EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52008PC0022

Priekšlikums Padomes regula ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. jūnija Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC)

/* COM/2008/0022 galīgā redakcija */

52008PC0022

Priekšlikums Padomes regula ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. jūnija Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC) /* COM/2008/0022 galīgā redakcija */


[pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

Briselē, 28.1.2008

COM(2008) 22 galīgā redakcija

Priekšlikums

PADOMES REGULA

ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. jūnija Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem (EU-SILC)

(iesniegusi Komisija)

PASKAIDROJUMA RAKSTS

1. Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu Nr. 1177/2003 pieņēma 2003. gada 16. jūnijā un publicēja Oficiālajā Vēstnesī 2003. gada 3. jūlijā. 2005. gada 7. septembrī to grozīja ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu Nr. 1553/2005, lai attiecinātu uz dalībvalstīm, kuras iestājās Eiropas Savienībā 2004. gada 1. maijā, un dotu tām papildu laiku pielāgot sistēmas saskaņotajām metodēm un definīcijām, ko izmanto, lai apkopotu Kopienas statistiku.

2. Ar EU-SILC regulām paredzēts izveidot vienotu sistēmu Kopienas statistikas sistemātiskai sagatavošanai par ienākumiem un dzīves apstākļiem, ietverot salīdzināmus un savlaicīgus šķērsgriezuma un garengriezuma datus par ienākumiem un nabadzības un sociālās atstumtības līmeni valsts un Eiropas mērogā.

3. Saskaņā ar EP un Padomes regulas par EU-SILC 6. pantu katru gadu, sākot no 2005. gada, sistēmā iekļauj sekundārās mērķa jomas (moduļus), lai papildinātu primāros mērķa mainīgos lielumus (gada mainīgie lielumi).

4. 2005., 2006., 2007. un 2008. gada moduļos skarta attiecīgi nabadzības nodošana no paaudzes paaudzē, sociālā līdzdalība, dzīvošanas apstākļi, pārlieku lielas parādsaistības un finansiālā atstumtība. Attiecīgais mainīgo lielumu saraksts ir sniegts Komisijas Regulā Nr. 16/2004, 13/2005, 315/2006 un 215/2007.

5. 2009. gada moduļa temats ir „materiālā nenodrošinātība” Šajā modulī iekļaujamo mainīgo lielumu sarakstu izstrādāja kopīgā Eurostat un ISG (Sociālās aizsardzības komitejas apakšgrupa, kas nodarbojas ar rādītājiem) darba grupa, piesaistot Dublinas un Bristoles universitāšu metodikas ekspertus.

6. Moduļa galvenais mērķis ir ne tikai vienā paņēmienā aptvert specifisku jomu, kas ir saistīta ar sociālo iekļaušanu, bet arī veikt metodikas pētījumus, lai no 2011.–2012. gada varētu pilnveidot nenodrošinātības komponentu pamata (gada) SILC apsekojumā.

7. Šā moduļa izstrāde veikta, tieši turpinot darbu, ko sāka Helsinku konferencē (2006. gada 6.–8. novembrī Helsinkos), kura bija veltīta EU-SILC projektam un kurā atzina vajadzību paplašināt EU-SILC nenodrošinātības komponentu.

8. Šis modulis arī iekļaujas darba kontekstā, ko materiālās nenodrošinātības jomā veic Sociālās aizsardzības komitejas apakšgrupa, kas nodarbojas ar rādītājiem ( ISG ), jo saistībā ar atklātās koordinācijas metodi sociālās iekļaušanas jomā dalībvalstis un Komisija pastāvīgi uzsvēra vajadzību izstrādāt līdzekļus, lai uzraudzītu nabadzības un sociālās atstumtības daudzdimensiju raksturu un no ienākumiem neatkarīgo dimensiju.

9. Komisijas regulas projektu noteikti atbalstīja dalībvalstu sociālas statistikas jomas direktori 2007. gada 17. un 18. septembra sanāksmē, jo visas valstis, izņemot Dāniju, pauda pozitīvu atzinumu par regulas projektu.

10. Atbilstoši regulatīvajai procedūrai 2007. gada 8. novembrī Statistikas programmu komitejā (SPK) notika balsojums par ierosināto regulu. Virkne delegāciju pauda iebildumus, jo tās uzskatīja, ka anketas garums un slogs, ko tā rada respondentiem, negatīvi ietekmēs rezultātu kvalitāti. Šaubas pauda, ņemot vērā subjektīvos mainīgos lielumus, galvenokārt informāciju par „neapmierinātām vajadzībām”.

11. SPK neatbalstīja priekšlikumu. Vācija, Dānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste un Nīderlande nobalsoja pret (kopā 88 balsis). Rumānija, Itālija, Grieķija, Beļģija, Somija un Polija atturējās (kopā 84 balsis). Visas pārējās dalībvalstis atbalstīja projektu (kopā 173 balsis). EBTA/EEZ valstis atturējās. Šveice atturējās.

Priekšlikums

PADOMES REGULA

ar ko attiecībā uz to sekundāro mērķa mainīgo lielumu 2009. gada sarakstu, kuri attiecas uz materiālo nenodrošinātību, īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. jūnija Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem ( EU-SILC )

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 16. jūnija Regulu (EK) Nr. 1177/2003 par Kopienas statistiku attiecībā uz ienākumiem un dzīves apstākļiem ( EU-SILC )[1] un jo īpaši tās 15. panta 2. punkta f) apakšpunktu,

tā kā:

.

(1) Regulā (EK) Nr. 1177/2003 ir noteikta vienota sistēma Kopienas statistikas sistemātiskai izveidei par ienākumiem un dzīves apstākļiem, ietverot salīdzināmus un savlaicīgus šķērsgriezuma un garengriezuma datus par ienākumiem un nabadzības līmeni un struktūru un sociālo atstumtību valsts un Eiropas mērogā.

(2) Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1177/2003 15. panta 2. punkta f) apakšpunktu ir jāveic īstenošanas pasākumi attiecībā uz to sekundāro mērķa jomu un mainīgo lielumu sarakstu, kas katru gadu jāiekļauj EU-SILC šķērsgriezuma komponentā. 2009. gadam ir jāizveido to sekundāro mērķa mainīgo lielumu saraksts, kuri iekļauti modulī par materiālo nenodrošinātību. Tajā jāpievieno mainīgo lielumu kodi un definīcijas.

(3) Šajā regulā paredzētie pasākumi nav saskaņā ar Statistikas programmu komitejas atzinumu. Šajā gadījumā saskaņā ar Regulas (EK) NR. 1177/2003 14. panta 2. punktā paredzēto procedūru Komisija nekavējoties iesniedz Padomei priekšlikumu par veicamajiem pasākumiem un informē Eiropas Parlamentu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Pielikumā ir noteikts sekundāro mērķa mainīgo lielumu saraksts, mainīgo lielumu kodi un definīcijas 2009. gada modulim par materiālo nenodrošinātību, kas jāiekļauj Kopienas statistikas šķērsgriezuma komponentā, kurš attiecas uz ienākumiem un dzīves apstākļiem ( EU-SILC ).

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī .

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, […]

Padomes vārdā —

priekšsēdētājs

[…]

PIELIKUMS

Šajā regulā izmanto šādas vienības, datu vākšanas metodes, pārskata periodus un definīcijas.

1. Vienības

Mērķa mainīgie lielumi attiecas uz trim dažādiem vienību veidiem.

Mainīgie lielumi, kas attiecas uz mājokli, vidi, finansiālo spiedienu un ilgstoša patēriņa precēm (izņemot piederošos mobilos telefonus), tiek prasīti mājsaimniecību līmenī un attiecas uz mājsaimniecību kopumā.

Katram pašreizējam mājsaimniecības loceklim vai attiecīgā gadījumā visiem izvēlētajiem respondentiem, kam ir 16 gadu un vairāk, jāsniedz informācija par piederošu mobilo telefonu, pamatvajadzībām, neapmierinātām vajadzībām, kā arī brīvā laika un sociālajiem pasākumiem.

Bērnu jautājumi attiecas uz visiem mājsaimniecības locekļiem, kas ir jaunāki par 18 gadiem. Ja viens un tas pats jautājums uzdots, izmantojot individuālo anketu, kas paredzēta 16 vai 17 gadus veciem bērniem, mājsaimniecības respondentam uz jautājumiem jāatbild par bērnu grupu vecumā līdz 18 gadiem vai par bērnu grupu vecumā līdz 16 gadiem. Ja vismaz vienam bērnam nav attiecīgās preces, pieņem, ka visai bērnu grupai mājsaimniecībā nav preces.

2. Datu vākšanas metodes

Attiecībā uz mainīgajiem lielumiem, ko prasa mājsaimniecības līmenī (1. iedaļa turpmākajā tabulā), datu vākšanas metode ir personīga intervija ar mājsaimniecības respondentu.

Attiecībā uz mainīgajiem lielumiem, ko prasa individuālajā līmenī (2. iedaļa turpmākajā tabulā), datu vākšanas metode ir personīga intervija ar visiem pašreizējiem mājsaimniecības locekļiem, kam ir 16 gadu un vairāk, vai attiecīgā gadījumā — ar katru izvēlētu respondentu.

Attiecībā uz bērnu mainīgajiem lielumiem (3. iedaļa turpmākajā tabulā) datu vākšanas metode ir personīga intervija ar mājsaimniecības respondentu.

Apkopojamās informācijas rakstura dēļ ir atļautas tikai personiskas intervijas (izņēmuma gadījumā — intervijas ar aizstājēju, ja persona ir īslaicīgā prombūtnē vai nav spējīga atbildēt).

3. Pārskata periodi

Visi mērķa mainīgie lielumi attiecas uz pašreizējo situāciju kā pārskata periodu, izņemot divus mainīgos lielumus, proti, par mājsaimniecības plāniem saistībā ar mājokļa maiņu, kas attiecas uz nākamajiem sešiem mēnešiem, un mainīgos lielumus par neapmierinātajām vajadzībām, kas attiecas uz pagājušajiem divpadsmit mēnešiem.

4. Definīcijas

1. Mājokļu jautājumi

2. Platības trūkums — mainīgais lielums attiecas uz respondenta viedokli/uztveri par platības trūkumu mājoklī.

3. Apkārtējās vides jautājumi —

4. Pieejamība — tā attiecas uz pakalpojumiem, ko mājsaimniecība izmanto, ņemot vērā finanšu, fiziskos, tehniskos un veselības apstākļus. Pakalpojumu pieejamība jānovērtē attiecībā uz fizisko un tehnisko piekļuvi un darba laiku, taču neņemot vērā to kvalitāti, cenu un tamlīdzīgus aspektus.

5. Sabiedriskais transports — autobuss, metro, tramvajs un tamlīdzīgi satiksmes līdzekļi.

6. Pasta vai banku pakalpojumi — skaidras naudas izņemšana, naudas pārskaitīšana un rēķinu apmaksa.

7. Pasta pakalpojumi — vēstuļu un paku nosūtīšana un saņemšana.

8. Ilgstoša patēriņa preces

9. Ilgstoša patēriņa preču piederība attiecas uz piekļuvi īpašai precei vai pakalpojumam, ko mājsaimniecība izmanto privātām vajadzībām. Tā var būt īrēta vai kopīgi izmantota. Ja prece tiek kopīgi izmantota, tai jābūt viegli pieejamai atbilstoši mājsaimniecības vajadzībām.

5. Datu nosūtīšana EUROSTAT

Sekundārie mērķa mainīgie lielumi par „materiālo nenodrošinātību” EUROSTAT jānosūta datnē par mājsaimniecības datiem (H) un personisko datu datnē (P), pievienojot primārajiem mērķa mainīgajiem lielumiem.

JOMAS UN MĒRĶA MAINĪGO LIELUMU SARAKSTS

Modulis 2009 | Materiālā nenodrošinātība |

Mainīgā lieluma apzīmējums | Kods | Mērķa mainīgais lielums |

1. Mājsaimniecības jautājumi, ko uzdod mājsaimniecības līmenī |

1.1. Mājoklis mājsaimniecības līmenī |

HD010 | Dzīvesvieta, kurā pieejams karsts tekošs ūdens |

1 | Jā |

2 | Nē |

HD010_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

HD020 | Iespējama mājsaimniecības mājokļa maiņa |

1 | Jā |

2 | Nē |

HD020_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

HD025 | Mājokļa maiņas galvenais iemesls |

1 | Mājsaimniecība būs spiesta pārvākties, jo mājokļa īpašnieks ir paziņojis/paziņos par līguma pārtraukšanu |

2 | Mājsaimniecība būs spiesta pārvākties, jo, neesot formālam līgumam, mājokļa īpašnieks ir paziņojis/paziņos par izvākšanās nepieciešamību |

3 | Mājsaimniecība būs spiesta pārvākties izlikšanas vai apķīlāšanas dēļ |

4 | Mājsaimniecība būs spiesta pārvākties finansiālu grūtību dēļ |

5 | Mājsaimniecība pārvāksies ar ģimeni saistīta iemesla dēļ |

6 | Mājsaimniecība pārvāksies ar nodarbinātību saistīta iemesla dēļ |

7 | Mājsaimniecība pārvāksies cita iemesla dēļ |

HD025_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (HD020=2) |

HD030 | Platības trūkums mājoklī |

1 | Jā |

2 | Nē |

HD030_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

NAV OBLIGĀTS — Mājoklis mājsaimniecības līmenī |

HD035 | Mājokļa lielums kvadrātmetros |

0-999 | Kvadrātmetri |

HD035_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

1.2. Vide mājsaimniecības līmenī |

HD040 | Visapkārt mētājas atkritumi |

1 | Ļoti bieži |

2 | Bieži |

3 | Dažreiz |

4 | Reti vai nekad |

HD040_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

HD050 | Bojāta infrastruktūra (autobusa pieturas, ielu apgaismojums, ielu segums utt.) |

1 | Ļoti bieži |

2 | Bieži |

3 | Dažreiz |

4 | Reti vai nekad |

HD050_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

HD060 | Sabiedriskā transporta pieejamība |

1 | Ar lielām grūtībām |

2 | Ar nelielām grūtībām |

3 | Viegli |

4 | Ļoti viegli |

HD060_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (mājsaimniecība neizmanto sabiedrisko transportu) |

HD070 | Pasta vai banku pakalpojumu pieejamība |

1 | Ar lielām grūtībām |

2 | Ar nelielām grūtībām |

3 | Viegli |

4 | Ļoti viegli |

HD070_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (mājsaimniecība neizmanto pakalpojumus) |

1.3. Finansiālais spiediens mājsaimniecības līmenī |

HD080 | Nolietotu mēbeļu aizstāšana |

1 | Jā |

2 | Nē, jo mājsaimniecība to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD080_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

1.4. Ilgstoša patēriņa preces mājsaimniecības līmenī |

HD090 | Interneta savienojums |

1 | Jā |

2 | Nē, jo mājsaimniecība to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD090_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

HD100 | DVD atskaņotājs |

1 | Jā |

2 | Nē, jo mājsaimniecība to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD100_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

2. Jautājumi, kurus uzdod individuālā līmenī |

2.1. Ilgstoša patēriņa preces individuālā līmenī |

PD010 | Mobilais telefons |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD010_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

2.2. Individuālās pamatvajadzības |

PD020 | Nolietotu apģērbu aizstāj ar jaunu (nevis lietotu) apģērbu |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD020_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

PD030 | Divi pāri derīgu apavu (tostarp viens pāris apavu, kas izmantojams visos laika apstākļos) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD030_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

2.3. Neapmierinātas individuālās vajadzības |

PD040 | Nav apmierināta vajadzība iegādāties zāles/medicīnas iekārtu |

1 | Jā, bija vismaz viens gadījums |

2 | Nē, nebija šāda gadījuma |

PD040_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

PD045 | Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja apmierināt vajadzību iegādāties zāles/medicīnas iekārtu |

1 | Nevarēja atļauties (par dārgu) |

2 | Zāles/medicīnas iekārta nebija pieejama |

3 | Nevarēja atrast laiku, jo bija jāstrādā, jāaprūpē bērni vai citas personas |

4 | Pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa |

5 | Bailes no zālēm/ārstēšanas |

6 | Gribēja pagaidīt un paskatīties, vai veselība pati uzlabosies |

7 | Nezināja, kur nopirkt |

8 | Cits iemesls |

PD045_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (PD040=2) |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

2.4. Brīvā laika un sociālie pasākumi individuālā līmenī |

PD050 | Vismaz reizi mēnesī tiekas ar draugiem/ģimeni, lai kopā iedzertu/paēstu |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD050_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

PD060 | Regulāri piedalās brīvā laika pasākumā, piemēram, nodarbojas ar sportu, iet uz kino, koncertu |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD060_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

PD070 | Katru nedēļu tērē mazu naudas summu savām vajadzībām |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

PD070_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-3 | Persona, kas nav izvēlēts respondents |

3. Bērnu jautājumi, ko uzdod mājsaimniecības līmenī |

3.1. Visu mājsaimniecības bērnu pamatvajadzības |

HD110 | Jauns (nelietots) apģērbs |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD110_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD120 | Divi pāri derīgu apavu (tostarp viens pāris apavu, kas izmantojams visos laika apstākļos) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD120_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD130 | Svaigi augļi un dārzeņi reizi dienā |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD130_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD140 | Trīs maltītes dienā |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD140_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD150 | Viena maltīte ar gaļu, vistu vai zivi (vai veģetāru ekvivalentu) dienā |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD150_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

3.2. Visu mājsaimniecības bērnu izglītības vai brīvā laika vajadzības |

HD160 | Vismaz viens vienas nedēļas brīvdienu ceļojums gadā |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD160_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD170 | Mājās ir vecumam atbilstošas grāmatas |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD170_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD180 | Aprīkojums brīvā laika pavadīšanai ārā (velosipēds, skrituļslidas utt.) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD180_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD190 | Rotaļlietas, ko izmanto telpās (izglītojošas mazu bērnu rotaļlietas, būvkluči, galdiņspēles, datorspēles utt.) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD190_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD200 | Regulārs brīvā laika pavadīšanas veids (peldēšana, mūzikas instrumenta spēlēšana, jaunatnes organizācijas utt.) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD200_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD210 | Svinības īpašos gadījumos (dzimšanas dienas, vārda dienas, reliģiski svētki utt.) |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD210_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD220 | Laiku pa laikam uzaicināt draugus spēlēties un uz maltīti |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD220_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD230 | Piedalīšanās skolas ekskursijās un skolas pasākumos, par kuriem jāmaksā |

1 | Jā |

2 | Nē, jo to nevar atļauties |

3 | Nē, jo ir cits iemesls |

HD230_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD240 | Piemērota vieta, lai mācītos vai izpildītu mājasdarbus |

1 | Jā |

2 | Nē |

HD240_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD250 | Vieta tuvākajā apkārtnē ārā, kur bērni var droši spēlēties |

1 | Jā |

2 | Nē |

HD250_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

3.3. Visu mājsaimniecības bērnu medicīniskās vajadzības |

HD260 | Nav apmierināta vajadzība pēc ārsta vai speciālista konsultācijas |

1 | Jā, bija vismaz viens gadījums |

2 | Nē, nebija šāda gadījuma |

HD260_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD265 | Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja apmierināt vajadzību pēc ārsta vai speciālista konsultācijas |

1 | Nevarēja atļauties (par dārgu) |

2 | Gaidīšanas saraksts |

3 | Nevarēja atrast laiku, jo bija jāstrādā, jāaprūpē bērni vai citas personas |

4 | Pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa |

5 | Cits iemesls |

HD265_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (HD260=2) |

HD270 | Nav apmierināta vajadzība pēc zobārsta konsultācijas |

1 | Jā, bija vismaz viens gadījums |

2 | Nē, nebija šāda gadījuma |

HD270_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD275 | Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja apmierināt vajadzību pēc zobārsta konsultācijas |

1 | Nevarēja atļauties (par dārgu) |

2 | Gaidīšanas saraksts |

3 | Nevarēja atrast laiku, jo bija jāstrādā, jāaprūpē bērni vai citas personas |

4 | Pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa |

5 | Cits iemesls |

HD275_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (HD270=2) |

HD280 | Nav apmierināta vajadzība iegādāties zāles/medicīnas iekārtu |

1 | Jā, bija vismaz viens gadījums |

2 | Nē, nebija šāda gadījuma |

HD280_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (nav bērnu, kas jaunāki par 18 gadiem) |

HD285 | Galvenais iemesls, kāpēc nevarēja apmierināt vajadzību iegādāties zāles/medicīnas iekārtu |

1 | Nevarēja atļauties (par dārgu) |

2 | Gaidīšanas saraksts |

3 | Pārāk tālu jābrauc/nav transportlīdzekļa |

4 | Cits iemesls |

HD285_F | 1 | Mainīgais lielums ir ierakstīts |

-1 | Trūkst |

-2 | Neattiecas (HD280=2) |

[1] OV L 165, 3.7.2003., 1. lpp. Regula grozīta ar Regulu (EK) Nr. 1553/2005 (OV L 225, 30.9.2005., 6. lpp.) un Regulu (EK) Nr. 1791/2006 (OV L 363, 20.12.2006., 1. lpp.).

Top