Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017D0547

    Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2017/547 (2017. gada 21. marts) par pagaidu eksperimenta rīkošanu saskaņā ar Padomes Direktīvu 2002/56/EK attiecībā uz sēklas kartupeļu bumbuļiem, kas iegūti no īstajām kartupeļu sēklām (izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 1736) (Dokuments attiecas uz EEZ. )

    C/2017/1736

    OV L 78, 23.3.2017, p. 65–73 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2017/547/oj

    23.3.2017   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 78/65


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2017/547

    (2017. gada 21. marts)

    par pagaidu eksperimenta rīkošanu saskaņā ar Padomes Direktīvu 2002/56/EK attiecībā uz sēklas kartupeļu bumbuļiem, kas iegūti no īstajām kartupeļu sēklām

    (izziņots ar dokumenta numuru C(2017) 1736)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Padomes 2002. gada 13. jūnija Direktīvu 2002/56/EK par sēklas kartupeļu tirdzniecību (1) un jo īpaši tās 19. pantu,

    tā kā:

    (1)

    Pateicoties jaunām tendencēm kartupeļu pavairošanā, varētu ievērojami samazināt attīstības programmu ilgumu, radīt lielāku ģenētisko daudzveidību un attīstīt jaunas šķirnes ar noderīgu īpašību kombinācijām.

    (2)

    Sēklas kartupeļu audzēšanā pašreiz pieņemtā prakse ir atkarīga no kartupeļu bumbuļu veģetatīvās pavairošanas vairākās paaudzēs. Taču 1. apsvērumā minēto jauninājumu vidū ir kartupeļu pavairošana ar sēklām, tā saucamajām īstajām kartupeļu sēklām. Pavairojot ar īstajām kartupeļu sēklām, varētu ievērojami samazināt laiku, kas vajadzīgs, lai galalietotājiem/galapatēriņam? izaudzētu pietiekami daudz sēklas kartupeļu, vienlaikus samazinot slimības izraisītāju uzkrāšanās risku.

    (3)

    Tā kā no īstās kartupeļu sēklas iegūti sēklu bumbuļi pašreiz neatbilst prasībai, ka tiem jābūt ražotiem saskaņā ar pieņemto praksi, kā noteikts Direktīvas 2002/56/EK 2. panta b) punkta i) apakšpunktā, jāsavāc informācija par šādu sēklas bumbuļu audzēšanu un tirdzniecību, lai saprastu, kādi kvalitātes standarti un pārbaudes ir nepieciešami, lai garantētu šo sēklas bumbuļu kvalitāti un labu fitosanitāro stāvokli un lai noteiktu, kurā posmā vai ar kādiem nosacījumiem tos var iekļaut sertifikācijas sistēmā. Tāpēc ir lietderīgi saskaņā ar Direktīvu 2002/56/EK attiecīgo iestāžu uzraudzībā rīkot pagaidu eksperimentu ar sēklas bumbuļiem, kas iegūti no īstajām kartupeļu sēklām.

    (4)

    Attiecīgo sēklas bumbuļu fitosanitārais stāvoklis, identitāte un kvalitāte ir atkarīga no tā, vai kvalitāte, identitāte un labs fitosanitārais stāvoklis tiek nodrošināti audzēšanas procesa sākotnējā un starpposma novatoriskajā etapā. Tāpēc, lai gādātu, ka sēklu bumbuļi atbilst bāzes sēklas vai sertificētas sēklas kartupeļu prasībām, būtu jāsavāc un jāpaziņo informācija par īstajām kartupeļu sēklām un no šādām sēklām audzētiem sējeņiem.

    (5)

    Ir maz zināšanu par to, kā sēklas bumbuļus, kas audzēti no īstajām kartupeļu sēklām, visā audzēšanas procesā var uzturēt labā fitosanitārajā stāvoklī un ar pietiekamu šķirnes identitāti. Tāpēc attiecīgā informācija būtu jāsavāc un jāpaziņo. Informāciju, kas iegūta par eksperimentā izmantotā materiāla šķirnes identitāti un tīrību, pēc dažiem gadiem var būt nepieciešams pārskatīt, lai konstatētu iespējamās problēmas, kuras varētu ietekmēt šī materiāla identificēšanu un kvalitāti.

    (6)

    Dalībvalstīs, kuras piedalās eksperimentā, būtu jāatļauj tirgot sēklu bumbuļus, kuri iegūti no īstajām kartupeļu sēklām. Novatoriskā ražošanas procesa dēļ ražotājiem būtu jāatceļ dažas Direktīvā 2002/56/EK paredzētās prasības, jo īpaši attiecībā uz šādu sēklas bumbuļu minimālo lielumu, kādā tos drīkst laist tirgū, šķirnes aspektiem, maksimālo ataudzējumu skaitu uz lauka un ārējiem bojājumiem.

    (7)

    Papildus Direktīvā 2002/56/EK paredzētajiem vispārīgajiem nosacījumiem būtu jāparedz īpaši nosacījumi attiecībā uz eksperimentālo sēklu bumbuļu tirdzniecību. Ar minētajiem nosacījumiem būtu jāpanāk pietiekamas informācijas savākšana eksperimenta novērtēšanai. Tāpēc ir jāparedz noteikumi par reģistrāciju, izsekojamību, marķēšanu, snieguma pārbaudi un ziņošanu.

    (8)

    Ņemot vērā šajā lēmumā paredzētā pasākuma eksperimentālo dabu, būtu jāierobežo sertificējamo sēklas kartupeļu daudzums.

    (9)

    Lai dalībvalstis varētu pārbaudīt, ka šis maksimālais daudzums nav pārsniegts, ražotājiem, kuri plāno audzēt šajā eksperimentā iekļautos sēklas bumbuļus vai stādīt sējeņus, būtu jānosaka par pienākumu deklarēt, cik daudz viņi plāno tos izaudzēt vai iestādīt.

    (10)

    Lai gūtu pārskatu par eksperimenta norisi, iesaistītajām dalībvalstīm katru gadu būtu Komisijai un pārējām dalībvalstīm jāiesniedz ziņojums ar iztirgotajiem daudzumiem. Eksperimenta beigās tām būtu jāiesniedz nobeiguma ziņojums, kurā jo īpaši jāiekļauj lauku un partiju pārbaužu rezultāti un informācija par kartupeļu īsto sēklu un no šādām sēklām audzētu sējeņu fitosanitāro stāvokli, identitāti un daudzumu.

    (11)

    Lai ražotāji un piegādātāji eksperimentā varētu izaudzēt un iztirgot pietiekamu daudzumu sēklas bumbuļu un lai kompetentajām iestādēm ļautu šo materiālu pārbaudīt un savākt pietiekamu un salīdzināmu informāciju, ko var izmantot nobeiguma ziņojuma sagatavošanai, eksperimentam būtu jānotiek septiņus gadus, kas ir maksimālais ilgums, kādu paredz Direktīvas 2002/56/EK 19. pants.

    (12)

    Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Priekšmets

    1.   Savienības līmenī rīko pagaidu eksperimentu, lai noteiktu, vai sēklas bumbuļu audzēšana konkrētos apstākļos no asniem, kuri izaudzēti no īstajām kartupeļu sēklām, varētu būt labāka alternatīva audzēšanai no sēklas kartupeļiem un tāpēc to var uzskatīt par pieņemtu šķirnes un laba fitosanitārā stāvokļa uzturēšanas praksi, kas paredzēta Direktīvas 2002/56/EK 2. panta b) punkta i) apakšpunktā.

    2.   Eksperimenta mērķis ir novērtēt šādus elementus:

    a)

    vai sēklas bumbuļu audzēšanu, kas minēta 1. punktā, var uzskatīt par “pieņemtu praksi” Direktīvas 2002/56/EK 2. panta b) punkta i) apakšpunkta izpratnē un vai īstās kartupeļu sēklas var uzskatīt par sēklām no ataudzējuma pirms bāzes sēklām minētās direktīvas 2. panta c) punkta i) apakšpunkta izpratnē;

    b)

    vai ir pieļaujami tādi 1. punktā minētie sēklas bumbuļi, kuri ir mazāki par minimālo izmēru, kas norādīts Direktīvas 2002/56/EK 10. panta 1. punktā;

    c)

    vai ir pieļaujams, ka bāzes sēklas kartupeļu un sertificētas sēklas kartupeļu ataudzējumu skaits atšķiras no maksimālā skaita, kāds norādīts Direktīvas 2002/56/EK I pielikuma 7. punktā;

    d)

    vai ir pieļaujami tādi 1. punktā minētie sēklas bumbuļi, kuriem ārējo bojājumu īpatsvars ir lielāks par maksimālo, kāds norādīts Direktīvas 2002/56/EK II pielikuma 3. punktā;

    e)

    vai 1. punktā minētie sēklas bumbuļi pēc vairākiem veģetatīvās pavairošanas cikliem uztur pietiekamu šķirnes identitāti un tīrību un vai šādiem sēklas bumbuļiem ir pieļaujami citādi ierobežojumi, nevis maksimālie procenti, kuri Direktīvas 2002/56/EK I pielikuma 1. punkta b) apakšpunktā noteikti bāzes sēklas kartupeļiem un 2. punkta b) apakšpunktā – sertificētas sēklas kartupeļiem;

    f)

    vai sēklu slimības ietekmē 1. punktā minēto sēklas bumbuļu kvalitāti un, ja ietekmē, vai attiecībā uz šīm slimībām būtu jāparedz īpašas prasības;

    g)

    vai ir jāievieš īpašas prasības par izsekojamību, identitāti, kvalitāti un fitosanitāro stāvokli kartupeļu īsto sēklu un no tām audzētu sējeņu audzēšanas laikā, lai nodrošinātu 1. punktā minēto sēklu bumbuļu kvalitāti, identifikāciju un labu fitosanitāro stāvokli; kā arī

    h)

    kāds ir vispiemērotākais paņēmiens, kā Savienībā dominējošajos agroklimatiskajos apstākļos no īstajām kartupeļu sēklām izaudzēt sertificētas sēklas kartupeļus.

    2. pants

    Definīcijas

    Šajā lēmumā izmanto šādas definīcijas:

    a)

    “īstās kartupeļu sēklas” ir Savienībā audzētas kartupeļu sēklas botāniskajā nozīmē;

    b)

    “eksperimentālie sējeņi” ir Savienībā no īstajām kartupeļu sēklām izaudzēti asni, no kuriem paredzēts audzēt citus kartupeļus;

    c)

    “eksperimentālie sēklas bumbuļi” ir Savienībā no eksperimentālajiem sējeņiem izaudzēti kartupeļu bumbuļi;

    d)

    “eksperimentālais materiāls” ir īstās kartupeļu sēklas, eksperimentālie sējeņi un eksperimentālie sēklas bumbuļi.

    3. pants

    Dalībvalstu līdzdalība

    1.   Eksperimentā drīkst piedalīties jebkura dalībvalsts.

    2.   Dalībvalsts, kura nolemj piedalīties eksperimentā (turpmāk – “iesaistītā dalībvalsts”) par savu dalību informē Komisiju un pārējās dalībvalstis.

    3.   Iesaistītā dalībvalsts drīkst jebkurā laikā pārtraukt savu dalību, attiecīgi informējot Komisiju un pārējās dalībvalstis.

    4. pants

    Oficiālā sertificēšana un atkāpes no Direktīvas 2002/56/EK prasībām

    Līdz 2023. gada 31. decembrim iesaistītās dalībvalstis drīkst saskaņā ar attiecīgajiem Direktīvas 2002/56/EK noteikumiem oficiāli sertificēt eksperimentālos sēklas bumbuļus kā “bāzes sēklas kartupeļus” vai “sertificētas sēklas kartupeļus”, nepārsniedzot 5. pantā paredzēto daudzuma ierobežojumu un ja šie sēklas bumbuļi atbilst šā lēmuma 6. un 7. panta prasībām un tos ir pavairojušas, audzējušas vai uzturējušas personas, kas reģistrētas saskaņā ar šā lēmuma 8. pantu, ar noteikumu, ka šie eksperimentālie sēklas bumbuļi pieder šķirnei, kura atbilst kādam no šiem nosacījumiem:

    a)

    tā ir minēta Kopējā lauksaimniecības augu šķirņu katalogā atbilstoši Padomes Direktīvas 2002/53/EK (2) 17. pantam;

    b)

    tā ir atzīta vēl kādā dalībvalstī atbilstoši Direktīvas 2002/53/EK 3. pantam;

    c)

    ir iesniegts derīgs pieteikums attiecīgās šķirnes atzīšanai atbilstoši Direktīvas 2002/53/EK 3. pantam.

    Pirmās daļas vajadzībām eksperimentālos sēklas bumbuļus uzskata par tādiem, kas audzēti atbilstoši pieņemtajai šķirnes un laba fitosanitārā stāvokļa uzturēšanas praksei, kā minēts Direktīvas 2002/56/EK 2. panta b) punkta i) apakšpunktā, un uzskata par tādiem, kas audzēti no sēklām, kuras iegūtas no ataudzējuma pirms bāzes sēklām, kā minēts minētās direktīvas 2. panta c) punkta i) apakšpunktā.

    Direktīvas 2002/56/EK I pielikuma 1. punkta b) apakšpunktu un 2. punkta b) apakšpunktu un II pielikuma 3. punktu nepiemēro.

    Direktīvas 2002/56/EK 10. pantu nepiemēro no eksperimentālajiem sējeņiem iegūtiem bumbuļiem.

    5. pants

    Daudzuma ierobežojums

    Atbilstoši 4. pantam katra iesaistītā dalībvalsts katru gadu sertificē ierobežotu daudzumu eksperimentālo sēklas bumbuļu, nepārsniedzot 0,3 % no tajā gadā attiecīgajā iesaistītajā dalībvalstī izaudzētajiem sēklas kartupeļiem vai ne vairāk kā 10 hektārus ar sēklas kartupeļu stādījumiem.

    Līdz katra gada 30. aprīlim katrs ražotājs sertificēšanas iestādei deklarē tās platības lielumu, kurā viņš plāno tajā gadā audzēt eksperimentālos sēklas bumbuļus.

    6. pants

    Eksperimentālo sējeņu un īsto kartupeļu sēklu kvalitātes, identitātes un fitosanitārā stāvokļa prasības

    Eksperimentālos sēklas bumbuļus audzē no eksperimentālajiem sējeņiem, kas atbilst I pielikuma A iedaļā izklāstītajām prasībām un kas izaudzēti no īstajām kartupeļu sēklām, kuras iegūtas, savstarpēji krustojot vecākaugu līnijas, un atbilst I pielikuma B iedaļā izklāstītajām prasībām.

    7. pants

    Maksimālais ataudzējumu skaits

    Atkāpjoties no Direktīvas 2002/56/EK I pielikuma 7. punkta pirmās un otrās daļas, bāzes sēklas kartupeļu un no īstajām kartupeļu sēklām iegūtu sertificētas sēklas kartupeļu kombinēto ataudzējumu maksimālais skaits ir četri ataudzējumi.

    Pirmais ataudzējums ir no eksperimentālajiem sējeņiem iegūtie bumbuļi.

    8. pants

    Selekcionāru, ražotāju un tādu personu reģistrācija, kuras ir atbildīgas par kartupeļu šķirņu uzturēšanu, kuras pavairo no īstajām kartupeļu sēklām

    1.   Katra iesaistītā dalībvalsts uztur un atjaunina publisku reģistru ar privātām vai juridiskām personām, kuras audzē un tirgo eksperimentālo materiālu.

    2.   Šā panta 1. punktā minētās personas sertificēšanas iestādei iesniedz pieteikumu par iekļaušanu reģistrā. Pieteikumā ietver visus šos elementus:

    a)

    savu vārdu vai nosaukumu, adresi un kontaktinformāciju;

    b)

    attiecīgās šķirnes nosaukumu.

    Reģistrā šie elementi ir attiecīgi par katru personu.

    9. pants

    Marķēšana

    Papildus informācijai, kas prasīta saskaņā ar Direktīvu 2002/56/EK, uz iepakojumiem vai konteineriem ar eksperimentālajiem sēklas bumbuļiem, kurus tirgo kā bāzes sēklas kartupeļus vai sertificētas sēklas kartupeļus, ir oficiāla etiķete, uz kuras ir II pielikuma A iedaļā minētā norāde.

    Eksperimentālo sējeņu konteineriem pievieno piegādātāja sagatavotu dokumentu, kurā ir II pielikuma B iedaļā izklāstītā informācija.

    Uz īsto kartupeļu sēklu iepakojumiem ir piegādātāja etiķete ar II pielikuma C iedaļā izklāstīto informāciju.

    Oficiālo etiķeti, eksperimentālo sējeņu konteineru pavaddokumentu un piegādātāja etiķeti izdod vismaz vienā oficiālajā Savienības valodā.

    10. pants

    Izsekojamība

    Iesaistītās dalībvalstis nodrošina eksperimentālā materiāla izsekojamību.

    Piegādātājs, kurš eksperimentālo materiālu nodod citam piegādātājam, veic uzskaiti, lai viņš varētu identificēt, kuram piegādātājam ir nodots katrs eksperimentālā materiāla gabals.

    Piegādātājs, kuram ir nodots eksperimentālais materiāls, veic uzskaiti, lai viņš varētu identificēt, kurš piegādātājs ir nodevis katru eksperimentālā materiāla gabalu.

    Šajā pantā minēto uzskaiti piegādātāji veic līdz 2024. gada 31. martam.

    11. pants

    Oficiālas pārbaudes

    Iesaistīto dalībvalstu sertificēšanas iestādes veic oficiālas pārbaudes saistībā ar eksperimentālā materiāla audzēšanu un tirgošanu. Neskarot Direktīvas 2002/56/EK 23. pantu, tādās oficiālās pārbaudēs pārbauda vismaz šo:

    a)

    audzēšanai plānoto daudzumu deklarācijas un iztirgoto daudzumu paziņojumus;

    b)

    analītisko tīrību, citu šķirņu saturu un īsto kartupeļu sēklu dīgtspēju;

    c)

    ražotāja un visu personu, kuras tirgo eksperimentālo materiālu, atbilstību šajā lēmumā izklāstītajām prasībām.

    Pārbaudes saistībā ar pirmās daļas b) punktā minēto veic vismaz reizi gadā. Tajās iekļauj pārbaudes attiecīgo personu telpās un uz laukiem un siltumnīcās, kurās audzē īstās kartupeļu sēklas un eksperimentālos sējeņus.

    12. pants

    Paziņošanas un ziņojumu iesniegšanas pienākumi

    1.   Līdz katra gada 28. februārim piegādātāji ziņo iesaistītās valsts atbildīgajai oficiālajai iestādei par to, cik daudz eksperimentālā materiāla viņi ir iztirgojuši iepriekšējā gadā. Iesaistītās dalībvalstis veic iztirgotā eksperimentālā materiāla daudzumu uzskaiti. Šo informāciju pēc pieprasījuma sniedz sertificēšanas iestādei.

    2.   Katra iesaistītā dalībvalsts par katru gadu Komisijai un pārējām dalībvalstīm līdz nākamā gada 31. martam iesniedz gada ziņojumu ar III pielikumā minēto informāciju, ja tā ir pieejama. Minētajā ziņojumā vienmēr iekļauj informāciju par iztirgotajiem eksperimentālā materiāla daudzumiem un, ja tas ir zināms, norāda dalībvalsti, kurai šis eksperimentālais materiāls bija domāts. Ziņojumā var iekļaut arī citu informāciju, kuru iesaistītā dalībvalsts uzskata par būtisku.

    3.   Katra iesaistītā dalībvalsts Komisijai un citām dalībvalstīm līdz 2024. gada 31. martam iesniedz nobeiguma ziņojumu ar III pielikumā minēto informāciju. Minētajā ziņojumā novērtē eksperimenta apstākļus un attiecīgā gadījumā interesi rīkot papildu eksperimentu. Ziņojumā var iekļaut arī citu informāciju, kuru iesaistītā dalībvalsts uzskata par būtisku, ņemot vērā eksperimenta mērķi.

    4.   Iesaistītā dalībvalsts, kura beidz līdzdalību pirms 2023. gada 31. decembra, nobeiguma ziņojumu iesniedz līdz 31. martam nākamajā gadā pēc līdzdalības izbeigšanas.

    13. pants

    Adresāti

    Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

    Briselē, 2017. gada 21. martā

    Komisijas vārdā –

    Komisijas loceklis

    Vytenis ANDRIUKAITIS


    (1)  OV L 193, 20.7.2002., 60. lpp.

    (2)  Padomes 2002. gada 13. jūnija Direktīva 2002/53/EK par lauksaimniecības augu sugu šķirņu kopējo katalogu (OV L 193, 20.7.2002., 1. lpp.).


    I PIELIKUMS

    6. PANTĀ MINĒTĀS PRASĪBAS

    A IEDAĻA

    Eksperimentālajiem sējeņiem piemērojamās prasības

    1.

    Sējeņi ir praktiski bez kaitīgiem organismiem un slimībām, kas ietekmē kvalitāti, vai to pazīmēm vai simptomiem, kas mazina lietderīgumu, un jo īpaši bez šādiem kaitīgiem organismiem: Rhizoctonia solani Kühn, Phytophtera infestans (Mont.) de Bary, Alternaria solani Sorauer, Alternaria alternata (Fr.) Keissl., Verticillium dahlia Kleb., Verticillium albo-atrum Reinke & Berthold, kartupeļu lapu ritināšanās vīruss, kartupeļu A tipa vīruss, kartupeļu M tipa vīruss, kartupeļu S tipa vīruss, kartupeļu X tipa vīruss un kartupeļu Y tipa vīruss.

    2.

    Sējeņiem nav melnkājas simptomu.

    3.

    Sējeņiem piemīt pietiekama šķirnes identitāte un šķirnes tīrība.

    4.

    Sējeņi ir praktiski bez bojājumiem, kas ietekmē stādāmā materiāla kvalitāti un lietderību.

    B IEDAĻA

    Īstajām kartupeļu sēklām piemērojamās prasības

    1.

    Sēklām piemīt pietiekama šķirnes identitāte un šķirnes tīrība.

    2.

    Slimības un kaitīgi organismi, kas samazina sēklu lietderību, pieļaujami vienīgi viszemākajā iespējamajā līmenī.

    3.

    Analītiskā tīrība, citu augu šķirņu saturs un sēklu dīgtspēja ir pietiekama, lai garantētu eksperimentālā materiāla kvalitāti un lietderību.


    II PIELIKUMS

    9. PANTĀ MINĒTĀS MARĶĒŠANAS PRASĪBAS

    A.

    Norāde, kas minēta 9. panta pirmajā daļā, “No īstajām kartupeļu sēklām izaudzēti sēklas bumbuļi, pagaidu eksperiments saskaņā ar ES noteikumiem un standartiem”.

    B.

    Informācija, kas minēta 9. panta otrajā daļā:

    1)

    norāde “Pagaidu eksperiments saskaņā ar ES noteikumiem un standartiem”;

    2)

    atbildīgās oficiālās iestādes un attiecīgās dalībvalsts nosaukums vai sākumburti;

    3)

    piegādātāja reģistrācijas vai atļaujas numurs;

    4)

    ražotāja nosaukums;

    5)

    partijas atsauces numurs;

    6)

    suga, kurai norādīts vismaz tās botāniskais nosaukums;

    7)

    šķirne;

    8)

    daudzums (asnu skaits);

    9)

    ražotāja dalībvalsts;

    10)

    norāde “No īstajām kartupeļu sēklām izaudzēti sējeņi”;

    11)

    attiecīgā gadījumā apstrāde.

    C.

    Informācija, kas minēta 9. panta trešajā daļā:

    1)

    norāde “Pagaidu eksperiments saskaņā ar ES noteikumiem un standartiem”;

    2).

    atbildīgās oficiālās iestādes un attiecīgās dalībvalsts nosaukums vai sākumburti;

    3)

    par etiķetes uzlikšanu atbildīgā piegādātāja vārds vai nosaukums un adrese vai reģistrācijas kods no publiskā reģistra;

    4)

    partijas atsauces numurs;

    5)

    suga, kurai norādīts vismaz tās botāniskais nosaukums;

    6).

    šķirne;

    7)

    ražotāja dalībvalsts;

    8)

    norāde “Īstās kartupeļu sēklas”;

    9)

    deklarētais neto vai bruto svars vai deklarētais sēklu skaits;

    10)

    ja ir norādīts svars un ir izmantotas pesticīdu granulas, granulētas vielas vai citas cietās piedevas, tad norāda šo piedevu īpašības un tīro sēklu svara un kopsvara aptuveno attiecību.


    III PIELIKUMS

    INFORMĀCIJA, KAS IEKĻAUJAMA 12. PANTĀ MINĒTAJĀ ZIŅOJUMĀ

    1)

    Saskaņā ar 8. panta 1. punktu reģistrēto personu skaits;

    2)

    iztirgoto īsto kartupeļu sēklu, eksperimentālo sējeņu un eksperimentālo sēklas bumbuļu daudzumi un attiecīgā gadījumā dalībvalsts, kurai šīs īstās kartupeļu sēklas, eksperimentālie sējeņi vai eksperimentālie sēklas bumbuļi bija domāti;

    3)

    īsto kartupeļu sēklu pārbaužu rezultāti attiecībā uz analītisko tīrību, citu šķirņu saturu un dīgtspēju, kā arī izmantotās analīzes metodes un pielaides;

    4)

    informācija, kas palīdz noteikt īstajām kartupeļu sēklām atbilstošu partijas lielumu un paraugu lielumus, tostarp izmantotās sēklu paraugu ņemšanas metodes un pielaides;

    5)

    eksperimentālo sējeņu pārbaužu rezultāti attiecībā uz šķirnes identitāti un tīrību, kā arī izmantotās metodes un pielaides;

    6)

    pārbaužu rezultāti attiecībā uz bumbuļu un deformētu bumbuļu šķirnes identitāti un šķirnes tīrību;

    7)

    valstu salīdzinošo izmēģinājumu rezultāti;

    8)

    no īstajām kartupeļu sēklām iegūto sēklas kartupeļu fitosanitārā stāvokļa un kvalitātes novērtējums, kuru veikuši lietotāji;

    9)

    izmaksu un ieguvumu analīze, kas ļauj secināt, vai no īstajām kartupeļu sēklām iegūtu sēklas bumbuļu audzēšana ir labāka alternatīva sēklas kartupeļu audzēšanai.


    Top