EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0649

2008 m. liepos 8 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 649/2008, nustatantis galutinį antidempingo muitą importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės aktyvintųjų anglių milteliams

OL L 181, 2008 7 10, p. 1–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 10/07/2013

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/649/oj

10.7.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 181/1


TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 649/2008

2008 m. liepos 8 d.

nustatantis galutinį antidempingo muitą importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės aktyvintųjų anglių milteliams

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1995 m. gruodžio 22 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 384/96 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių (1) (toliau – pagrindinis reglamentas), ypač į jo 9 straipsnį ir 11 straipsnio 2 dalį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą, pateiktą pasikonsultavus su Patariamuoju komitetu,

kadangi:

1.   PROCEDŪRA

1.1.   Galiojančios priemonės

(1)

Po antidempingo tyrimo (toliau – pirminis tyrimas), Taryba Reglamentu (EB) Nr. 1006/96 (2) nustatė galutinį 323 EUR už toną antidempingo muitą importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos (toliau – KLR) kilmės aktyvintųjų anglių milteliams.

(2)

Pasibaigus priemonių galiojimo termino peržiūrai pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį, Taryba Reglamentu (EB) Nr. 1011/2002 (3) pratęsė galutinio antidempingo muitą taikymą importuojamiems KLR kilmės aktyvintųjų anglių milteliams (toliau – pirmosios priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimas).

1.2.   Prašymas atlikti peržiūrą (Dabartinis tyrimas)

(3)

Paskelbus pranešimą apie artėjančią priemonių galiojimo termino pabaigą (4), 2007 m. kovo 12 d. Komisija gavo prašymą atlikti peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį.

(4)

Europos chemijos pramonės taryba (CEFIC) (toliau – skundo pateikėjas) dviejų gamintojų, kurie pagamina didžiąją dalį (šiuo atveju daugiau nei 50 %) visos Bendrijos aktyvintųjų anglių miltelių produkcijos, vardu pateikė prašymą. Prašymas buvo grindžiamas tuo, kad, pasibaigus priemonių galiojimo terminui, atsirastų dempingo tęsimosi arba pasikartojimo tikimybė ir būtų padaryta žala Bendrijos pramonei.

(5)

Pasikonsultavusi su Patariamuoju komitetu ir nusprendusi, kad yra pakankamai įrodymų priemonių galiojimo termino peržiūrai inicijuoti, Komisija inicijavo šią peržiūrą 2007 m. birželio 13 d. paskelbdama pranešimą Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje (toliau – pranešimas apie inicijavimą) (5).

1.3.   Su tyrimu susijusios šalys

(6)

Komisija apie priemonių galiojimo termino peržiūros inicijavimą oficialiai informavo eksportuotojus ir (arba) gamintojus, eksportuojančios šalies atstovus, importuotojus, tiekėjus, gamintojus, naudotojus Bendrijoje ir skundo pateikėją. Suinteresuotosioms šalims buvo suteikta galimybė raštu pareikšti savo nuomonę ir prašyti jas išklausyti per pranešime apie inicijavimą nustatytą laikotarpį. Visos suinteresuotosios šalys, pateikusios prašymą išklausyti ir jame nurodžiusios svarbias priežastis, dėl kurių reikėtų jas išklausyti, buvo išklausytos.

a)   KLR eksportuotojų ir (arba) gamintojų atranka

(7)

Atsižvelgiant į akivaizdžiai didelį KLR eksportuotojų ir (arba) gamintojų skaičių (prašyme atlikti peržiūrą išvardyti 132 eksportuotojai ir (arba) gamintojai) nuspręsta, kad būtų tikslinga nagrinėti, ar atliekant priemonių galiojimo termino peržiūrą reikėtų taikyti atranką remiantis pagrindinio reglamento 17 straipsniu. Kad Komisija galėtų nuspręsti, ar atranka būtina (o jei būtina, kad galėtų atrinkti bendroves) pagal pagrindinio reglamento 17 straipsnio 2 dalį eksportuotojų ir (arba) gamintojų prašyta per 15 dienų nuo galiojimo termino peržiūros inicijavimo pranešti apie save ir Komisijai pateikti pranešime apie inicijavimą prašomą informaciją. Tačiau nė vienas eksportuotojas ir (arba) gamintojas neatsiuntė atsakymų į atrankos klausimus ar kaip nors kitaip nepranešė apie save atsakydamas į pranešimą apie inicijavimą, ir todėl eksportuotojų ir (arba) gamintojų atrankos klausimas atkrito.

b)   Bendrijos importuotojų atranka

(8)

Atsižvelgiant į akivaizdžiai didelį importuotojų skaičių Bendrijoje (prašyme atlikti peržiūrą išvardyti 33 importuotojai), nuspręsta, kad būtų tikslinga nagrinėti, ar atliekant priemonių galiojimo termino peržiūrą reikėtų taikyti atranką remiantis pagrindinio reglamento 17 straipsniu. Kad Komisija galėtų nuspręsti, ar atranka būtina (o jei būtina, kad galėtų atrinkti bendroves), pagal pagrindinio reglamento 17 straipsnio 2 dalį importuotojų Bendrijoje prašyta per 15 dienų nuo galiojimo termino peržiūros inicijavimo pranešti apie save ir Komisijai pateikti pranešime apie inicijavimą prašomą informaciją.

(9)

Tačiau, kadangi tik trys iš 33 importuotojų, į kuriuos buvo kreiptasi, atsiuntė atsakymus į atrankos klausimus ir sutiko bendradarbiauti, buvo nuspręsta, kad atrankos taikymas nėra pagrįstas.

1.4.   Klausimynai ir tikrinimas

(10)

Klausimynai buvo nusiųsti eksportuojančios šalies atstovams ir visiems žinomiems importuotojams, tiekėjams, gamintojams, naudotojams Bendrijoje ir gamintojams panašioje šalyje – Jungtinėse Amerikos Valstijose (toliau – JAV) (žr. 22–24 konstatuojamąsias dalis).

(11)

Užpildytus klausimyno atsakymus pateikė trys žaliavų Bendrijos pramonei tiekėjai, trys naudotojai, du Bendrijos gamintojai, kurie remia prašymą atlikti peržiūrą, dar vienas peržiūrai prieštaraujantis gamintojas bei vienas panašios šalies gamintojas. Nė vienas KLR eksportuojantis gamintojas nebendradarbiavo.

(12)

Komisija gavo ir patikrino visą informaciją, kuri, jos nuomone, buvo reikalinga atliekant tyrimą, ir surengė tikrinamuosius vizitus šių bendrovių patalpose:

a)

Bendrijos gamintojai

Norit B.V., Amersfortas, Nyderlandai, ir Glazgas, Jungtinė Karalystė

CECA S.A., Paryžius ir Bordo, Prancūzija

b)

Kitas gamintojas

Chemviron Carbon S.A., Feluy, Belgija

c)

Bendrijos tiekėjai

Klasmann & Deilmann GmbH, Gėstė, Žemutinė Saksonija, Vokietija

Rheinbraun Brennstoff GmbH, Kelnas, Vokietija

WTL International Ltd., Maklsfildas, Češyras, Jungtinė Karalystė

d)

Panašios šalies gamintojas

Norit Americas Inc., Maršalas, Teksasas, JAV

1.5.   Peržiūros tiriamasis laikotarpis

(13)

Dempingo tęsimosi arba pasikartojimo tikimybės ir žalos tyrimas apėmė laikotarpį nuo 2006 m. balandžio 1 d. iki 2007 m. kovo 31 d. (toliau – peržiūros tiriamasis laikotarpis arba PTL).

(14)

Atliekant žalos tęsimosi arba pasikartojimo tikimybei įvertinti svarbių tendencijų tyrimą, buvo nagrinėjamas laikotarpis nuo 2003 m. sausio 1 d. iki PTL pabaigos (toliau – nagrinėjamasis laikotarpis).

2.   NAGRINĖJAMASIS PRODUKTAS IR PANAŠUS PRODUKTAS

(15)

Nagrinėjamasis produktas yra toks pat, kaip ir pirminiame tyrime ir vėlesnėje priemonių galiojimo termino peržiūroje, t. y. aktyvintųjų anglių milteliai (toliau – AAM), kurių KN kodas šiuo metu yra ex 3802 10 00. AAM yra mikroakytoji anglis, gaminama iš įvairių žaliavų, pavyzdžiui, akmens anglies, lignito, durpių, medienos, alyvų kauliukų ar kokoso riešutų kevalų, ir aktyvinama garu ar cheminiais procesais. AAM yra labai smulkūs milteliai. Aktyvintosios anglys taip pat parduodamos granulėmis (toliau – granuliuotos aktyvintosios anglys arba GAA), kurioms galiojančios priemonės netaikomos ir kurios nepriklauso šios peržiūros aprėpčiai.

(16)

Kaip nustatyta ankstesnėje galiojimo termino peržiūroje, AAM yra tokie milteliai, kurių ne mažiau kaip 90 % masės (% m/m) sudaro dalelės, kurių skersmuo mažesnis nei 0,5 mm.

(17)

Pagrindinės AAM taikymo sritys: vandens valymas (geriamojo vandens ir nuotekų), dujų ir oro valymas, tirpiklių regeneravimas, cukraus, augalinio aliejaus ir augalinių riebalų dekoloracija, įvairių chemijos (t. y. organinių rūgščių) ar farmacijos (t. y. skrandžio ir žarnyno kapsulių) arba maisto (t. y. alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų) pramonės produktų deodoravimas ir valymas.

(18)

Šis tyrimas parodė, kad AAM, gaminami ir parduodami Bendrijos gamintojų, importuotieji iš KLR ir joje gaminami bei parduodami, gaminami ir parduodami panašioje šalyje (JAV) pasižymi tomis pačiomis pagrindinėmis fizinėmis ir techninėmis savybėmis ir visais požiūriais yra vienodi. Dėl to jie laikomi panašiais produktais pagal pagrindinio reglamento 1 straipsnio 4 dalį.

3.   DEMPINGO TĘSIMOSI IR (ARBA) PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

3.1.   Pirminės pastabos

(19)

Pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalį priemonių galiojimo termino pabaigos peržiūros tikslas yra nustatyti, ar pasibaigus priemonių galiojimo terminui atsiras dempingo tęsimosi ar pasikartojimo tikimybė.

(20)

Pradžioje tirti per PTL į Bendriją eksportuoti kiekiai. Reikėtų pabrėžti, kad, kadangi šio tyrimo metu nebendradarbiavo nė vienas Kinijos eksportuojantis gamintojas ir nė vienas importuotojas Bendrijoje, eksporto duomenys buvo nustatyti pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį, t. y. remiantis turima informacija. Šiuo atžvilgiu primenama, kad nė vienas Kinijos eksportuojantis gamintojas ar Bendrijos importuotojas nebendradarbiavo ir pirmosios priemonių galiojimo termino peržiūros metu. Tačiau nuo pat galutinių antidempingo muitų nustatymo 1996 m. yra žinomi Eurostato pateikti AAM importo statistiniai duomenys. Šiuos statistinius duomenis patvirtino rinkos tyrimų informacija, kurią pateikė Bendrijos gamintojai. Remiantis tuo ir nesant jokios kitos patikimesnės informacijos, naudoti šie statistiniai duomenys. Pagal šiuos duomenis per PTL iš KLR į Bendriją buvo importuotos 529 tonos AAM. Šis kiekis yra mažas, palyginti su kiekiu, kuris importuotas į Bendriją prieš priemonių nustatymą, tačiau jis vis tiek sudarė daugiau nei 1 % Bendrijoje per PTL suvartotų AAM. Vis dėlto, buvo apskaičiuotas preliminarus dempingas.

3.2.   Dempingo tęsimosi tikimybė

(21)

Atsižvelgiant į dempingo tęsimosi tikimybę, buvo ištirta, ar šiuo metu eksportas iš KLR vykdomas dempingo kainomis. Tai buvo atlikta remiantis prielaida, kad, jeigu dempingas vyksta šiuo metu, tai galėtų būti svarbus požymis, kad yra dempingo tikimybė ateityje, jeigu priemonės nustotų galioti.

a)   Panaši šalis

(22)

Kadangi KLR yra pereinamojo laikotarpio ekonomikos šalis, normalioji vertė nustatyta remiantis informacija, gauta atitinkamoje trečiojoje rinkos ekonomikos šalyje, pasirinktoje pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 7 dalį.

(23)

JAV buvo pasirinktos kaip tinkama panaši šalis ir per pirminį, ir per pirmąjį priemonių galiojimo peržiūros tyrimą. Kaip nurodyta pranešime apie inicijavimą, Komisija numatė, kad JAV bus naudojamos kaip atitinkama panaši šalis ir šio priemonių galiojimo termino peržiūros tyrimo metu. Šiuo atžvilgiu tyrimas atskleidė, kad JAV yra tinkamiausia panaši šalis dėl toliau išdėstytų priežasčių:

JAV yra viena iš daugiausiai AAM gaminančių šalių pasaulyje. Iš skaičių, kuriuos pateikė bendradarbiavęs JAV gamintojas ir Bendrijos gamintojai prašyme atlikti peržiūrą, matyti, kad ir JAV, ir Bendrijos gamybos apimtys yra panašios. Be to, kaip minėta 18 konstatuojamojoje dalyje, nustatyta, kad JAV gaminami ir parduodami AAM yra produktas, panašus į KLR gaminamus ir į Bendriją eksportuojamus AAM. Bendradarbiavusio JAV gamintojo vidaus prekybos apimtis (pagal parduotą kiekį) buvo tipiška, palyginti su AAM importu į Bendriją iš KLR. Galiausiai buvo nustatyta, kad konkurencija JAV yra labai didelė. Iš tikrųjų, be kelių JAV gamintojų tarpusavio konkurencijos, papildomą konkurenciją taip pat sukelia importuojami AAM (daugiausia iš KLR, Šri Lankos ir Filipinų), kuriuos per PTL buvo galima importuoti neribotais kiekiais ar be importo muitų. Be to, didžiausias JAV AAM gamintojas norėjo bendradarbiauti.

(24)

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, ir, kadangi iš suinteresuotųjų šalių nebuvo gauta jokių pastabų dėl panašios šalies pasirinkimo, JAV galiausiai buvo pasirinktos tinkamiausia panašia šalimi.

b)   Normalioji vertė

(25)

Pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 1 dalį buvo nagrinėjama, ar tipiška prekyba AAM JAV vidaus rinkoje, atsižvelgiant į už AAM prašomą kainą, vyko įprastinėmis sąlygomis. Atsižvelgiant į tai, buvo tirta, ar prekyba buvo pelninga. Tuo tikslu buvo palygintos visos kiekvienos rūšies prekių gamybos sąnaudos per PTL ir vidutinė kiekvienos rūšies prekių kaina pardavimo sandoriuose, sudarytuose per tą patį laikotarpį. Nustatyta, kad dauguma pardavimų buvo pelningi. Tyrimas taip pat parodė, kad visa produkcija buvo parduodama nepriklausomiems pirkėjams. Todėl, remiantis pagrindinio reglamento 2 straipsnio 1 dalimi, nustatant normaliąją vertę buvo naudojamos nepriklausomų pirkėjų už AAM JAV vidaus rinkoje mokamos ar mokėtinos kainos įprastinėmis prekybos sąlygomis.

c)   Eksporto kaina

(26)

Kaip minėta, nė vienas Kinijos eksportuojantis gamintojas ir nė vienas AAM importuotojas Bendrijoje nebendradarbiavo šios priemonių galiojimo termino peržiūros metu. Todėl eksporto kaina nustatyta remiantis turimais faktais pagal pagrindinio reglamento 18 straipsnį. Kaip jau minėta 20 konstatuojamojoje dalyje ir nesant jokios kitos patikimesnės informacijos, tai buvo atlikta pasirėmus vidutine kaina iš Eurostato (TARIC) importo statistikos duomenų per PTL.

d)   Palyginimas

(27)

Siekiant užtikrinti teisingą normaliosios vertės ir eksporto kainos palyginimą, atsižvelgta į veiksnių, kurie pagal pagrindinio reglamento 2 straipsnio 10 dalį turi įtakos kainoms ir kainų palyginamumui, skirtumus. Atsižvelgiant į tai, atlikti gabenimo, draudimo ir vidaus transporto sąnaudų skirtumo koregavimai. Negavus jokios Kinijos eksportuojančių gamintojų informacijos, eksporto kainos pakoreguotos remiantis turimais faktais, šiuo atveju – informacija, pateikta prašyme atlikti peržiūrą.

e)   Dempingo skirtumas

(28)

Visų rūšių produkto normaliosios vertės svertinio vidurkio ir eksporto kainos svertinio vidurkio palyginimas parodė, kad per PTL AAM į Bendriją vis dar buvo eksportuojami dempingo kaina esant ženkliam dempingo skirtumui. Dempingo skirtumas buvo lygus sumai, kuria normalioji vertė viršijo į Bendriją eksportuojamų prekių kainas. Dempingo skirtumo svertinis vidurkis buvo didesnis nei 20 %. Nors dėl to, kad Kinijos eksportuojantieji gamintojai nebendradarbiavo, šis dempingo skirtumas daugiausia turėjo būti pagrįstas turimais faktais, tai vis dėlto parodo, kaip vyksta Kinijos eksportas šiuo metu. Akivaizdu, kad jeigu Kinijos eksportuojantys gamintojai būtų bendradarbiavę, būtų galima paskaičiuoti tiksliau.

3.3.   Eksporto į Bendriją plėtra, jeigu priemonės nustotų galioti

(29)

Taip pat buvo nagrinėjama, kaip toliau vyktų AAM eksportas iš KLR į Bendriją, jeigu priemonės nustotų galioti. Tuo tikslu buvo ištirta, kokie yra rezerviniai gamybos pajėgumai KLR, koks yra KLR eksporto mastas ir vidaus rinka, taip pat kokia yra Kinijos kainų politika eksportuojant į kitas trečiąsias šalis. Nebendradarbiaujant eksportuojantiems gamintojams, buvo naudojama Bendrijos pramonės pateikta rinkos tyrimų informacija.

f)   Gamybos pajėgumai, Kinijos vidaus rinka ir eksporto mastas

(30)

Iš Komisijos turimos informacijos matyti, kad KLR, kurioje yra apie 300 gamintojų, yra didžiausia aktyvintųjų anglių (granulėmis ir milteliais) gamintoja ir eksportuotoja pasaulyje. Remiantis skaičiavimais, Kinijos gamybos pajėgumai per PTL buvo apie 190 000 tonų, iš kurių apie 70 000 tonų buvo parduodama vidaus rinkoje ir apie 60 000 – eksportuojama. Taigi rezerviniai pajėgumai sudarė 60 000 tonų. Pabrėžiama, kad šie rezerviniai pajėgumai viršija kiekį, kurį Bendrija sunaudojo per PTL.

(31)

Pagrindinės Kinijoje pagamintų AAM eksporto rinkos – Pietryčių Azija, Japonija, Korėjos Respublika, JAV ir Europa. Tačiau, remiantis Bendrijos pramonės pateiktais įrodymais, papildomo AAM importo poreikis trečiosiose šalyse būtų minimalus, taigi ir galimybės sunaudoti daugiau Kinijos eksportuojamo produkto yra iš esmės nereikšmingos. Be to, reikėtų pabrėžti, kad kai kuriose galimose Azijos regiono eksporto rinkose, pavyzdžiui, Indijoje ir Indonezijoje, AAM taikomi dideli muitų tarifai.

(32)

Remiantis turimais duomenimis manoma, kad metinis AAM vidaus vartojimo, gamybos ir gamybos pajėgumų augimas KLR bus apie 5 %. Atsižvelgiant į tai, kad 2007 m. balandžio mėn. (t. y. po nagrinėjamojo laikotarpio) JAV nustatė antidempingo priemones, taikomas garu aktyvintiems AAM, eksportas gali net mažėti. Todėl aišku, kad rezerviniai pajėgumai nemažės, bet iš viso tikėtina, kad ateityje netgi didės.

(33)

Be to, remiantis Komisijos turima informacija, Kinijos aktyvintųjų anglių pramonė šiuo metu patiria finansinių problemų, ypač dėl to, kad mažas pajėgumų išnaudojimas lemia sąnaudų didėjimą. Tai irgi didina spaudimą eksportuoti dempingo kainomis, kad būtų didesnio masto ekonomija.

(34)

Šiomis aplinkybėmis, jeigu priemonės būtų panaikintos ir Bendrija taptų patrauklia eksporto rinka, labai tikėtina, kad Kinijos gamintojai panaudotų daugiau pajėgumų, kad eksportuotų didelius kiekius ir taip sumažintų sąnaudas bei pagerintų savo finansinę padėtį.

g)   Kainų politika trečiųjų šalių rinkose

(35)

Išanalizavus Kinijos eksporto į tokias trečiąsias šalis kaip JAV kainas, paaiškėjo, kad AAM buvo taip pat eksportuojami labai žemomis kainomis, netgi labai sumažinus dempingo kainas (dempingo skirtumas buvo didesnis nei nustatytas šios priemonių galiojimo termino peržiūros metu, žr. 28 konstatuojamąją dalį). Akivaizdu, kad vykdydama šio produkto dempingą Kinija turi ilgalaikės praktikos.

(36)

Vadinasi, jeigu būtų panaikintas antidempingo muitas, labai tikėtina, kad į Bendrijos rinką patektų dideli kiekiai Kinijoje pagamintų pigių AAM dempingo kaina. Atsižvelgiant į tai, reikėtų pabrėžti, kad 1996 m. nustačius antidempingo priemones, iš Kinijos į Bendrijos rinką buvo importuojama, nors ir nedideliais kiekiais, ir tai padės padidinti importą, jeigu priemonių galiojimas pasibaigtų.

3.4.   Išvada dėl dempingo tęsimosi tikimybės

(37)

Per PTL KLR pagamintų importuojamų AAM kiekis viršijo de minimis dydį ir buvo importuojama dempingo kainomis. Nustatyta, kad dempingas tęsėsi ir kad yra didelė tikimybė, jog jis tęstųsi ir toliau, jeigu priemonių galiojimo terminas pasibaigtų. Be to, šiuo atveju tikėtina, kad Kinijoje pagamintų AAM eksportas į Bendriją labai išaugs (ir vėl bus mažiausiai tokio lygio, kaip pirminio tyrimo metu), nes KLR yra daug rezervinių gamybos pajėgumų. Iš viso tikėtina, kad šie papildomi kiekiai bus importuojami ženkliai sumažintomis dempingo kainomis.

4.   BENDRIJOS PRAMONĖS APIBRĖŽTIS

(38)

Tyrimas parodė, kad šiuo metu AAM gamina nedidelis Bendrijos gamintojų skaičius. Du gamintojai skundo pateikėjai ir kiti du per tyrimą nebendradarbiavę gamintojai gamina tradiciniu būdu, sumaišydami reikiamas žaliavas, kad aktyvinimo procesų metu būtų pagaminti AAM.

(39)

Taip pat nustatyta, kad kai kurie kiti Bendrijos gamintojai AAM gamina susmulkindami iš KLR importuotas GAA. Remiantis Bendrijos pramonės atstovų pateiktais duomenimis, apie 10 000 tonų iš visų iš KLR importuotų GAA Bendrijoje yra susmulkinamos į AAM. Iš tikrųjų, vienas su Komisija per tyrimą bendradarbiavęs gamintojas AAM gamino šiuo būdu. Tačiau, kaip ir pirmosios peržiūros tyrimo metu, šie kiekiai neįtraukti skaičiuojant visą Bendrijos produkciją ir suvartojimą Bendrijoje.

(40)

Abu Bendrijos gamintojai, kurių vardu buvo pateiktas prašymas atlikti peržiūrą, bendradarbiavo atliekant tyrimą. Jie pagamina apie 80 % visos Bendrijos AAM produkcijos, todėl šios įmonės yra „Bendrijos pramonė“, kaip apibrėžta pagrindinio reglamento 4 straipsnio 1 dalyje ir 5 straipsnio 4 dalyje.

(41)

Kadangi Bendrijos pramonę sudaro du Bendrijos gamintojai, siekiant išsaugoti neskelbtinų duomenų konfidencialumą, Bendrijos pramonės duomenys, kur tinkama, turėjo būti indeksuoti.

5.   BENDRIJOS RINKOS PADĖTIS

5.1.   Suvartojimas Bendrijos rinkoje

(42)

Suvartojimas Bendrijoje (ES – 27) nustatytas remiantis:

Dviejų bendradarbiaujančių Bendrijos gamintojų pardavimo kiekiais Bendrijos rinkoje

Nebendradarbiaujančių Bendrijos gamintojų AAM pardavimo kiekiais (kaip apskaičiuota skundo pateikėjo)

Importo statistika pagal Eurostato duomenis.

(43)

Kaip minėta 39 konstatuojamojoje dalyje, tam tikri AAM kiekiai gaminami smulkinant iš KLR importuojamas GAA ir tie kiekiai neįtraukti skaičiuojant suvartojimą Bendrijoje.

(44)

Remiantis tuo, kas išdėstyta, AAM suvartojimas Bendrijoje nagrinėjamuoju laikotarpiu išaugo 7 %. Po 10 % augimo 2003 m. ir 2005 m. suvartojimas truputį mažėjo 2006 m.; po to per PTL suvartojimas buvo stabilus.

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Suvartojimas (tonomis)

38 163

39 499

41 983

40 697

40 783

Indeksas (2003 = 100)

100

104

110

107

107

5.2.   Dabartinis importas iš KLR

a)   Kiekis ir rinkos dalis

(45)

Remiantis Eurostato informacija, iš KLR importuojamų AAM kiekių ir rinkos dalies pokyčiai pateikti lentelėje toliau. Importo mastas iš KLR nagrinėjamuoju laikotarpiu išaugo 55 %, tačiau jų užimama rinkos dalis išliko žemiau 2 %.

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Importo mastas (tonomis)

341

662

600

515

529

Indeksas (2003 = 100)

100

194

176

151

155

Rinkos dalis

0,9 %

1,7 %

1,4 %

1,3 %

1,3 %

b)   Importo kainų politika

(46)

Vidutinės KLR kilmės importuojamų AAM kainos, nustatytos pagal Eurostato duomenis ir pridėjus išlaidas po importo, muitus ir antidempingo muitus, nagrinėjamuoju laikotarpiu pasižymėjo palyginti kukliu 8 % augimu, kaip parodyta lentelėje toliau.

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Kaina (EUR už toną)

1 169

1 104

1 187

1 217

1 267

Indeksas (2003 = 100)

100

94

102

104

108

(47)

Nesant išsamių KLR eksportuojančių gamintojų pardavimo kainų duomenų, Komisija turėjo lyginti pakoreguotas iš Eurostato gautas importo kainas ir visos Bendrijos pramonės vidutines pardavimo kainas (gamintojų kainas), t. y. neatsižvelgiant į įvairias AAM rūšis. Šis palyginimas parodė, kad Kinijos eksporto kainos per PTL buvo 25–30 % žemesnės nei tuo pačiu metu Bendrijos gamintojų taikytos kainos.

5.3.   Importas iš kitų trečiųjų šalių

(48)

Nagrinėjamuoju laikotarpiu AAM importas iš trečiųjų šalių, išskyrus Kiniją, ženkliai padidėjo nuo maždaug 7 300 tonų 2003 m. iki 10 000 tonų per PTL, o rinkos dalys atitinkamai buvo apie 19 % ir 25 %. Daugiausia eksportavo Malaizija, Indonezija, Filipinai ir JAV.

(49)

Nors importas iš JAV sumažėjo perpus, importas iš Malaizijos, Indonezijos ir Filipinų per PTL išaugo nuo 2 800 2003 m. iki 6 200 tonų ir kartu sudarė 15 % Bendrijos rinkos dalies per PTL. Tyrimas atskleidė, kad tam tikrą iš šių trijų šalių importuotos produkcijos dalį sudaro iš kokoso riešutų kevalų pagaminti AAM, kurių Bendrijos gamintojai patys negali gaminti todėl, kad neturi minėtos žaliavos. Taigi, dalies šio importo priežastis buvo pati Bendrijos pramonė, siekdama papildyti AAM pasiūlą vartotojams Bendrijoje.

(50)

Kalbant apie kainas, vidutinės importo iš Malaizijos, Indonezijos ir Filipinų kainos buvo žemesnės nei Bendrijos pramonės kainos. Importo kainos iš Malaizijos ir Indonezijos buvo to paties lygio kaip ir importuojamų Kinijos kilmės AAM kainos, o importo iš Filipinų kainos nagrinėjamuoju laikotarpiu smarkiai augo (37 %) ir buvo 20 % didesnės nei importo kainos iš KLR per PTL.

(51)

Nustatyta, kad importo iš JAV kainos buvo daug didesnės nei Bendrijos pramonės. Didžiąją šio importo dalį sudaro specialiosios AAM rūšys, už kurias mokamos didelės kainos Bendrijos rinkoje.

(52)

Apibendrinant reikia pasakyti, kad tyrimas parodė, jog kai kurie iš trečiųjų šalių importuojami AAM papildo Bendrijos pramonės produkciją. Kitas importas buvo vykdomas daug didesnėmis kainomis, nei vidutinės Bendrijos pramonės taikomos kainos. Būta ir kito importo, kuris vykdytas palyginti mažomis kainomis, kurios gali turėti tam tikro poveikio Bendrijos rinkai. Tačiau, remiantis nagrinėjamuoju laikotarpiu stebėtomis tendencijomis, neatrodo, kad tai galėtų toliau plėtotis.

5.4.   Bendrijos pramonės ekonominė padėtis

a)   Gamyba, veikiantys gamybos pajėgumai ir pajėgumų išnaudojimo koeficientas

(53)

Galimybė gaminti AAM gali priklausyti nuo silpniau aktyvintų (trumpiau kaitintų krosnyje) ir stipriau aktyvintų (ilgiau kaitintų krosnyje) junginių mišinio. Taigi, toliau lentelėje pateikti pajėgumai nustatyti remiantis šiuo metu gaminamų stipriau ir silpniau aktyvintų AAM mišiniu.

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Gamyba (tonomis)

100

105

95

100

100

Veikiantys gamybos pajėgumai (tonomis)

100

90

85

86

86

Pajėgumų išnaudojimo koeficientas

100

118

112

118

116

(54)

Bendrijos pramonės gamybos lygis nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo stabilus, bet būta tam tikrų svyravimų 2004 m. ir 2005 m.

(55)

Nuo 2003 m. iki 2005 m. mažėjo veikiančių gamybos pajėgumų. Šis mažėjimas susijęs su 2003 m. vienos valstybės narės, kurioje įsikūrusi Bendrijos pramonės įmonė, vietos valdžios institucijų priimtais aplinkos apsaugos teisės aktais. Taigi dėl šių aplinkos apsaugos reikalavimų susijęs Bendrijos gamintojas turėjo sustabdyti vieną iš aktyvinimo gamyklų.

(56)

Tiesioginis padarinys – dėl sumažėjusių gamybos pajėgumų atitinkamai išaugo jų išnaudojimo koeficientas.

b)   Pardavimo kiekiai, Bendrijos suvartojimo rinkos dalis, vidutinės pardavimo kainos ir augimas

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Pardavimo kiekiai

100

96

94

96

96

Rinkos dalis

100

93

87

91

91

Vidutinė pardavimo kaina

100

99

98

99

99

Augimas

100

96

92

95

96

(57)

Pardavimo kiekiai per PTL buvo 4 % mažesni, palyginti su nagrinėjamojo laikotarpio pradžios kiekiais. Kadangi suvartojimas Bendrijoje nagrinėjamuoju laikotarpiu išaugo 7 % (žr. 44 konstatuojamąją dalį), Bendrijos pramonės rinkos dalis nagrinėjamuoju laikotarpiu sumažėjo 9 %. Nepaisant šio rinkos dalies mažėjimo, Bendrijos rinkos dalis nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo didesnė kaip 50 %.

(58)

Vidutinės Bendrijos pramonės pardavimo kainos Bendrijos rinkoje nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo palyginti stabilios. Dėl stabilių pardavimo kainų ir esant mažesniems pardavimo kiekiams, nagrinėjamuoju laikotarpiu augimas sumažėjo 4 %, ir dėl to pardavimo kiekiai sumažėjo tokiu pačiu procentinių punktų skaičiumi.

c)   Atsargos

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Atsargos

100

138

115

97

85

(59)

Kadangi 2004 m. buvo sustabdyta viena iš gamybos linijų (žr. 55 konstatuojamąją dalį), ir siekdama patenkinti pirkėjų poreikius, Bendrijos pramonė turėjo laikinai padidinti savo atsargas. Tačiau vėlesniais metais atsargos vėl pasiekė pradinį lygį, kuris sudaro apie 10–20 % gamybos apimties.

d)   Pelningumas, investicijų grąža ir grynųjų pinigų srautai

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Pardavimo Bendrijoje pelningumas

100

383

337

200

226

Investicijų grąža

100

1 051

692

215

348

Grynųjų pinigų srautai (% viso pardavimo Bendrijoje)

100

143

119

100

128

(60)

Šių trijų rodiklių raida nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo panaši (nors ir skirtingo lygio), konkrečiai – 2003 m. ir 2004 m. rodikliai labai augo, o paskui iki PTL pabaigos laipsniškai mažėjo.

(61)

Pelningumo, investicijų grąžos ir grynųjų pinigų srautų pokyčius 2003–2004 m. reikėtų vertinti atsižvelgiant į tai, kad 2003 m. Bendrijos pramonės finansiniai rodikliai buvo ypač prasti – pardavimų pelningumas buvo tik šiek tiek aukštesnis už rentabilumo lygį. 2003 m. Bendrijos pramonės rodikliai buvo prasti todėl, kad tais metais sunkumų patyrė vienas Bendrijos gamintojas.

(62)

2005–2006 m. pelnas mažėjo iš dalies todėl, kad Bendrijos pramonė patyrė išlaidų, susijusių su tam tikrų aplinkos apsaugos reikalavimų tenkinimu (žr. 55 konstatuojamąją dalį).

(63)

Kitas bendradarbiaujantis AAM gamintojas, kuris importuotas GAA smulkina į AAM (žr. 39 konstatuojamąją dalį), teigė, kad Bendrijos pramonė dėl 2003–2006 m. augusio AAM pelno lygio, kaip nurodyta skunde, GAA pardavimui galėjo teikti kryžmines subsidijas. Kitaip tariant, jis teigė, kad, kadangi AAM buvo apsaugoti, Bendrijos pramonė AAM galėjo pardavinėti didesnėmis kainomis ir todėl, kaip teigiama, nustatyti mažesnes GAA pardavimo kainas. Dėl to ši suinteresuotoji šalis nesutiko su tolesniu priemonių taikymu.

(64)

Kalbant apie kryžminį subsidijavimą tarp Bendrijos pramonės gaminamų GAA ir AAM, reikia pabrėžti, kad iš dalies tai nepriklauso šios peržiūros aprėpčiai, kadangi GAA pardavimo pelningumas atliekant šį tyrimą nebuvo analizuotas. Kalbant apie pelno lygį, reikia pabrėžti, kad nors 2003–2004 m. Bendrijos pramonės pelningumas labai augo, po to 2006 m. ir per PTL – mažėjo. Kaip nurodyta 61 konstatuojamojoje dalyje, 2003–2004 m. didelį augimą reikėtų sieti su blogais Bendrijos pramonės finansiniais rodikliais 2003 m., o ne su gerais 2004 m. Dar daugiau, nagrinėjamuoju laikotarpiu Bendrijos pramonės pelningumas niekada neviršijo 5,5 % atsižvelgiant į jos AAM pardavimą Bendrijos rinkoje. Taigi, tariama galimybė, kad nagrinėjamuoju laikotarpiu padidėjęs pelningumas buvo tokio lygio, jog būtų leidęs Bendrijos pramonei subsidijuoti jos kitų produktų pardavimą, turi būti atmesta, nes AAM pardavimo pelningumas nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo per mažas, kad būtų galima pagrįsti bet kokius kaltinimus kryžminiu subsidijavimu.

e)   Darbuotojų skaičius, darbo užmokestis ir našumas

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Darbuotojų skaičius

100

97

88

90

90

Darbo užmokestis vienam darbuotojui

100

100

99

100

97

Našumas (t/darbuotojui)

100

108

108

111

111

(65)

Kaip nurodyta pirmiau esančioje lentelėje, Bendrijos pramonės darbuotojų skaičius nagrinėjamuoju laikotarpiu sumažėjo apie 10 %. Kadangi faktiškai pagamintos produkcijos kiekis nagrinėjamuoju laikotarpiu buvo stabilus (žr. 54 konstatuojamąją dalį), našumo augimas paaiškina šiuos abu dalykus.

(66)

Be to, nagrinėjamuoju laikotarpiu darbo užmokestis buvo palyginti stabilus.

f)   Investicijos

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Investicijos (EUR)

100

70

71

135

135

(67)

Pirmiau esanti lentelė rodo, kad 2006 m. ir per PTL Bendrijos pramonė skyrė dideles investicijas. Dėl 55 konstatuojamojoje dalyje nurodytų priežasčių, šios investicijos skirtos atsižvelgiant į aplinkos apsaugos reikalavimus.

g)   Pajėgumas padidinti kapitalą

(68)

Bendrijos pramonė nepranešė, kad nagrinėjamuoju laikotarpiu ji būtų patyrusi sunkumų didindama savo kapitalą.

h)   Dempingo dydis

(69)

Kaip minėta, turimi faktai rodo, kad dempingo skirtumą galima laikyti ženkliu.

i)   Atsigavimas po ankstesnio dempingo

(70)

Kaip jau padaryta išvada ankstesnės priemonių galiojimo termino peržiūros metu, dėl taikomų priemonių Bendrijos pramonė galėjo atsigauti po ankstesnio dempingo, tačiau jos situacija vis dar pažeidžiama.

5.5.   Bendrijos pramonės eksportas

 

2003 m.

2004 m.

2005 m.

2006 m.

PTL

Pardavimo kiekiai eksportui (tonomis)

100

108

114

122

121

Vidutinė pardavimo kaina (eksportui)

100

94

96

99

101

(71)

Pardavimo kiekiai eksportui augo nagrinėjamuoju laikotarpiu: nuo 2003 m. iki PTL pabaigos – apie 21 %.

(72)

Vidutinės pardavimo kainos, taikomos pardavimui eksportui, buvo stabilios, palyginti su pardavimo eksportui kainomis 2003 m. ir per PTL. Kadangi 2004 m. kainos šiek tiek krito, 2005 m. Bendrijos pramonė galėjo didinti kainas.

5.6.   Išvados dėl Bendrijos rinkos padėties

(73)

Nuo 2003 m. iki PTL pabaigos gerėjo šie Bendrijos pramonės rodikliai: pelningumas, investicijų grąža, grynųjų pinigų srautai bei pajėgumų išnaudojimas ir laikotarpio pabaigos atsargos. Vieneto pardavimo kainos ir gamybos lygis iš esmės buvo stabilūs. Be to, augo našumas ir Bendrijos pramonė buvo pajėgi investuoti, kad patenkintų tam tikrus aplinkos apsaugos reikalavimus.

(74)

Tačiau kiti rodikliai blogėjo: pardavimo kiekiai, rinkos dalis ir užimtumas. Dar daugiau, dėl minėtų aplinkos apsaugos reikalavimų mažėjo gamybos pajėgumų.

(75)

Apskritai nors situacija yra prieštaringa, teigiami pokyčiai, atrodo, viršija neigiamus pokyčius. Be to, palyginus minėtas tendencijas ir pirminio tyrimo metu nustatytas tendencijas, matyti, kad taikomos antidempingo priemonės turėjo teigiamo poveikio Bendrijos pramonės ekonominei padėčiai. Vis dėlto reikia pabrėžti, kad net teigiamus pokyčius žymintys rodikliai, pavyzdžiui, ypač pelningumo ir investicijų grąžos rodikliai, vis dar daug žemesni nei lygis, kurio būtų galima tikėtis, jei Bendrijos pramonė būtų visiškai atsigavusi nuo ankstesnio dempingo žalos.

(76)

Taigi daroma išvada, kad, nors Bendrijos pramonės ekonominė padėtis pagerėjo, palyginti su laikotarpiu prieš priemonių nustatymą, bet Bendrijos pramonė vis dar yra pažeidžiama.

6.   ŽALOS TĘSIMOSI ARBA PASIKARTOJIMO TIKIMYBĖ

(77)

Tyrimas atskleidė, kad KLR rezerviniai pajėgumai yra ženklūs ir viršija suvartojimą Bendrijoje per PTL. Be to, atsižvelgiant į tai, kad JAV nustatė antidempingo priemones importuojamiems KLR kilmės (aktyvintiems garu) AAM, neišvengiamai gresia, kad anksčiau į JAV eksportuoti prekių kiekiai būtų nukreipti į prekybą kitur, jeigu priemonės nustotų galioti. Ši grėsmė yra netgi didesnė, nes kainos, kuriomis AAM buvo importuojami į JAV, yra net mažesnės už tas kainas, kuriomis jie importuojami į Bendrijos rinką.

(78)

Be to, kainos, kuriomis AAM šiuo metu importuojami, pasirodė esančios dempingo kainos ir yra gerokai mažesnės už Bendrijos pramonės pardavimo kainas (ir sąnaudas).

(79)

Taigi visumos šių veiksnių poveikis:

ženklūs KLR esantys rezerviniai gamybos pajėgumai,

JAV nustačius priemones, neišvengiamas prekybos srautų nukreipimas kitur, ir

vyraujantis KLR kilmės AAM žemas kainų, kuriomis jie importuojami į Bendriją ir JAV, lygis

rodo, kad yra rimtos grėsmės žalai pasikartoti, jeigu priemonės nustotų galioti.

(80)

Kaip išdėstyta pirmiau, nors Bendrijos pramonės padėtis pagerėjo, palyginti su padėtimi prieš galiojančių antidempingo priemonių nustatymą, bet ji vis dar yra pažeidžiama. Tikėtina, kad jei Bendrijos pramonė nebus apsaugota nuo išaugusio importo iš KLR dempingo kainomis, jos finansinė padėtis blogės ir pasieks tokį lygį, kuris buvo nustatytas pirminio tyrimo metu. Tuo remiantis daroma išvada, kad, panaikinus priemones, žala Bendrijos pramonei greičiausiai pasikartotų.

7.   BENDRIJOS INTERESAI

7.1.   Pirminės pastabos

(81)

Pagal pagrindinio reglamento 21 straipsnį nagrinėta, ar toliau taikant galiojančias antidempingo priemones nebūtų pakenkta visos Bendrijos interesams. Nustatant Bendrijos interesus, buvo remiamasi įvairių susijusių interesų vertinimu. Atliekant šį tyrimą analizuota padėtis, kuri jau buvo nustačius antidempingo priemones, ir vertintas bet koks netinkamas neigiamas poveikis, kurį dabartinės antidempingo priemonės daro susijusioms šalims.

(82)

Atsižvelgiant į tai buvo tiriama, ar, nepaisant išvadų, susijusių su tikimybe, kad žalingas dempingas tęsis arba pasikartos, yra įtikinamų priežasčių, leidžiančių daryti išvadą, kad šiuo konkrečiu atveju toliau taikant priemones būtų prieštaraujama Bendrijos interesams.

(83)

Todėl klausimynai buvo nusiųsti, be trijų 11 konstatuojamojoje dalyje minėtų gamintojų, kitiems gamintojams (tarp jų ir tiems gamintojams, kurie smulkina importuotas GAA į AAM), keturiems Bendrijos tiekėjams, trims Bendrijos importuotojams, kurie sutiko bendradarbiauti (žr. 9 konstatuojamąją dalį) ir 37 naudotojams, kurie minėti skunde ir (arba) žinomi Komisijai.

7.2.   Bendrijos pramonės interesai

(84)

Todėl galima pagrįstai tikėtis, kad Bendrijos pramonei ir toliau bus naudingos šiuo metu galiojančios priemonės ir ji tęs savo atsigavimą, susigrąžindama rinkos dalį ir didindama pelningumą. Jei priemonės nebus toliau taikomos, Bendrijos pramonei greičiausiai vėl bus daroma žala dėl padidėjusio importo dempingo kaina iš nagrinėjamosios valstybės, o šiuo metu pažeidžiama pramonės finansinė padėtis blogės.

(85)

Atsižvelgiant į tai, kadangi Bendrijos pramonė atstovauja didesnę dalį produkcijos gaminantiems Bendrijos pramonės atstovams ir kad du Bendrijos gamintojai, vadinami „Bendrijos pramone“, kartu pareiškė, kad jie nori, jog priemonės toliau būtų taikomos, galima daryti išvadą, kad tolesnis priemonių taikymas atitiktų Bendrijos pramonės interesus.

7.3.   Bendrijos tiekėjų interesai

(86)

Komisijai klausimyno atsakymus atsiuntė trys Bendrijos tiekėjai (lignito, durpių ir pjuvenų), tiekiantys žaliavas Bendrijos pramonei. Visi trys pritarė, kad priemonės būtų toliau taikomos, ir pareiškė, kad didelei jų pardavimo daliai kiltų grėsmė, jeigu priemonės nustotų galioti, ir šitaip būtų sukeltas pavojus finansiniam stabilumui.

(87)

Todėl galima daryti išvadą, kad tolesnis priemonių taikymas būtų naudingas Bendrijos tiekėjams, tiekiantiems Bendrijos pramonei.

7.4.   Bendrijos importuotojų interesai

(88)

Kaip minėta 8 konstatuojamojoje dalyje, Komisija kreipėsi į 33 importuotojus, išvardytus prašyme atlikti peržiūrą. Tik trys importuotojai sutiko bendradarbiauti tyrimo metu. Tačiau nė vienas iš šių trijų importuotojų neatsiuntė Komisijos išsiųsto klausimyno atsakymų.

(89)

Taigi susidomėjimo stoką bendradarbiauti tyrimo metu galima laikyti požymiu, kad tolesnis priemonių taikymas neturės didelės įtakos AAM importuotojų importo veiklai.

7.5.   Bendrijos naudotojų interesai

(90)

Kaip minėta 83 konstatuojamojoje dalyje, buvo kreiptasi į 37 naudotojus, kurių dauguma yra Bendrijos pramonės pirkėjai. Galiausiai buvo gauti tik trys klausimyno atsakymai.

(91)

Nė vienas iš trijų naudotojų nesutiko, kad jų klausimyno atsakymai būtų patikrinti vietoje. Vis dėlto, ištyrus nepatikrintus duomenis nustatyta, kad AAM (svertiniu vidurkiu) sudaro labai mažą susijusių naudotojų einamųjų išlaidų dalį.

(92)

Todėl buvo padaryta išvada, kad tolesnis priemonių taikymas neturėtų didelio poveikio nė vieno AAM naudotojo veiklai.

7.6.   Išvada dėl Bendrijos interesų

(93)

Atsižvelgiant į visų suinteresuotųjų šalių, kurios pranešė apie save tyrimo metu, interesus, pasirodo, kad, remiantis Bendrijos interesu, nėra įtikinamų priežasčių netęsti antidempingo priemonių taikymo.

8.   BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

(94)

Visos šalys buvo informuotos apie pagrindinius faktus ir aplinkybes, kuriomis remiantis buvo ketinama rekomenduoti importuojamiems AAM toliau taikyti galiojančias priemones. Buvo nustatytas laikotarpis, per kurį, atskleidus faktus, šalys galėjo teikti pareiškimus.

(95)

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, reikėtų, kaip numatyta pagrindinio reglamento 11 straipsnio 2 dalyje, toliau taikyti antidempingo priemones, nustatytas importuojamiems KLR kilmės AAM.

9.   MUITAI

(96)

Atsižvelgiant į išvadas, padarytas dėl dempingo tęsimosi, galimo žalos kartojimosi ir Bendrijos interesų, importuojamiems KLR kilmės AAM reikėtų toliau taikyti antidempingo priemones, kad Bendrijos pramonei importo dempingo kaina daroma žala nesikartotų.

(97)

Šiuo metu nustatytas antidempingo muito dydis, pagrįstas 38,6 % žalos pašalinimo lygiu, yra 323 EUR už toną (nustatytas muitas).

(98)

Kalbant apie muito dydį, viena suinteresuotoji šalis teigė, kad, panaikinus PVM, kurį Kinijos eksportuotojai galėjo susigrąžinti, jeigu eksportuodavo iš šalyje įsigytų žaliavų pagamintas prekes, grąžinimą, dempingo skirtumai turi būti mažesni.

(99)

Tačiau, kadangi Kinijos eksportuojantieji gamintojai visiškai nebendradarbiavo ir kadangi nepateiktas prašymas atlikti tarpinę peržiūrą pagal pagrindinio reglamento 11 straipsnio 3 dalį, šis minėtas eksportuojamų prekių gamybos sąnaudų pasikeitimas negalėjo būti pagrįstas, ir todėl buvo atmestas,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

1.   Nustatomas galutinis antidempingo muitas importuojamiems Kinijos Liaudies Respublikos kilmės aktyvintųjų anglių milteliams, kurių KN kodas yra ex 3802 10 00, (TARIC kodas 3802100020).

2.   Galutinio antidempingo muito dydis yra 323 EUR už toną (grynojo svorio).

3.   Jeigu prekės buvo sugadintos prieš jas išleidžiant į laisvą apyvartą, ir todėl faktiškai sumokėta arba mokėtina kaina, siekiant nustatyti muitinę vertę, paskirstoma proporcingai pagal 1993 m. liepos 2 d. Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93, išdėstančio Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą, įgyvendinimo nuostatas (6), 145 straipsnį, antidempingo muito dydis, apskaičiuotas remiantis minėtais dydžiais, yra sumažinamas proporcingai paskirstytai faktiškai sumokėtai ar mokėtinai kainai.

2 straipsnis

Jeigu nenurodyta kitaip, taikomos galiojančios muitus reglamentuojančios nuostatos.

3 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja kitą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2008 m. liepos 8 d.

Tarybos vardu

Pirmininkė

C. LAGARDE


(1)  OL L 56, 1996 3 6, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 2117/2005 (OL L 340, 2005 12 23, p. 17).

(2)  OL L 134, 1996 6 5, p. 20.

(3)  OL L 155, 2002 6 14, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 931/2003 (OL L 133, 2003 5 29, p. 36).

(4)  OL C 228, 2006 9 22, p. 3.

(5)  OL C 131, 2007 6 13, p. 14.

(6)  OL L 253, 1993 10 11, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 214/2007 (OL L 62, 2007 3 1, p. 6).


Top