Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2020/362/04

    Kvietimas teikti paraiškas „Parama informavimo priemonėms, susijusioms su ES sanglaudos politika“ 2020/C 362/04

    PUB/2020/831

    OL C 362, 2020 10 28, p. 4–23 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    28.10.2020   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 362/4


    KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS

    „Parama informavimo priemonėms, susijusioms su ES sanglaudos politika“

    (2020/C 362/04)

    Turinys

    1.

    ĮŽANGA. Aplinkybės 6

    2.

    Tikslas (-ai), tema (-os), prioritetai 4

    3.

    Tvarkaraštis 8

    4.

    Skiriamas biudžetas 6

    5.

    Priimtinumo reikalavimai 6

    6.

    Tinkamumo kriterijai 6

    6.1.

    Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai 8

    6.2.

    Reikalavimus atitinkanti veikla 9

    6.3.

    Įgyvendinimo laikotarpis 9

    7.

    Atmetimo kriterijai 10

    7.1.

    Atmetimas 10

    7.2.

    Taisomieji veiksmai 11

    7.3.

    Pašalinimas iš kvietimo teikti paraiškas 11

    7.4.

    Patvirtinamieji dokumentai 11

    8.

    Atrankos kriterijai 12

    8.1.

    Finansiniai pajėgumai 12

    8.2.

    Veiklos pajėgumai 12

    9.

    Dotacijos skyrimo kriterijai 13

    10.

    Teisiniai įsipareigojimai 14

    11.

    Finansinės nuostatos 14

    11.1.

    Dotacijos skyrimo formos 14

    11.2.

    Tinkamos finansuoti išlaidos 14

    11.3.

    Netinkamos finansuoti išlaidos 16

    11.4.

    Biudžeto subalansavimas 17

    11.5.

    Galutinės dotacijos sumos apskaičiavimas 17

    11.6.

    Ataskaitų teikimo ir mokėjimo tvarka 18

    11.7.

    Kitos finansinės sąlygos 18

    12.

    Viešumas 19

    12.1.

    Dotacijų gavėjų teikiama informacija 19

    12.2.

    Komisijos užtikrinamas viešumas 20

    13.

    Asmens duomenų tvarkymas 20

    14.

    Paraiškų teikimo tvarka 21

    1.   ĮŽANGA. APLINKYBĖS

    Tai kvietimas teikti informavimo priemonių, kaip apibrėžta Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 58 straipsnio f punkte, finansavimo iš 2020 m. biudžeto paraiškas, kaip paskelbta 2020 m. sausio 27 d. Komisijos sprendimu C(2020) 305 (1).

    Į ateinančių metų Europos Sąjungos politinę darbotvarkę įtraukti ES ateičiai itin svarbūs sprendimai: vyksta plataus masto diskusijos dėl prioritetų, kuriems ES turėtų skirti daugiausia dėmesio. Be to, netrukus bus priimta nauja daugiametė finansinė programa, apimanti laikotarpį po 2020 m., ir bus sukurtos naujos programos ir finansavimo mechanizmai joms įgyvendinti.

    Atsižvelgiant į tai, svarbu, kad būsimais sprendimais dėl ES prioritetų būtų tinkamai atsižvelgiama į sanglaudos politikos indėlį (2) įgyvendinant ES prioritetus ir jos potencialą padėti iš naujo suartinti ES ir jos piliečius.

    Pagal sanglaudos politiką investuojama visuose 276-iuose ES regionuose, siekiant juose remti darbo vietų kūrimą, verslo konkurencingumą, ekonomikos augimą bei tvarų vystymąsi ir gerinti piliečių gyvenimo kokybę. Šios investicijos, sudarančios trečdalį viso ES biudžeto, padeda įgyvendinti ES politinius prioritetus. Jos yra apčiuopiamiausias ir konkrečiausias ES poveikio milijonų piliečių kasdieniam gyvenimui įrodymas.

    Tačiau piliečiai apie sanglaudos politikos rezultatus ir jų poveikį jų gyvenimui žino vis dar nepakankamai. Siekiant sudaryti sąlygas informacija pagrįstoms diskusijoms apie būsimus ES prioritetus ir užtikrinti didesnį skaidrumą ES lėšų naudojimo ir atitinkamų rezultatų srityje, piliečiai turėtų turėti daugiau žinių apie investicijas savo šalyse, regionuose ir miestuose ir būti geriau apie jas informuoti.

    Europos Komisija, Europos Parlamentas ir ES Taryba ne kartą pabrėžė, kad reikia didinti ES sanglaudos politikos matomumą, kaip matyti iš Bendrųjų reikalų tarybos išvadų „Sanglaudos politikos priartinimas prie piliečių“ (3), Europos Parlamento rezoliucijos dėl didesnio partnerių dalyvavimo ir matomumo užtikrinant Europos struktūrinių ir investicijų fondų veiksmingumą (4) ir Europos Komisijos pateiktų paraiškų dėl bendrų komunikacijos veiksmų sanglaudos politikos srityje (5).

    Pagal dabartinę teisinę sistemą, kuria reglamentuojamas ES investicijų ir struktūrinių fondų įgyvendinimas (6), šiuo kvietimu teikti paraiškas siekiama teikti paramą informacijos ir turinio, susijusių su ES sanglaudos politika, rengimui ir sklaidai, kartu gerbiant visišką susijusių subjektų redakcinę nepriklausomybę.

    2.   TIKSLAS (-AI), TEMA (-OS), PRIORITETAI

    Šiuo kvietimu teikti paraiškas Europos Komisija siekia atrinkti galimus paramos gavėjus, kurie įgyvendintų įvairias informavimo priemones (7), bendrai finansuojamas ES. Pagrindinis tikslas – teikti paramą su ES sanglaudos politika (8), be kita ko, Teisingos pertvarkos fondu (9) ir Europos ekonomikos gaivinimo planu (10), susijusios informacijos ir turinio rengimui ir sklaidai, kartu užtikrinant visišką susijusių subjektų redakcinę nepriklausomybę.

    Tikslus siūlomų informavimo priemonių turinys priklausys nuo pareiškėjų redakcinio pasirinkimo. Redakcinę nepriklausomybę padės užtikrinti nepriklausomumo chartija, kuri bus Europos Komisijos ir dotacijų gavėjų pasirašyto susitarimo dalis.

    Konkretūs šio kvietimo teikti paraiškas tikslai:

    propaguoti sanglaudos politikos vaidmenį remiant visus ES regionus ir skatinti geresnį jos supratimą,

    didinti informuotumą apie ES finansuojamus projektus, visų pirma sanglaudos politikos, ir apie jų poveikį žmonių gyvenimui,

    skleisti informaciją ir skatinti atvirą dialogą apie sanglaudos politiką, jos rezultatus, vaidmenį siekiant įgyvendinti ES politinius prioritetus ir jos ateitį,

    skatinti piliečius dalyvauti sprendžiant klausimus, susijusius su sanglaudos politika, ir nustatant šios politikos ateities prioritetus.

    Paraiškose turėtų būti parodomas ir įvertinamas sanglaudos politikos vaidmuo siekiant įgyvendinti Europos Komisijos politinius prioritetus ir sprendžiant dabartinius ir būsimus ES, valstybių narių, jų regionų ir vietos lygmens uždavinius. Konkrečiau, paraiškos turėtų būti susijusios su sanglaudos politikos indėliu siekiant šių tikslų:

    skatinti darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą ir investicijas regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis ir gerinti piliečių gyvenimo kokybę,

    padėti įgyvendinti pagrindinius ES ir valstybių narių prioritetus, kurie, be darbo vietų kūrimo ir ekonomikos augimo, taip pat susiję su kova su klimato kaita, aplinkos apsauga, mokslinių tyrimų ir inovacijų skatinimu ir kt.,

    didinti ekonominę, socialinę ir teritorinę sanglaudą ES ir kartu mažinti skirtumus tarp ES šalių ir regionų bei skirtumus jų viduje,

    padėti regionams pasinaudoti globalizacijos teikiamomis galimybėmis randant savo nišą pasaulio ekonomikoje,

    stiprinti Europos projektą, nes sanglaudos politika tiesiogiai skirta ES piliečiams.

    Numatomi rezultatai ir darbai yra šie:

    geriau informuoti žiniasklaidoje apie sanglaudos politiką, visų pirma regionų lygmeniu,

    didinti piliečių informuotumą apie sanglaudos politikos rezultatus ir jų poveikį jų gyvenimui,

    priemonės įgyvendinimo laikotarpiu atlikti konkrečius darbus ir pasiekti konkrečių rezultatų, kuriais aprėptis būtų plati. Tai, pvz., televizijos ir radijo transliacijos, informavimo priemonės ir sklaida internete arba spausdintine ar kitomis formomis, atsižvelgiant į daugiakalbystę,

    užtikrinti veiksmingą ir efektyvų Europos Komisijos ir dotacijų gavėjų bendradarbiavimą.

    Informavimo priemonių, kurios bus įgyvendinamos pagal šį kvietimą, tikslinė auditorija yra plačioji visuomenė ir (arba) susiję suinteresuotieji subjektai. Konkrečiau:

    Plačioji visuomenė. Tikslas – europiečius, kurie nežino apie ES ir ES veiksmus jų regione, geriau informuoti apie sanglaudos politikos rezultatus ir jų poveikį piliečių gyvenimui. Teikiant informaciją daugiausia turėtų būti siekiama padėti geriau suvokti, kaip sanglaudos politika padeda skatinti darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą Europoje ir mažinti skirtumus tarp valstybių narių ir regionų.

    Suinteresuotieji subjektai. Tikslas – bendradarbiauti su suinteresuotaisiais subjektais (įskaitant nacionalines, regionines ir vietos valdžios institucijas, paramos gavėjus, įmones, akademinę bendruomenę), siekiant toliau skleisti informaciją apie sanglaudos politikos poveikį jų regionams, taip pat prisidėti prie diskusijų apie sanglaudos politikos ir apskritai Europos ateitį.

    3.   TVARKARAŠTIS

     

    Veiksmai

    Data ir laikas arba orientacinis laikotarpis

    a)

    Kvietimo teikti paraiškas paskelbimas

    2020 10 13

    b)

    Galutinis paraiškų pateikimo terminas

    2021 1 12

    c)

    Vertinimo laikotarpis

    2021 m. vasario–balandžio mėn.

    d)

    Pareiškėjų informavimas

    2021 m. gegužės mėn.

    e)

    Susitarimų dėl dotacijų pasirašymas

    2021 m. birželio–rugpjūčio mėn.

    4.   SKIRIAMAS BIUDŽETAS

    Visam projektų bendrojo finansavimo biudžetui pagal šį kvietimą teikti paraiškas numatoma skirti 5 000 000 EUR.

    Didžiausia dotacijos suma bus 300 000 EUR.

    Komisija pasilieka teisę paskirstyti ne visas turimas lėšas.

    5.   PRIIMTINUMO REIKALAVIMAI

    Kad būtų laikomos priimtinomis, paraiškos turi būti:

    išsiųstos iki 3 skirsnyje nurodyto paraiškų pateikimo termino,

    pateiktos raštu (žr. 14 skirsnį), naudojant paraiškos formas, skelbiamas tinklalapyjehttps://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/funding-opportunities/calls-for-proposal/ ir

    parengtos viena iš oficialiųjų ES kalbų.

    Neįvykdžius šių reikalavimų, paraiška bus atmesta.

    6.   TINKAMUMO KRITERIJAI

    6.1.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

    Paraiškas gali teikti bet kuris iš šių pareiškėjų (11):

    žiniasklaidos organizacijos ir (arba) naujienų agentūros (televizija, radijas, spauda, interneto žiniasklaidos priemonės, naujos žiniasklaidos priemonės, įvairių žiniasklaidos priemonių derinys),

    ne pelno organizacijos,

    universitetai ir švietimo įstaigos,

    mokslinių tyrimų centrai ir ekspertų grupės,

    Europos interesams svarbios asociacijos,

    privatūs subjektai,

    viešosios institucijos (12) (nacionalinės, regioninės ir vietos valdžios), išskyrus už sanglaudos politikos įgyvendinimą atsakingas institucijas pagal 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 123 straipsnį.

    Fiziniai asmenys, taip pat subjektai, įsteigti tik tam, kad įgyvendintų projektus pagal šį kvietimą teikti paraiškas, nėra reikalavimus atitinkantys pareiškėjai.

    Pareiškėjai, dalyvavę Europos Komisijos 2017 m., 2018 m. ir 2019 m. paskelbtuose kvietimuose teikti paraiškas (atitinkamai 2017CE16BAT063, 2018CE16BAT042 ir 2019CE16BAT117 „Parama informavimo priemonėms, susijusioms su ES sanglaudos politika“), atitinka reikalavimus, neatsižvelgiant į jų ankstesnių paraiškų rezultatus.

    Atkreipiame dėmesį į tai, kad 2020 m. vasario 1 d. įsigaliojus ES ir JK susitarimui dėl išstojimo (13), visų pirma jo 127 straipsnio 6 daliai, 137 ir 138 straipsniams, laikoma, kad nuorodos į Europos Sąjungos valstybėje narėje gyvenančius arba įsisteigusius fizinius ar juridinius asmenis taip pat reiškia nuorodas į Jungtinėje Karalystėje gyvenančius arba įsisteigusius fizinius ar juridinius asmenis. Todėl JK gyventojai ir subjektai turi teisę teikti paraiškas pagal šį kvietimą.

    Įsisteigimo valstybė

    Paraiškas gali teikti tik juridiniai asmenys, įsisteigę vienoje iš šių šalių:

    ES valstybėse narėse.

    Patvirtinamieji dokumentai

    Kad būtų galima įvertinti, ar pareiškėjas (-ai) atitinka reikalavimus, būtina pateikti šiuos patvirtinamuosius dokumentus:

    privatusis subjektas turi pateikti: išrašą iš oficialaus registro, įstatų kopiją, išrašą iš prekybos arba asociacijos registro, PVM mokėtojo pažymėjimą (jeigu tam tikrose šalyse prekybos registro numeris ir PVM mokėtojo kodas yra vienodi, būtinas tik vienas iš šių dokumentų),

    viešasis subjektas turi pateikti: nutarimo, sprendimo arba kito oficialaus dokumento, kuriuo įsteigiamas viešosios teisės reglamentuojamas subjektas, kopiją,

    fiziniai asmenys turi pateikti: tapatybės kortelės ir (arba) paso fotokopiją; PVM mokėtojo pažymėjimą, jei taikoma (pvz., kai kurie savarankiškai dirbantys asmenys),

    teisinio subjektiškumo neturintys subjektai turi pateikti: dokumentus, kuriais patvirtinama, kad jų atstovas (-ai) gali jų vardu prisiimti teisinius įsipareigojimus.

    Atkreipkite dėmesį, kad procedūros metu pareiškėjų gali būti paprašyta užsiregistruoti ir dalyvių registre pateikti dalyvio identifikavimo kodą (9 skaitmenų numerį (PIC)), kuris yra unikalus jų organizacijos identifikatorius. Pareiškėjai laiku gaus nurodymus, kaip sukurti PIC.

    Kai pareiškėjas pateiks savo PIC, ES patvirtinimo tarnybos (Mokslinių tyrimų vykdomosios įstaigos patvirtinimo tarnybos) susisieks su pareiškėju (per dalyvių registre įdiegtą pranešimų sistemą) ir paprašys jo pateikti patvirtinamuosius dokumentus, reikalingus organizacijos teisiniam egzistavimui ir statusui įrodyti. Visa būtina informacija ir nurodymai bus pateikti šiame atskirame pranešime.

    6.2.   Reikalavimus atitinkanti veikla

    Reikalavimus atitinkanti veikla – veikla, kuri yra būtina informavimo priemonei įgyvendinti ir numatytiems darbams atlikti ir rezultatams pasiekti atsižvelgiant į šio kvietimo teikti paraiškas 2 skirsnyje išvardytus tikslus, temas ir tikslinę auditoriją.

    A.

    Priemonės turėtų būti įgyvendinamos ES vietos, regionų, daugiaregioniu, nacionaliniu lygmeniu arba kelių valstybių narių lygmeniu.

    B.

    Paraiškos turėtų apimti vieną ar kelias novatoriško pobūdžio veiklos rūšis ir priemones, padedančias siekti tikslų, aprėpti atitinkamas temas ir pasiekti tikslinę auditoriją.

    C.

    Priemonės, kurių reikalaujama pagal teisės aktus arba konkrečias viešųjų paslaugų sutartis (viešųjų subjektų atveju), reikalavimų neatitinka.

    6.3.   Įgyvendinimo laikotarpis

    Pareiškėjai kviečiami teikti projektų, kurių trukmė neviršija 12 mėnesių, paraiškas.

    7.   ATMETIMO KRITERIJAI

    7.1.   Atmetimas

    Leidimus suteikiantis pareigūnas uždraudžia pareiškėjui dalyvauti kvietimo teikti paraiškas procedūroje, jei:

    a)

    pareiškėjas yra bankrutavęs, jam taikoma nemokumo arba likvidavimo procedūra, jo turtą administruoja likvidatorius arba teismas, jis yra sudaręs susitarimą su kreditoriais, jo verslo veikla yra sustabdyta arba jis yra analogiškoje situacijoje, susidariusioje dėl panašios ES teisės aktuose, nacionaliniuose įstatymuose arba kituose teisės aktuose numatytos procedūros;

    b)

    galutiniu teismo sprendimu ar galutiniu administraciniu sprendimu yra nustatyta, kad pareiškėjas nevykdo pareigų, susijusių su mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimu pagal taikytiną teisę;

    c)

    galutiniu teismo sprendimu arba galutiniu administraciniu sprendimu yra nustatyta, kad pareiškėjas yra kaltas dėl sunkaus profesinio nusižengimo, padaryto pažeidžiant taikytinus įstatymus ar kitus teisės aktus, arba profesijos, kurios atstovas yra pareiškėjas, etikos standartus, arba padaryto bet kuriais kitais veiksmais, kurie rodo blogus ketinimus ar didelį aplaidumą, įskaitant, visų pirma, bet kurį iš šių veiksmų:

    i)

    sukčiavimą arba aplaidumą pateikiant klaidingą informaciją, kurios reikalaujama siekiant patikrinti, ar yra priežasčių uždrausti dalyvauti procedūroje arba ar laikomasi tinkamumo ar atrankos kriterijų, arba kai jos reikalaujama vykdant sutartį, susitarimą dėl dotacijos arba sprendimą dėl dotacijos;

    ii)

    susitarimo su kitais pareiškėjais sudarymą siekiant iškraipyti konkurenciją;

    iii)

    intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą;

    iv)

    bandymą daryti įtaką Komisijos sprendimų priėmimo procesui vykstant sutarčių sudarymo procedūrai;

    v)

    bandymą gauti konfidencialios informacijos, kuri skyrimo procedūros metu jam suteiktų nepagrįstą pranašumą;

    d)

    galutiniu teismo sprendimu yra nustatyta, kad pareiškėjas yra kaltas dėl bet kurios iš šių veikų:

    i)

    sukčiavimo Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2017/1371 3 straipsnio ir 1995 m. liepos 26 d. Tarybos aktu priimtos Konvencijos dėl Europos Bendrijų finansinių interesų apsaugos 1 straipsnio prasme;

    ii)

    korupcijos, kaip apibrėžta Direktyvos (ES) 2017/1371 4 straipsnio 2 dalyje arba 1997 m. gegužės 26 d. Tarybos aktu priimtos Konvencijos dėl kovos su korupcija, susijusia su Europos Bendrijų pareigūnais ar Europos Sąjungos valstybių narių pareigūnais, 3 straipsnyje, arba veiklos, nurodytos Tarybos pamatinio sprendimo 2003/568/TVR 2 straipsnio 1 dalyje, ar korupcijos, kaip apibrėžta taikytinuose teisės aktuose;

    iii)

    veiklos, susijusios su nusikalstama organizacija, kaip nurodyta Tarybos pamatinio sprendimo 2008/841/TVR 2 straipsnyje;

    iv)

    pinigų plovimo arba teroristų finansavimo Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/849 1 straipsnio 3, 4 ir 5 dalių prasme;

    v)

    teroristinių nusikaltimų arba su teroristine veikla susijusių nusikaltimų, kaip apibrėžta atitinkamai Tarybos pamatinio sprendimo 2002/475/TVR 1 ir 3 straipsniuose, arba dėl nusikalstamos veikos kurstymo, pagalbos tokiai veikai, bendrininkavimo ją vykdant arba kėsinimosi ją įvykdyti, kaip nurodyta to sprendimo 4 straipsnyje;

    vi)

    vaikų darbo ar kitų su prekyba žmonėmis susijusių nusikalstamų veikų, kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/36/ES 2 straipsnyje;

    e)

    pareiškėjas, įgyvendindamas iš Sąjungos biudžeto finansuojamą sutartį, susitarimą dėl dotacijos arba sprendimą dėl dotacijos, savo pagrindines pareigas atliko su reikšmingais trūkumais, dėl kurių jie buvo nutraukti anksčiau laiko, buvo pareikalauta atlyginti nuostolius arba taikytos kitos sutartyje numatytos sankcijos, arba jie buvo nustatyti leidimus suteikiančiam pareigūnui, OLAF arba Audito Rūmams atlikus patikrinimus ir auditą arba tyrimus;

    f)

    galutiniu teismo sprendimu arba galutiniu administraciniu sprendimu yra nustatyta, kad pareiškėjas padarė pažeidimą Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2988/95 1 straipsnio 2 dalies prasme;

    g)

    galutiniu teismo sprendimu arba galutiniu administraciniu sprendimu yra nustatyta, kad pareiškėjas įsteigė kitai jurisdikcijai priklausantį subjektą, ketindamas išvengti mokestinių, socialinių arba bet kokių kitų teisinių pareigų, kurios privalomai taikomos pagal jo registruotos buveinės, centrinės administracijos ar pagrindinės verslo vietos jurisdikciją;

    h)

    galutiniu teismo sprendimu arba galutiniu administraciniu sprendimu yra nustatyta, kad subjektas buvo įsteigtas turint g punkte nurodytą ketinimą;

    i)

    c–h punktuose nurodytais atvejais atsižvelgiama į:

    i)

    faktus, nustatytus Europos prokuratūros (po jos įsteigimo), Audito Rūmų ir Europos kovos su sukčiavimu tarnybos arba vidaus auditoriaus atliktų auditų ar tyrimų metu arba ES institucijos, Europos tarnybos arba ES agentūros arba įstaigos leidimus suteikiančio pareigūno atsakomybe atlikto bet kurio kito patikrinimo, audito ar kontrolės metu;

    ii)

    neįsiteisėjusius nuosprendžius arba negalutinius administracinius sprendimus, kurie gali apimti drausmines priemones, kurių ėmėsi kompetentinga priežiūros įstaiga, atsakinga už profesinės etikos standartų taikymo tikrinimą;

    iii)

    asmenų arba subjektų, kuriems patikėtos ES biudžeto vykdymo užduotys, sprendimuose nurodytus faktus;

    iv)

    Sąjungos lėšas naudojančių valstybių narių perduotą informaciją;

    v)

    Komisijos sprendimus, susijusius su Sąjungos konkurencijos teisės pažeidimu, arba nacionalinės kompetentingos institucijos sprendimus, susijusius su Sąjungos ar nacionalinės konkurencijos teisės pažeidimu, arba

    vi)

    ES institucijos, Europos tarnybos, ES agentūros arba įstaigos leidimus suteikiančio pareigūno sprendimus dėl draudimo dalyvauti procedūroje.

    7.2.   Taisomieji veiksmai

    Jeigu pareiškėjas deklaruoja, kad yra patekęs į kurią nors iš išvardytų situacijų, dėl kurios draudžiama dalyvauti procedūroje (žr. 7.1 skirsnį), jis privalo nurodyti priemones, kurių ėmėsi tai situacijai ištaisyti, taip įrodydamas savo patikimumą. Tai gali būti, pavyzdžiui, techninės, organizacinės ir su personalu susijusios priemonės, kuriomis siekiama ištaisyti veiksmus ir užkirsti kelią problemų pasikartojimui, atlyginti žalą arba sumokėti baudas, mokesčius ar socialinio draudimo įmokas. Prie deklaracijos turi būti pridėti susiję dokumentai, kuriais tinkamai įrodoma, kad buvo imtasi taisomųjų priemonių. Tai netaikoma 7.1 skirsnio d punkte nurodytoms situacijoms.

    7.3.   Pašalinimas iš kvietimo teikti paraiškas

    Leidimus suteikiantis pareigūnas neskiria dotacijos pareiškėjui, kuris:

    a)

    yra patekęs į vieną iš remiantis 7.1 skirsniu nustatytų situacijų, dėl kurių draudžiama dalyvauti procedūroje; arba

    b)

    klaidingai pateikė informaciją, kuri reikalinga kaip viena iš dalyvavimo procedūroje sąlygų, arba tos informacijos nepateikė; arba

    c)

    yra anksčiau dalyvavęs rengiant dokumentus, naudojamus vykdant skyrimo procedūrą, jeigu taip pažeidžiamas vienodo požiūrio taikymo principas, įskaitant konkurencijos iškraipymą, kurio neįmanoma ištaisyti kitomis priemonėmis.

    Tokie pat atmetimo kriterijai taikomi susijusiems subjektams.

    Pareiškėjams arba atitinkamais atvejais susijusiems subjektams gali būti skirtos administracinės nuobaudos (draudimas dalyvauti procedūroje), jei bus nustatyta, kad deklaruota informacija ar pateikti duomenys, kurie turi būti pateikiami norint dalyvauti šioje procedūroje, yra neteisingi.

    7.4.   Patvirtinamieji dokumentai

    Pareiškėjai ir susiję subjektai privalo pateikti garbės pareiškimą, kuriame nurodo, kad jie nėra patekę nė į vieną iš Finansinio reglamento (14) 136 straipsnio 1 dalyje ir 141 straipsnyje nurodytų padėčių, užpildydami atitinkamą formą, pridėtą prie paraiškos formos, susijusios su kvietimu teikti paraiškas, ir skelbiamą tinklalapyje https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/funding-opportunities/calls-for-proposal/.

    Šis įpareigojimas gali būti įvykdomas vienu iš šių būdų:

    Jei sudaromas dotacijos susitarimas su vienu gavėju:

    i)

    pareiškėjas pasirašo deklaraciją savo ir susijusio subjekto vardu; ARBA

    ii)

    pareiškėjas ir susiję subjektai kiekvienas savo vardu pasirašo atskiras deklaracijas.

    Jei sudaromas dotacijos susitarimas su daugiau kaip vienu gavėju:

    i)

    konsorciumo koordinatorius visų pareiškėjų ir su jais susijusių subjektų vardu pasirašo deklaraciją; ARBA

    ii)

    kiekvienas pareiškėjas iš konsorciumo pasirašo deklaraciją savo ir susijusio subjekto vardu; ARBA

    iii)

    kiekvienas pareiškėjas iš konsorciumo ir susiję subjektai kiekvienas savo vardu pasirašo atskiras deklaracijas.

    8.   ATRANKOS KRITERIJAI

    8.1.   Finansiniai pajėgumai

    Pareiškėjai privalo turėti stabilius ir pakankamus finansavimo šaltinius, kad galėtų vykdyti savo veiklą visą dotacijos laikotarpį ir prisidėti prie veiklos finansavimo. Pareiškėjo finansinis pajėgumas vertinamas remiantis šiais kartu su paraiška pateiktinais patvirtinamaisiais dokumentais:

    garbės pareiškimu ir

    VIENU IŠ ŠIŲ DOKUMENTŲ:

    paskutinių dvejų finansinių metų, kurių sąskaitos yra uždarytos, pelno ir nuostolio ataskaita bei balansu,

    naujai įsteigti subjektai vietoj minėtų dokumentų gali pateikti verslo planą;

    ARBA

    paraiškos formoje pateikta užpildyta lentele, kurioje pateikiami teisės aktuose nustatytos apskaitos skaičiai, kad būtų galima apskaičiuoti santykius, kaip išsamiai nurodyta formoje.

    Jeigu, remdamasi pateiktais dokumentais, Komisija nusprendžia, kad finansinis pajėgumas yra mažas, ji gali

    paprašyti papildomos informacijos,

    nuspręsti neskirti išankstinio finansavimo,

    nuspręsti skirti išankstinį finansavimą, mokamą dalimis,

    nuspręsti suteikti išankstinį finansavimą, kuriam suteikta banko garantija (žr. 11.6.2 skirsnį),

    jei taikoma, reikalauti visų bendros paramos gavėjų solidariosios finansinės atsakomybės.

    Jeigu perįgaliotas leidimus suteikiantis pareigūnas nuspręs, kad finansinis pajėgumas yra nepakankamas, jis paraišką atmes.

    8.2.   Veiklos pajėgumai

    Pareiškėjai privalo turėti profesinės kompetencijos ir reikiamą kvalifikaciją, kurių reikia siūlomam veiksmui įvykdyti. Pareiškėjai privalo pateikti su tuo susijusią sąžiningumo deklaraciją ir šiuos patvirtinamuosius dokumentus:

    ankstesnių projektų ir (arba) veiklos, susijusios su kvietimu teikti paraiškas, sąrašą arba per pastaruosius dvejus metus vykdytos veiklos sąrašą (ne daugiau kaip 4 projektai ir (arba) veiklos rūšys).

    Siekiant patvirtinti veiklos pajėgumus, gali būti paprašyta pateikti papildomų patvirtinamųjų dokumentų.

    9.   DOTACIJOS SKYRIMO KRITERIJAI

    Reikalavimus atitinkančios paraiškos ir (arba) projektai bus vertinami remiantis toliau nurodytais kriterijais.

     

    Kriterijai

    Aspektai, į kuriuos turi būti atsižvelgta

    Korekcinis koeficientas (taškai)

    1.

    Priemonės aktualumas ir indėlis siekiant kvietimo teikti paraiškas tikslų

    Paraiškos tikslų aktualumas atsižvelgiant į kvietimo teikti paraiškas tikslus ir prioritetus

    Regiono (-ų) atžvilgiu vykdomų informavimo veiksmų rūšių aktualumas

    Papildoma nauda Europos regionuose jau vykdomoms iniciatyvoms

    Projekto novatoriškas pobūdis, atsižvelgiant į komunikacijos raidą

    30 taškų; (minimali riba – 50 proc.)

    2.

    Informavimo priemonės aprėptis ir veiksmingumas

    Konkretūs, išmatuojami, pasiekiami ir aktualūs aprėpties ir sklaidos tikslai

    Aprėpties plano (įskaitant, pavyzdžiui, transliacijos tvarkaraštį, platinimo kanalą (-us) ir garantuotų kontaktų remiantis ankstesniais įrašais skaičių) gebėjimas kiek įmanoma pasiekti skirtingas tikslines auditorijas vietos, regioniniu, daugiaregioniu ir nacionaliniu lygmenimis (didinamasis poveikis), pavyzdžiui, pareiškėjams bendradarbiaujant su tinklais ir (arba) regioniniais subjektais / žiniasklaida

    Siūlomų metodų veiksmingumas siekiant šio kvietimo teikti paraiškas tikslų, įskaitant turinio rengimo, pažangos stebėjimo, redakcinės nepriklausomybės užtikrinimo, techninių sprendimų kūrimo ir projekto rezultatų vertinimo metodus

    Veiklos viešinimo planas ir rezultatų sklaidos metodai

    Galimybės tęsti projektą pasibaigus prašomam ES paramos laikotarpiui

    40 taškų; (minimali riba – 50 proc.)

    3.

    Priemonės veiksmingumas

    Su siūlomais ištekliais susijęs išlaidų veiksmingumas, atsižvelgiant į išlaidas ir numatomus rezultatus

    20 taškų; (minimali riba – 50 proc.)

    4.

    Projekto grupės organizavimas ir projekto valdymo kokybė

    Siūlomų koordinavimo mechanizmų, kokybės kontrolės sistemų ir rizikos valdymo priemonių kokybė

    Užduočių paskirstymo kokybė atsižvelgiant į siūlomos priemonės veiklos rūšis

    10 taškų; (minimali riba – 50 proc.)

    Didžiausias už paraiškos kokybę skiriamų taškų skaičius – 100. Reikalaujamas bendras taškų skaičius – ne mažiau kaip 60 iš 100 ir bent 50 proc. pagal kiekvieną kriterijų. Į eilės sąrašą bus įtrauktos tik visas pirmiau nurodytas minimalias kokybės ribas atitinkančios paraiškos. Minimalios ribos pasiekimas automatiškai nereiškia, kad bus suteikta dotacija.

    10.   TEISINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI

    Jeigu Komisija skirs dotaciją, pareiškėjui bus nusiųstas susitarimas dėl dotacijos, kuriame nurodomos sumos eurais ir išsamiai išdėstomos finansavimo sąlygos ir dydis, taip pat informacija apie procedūrą šalių susitarimui įforminti.

    Dotacijos gavėjas arba koordinatorius konsorciumo vardu privalo pirmasis pasirašyti du originalaus susitarimo egzempliorius ir nedelsdamas juos grąžinti Komisijai. Tada šį susitarimą pasirašo Komisija.

    Pareiškėjai supranta, kad dotacijos paraiškos pateikimas reiškia, kad jie sutinka su bendrosiomis sąlygomis, kurios siejamos su šiuo kvietimu teikti paraiškas. Šios bendrosios sąlygos dotacijos gavėjui, kuriam skiriama dotacija, yra privalomos ir yra sprendimo dėl dotacijos priedas.

    11.   FINANSINĖS NUOSTATOS

    11.1.   Dotacijos skyrimo formos

    11.1.1.   Faktiškai patirtų sąnaudų kompensavimas

    Dotacija nustatoma taikant didžiausią 80 proc. bendro finansavimo dalį faktiškai patirtoms tinkamoms finansuoti sąnaudoms, kurias deklaravo dotacijos gavėjas ir susiję subjektai.

    Informacija apie išlaidų tinkamumą finansuoti pateikiama 11.2 skirsnyje.

    11.1.2.   Tinkamų finansuoti išlaidų, deklaruotų remiantis fiksuotąja norma, kompensavimas

    Dotacija bus nustatoma taikant didžiausią 80 proc. bendro finansavimo normą tinkamoms finansuoti išlaidoms, kurias deklaravo dotacijos gavėjas ir susiję subjektai, remiantis:

    a)

    tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų 7 proc. fiksuotąja norma (fiksuotosios normos išlaidų kompensavimas) tokių kategorijų išlaidoms: netiesioginėms išlaidoms.

    Fiksuotosios normos suma bus išmokėta patvirtinus išlaidas, kurioms turi būti taikoma fiksuotoji norma.

    11.2.   Tinkamos finansuoti išlaidos

    Tinkamos finansuoti išlaidos atitinka visus šiuos kriterijus:

    išlaidas patyrė dotacijos gavėjas,

    jos patirtos veiksmo vykdymo laikotarpiu, išskyrus išlaidas, susijusias su galutinėmis ataskaitomis ir audito sertifikatais,

    išlaidų tinkamumo finansuoti laikotarpis turi prasidėti tada, kada nurodyta susitarime dėl dotacijos,

    jeigu dotacijos gavėjas gali įrodyti, kad veiksmą būtina pradėti prieš pasirašant susitarimą, tinkamumo finansuoti išlaidas laikotarpis gali prasidėti prieš jį pasirašant. Tinkamumo finansuoti laikotarpis jokiomis aplinkybėmis negali prasidėti anksčiau, nei pateikiama dotacijos paraiška;

    jos nurodytos veiksmo biudžeto sąmatoje,

    jos būtinos veiksmui, kuriam skiriama dotacija, įgyvendinti,

    jas galima nustatyti ir patikrinti, visų pirma todėl, kad jos įtrauktos į dotacijos gavėjo apskaitą ir nustatytos pagal šalies, kurioje įsisteigęs dotacijos gavėjas, taikomus apskaitos standartus ir pagal įprastą dotacijos gavėjo išlaidų apskaitos praktiką,

    atitinka taikomų mokesčių ir socialinių teisės aktų nuostatas,

    jos yra pagrįstos, pateisinamos ir atitinka patikimo finansų valdymo principą, visų pirma ekonomiškumo ir veiksmingumo požiūriu.

    Taikant dotacijos gavėjo vidaus apskaitos ir audito procedūras turi būti įmanoma tiesiogiai sutikrinti deklaruotas su veiksmu arba projektu susijusias išlaidas ir pajamas su atitinkamomis apskaitos ataskaitomis ir patvirtinamaisiais dokumentais.

    Tokie pat patiriamų sąnaudų kriterijai taikomi susijusiems subjektams.

    Tinkamos finansuoti išlaidos gali būti tiesioginės arba netiesioginės.

    11.2.1.   Tinkamos finansuoti tiesioginės išlaidos

    Tinkamos finansuoti tiesioginės veiksmo išlaidos yra tos išlaidos, kurios:

    deramai atsižvelgiant į pirmiau nurodytas tinkamumo sąlygas, nustatomos kaip specialiosios išlaidos, tiesiogiai susijusios su vykdomu veiksmu, todėl tokias išlaidas galima tiesiogiai priskirti tam veiksmui, pavyzdžiui:

    a)

    su personalu, dirbančiu pagal darbo sutartį su dotacijos gavėju arba pagal lygiavertį paskyrimo dokumentą ir paskirtu įgyvendinti veiksmą, susijusios išlaidos, jei jos atitinka dotacijos gavėjo įprastą darbo užmokesčio politiką.

    Šias išlaidas sudaro faktinis atlyginimas, socialinio draudimo įmokos ir kitos teisės aktais nustatytos į darbo užmokestį įeinančios išlaidos. Į šias išlaidas gali įeiti ir papildomas darbo užmokestis, įskaitant mokėjimus pagal papildomas sutartis, nepriklausomai nuo tų sutarčių pobūdžio, jei toks darbo užmokestis nuolat mokamas už tokio paties pobūdžio darbą ar ekspertines žinias, nepriklausomai nuo naudojamo finansavimo šaltinio.

    Išlaidos, susijusios su fiziniais asmenimis, kurie dirba pagal kitokią nei darbo sutartį su dotacijos gavėju arba kuriuos trečioji šalis už užmokestį komandiravo dirbti dotacijos gavėjui, taip pat gali būti įtrauktos į tokias personalo išlaidas, jei tenkinamos šios sąlygos:

    i)

    asmens darbo sąlygos (visų pirma sąlygos, susijusios su darbo organizavimo būdu, atliekamomis užduotimis ir patalpomis, kuriose jos atliekamos) yra panašios į darbuotojo darbo sąlygas;

    ii)

    darbo rezultatas priklauso dotacijos gavėjui (jeigu išimties tvarka nesutarta kitaip) ir

    iii)

    išlaidos smarkiai nesiskiria nuo darbuotojų, atliekančių panašias užduotis pagal darbo sutartį su dotacijos gavėju, išlaidų.

    Rekomenduojama tiesioginių personalo išlaidų apskaičiavimo metodika pateikiama priedėlyje;

    b)

    kelionės išlaidos ir susiję dienpinigiai, jei šios išlaidos dera su dotacijos gavėjo įprastais kelionės išlaidų apmokėjimo metodais;

    c)

    įrangos arba kito turto (naujo arba naudoto) nusidėvėjimo išlaidos, užregistruotos dotacijos gavėjo apskaitos ataskaitose, jeigu turtas:

    i)

    nurašytas pagal tarptautinius apskaitos standartus ir dotacijos gavėjo įprastus apskaitos metodus ir

    ii)

    įsigytas laikantis susitarime dėl dotacijos nustatytų įgyvendinimo sutarčių taisyklių, jei pirkimas vyko įgyvendinimo laikotarpiu.

    Tinkamos finansuoti taip pat yra įrangos arba kito turto nuomos ar išperkamosios nuomos išlaidos, jei šios išlaidos neviršija panašios įrangos arba turto nusidėvėjimo išlaidų ir jei į jas neįskaičiuoti jokie finansavimo mokesčiai.

    Nustatant tinkamas finansuoti išlaidas atsižvelgiama tik į tą įrangos nusidėvėjimo, nuomos ar išperkamosios nuomos išlaidų dalį, kuri atitinka įgyvendinimo laikotarpį ir faktinį įrangos panaudojimą veiksmo tikslais. Išimtiniais atvejais pagal specialiąsias sąlygas gali būti tinkama finansuoti visa įrangos pirkimo kaina, jei tai pateisina veiksmo pobūdis ir įrangos ar turto naudojimo aplinkybės;

    d)

    išlaidos vartojimo prekėms ir reikmenims, jeigu tos prekės ir reikmenys:

    i)

    įsigyti vadovaujantis susitarime dėl dotacijos nustatytomis įgyvendinimo sutarčių taisyklėmis ir

    ii)

    tiesiogiai priskiriami veiksmui;

    e)

    išlaidos, tiesiogiai susijusios su susitarime nustatytais reikalavimais (informacijos sklaida, konkrečiu veiksmo vertinimu, auditu, vertimu, atgaminimu), įskaitant reikalaujamų finansinių garantijų išlaidas, jei atitinkamos paslaugos buvo nusipirktos vadovaujantis susitarime dėl dotacijos nustatytomis įgyvendinimo sutarčių taisyklėmis;

    f)

    su subrangos sutartimis susijusios išlaidos, jei laikomasi konkrečių susitarime dėl dotacijos nustatytų subrangos sutarčių sąlygų;

    g)

    finansinės paramos trečiosioms šalims išlaidos, jeigu tenkinamos susitarime dėl dotacijos nustatytos sąlygos;

    h)

    dotacijos gavėjo sumokėti muitai, mokesčiai ir rinkliavos, visų pirma pridėtinės vertės mokestis (PVM), jei jie įskaičiuoti į tinkamas finansuoti tiesiogines išlaidas ir jei susitarime dėl dotacijos nenurodyta kitaip.

    11.2.2.   Tinkamos finansuoti netiesioginės išlaidos (pridėtinės išlaidos)

    Netiesioginės išlaidos nėra tiesiogiai susijusios su veiksmo įgyvendinimu ir todėl negali būti tiesiogiai jai priskirtos.

    Netiesioginėms išlaidoms, kurios sudaro dotacijos gavėjo bendrąsias administracines išlaidas ir kurias galima priskirti veiksmui ir (arba) projektui, padengti gali būti skirta fiksuotosios normos suma, sudaranti 7 proc. veiksmo tinkamų finansuoti tiesioginių išlaidų.

    Į netiesiogines išlaidas negali būti įtraukiamos į kitą biudžeto kategoriją įtrauktos išlaidos.

    Pareiškėjai turi atkreipti dėmesį, kad jei jie gauna iš ES arba Euratomo biudžeto finansuojamą dotaciją veiklai, šios dotacijos teikimo laikotarpiu (-iais) jie negali deklaruoti netiesioginių išlaidų, išskyrus atvejus, kai jie gali įrodyti, kad dotacija veiklai nedengiamos jokios veiksmo išlaidos.

    Kad tai įrodytų, dotacijos gavėjas iš esmės turėtų:

    a.

    naudoti analitinę išlaidų apskaitos sistemą, kad būtų galima atskirti visas dotacijai veiklai ir dotacijai veiksmams priskirtinas išlaidas (įskaitant pridėtines išlaidas). Tuo tikslu dotacijos gavėjas turėtų naudoti patikimus apskaitos kodus ir paskirstymo schemas, kad užtikrintų, jog sąnaudų paskirstymas būtų atliekamas sąžiningai, objektyviai ir realiai;

    b.

    atskirai įrašyti:

    visas su dotacijomis veiklai susijusias išlaidas (t. y. personalo, bendras einamąsias išlaidas ir kitas veiklos išlaidas, susijusias su įprastos metinės veiklos dalimi) ir

    visas su dotacijomis veiksmams susijusias išlaidas (įskaitant su veiksmu susijusias faktines netiesiogines išlaidas).

    Jeigu visa dotacijos gavėjo įprasta metinė veikla ir biudžetas finansuojami veiklos dotacijos lėšomis, tokio dotacijos gavėjo jokios netiesioginės išlaidos negali būti finansuojamos dotacijos veiksmams lėšomis.

    11.3.   Netinkamos finansuoti išlaidos

    Tinkamomis finansuoti nelaikomos šios išlaidos:

    a)

    dotacijos gavėjo išmokėta kapitalo grąža ir dividendai;

    b)

    skola ir skolos tvarkymo mokesčiai;

    c)

    atidėjiniai nuostoliams arba skoloms;

    d)

    mokėtinos palūkanos;

    e)

    abejotinos skolos;

    f)

    valiutos keitimo nuostoliai;

    g)

    Komisijos atliktų pavedimų mokesčiai, kuriuos dotacijos gavėjui taiko gavėjo bankas;

    h)

    išlaidos, kurias dotacijos gavėjas deklaravo vykdydamas kitus veiksmus, kuriems suteikta iš Sąjungos biudžeto finansuojama dotacija. Tokios dotacijos – valstybių narių skirtos ir iš Sąjungos biudžeto finansuojamos dotacijos ir kitų nei Komisija įstaigų siekiant įgyvendinti Sąjungos biudžetą skirtos dotacijos. Visų pirma tai taikytina iš ES arba Euratomo biudžeto finansuojamą dotaciją veiklai gaunantiems gavėjams – šios dotacijos teikimo laikotarpiu (-iais) jie negali deklaruoti netiesioginių išlaidų, išskyrus atvejus, kai gali įrodyti, kad dotacija veiklai nedengiamos jokios veiksmo išlaidos;

    i)

    trečiųjų šalių nepiniginiai įnašai;

    j)

    per didelės arba neapgalvotos išlaidos;

    k)

    atskaitytinas PVM.

    PVM (15) nebus taikomas, kai veikla, kuri turi būti remiama dotacija, yra apmokestinama ir (arba) neapmokestinama veikla, kuriai taikoma teisė į atskaitą, arba veikla, kurią vykdo viešosios teisės subjektai, veikiantys kaip valstybės narės valdžios institucija (t. y. veikla, susijusi su suverenių įgaliojimų vykdymu arba prerogatyvų, kurias valstybės narės vykdo pagal joms taikomą specialų teisinį režimą pagal Tarybos direktyvos 2006/112/EB (16) 13 straipsnio 1 dalį, vykdymu: pvz., policijos, teisingumo užtikrinimo veikla, viešosios politikos formavimas ir vykdymas ir t. t.).

    11.4.   Biudžeto subalansavimas

    Numatytas veiksmo biudžetas turi būti pridedamas prie paraiškos formos. Biudžete nurodytos pajamos ir išlaidos turi būti subalansuotos.

    Biudžetas turi būti sudaromas eurais.

    Pareiškėjai, kurių išlaidos bus patiriamos ne eurais, turėtų taikyti valiutos kursą, skelbiamą svetainėje „InforEuro“ adresu

    http://ec.europa.eu/budget/contracts_grants/info_contracts/inforeuro/inforeuro_en.cfm

    Pareiškėjas privalo užtikrinti, kad ištekliai, būtini veiksmui įgyvendinti, nebūtų teikiami tik iš ES dotacijos.

    Bendras veiksmo finansavimas gali būti toks:

    dotacijos gavėjo nuosavi ištekliai,

    įgyvendinant veiksmą ar darbo programą gautos pajamos,

    trečiųjų šalių finansiniai įnašai.

    11.5.   Galutinės dotacijos sumos apskaičiavimas

    Komisija apskaičiuoja galutinę dotacijos sumą išmokėdama galutinį mokėjimą. Skaičiuojama atliekant šiuos veiksmus:

    1 veiksmas. Tinkamoms finansuoti sąnaudoms taikomas kompensavimo koeficientas ir pridedama fiksuoto dydžio suma

    1 veiksmo suma gaunama taikant 11.1.1 skirsnyje nurodytą kompensavimo normą faktiškai patirtoms ir Komisijos patvirtintoms tinkamoms finansuoti išlaidoms, įskaitant išlaidas, deklaruojamas kaip fiksuotoji norma, kurioms taikoma bendro finansavimo norma pagal 11.1.2 skirsnį.

    2 veiksmas. Didžiausios dotacijos sumos ribos taikymas

    Bendra Komisijos išmokama suma dotacijos gavėjams jokiomis aplinkybėmis negali viršyti didžiausios dotacijos sumos, nurodytos susitarime dėl dotacijos. Jei atlikus 1 veiksmą gauta suma yra didesnė už šią didžiausią dotacijos sumą, galutinė dotacijos suma sumažinama iki didžiausios dotacijos sumos.

    Jei savanorių darbas deklaruojamas kaip tiesioginių tinkamų finansuoti išlaidų dalis, galutinė dotacijos suma negali viršyti Komisijos patvirtintos bendros tinkamų finansuoti išlaidų sumos, atėmus Komisijos patvirtintą savanorių darbo sumą.

    3 veiksmas. Sumažinimas taikant pelno nesiekimo taisyklę

    Pelnas – įplaukų perteklius, viršijantis visas tinkamas finansuoti veiklos išlaidas, kai įplaukos yra suma, gauta atlikus 1 ir 2 veiksmus, pridėjus įgyvendinant veiksmą paramos gavėjų ir susijusių subjektų, išskyrus ne pelno organizacijas, gautas pajamas.

    Trečiųjų šalių įnašai natūra ir finansiniai įnašai nėra laikomi įplaukomis.

    Bendros veiksmo tinkamos finansuoti sąnaudos – Komisijos patvirtintos konsoliduotos bendros tinkamos finansuoti sąnaudos. Iš veiklos gautos pajamos yra gavėjų ir susijusių subjektų, kurie nėra ne pelno organizacijos, nustatytos, uždirbtos arba patvirtintos konsoliduotos pajamos tą dieną, kurią parengiamas prašymas išmokėti galutinį mokėjimą.

    Jeigu buvo gautas pelnas, jis atskaitomas proporcingai galutiniam faktinių veiksmo tinkamų finansuoti sąnaudų, kurias patvirtino Komisija, kompensavimo koeficientui.

    4 veiksmas. Sumažinimas dėl netinkamo įgyvendinimo ar kitų pareigų nevykdymo

    Komisija gali sumažinti didžiausią dotacijos sumą, jei veiksmas nebuvo tinkamai įgyvendintas (t. y., jei jis visai nebuvo įgyvendintas arba buvo įgyvendintas prastai, iš dalies ar vėluojant) arba jei neįvykdyta kita susitarime numatyta prievolė.

    Sumažinimo dydis bus proporcingas netinkamo veiksmo įgyvendinimo mastui arba pažeidimo sunkumui.

    11.6.   Ataskaitų teikimo ir mokėjimo tvarka

    11.6.1.   Mokėjimo sąlygos

    Dotacijos gavėjas gali prašyti atlikti toliau nurodytus mokėjimus, jeigu vykdomos susitarimo dėl dotacijos sąlygos (pvz., laikomasi mokėjimų terminų, viršutinių ribų ir kt.). Prie mokėjimo prašymų pridedami toliau išvardyti ir susitarime dėl dotacijos nurodyti dokumentai.

    Mokėjimo prašymas

    Pridedami dokumentai

    Išankstinio finansavimo mokėjimas, lygus 40 proc. didžiausios dotacijos sumos

    finansinė garantija (žr. 11.6.2 skirsnį)

    Tarpinis mokėjimas:

    Nustatant mokėtiną tarpinio mokėjimo sumą, Komisijos patvirtintoms tinkamoms finansuoti išlaidoms taikoma 80 proc. kompensavimo norma.

    Tarpinis mokėjimas negali viršyti 40 proc. didžiausiosios dotacijos sumos.

    Bendra išankstinio finansavimo ir tarpinių mokėjimų suma neviršija 80 proc. didžiausios dotacijos sumos.

    a)

    tarpinė techninė ataskaita;

    b)

    tarpinė finansinė ataskaita

    Galutinis mokėjimas

    Šio mokėjimo sumą Komisija nustatys remdamasi apskaičiuota galutine dotacijos suma (žr. 11.5 skirsnį). Jeigu bendra ankstesnių išmokų suma didesnė už galutinę dotacijos sumą, dotacijos gavėjas, gavęs vykdomąjį raštą sumoms išieškoti, privalės grąžinti Komisijos permokėtą sumą.

    (a)

    galutinė techninė ataskaita;

    (b)

    galutinė finansinė ataskaita;

    (c)

    suvestinė finansinė ataskaita, kurioje pateikiama anksčiau jau pateiktų finansinių ataskaitų suvestinė ir nurodomos įplaukos.

    Silpno finansinio pajėgumo atveju taikomas pirmiau nurodytas 8.1 skirsnis.

    11.6.2.   Išankstinio finansavimo garantija

    Siekiant apriboti su išankstiniu mokėjimu susijusią riziką, gali būti prašoma išankstinio finansavimo garantijos ne didesnei negu prašomo išankstinio finansavimo sumai.

    Šią finansinę garantiją eurais suteikia patvirtintas bankas arba finansų įstaiga, įsteigta kurioje nors ES valstybėje narėje. Jei dotacijos gavėjas yra įsisteigęs trečiojoje valstybėje, Komisija gali sutikti, kad garantiją suteiktų toje trečiojoje valstybėje įsteigtas bankas arba finansų įstaiga, jei mano, kad tas bankas arba finansų įstaiga suteikia lygiavertį saugumą ir sąlygas kaip ir valstybėje narėje įsteigtas bankas arba finansų įstaiga. Kaip finansinės garantijos nepriimamos banko sąskaitose užblokuotos sumos.

    Garantiją gali atstoti:

    solidarioji trečiosios šalies garantija arba

    solidarioji dotacijos veiksmui gavėjų, esančių to paties dotacijos susitarimo šalimis, garantija.

    Garantija grąžinama, laipsniškai mažėjant išankstiniam finansavimui dėl išmokamų tarpinių sumų ir galutinio mokėjimo, vadovaujantis dotacijos susitarime nustatytomis sąlygomis.

    Užuot prašiusi išankstinio finansavimo garantijos, Komisija gali nuspręsti išankstinio finansavimo mokėjimą padalyti į kelias dalis.

    11.7.   Kitos finansinės sąlygos

    a)    Nekaupiamasis skyrimas

    Iš ES biudžeto veiksmui gali būti skiriama tik viena dotacija.

    b)    Draudimas skirti dotaciją atgaline data

    Negalima atgaline data skirti dotacijos jau įvykdytiems veiksmams.

    Veiksmui, kuris jau pradėtas įgyvendinti, dotacija gali būti skiriama tik tuo atveju, jeigu pareiškėjas dotacijos paraiškoje gali įrodyti, kad veiksmą buvo būtina pradėti prieš pasirašant susitarimą dėl dotacijos.

    Tokiais atvejais tinkamos finansuoti išlaidos negali būti patirtos iki dotacijos paraiškos pateikimo dienos.

    c)    Įgyvendinimo sutartys ir (arba) subranga

    Jeigu veiksmui įgyvendinti būtina sudaryti viešųjų pirkimų sutartis (įgyvendinimo sutartis), dotacijos gavėjas gali sudaryti sutartį įprasta pirkimo tvarka, jei ta sutartis bus paskirta konkurso dalyviui, kuris pateikia ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą arba pasiūlo mažiausią kainą (pagal poreikį), taip siekiant išvengti interesų konfliktų.

    Reikalaujama, kad dotacijos gavėjas aiškiai dokumentuotų konkurso procedūrą ir išsaugotų dokumentus auditui.

    Subjektai, veikiantys kaip perkančiosios organizacijos, kaip apibrėžta Direktyvoje 2014/24/ES (17), arba kaip perkantieji subjektai, kaip apibrėžta Direktyvoje 2014/25/ES (18), privalo laikytis galiojančių nacionalinių viešųjų pirkimų taisyklių.

    Dotacijos gavėjai gali perduoti užduotis, kurios yra veiksmo dalis, pagal subrangos sutartį. Taip darydami jie privalo užtikrinti, kad būtų laikomasi ne tik pirmiau nurodytų ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo ir interesų konflikto nebuvimo sąlygų, bet ir šių reikalavimų:

    a)

    pagal subrangos sutartį neturi būti perduodamos pagrindinės veiklos užduotys;

    b)

    perdavimas pagal subrangos sutartį turi būti pateisinamas veiksmo pobūdžiu ir tuo, kas būtina jam įvykdyti;

    c)

    numatomos perdavimo pagal subrangos sutartį išlaidos aiškiai nurodomos biudžeto sąmatoje;

    d)

    apie bet kokį veiksmo aprašyme nenumatytą perdavimą pagal subrangos sutartį dotacijos gavėjas praneša Komisijai, o ši jį patvirtina. Komisija patvirtinimą gali suteikti:

    (i)

    prieš perdavimą pagal subrangos sutartį, jei dotacijos gavėjai prašo iš dalies pakeisti susitarimą;

    (ii)

    po perdavimo pagal subrangos sutartį, jeigu:

    subranga yra konkrečiai pagrįsta tarpinėje arba galutinėje techninėje ataskaitoje ir

    dėl jos susitarimo dėl dotacijos nereikia keisti taip, kad dėl to kiltų abejonių dėl sprendimo skirti dotaciją pagrįstumo ar būtų prieštaraujama vienodų sąlygų pareiškėjams sudarymo principui;

    e)

    dotacijos gavėjai užtikrina, kad tam tikros dotacijos gavėjams taikomos sąlygos, išvardytos susitarime dėl dotacijos (pvz., matomumas, konfidencialumas ir kt.), taip pat būtų taikomos subrangovams.

    d)    Finansinė parama trečiosioms šalims

    Paraiškose negali būti numatytas finansinės paramos teikimas trečiosioms šalims.

    12.   VIEŠUMAS

    12.1.   Dotacijų gavėjų teikiama informacija

    Dotacijos gavėjai turi aiškiai paminėti Europos Sąjungos paramą visuose leidiniuose arba vykdydami veiklą, kuriai ši dotacija buvo skirta.

    Be to, dotacijos gavėjai privalo matomoje vietoje skelbti Europos Komisijos pavadinimą ir emblemą visuose savo leidiniuose, skelbimuose, programose ir kituose produktuose, sukurtuose pagal šį bendrai finansuotą projektą, ir vykdydami susijusią veiklą (konferencijas, seminarus ar kt.).

    Tam jie turi naudoti:

    tekstą „Finansinę paramą teikia Europos Sąjunga“,

    emblemą, kurią galima rasti adresu https://europa.eu/european-union/about-eu/symbols/flag_lt,

    šiuos atsakomybės ribojimo pareiškimus:

    Spausdintinių arba elektroninių leidinių atveju:

    „Šis leidinys parengtas naudojantis Europos Sąjungos finansine parama. Už jo turinį atsako tik <autoriaus/partnerio vardas ir pavardė (pavadinimas)> ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.“

    Interneto svetainės ir socialinės žiniasklaidos paskyros:

    „Ši <svetainė/paskyra> parengta ir prižiūrima naudojantis Europos Sąjungos finansine parama. Už jos turinį atsako tik <autoriaus/partnerio vardas ir pavardė (pavadinimas)> ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.“

    Vaizdo siužetams ir kitai garso ir vaizdo medžiagai:

    „Ši (šis) <vaizdo siužetas/filmas/programa/įrašas> parengta(s) naudojantis Europos Sąjungos finansine parama. Už jo(s) turinį atsako tik <autoriaus/partnerio vardas ir pavardė (pavadinimas)> ir jis nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę.“

    Jeigu šio reikalavimo laikomasi nevisiškai, dotacijos gavėjui skirta dotacija gali būti sumažinta pagal susitarimo dėl dotacijos nuostatas.

    Be pirmiau nurodytų įpareigojimų, paramos gavėjai raginami (pasirinktinai) atnaujinti žemėlapį „Inforegio“ interneto svetainėje (pateikti įrašą su savo veiksmų pavyzdžiais).

    12.2.   Komisijos užtikrinamas viešumas

    Išskyrus fiziniams asmenims mokamas stipendijas ir fiziniams asmenims, kuriems jos labiausiai reikia, mokamą kitą tiesioginę paramą, visa kita su tais finansiniais metais skirtomis dotacijomis susijusi informacija ne vėliau kaip iki kitų metų, einančių po finansinių metų, kuriais buvo skirtos dotacijos, birželio 30 d. skelbiama Europos Sąjungos institucijų interneto svetainėse.

    Komisija paskelbs šią informaciją:

    dotacijos gavėjo pavadinimą,

    dotacijos gavėjo adresą (jei jis yra juridinis asmuo), regioną (jei jis yra fizinis asmuo), kaip apibrėžta NUTS 2 lygiu (19), jeigu jis nuolat gyvena ES teritorijoje, arba atitinkamą informaciją, jei gyvenamoji vieta yra ne ES,

    dotacijos objektą,

    skirtą sumą.

    Gavus pagrįstą ir tinkamai paaiškintą dotacijos gavėjo prašymą, jeigu atskleidus informaciją iškiltų grėsmė atitinkamų asmenų teisėms ir laisvėms, kurios yra saugomos pagal Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartiją, arba būtų pakenkta komerciniams dotacijų gavėjų interesams, informacija neskelbiama.

    13.   ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS

    Atsiliepus į kvietimą teikti paraiškas, registruojami ir tvarkomi asmens duomenys (pvz., pavadinimas arba vardas ir pavardė, adresas, gyvenimo aprašymas). Šie duomenys bus tvarkomi pagal Reglamentą (ES) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos Sąjungos institucijoms, organams, tarnyboms ir agentūroms tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 45/2001 ir Sprendimas Nr. 1247/2002/EB. Jei nenurodyta kitaip, atsakymus į klausimus ir prašomus asmens duomenis, kurių reikia paraiškai, pateiktai pagal kvietimą teikti paraiškas, vertinti, tik pirmiau nurodytu tikslu tvarkys Regioninės ir miestų politikos GD Biudžeto ir finansinio valdymo skyriaus vadovas.

    Komisija gali registruoti asmens duomens ankstyvojo nustatymo ir draudimo dalyvauti procedūroje sistemoje, jeigu dotacijos gavėjas atsiduria vienoje iš situacijų, paminėtų Reglamento (ES, Euratomas) 2018/1046 (20) 136 ir 141 straipsniuose. Daugiau informacijos rasite pareiškime apie privatumo apsaugą adresu

    https://ec.europa.eu/info/data-protection-public-procurement-procedures_lt.

    14.   PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA

    Paraiškos turi būti teikiamos laikantis 3 skirsnyje nustatyto termino.

    Pasibaigus paraiškų teikimo terminui, neleidžiama daryti jokių paraiškos pakeitimų. Tačiau prireikus išsiaiškinti tam tikrus aspektus arba ištaisyti rašybos klaidas, atlikdama vertinimą Komisija gali susisiekti su pareiškėju.

    Pareiškėjai bus raštu informuoti apie atrankos procedūros rezultatus.

    Paraiškos turi būti teikiamos e. paštu PDF formatu adresu

    REGIO-CALL-FOR-MEDIA@ec.europa.eu.

    Pateikimo įrodymas bus e. laiško su pridėta paraiška gavimo data ir laikas.

    Paštu arba faksu siunčiamos paraiškos nebus priimtos.

    Asmenys ryšiams

    Visus su šiuo kvietimu teikti paraiškas susijusius klausimus galima siųsti adresu REGIO-CONTRACTS@ec.europa.eu. Kad būtų užtikrintas veiksmingas visų užklausų tvarkymas, e. laiško temos laukelyje arba tekste aiškiai nurodykite šio kvietimo teikti paraiškas identifikacinį numerį.

    Kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos visiems galimiems pareiškėjams, atsakymai į pateiktus klausimus bus skelbiami klausimų ir atsakymų sąraše adresu https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/funding-opportunities/calls-for-proposal/. Klausimus pareiškėjai gali siųsti pirmiau nurodytu adresu ne vėliau kaip likus 10 dienų iki paraiškų pateikimo termino.

    Priedai:

    Paraiškos forma

    Pateiktinų dokumentų kontrolinis sąrašas

    Pavyzdinis susitarimas dėl dotacijos


    (1)  https://ec.europa.eu/regional_policy/sources/tender/pdf/official/2020_financing_decision_ta.pdf

    (2)  http://ec.europa.eu/regional_policy/lt/policy/what/investment-policy/

    (3)  http://www.consilium.europa.eu/lt/meetings/gac/2017/04/25/

    (4)  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+REPORT+A8-2017-0201+0+DOC+XML+V0//EN&language=lt

    (5)  http://ec.europa.eu/regional_policy/sources/informing/events/3005-pamhagen/20170523_joint_communication_actions.pdf

    (6)  2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1083/2006 (visų pirma jo 115–117 straipsniai ir XII priedas) (OL L 347, 2013 12 20, p. 320).

    (7)  Pagal šį kvietimą teikti paraiškas „informavimo priemonė“ – tai atskira nuosekli informacinė veikla, susijusi su ES sanglaudos politika.

    (8)  Šiuo kvietimu teikti paraiškas Europos Komisija remia informavimo priemones, susijusias su ES sanglaudos politika, kuri yra įgyvendinama per tris pagrindinius fondus: Europos regioninės plėtros fondą (ERPF), Sanglaudos fondą ir Europos socialinį fondą (ESF). Šia prasme reikalavimus atitinka su bet kurio iš šių trijų fondų poveikiu regione susiję projektai.

    (9)  https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/european-green-deal/actions-being-taken-eu/just-transition-mechanism/just-transition-funding-sources_lt

    (10)  https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response/recovery-plan-europe_lt

    (11)  Šis sąrašas nėra išsamus.

    (12)  Viešosios teisės subjektai arba įstaigos, kurių veiklą reglamentuoja privatinė teisė ir kurioms pavesta teikti viešąsias paslaugas.

    (13)  Susitarimas dėl Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos ir Europos atominės energijos bendrijos.

    (14)  2018 m. liepos 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) 2018/1046 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių (OL L 193, 2018 7 30, p. 1).

    (15)  Finansinio reglamento 186 straipsnio 4 dalies c punktas.

    (16)  OL L 347, 2006 12 11, p. 1.

    (17)  2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/24/ES dėl viešųjų pirkimų, kuria panaikinama Direktyva 2004/18/EB (OL L 94, 2014 3 28, p. 65).

    (18)  2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/25/ES dėl subjektų, vykdančių veiklą vandens, energetikos, transporto ir pašto paslaugų sektoriuose, vykdomų pirkimų, kuria panaikinama Direktyva 2004/17/EB (OL L 94, 2014 3 28, p. 243).

    (19)  2007 m. vasario 1 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 105/2007, iš dalies keičiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1059/2003 dėl bendro teritorinių statistinių vienetų klasifikatoriaus (NUTS) nustatymo priedus (OL L 39, 2007 2 10, p. 1).

    (20)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=CELEX%3A32018R1046


    Priedėlis

    Specialiosios tiesioginių personalo išlaidų sąlygos

    1.   Apskaičiavimas

    Rekomenduojama naudotis toliau a ir b punktuose pateiktais tinkamų finansuoti tiesioginių personalo išlaidų apskaičiavimo būdais, kurie patvirtinti kaip užtikrinantys, kad deklaruotos išlaidos yra realios.

    Komisija gali sutikti su kitu dotacijos gavėjo naudojamu personalo išlaidų apskaičiavimo metodu, jei mano, kad juo pakankamai užtikrinama, kad deklaruotos išlaidos yra realios.

    a)   Jei asmuo dirba tik su veiksmu susijusį darbą

    {asmens mėnesio įkainis,

    padaugintas iš

    faktinio dirbant su veiksmu susijusį darbą mėnesių skaičiaus}

    Su šių asmenų darbu susijusių deklaruotų mėnesių negalima deklaruoti pagal jokį kitą ES arba Euratomo dotacijos susitarimą.

    Mėnesio įkainis apskaičiuojamas taip:

    {asmens metinės personalo išlaidos,

    padalytos iš 12}

    naudojant kiekvienų į ataskaitinį laikotarpį įeinančių visų finansinių metų personalo išlaidas.

    Jei ataskaitinio laikotarpio pabaigoje finansiniai metai dar nepasibaigę, dotacijos gavėjai turi naudoti paskutinių pasibaigusių finansinių metų mėnesio įkainį.

    b)   Jei asmuo dirba su veiksmu susijusį darbą ne visą darbo laiką

    i)

    Jei asmuo dirba su veiksmu susijusį darbą proporcingai nustatytą savo darbo valandų skaičių:

    {asmens mėnesio įkainis, padaugintas iš proporcingai nustatyto jo darbo valandų skaičiaus

    ir padaugintas iš

    faktinio dirbant su veiksmu susijusį darbą mėnesių skaičiaus}

    Šių asmenų proporcingai nustatyto darbo laiko negalima deklaruoti pagal jokį kitą ES arba Euratomo dotacijos susitarimą.

    Mėnesio įkainis apskaičiuojamas taip pat, kaip pirmiau.

    ii)

    Kitais atvejais:

    {asmens valandos įkainis, padaugintas iš faktinio dirbant su veiksmu susijusį darbą valandų skaičiaus}

    arba

    {asmens dienos įkainis, padaugintas iš faktinio dirbant su veiksmu susijusį darbą dienų skaičiaus}

    (suapvalintas iki artimiausio pusdienio)

    Deklaruotą faktinį asmens darbo valandų ir (arba) dienų skaičių turi būti įmanoma identifikuoti ir patikrinti.

    Pagal ES arba Euratomo dotacijų susitarimus deklaruojamas bendras asmens darbo valandų ir (arba) dienų per metus skaičius negali būti didesnis už metų darbo valandų ir (arba) dienų skaičių, naudojamą valandos ir (arba) dienos įkainiui apskaičiuoti. Todėl didžiausias pagal dotacijos susitarimą galimas deklaruoti valandų ir (arba) dienų skaičius yra:

    {metų darbo valandų ir (arba) dienų skaičius (žr. toliau)

    atėmus

    bendrą dotacijos gavėjo deklaruotą to asmens darbo valandų ir (arba) dienų skaičių tais metais pagal kitus ES arba Euratomo dotacijų susitarimus.

    Valandos ir (arba) dienos įkainis apskaičiuojamas taip:

    {asmens metinės personalo išlaidos,

    padalytos iš

    to asmens metų darbo valandų ir (arba) dienų skaičiaus},

    naudojant kiekvienų į ataskaitinį laikotarpį įeinančių visų finansinių metų personalo išlaidas ir metų darbo valandų ir (arba) dienų skaičių.

    Jei ataskaitinio laikotarpio pabaigoje finansiniai metai dar nepasibaigę, dotacijos gavėjai turi naudoti paskutinių pasibaigusių finansinių metų valandos ir (arba) dienos įkainį.

    Individualus metų darbo valandų ir (arba) dienų skaičius yra bendras asmens per metus faktiškai dirbtų valandų ir (arba) dienų skaičius. Į jį neįtraukiamos atostogos arba kiti nebuvimo darbe atvejai (pavyzdžiui, laikinojo nedarbingumo atostogos, motinystės atostogos, specialios atostogos ir pan.). Tačiau į jį gali būti įtraukti viršvalandžiai ir susitikimuose, mokymuose ir užsiimant kita panašia veikla praleistas laikas.

    2.   Patvirtinamieji personalo išlaidų kaip faktinių išlaidų deklaravimo dokumentai

    Asmenų, dirbančių tik su veiksmu susijusį darbą, kurių tiesioginės personalo išlaidos apskaičiuojamos, kaip nurodyta a punkte, laiko apskaitos dokumentų saugoti nebūtina, jei dotacijos gavėjas pasirašo deklaraciją, kurioje patvirtina, kad atitinkami asmenys dirbo tik su veiksmu susijusį darbą.

    Asmenų, dirbančių su veiksmu susijusį darbą proporcingai nustatytą darbo valandų skaičių, kurių tiesioginės personalo išlaidos apskaičiuojamos, kaip nurodyta b punkto i papunktyje, laiko apskaitos dokumentų saugoti nebūtina, jei dotacijos gavėjas pasirašo deklaraciją, kurioje patvirtina, kad atitinkami asmenys dirbo su veiksmu susijusį darbą proporcingai nustatytą valandų skaičių.

    Dotacijos gavėjai turi saugoti asmenų, dirbančių su veiksmu susijusį darbą ne visą darbo laiką, kurių tiesioginės personalo išlaidos apskaičiuojamos pagal b punkto ii papunktį, darbo laiko apskaitos dokumentus, kuriuose užfiksuotas deklaruotas valandų ir (arba) dienų skaičius. Darbo laiko apskaitos dokumentai turi būti rengiami raštu ir bent kas mėnesį tvirtinami su veiksmu susijusį darbą dirbančių asmenų ir jų vadovų.

    Nesant patikimų darbo laiko apskaitos dokumentų, kuriuose būtų užfiksuotas dirbant su veiksmo įgyvendinimu susijusį darbą praleistų valandų skaičius, Komisija gali priimti kitokius deklaruotą valandų ir (arba) dienų skaičių patvirtinančius įrodymus, jei ji mano, kad tais įrodymais užtikrinamas tinkamas patikinimo lygis.


    Top