This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Access to the European Commission file in merger and anti-trust cases
Piekļuve Eiropas Komisijas lietas materiāliem apvienošanās un pretmonopola lietās
Piekļuve Eiropas Komisijas lietas materiāliem apvienošanās un pretmonopola lietās
Tas satur noteikumus par to, kā Eiropas Komisijas lietas materiāliem var piekļūt puses, kas ir iesaistītas apvienošanās un pretmonopola lietās. Šā paziņojuma mērķis ir uzlabot konkurences procedūru pārredzamību, un tajā ir uzsvērta Komisijas apņemšanās nodrošināt taisnīgu lietas izskatīšanu un pušu tiesības uz aizstāvību.
Piekļuve lietas materiāliem ir vajadzīga, lai varētu efektīvi īstenot tiesības uz aizstāvību pret Komisijas iebildumiem lietās, kas ierosinātas saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību 101. pantu un 102. pantu un lietās, kas ierosinātas saskaņā ar Apvienošanās regulu, kura attiecas uz noteiktu uzņēmumu apvienošanās darījumu kontroles procedūru.
Ar 101. pantu (bijušo EK Līguma 81. pantu) aizliedz tādus nolīgumus uzņēmumu un uzņēmumu apvienību starpā, kas ierobežo konkurenci, piemēram, vienošanās par cenu noteikšanu, tirgus sadali. Ar 102. pantu (bijušo EK Līguma 82. pantu) aizliedz uzņēmumiem ļaunprātīgi izmantot dominējošu stāvokli tirgū, piemēram, nosakot netaisnīgas cenas, ierobežojot ražošanu vai atsakoties ieviest jauninājumus.
Piekļuvi lietas materiāliem pēc pieprasījuma piešķir personām, uzņēmumiem vai uzņēmumu apvienībām, kurām Komisija ir adresējusi savus iebildumus. Paziņojumā ir precizēts, kam ir tiesības pieprasīt piekļuvi lietas materiāliem un kādos apstākļos. Personas, uzņēmumi vai uzņēmumu apvienības, kas ir saņēmuši paziņojumu par iebildumiem1, ir tiesības iepazīties ar visiem pierādījumiem Komisijas izmeklēšanas lietā neatkarīgi no tā, vai tie ir apsūdzoši, vai attaisnojoši.
Paziņojumā ir atzītas īpašas tiesības, prasītājiem piešķirot ierobežotu piekļuvi konkrētiem lietas dokumentiem pretmonopola lietās un citām iesaistītajām pusēm apvienošanās lietās. Šīs tiesības tiek skatītas atsevišķi, jo to darbības joma, veids un laiks atšķiras no piekļuves tiesībām lietas materiāliem, kas ir piešķirtas paziņojumu par iebildumiem adresātiem.
Piekļuves tiesības lietas materiāliem konkurences lietās atšķiras no vispārējām piekļuves tiesībām dokumentiem, kas noteiktas Regulā (EK) Nr. 1049/2001. Piekļuves tiesības dokumentiem tika noteiktas citā nolūkā, un tām piemēro atšķirīgus noteikumus.
Komisijas lietas materiāli ietver visus dokumentus, kas ir daļa no attiecīgās procedūras, kas ir paziņojuma par iebildumiem pamatā. Paziņojumā ir identificēti pieejamu un nepieejamu dokumentu veidi. Nav pieejama tikai divu veidu informācija:
Lai nodrošinātu komercnoslēpumu un citas konfidenciālas informācijas aizsardzību, personām, kas sniedz informāciju Komisijai, ir pienākums:
Paziņojumā ir aprakstīti kritēriji, ko Komisija izmanto, lai novērtētu konfidencialitātes prasības. Tajā arī paredzēts, ka nepieciešamība aizsargāt tiesības uz aizstāvību var būt svarīgāka par nepieciešamību aizsargāt konfidenciālo informāciju.
Paziņojumā ir apstiprināts, ka Komisija var piešķirt piekļuvi elektroniskā vai papīra formā.
Plašāka informācija:
Komisijas paziņojums par noteikumiem attiecībā uz piekļuvi Komisijas lietas materiāliem, ievērojot EK Līguma 81. un 82. pantu, EEZ līguma 53., 54. un 57. pantu un Padomes Regulu (EK) Nr. 139/2004 (OV C 325, , 7–15. lpp.)
pēdējās izmaiņas