EUROPOS KOMISIJA
Briuselis, 2016 07 14
COM(2016) 461 final
2016/0221(COD)
Pasiūlymas
EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS
kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų
(Tekstas svarbus EEE)
{SWD(2016) 228 final}
{SWD(2016) 229 final}
AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS
1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS
•Pasiūlymo pagrindimas ir tikslai
Šiuo pasiūlymu siekiama iš dalies pakeisti 2013 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 345/2013) ir 2013 m. balandžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų (toliau – Reglamentas (ES) Nr. 346/2013).
Šis pasiūlymas turėtų būti vertinamas turint omenyje bendresnes pastangas skatinti investicijas į augančias ir verslias įmones. Visapusiška darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų skatinimo strategija pateikta Investicijų plane Europai. Esminė Investicijų plano dalis – Kapitalo rinkų sąjungos (KRS) veiksmų planas, kuriuo siekiama sukuriant tikrą bendrą kapitalo rinką sumažinti kapitalo rinkų fragmentaciją, pašalinti ekonomikos finansavimą stabdančias reguliavimo kliūtis ir padidinti kapitalo pasiūlą įmonėms. Investicijų planu Europai siekiama per Europos strateginių investicijų fondą (ESIF) naudojant viešąsias lėšas sutelkti papildomų privačių investicijų. Siekiant katalizuoti privačias investicijas į Europos rizikos kapitalo rinkas, kartu įsteigiamas ir Europos fondų fondas, kurio lėšos bus investuojamos į Europos rizikos kapitalą. Taip privačiojo sektoriaus kapitalas bus jungiamas su ES parama siekiant didžiausius institucinius investuotojus skatinti kapitalą investuoti į Europos rizikos kapitalo turto klasę ir padidinti ES paramos poveikį Europos rizikos kapitalo sektoriui.
Siekiant rinkos dalyviams pasiūlyti naujų galimybių pritraukti ir investuoti kapitalą į novatoriškas mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ) ir socialines įmones visoje Europoje, sukurtos Europos rizikos kapitalo fondų („EuVECA“) ir Europos socialinio verslumo fondų („EuSEF“) struktūros. MVĮ, kaip sektorius, galintis generuoti realų augimą ir grąžą, labai svarbios ES ekonomikai. „EuVECA“ fondai remia naujas ir novatoriškas įmones, o „EuSEF“ fondai daugiausia dėmesio skiria įmonėms, kurių tikslas – padaryti teigiamą socialinį poveikį.
Svarbūs MVĮ vystymosi, augimo ir sėkmės veiksniai – joms skirto finansavimo šaltinis ir prieinamumas. Siekiant skatinti naują augimą ir pereiti prie inovacijomis grindžiamos ekonomikos, reikia remti naujus pradedančiųjų įmonių, novatoriškų MVĮ ir socialinių įmonių paramos finansavimo būdus. Kadangi bankai paprastai mažiau pajėgūs teikti tokių rūšių finansavimą, siekiant užtikrinti šio ES ekonomikos segmento augimo finansavimą labai svarbu turėti galimybę gauti rizikos kapitalo ir socialinio verslumo kapitalo. Tokio finansavimo trūkumas nuolat nurodomas kaip kliūtis, kurią reikia pašalinti siekiant skatinti ES ekonomikos augimą. Be to, rizikos kapitalo rinkoje ES ne vejasi JAV, bet vis labiau nuo jos atsilieka. Nepaisant panašaus ekonomikos dydžio, įmonėms, įskaitant MVĮ, JAV suteikiama daugiau rizikos kapitalo. KRS veiksmų plane pranešama, kad jeigu ES rizikos kapitalo rinkos būtų tokios gilios kaip JAV, 2009–2014 m. įmonėms finansuoti būtų buvę galima panaudoti 90 mlrd. EUR.2014 m. maždaug 90 % visų ES rizikos kapitalo investicijų sutelkta aštuoniose valstybėse narėse: JK, Vokietijoje, Švedijoje, Danijoje, Suomijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje ir Ispanijoje. Bet net ir šiose labiau išvystytose rinkose rizikos kapitalas sudaro mažiau kaip 0,1 % BVP.
Siekdama dar labiau remti šių rinkų vystymąsi, Komisija stengiasi užtikrinti, kad „EuVECA“ ir „EuSEF“ sistemos, kuriomis remiamos rizikos kapitalo ir socialinės investicijos, veiktų kuo geriau. Todėl Komisija nusprendė peržiūras, kurias pagal abu reglamentus reikėjo atlikti 2017 m., paankstinti pradėdama teisėkūros peržiūrą pagal 2016 m. Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programos (REFIT) iniciatyvą. Peržiūros tikslas buvo įvertinti iki šiol pasiektus abiejų sistemų rezultatus, visų pirma tai, ar jos buvo veiksmingos, rezultatyvios, nuoseklios, aktualios ir ar turėjo pridėtinės vertės ES. Atliekant peržiūrą nustatyta tam tikrų veiksnių, stabdančių šių fondų vystymąsi, visų pirma taisyklės, kurios reglamentuoja, kaip fondai investuoja į turtą, kaip administratoriai valdo fondus, kaip abu reglamentai sąveikauja su kitais galiojančiais investicinių fondų teisės aktais, ir reikalavimai, kurių fondai laikosi, kad galėtų naudotis tarpvalstybinės veiklos pasu.
Šiuo pasiūlymu pripažįstama, kad vis dar yra kitų į jo taikymo sritį nepatenkančių veiksnių, stabdančių ES rizikos kapitalo sektoriaus vystymąsi, pvz., požiūris į ne bankų teikiamą finansavimą arba mokesčių režimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti kitomis specialiomis valstybių narių iniciatyvomis. Be to, į šiuos veiksnius taip pat bus atsižvelgiama KRS veiksmų plano visapusiškomis priemonėmis rizikos kapitalo finansavimui ES remti.
•Suderinamumas su toje pačioje politikos srityje galiojančiomis nuostatomis
Šis pasiūlymas – KRS veiksmų plano dalis. KRS veiksmų planas – esminis Komisijos prioritetas ir jame numatyta įvairių priemonių kapitalo rinkos kliūtims šalinti ir MVĮ finansavimo galimybėms gerinti. Visų pirma tai yra veiksmai, kuriais siekiama užtikrinti geresnį bankų grįžtamosios informacijos teikimą atmetus MVĮ kredito paraiškas, pagerinti MVĮ kredito informacijos kaupimą ir atlikti valstybių narių MVĮ ir į jas investuojantiems asmenims teikiamų fiskalinių paskatų ir mokesčių lengvatų peržiūrą.
Šis pasiūlymas – esminė KRS veiksmų plano dalis, kuri padeda diversifikuoti finansavimo šaltinius ir pritraukti kapitalo, kad investuotojams, fondų valdytojams ir portfeliui priklausančioms įmonėms būtų lengviau naudotis „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondais. Kapitalo rinkos suteikia galimybę kreiptis į įvairius finansavimo teikėjus, o investuotojams į rizikos kapitalą, socialinio poveikio siekiantiems investuotojams, investuotojams į privatų kapitalą ar neformaliems investuotojams, investuojantiems į įmones ankstyvuoju jų raidos etapu, atveria galimybę pasitraukti.
•Suderinamumas su kitomis Sąjungos politikos sritimis
Pasiūlymas papildo kitus du Investicijų plano Europai ramsčius:
–Papildomų privačių investicijų sutelkimas naudojant viešąsias lėšas. Siekiant iki 2018 m. sutelkti mažiausiai 315 mlrd. EUR papildomų investicijų sukurtas ESIF. Daugiausia per Europos investicijų fondą ESIF investuoja į įvairius sektorius ir teikia tiesioginę finansinę paramą MVĮ.
–Užtikrinimas, kad investicijoms skirtas finansavimas pasiektų realiąją ekonomiką. Siekiant padėti investicijoms skirtam finansavimui pasiekti realiąją ekonomiką sukurtas Europos investicinių projektų portalas ir Europos investavimo konsultacijų centras.
Šis pasiūlymas taip pat papildo bendrąją mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“, atliekančią svarbų vaidmenį skatinant MVĮ finansavimą pagal „InnovFin“ – ES finansavimo novatoriams priemonę, kurią sudaro Europos investicijų banko grupės siūlomos kelios integruotos ir viena kitą papildančios finansavimo priemonės ir konsultavimo paslaugos, apimančios visą mokslinių tyrimų ir inovacijų vertės grandinę. Be to, Komisija administruoja Įmonių konkurencingumo ir MVĮ programą (COSME),kuria MVĮ suteikiama daugiau galimybių gauti finansavimą, teikiamos verslo rėmimo paslaugos ir skatinamas verslumas.
Pagal bendrosios rinkos strategiją Komisija siekia sumažinti administracinę naštą ir padaryti Europą patrauklesnę tiek ES, tiek ne ES novatoriams. Konkrečiai, Komisija taip pat pradės Pradedančiųjų įmonių iniciatyvą – išsamų pradedančiosioms įmonėms taikomų reikalavimų ir būdų juos sumažinti vertinimą, o kai tai neįmanoma – sieks lengvinti reikalavimų laikymąsi.
2.TEISINIS PAGRINDAS, SUBSIDIARUMO IR PROPORCINGUMO PRINCIPAI
•Teisinis pagrindas
Šio pasiūlymo teisinis pagrindas – SESV 114 straipsnis, kuris buvo Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 teisinis pagrindas. Rengiant poveikio vertinimo ataskaitą atlikta analizė rodo, kad Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 elementus reikia iš dalies pakeisti siekiant pagerinti ir racionalizuoti „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų naudojimą. Reikiamus pakeitimus gali atlikti tik Sąjungos teisės aktų leidėjas.
•
Subsidiarumo principas
ES lygmens veiksmų turėtų būti imtasi tik tuomet, jei pagal savo konstitucines sistemas siūlomų veiksmų tikslų valstybės narės negali deramai pasiekti.
Rizikos kapitalo ir socialinio poveikio fondų vidaus rinka, kaip nustatyta Reglamente (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamente (ES) Nr. 346/2013, tebėra fragmentuota ir siekiant sustiprinti tarpvalstybinio tokių fondų lėšų pritraukimo Europos sistemą reikia imtis papildomų veiksmų. Šis pasiūlymas papildomai prisidėtų prie rizikos kapitalo ir socialinio verslumo fondų vidaus rinkos konvergencijos ir stiprinimo. Todėl šio reglamento tikslus įmanoma pasiekti tik Sąjungos lygmens veiksmais.
Nustatytos problemos yra susijusios su Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 taikymo valstybėse narėse apribojimais ir skirtumais. Nepanaikinus šių apribojimų ir skirtumų rizikuojama sukelti daugiau fragmentacijos ir neišnaudoti galimybių. Šias problemas galima išspręsti tik imantis koordinuotų ES veiksmų pagal šį pasiūlymą. Todėl, siekiant užtikrinti, kad vienodos taisyklės būtų nuosekliai taikomos visose valstybėse narėse, šias problemas spręsti tikslinga tik ES lygmeniu.
•Proporcingumo principas
Šiuo pasiūlymu sustiprinamas ženklų „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudojimas. Nei Reglamentu (ES) Nr. 345/2013, nei Reglamentu (ES) Nr. 346/2013, nei šiuo pasiūlymu „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondams rizikos kapitalo ir socialinio poveikio fondų sektoriuje išimtinių sąlygų nesuteikiama. Šiuo reglamentu išlaikomas išimtinis ženklų „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudojimas atitinkamai „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondams. Valstybės narės pagal Direktyvą 2011/61/ES dėl alternatyvaus investavimo fondų valdytojų (AIFVD) ir toliau gali nustatyti nacionalinius režimus, taikomus rizikos kapitalo ir socialinio poveikio fondams.
Šiuo pasiūlymu nustatoma viešojo intereso, investuotojų apsaugos, saugos bei pasitikėjimo argumentų ir susijusių sąnaudų pusiausvyra. Vengiama nebūtinos naštos: siūloma, kad fondų, kuriems taikomas Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013, valdymą ir jų akcijų ar investicinių vienetų platinimą galėtų vykdyti nauja valdytojų, kuriems taikoma AIFVD ir tik tie Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 reikalavimai, kurie taikomi konkrečiam sektoriui ir kurių nereikalaujama pagal AIFVD, grupė ir kad būtų racionalizuojamas fondų registravimas, ir paaiškinama, kad priimančiųjų valstybių narių kompetentingos institucijos negali nustatyti mokesčių ir panašių rinkliavų.
•Pasirinkta priemonė
Siūloma priemonė – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas.
3.EX POST PERŽIŪROS, KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI
•Galiojančių teisės aktų peržiūra
Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 įtraukti į Europos Komisijos programą REFIT. Daugiau informacijos apie šią peržiūrą pateikta tolesniame skirsnyje „Reglamentavimo kokybė ir paprastinimas“.
•Ex post vertinimas ir kokybės patikrinimas
Komisija nusprendė 2017 m. planuotą Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 peržiūrą paankstinti ir teisėkūros peržiūrą pradėti pagal 2016 m. darbo programą REFIT.
Kadangi Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 taikomi tik nuo 2013 m. vidurio, atlikti visapusišką įvertinimą nebūtų buvę įmanoma, nes daryti tvirtas išvadas dėl ilgalaikio poveikio dar per anksti. Todėl atliktas pradinio reglamentų poveikio vertinimas, daugiausia dėmesio skiriant galimiems veiksniams, kurie galėjo trukdyti fondus naudoti plačiau, nei iš pradžių tikėtasi. Peržiūra pridėta prie Komisijos poveikio vertinimo ataskaitos, o jos išvados pateikiamos toliau.
Kalbant apie Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 veiksmingumą, Reglamento (ES) Nr. 345/2013 siūlomų galimybių naudojimą dar galima gerinti, bet ribotas Reglamento (ES) Nr. 346/2013 naudojimas akivaizdžiai netenkina. Ir Reglamento (ES) Nr. 345/2013, ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 veiksmingumą riboja įvairios kliūtys, visų pirma apribojimai, taikomi dideliems valdytojams, kurių portfeliai viršija 500 mln. EUR ir kurie negali naudoti ženklų „EuVECA“ ir „EuSEF“, taip pat norintiems dalyvauti neprofesionaliesiems investuotojams taikomas 100 000 EUR investicijų mažiausias dydis ir specifiniai apribojimai tinkamoms investicijoms (t. y. reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtis). Kaip galima kliūtis nurodytas mažesniems fondams taikomas 100 000 EUR investicijų mažiausias dydis, tačiau neprofesionalieji investuotojai jau turi mažesnių investicijų į MVĮ turtą galimybę pagal tam tikras alternatyvias priemones (pvz., sutelktinis finansavimas, pradinis viešas akcijų platinimas ir pan.). „EuSEF“ ir „EuVECA“ fondai yra skirtingos ilgalaikės priemonės (pvz., šie fondai taiko mažiausiai penkerių metų įšaldymo laikotarpį), o tam reikia didesnių ribinių dydžių ir didesnės investuotojų apsaugos.
2016 m. balandžio mėn. pradžioje EVPRI duomenų bazėje buvo užregistruota 70 „EuVECA“ fondų. „EuSEF“ fondų užregistruota keturi tik dviejose valstybėse narėse: vienas „EuSEF“ fondas užregistruotas Prancūzijoje ir trys „EuSEF“ fondai – Vokietijoje, o bendras jų valdomas turtas sudaro 32 mln. EUR.
Kalbant apie rezultatyvumą, per peržiūrą nustatyta skirtingų jurisdikcijų reikalavimų skirtumų, visų pirma įsteigimo mokesčių, papildomų sąnaudų dėl priimančiųjų valstybių narių renkamų rinkliavų ir reikalaujamo pakankamų nuosavų lėšų dydžio. Kai kuriais atvejais tokią praktiką lemia perteklinis reglamentavimas, peržengiantis reglamentų reikalavimus ir savo ruožtu trukdantis steigti ir „EuVECA“, ir „EuSEF“ fondus ir tarpvalstybiniu mastu platinti jų akcijas ar investicinius vienetus. Kalbant apie aktualumą, Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 pripažįstami kaip neatskiriama KRS kūrimo dalis. Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 priklauso Komisijos iniciatyvai didinti ekonomikai ne bankų teikiamo finansavimo dalį ir atitinka Investicijų plano Europai tikslus didinti konkurencingumą ir skatinti investicijas siekiant kurti darbo vietas.
Nuoseklumas užtikrinamas, nes Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 papildo AIFVD: jie taikomi mažiems valdytojams, kurių portfeliai nesiekia 500 mln. EUR, kad jie turėtų galimybę tarpvalstybiniu mastu platinti ir „EuVECA“, ir „EuSEF“ fondų akcijas ar investicinius vienetus.
Kalbant apie ES pridėtinę vertę, Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 užpildo prieš jų priėmimą egzistavusią teisėkūros spragą siekiant suteikti galimybę mažiems valdytojams tarpvalstybiniu mastu platinti fondų akcijas ar investicinius vienetus ir padidinti ne bankų teikiamo kapitalo sumą investicijoms į pradedančiąsias įmones ir socialines įmones. Papildoma ES pridėtinė vertė sukuriama dėl to, kad reglamentais, kaip bendrais taisyklių sąvadais, siekiama užtikrinti, kad investuotojai turėtų kuo geresnę ir kuo geriau palyginamą informaciją, kad galėtų investuoti ir į „EuVECA“, ir į „EuSEF“ fondus visoje Europoje.
•Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis
Šis pasiūlymas grindžiamas keleto viešų konsultacijų rezultatais: viešų konsultacijų dėl žaliosios knygos „Kapitalo rinkų sąjungos kūrimas“ (nuo 2015 m. vasario 18 d. iki 2015 m. gegužės 13 d.), viešų konsultacijų dėl Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 peržiūros (nuo 2015 m. rugsėjo 30 d. iki 2016 m. sausio 6 d.), viešų konsultacijų, surengtų paskelbus kvietimą teikti informaciją apie ES finansinių paslaugų reguliavimo sistemą (nuo 2015 m. rugsėjo 30 d. iki 2016 m. sausio 31 d.), ir tikslinio techninio seminaro (2016 m. sausio 27 d.).
Konsultacijų rezultatai leidžia manyti, kad plačiai palaikomas valdytojų, kuriems leidžiama valdyti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudojančius fondus ir platinti jų akcijas ar investicinius vienetus, grupės išplėtimas į ją įtraukiant valdytojus, turinčius veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį. Šiuo pasiūlymu „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų rinka atveriama valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, kad jie galėtų siūlyti visą produktų spektrą klientams savo buveinės ir kitose valstybėse narėse, o dėl to savo ruožtu išaugtų bendra tokių fondų skverbtis. Tie valdytojai turės toliau laikytis AIFVD reikalavimų, o, be to, ir tam tikrų atitinkamai Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 taisyklių.
Suinteresuotosios šalys prieštaringai vertino pasiūlymą sumažinti 100 000 EUR investicijų mažiausią dydį, kurį neprofesionalieji investuotojai turi investuoti į „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus. Kai kurie respondentai pritarė šio mažiausio reikalaujamo dydžio mažinimui. Jie siūlė išplėsti potencialių investuotojų grupę, kad išaugtų neprofesionaliųjų investuotojų pasirinkimo galimybės. Kiti respondentai manė, kad investicijų į rizikos kapitalą ir socialines įmones rizikos pobūdis, sutartiniai įsipareigojimai ir nelikvidumas nebūtinai tinka mažmeniniams investuotojams, turintiems mažiau kapitalo. Kiti pažymėjo, kad šiai investuotojų grupei remti reikėtų priimti jai pritaikytas papildomas investuotojų apsaugos taisykles, o dėl to susidarytų sąnaudų, kurios neatsvertų galimo investuotojų bazės išplėtimo. Kaip vienas iš reikiamo apsaugos lygio pavyzdžių nurodytas individualių investuotojų portfelio metodas, panašus į Reglamento (ES) 2015/760 dėl Europos ilgalaikių investicijų fondų metodą. Atsižvelgiant į minėtus argumentus, šiame pasiūlyme 100 000 EUR mažiausias reikalaujamas dydis paliekamas dėl šių priežasčių: sumažinus mažiausią investicijų dydį atsirastų didelė investuotojų apsaugos rizika ir savo ruožtu sumažėtų investuotojų pasitikėjimas „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondais. Sumažinus investicijų ribinį dydį neišvengiamai tektų nustatyti papildomas mažmeninių investuotojų apsaugos priemones, o dėl to ne tik susidarytų sąnaudų, bet ir sumažėtų pagrindinis „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų režimų lankstumo privalumas.
Netiesiogines sąnaudas, tenkančias „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus registruojantiems valdytojams, lemia ir nuosavų lėšų reikalavimai. Respondentai pabrėžė, kad kompetentingos institucijos skirtingai aiškina „pakankamų nuosavų lėšų“ sąvoką, o kai kurios kompetentingos institucijos taiko visus valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, nustatytus reikalavimus. Respondentai taip pat abejojo dėl kai kurių priimančiųjų valstybių narių imamų papildomų mokesčių suderinamumo su Reglamentu (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentu (ES) Nr. 346/2013. Šiuo pasiūlymu perteklinio reglamentavimo problema sprendžiama prašant Europos vertybinių popierių ir rinkų instituciją (EVPRI) parengti techninius reguliavimo standartus, susijusius su pakankamų nuosavų lėšų sumų nustatymo metodika. Jame taip pat paaiškinama, kad priimančiosios valstybės narės negali imti mokesčių iš tarpvalstybinių „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų.
Reglamentu (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentu (ES) Nr. 346/2013 draudžiama nustatyti reikalavimus ar administracines procedūras, susijusias su reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimu priimančiosiose valstybėse narėse. Siekiant užtikrinti, kad draudimo būtų nuosekliai laikomasi visose valstybėse narėse, šiuo reglamentu aiškiai numatoma, kad priimančiosios valstybės narės negali nustatyti mokesčių ir kitų rinkliavų.
Dauguma respondentų pasisakė už turto, į kurį gali investuoti „EuVECA“ fondai, grupės išplėtimą argumentuodami, kad portfeliui priklausančių reikalavimus atitinkančių įmonių apibrėžtis pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 yra per siaura. Tarp to priežasčių nurodyta tai, kad valdytojams sunku pagal apibrėžtį nustatyti pakankamas investicijas, taip pat paskesnių investicijų patrauklumas. Be to, respondentai siūlė didinti darbuotojų skaičiaus ribą ir panaikinti apyvartos bei balanso ribas. Šiuo pasiūlymu leidžiamos investicijos į įmones, turinčias iki 499 darbuotojų (mažas vidutinės kapitalizacijos įmones). Šiuo pakeitimu tinkamų investicijų mastas pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 suderinamas su rizikos kapitalo programomis, kurias administruoja Europos investicijų fondas ir kurios remiamos pagal ES finansines programas, pvz., priemonę „InnovFin“. Be to, šiuo pasiūlymu taip pat leidžiamos investicijos į mažąsias ir vidutines įmones, įtrauktas į MVĮ augimo rinkos, kaip apibrėžta Direktyvoje 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų, prekybos sąrašus, kad augimo etapu subjektai, jau turintys galimybių gauti finansavimą iš kitų šaltinių, taip pat galėtų gauti kapitalo iš „EuVECA“ fondų. Šiuo pasiūlymu taip pat leidžiamos paskesnės investicijos į tam tikrą įmonę, kuri po pirmųjų investicijų nebeatitinka portfeliui priklausančių reikalavimus atitinkančių įmonių apibrėžties.
•Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas
Komisija pasikliovė EVPRI pateikta informacija. Be to, 2016 m. sausio 27 d. Komisija surengė tikslinį techninį seminarą, taip pat dvišalių susitikimų, telekonferencijų su suinteresuotosiomis šalimis ir naudojosi sektoriaus asociacijų teikiamais statistiniais duomenimis.
•Poveikio vertinimas
Prie šio pasiūlymo pridedama poveikio vertinimo ataskaita, kurioje aptariamos įvairios politikos galimybės, visų pirma tai, ar leisti valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, naudoti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“, ar išplėsti reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtį Reglamente (ES) Nr. 345/2013, ar palikti mažiausią reikalaujamą dydį ir ar patikslinti administracinius procesus ir papildomas priemones, kuriuos nustato priimančiosios valstybės narės.
2016 m. gegužės 13 d. Reglamentavimo patikros valdyba pateikė teigiamą nuomonę su rekomendacijomis papildomai pagerinti poveikio vertinimo ataskaitos projektą. Paskui siekiant atsižvelgti į Valdybos pastabas ataskaitos projektas iš dalies pakeistas. Pagrindiniai pakeitimai susiję su teisėkūros peržiūros aplinkybėmis ir laiku, taip pat tinkamiausių galimybių, paprastinimo elementų ir administracinių sąnaudų mažinimo pateikimu. Pakoreguota poveikio vertinimo ataskaita ir jos santrauka skelbiamos kartu su šiuo pasiūlymu.
Toliau lentelėje apibendrinamos skirtingos pasirinktos priemonės ir pateikiamas jų poveikio atitinkamoms suinteresuotosioms šalims, naudos ir proporcingumo vertinimas.
Tinkamiausios politikos galimybės
|
Poveikis sąnaudoms
|
Nauda „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų valdytojams, investuotojams ir portfeliui priklausančioms įmonėms
|
Proporcingumo principas
|
Leisti valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, naudoti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“
Išplėsti Reglamente (ES) Nr. 345/2013 pateiktą reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtį
Palikti mažiausią 100 000 EUR investicijų dydį
Nustatyti aiškias nuostatas Reglamente (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamente (ES) Nr. 346/2013 siekiant, kad nebūtų nustatoma apsunkinančių administracinių procesų, papildomų priemonių (įskaitant priimančiųjų valstybių narių nustatomus mokesčius) ir buveinės valstybių narių neproporcingų reikalavimų.
|
Kadangi pagrindinės režimo savybės nesikeičia, turto valdytojams papildomų sąnaudų nesusidarys.
Tikėtina, kad sąnaudos, palyginti su dabartine situacija, bus mažesnės, nes pakoreguotomis taisyklėmis bus aiškiai nurodoma, kaip reikalavimais užtikrinti proporcingumą.
Tikėtina, kad leidimas valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, naudoti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ turės teigiamą poveikį mokesčiams, kuriuos investuotojai moka valdytojams, nes valdytojai, turintys veiklos leidimą pagal AIFVD, pasinaudos didesne masto ekonomija.
Paliekant 100 000 EUR ribinį dydį taip pat užtikrinama, kad nereikėtų nustatyti naujų vartotojų apsaugos reikalavimų, pvz., depozitoriumo arba diversifikavimo taisyklių. Kitu atveju dėl jų išaugtų turto valdytojų sąnaudos, o netiesiogiai – ir investuotojų mokami mokesčiai.
ES biudžetui poveikio nėra.
|
Pagrindinės režimo savybės, susijusios su mažais turto valdytojais, nesikeičia ir bus papildomai sustiprintos.
Investuotojų apsaugos, mažesnių sąnaudų ir režimo lankstumo pusiausvyra nesikeičia.
Investuotojams papildomos rizikos nekyla.
Valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD, bus naudingos „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų sistemos ir jie galės platinti „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijas ar investicinius vienetus nemažmeniniams ir kitiems investuotojams, galintiems skirti 100 000 EUR. Jie taip pat gali orientuotis į institucinius investuotojus, pvz., draudimo bendroves, kurie direktyvos „Mokumas II“ deleguotaisiais aktais jau skatinami investuoti į šią fondų sistemą.
Kadangi daugiau turto valdytojų galės naudoti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“, tai savo ruožtu turės teigiamą poveikį investicijoms į MVĮ, mažas vidutinės kapitalizacijos įmones ir socialines įmones.
Išplėtus reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtį, kad ji apimtų didesnius subjektus, bus sudarytos sąlygos diversifikuoti „EuVECA“ fondų portfelius, o mažoms vidutinės kapitalizacijos įmonėms – gauti „EuVECA“ finansavimą.
Išplėtus Reglamente (ES) Nr. 345/2013 pateiktą reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtį leidžiant investuoti į MVĮ augimo rinkas bus skatinamas šių rinkų vystymasis.
Investuotojai turės prieigą prie labiau diversifikuotų ir galbūt mažesnės rizikos „EuVECA“ portfelių.
Sumažės „EuVECA“ ir „EuSEF“ valdytojų administracinė našta.
Tinkamiausios galimybės atitinka kitus teisės aktus ir iniciatyvas, visų pirma AIFVD, MVĮ augimo rinkų nuostatas pagal Direktyvą 2014/65/ES, KRS, ir sustiprina ES finansavimo programas, įskaitant Įmonių konkurencingumo ir MVĮ programą (COSME), programą „Horizontas 2020“ ir Europos strateginių investicijų fondą.
|
Nustatant tinkamiausias galimybes atsižvelgiama į proporcingumo principą, įtvirtintą ES sutarties 5 straipsnio 4 dalyje, nes jos tinkamos nustatytiems tikslams pasiekti ir jomis nesiekiama daugiau, nei būtina.
Pasirinktomis politikos galimybėmis siekiama nustatyti tinkamą viešojo intereso, investuotojų apsaugos, saugos bei pasitikėjimo argumentų ir susijusių sąnaudų pusiausvyrą. Vengiama nebūtinos naštos.
Siūlomomis taisyklėmis neviršijama to, kas būtina bendrai teisinei „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų sistemai sukurti. Jos atidžiai apsvarstytos ir pritaikytos taip, kad būtų remiamos specifinės „EuVECA“ ir „EuSEF“ sektorių savybės, augimo potencialas ir novatoriškumas.
|
•Reglamentavimo kokybė ir paprastinimas
Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 yra savanoriškos fondų sistemos, taigi jų diegimas priklauso nuo suinteresuotųjų šalių susidomėjimo tokių fondų steigimu. Šiuo pasiūlymu mažinama nebūtina našta ir sąnaudos valdytojams, norintiems steigti „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus.
„EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų valdytojams šiuo metu taikomi registravimo procesai pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 ir Direktyvą 2011/61/ES. Šiuo pasiūlymu pašalinami tokie besidubliuojantys reikalavimai. Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 peržiūra rodo, kad to paties dydžio fondo atveju pakankamos nuosavos lėšos skirtingose valstybėse narėse gali sudaryti nuo 6 500 EUR iki 125 000 EUR, o viršutinis ribinis dydis atitinka visus kapitalo reikalavimus valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal AIFVD. Siekiant išvengti tokio perteklinio reglamentavimo, šiuo pasiūlymu nustatoma, kad EVPRI turėtų parengti techninius reguliavimo standartus, susijusius su pakankamų nuosavų lėšų sumos nustatymo metodikomis. Be to, peržiūra rodo, kad kai kurios kompetentingos institucijos už tarpvalstybinių „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimą jų teritorijoje taiko mokesčius. Metiniai mokesčiai sudaro nuo 300 EUR iki 3 000 EUR, t. y. tiek pat, kiek už tarpvalstybinių alternatyvaus investavimo fondų, kuriuos valdo veiklos leidimą pagal AIFVD turintys valdytojai, akcijų ar investicinių vienetų platinimą. Be to, kai kurios priimančiosios valstybės narės taip pat ima nuo 300 EUR iki 3 000 EUR vienkartinius mokesčius pradedant tarpvalstybinį platinimą. Šiuo pasiūlymu tokia praktika uždraudžiama.
Šiuo atžvilgiu, remiantis poveikio vertinimo ataskaita, manoma, kad vienam „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondui, kurio akcijos ar investiciniai vienetai platinami 27 valstybėse narėse, bus sutaupoma maždaug 40 500 EUR per metus, o visiems naujiems „EuVECA“ fondams – iš viso 32 mln. EUR per penkerius metus.
•
Pagrindinės teisės
Šiame reglamente paisoma pagrindinių teisių ir laikomasi principų, pripažintų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje. Jis atitinka 16 straipsnį dėl laisvės užsiimti verslu, nes galimybė platinti ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ turinčių fondų akcijas ar investicinius vienetus juo suteikiama kitiems reguliuojamiems valdytojams. Juo taip pat palaikomas 47 straipsnis dėl teisės į veiksmingą teisinę gynybą ir teisingą bylos nagrinėjimą, nes juo užtikrinama teisė kreiptis į teismą, įskaitant situacijas, kai kompetentingos institucijos nepriima sprendimo.
Šis reglamentas turi būti taikomas atsižvelgiant į tas teises ir principus.
4.POVEIKIS BIUDŽETUI
Šis pasiūlymas poveikio Europos Sąjungos biudžetui neturi.
5.KITI ELEMENTAI
•Įgyvendinimo planai ir stebėsena, vertinimas ir ataskaitų teikimo tvarka
Iš dalies pakeistas Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 bus įvertinti praėjus ketveriems metams nuo jų įsigaliojimo.
Atliekant stebėseną ir vertinimą daugiausia dėmesio bus skiriama keturiems klausimams: i) ar pakoreguotos sistemos yra patrauklios, kad veiklos leidimą pagal AIFVD turintys valdytojai platintų „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijas ar investicinius vienetus, ii) ar sistemos prisidėjo prie „EuVECA“ ir „EuSEF“ fonduose valdomo turto ir, vertinant plačiau, turto, investuoto į rizikos kapitalą ir socialinio poveikio įmones, padidėjimo, iii) ar pakoregavus reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių kriterijus padaugėjo „EuVECA“ fondų pritraukiamo kapitalo ir padarytų investicijų ir iv) ar nustačius aiškias nuostatas dėl draudimo priimančiosioms valstybėms narėms nustatyti mokesčius ir pakankamų nuosavų lėšų dydį sumažėjo „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų administravimo ir jų akcijų ar investicinių vienetų platinimo sąnaudos.
Šios stebėsenos rodikliai, be kita ko, būtų: i) bendri ES rizikos kapitalo ir socialinio poveikio kapitalo sektorių, įskaitant rizikos kapitalo ir socialinio poveikio kapitalo fondus, kurie nėra nei „EuVECA“, nei „EuSEF“ fondai, duomenys, ii) „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų skaičius, veiklos leidimą pagal AIFVD turinčių valdytojų, valdančių „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus ir platinančių jų akcijas ar investicinius vienetus, skaičius ir „EuVECA“ ir „EuSEF“ valdytojų, užregistruotų pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentą (ES) Nr. 346/2013, skaičius, iii) „EuVECA“ ir „EuSEF“ fonduose valdomo turto vertė ir vidutinis tokių fondų dydis, iv) tarpvalstybinių „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimo sąnaudos, v) „EuVECA“ ir „EuSEF“ valdytojų nuosavų lėšų dydžio nuoseklumas ir vi) fondų įsteigimo sąnaudos. Stebėsena bus vykdoma bendradarbiaujant su EVPRI, kuriai pavesta prižiūrėti „EuVECA“ ir „EuSEF“ valdytojų ir „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų registrą, ir, jei yra, remiantis pranešimais pagal AIFVD. Siekiant nustatyti „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų poveikį žvelgiant iš platesnės perspektyvos taip pat bus nagrinėjami komerciniai duomenys ir pranešimai, susiję su „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondais ir ES rizikos kapitalo ir socialinio poveikio įmonėmis.
•Išsamus konkrečių pasiūlymo nuostatų paaiškinimas
1 straipsnio 1 punktu ir 2 straipsnio 1 punktu leidžiama veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turintiems kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, valdantiems reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų portfelius, naudoti atitinkamai nuorodas „EuVECA“ ir „EuSEF“ platinant tų fondų akcijas ar investicinius vienetus Sąjungoje. Tokie valdytojai turės užregistruoti savo „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus ir laikytis konkrečių nuostatų pagal atitinkamai Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamentą (ES) Nr. 346/2013, visų pirma 30 % reikalavimų neatitinkančių investicijų ribos, taisyklių dėl tinkamų investuotojų, konkrečios informacijos atskleidimo investuotojams ir pranešimų teikimo. Tokie valdytojai, valdantys „EuSEF“ fondus, taip pat turės laikytis nuostatų, kuriomis nustatomos vertinimo, kokiu mastu reikalavimus atitinkančios portfeliui priklausančios įmonės, į kurias tie fondai investuoja, pasiekia išmatuojamą teigiamą socialinį poveikį, procedūros.
1 straipsnio 2 punktu pakeičiama Reglamente (ES) Nr. 345/2013 pateikta reikalavimus atitinkančios portfeliui priklausančios įmonės apibrėžtis ir į ją įtraukiamos arba į biržos prekybos sąrašus neįtrauktos įmonės, kuriose dirba iki 499 asmenų, arba mažosios ir vidutinės įmonės, įtrauktos į MVĮ augimo rinkos prekybos sąrašus, kaip apibrėžta Direktyvos 2014/65/ES 4 straipsnio 1 dalies 12 ir 13 punktuose. Juo taip pat leidžiama daryti paskesnes investicijas į reikalavimus atitinkančias portfeliui priklausančias įmones, konkrečiai, įmones, kurios neatitinka apibrėžties kriterijų, bet juos atitiko, kai reikalavimus atitinkantis rizikos kapitalo fondas į tas įmones investavo pirmą kartą. 1 straipsnio 2 punktu ir 2 straipsnio 2 punktu pakoreguojama kompetentingos institucijos apibrėžtis ir buveinės valstybės narės apibrėžtis.
1 straipsnio 3 punktu ir 2 straipsnio 3 punktu EVPRI patikima parengti techninių reguliavimo standartų projektus, kuriuose būtų nustatytos pakankamų nuosavų lėšų nustatymo metodikos. Tose metodikose turi būti atskirti vidinio ir išorinio valdymo „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondai, atsižvelgta į valdytojų, užregistruotų pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamentą (ES) Nr. 346/2013, ir valdytojų, turinčių veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį, dydį ir vidaus organizaciją ir užtikrinta, kad pakankamų nuosavų lėšų sumos neviršytų sumų, nustatytų Direktyvos 2011/61/ES 9 straipsnyje.
1 straipsnio 4 punktu ir 2 straipsnio 4 punktu siekiama racionalizuoti registracijos procesą. Pirma, nuostatomis nustatoma, kad buveinės valstybės narės kompetentinga institucija ne vėliau kaip per du mėnesius nuo visos reikalaujamos informacijos pateikimo valdytojus informuotų, ar jie užregistruoti. Antra, nuostatomis siekiama išvengti registracijos procesų pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 ir Direktyvą 2011/61/ES dubliavimo.
1 straipsnio 5 punktu ir 2 straipsnio 5 punktu yra nustatomos veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turinčių valdytojų atliekamos „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų registracijos sąlygos. Šiuo reglamentu tiems valdytojams leidžiama „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus užregistruoti valstybėse narėse, kurios nėra valstybės narės, kuriose tie valdytojai yra gavę veiklos leidimą. Abiem 5 punktais užtikrinama, kad atsisakymas užregistruoti valdytojus arba „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondus arba neveikimas turi būti pagrindžiamas, apie jį pranešama ir jis gali būti apskundžiamas teisme.
1 straipsnio 6 punktu ir 2 straipsnio 6 punktu aiškiai nustatoma, kad priimančiųjų valstybių narių kompetentingos institucijos negali nustatyti mokesčių ir kitų rinkliavų, susijusių su tarpvalstybiniu „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimu. Jais taip pat papildomi tarpvalstybiniai nacionalinių priežiūros institucijų tarpusavio pranešimai, susiję su „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondais, kuriuos užregistruoja ir kurių akcijas ar investicinius vienetus platina valdytojai, turintys veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį.
1 straipsnio 7 punktu ir 2 straipsnio 7 punktu užtikrinama, kad EVPRI duomenų bazėje būtų informacija apie visus „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų valdytojus ir fondus, kurių akcijas ar investicinius vienetus jie platina.
1 straipsnio 8 punktu ir 2 straipsnio 8 punktu pakeičiama data, iki kurios valstybės narės turėtų pranešti apie taisykles, susijusias su Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 pažeidimais, įskaitant pažeidimus, padarytus valdytojų, turinčių veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį ir naudojančių nuorodas „EuVECA“ ir „EuSEF“ platinant „EuVECA“ ir „EuSEF“ fondų akcijas ar investicinius vienetus.
1 straipsnio 9 punktu ir 2 straipsnio 9 punktu užtikrinama, kad Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 būtų vykdomi, kiek tai susiję su veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turinčiais valdytojais, valdančiais reikalavimus atitinkančius rizikos kapitalo fondus ir reikalavimus atitinkančius socialinio verslumo fondus ir naudojančiais atitinkamai nuorodas „EuVECA“ ir „EuSEF“ platinant tų fondų akcijas ar investicinius vienetus.
1 straipsnio 10 punktu ir 2 straipsnio 10 punktu nustatoma, kad Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 peržiūra vyks praėjus ketveriems metams nuo reglamentų taikymo pradžios.
2016/0221 (COD)
Pasiūlymas
EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS
kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 dėl Europos rizikos kapitalo fondų ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 dėl Europos socialinio verslumo fondų
(Tekstas svarbus EEE)
EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,
atsižvelgdami į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 114 straipsnį,
atsižvelgdami į Europos Komisijos pasiūlymą,
teisėkūros procedūra priimamo akto projektą perdavus nacionaliniams parlamentams,
atsižvelgdami į Europos Centrinio Banko nuomonę,
atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę,
laikydamiesi įprastos teisėkūros procedūros,
kadangi:
(1)Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 345/2013 ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) Nr. 346/2013 nustatomi vienodi reikalavimai ir sąlygos kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, kurie nori Sąjungoje naudoti nuorodą „EuVECA“ arba „EuSEF“ platindami reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų akcijas ar investicinius vienetus. Reglamentu (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentu (ES) Nr. 346/2013 nustatytos taisyklės, kuriomis reglamentuojamos visų pirma reikalavimus atitinkančios investicijos, reikalavimus atitinkančios portfeliui priklausančios įmonės ir tinkami investuotojai. Pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 atitinkamai ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ gali naudoti tik tie valdytojai, kurių visa valdomo turto vertė neviršija Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2011/61/ES 3 straipsnio 2 dalies b punkte nurodytos ribos;
(2)2014 m. lapkričio 16 d. komunikate „Investicijų planas Europai“ pateikta visapusiška strategija, kaip šalinti finansavimo trūkumą, mažinantį Europos ekonomikos augimo ir darbo vietų jos piliečiams kūrimo potencialą. Ja siekiama naudojant viešąjį finansavimą ir gerinant investavimo aplinkos teisinę sistemą skatinti privačias investicijas;
(3)svarbus Investicijų plano elementas – 2015 m. rugsėjo 30 d. Komunikatas dėl kapitalo rinkų sąjungos. Juo siekiama sukuriant tikrą bendrą kapitalo rinką sumažinti finansų rinkų fragmentaciją ir padidinti kapitalo pasiūlą įmonėms. Komunikate nurodyta, kad siekiant užtikrinti, jog Reglamentu (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentu (ES) Nr. 346/2013 būtų kuo labiau palaikomos investicijos į MVĮ, juos reikia iš dalies pakeisti;
(4)siekiant padidinti masto ekonomiją, sumažinti sandorių ir veiklos sąnaudas, pagerinti konkurenciją ir suteikti daugiau pasirinkimo galimybių investuotojams, reikėtų atverti reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų rinką. Prie tos rinkos atvėrimo prisideda būsimų valdytojų bazės išplėtimas. Įmonėms, kurioms reikia investicijų, turėtų būti naudinga turėti galimybę gauti finansavimą iš daugiau ir įvairesnių rizikingų investicijų šaltinių. Todėl Reglamento (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamento (ES) Nr. 346/2013 taikymo sritį reikėtų išplėsti leidžiant ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudoti kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį;
(5)siekiant išlaikyti aukšto lygio investuotojų apsaugą, tie valdytojai turėtų ir toliau laikytis Direktyvos 2011/61/ES reikalavimų kartu su tam tikromis Reglamento (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamento (ES) Nr. 346/2013 nuostatomis, konkrečiai, nuostatomis dėl tinkamų investicijų, tikslinių investuotojų ir informavimo reikalavimų;
(6)siekiant užtikrinti, kad kompetentingos institucijos žinotų apie kiekvieną naują atvejį, kada ženklai „EuVECA“ ir „EuSEF“ pradedami naudoti, kolektyvinio investavimo subjektų valdytojai, turintys veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį, turėtų užregistruoti kiekvieną reikalavimus atitinkantį rizikos kapitalo fondą ar reikalavimus atitinkantį socialinio verslumo fondą, kuriuos jie ketina valdyti ir kurių akcijas ar investicinius vienetus jie ketina platinti. Taip turėtų būti užtikrinta, kad tie valdytojai galėtų išlaikyti savo veiklos modelius turėdami galimybę valdyti kitose valstybėse narėse įsteigtus kolektyvinio investavimo subjektus ir kartu dar išplėsdami siūlomų produktų asortimentą;
(7)siekiant dar padidinti kapitalo pasiūlą įmonėms, reikėtų išplėsti tinkamų įmonių, į kurias gali investuoti reikalavimus atitinkantys rizikos kapitalo fondai, įvairovę. Todėl į reikalavimus atitinkančių portfeliui priklausančių įmonių apibrėžtį reikėtų įtraukti bendroves, turinčias iki 499 darbuotojų (mažas vidutinės kapitalizacijos įmones), ir mažąsias ir vidutines įmones, įtrauktas į MVĮ augimo rinkų prekybos sąrašus. Naujos investavimo galimybės taip pat turėtų sudaryti sąlygas augimo etapu subjektams, jau turintiems galimybių gauti finansavimą iš kitų šaltinių, pvz., MVĮ augimo rinkoms, gauti kapitalo iš reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų, kurie savo ruožtu turėtų prisidėti prie MVĮ augimo rinkų vystymosi;
(8)reikalavimus atitinkantiems rizikos kapitalo fondams turėtų būti leidžiama teikiant finansavimą į biržos prekybos sąrašus neįtrauktoms MVĮ, į biržos prekybos sąrašus neįtrauktoms mažoms vidutinės kapitalizacijos įmonėms ir į MVĮ augimo rinkų prekybos sąrašus įtrauktoms MVĮ dalyvauti ilgesniu laikotarpiu, kad jie galėtų dar padidinti savo potencialą uždirbti iš sparčiai augančių bendrovių. Todėl reikėtų leisti po pirmųjų investicijų daryti paskesnes investicijas;
(9)registravimo procedūros turėtų būti ekonomiškai efektyvios. Todėl valdytojo registravimas pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 taip pat turėtų būti atliekamas tuo pačiu tikslu kaip ir registravimas, nurodytas Direktyvoje 2011/61/ES. Atitinkamais atvejais sprendimams dėl registravimo ir neregistravimui pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 arba Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 turėtų būti taikoma teisminė peržiūra;
(10)būtina paaiškinti, kad draudimas priimančiajai valstybei narei nustatyti reikalavimus arba administracines procedūras, susijusius su reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimu jos teritorijoje, apima draudimą nustatyti mokesčius ir kitas rinkliavas tų fondų valdytojams;
(11)dabar pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 reikalaujama, kad reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojai visada turėtų pakankamai nuosavų lėšų. Siekiant visoje Sąjungoje užtikrinti vienodą supratimą, kokios tokių valdytojų nuosavos lėšos yra pakankamos, reikėtų, kad Europos priežiūros institucija (Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija, EVPRI) parengtų techninių reguliavimo standartų projektus, kuriuose būtų nustatytos pakankamų nuosavų lėšų nustatymo metodikos;
(12)kadangi šiuo reglamentu leidžiama ženklus „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudoti kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, turintiems veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį, į centrinę duomenų bazę, kurią pagal Reglamentą (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentą (ES) Nr. 346/2013 tvarko EVPRI, reikėtų įtraukti ir informaciją apie reikalavimus atitinkančius rizikos kapitalo fondus ir reikalavimus atitinkančius socialinio verslumo fondus, kuriuos valdo ir kurių akcijas ar investicinius vienetus platina tie valdytojai;
(13)kadangi šio reglamento tikslų, t. y. plečiant ženklų „EuVECA“ ir „EuSEF“ naudojimą toliau stiprinti reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų ir reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų vidaus rinką, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi dėl siūlomo veiksmo masto ir poveikio tų tikslų būtų geriau siekti Sąjungos lygiu, laikydamasi Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Sąjunga gali patvirtinti priemones. Pagal Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnio 4 dalyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina nurodytiems tikslams pasiekti;
(14)todėl Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 ir Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeisti,
PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:
1 straipsnis
Reglamentas (ES) Nr. 345/2013 iš dalies keičiamas taip:
(1)2 straipsnio 2 dalis pakeičiama taip:
„2.
Šio reglamento 5 ir 6 straipsniai, 13 straipsnio 1 dalies c ir i punktai ir 14a straipsnis taikomi veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turintiems kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, valdantiems reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų portfelius ir ketinantiems naudoti nuorodą „EuVECA“ platinant tų fondų akcijas ar investicinius vienetus Sąjungoje.“;
(2)3 straipsnis iš dalies keičiamas taip:
a)
k punktas pakeičiamas taip:
„k)
buveinės valstybė narė – valstybė narė, kurioje reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo valdytojas turi registruotąją buveinę;“;
b)
d punkto i papunktis pakeičiamas taip:
„i)
tuo metu, kai į tą įmonę pirmą kartą investuoja reikalavimus atitinkantis rizikos kapitalo fondas, atitinka vieną iš šių sąlygų:
—
įmonė nėra įtraukta į prekybos reguliuojamoje rinkoje arba daugiašalėje prekybos sistemoje (DPS), kaip apibrėžta Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2014/65/ES* 4 straipsnio 1 dalies 21 ir 22 punktuose, sąrašus ir joje dirba iki 499 asmenų;
—
įmonė yra mažoji ir vidutinė įmonė, kaip apibrėžta Direktyvos 2014/65/ES 4 straipsnio 1 dalies 12 punkte, įtraukta į MVĮ augimo rinkos, kaip apibrėžta tos direktyvos 4 straipsnio 1 dalies 13 punkte, prekybos sąrašus.“;
c)
m punktas pakeičiamas taip:
„m)
kompetentinga institucija – tai:
i)
šio reglamento 2 straipsnio 1 dalyje nurodytų valdytojų atveju – kompetentinga institucija, nurodyta Direktyvos 2011/61/ES 3 straipsnio 3 dalies a punkte;
ii)
šio reglamento 2 straipsnio 2 dalyje nurodytų valdytojų atveju – kompetentinga institucija, nurodyta Direktyvos 2011/61/ES 7 straipsnio 1 dalyje;
iii)
reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų atveju – valstybės narės, kurioje reikalavimus atitinkantis rizikos kapitalo fondas turi registruotąją arba pagrindinę buveinę, kompetentinga institucija;“
_______________________________________________________________
*
2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų, kuria iš dalies keičiamos Direktyva 2011/61/ES ir Direktyva 2002/92/EB (OL L 173, 2014 6 12, p. 349).
(3)10 straipsnyje įterpiama 3 dalis:
„3.
EVPRI parengia techninių reguliavimo standartų projektus, kuriuose nustatomos pakankamų nuosavų lėšų nustatymo metodikos. Tose metodikose:
a)
atskiriama, kas yra pakankamos nuosavos lėšos vidinio valdymo reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų atveju ir pakankamos nuosavos lėšos reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojų, kurie yra išorės valdytojai, atveju;
b)
atsižvelgiama į 2 straipsnio 1 dalyje nurodytų valdytojų dydį ir vidaus organizaciją, siekiant užtikrinti neutralias tų valdytojų ir to straipsnio 2 dalyje nurodytų valdytojų konkurencijos sąlygas;
c)
užtikrinama, kad tas metodikas taikant apskaičiuotos sumos neviršytų sumų, nustatytų Direktyvos 2011/61/ES 9 straipsnyje.
EVPRI tuos techninių reguliavimo standartų projektus Komisijai pateikia [per 18 mėnesių nuo šio reglamento taikymo pradžios datos].
Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti šios dalies pirmoje pastraipoje nurodytus techninius reguliavimo standartus laikantis Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 10–14 straipsnių.“;
(4)14 straipsnyje įterpiamos 3a ir 3b dalys:
„3a.
1 dalyje nurodytus valdytojus jų buveinės valstybės narės kompetentinga institucija ne vėliau kaip per du mėnesius nuo visos 1 dalyje nurodytos informacijos pateikimo informuoja, ar jie užregistruoti kaip reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo valdytojai.
3b.
Pagal šį straipsnį atliekama registracija yra registracija taikant Direktyvos 2011/61/ES 3 straipsnio 3 dalį.“;
(5)įterpiami 14a ir 14b straipsniai:
„14a straipsnis
1.
Veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turintys kolektyvinio investavimo subjektų valdytojai teikia paraišką užregistruoti reikalavimus atitinkančius rizikos kapitalo fondus, kuriems jie ketina naudoti nuorodą „EuVECA“.
2.
1 dalyje nurodytą registracijos paraišką, pateikiamą reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo kompetentingai institucijai, sudaro:
a)
reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo taisyklės arba steigimo dokumentai;
b)
depozitoriumo identifikavimo informacija;
c)
14 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija.
Taikant pirmos pastraipos c punktą, informacija apie priemones, kurių imtasi siekiant vykdyti šio reglamento II skyriuje nustatytus reikalavimus, yra susijusi su priemonėmis, kurių imtasi siekiant laikytis 5 ir 6 straipsnio ir 13 straipsnio 1 dalies c ir i punktų.
3.
Reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo kompetentinga institucija kaip reikalavimus atitinkantį rizikos kapitalo fondą užregistruoja kiekvieną fondą, jei to fondo valdytojas atitinka 14 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas.
4.
1 dalyje nurodytus valdytojus reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo kompetentinga institucija ne vėliau kaip per du mėnesius nuo visos 2 dalyje nurodytos informacijos pateikimo informuoja, ar tas fondas užregistruotas kaip reikalavimus atitinkantis rizikos kapitalo fondas.
5.
Reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų registracija pagal 1, 2 ir 3 dalis galioja visoje Sąjungos teritorijoje ir sudaro sąlygas tų fondų akcijas ar investicinius vienetus su nuoroda „EuVECA“ platinti visoje Sąjungoje.
14b straipsnis
Bet koks atsisakymas užregistruoti 14 straipsnyje nurodytus valdytojus ir 14a straipsnyje nurodytus fondus yra pagrindžiamas, apie jį pranešama tuose straipsniuose nurodytiems valdytojams ir jis gali būti apskundžiamas teisme. Ši teisė kreiptis į teismą taip pat taikoma, kai per du mėnesius nuo paraiškos pateikimo sprendimas dėl registracijos nepriimamas.“;
(6)16 straipsnio 1 ir 2 dalys pakeičiamos taip:
„1.
Buveinės valstybių narių kompetentingos institucijos priimančiųjų valstybių narių kompetentingoms institucijoms ir EVPRI nedelsdamos praneša apie reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojų registraciją, naujų reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų įtraukimą, naujos buveinės, kurioje steigiami reikalavimus atitinkantys rizikos kapitalo fondai, įtraukimą arba naujos valstybės narės, kurioje reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojai ketina platinti tų fondų akcijas ar investicinius vienetus, įtraukimą.
Taikant pirmą pastraipą, reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo, kuris užregistruotas pagal 14a straipsnį, kompetentinga institucija apie jo registraciją nedelsdama praneša to reikalavimus atitinkančio rizikos kapitalo fondo valdytojo buveinės valstybės narės kompetentingai institucijai.
2.
Priimančiųjų valstybių narių kompetentingos institucijos nenustato reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojams jokių reikalavimų ar administracinių procedūrų, susijusių su jų reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimu, ir nereikalauja jokio platinimo patvirtinimo prieš pradedant tokį platinimą.
Pirmoje pastraipoje nurodyti reikalavimai ar administracinės procedūros apima mokesčius ir kitas rinkliavas.“;
(7)17 straipsnis pakeičiamas taip:
„17 straipsnis
EVPRI tvarko centrinę duomenų bazę, viešai prieinamą internetu, kurioje išvardijami visi nuorodą „EuVECA“ naudojantys reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojai ir reikalavimus atitinkantys rizikos kapitalo fondai, kuriems ta nuoroda naudojama, taip pat valstybės, kuriose platinamos tų fondų akcijos ar investiciniai vienetai.“;
(8)20 straipsnio 2 dalyje data „2015 m. gegužės 16 d.“ pakeičiama data „[per 24 mėnesius nuo šio reglamento taikymo pradžios datos]“;
(9)21 straipsnis iš dalies keičiamas taip:
a)
1 dalies c punktas pakeičiamas taip:
„c)
naudoja nuorodą „EuVECA“, bet nėra užsiregistravę pagal 14 straipsnį, arba reikalavimus atitinkantis rizikos kapitalo fondas nėra užregistruotas pagal 14a straipsnį;“;
b)
1 dalies e punktas pakeičiamas taip:
„e)
užsiregistravo pateikę klaidingą informaciją arba pasinaudoję kitomis neteisėtomis priemonėmis, pažeisdami 14 arba 14a straipsnį;“;
c)
2 dalies a punktas pakeičiamas taip:
„a)
imasi priemonių siekdama užtikrinti, kad reikalavimus atitinkančių rizikos kapitalo fondų valdytojas vykdytų 5 ir 6 straipsnių, 7 straipsnio a ir b punktų bei 12–14a straipsnių reikalavimus;“;
(10)26 straipsnio 2 dalies a punkte data „2017 m. liepos 22 d.“ pakeičiama data „[per 48 mėnesius nuo šio reglamento taikymo pradžios datos]“.
2 straipsnis
Reglamentas (ES) Nr. 346/2013 iš dalies keičiamas taip:
(1)2 straipsnio 2 dalis pakeičiama taip:
„2.
Šio reglamento 5, 6 ir 10 straipsniai, 13 straipsnio 2 dalis, 14 straipsnio 1 dalies d, e ir f punktai ir 15a straipsnis taikomi veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turintiems kolektyvinio investavimo subjektų valdytojams, valdantiems reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų portfelius ir ketinantiems naudoti nuorodą „EuSEF“ platinant tų fondų akcijas ar investicinius vienetus Sąjungoje.“;
(2)3 straipsnis iš dalies keičiamas taip:
a)
k punktas pakeičiamas taip:
„buveinės valstybė narė – valstybė narė, kurioje reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo valdytojas turi registruotąją buveinę;“;
b)
m punktas pakeičiamas taip:
„m)
kompetentinga institucija – tai:
i)
šio reglamento 2 straipsnio 1 dalyje nurodytų valdytojų atveju – kompetentinga institucija, nurodyta Direktyvos 2011/61/ES 3 straipsnio 3 dalies a punkte;
ii)
šio reglamento 2 straipsnio 2 dalyje nurodytų valdytojų atveju – kompetentinga institucija, nurodyta Direktyvos 2011/61/ES 7 straipsnio 1 dalyje;
iii)
reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų atveju – valstybės narės, kurioje reikalavimus atitinkantis socialinio verslumo fondas turi registruotąją arba pagrindinę buveinę, kompetentinga institucija;“;
(3)11 straipsnis papildomas 3 dalimi:
„3.
EVPRI parengia techninių reguliavimo standartų projektus, kuriuose nustatomos pakankamų nuosavų lėšų nustatymo metodikos. Tose metodikose:
a)
atskiriama, kas yra pakankamos nuosavos lėšos vidinio valdymo reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų atveju ir pakankamos nuosavos lėšos reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojų, kurie yra išorės valdytojai, atveju;
b)
atsižvelgiama į 2 straipsnio 1 dalyje nurodytų valdytojų dydį ir vidaus organizaciją, siekiant užtikrinti neutralias tų valdytojų ir to straipsnio 2 dalyje nurodytų valdytojų konkurencijos sąlygas;
c)
užtikrinama, kad tas metodikas taikant apskaičiuotos sumos neviršytų sumų, nustatytų Direktyvos 2011/61/ES 9 straipsnyje.
EVPRI tuos techninių reguliavimo standartų projektus Komisijai pateikia [per 18 mėnesių nuo šio reglamento taikymo pradžios datos].
Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti šios dalies pirmoje pastraipoje nurodytus techninius reguliavimo standartus laikantis Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 10–14 straipsnių.“;
(4)15 straipsnyje įterpiamos 3a ir 3b dalys:
„3a.
1 dalyje nurodytus valdytojus jų buveinės valstybės narės kompetentinga institucija ne vėliau kaip per du mėnesius nuo visos 1 dalyje nurodytos informacijos pateikimo informuoja, ar jie užregistruoti kaip reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo valdytojai.
3b.
Pagal šį straipsnį atliekama registracija yra registracija taikant Direktyvos 2011/61/ES 3 straipsnio 3 dalį.“;
(5)įterpiami 15a ir 15b straipsniai:
„15a straipsnis
1.
Veiklos leidimą pagal Direktyvos 2011/61/ES 6 straipsnį turintys kolektyvinio investavimo subjektų valdytojai teikia paraišką užregistruoti reikalavimus atitinkančius socialinio verslumo fondus, kuriems jie ketina naudoti nuorodą „EuSEF“.
2.
1 dalyje nurodytą registracijos paraišką, pateikiamą reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo kompetentingai institucijai, sudaro:
a)
reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo taisyklės arba steigimo dokumentai;
b)
depozitoriumo identifikavimo informacija;
c)
15 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija.
Taikant pirmos pastraipos c punktą, informacija apie priemones, kurių imtasi siekiant vykdyti šio reglamento II skyriuje nustatytus reikalavimus, yra susijusi su priemonėmis, kurių imtasi siekiant laikytis 5, 6 ir 10 straipsnių, 13 straipsnio 2 dalies ir 14 straipsnio 1 dalies d, e ir f punktų.
3.
Reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo kompetentinga institucija kaip reikalavimus atitinkantį socialinio verslumo fondą užregistruoja kiekvieną fondą, jei to fondo valdytojas atitinka 15 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas.
4.
1 dalyje nurodytus valdytojus reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo kompetentinga institucija ne vėliau kaip per du mėnesius nuo visos 2 dalyje nurodytos informacijos pateikimo informuoja, ar tas fondas užregistruotas kaip reikalavimus atitinkantis socialinio verslumo fondas.
5.
Reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų registracija pagal 1, 2 ir 3 dalis galioja visoje Sąjungos teritorijoje ir sudaro sąlygas tų fondų akcijas ar investicinius vienetus su nuoroda „EuSEF“ platinti visoje Sąjungoje.
15b straipsnis
Bet koks atsisakymas užregistruoti 15 straipsnyje nurodytus valdytojus ir 15a straipsnyje nurodytus fondus yra pagrindžiamas, apie jį pranešama tuose straipsniuose nurodytiems valdytojams ir jis gali būti apskundžiamas teisme. Ši teisė kreiptis į teismą taip pat taikoma, kai per du mėnesius nuo paraiškos pateikimo sprendimas dėl registracijos nepriimamas.“;
(6)17 straipsnio 1 ir 2 dalys pakeičiamos taip:
„1.
Buveinės valstybių narių kompetentingos institucijos priimančiųjų valstybių narių kompetentingoms institucijoms ir EVPRI nedelsdamos praneša apie reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojų registraciją, naujų reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų įtraukimą, naujos buveinės, kurioje steigiami reikalavimus atitinkantys socialinio verslumo fondai, įtraukimą arba naujos valstybės narės, kurioje reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojai ketina platinti tų fondų akcijas ar investicinius vienetus, įtraukimą.
Taikant pirmą pastraipą, reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo, kuris užregistruotas pagal 15a straipsnį, kompetentinga institucija apie jo registraciją nedelsdama praneša to reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo valdytojo buveinės valstybės narės kompetentingai institucijai.
2.
Priimančiųjų valstybių narių kompetentingos institucijos nenustato reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojams jokių reikalavimų ar administracinių procedūrų, susijusių su jų reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų akcijų ar investicinių vienetų platinimu, ir nereikalauja jokio platinimo patvirtinimo prieš pradedant tokį platinimą.
Pirmoje pastraipoje nurodyti reikalavimai ar administracinės procedūros apima mokesčius ir kitas rinkliavas.“;
(7)18 straipsnis pakeičiamas taip:
„18 straipsnis
EVPRI tvarko centrinę duomenų bazę, viešai prieinamą internetu, kurioje išvardijami visi nuorodą „EuSEF“ naudojantys reikalavimus atitinkančių socialinio verslumo fondų valdytojai ir reikalavimus atitinkantys socialinio verslumo fondai, kuriems ta nuoroda naudojama, taip pat valstybės, kuriose platinamos tų fondų akcijos ar investiciniai vienetai.“;
(8) 21 straipsnio 2 dalyje data „2015 m. gegužės 16 d.“ pakeičiama data „[per 24 mėnesius nuo šio reglamento taikymo pradžios datos]“;
(9)22 straipsnis iš dalies keičiamas taip:
a)
1 dalies c punktas pakeičiamas taip:
„c)
naudoja nuorodą „EuSEF“, bet nėra užsiregistravęs pagal 15 straipsnį, arba reikalavimus atitinkantis socialinio verslumo fondas nėra užregistruotas pagal 15a straipsnį;“;
b)
1 dalies e punktas pakeičiamas taip:
„e)
užsiregistravo pateikęs klaidingą informaciją arba pasinaudojęs kitomis neteisėtomis priemonėmis, pažeisdamas 15 arba 15a straipsnį;“;
c)
2 dalies a punktas pakeičiamas taip:
„a)
imasi priemonių siekdama užtikrinti, kad susijusio reikalavimus atitinkančio socialinio verslumo fondo valdytojas laikytųsi 5 ir 6 straipsnių, 7 straipsnio a ir b punktų ir 13–15a straipsnių;“;
(10)27 straipsnio 2 dalies a punkte data „2017 m. liepos 22 d.“ pakeičiama data „[per 48 mėnesius nuo šio reglamento taikymo pradžios datos]“.
3 straipsnis
Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.
Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.
Priimta Briuselyje
Europos Parlamento vardu
Tarybos vardu
Pirmininkas
Pirmininkas