   Ja vismaz trešdaļa Padomdevējas komitejas locekļu iesniedz rakstisku iesniegumu par Padomdevējas komitejas sasaukšanu ar konkrētiem ierosinājumiem par darba kārtību, priekšsēdētājs(-a) reaģē uz šādu lūgumu trīs nedēļu laikā atbilstoši 2. punktam.

5.   Darba kārtības projektā tiek iekļauti Padomdevējas komitejas kompetencē esoši jautājumi:

a)

kurus ierosinājis(-usi) priekšsēdētājs(-a) vai

b)

par kuru viens vai vairāki locekļi ne vēlāk kā 10 dienas pirms sanāksmes iesniedz priekšsēdētājam(-ai) lūgumu iekļaut tos darba kārtības projektā un attiecīgus dokumentus. Šādā gadījumā priekšsēdētājs(-a) nekavējoties paziņo par to pārējiem Padomdevējas komitejas locekļiem un locekļu aizstājējiem.

2. pants

Sanāksmju norises vieta

Parasti Padomdevējas komitejas un ar 9. pantu izveidoto darba grupu sanāksmes notiek Eiropas Komisijas mītnē.

3. pants

Darba kārtība

1.   Sanāksmes sākumā Padomdevēja komiteja apstiprina darba kārtību, kurā iekļauti 1. panta 5. punktā minētajā darba kārtības projektā ietvertie jautājumi un citi Padomdevējas komitejas kompetencē esoši jautājumi, ko ierosinājis(-usi) priekšsēdētājs(-a).

2.   Sanāksmes laikā jebkurš komitejas loceklis var ierosināt iekļaut kādu jautājumu nākamās sanāksmes darba kārtībā. Minētās nākamās sanāksmes sākumā Padomdevēja komiteja pieņem lēmumu, vai iekļaut darba kārtībā ierosināto jautājumu.

4. pants

Sanāksmju apmeklējums

Līdztekus priekšsēdētājam(-ai) un locekļiem, kas iecelti saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 883/2004 75. panta 1. punktu, Padomdevējas komitejas sanāksmes var apmeklēt šādas personas:

a)

locekļu aizstājēji, kas norīkoti saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 883/2004 75. panta 1. punkta otro daļu; viņi piedalās procedūrās, kas minētas 3., 5., 6., 7. un 12. punktā, tikai tad, ja likumīgi aizstāj Padomdevējas komitejas locekli;

b)

priekšsēdētāja(-as) nozīmēti Eiropas Komisijas dienestu locekļi;

c)

citi eksperti sociālā nodrošinājuma koordinācijas jomā, ko priekšsēdētājs(-a) uzaicinājis(-usi) konsultēt Padomdevēju komiteju, tostarp Eiropas sociālo partneru organizāciju koordinatori.

5. pants

Sanāksmju norise

1.   Ņemot vērā 7. pantu, kvorumu veido locekļu vai tos likumīgi pārstāvošo aizstājēju vairākums.

2.   Padomdevējas komitejas sanāksmes nav atklātas. Saskaņā ar Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātu Padomdevēja komiteja ar tās locekļu absolūtu balsu vairākumu var pieņemt lēmumu, ka apspriedes ir publiskas.

6. pants

Nepieciešamais vairākums, atzinumu un priekšlikumu pieņemšana un rakstiskā procedūra

1.   Neatkarīgi no 5. panta 2. punkta, 12. panta un šī panta 3. punkta trešās daļas Padomdevēja komiteja pieņem lēmumus ar locekļu vai tos likumīgi pārstāvošu locekļu aizstājēju derīgi nodoto balsu absolūto vairākumu. Tukšas balsošanas zīmes un atturēšanos uzskata par derīgu balsojumu. Priekšsēdētājs(-a) nebalso.

2.   Regulas (EK) Nr. 883/2004 75. panta 2. punkta b) apakšpunktā minētie atzinumi un priekšlikumi vispārīgā kārtībā tiek virzīti izskatīšanai Padomdevējā komitejā.

Tajos norāda to pamatojumu.

Visos komitejas sniegtajos atzinumos vai priekšlikumos norāda balsošanas rezultātus. Ja mazākums to lūdz, atzinumam vai priekšlikumam pievieno rakstisku paziņojumu par mazākuma viedokli.

Atzinumus un priekšlikumus nosūta Eiropas Komisijai, Administratīvajai komisijai sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinācijai un Padomdevējas komitejas locekļiem un aizstājējiem.

3.   Padomdevēja komiteja var pieņemt atzinumu vai priekšlikumu un citus lēmumus ar rakstisko procedūru, ja par šādu rakstisku procedūru panākta vienošanās iepriekšējā Padomdevējas komitejas sanāksmē.

Šajā nolūkā priekšsēdētājs(-a) nosūta pieņemšanai paredzēto tekstu Padomdevējas komitejas locekļiem. Jāparedz vismaz desmit darbdienu termiņš, kurā locekļiem ir iespēja paziņot, ka tie noraida ierosināto tekstu vai atturas no balsošanas. Ja minētajā termiņā atbilde netiek saņemta, uzskata, ka balsojums ir apstiprinošs.

Beidzoties noteiktajam termiņam, priekšsēdētājs(-a) informē komitejas locekļus par balsošanas rezultātiem. Atzinumu, priekšlikumu vai citu lēmumu, kas pieņemts ar Padomdevējas komitejas locekļu absolūto balsu vairākumu, uzskata par pieņemtu tā termiņa, kurā locekļiem bija jāsniedz atbilde, pēdējā dienā.

7. pants

Locekļa aizvietošana ar personu, kas nav locekļa aizstājējs

1.   Visi locekļi, kuri nevar ierasties sanāksmē un nevar nokārtot, ka viņus aizvieto viņu aizstājēji, var pilnvarot jebkuru citu locekli vai locekļa aizstājēju savā kategorijā balsot viņa vietā. Locekļiem, kas tā dara, pirms sapulces par to ir rakstiski jāinformē priekšsēdētājs(-a).

2.   Locekļiem un aizstājējiem nevar būt vairāk kā viens pilnvarojums balsot.

3.   Balsot ar pilnvarojumu var tikai tajā sanāksmē, kurai tas ir dots.

8. pants

Sanāksmju protokoli

1.   Protokoli par katra darba kārtības punkta apspriešanu un Padomdevējas komitejas sniegtie atzinumi, priekšlikumi un ieteikumi ir lietderīgi un pabeigti. Protokolus sagatavo sekretariāts priekšsēdētāja pārraudzībā.

2.   Protokolā ir klātesošo saraksts, attiecīgā gadījumā norādot arī dalībvalstu iestādes, organizācijas vai citas publiskās struktūras, no kurām dalībnieki ir.

3.   Padomdevēja komiteja apstiprina protokolu.

4.   Protokolu iesniedz Padomdevējai komisijai apstiprināšanai tikai tad, ja protokola projekts locekļiem un aizstājējiem nosūtīts vismaz piecpadsmit dienas pirms plānotā sanāksmes datuma. Ja šis dokuments nav bijis nosūtīts laicīgi, tā apstiprināšanu atliek līdz nākamajai Padomdevējas komitejas sanāksmei.

5.   Protokola projekta grozījumu priekšlikumus iesniedz rakstiski ne vēlāk kā tās sanāksmes atklāšanā, kurā to paredzēts apstiprināt.

9. pants

Darba grupas

1.   Komiteja var izveidot darba grupas īpašiem uzdevumiem. Šādas darba grupas var atlaist pēc vajadzības.

2.   Darba grupas locekļus nozīmē Padomdevēja komiteja.

Atlasot arodbiedrību un darba devēju organizāciju pārstāvjus, Padomdevēja komiteja cenšas panākt dažādu ieinteresēto nozaru objektīvu pārstāvību darba grupās.

3.   Darba grupu darbu vada Padomdevējas komitejas priekšsēdētājs(-a) vai viņa(-as) nozīmēta persona.

4.   Darba grupas priekšsēdētājs/a var pēc savas iniciatīvas vai pēc kāda darba grupas locekļa lūguma uzaicināt tās sanāksmēs piedalīties ekspertus.

5.   Darba grupas darbam vajadzīgie dokumenti ir pieejami visiem Padomdevējas komitejas locekļiem un locekļu aizstājējiem.

10. pants

Sekretariāts

1.   Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorāts nodrošina sekretariāta pakalpojumus Padomdevējai komitejai. Sekretariāts priekšsēdētāja(-as) uzraudzībā organizē Padomdevējas komitejas un darba grupu darbu un palīdz sagatavot atzinumu un priekšlikumu projektus.

2.   Padomdevējai komitejai, darba grupām un sekretariātam paredzēto korespondenci adresē uz šajā nolūkā izveidoto e-pasta adresi (empl-ss-advisory-committee@ec.europa.eu) Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļautības ģenerāldirektorātā.

11. pants

Pārredzamība

1.   Padomdevēja komiteju un tās darba grupas reģistrē Ekspertu grupu reģistrā.

2.   Arodbiedrības un darba devēju organizācijas reģistrē Pārredzamības reģistrā.

3.   Sekretariāts dara pieejamus visus attiecīgos dokumentus, tostarp darba kārtību, protokolus un dalībnieku iesniegtos materiālus, iekļaujot tos Ekspertu grupu reģistrā vai norādot saiti no šā reģistra uz īpašu tīmekļa vietni, kurā atrodama attiecīgā informācija. Piekļuve speciālajām tīmekļa vietnēm neprasa lietotāja reģistrāciju, un tai nav noteikti nekādi citi ierobežojumi. Konkrēti, sekretariāts laikus pirms sanāksmes publicē darba kārtību un citus attiecīgus pamatdokumentus un pēc tam publicē apstiprināto protokolu. Izņēmums no prasības publicēt tiek paredzēts tikai tad, ja tiek uzskatīts, ka dokumenta izpaušana varētu kaitēt sabiedrības vai privāto interešu aizsardzībai, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2001. gada 30. maija Regulā (EK) Nr. 1049/2001 par publisku piekļuvi Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem (3) 4. pantā.

4.   Pieteikumus par piekļuvi grupas izskatītajiem dokumentiem apstrādā saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 1049/2001.

12. pants

Stāšanās spēkā, pārskatīšana un atcelšana

1.   Šis reglaments stājas spēkā dienā, kad tas pieņemts ar Padomdevējas komitejas locekļu absolūtu balsu vairākumu.

Reglamentu publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

2.   Padomdevēja komiteja pieņem lēmumus pārskatīt reglamentu ar tās locekļu absolūtu balsu vairākumu.

3.   Padomdevējas komitejas 2010. gada 22. oktobra Reglamentu atceļ no dienas, kas minēta 1. punktā.

Briselē, 2016. gada 21. oktobrī

Padomdevējas komitejas priekšsēdētājs

Jordi CURELL GOTOR


(1)  OV L 166, 30.4.2004., 1. lpp.; regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas 2014. gada 17. decembra Regulu (ES) Nr. 1368/2014 (OV L 366, 20.12.2014., 15. lpp.).

(2)  OV L 284, 30.10.2009., 1. lpp.

(3)  OV L 145, 31.5.2001., 43. lpp.


Top