Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62018CA0344

    Lieta C-344/18: Tiesas (ceturtā palāta) 2020. gada 26. marta spriedums (Arbeidshof te Gent (Beļģija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) – ISS Facility Services NV/Sonia Govaerts, Atalian NV, iepriekš Euroclean NV (Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu – Direktīva 2001/23/EK – 3. panta 1. punkts – Uzņēmumu pāreja – Darba ņēmēju tiesību aizsardzība – Publisks līgums par uzkopšanas pakalpojumiem – Līguma daļu piešķiršana diviem jauniem izraudzītajiem pretendentiem – Tā darba ņēmēja pārņemšana, kurš bija norīkots darbā visās līguma daļās)

    OV C 215, 29.6.2020, p. 7–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    29.6.2020   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 215/7


    Tiesas (ceturtā palāta) 2020. gada 26. marta spriedums (Arbeidshof te Gent (Beļģija) lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu) – ISS Facility Services NV/Sonia Govaerts, Atalian NV, iepriekš Euroclean NV

    (Lieta C-344/18) (1)

    (Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu - Direktīva 2001/23/EK - 3. panta 1. punkts - Uzņēmumu pāreja - Darba ņēmēju tiesību aizsardzība - Publisks līgums par uzkopšanas pakalpojumiem - Līguma daļu piešķiršana diviem jauniem izraudzītajiem pretendentiem - Tā darba ņēmēja pārņemšana, kurš bija norīkots darbā visās līguma daļās)

    (2020/C 215/08)

    Tiesvedības valoda – holandiešu

    Iesniedzējtiesa

    Arbeidshof te Gent

    Pamatlietas puses

    Prasītāja: ISS Facility Services NV

    Atbildētāji: Sonia Govaerts, Atalian NV, iepriekš Euroclean NV

    Rezolutīvā daļa

    Gadījumā, ja ir notikusi uzņēmuma īpašumtiesību pāreja, kurā ir iesaistīti vairāki īpašumtiesību saņēmēji, Padomes Direktīvas 2001/23/EK (2001. gada 12. marts) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz darbinieku tiesību aizsardzību uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību vai uzņēmumu vai uzņēmējsabiedrību daļu īpašnieka maiņas gadījumā 3. panta 1. punkts ir jāinterpretē tādējādi, ka tiesības un pienākumi, kas izriet no darba līguma, tiek nodoti katram īpašumtiesību saņēmējam proporcionāli attiecīgā darba ņēmēja veiktajiem pienākumiem ar nosacījumu, ka no tā izrietošā darba līguma sadalīšana ir iespējama vai neizraisa darba apstākļu pasliktināšanos, kā arī neskar šajā direktīvā garantēto darba ņēmēju tiesību aizsardzību, – un tas ir jāpārbauda iesniedzējtiesai. Gadījumā, ja šāda sadalīšana izrādītos neiespējama vai skartu minētā darba ņēmēja tiesības, no tā izrietošā iespējamā darba attiecību izbeigšana atbilstoši minētās direktīvas 4. pantam tiktu uzskatīta par tādu, par kuru ir atbildīgs īpašumtiesību saņēmējs vai saņēmēji, pat ja šī izbeigšana būtu notikusi pēc darba ņēmēja iniciatīvas.


    (1)  OV C 294, 20.8.2018.


    Top