Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0362

    Padomes Regula (EK) Nr. 362/2008 ( 2008. gada 14. aprīlis), ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem ( EU-SILC) (Dokuments attiecas uz EEZ)

    OV L 112, 24.4.2008, p. 1–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/362/oj

    24.4.2008   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 112/1


    PADOMES REGULA (EK) Nr. 362/2008

    (2008. gada 14. aprīlis),

    ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1177/2003 (2003. gada 16. jūnijs) par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC) (1) un jo īpaši tās 15. panta 2. punkta f) apakšpunktu,

    tā kā:

    (1)

    Regulā (EK) Nr. 1177/2003 ir noteikta vienota sistēma tās Kopienas statistikas sistemātiskai veidošanai, kura attiecas uz ienākumiem un dzīves apstākļiem un kura ietver salīdzināmus un savlaicīgus šķērsgriezuma un garengriezuma datus par ienākumiem, nabadzības līmeni un struktūru un sociālo atstumtību valstu un Eiropas līmenī.

    (2)

    Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1177/2003 15. panta 2. punkta f) apakšpunktu ir jāveic īstenošanas pasākumi attiecībā uz to sekundāro mērķa jomu un mainīgo lielumu sarakstu, kas katru gadu jāiekļauj EU-SILC šķērsgriezuma komponentā. 2009. gadam būtu jāizveido to sekundāro mērķa mainīgo lielumu saraksts, kuri iekļauti modulī par materiālo nenodrošinātību. Tajā būtu jāpievieno mainīgo lielumu kodi un definīcijas.

    (3)

    Statistikas programmu komiteja nav sniegusi labvēlīgu atzinumu. Ņemot to vērā, saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1177/2003 14. panta 2. punktā paredzēto procedūru Komisijai nekavējoties jāiesniedz Padomei priekšlikums par veicamajiem pasākumiem un jāinformē Eiropas Parlaments,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Pielikumā ir noteikts sekundāro mērķa mainīgo lielumu saraksts, mainīgo lielumu kodi un definīcijas 2009. gada modulim par materiālo nenodrošinātību, kas jāiekļauj Kopienas statistikas šķērsgriezuma komponentā, kurš attiecas uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC).

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Luksemburgā, 2008. gada 14. aprīlī

    Padomes vārdā

    priekšsēdētājs

    I. JARC


    (1)  OV L 165, 3.7.2003., 1. lpp. Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Padomes Regulu (EK) Nr. 1791/2005 (OV L 363, 20.12.2006., 1. lpp.).


    PIELIKUMS

    Šajā regulā izmanto šādas vienības, datu vākšanas metodes, pārskata periodus un definīcijas.

    1.   VIENĪBAS

    Mērķa mainīgie lielumi attiecas uz trim dažādiem vienību veidiem.

    Mainīgie lielumi, kas attiecas uz mājokli, vidi, finansiālo spiedienu un ilgstoša patēriņa precēm (izņemot mobilos tālruņus), tiek prasīti mājsaimniecību līmenī un attiecas uz mājsaimniecību kopumā.

    Katram pašreizējam mājsaimniecības loceklim vai attiecīgā gadījumā visiem izvēlētajiem respondentiem, kam ir 16 gadu un vairāk, jāsniedz informācija par tam piederošu mobilo tālruni, pamatvajadzībām, neatrisinātām vajadzībām, kā arī brīvā laika pavadīšanas un sociālajiem pasākumiem ar pieaugušiem saistīto jautājumu kategorijā.

    Ar bērniem saistīti jautājumi attiecas uz visiem mājsaimniecības locekļiem, kas ir jaunāki par 16 gadiem, lai tie atbilstu Regulā (EK) Nr. 1177/2003 noteiktajai datu vākšanai.

    Mājsaimniecības respondentam uz jautājumiem jāatbild par visu bērnu grupu vecumā līdz 16 gadiem. Ja vismaz vienam bērnam nav attiecīgās preces, pieņem, ka visai bērnu grupai mājsaimniecībā nav šīs preces.

    2.   DATU VĀKŠANAS METODES

    Attiecībā uz mainīgajiem lielumiem, ko prasa mājsaimniecības līmenī (1. iedaļa tabulā), datu vākšanas metode ir personiska intervija ar mājsaimniecības respondentu.

    Attiecībā uz mainīgajiem lielumiem, ko prasa individuālajā līmenī (2. iedaļa tabulā), datu vākšanas metode ir personiska intervija ar visiem pašreizējiem mājsaimniecības locekļiem, kam ir 16 gadu un vairāk, vai attiecīgā gadījumā – ar katru izvēlētu respondentu.

    Attiecībā uz bērnu mainīgajiem lielumiem (3. iedaļa turpmāk sniegtajā tabulā) datu vākšanas metode ir personiska intervija ar mājsaimniecības respondentu.

    Apkopojamās informācijas rakstura dēļ ir atļautas tikai personiskas intervijas (izņēmuma gadījumā – intervijas ar aizstājēju, ja persona ir īslaicīgā prombūtnē vai nav spējīga atbildēt).

    3.   PĀRSKATA PERIODI

    Visi mērķa mainīgie lielumi attiecas uz pašreizējo situāciju kā pārskata periodu, izņemot divus mainīgos lielumus, proti, par mājsaimniecības plāniem saistībā ar mājokļa maiņu, kas attiecas uz nākamajiem sešiem mēnešiem, un mainīgos lielumus par neatrisinātajām vajadzībām un par ģimenes ārsta un speciālista apmeklējumu, kas attiecas uz pagājušajiem divpadsmit mēnešiem.

    4.   DEFINĪCIJAS

    1)   Mājokļu jautājumi

    a)

    Mājokļa maiņa

    Atskaites periods ir “nākamie 6 mēneši”. Ja mājsaimniecībā ir plānots pārskata periodā mainīt mājokli vairāku iemeslu dēļ, būtu jānorāda galvenais iemesls.

    Izlikšana no mājokļa/mantas apķīlāšana: pārvākšanās piespiedu kārtā juridisku iemeslu dēļ.

    Finansiālas problēmas: grūtības samaksāt īres maksu/atmaksāt hipotekāros kredītus.

    Ar ģimeni saistīti apstākļi: ģimenes stāvokļa/partnerattiecību statusa maiņa, lai izveidotu savu mājsaimniecību, lai sekotu partnerim/vecākiem, lai iegūtu labākas iespējas bērniem vai citiem apgādājamajiem apmeklēt skolu vai saņemt aprūpi.

    Ar darbu saistīti apstākļi: jauna darba sākšana vai esošas darba vietas pārcelšana, darba meklēšana vai atlaišana no darba, mazāks attālums līdz darba vietai/vieglāka piekļūšana, aiziešana pensijā.

    Citi iemesli: ar mājokli saistīti apstākļi (vēlme mainīt dzīvesvietu vai īpašumtiesību statusu, vēlme pēc jaunas vai labākas mājas/dzīvokļa, vēlme pēc labākiem kaimiņiem/mazākas noziedzības), ar mācībām saistīti iemesli (studijas koledžā/universitātē vai to pabeigšana), veselības vai citi iemesli.

    b)

    Platības trūkums: mainīgais lielums attiecas uz respondenta viedokli/uztveri par platības trūkumu mājoklī.

    2)   Vides jautājumi

    a)

    Pieejamība: tā attiecas uz pakalpojumiem, ko mājsaimniecība izmanto, ņemot vērā finanšu, fiziskos, tehniskos un veselības apstākļus. Pakalpojumu pieejamība jānovērtē attiecībā uz fizisko un tehnisko piekļuvi un darba laiku, taču neņemot vērā to kvalitāti, cenu un tamlīdzīgus aspektus. Tādēļ pieejamībai būtu jāattiecas uz objektīvu un fizisku realitāti. Tā nebūtu jāpamato uz subjektīvām izjūtām.

    Pieejamība būtu jānosaka attiecībā uz pakalpojumiem, kurus mājsaimniecībā reāli izmanto. Fiziskā pieejamība jānovērtē saistībā ar attālumu, kā arī ar infrastruktūru un iekārtām, piemēram, attiecībā uz respondentiem, kuriem ir fiziski traucējumi.

    Būtu jāņem vērā arī mājās sniegtie pakalpojumi, ja mājsaimniecībā tos reāli izmanto. Pieejamība tādējādi būtu jāizvērtē neatkarīgi no veida, kādā mājsaimniecība iegūst piekļuvi pakalpojumiem.

    Respondentam būtu jādod atbilde par mājsaimniecību kopumā. Ja respondents neizmanto pakalpojumu, taču to dara cits(-i) mājsaimniecības loceklis(-ļi), respondentam būtu jānovērtē pieejamība saistībā ar šo (šiem) citu(-iem) mājsaimniecības locekli(-ļiem).

    b)

    Sabiedriskais transports: autobuss, metro, tramvajs un tamlīdzīgi satiksmes līdzekļi.

    c)

    Pasta vai banku pakalpojumi: vēstuļu un paku nosūtīšana un saņemšana, skaidras naudas izņemšana, naudas pārskaitīšana un rēķinu apmaksa. Arī tehniskai pieejamībai varētu būt nozīme. Novērtējumā būtu jāiekļauj arī pieejamība veikt banku darījumus pa tālruni vai ar datora starpniecību, ja šos pakalpojumus mājsaimniecībā reāli izmanto. Pieejamība jāizvērtē, ņemot vērā to, cik viegli vai sarežģīti ir veikt pārskaitījumus un izņemt naudu, neatkarīgi no tā, vai bankas darījumus veic pa tālruni vai ar interneta starpniecību, vai bankā vai arī pasta nodaļā.

    3)   Ilgstoša patēriņa preces

    Ilgstoša patēriņa preču piederība attiecas uz piekļuvi īpašai precei vai pakalpojumam, ko mājsaimniecība izmanto privātām vajadzībām. Tā var būt īrēta vai kopīgi izmantota. Ja prece tiek kopīgi izmantota, tai jābūt viegli pieejamai atbilstīgi mājsaimniecības vajadzībām.

    4)   Pamatvajadzības

    a)

    Apavi: šis jēdziens ir jāsaprot plašākā nozīmē. Tajā var būt ietverti zābaki, sandales utt. atkarībā no konkrētās valsts klimatiskajiem apstākļiem.

    5.   DATU NOSŪTĪŠANA EUROSTAT

    Sekundārie mērķa mainīgie lielumi par “materiālo nenodrošinātību” būtu jānosūta EUROSTAT datnē par mājsaimniecības datiem (H) un personisko datu datnē (P), pievienojot primārajiem mērķa mainīgajiem lielumiem.

    JOMAS UN MĒRĶA MAINĪGO LIELUMU SARAKSTS

    Modulis 2009

    Materiālā nenodrošinātība

    Mainīgā lieluma apzīmējums

    Kods

    Mērķa mainīgais lielums

    1.   

    Mājsaimniecības jautājumi, ko uzdod mājsaimniecības līmenī

    1.1.   

    Mājoklis mājsaimniecības līmenī

    HD010

     

    Dzīvesvieta, kurā pieejams karsts tekošs ūdens

    1

    2

    HD010_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    HD020

     

    Paredzēta mājsaimniecības mājokļa maiņa

    1

    2

    HD020_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    HD025

     

    Paredzētās mājokļa maiņas galvenais iemesls

    1

    mājsaimniecība būs spiesta pārvākties, jo mājokļa īpašnieks ir paziņojis/paziņos par līguma pārtraukšanu

    2

    mājsaimniecība būs spiesta pārvākties, jo mājokļa īpašnieks ir paziņojis/paziņos par vajadzību izvākties un nav oficiāla līguma

    3

    mājsaimniecība būs spiesta pārvākties izlikšanas vai apķīlāšanas dēļ

    4

    mājsaimniecība būs spiesta pārvākties finansiālu grūtību dēļ

    5

    mājsaimniecība pārvāksies ar ģimeni saistīta iemesla dēļ

    6

    mājsaimniecība pārvāksies ar nodarbinātību saistīta iemesla dēļ

    7

    mājsaimniecība pārvāksies cita iemesla dēļ

    HD025_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (HD020=2)

    HD030

     

    Platības trūkums mājoklī

    1

    2

    HD030_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    NAV OBLIGĀTS: Mājoklis mājsaimniecības līmenī

    HD035

     

    Mājokļa lielums kvadrātmetros

    0-999

    kvadrātmetri

    HD035_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    1.2.   

    Vide mājsaimniecības līmenī

    HD040

     

    Tuvākajā apkaimē mētājas atkritumi

    1

    ļoti bieži

    2

    bieži

    3

    dažreiz

    4

    reti vai nekad

    HD040_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    HD050

     

    Tuvākajā apkaimē bojāta publiska infrastruktūra (autobusa pieturas, ielu apgaismojums, ielu segums utt.)

    1

    ļoti bieži

    2

    bieži

    3

    dažreiz

    4

    reti vai nekad

    HD050_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    HD060

     

    Sabiedriskā transporta pieejamība

    1

    ar lielām grūtībām

    2

    ar nelielām grūtībām

    3

    viegli

    4

    ļoti viegli

    HD060_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (mājsaimniecība neizmanto sabiedrisko transportu)

    HD070

     

    Pasta vai banku pakalpojumu pieejamība

    1

    ar lielām grūtībām

    2

    ar nelielām grūtībām

    3

    viegli

    4

    ļoti viegli

    HD070_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (mājsaimniecība neizmanto šos pakalpojumus)

    1.3.   

    Finansiālais spiediens mājsaimniecības līmenī

    HD080

     

    Nolietotu mēbeļu aizstāšana

    1

    2

    nē, jo mājsaimniecība to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD080_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    1.4.   

    Ilgstoša patēriņa preces mājsaimniecības līmenī

    HD090

     

    Interneta savienojums

    1

    2

    nē, jo mājsaimniecība to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD090_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    2.   

    Jautājumi, kurus uzdod individuālā līmenī

    2.1.   

    Ilgstoša patēriņa preces individuālā līmenī

    PD010

     

    Mobilais tālrunis

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD010_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    2.2.   

    Individuālās pamatvajadzības

    PD020

     

    Nolietotu apģērbu aizstāj ar jaunu (nevis lietotu) apģērbu

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD020_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    PD030

     

    Divi pāri derīgu apavu (tostarp viens pāris apavu, kas izmantojams visos laika apstākļos)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD030_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    2.3.   

    Neatrisinātas individuālās vajadzības

    PD040

     

    Ģimenes ārstu un speciālistu apmeklējumi pēdējo 12 mēnešu laikā, izņemot zobārstu un acu ārstu apmeklējumus

    1

    tādu nav bijis

    2

    1–2 reizes

    3

    3–5 reizes

    4

    6–9 reizes

    5

    10 reižu vai vairāk

    PD040_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    2.4.   

    Brīvā laika un sociālie pasākumi individuālā līmenī

    PD050

     

    Vismaz reizi mēnesī tiekas ar draugiem/ģimeni (radiem), lai kopā iedzertu/paēstu

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD050_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    PD060

     

    Regulāri izmanto brīvā laika pavadīšanas iespējas, piemēram, nodarbojas ar sportu, iet uz kino, koncertu

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD060_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    PD070

     

    Katru nedēļu tērē nelielu naudas summu savām vajadzībām

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    PD070_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -3

    persona, kas nav izvēlēts respondents

    3.   

    Ar bērniem saistīti jautājumi, ko uzdod mājsaimniecības līmenī

    3.1.   

    Visu mājsaimniecības bērnu pamatvajadzības

    HD100

     

    Jauns (nelietots) apģērbs

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD100_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD110

     

    Divi pāri derīgu apavu (tostarp viens pāris apavu, kas izmantojami visos laika apstākļos)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD110_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD120

     

    Svaigi augļi un dārzeņi reizi dienā

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD120_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD130

     

    Trīs maltītes dienā

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD130_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD140

     

    Viena maltīte ar gaļu, vistu vai zivi (vai veģetāru ekvivalentu) vismaz reizi dienā

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD140_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    3.2.   

    Visu mājsaimniecības bērnu izglītības vai brīvā laika vajadzības

    HD150

     

    Mājās ir vecumam atbilstošas grāmatas

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD150_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD160

     

    Aktīvās atpūtas piederumi (velosipēds, skrituļslidas utt.)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD160_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD170

     

    Rotaļlietas, ko izmanto telpās (izglītojošas mazu bērnu rotaļlietas, kluči, galda spēles, datorspēles utt.)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD170_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD180

     

    Regulārs brīvā laika pavadīšanas veids (peldēšana, mūzikas instrumenta spēlēšana, jaunatnes organizācijas utt.)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD180_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD190

     

    Svinības īpašos gadījumos (dzimšanas dienas, vārda dienas, reliģiski svētki utt.)

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD190_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD200

     

    Laiku pa laikam uzaicināt draugus spēlēties un uz maltīti

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD200_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD210

     

    Piedalīšanās skolas ekskursijās un skolas pasākumos, par kuriem jāmaksā

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD210_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav skolas vecuma bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD220

     

    Piemērota vieta, lai mācītos vai izpildītu mājasdarbus

    1

    2

    HD220_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav skolas vecuma bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD230

     

    Vieta tuvākajā apkārtnē ārā, kur bērni var droši spēlēties

    1

    2

    HD230_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    NAV OBLIGĀTS: 3.2. Visu mājsaimniecības bērnu izglītības vai brīvā laika vajadzības

    HD240

     

    Vismaz viens nedēļu ilgs brīvdienu ceļojums gadā

    1

    2

    nē, jo to nevar atļauties

    3

    nē, cita iemesla dēļ

    HD240_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    NAV OBLIGĀTS: 3.3. Visu mājsaimniecības bērnu medicīniskās vajadzības

    HD250

     

    Nav atrisināta vajadzība pēc ģimenes ārsta vai speciālista konsultācijas

    1

    jā, ir bijis vismaz viens šāds gadījums

    2

    nē, šāda gadījuma nav bijis

    HD250_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD255

     

    Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja atrisināt vajadzību pēc ģimenes ārsta vai speciālista konsultācijas

    1

    nevarēja atļauties (par dārgu)

    2

    jāgaida rindā

    3

    nevarēja atrast laiku, jo bija jāstrādā, jāaprūpē pārējie bērni vai citas personas

    4

    pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa

    5

    cits iemesls

    HD255_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (HD250=2)

    HD260

     

    Nav atrisināta vajadzība pēc zobārsta konsultācijas

    1

    jā, ir bijis vismaz viens šāds gadījums

    2

    nē, šāda gadījuma nav bijis

    HD260_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 16 gadiem)

    HD265

     

    Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja atrisināt vajadzību pēc zobārsta konsultācijas

    1

    nevarēja atļauties (par dārgu)

    2

    jāgaida rindā

    3

    nevarēja atrast laiku, jo bija jāstrādā, jāaprūpē pārējie bērni vai citas personas

    4

    pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa

    5

    cits iemesls

    HD265_F

    1

    mainīgais lielums ir ierakstīts

    -1

    nav ierakstīts

    -2

    neattiecas (HD260=2)


    Top