EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 42014X0325(02)

Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO EEK) Noteikumi Nr. 82 – Vienoti noteikumi par mopēdu tādu galveno lukturu apstiprināšanu, kas ir aprīkoti ar halogēnspuldzēm (HS 2 spuldzes)

OV L 89, 25.3.2014, p. 92–100 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2014/82/oj

25.3.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 89/92


Saskaņā ar starptautisko publisko tiesību normām juridisks spēks ir tikai ANO/EEK dokumentu oriģināliem. Šo noteikumu statuss un spēkā stāšanās datums jāpārbauda ANO/EEK statusa dokumenta TRANS/WP.29/343 pēdējā redakcijā, kas pieejama tīmekļa vietnē

http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29wgs/wp29gen/wp29fdocstts.html

Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO EEK) Noteikumi Nr. 82 – Vienoti noteikumi par mopēdu tādu galveno lukturu apstiprināšanu, kas ir aprīkoti ar halogēnspuldzēm (HS2 spuldzes)

Ar visiem grozījumiem līdz

01. grozījumu sērijai, kas stājās spēkā 2001. gada 12. septembrī

SATURS

NOTEIKUMI

1.

Darbības joma

2.

“Tipa” definīcija

3.

Apstiprinājuma pieteikums

4.

Marķējumi

5.

Apstiprinājums

6.

Vispārīgas specifikācijas

7.

Īpašas specifikācijas

8.

Ražošanas atbilstība

9.

Sankcijas par ražošanas neatbilstību

10.

Galvenā luktura tipa apstiprinājuma pārveidošana un paplašināšana

11.

Pilnīga ražošanas izbeigšana

12.

Par apstiprināšanas testu veikšanu atbildīgo tehnisko dienestu nosaukums un adrese un administratīvo struktūrvienību nosaukums un adrese

13.

Pārejas noteikumi

PIELIKUMI

1. pielikums –

Paziņojums par galveno lukturu tipa apstiprināšanu, paplašināšanu vai atsaukšanu, vai pilnīgu ražošanas izbeigšanu saskaņā ar Noteikumiem Nr. 82

2. pielikums –

Apstiprinājuma marķējuma izvietojums

3. pielikums –

Fotometriskie testi

4. pielikums –

Izstarotās gaismas krāsa

1.   DARBĪBAS JOMA

Šos noteikumus piemēro tādu ar halogēnspuldzēm (HS2 spuldzes) aprīkotu galveno lukturu apstiprināšanai, kuri ir paredzēti mopēdiem un transportlīdzekļiem, ko par tādiem uzskata.

2.   “TIPA” DEFINĪCIJA

Dažādu “tipu” galvenie lukturi ir galvenie lukturi, kas atšķiras pēc tādiem būtiskiem parametriem kā:

2.1.

tirdzniecības nosaukums vai preču zīme;

2.2.

optiskās sistēmas raksturlielumi;

2.3.

tādu sastāvdaļu esība vai neesība, kas ar refleksiju, refrakciju vai absorbciju spēj mainīt optiskos efektus. Galvenā luktura kūļa krāsas izmaiņa, citiem raksturlielumiem nemainoties, nav galvenā luktura tipa izmaiņa. Līdz ar to šādiem galvenajiem lukturiem piešķir to pašu apstiprinājuma numuru.

3.   APSTIPRINĀJUMA PIETEIKUMS

3.1.

Apstiprinājuma pieteikumu iesniedz tirdzniecības nosaukuma vai preču zīmes turētājs vai tā pienācīgi pilnvarots pārstāvis.

3.2.

Apstiprinājuma pieteikumam pievieno:

3.2.1.

pietiekami detalizētus rasējumus trīs eksemplāros, pēc kuriem var noteikt galvenā luktura tipu (sk. 4.2. un 5.3. punktu) un kuros galvenais lukturis attēlots vertikālā šķērsgriezumā un pretskatā, detalizēti attēlojot lēcas rievas, ja tādas ir;

3.2.2.

īsu tehnisko aprakstu;

3.2.3.

šādus paraugus:

3.2.3.1.

divus paraugus ar bezkrāsainām lēcām;

3.2.3.2.

krāsaina filtra vai krāsaina ekrāna (vai krāsainas lēcas) testēšanai: divus paraugus.

3.3.

Kompetentā iestāde pirms tipa apstiprinājuma piešķiršanas pārbauda, vai ir paredzēti pietiekami pasākumi, lai nodrošinātu ražošanas atbilstības efektīvu kontroli.

4.   MARĶĒJUMI (1)

4.1.

Uz apstiprinājumam iesniegtajiem galvenajiem lukturiem ir pieteikuma iesniedzēja nosaukums vai preču zīme; šis marķējums ir skaidri salasāms un neizdzēšams.

4.2.

Gan uz lēcas, gan uz katra galvenā luktura galvenā korpusa (1) ir pietiekami liela vieta apstiprinājuma marķējuma izvietošanai; minētās vietas norāda rasējumos, kas minēti 3.3.1. punktā.

5.   APSTIPRINĀJUMS

5.1.

Ja visi saskaņā ar 3.3.3. punktu iesniegtie galvenā luktura tipa paraugi atbilst šo noteikumu prasībām, piešķir apstiprinājumu.

5.2.

Katram apstiprinātajam tipam piešķir apstiprinājuma numuru. Tā pirmie divi cipari (pašlaik 00 noteikumu sākotnējai redakcijai) norāda uz grozījumu sēriju, kura ietver jaunākos būtiskos tehniskos grozījumus, kas šajos noteikumos izdarīti līdz apstiprinājuma izsniegšanas dienai. Viena un tā pati nolīguma puse šādi piešķirto numuru nepiešķir citam galvenā luktura tipam, uz kuru attiecas šie noteikumi (2).

5.3.

Paziņojumu par galvenā luktura tipa apstiprināšanu, apstiprinājuma paplašināšanu vai noraidīšanu saskaņā ar šiem noteikumiem 1958. gada nolīguma pusēm, kuras piemēro šos noteikumus, dara zināmu, izmantojot veidlapu, kas atbilst paraugam šo noteikumu 1. pielikumā.

5.4

Katram galvenajam lukturim, kas atbilst saskaņā ar šiem noteikumiem apstiprinātajam tipam, 4.2. punktā norādītajā vietā un papildus 4.1. punktā noteiktajam marķējumam ir starptautisks apstiprinājuma marķējums (3), ko veido:

5.4.1.

aplis, kurā ir burts “E”, kam seko tās valsts pazīšanas numurs, kura piešķīrusi apstiprinājumu (4);

5.4.2.

apstiprinājuma numurs.

5.5.

Marķējumi, kas minēti 5.4. punktā, ir skaidri salasāmi un neizdzēšami.

5.6.

Šo noteikumu 2. pielikumā sniegti iepriekš minēto apstiprinājuma marķējumu izvietojuma paraugi.

6.   VISPĀRĪGAS SPECIFIKĀCIJAS

6.1.

Katrs paraugs atbilst 7. punktā noteiktajām specifikācijām.

6.2.

Galvenos lukturus projektē un izgatavo tā, lai neatkarīgi no iespējamās vibrācijas tie normālos lietošanas apstākļos turpinātu darboties labi un saglabātu šajos noteikumos paredzētos raksturlielumus.

6.3.

Sastāvdaļas, ar kurām halogēnspuldze ir piestiprināta reflektoram, izgatavo tā, lai pat tumsā halogēnspuldzi varētu uzstādīt vienīgi pareizajā stāvoklī.

7.   ĪPAŠAS SPECIFIKĀCIJAS

7.1.

Lēcas pareizo stāvokli attiecībā pret optisko sistēmu norāda nepārprotami un bloķē pret rotāciju.

7.2.

Galveno lukturu radītā apgaismojuma mērījumiem izmanto mērījumu ekrānu, kā aprakstīts šo noteikumu 3. pielikumā, un standarta halogēnspuldzi ar gludu un bezkrāsas spuldzi atbilstīgi Noteikumu Nr. 37 HS2 kategorijai.

Standarta halogēnspuldzi regulē atbilstīgi piemērojamai atsauces gaismas plūsmai, ievērojot šīm spuldzēm Noteikumos Nr. 37 paredzētās vērtības sešu voltu nominālajā spriegumā.

Tuvās gaismas kūlis rada pietiekami izteiktu robežlīniju, lai ar tās palīdzību praksē varētu veikt apmierinošu orientēšanu.

7.3

Robežlīnija ir, cik vien iespējams, horizontāla un taisna vismaz ± 2,250 mm horizontālajā garumā, mērot 25 m attālumā.

Ja galveno lukturi orientē tā (5), kā norādīts 3. pielikumā, tas atbilst 3. pielikumā noteiktajām prasībām.

7.4.

Gaismas kūļa forma nedrīkst radīt novirzes uz sāniem, kas pasliktina redzamību.

7.5.

Ekrāna apgaismojuma vērtības mēra ar fotoreceptoru, kura darbības laukums atrodas kvadrātā, kura mala ir 65 mm.

8.   RAŽOŠANAS ATBILSTĪBA

8.1.

Katrs galvenais lukturis, kuram ir šajos noteikumos noteiktais apstiprinājuma marķējums, atbilst apstiprinātajam tipam un šo noteikumu prasībām.

8.2.

Tomēr ierīcei, kas nejauši izvēlēta no sērijveida produkcijas, minimālais un maksimālais izstarotās gaismas stiprums (mērot ar standarta halogēnspuldzi, kā noteikts 7.2. punktā) ir vismaz 80 % no 3. pielikumā noteiktajām minimālajām vērtībām un nepārsniedz 120 % no 3. pielikumā noteiktajām maksimālajām vērtībām.

9.   SANKCIJAS PAR RAŽOŠANAS NEATBILSTĪBU

9.1.

Apstiprinājumu, kas saskaņā ar šiem noteikumiem piešķirts galvenā luktura tipam, var atsaukt, ja nav ievērotas iepriekš izklāstītās prasības.

9.2.

Ja nolīguma puse, kas piemēro šos noteikumus, atsauc apstiprinājumu, kuru tā iepriekš piešķīrusi, tā, izmantojot paziņojuma veidlapu, kura atbilst paraugam šo noteikumu 1. pielikumā, nekavējoties par to informē pārējās puses, kas piemēro šos noteikumus.

10.   GALVENĀ LUKTURA TIPA APSTIPRINĀJUMA PĀRVEIDOŠANA UN PAPLAŠINĀŠANA

10.1.

Par visiem galvenā luktura tipa pārveidojumiem ziņo administratīvajai struktūrvienībai, kas apstiprinājusi attiecīgo galvenā luktura tipu. Šī struktūrvienība var:

10.1.1.

atzīt, ka izdarītajiem pārveidojumiem nevarētu būt ievērojamas negatīvas sekas un ka galvenais lukturis vēl joprojām atbilst prasībām, vai

10.1.2.

pieprasīt par testu veikšanu atbildīgajam tehniskajam dienestam papildu testa protokolu.

10.2.

Noteikumu 5.3. punktā paredzētajā kārtībā par apstiprinājumu vai apstiprinājuma atteikumu, norādot izmaiņas, paziņo nolīguma pusēm, kuras piemēro šos noteikumus.

10.3.

Kompetentā iestāde, kas izsniedz apstiprinājuma paplašinājumu, šādam paplašinājumam piešķir sērijas numuru un informē citas 1958. gada nolīguma puses, kuras piemēro šos noteikumus, izmantojot paziņojuma veidlapu, kas atbilst paraugam šo noteikumu 1. pielikumā.

11.   PILNĪGA RAŽOŠANAS IZBEIGŠANA

Ja apstiprinājuma turētājs pilnīgi izbeidz saskaņā ar šiem noteikumiem apstiprināta galvenā luktura tipa ražošanu, viņš par to informē iestādi, kas piešķīrusi apstiprinājumu. Pēc attiecīgā paziņojuma saņemšanas šī iestāde, izmantojot paziņojuma veidlapu, kas atbilst paraugam šo noteikumu 1. pielikumā, par to informē citas 1958. gada nolīguma puses, kuras piemēro šos noteikumus.

12.   PAR APSTIPRINĀŠANAS TESTU VEIKŠANU ATBILDĪGO TEHNISKO DIENESTU NOSAUKUMS UN ADRESE UN ADMINISTRATĪVO STRUKTŪRVIENĪBU IESTĀŽU NOSAUKUMS UN ADRESE

1958. gada nolīguma puses, kuras piemēro šos noteikumus, paziņo Apvienoto Nāciju Organizācijas sekretariātam to tehnisko dienestu nosaukumu un adresi, kas atbildīgi par apstiprināšanas testu veikšanu, kā arī to administratīvo struktūrvienību nosaukumu un adresi, kuras piešķir apstiprinājumu un kurām jānosūta veidlapas, kas apliecina citās valstīs izdotu apstiprinājumu, tā paplašinājumu, atteikumu vai atsaukumu.

13.   PĀREJAS NOTEIKUMI

13.1.

Sešus mēnešus pēc Noteikumu Nr. 113 spēkā stāšanās dienas nolīguma puses, kuras piemēro šos noteikumus, pārtrauc piešķirt EEK apstiprinājumus saskaņā ar šiem noteikumiem.

13.2.

Puses, kuras piemēro šos noteikumus, neatsaka apstiprinājuma paplašinājuma piešķiršanu saskaņā ar šo noteikumu 01. grozījumu sēriju vai sākotnējo redakciju.

13.3.

Apstiprinājumi, kas saskaņā ar šiem noteikumiem piešķirti pirms Noteikumu Nr. 113 stāšanās spēkā, un visi apstiprinājumu paplašinājumi, tostarp vēlāk piešķirtie paplašinājumi saskaņā ar šo noteikumu sākotnējo redakciju, paliek spēkā uz nenoteiktu laiku.

13.4.

Puses, kuras piemēro šos noteikumus, turpina izdot apstiprinājumus galvenajiem lukturiem, pamatojoties uz šo noteikumu 01. grozījumu sēriju vai sākotnējo redakciju, ja vien galvenos lukturus ir paredzēts izmantot kā rezerves daļas ekspluatācijā esošiem transportlīdzekļiem.

13.5.

No dienas, kad stājas spēkā Noteikumi Nr. 113, puse, kura piemēro šos noteikumus, neaizliedz jaunam transportlīdzeklim uzstādīt tāda tipa galveno lukturi, kas apstiprināts saskaņā Noteikumiem Nr. 113.

13.6.

Puses, kuras piemēro šos noteikumus, turpina atļaut uzstādīt transportlīdzekļa tipam vai transportlīdzeklim galvenos lukturus, kas ir apstiprināti atbilstīgi šiem noteikumiem.

13.7.

Puses, kuras piemēro šos noteikumus, turpina atļaut uzstādīt vai izmantot ekspluatācijā esošam transportlīdzeklim galvenos lukturus, kas apstiprināti ar šo noteikumu sākotnējo redakciju, ja vien galvenie lukturi ir paredzēta kā rezerves daļa.


(1)  Ja lēcu nevar atdalīt no galvenā korpusa, pietiek, ja šāda šāda vieta tiek paredzēta uz lēcas.

(2)  Galvenā luktura kūļa krāsas izmaiņa, citiem raksturlielumiem nemainoties, nav galvenā luktura tipa izmaiņa. Līdz ar to šādiem galvenajiem lukturiem piešķir to pašu apstiprinājuma numuru (sk. 2.3. punktu).

(3)  Ja galveno lukturu dažādiem tipiem ir vienādas lēcas vai vienāds reflektors, lēcām un reflektoriem var būt vairāki šo galveno lukturu tipu apstiprinājuma marķējumi, ja vien konkrētajam iesniegtajam tipam piešķirto apstiprinājuma numuru var nekļūdīgi identificēt.

(4)  1958. gada nolīguma pušu pazīšanas numuri ir doti Konsolidētās rezolūcijas par transportlīdzekļu konstrukciju (R.E.3) 3. pielikumā, dokuments TRANS/WP.29/78/Rev.2/Amend.1.

(5)  Jābūt iespējai regulēt galvenā luktura vertikālo sasvērumu.


1. PIELIKUMS

PAZIŅOJUMS

(Maksimālais izmērs: A4 (210 × 297 mm))

Image


2. PIELIKUMS

APSTIPRINĀJUMA ZĪMES IZVIETOJUMS

Image

a ≥ 12 mm

Galvenais lukturis ar šādu apstiprinājuma marķējumu saskaņā ar Noteikumiem Nr. 82 ir apstiprināts Nīderlandē (E4) ar apstiprinājuma numuru 00243. Pirmie divi apstiprinājuma numura cipari norāda, ka apstiprinājums piešķirts saskaņā ar noteikumu prasībām to sākotnējā redakcijā.


3. PIELIKUMS

FOTOMETRISKIE TESTI

1.   Lai izdarītu mērījumus, mērījumu ekrāns atrodas priekšā 25 m attālumā no galvenā luktura un perpendikulāri līnijai, kas savieno luktura spuldzi un HV punktu; HH līnija ir horizontāla.

2.   Sāniski galveno lukturi orientē tā, lai kūļa centrs būtu uz vertikālās VV līnijas.

3.   Vertikāli galveno lukturi orientē tā, lai "robežlīnija" būtu 250 mm zem HH līnijas. Robežlīnija ir pēc iespējas horizontāla.

4.   Galvenais lukturis, kad tas ir orientēts atbilstīgi 2. un 3. punktam, atbilst šādām prasībām:

Mērīšanas punkts

Apgaismojums E/lux

Jebkurā punktā uz HH līnijas un virs tās:

≤ 0,7

Jebkurā punktā uz 35L35R līnijas, izņemot 35V:

≥ 1

Punktā 35 V:

≥ 2

Jebkurā punktā uz 25L25R līnijas:

≥ 2

Jebkurā punktā uz 15L15R līnijas:

≥ 0,5

5.   Mērījumu ekrāns

Image

(attālumi norādīti mm 25 m attālumā)


4. PIELIKUMS

IZSTAROTĀS GAISMAS KRĀSA

1.

Galvenie lukturi var izstarot baltu vai izteikti dzeltenu gaismu.

2.

Izteikti dzeltenās krāsas trihromatiskās koordinātas:

robeža uz sarkanu

y ≥ 0,138 + 0,580 x

robeža uz zaļu

y ≤ 1,29 x – 0,100

robeža uz baltu

y ≥ – x + 0,966

robeža uz spektrālo vērtību

y ≥ – x + 0,992

3.

Baltās gaismas trihromatiskās koordinātas:

robeža uz zilu

x ≥ 0,310

robeža uz dzeltenu

x ≤ 0,500

robeža uz zaļu

y ≤ 0,150 + 0,640 x

robeža uz zaļu

y ≤ 0,440

robeža uz violetu

y ≥ 0,050 + 0,750 x

robeža uz sarkanu

y ≥ 0,382

Piezīme:

3. pants Nolīgumā, kuram šie noteikumi pievienoti, neliedz pusēm aizliegt uz to apstiprinātiem transportlīdzekļiem izmantot galvenos lukturus, kas izstaro vai nu baltu, vai izteikti dzeltenu gaismu.


Top