Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Atvira interneto prieiga ir ryšio paslaugos ES viduje

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (ES) 2015/2120, kuriuo nustatomos priemonės, susijusios su atvira interneto prieiga

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Atvira interneto prieiga

Interneto prieigos paslaugų teikėjai teikdami interneto prieigos paslaugas visam srautui taiko vienodas sąlygas:

  • be diskriminavimo, apribojimų ar kišimosi;
  • neatsižvelgiant į tai:
    • kas yra siuntėjas ir gavėjas,
    • koks yra prieinamas ar skleidžiamas turinys,
    • kokios taikomosios programos ar paslaugos yra naudojamos.

Paslaugų teikėjams leidžiama diegti pagrįstas srauto valdymo priemones, tačiau jos turi būti skaidrios, nediskriminacinės, proporcingos ir grindžiamos ne komerciniais sumetimais.

Srauto valdymo priemonėmis neturi būti stebimas konkretus turinys, ir jos neturi būti taikomos ilgiau, nei būtina. Priemonės, kuriomis viršijamos tokios pagrįstos srauto valdymo priemonės (pavyzdžiui, blokavimas ar ribojimas), yra draudžiamos, išskyrus tam tikras šiame reglamente įtvirtintas išimtis.

Susitarimai dėl paslaugų, kurioms reikalingas konkretus kokybės lygis, yra leidžiami, jei jomis nepakeičiama interneto prieiga ir nesumažinama galimybė naudotis interneto prieigos paslaugomis bei tokių paslaugų kokybė. Interneto prieigos paslaugų teikėjai turi informuoti klientus apie:

  • tai, kokį poveikį srauto valdymo priemonės ir kitos paslaugos galėtų turėti interneto prieigos paslaugų kokybei;
  • įprastą interneto spartą ir kaip vartotojai gali pateikti skundą, jei tokia sparta nepasiekiama.

Mažmeninės reguliuojamų ryšio paslaugų ES viduje kainos

  • Nuo 2019 m. gegužės 15 d. bet kuri mažmeninė kaina (išskyrus PVM), taikoma vartotojams už reguliuojamas ryšio paslaugas ES viduje, negali viršyti 0,19 euro/min. sumos už skambučius ir 0,06 euro sumos už SMS žinutę.
  • Tačiau ryšio paslaugų teikėjai gali papildomai pasiūlyti tarptautinių ryšio paslaugų, įskaitant reguliuojamas ryšio paslaugas ES viduje, tarifą, o vartotojai gali tokį tarifą aiškiai pasirinkti, taip pasinaudodami skirtingu reguliuojamų ryšio paslaugų ES viduje tarifu nei tarifas, kuris jiems būtų buvęs nustatytas, jei tokio pasirinkimo nebūtų. Tokio paketo pavyzdys galėtų būti tarifas, į kurį įeina 0,30 euro/min. mokestis už skambučius tiek ES viduje, tiek į Europos ekonominei erdvei nepriklausančias šalis. Prieš vartotojams pasirenkant tokį skirtingą tarifą, ryšio paslaugų teikėjas turi informuoti juos apie privalumus, kuriais jie tokiu atveju negalėtų pasinaudoti.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Šis reglamentas taikomas nuo 2016 m. balandžio 30 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Su numeriu siejamo asmenų tarpusavio ryšio paslauga. Asmenų tarpusavio ryšio paslauga, kurią teikiant sujungiama su viešai priskirtais nacionalinio ar tarptautinio ryšio numeracijos planų numeriu ar numeriais arba kuria sudaromos sąlygos ryšiui su nacionalinio ar tarptautinio ryšio numeracijos planų numeriu ar numeriais.
Reguliuojamos ryšio paslaugos ES viduje. Bet kurios su numeriu siejamo asmenų tarpusavio ryšio paslaugos, kurios inicijuojamos vartotojo paslaugų savojoje šalyje teikėjo valstybėje narėje ir užbaigiamos bet kuriuo kitos valstybės narės nacionalinio numeracijos plano fiksuotojo arba judriojo ryšio numeriu ir kurios visiškai ar iš dalies apmokestinamos remiantis faktiniu suvartojimu.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2015/2120, kuriuo nustatomos priemonės, susijusios su atvira interneto prieiga, ir kuriuo iš dalies keičiami Direktyva 2002/22/EB dėl universaliųjų paslaugų ir paslaugų gavėjų teisių, susijusių su elektroninių ryšių tinklais ir paslaugomis, ir Reglamentas (ES) Nr. 531/2012 dėl tarptinklinio ryšio per viešuosius judriojo ryšio tinklus Sąjungoje (OL L 310, 2015 11 26, p. 1–18).

Vėlesni Reglamento (ES) 2015/2120 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį dokumentą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1971, kuriuo įsteigiama Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (BEREC) ir BEREC paramos agentūra (BEREC biuras), iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2015/2120 ir panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 1211/2009 (OL L 321, 2018 12 17, p. 1–35).

2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/1972, kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas (nauja redakcija) (OL L 321, 2018 12 17, p. 36–214).

Žr. konsoliduotą versiją.

2016 m. gruodžio 15 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2016/2286, kuriuo nustatomos išsamios sąžiningo naudojimo taisyklių taikymo, papildomų mažmeninių tarptinklinio ryšio mokesčių panaikinimo tvarumo vertinimo metodikos taikymo ir prašymo, kurį to vertinimo tikslu turi pateikti tarptinklinio ryšio paslaugų teikėjas, teikimo taisyklės (OL L 344, 2016 12 17, p. 46–62).

Žr. konsoliduotą versiją.

paskutinis atnaujinimas 21.06.2022

Top