EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31977L0540

Padomes Direktīva (1977. gada 28. jūnijs) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz mehānisko transportlīdzekļu stāvgaismas lukturiem

OV L 220, 29.8.1977, p. 83–94 (DA, DE, EN, FR, IT, NL)

Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (EL, ES, PT, FI, SV, CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/10/2014; Atcelts ar 32009R0661

ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/1977/540/oj

31977L0540



Oficiālais Vēstnesis L 220 , 29/08/1977 Lpp. 0083 - 0094
Speciālizdevums somu valodā: Nodaļa 13 Sējums 7 Lpp. 0223
Speciālizdevums grieķu valodā Nodaļa 13 Sējums 6 Lpp. 0222
Speciālizdevums zviedru valodā: Nodaļa 13 Sējums 7 Lpp. 0223
Speciālizdevums spāņu valodā: Nodaļa 13 Sējums 7 Lpp. 0235
Speciālizdevums portugāļu valodā Nodaļa 13 Sējums 7 Lpp. 0235


Padomes Direktīva

(1977. gada 28. jūnijs)

par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz mehānisko transportlīdzekļu stāvgaismas lukturiem

(77/540/EEK)

EIROPAS KOPIENU PADOME,

ņemot vērā Eiropas Ekonomikas kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 100. pantu,

ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu [1],

ņemot vērā Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu [2],

tā kā tehniskās prasības, kurām mehāniskajiem transportlīdzekļiem jāatbilst saskaņā ar valsts tiesību aktiem, attiecas, interalia, uz to stāvgaismas lukturiem;

tā kā šīs prasības dažādās dalībvalstīs atšķiras; tā kā tādēļ visās dalībvalstīs papildus spēkā esošajiem noteikumiem vai to vietā jāpieņem vienādas prasības, lai attiecībā uz visu veidu transportlīdzekļiem atļautu ieviest EEK tipa apstiprinājuma procedūru, kas noteikta ar Padomes Direktīvu 70/156/EEK (1970. gada 6. februāris) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju tipa apstiprinājumu [3];

tā kā Padome ar Direktīvu 76/756/EEK [4] ir noteikusi kopīgas prasības par transportlīdzekļu un to piekabju apgaismes ierīcēm un gaismas signālierīcēm;

tā kā saskaņota stāvgaismas lukturu detaļas tipa apstiprinājuma procedūra ļauj katrai dalībvalstij pārbaudīt atbilstību kopīgajām uzbūves un testēšanas prasībām un informēt pārējās dalībvalstis par iegūtajiem datiem, nosūtot par katru stāvgaismas lukturu tipu aizpildītas detaļas tipa apstiprinājuma sertifikāta kopiju; tā kā tad, ja EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi uzliek visiem stāvgaismas lukturiem, kas ražoti atbilstīgi apstiprinātajam tipam, pārējās dalībvalstīs vairs nav vajadzīgas šo stāvgaismas lukturu tehniskās pārbaudes;

tā kā dalībvalstu tiesību aktu tuvināšana attiecībā uz mehāniskajiem transportlīdzekļiem paredz, ka dalībvalstis savstarpēji atzīst testus, ko katra no tām veic, pamatojoties uz kopīgajām prasībām,

IR PIEŅĒMUSI ŠO DIREKTĪVU.

1. pants

1. Visas dalībvalstis piešķir EEK detaļas tipa apstiprinājumu jebkura veida stāvgaismas lukturim, kas atbilst I, II, IV, V un VI pielikumā noteiktajām uzbūves un testēšanas prasībām.

2. Dalībvalsts, kas piešķīrusi EEK detaļas tipa apstiprinājumu, ciktāl tas nepieciešams un vajadzības gadījumā sadarbojoties ar citu dalībvalstu kompetentajām iestādēm, veic pasākumus, kas vajadzīgi, lai pārbaudītu, vai ražotie paraugi atbilst apstiprinātajam tipam. Šādas pārbaudes veic tikai izlases veidā.

2. pants

Dalībvalstis par katru stāvgaismas luktura tipu, ko tās apstiprina saskaņā ar 1. pantu, ražotājam vai viņa pilnvarotam pārstāvim izsniedz EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi, kas atbilst IV pielikumā iekļautajam paraugam.

Dalībvalstis veic visus pasākumus, kas vajadzīgi, lai nepieļautu, ka, lietojot minētās zīmes, varētu sajaukt stāvgaismas lukturus, kuriem ir piešķirts tipa apstiprinājums saskaņā ar 1. pantu, ar citām ierīcēm.

3. pants

1. Dalībvalstis nevar aizliegt stāvgaismas lukturu laišanu tirgū uzbūves vai darbības metodes dēļ, ja uz tiem ir EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīme.

2. Tomēr dalībvalsts var aizliegt tādu stāvgaismas lukturu laišanu tirgū, uz kuriem ir EEK tipa apstiprinājuma zīme un kuri regulāri neatbilst apstiprinātajam tipam. Minētā valsts tūlīt informē pārējās dalībvalstis un Komisiju par veiktajiem pasākumiem, precizējot sava lēmuma iemeslus.

4. pants

Katras dalībvalsts kompetentās iestādes pārējo dalībvalstu kompetentajām iestādēm mēneša laikā nosūta detaļas tipa apstiprinājuma sertifikāta kopiju, kuras paraugs ir iekļauts III pielikumā, kas ir aizpildīta par visiem stāvgaismas lukturu tipiem, ko tās apstiprina vai kam atsaka apstiprinājumu.

5. pants

1. Ja dalībvalsts, kas piešķīrusi EEK detaļas tipa apstiprinājumu, konstatē, ka vairāki stāvgaismas lukturi, uz kuriem ir viena un tā pati EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīme, apstiprinātajam tipam neatbilst, tā veic pasākumus, kas vajadzīgi, lai nodrošinātu ražoto paraugu atbilstību apstiprinātajam tipam. Minētās dalībvalsts kompetentās iestādes informē pārējo dalībvalstu kompetentās iestādes par veiktajiem pasākumiem, kas gadījumā, ja neatbilstību konstatē regulāri, var būt par iemeslu EEK detaļas tipa apstiprinājuma anulēšanai. Minētās iestādes veic tādus pašus pasākumus, ja citas dalībvalsts kompetentās iestādes ir tās informējušas par šādu neatbilstību.

2. Dalībvalstu kompetentās iestādes mēneša laikā informē cita citu par visiem EEK detaļas tipa apstiprinājuma anulēšanas gadījumiem un par šādas rīcības iemesliem.

6. pants

Visos lēmumos, kas pieņemti saskaņā ar šīs direktīvas īstenošanai pieņemtajiem noteikumiem un ar ko atsaka vai anulē stāvgaismas lukturu EEK detaļas tipa apstiprinājumu vai aizliedz tos laist tirgū vai izmantot, sīki izklāsta to pamatojumu. Šādus lēmumus paziņo attiecīgajai pusei, to vienlaikus informējot par tiesiskās aizsardzības līdzekļiem, ko tā var izmantot saskaņā ar dalībvalstī spēkā esošajiem tiesību aktiem, un šo tiesiskās aizsardzības līdzekļu izmantošanas termiņiem.

7. pants

Dalībvalstis nedrīkst atteikt transportlīdzekļa EEK vai valsts tipa apstiprinājuma piešķiršanu tā stāvgaismas lukturu dēļ, ja uz tiem ir EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīme un ja tie uzstādīti saskaņā ar Direktīvā 76/756/EEK noteiktajām prasībām.

8. pants

Dalībvalstis nevar atteikt vai aizliegt transportlīdzekļa pārdošanu, reģistrāciju, nodošanu ekspluatācijā vai izmantošanu tā stāvgaismas lukturu dēļ, ja uz tiem ir EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīme un ja tie uzstādīti saskaņā ar Direktīvā 76/756/EEK noteiktajām prasībām.

9. pants

Šajā direktīvā "transportlīdzeklis" ir jebkurš mehāniskais transportlīdzeklis, ar virsbūvi vai bez tās, ko paredzēts izmantot uz ceļiem, kam ir vismaz četri riteņi un maksimālais projektētais ātrums pārsniedz 25 km/h, izņemot transportlīdzekļus, kas pārvietojas pa sliežu ceļiem, kā arī lauksaimniecības vai mežsaimniecības traktorus un mašīnas un transportlīdzekļus, kas iesaistīti sabiedrisko darbu veikšanā.

10. pants

Visus grozījumus, kas vajadzīgi, lai pielikumu prasības pielāgotu tehnikas attīstībai, pieņem saskaņā ar Padomes Direktīvas 70/156/EEK 13. pantā noteikto procedūru.

11. pants

1. Dalībvalstīs stājas spēkā noteikumi, kas vajadzīgi, lai 18 mēnešu laikā pēc šīs direktīvas paziņošanas izpildītu šīs direktīvas prasības, un dalībvalstis par tiem tūlīt informē Komisiju.

2. Dalībvalstis nodrošina, lai to tiesību aktu svarīgākie noteikumi, ko tās pieņēmušas jomā, uz kuru attiecas šī direktīva, tiktu paziņoti Komisijai.

12. pants

Šī direktīva ir adresēta dalībvalstīm.

Luksemburgā, 1977. gada 28. jūnijā

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

W Rodgers

[1] OV C 118, 16.5.1977., 29. lpp.

[2] OV C 114, 11.5.1977., 4. lpp.

[3] OV L 42, 23.2.1970., 1. lpp.

[4] OV L 262, 27.9.1976., 1. lpp.

--------------------------------------------------

PIELIKUMU SARAKSTS

I PIELIKUMS: | Definīcijas, vispārīgas specifikācijas, izstarotās gaismas intensitāte, testa metode, izstarotās gaismas krāsa, ražojumu atbilstība, piezīme par krāsu |

II PIELIKUMS: | Minimālie leņķi, kas vajadzīgi gaismas sadalījumam telpā |

III PIELIKUMS: | EEK detaļas tipa apstiprinājuma sertifikāta paraugs |

IV PIELIKUMS: | EEK detaļas tipa apstiprināšanas un marķēšanas prasības |

V PIELIKUMS: | Fotometriskie mērījumi |

VI PIELIKUMS: | Izstarotās gaismas krāsa, trihromatiskās koordinātas |

--------------------------------------------------

I PIELIKUMS

DEFINĪCIJAS, VISPĀRĪGAS SPECIFIKĀCIJAS, IZSTAROTĀS GAISMAS INTENSITĀTE, TESTA METODE, IZSTAROTĀS GAISMAS KRĀSA, RAŽOJUMU ATBILSTĪBA, PIEZĪME PAR KRĀSU

1. DEFINĪCIJAS

1.1. "Stāvgaismas lukturis" ir lukturis, ko izmanto, lai pievērstu uzmanību stāvošam transportlīdzeklim apbūvētā rajonā.

1.2. "Atskaites ass" (vai koordinātu ass) ir gaismas signāla raksturīgā ass, ko izgatavotājs nosaka kā atskaites virzienu (H = 0º, V = 0º) fotometriskajiem mērījumiem un, transportlīdzeklim uzstādot lukturus.

1.3. "Atskaites punkts" ir izgatavotāja noteiktais atskaites ass un ārējās gaismu izstarojošās virsmas krustošanās punkts.

1.4. "Stāvgaismas luktura tips" ir stāvgaismas lukturi, kas neatšķiras tādos būtiskos aspektos kā:

1.4.1. tirdzniecības nosaukums vai preču zīme;

1.4.2. optiskās sistēmas rādītāji;

1.4.3. kvēlspuldzes tips.

2. VISPĀRĪGAS SPECIFIKĀCIJAS

2.1. Visiem paraugiem, kas minēti IV pielikuma 1.2.3. punktā, jāatbilst 3. un 5. punktā noteiktajām specifikācijām.

2.2. Stāvgaismas lukturi ir projektēti un izgatavoti tā, lai normālos lietošanas apstākļos neatkarīgi no vibrācijas, kam tie var būt pakļauti, tie apmierinoši darbotos un atbilstu rādītājiem, kas noteikti ar šo direktīvu.

3. IZSTAROTĀS GAISMAS INTESITĀTE

3.1. Uz koordinātu ass izstarotā gaisma katram no abiem paraugiem, kas minēti II pielikuma 1.2.3. punktā, nav mazāka par minimālo intensitāti un nepārsniedz maksimālo intensitāti, kas noteikta turpmāk:

| | Minimums (cd) | Maksimums (cd) |

3.1.1. | Priekšējie stāvgaismas lukturi | 2 | 60 |

3.1.2. | Pakaļējie stāvgaismas lukturi | 2 | 30 |

3.2. Ārpus atskaites ass leņķa laukos, kas noteikti II pielikuma shēmās, abu paraugu izstarotās gaismas intensitāte:

3.2.1. nevienā virzienā, kas atbilst punktiem gaismas intensitātes sadalījuma tabulā V pielikumā, nedrīkst būt mazāka par vērtību, kas izteikta procentos no 3.1. punktā noteiktā minimuma un kas attiecīgajam virzienam uzrādīta minētajā tabulā;

3.2.2. nevienā telpas virzienā, no kura attiecīgais lukturis ir redzams, nedrīkst pārsniegt maksimumu, kas noteikts 3.1. punktā;

3.2.3. taču gaismas intensitāte 60 cd ir atļauta stāvgaismas lukturiem, kas iebūvēti bremžu signāllukturī (sk. 3.1.2. punktu) zem plaknes, kas veido 5º lejupejošu lenķi ar horizontālo plakni;

3.2.4. turklāt

3.2.4.1. laukos, kas noteikti II pielikumā, izstarotās gaismas intensitāte nedrīkst būt mazāka par 0,05 cd;

3.2.4.2. jāievēro V pielikuma 2.2. punkta prasības attiecībā uz lokālām gaismas intensitātes atšķirībām.

3.3. Intensitāte jāmēra nepārtraukti degošām kvēlspuldzēm un, ja iekārtas izstaro sarkanu vai dzeltenu gaismu, jāmēra kā krāsaina gaisma.

3.4. Šīs direktīvas V pielikumā, uz kuru ir atsauce 3.2.1. punktā, ir sniegta informācija par izmantojamajām mērīšanas metodēm.

4. TESTA METODE

Visus mērījumus izdara bezkrāsainām tādu tipu standarta kvēlspuldzēm, kas ieteiktas stāvgaismas lukturiem.

5. IZSTAROTĀS GAISMAS KRĀSA

Izstarotās gaismas krāsai, ko mēra, izmantojot gaismas avotu ar krāsas temperatūru 2856 K, kurš atbilst Starptautiskās apgaismes komisijas (ICI) noteiktajam standarta gaismas avotam A, jābūt koordinātu robežās, kas attiecīgajai krāsai noteiktas VI pielikumā.

6. RAŽOJUMU ATBILSTĪBA

Visiem stāvgaismas lukturiem ar EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi jāatbilst apstiprinātajam tipam un fotometriskajiem nosacījumiem, kas noteikti 3. un 5. punktā. Taču stāvgaismas lukturim, kas izlases veidā ņemts no sērijveidā ražotajiem, prasības attiecībā uz izstarotās gaismas minimālo intensitāti (mērīts standarta kvēlspuldzei, kā minēts 4. punktā) katrā attiecīgajā virzienā aprobežojas ar 80 % no minimālās vērtības, kas noteikta 3.1. un 3.2. punktā.

7. PIEZĪME PAR KRĀSU

EEK detaļas tipa apstiprinājumu piešķir, ja stāvgaismas luktura izstarotā krāsa ir tāda, kā noteikts Direktīvas 76/756/EEK I pielikuma 3.13. punktā.

--------------------------------------------------

II PIELIKUMS

MINIMĀLIE LEŅĶI, KAS NOTEIKTI GAISMAS SADALĪJUMAM TELPĀ [1]

Minimālie vertikālie leņķi gaismas sadalījumam telpā vienmēr ir 15° virs un 15° zem horizontāles.

+++++ TIFF +++++

[1] Leņķi šajās shēmās ir tādi, kādi vajadzīgi ierīcēm, kas uzstādāmas transportlīdzekļa labajā pusē. Bultas norāda transportlīdzekļu priekšpusi.

--------------------------------------------------

III PIELIKUMS

EEK DETAĻAS TIPA APSTIPRINĀJUMA SERTIFIKĀTS

(Maksimālais izmērs: A4 (210 X 297 mm))

+++++ TIFF +++++

--------------------------------------------------

IV PIELIKUMS

EEK DETAĻAS TIPA APSTIPRINĀŠANAS UN MARĶĒŠANAS PRASĪBAS

1. EEK DETAĻAS TIPA APSTIPRINĀJUMA PIETEIKUMS

1.1. EEK detaļas tipa apstiprinājuma pieteikumu iesniedz tirdzniecības nosaukuma vai preču zīmes īpašnieks vai tā pilnvarotais pārstāvis.

1.2. Katram stāvgaismas luktura tipa pieteikumam pievieno:

1.2.1. īsu tehnisku aprakstu, kurā jo īpaši minēts(-i) ieteiktais(-ie) kvēlspuldzes(-u) tips(-i), kam jāatbilst Starptautiskās apgaismes komisijas (ICI) specifikācijām;

1.2.2. rasējumus (trīs eksemplārus), kuri ir pietiekami sīki izstrādāti, lai varētu identificēt stāvgaismas lukturu tipu, un kuros grafiski attēlota vieta, kur transportlīdzeklim uzstādāms lukturis, novērošanas ass, kas testos uzskatāma par atskaites asi (horizontālais leņķis H = 0o, vertikālais leņķis V = 0o), kā arī punkts, kurš minētajos testos uzskatāms par atskaites punktu;

1.2.3. divus paraugus; ja stāvgaismas lukturi ir tādi, ka tos var uzstādīt tikai vienā transportlīdzekļa pusē, abi iesniegtie paraugi var būt identiski un piemēroti uzstādīšanai tikai labajā vai tikai kreisajā transportlīdzekļa pusē.

2. MARĶĒJUMI

2.1. Uz EEK detaļas tipa apstiprinājumam iesniegtajiem stāvgaismas lukturu paraugiem jābūt:

2.1.1. skaidri salasāmam un neizdzēšamam pieteikuma iesniedzēja tirdzniecības nosaukumam vai preču zīmei;

2.1.2. skaidri salasāmam un neizdzēšamam marķējumam, kas norāda ieteiktās(-o) kvēlspuldzes(-u) tipu(-us);

2.1.3. kā arī jābūt pietiekami daudz vietas EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmei, tostarp papildu simboliem, kas noteikti 4. punktā; šī vieta redzama rasējumos, kas minēti 1.2.2. punktā.

3. EEK DETAĻAS TIPA APSTIPRINĀJUMS

3.1. Ja abi paraugi, kas iesniegti saskaņā ar 1. punktu, atbilst I, II, IV, V un VI pielikuma prasībām, tiek piešķirts EEK detaļas tipa apstiprinājums un detaļas tipa apstiprinājuma numurs.

3.2. Šo numuru nepiešķir nevienam citam stāvgaismas luktura tipam.

3.3. Ja EEK detaļas tipa apstiprinājumu pieprasa apgaismes ierīces un gaismas signālierīces tipam ar stāvgaismas lukturiem un citiem lukturiem, var piešķirt vienotu EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi ar noteikumu, ka attiecīgais lukturis atbilst šīs direktīvas prasībām un ka ikviens no pārējiem lukturiem, kas ir daļa no apgaismes ierīces un gaismas signālierīces, kurai pieprasīts EEK detaļas tipa apstiprinājums, atbilst konkrētajai direktīvai, kas uz to attiecas.

4. ZĪMES

4.1. Katram stāvgaismas lukturim, kas atbilst saskaņā ar šo direktīvu apstiprinātam tipam, ir jābūt EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmei.

4.2. Šo zīmi veido taisnstūrī esošs burts "e", kam seko tās dalībvalsts pazīšanas zīme, kura piešķīrusi detaļas tipa apstiprinājumu:

1 Vācijai,

2 Francijai,

3 Itālijai,

4 Nīderlandei,

6 Beļģijai,

11 Apvienotajai Karalistei,

13 Luksemburgai,

18 Dānijai,

IRL Īrijai.

Zīmē jāiekļauj arī EEK detaļas tipa apstiprinājuma numurs, kas atbilst attiecīgajam stāvgaismas lukturu tipam izdotās EEK detaļas tipa apstiprinājuma sertifikāta numuram.

4.3. EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi papildina ar papildu simbolu "P".

4.4. EEK detaļas tipa apstiprinājuma numuram jāatrodas jebkurā piemērotā vietā pie taisnstūra, kas apvilkts burtam "e".

4.5. EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmei un papildu simboliem jābūt piestiprinātiem pie luktura gaismas izkliedētāja vai pie viena no gaismas izkliedētājiem tā, lai to nevarētu nodzēst un lai to varētu skaidri salasīt pat tad, kad stāvgaismas lukturi uzstādīti transportlīdzeklim.

4.6. EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmes un papildu simbola paraugs iekļauts pielikuma papildinājumā.

4.7. Ja tiek piešķirts vienots EEK detaļas tipa apstiprinājuma numurs, kā noteikts 3.3. punktā, attiecībā uz apgaismes ierīču un gaismas signālierīču, tostarp stāvgaismas lukturiem un citiem lukturiem, var piestiprināt tikai vienu EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmi, ko veido:

- taisnstūris, kas apvilkts mazajam burtam "e", kuram seko tās dalībvalsts pazīšanas zīme, kura piešķīrusi detaļas EEK tipa apstiprinājumu,

- EEK detaļas tipa apstiprinājuma numurs,

- papildu simboli, kas paredzēti dažādās direktīvās, saskaņā ar kurām piešķir EEK detaļas tipa apstiprinājumu.

4.8. Šīs zīmes dažādo komponentu izmēri nav mazāki par lielākajiem no minimālajiem izmēriem, kas atsevišķajām zīmēm precizēti direktīvās, saskaņā ar kurām piešķir EEK detaļas tipa apstiprinājumu.

--------------------------------------------------

Papildinājums

EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīmes paraugs

+++++ TIFF +++++

Ierīce, uz kuras ir iepriekš parādītā EEK detaļas tipa apstiprinājuma zīme, ir stāvgaismas lukturis, kuram EEK tipa apstiprinājums ir piešķirts Apvienotajā Karalistē (e 11) ar numuru 1471.

--------------------------------------------------

V PIELIKUMS

FOTOMETRISKIE MĒRĪJUMI

1. MĒRĪŠANAS METODES

1.1. Izdarot fotometriskos mērījumus, ar atbilstošu aizsegumu novērš nejaušu atstarošanos.

1.2. Ja mērījumu rezultātus apstrīd, mērījumus izdara, izpildot šādas prasības:

1.2.1. mērīšanas attālums ir tāds, lai varētu piemērot attāluma kvadrāta apgrieztās proporcionalitātes likumu;

1.2.2. mēraparatūra ir tāda, ka uztvērēja leņķiskā apertūra, skatoties no atskaites punkta, ir starp 10’ un 1º;

1.2.3. prasību attiecībā uz intensitāti noteiktā novērošanas virzienā uzskata par izpildītu, ja minētā prasība ir ievērotā virzienā, kas no novērošanas virziena nenovirzās vairāk kā par 15’.

2. STANDARTA GAISMAS INTENSITĀTES SADALĪJUMA TABULA

+++++ TIFF +++++

2.1. Virziens H = 0o un V = 0o atbilst koordinātu asij (kurai tad, kad lukturis uzstādīts transportlīdzeklim, jābūt horizontālai, paralēlai transportlīdzekļa vidējai garenplaknei un vērstai noteiktajā redzamības virzienā). Tā iet caur atskaites punktu. Tabulā redzamās vērtības dažādiem mērījuma virzieniem norāda minimālo intensitāti procentos no katram lukturim noteiktā minimuma uz ass (virzienā H = 0o un V = 0o).

2.2. Ja luktura vizuālā pārbaudē atklājas būtiskas lokālas intensitātes atšķirības, jāizdara pārbaude, lai nodrošinātu, ka gaismas intensitāte, kas mērīta starp diviem 2.1. punktā minētajiem mērījuma virzieniem, nav:

2.2.1. attiecībā uz minimālo specifikāciju — mazāka par 50 % no šiem mērījuma virzieniem noteiktās mazākās no abām minimālajām intensitātēm;

2.2.2. attiecībā uz maksimālo specifikāciju — lielāka par šiem mērījuma virzieniem noteikto mazāko no abām maksimālajām intensitātēm, kas palielinātas par daļskaitļa lineāras funkcijas formā izteiktu starpību starp noteiktajām intensitātēm minētajos mērījuma virzienos.

--------------------------------------------------

VI PIELIKUMS

IZSTAROTĀS GAISMAS KRĀSA

TRIHROMATISKĀS KOORDINĀTAS

SARKANA: | Dzeltenās limits: | y ≤ 0,335 |

Violetās limits: | z ≤ 0,008 |

BALTA: | Zilās limits: | x ≥ 0,310 |

Dzeltenās limits: | x ≤ 0,500 |

Zaļās limits: | y ≤ 0,150 + 0,640 x |

Zaļās limits: | y ≤ 0,440 |

Violetās limits: | y ≥ 0,050 + 0,750 |

Sarkanās limits: | y ≥ 0,382 |

ORANŽA: | Dzeltenās limits: | y ≤ 0,429 |

Sarkanās limits: | y ≥ 0,398 |

Baltās limits: | z ≤ 0,007 |

Lai pārbaudītu šīs kolorimetriskās īpašības, izmanto gaismas avotu ar krāsas temperatūru 2854 K, kurš atbilst Starptautiskās apgaismes komisijas (CIE) noteiktajam gaismas avotam A.

--------------------------------------------------

Top