Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009R0759

    Komisijas Regula (EK) Nr. 759/2009 ( 2009. gada 19. augusts ), ar kuru groza pielikumu Padomes Regulai (EK) Nr. 21/2004, ar ko izveido aitu un kazu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu (Dokuments attiecas uz EEZ )

    OV L 215, 20.8.2009, p. 3–4 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 20/04/2021; Iesaist. atcelta ar 32016R0429

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/759/oj

    20.8.2009   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 215/3


    KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 759/2009

    (2009. gada 19. augusts),

    ar kuru groza pielikumu Padomes Regulai (EK) Nr. 21/2004, ar ko izveido aitu un kazu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Padomes 2003. gada 17. decembra Regulu (EK) Nr. 21/2004, ar ko izveido aitu un kazu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 1782/2003 un Direktīvu 92/102/EEK un 64/432/EEK (1), un jo īpaši tās 10. panta 1. punkta pirmo daļu,

    tā kā:

    (1)

    Regulā (EK) Nr. 21/2004 noteikts, ka katrai dalībvalstij jāizveido aitu un kazu identifikācijas un reģistrācijas sistēma saskaņā ar minētās regulas noteikumiem.

    (2)

    Minētajā sistēmā ietverti četri elementi, proti, katra dzīvnieka identificēšanas līdzekļi, atjaunināti reģistri, ko glabā katrā saimniecībā, pavaddokumenti un galvenais reģistrs vai elektroniska datubāze. Minētās regulas pielikumā ir noteiktas prasības attiecībā uz šiem elementiem.

    (3)

    Pašlaik Regulas (EK) Nr. 21/2004 4. panta 3. punktā ir noteikts, ka dzīvniekus, ko paredzēts nokaut līdz 12 mēnešu vecumam un kas nav paredzēti Kopienas iekšējam tirgum vai eksportam uz trešām valstīm, drīkst identificēt, izmantojot metodi, kura atbilst minētās regulas pielikuma A iedaļas 7. punktā paredzētajiem nosacījumiem. Tomēr dažos gadījumos dzīvniekus, kuri sākotnēji bijuši paredzēti nokaušanai, vēlāk izmanto vaislai saimniecībā, kurā šie dzīvnieki nav dzimuši. Tāpēc vajadzētu atļaut šādus dzīvniekus identificēt individuāli pēc tam, kad tie atstājuši saimniecību, kurā tie dzimuši, ar nosacījumu, ka var izsekot, kura ir bijusi katra šāda dzīvnieka dzimšanas saimniecība.

    (4)

    Regulas (EK) Nr. 21/2004 pielikuma C iedaļā noteikta informācija, kas jāietver pavaddokumentā. Lai pavaddokumentā reģistrētu katra dzīvnieka individuālo identifikācijas kodu, tas pirms izvešanas jānolasa katram dzīvniekam atsevišķi. Dzīvnieku kodi vēlreiz jānolasa galamērķa saimniecībā. Lai samazinātu administratīvo slogu, jāatļauj reģistrēt dzīvnieku identifikācijas kodus galamērķa saimniecībā, nevis saimniecībā, no kuras izved dzīvniekus, ievērojot konkrētus nosacījumus.

    (5)

    Regulas (EK) Nr. 21/2004 7. panta 2. punktā noteikts, ka konkrētiem audzētājiem vismaz vienreiz gadā jāsagatavo dzīvnieku saraksts. Minētās regulas pielikuma D iedaļā noteikta konkrēta informācija, kas jāietver elektroniskajā datubāzē. Minētajā informācijā ietverti arī inventarizācijas rezultāti. Lai samazinātu administratīvo slogu, jānosaka, ka šos rezultātus drīkst nereģistrēt tajās dalībvalstīs, kur elektroniskajā datubāzē papildus minētā pielikuma D iedaļā prasītajai informācijai ir ietverts katra saimniecībā turētā dzīvnieka individuālais identifikācijas kods.

    (6)

    Tāpēc attiecīgi jāgroza Regula (EK) Nr. 21/2004.

    (7)

    Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pārtikas aprites un dzīvnieku veselības pastāvīgās komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Regulas (EK) Nr. 21/2004 pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2009. gada 19. augustā

    Komisijas vārdā

    Komisijas locekle

    Androulla VASSILIOU


    (1)  OV L 5, 9.1.2004., 8. lpp.


    PIELIKUMS

    Regulas (EK) Nr. 21/2004 pielikumu groza šādi.

    1)

    A iedaļas 7. punktā trešo daļu aizstāj ar šādu daļu:

    “Saskaņā ar šo punktu identificētie dzīvnieki, kurus paredzēts turēt pēc 12 mēnešu sasniegšanas vai ja tie paredzēti Kopienas iekšējai tirdzniecībai vai eksportam uz trešām valstīm, jāidentificē saskaņā ar 1. līdz 4. punktu, lai nodrošinātu pilnīgu izsekojamību uz katra šāda dzīvnieka dzimšanas saimniecību.”

    2)

    C iedaļas 2. punktu aizstāj ar šādu punktu:

    “2.

    No 2011. gada 1. janvāra audzētājs saimniecībā, no kuras izved dzīvniekus, pirms dzīvnieku pārvietošanas pavaddokumentā reģistrē katra tāda dzīvnieka individuālo identifikācijas kodu, kas identificēts saskaņā ar A iedaļas 1. līdz 6. punktu.

    Atkāpjoties no pirmās daļas, kompetentā iestāde gadījumos, kad dzīvnieku pārvietošana nav saistīta ar Kopienas iekšējo tirdzniecību, var atļaut, ka katra dzīvnieka individuālo identifikācijas kodu reģistrē galamērķī tās saimniecības audzētāja vārdā, no kuras izved dzīvniekus, ievērojot šādus nosacījumus:

    a)

    dzīvniekus netransportē ar to pašu transporta līdzekli, ar kuru transportē dzīvniekus no citām saimniecībām, izņemot, ja dzīvnieku sūtījumi ir fiziski atdalīti cits no cita;

    b)

    kompetentā iestāde ir apstiprinājusi galamērķa saimniecību, atļaujot tai reģistrēt dzīvnieku individuālos identifikācijas kodus tās saimniecības audzētāja vārdā, no kuras izved dzīvniekus;

    c)

    ir spēkā procedūras, lai nodrošinātu, ka 48 stundu laikā pēc izvešanas:

    i)

    katra dzīvnieka individuālo identifikācijas kodu reģistrē saskaņā ar B iedaļas 2. punkta a) apakšpunktu tās saimniecības reģistrā, no kuras izved dzīvniekus;

    ii)

    kompetentajai iestādei sniedz informāciju, kas saistīta ar pārvietošanu, lai atjauninātu elektronisko datubāzi saskaņā ar D iedaļas 2. punktu.”

    3)

    D iedaļas 1. punkta f) apakšpunktu aizstāj ar šādu apakšpunktu:

    “f)

    7. panta 2. punktā minētās dzīvnieku inventarizācijas rezultāts un diena, kad notikusi minētā inventarizācija, izņemot dalībvalstīs, kur centralizētajā elektroniskajā datubāzē ir ietverts katra saimniecībā turētā dzīvnieka individuālais identifikācijas kods.”


    Top