EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C:2008:117A:FULL

Europos Sąjungos oficialusis leidinys, CA 117, 2008m. gegužė 14d.


Display all documents published in this Official Journal
 

ISSN 1725-521X

Europos Sąjungos

oficialusis leidinys

C 117A

European flag  

Leidimas lietuvių kalba

Informacija ir prane_imai

51 tomas
2008m. gegužės 14d.


Prane_imo Nr.

Turinys

Puslapis

 

V   Skelbimai

 

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

 

Europos Parlamentas

2008/C 117A/01

Skelbimas dėl rengiamos atrankos Nr. PE/112/S – Direktorius – (AD14 pareigybių grupė) – Naujovių ir technologinės pagalbos generalinio direktorato Informacinių technologijų direktoratas

1

LT

 


V Skelbimai

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

Europos Parlamentas

14.5.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CA 117/1


SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS Nr. PE/112/S

DIREKTORIUS

(AD14 pareigybių grupė)

NAUJOVIŲ IR TECHNOLOGINĖS PAGALBOS GENERALINIO DIREKTORATO INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ DIREKTORATAS

(2008/C 117 A/01)

 

1.   LAISVA DARBO VIETA

Pagal Europos Bendrijų Pareigūnų tarnybos nuostatų 29 straipsnio 2 dalį Europos Parlamento Pirmininkas nusprendė Naujovių ir technologinės pagalbos generalinio direktorato Informacinių technologijų direktorate priimti paraiškas direktoriaus pareigoms eiti (AD kategorija, 14 lygis).

Atrankos procedūra, kuria siekiama praplėsti skiriančiojo pareigūno galimybes rinktis, vyks tuo pačiu metu, kaip ir vidaus įdarbinimo procedūra.

Asmuo bus priimtas į AD14 lygio pareigas (1). Mėnesinis bazinis atlyginimas yra 12 312,60 EUR. Be bazinio atlyginimo, kuris apmokestinamas Bendrijos mokesčiu ir neapmokestinamas šalių mokesčiais, Pareigūnų tarnybos nuostatuose numatytomis sąlygomis dar gali būti skiriamos kai kurios išmokos.

Atkreipiame kandidatų dėmesį į tai, kad šioms pareigoms taikomos Europos Parlamento biuro 2004 m. kovo 21 d. Mobilumo politikos taisyklės.

Einančiam šias pareigas asmeniui reikės vykti į komandiruotes Parlamento darbo vietose, vadovauti įvairų statusą turintiems kolektyvams ir palaikyti ryšius su daugeliu Parlamente arba už jo ribų dirbančių asmenų.

2.   DARBO VIETA

Liuksemburgas. Einantis šias pareigas pareigūnas gali būti paskirtas dirbti į vieną iš kitų dviejų Europos Parlamento darbo vietų.

3.   LYGIOS GALIMYBĖS

Europos Parlamentas vykdo lygių galimybių politiką ir atmesdamas bet kokį diskriminavimą skatina kvalifikaciją turinčias moteris ir vyrus teikti savo kandidatūras.

4.   DARBO POBŪDIS

Vyresnysis pareigūnas pagal Parlamento valdžios ir generalinio direktoriaus nustatytas gaires ir priimtus sprendimus privalo atlikti tokias pareigas (2):

užtikrinti tinkamą Generalinio sekretoriato didelio padalinio, į kurį įeina keli skyriai, veikiantys direktorato kompetencijos ribose, funkcionavimą,

optimizuoti padalinio išteklių panaudojimą užtikrinant paslaugų kokybę (organizavimas, žmogiškųjų išteklių, biudžetinių išteklių valdymas, naujovės ir kt.),

nustatyti tikslus ir kontroliuoti, kaip jie įgyvendinami; palaikyti santykius tarp techninės valdžios ir administracijos bei politinės valdžios, taip pat su tiekėjais (aukšto lygio),

priimti sprendimus su informacinėmis ir ryšių technologijomis susijusios technologijų ir vadybos strategijos srityje (techninių sprendimų, siūlomų paslaugų, įgyvendinimo ir tiekimo būdų pasirinkimas),

užtikrinti infrastruktūros valdymą, pagalbą naudotojams, kurti ir prižiūrėti administracines ir parlamentines informacijos sistemas, užtikrinti inžineriją ir paramą projektams, rūpintis biudžetu ir finansais,

teikti patarimus generaliniam direktoriui, Generaliniam sekretoriatui ir Parlamento nariams pagal savo kompetenciją,

bendradarbiauti su įvairiais Generalinio sekretoriato direktoratais, atstovauti instituciją ir derėtis dėl sutarčių ar susitarimų, susijusių su atitinkama veiklos sritimi,

pirmininkauti ir (arba) atstovauti Parlamentui įvairiose forumuose ir komitetuose (Informacinių technologijų direktorato veiklos komitete (pranc. CODIT), Informacinių technologijų iniciatyviniame komitete (pranc. CDI), Tarpinstituciniame informacinių technologijų komitete (pranc. CII) ir kt.),

vadovauti specialiems projektams, kurie gali būti susiję su finansine atsakomybe, ir juos įgyvendinti,

vykdyti perįgalioto leidimus duodančio pareigūno pareigas.

5.   PRIĖMIMO SĄLYGOS (reikalavimai kandidatui)

Ši atrankos procedūra taikoma kandidatams, kurie nustatytą galutinę paraiškų teikimo dieną atitinka šias sąlygas:

a)   Bendrosios sąlygos

Pagal Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatų 28 straipsnį reikia:

būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių piliečiu (3),

naudotis visomis piliečio teisėmis,

būti įvykdžius karo tarnybos įstatymuose numatytus reikalavimus,

turėti teigiamą charakteristiką, tinkamą numatytoms pareigoms eiti.

b)   Specialiosios sąlygos

i)   Reikalaujami laipsniai, diplomai ir profesinė patirtis

išsilavinimo lygis, atitinkantis baigtą universitetinį mokslą, kurį patvirtina diplomas, kai įprasta mokslo trukmė yra ketveri ar daugiau metų,

arba

išsilavinimo lygis, atitinkantis baigtą universitetinį mokslą, kurį patvirtina diplomas ir atitinkama ne mažiau kaip vienų metų trukmės profesinė patirtis (4), kai minėtų mokslų trukmė yra ne mažesnė kaip treji metai,

ne mažesnė kaip penkiolikos metų profesinė patirtis, įgyta gavus pirmoje pastraipoje minėtą kvalifikaciją, iš kurių ne mažiau kaip aštuonerius metus eitos vadovaujamos pareigos.

ii)   Būtinos žinios

turėti puikių bendrųjų žinių apie Europos Sąjungos reikalus,

puikiai suvokti vidaus, nacionalinės ir tarptautinės politikos klausimus,

būti labai gerai susipažinusiam su įvairiomis institucijose atstovaujamomis kultūromis,

puikiai išmanyti Generalinio sekretoriato struktūrą, organizaciją, aplinką ir kitus susijusius subjektus,

turėti puikių žinių apie informacines ir ryšių technologijas ir vadybą,

labai gerai išmanyti technologijas, jų įgyvendinimo vadybą, raidą, pasirinkimo galimybes ir tikslus,

būti labai gerai susipažinusiam su Finansiniu reglamentu, jo įgyvendinimo taisyklėmis, vidaus taisyklėmis ir kitais susijusiais Europos Parlamento dokumentais,

turėti labai gerų administravimo žinių (žmogiškųjų išteklių aspektai, valdymas, biudžetas, finansai, informacinės technologijos, teisė ir kt.),

puikiai išmanyti vadybos būdus.

iii)   Kalbų mokėjimas

Reikalaujama puikiai mokėti vieną iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (5) ir vieną iš šių kalbų mokėti labai gerai.

Dėl darbo ypatumų pageidautina, kad kandidatai labai gerai mokėtų anglų ir prancūzų kalbas. Konsultacinis komitetas atsižvelgs į kitų oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų mokėjimą.

iv)   Būtini įgūdžiai

gebėjimas priimti strateginius sprendimus,

vadovavimo įgūdžiai,

novatoriški gebėjimai,

gebėjimas reaguoti,

bendravimo įgūdžiai,

atkaklumas.

6.   ATRANKOS PROCEDŪRA

Vyresniųjų pareigūnų skyrimo konsultacinis komitetas, siekdamas padėti skiriančiajam pareigūnui, sudarys kandidatų sąrašą ir pateiks Biurui asmenų, kuriuos rekomenduojama pakviesti į pokalbį, sąrašą. Biuras patvirtins šių asmenų sąrašą, komitetas pradės pokalbius ir prieš Biurui priimant sprendimą pateiks jam galutinę savo ataskaitą. Tuomet Biuras galės pradėti kandidatų klausymą.

7.   PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Kandidatai savo paraiškas (kuriose nurodoma „Skelbimas dėl rengiamos atrankos Nr. PE/112/S“) kartu su gyvenimo aprašymu (pageidautina Europass forma (6)) privalo siųsti adresu:

Monsieur le Secrétaire Général

Parlement Européen

Bâtiment Konrad Adenauer

L-2929 Luxembourg

Paraiška turi būti išsiųsta registruotu paštu ne vėliau kaip 2008 m. gegužės 28 d. (tai patvirtins pašto antspaudo data).

Atkreipiame į pokalbį pakviestų kandidatų  (7) dėmesį į tai, kad pokalbio dieną jie turi pateikti tik jų išsilavinimo, profesinės patirties ir tuo metu einamų pareigų patvirtinamųjų dokumentų kopijas arba atšviestas kopijas. Jokie pateikti dokumentai kandidatams negrąžinami.


(1)  Įdarbinamas pareigūnas bus priimtas į atitinkamo lygio pareigas pagal Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatų 32 straipsnio nuostatas (OL L 124, 2004 4 27).

(2)  Norėdami sužinoti pagrindines pareigas žr. priedą.

(3)  Europos Sąjungos valstybės narės: Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekijos Respublika, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija.

(4)  Į šiuos patirties metus nebus atsižvelgiama vertinant kitoje pastraipoje reikalaujamą profesinę patirtį.

(5)  Oficialios Europos Sąjungos kalbos: airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, olandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų ir vokiečių.

(6)  http://europass.cedefop.europa.eu/.

(7)  Netaikoma kandidatams, kurie paskutinę kandidatūrų teikimo dieną dirba Europos Parlamente.


PRIEDAS

A DIREKTORATAS. INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ DIREKTORATAS

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Vadovauti direktorato skyriams, koordinuoti ir prižiūrėti jų veiklą.

Užtikrinti, kad skyrių veikla atitiktų direktorato uždavinius, priimti strateginius sprendimus dėl informacinių ir ryšių technologijų vadybiniu ir techniniu aspektais.

Vykdyti perįgalioto leidimus duodančio pareigūno pareigas.

Palaikyti ryšius su politine ir administracine valdžia, taip pat su generaliniais direktoratais, informacinių technologijų naudotojais (ypač Informacinių technologijų iniciatyviniu komitetu (pranc. CDI)).

Palaikyti santykius su dabartiniais ir būsimais tiekėjais.

Užtikrinti ex-ante finansinę direktorato kontrolę.

2.   STRUKTŪRA (2)

1 direktorius.

1 padėjėjas.

INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ INFRASTRUKTŪROS VALDYMO SKYRIUS (GITI)

(įskaitant Kompiuterių centro operacijų ir inžinerijos tarnybą (EICI) ir Telekomunikacijų infrastruktūros valdymo tarnybą (GIT))

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Užtikrinti kompiuterių centro naudojimą ir inžineriją:

tvarkyti informacinę produkciją,

užtikrinti informacinių technologijų naudojimą (kompiuterių centrai, pasirengimo gamybai ir gamybos bei plėtojimo aplinka, pridėtinės vertės paslaugos),

apibrėžti, tvarkyti ir administruoti informatikos infrastruktūrą (logon NT, WINS, DNS, Oracle Name Service, Oracle Application Service, el. paštą ir kt.).

Užtikrinti telekomunikacijų naudojimą, t. y.:

telefono ryšio ir susijusią infrastruktūrą: telefonų stotis (PABX) įvairiose vietose (įskaitant išorės biurus) ir išorinį sujungimą su įvairiais operatoriais; vaizdo konferencijas: salių infrastruktūrą, paprašius sujungimą su išorės salių tinklu; televiziją: tvarkyti programų paketus ir palaikyti ryšius su operatoriais. Pastatų laidų infrastruktūrą ir IT infrastruktūros aplinką (energija, oro kondicionavimas ir kt.),

IP tinklą: pagrindinį tarptinklinį tinklą; vietinį tinklą 3 vietose ir išorės biuruose; išorinį sujungiamumą (interneto paslaugas teikiantis operatorius, ryšiai su kitomis institucijomis ir administracijomis [TESTA II]).

2.   STRUKTŪRA (33)

1 skyriaus vadovas.

9 administratoriai.

23 padėjėjai.

PARAMOS INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ NAUDOTOJAMS SKYRIUS (SUTI)

(įskaitant Vietos paramos Parlamento nariams tarnybą (LSUMEP), Vietos paramos Vadovybės GD tarnybą (LSUPRES), Vietos sistemų administratorių paramos ir koordinavimo tarnybą (SCLSA) ir Paramos naudotojams ir informacijos tarnybą (SIU))

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Užtikrinti pagalbą vietos sistemų administratorių komandoms (ir vietos programuotojams):

techninę pagalbą (produkto ekspertizė, problemų sprendimas, taisymas),

administracinę paramą (įrangos ir programų užsakymai, pristatymų priežiūra),

logistinę paramą (tiekimas, instaliavimas, perkėlimas, perrūšiavimas),

techninį vietos sistemų administratorių koordinavimą (bendrųjų poreikių nustatymas).

Vykdyti vietos sistemų administratorių funkcijas Vietos paramos Vadovybės GD tarnyboje (pvz., serverių administravimas, reagavimas į specialiuosius poreikius).

Vykdyti vietos sistemų administratorių funkcijas Vietos paramos Parlamento nariams tarnyboje (pvz., serverių administravimas, reagavimas į specialiuosius poreikius).

Teikti paramą visiems IT naudotojams (ypač internetu: pagalba (help-desk)).

Tvarkyti prašymus dėl telefono ryšio ir periferinės įrangos (įskaitant faksą, token, televiziją ir kt.) ir tvarkyti šios įrangos (SUTEL) inventorių, registruoti duomenis ir atnaujinti internetinį ir spausdintą abonentų sąrašus.

Užtikrinti telefono komutatoriaus funkcijas.

2.   STRUKTŪRA (83)

1 skyriaus vadovas.

7 administratoriai.

75 padėjėjai.

ADMINISTRACINIŲ INFORMACINIŲ SISTEMŲ SKYRIUS (SIA)

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Kurti ir įgyvendinti institucijos ir tarpinstitucinius informacinių technologijų projektus administraciniais klausimais.

Generalinio direktorato prašymu kurti, įgyvendinti arba padėti įgyvendinant vietinius projektus.

Užtikrinti arba vykdyti taisomąją, pritaikomąją ir kintamąją įdiegtų sistemų priežiūrą.

Teikti techninę pagalbą ir paramą įdiegtų sistemų naudotojams.

Bendradarbiauti su kitomis direktorato tarnybomis siekiant užtikrinti, kad IT naudotojai ir programuotojai turėtų priemonių, gebėtų jomis naudotis ir dirbtų taikydami metodus, atitinkančius dabartinius standartus ir organizacijos normas; dalyvauti Informacinių technologijų direktorato Inžinerijos ir projektų paramos skyriaus (ISP) rengiamose darbo grupėse.

Rengti, tvarkyti ir prižiūrėti sutartis, specialiuosius susitarimus, išorės paslaugų teikimo konkursus.

Rengti ir administruoti (personalo valdymas, biudžeto valdymas, išorės darbuotojų veiklos ataskaitų tvarkymas, tarnybos vidiniai posėdžiai, elektroninio pašto tvarkymas, raštų ir dokumentų tvarkymas, posėdžių logistika: programinė įranga, kabinetai, pristatymai).

Rengti metinį informacinių technologijų planą.

Kurti, pritaikyti arba padėti pritaikant informacines sistemas plėtros poreikiams.

2.   STRUKTŪRA (18)

1 skyriaus vadovas.

5 administratoriai.

12 padėjėjų.

PARLAMENTO INFORMACINIŲ SISTEMŲ SKYRIUS (SIP)

(įskaitant Komitetų ir frakcijų sistemų tarnybą (SCG), Informacijos sklaidos sistemų tarnybą (SDI), Vadovybės ir vertimo raštu sistemų tarnybą (SPT))

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Kurti ir įgyvendinti institucijos ir tarpinstitucinius informacinių technologijų projektus teisėkūros klausimais.

Generalinio direktorato prašymu kurti, įgyvendinti arba padėti įgyvendinant vietinius projektus.

Užtikrinti arba vykdyti taisomąją, pritaikomąją ir kintamąją įdiegtų sistemų priežiūrą.

Teikti techninę pagalbą ir paramą įdiegtų sistemų naudotojams.

Bendradarbiauti su kitomis direktorato tarnybomis siekiant užtikrinti, kad naudotojai ir programuotojai turėtų priemonių, gebėtų jomis naudotis ir dirbtų taikydami metodus, atitinkančius dabartinius standartus ir organizacijos normas. Dalyvauti Informacinių technologijų direktorato Inžinerijos ir projektų paramos skyriaus (ISP) rengiamose darbo grupėse.

Užtikrinti, kad būtų atnaujinami žodynai ir bendrųjų duomenų sąrašai, užtikrinti dokumentų ir duomenų galiojimą prieš pateikiant juos į duomenų bankus ir dokumentų bazes, teisės aktų analizę ir klasifikavimą.

Rengti, tvarkyti ir prižiūrėti sutartis, specialiuosius susitarimus, išorės paslaugų teikimo konkursus.

Rengti ir administruoti (personalo valdymas, biudžeto valdymas, išorės darbuotojų veiklos ataskaitų tvarkymas, tarnybos vidiniai posėdžiai, elektroninio pašto tvarkymas, raštų ir dokumentų tvarkymas, posėdžių logistika: programinė įranga, kabinetai, pristatymai).

Rengti metinį informacinių technologijų planą.

Kurti, pritaikyti arba padėti pritaikant informacines sistemas plėtros poreikiams.

Koordinuoti ir prižiūrėti Informacinių išteklių pareigūnų kolegijos veiklą; nustatyti tikslus, užtikrinti planavimą.

2.   STRUKTŪRA (29)

1 skyriaus vadovas.

7 administratoriai.

21 padėjėjas.

INŽINERIJOS IR PROJEKTŲ PARAMOS SKYRIUS (ISP)

(įskaitant Inžinerijos ir naujų sprendimų tarnybą (INS) ir Projektų paramos tarnybą (SP))

1.   PAGRINDINĖS FUNKCIJOS

Vadovauti skyriui ir jo tarnyboms, koordinuoti ir prižiūrėti jų veiklą; užtikrinti, kad įvairių tarnybų veikla atitiktų skyriaus uždavinius; teikti strateginius sprendimus dėl informacinių ir ryšių technologijų vadybiniais ir techniniais aspektais; tvarkyti skyriaus biudžetą; valdyti skyriaus (įvairų statusą turinčius) darbuotojus.

Palaikyti ryšius ir koordinuoti projektus, vykdomus drauge su kitomis direktorato, Generalinio sekretoriato, frakcijų ir kitų institucijų tarnybomis. Vadovauti dideliems kompleksiniams ir daugiašaliams projektams.

Tvarkyti ryšius su dabartiniais ir būsimais tiekėjais skyriaus kompetencijos srityje.

Užtikrinti technologinį budrumą informacinių ir ryšių technologijų klausimais: naujų paslaugų ir naujų technologijų vertinimas, infrastruktūros pokyčiai ir darbo vietos, ir atvirkščiai, ieškoti naujų produktų, kuriuos galima būti pritaikyti Europos Parlamento informacinių technologijų ir telefono ryšio srityje.

Ieškoti, bandyti, integruoti ir įgyvendinti vadinamuosius naujus sprendimus (pvz., mobilaus ir kilnojamo pobūdžio darbo vietų Hw/Sw konfigūravimas, delninių kompiuterių elektroninio pašto sinchronizavimas, sprendimai dėl užsakomųjų vaizdo programų (angl. Video On Demand), interaktyviosios įvairialypės įrangos programos ir kt).

Teikti pasiūlymus, kaip spręsti veiklos ir rezultatų problemas, susijusias su infrastruktūra, plėtotės bei naudojimo aplinka ir programomis.

Rengti konkursų specifikacijas, technines specifikacijas ir analizuoti konkursų techninę dalį, rengti Informacinių ir ryšių technologijų viešųjų pirkimų vertinimo grupės (pranc. GAMTIC) dokumentus, vykdyti viešųjų pirkimų procedūras.

Padėti ir teikti aukšto lygio techninius patarimus informatikams projektų kūrimo, informacinių technologijų ir bendraisiais daugiatechnologinių priemonių klausimais.

Apibrėžti ir populiarinti projektų, duomenų, dokumentų ir srautų tvarkymo ir jų modeliavimo metodus, normas ir standartus ir įdiegti atitinkamas priemones.

Užtikrinti, kad normos ir standartai būtų taikomi informacinių ir ryšių technologijų projektuose: apibrėžtis, auditas, atitikties tikrinimas, standartinių produktų sąrašas.

Rūpintis (fizine ir logine) informacine sauga: rengti taisykles, koordinuoti veiklą, tikrinti, ar įgyvendinama ir veiksmingai taikoma; ieškoti, tirti ir analizuoti statistiką, defektus, bandymus įsibrauti ir trūkumus apskritai.

Rengti informavimo ir mokymo seminarus informatikams, posėdžius su kitomis tarnybomis, vietos sistemų administratoriais ir IT naudotojais.

Apibendrinti ir kritiškai analizuoti valdymo rodiklių suvestines; vertinti tikėtiną projektų poveikį ir ekonominę naudą (išankstinis vertinimas); lyginti pradines sąmatas su prognozėmis (ex post vertinimas).

Dalyvauti rengiant mokymo planus.

Klasifikuoti ir atvaizduoti programas.

2.   STRUKTŪRA (32)

1 skyriaus vadovas.

12 administratorių.

19 padėjėjų.


Top