EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0521

2008 m. gegužės 30 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 521/2008, įsteigiantis Kuro elementų ir vandenilio bendrąją įmonę Tekstas svarbus EEE

OL L 153, 2008 6 12, p. 1–20 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 26/06/2014; panaikino 32014R0559

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/521/oj

12.6.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 153/1


TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 521/2008

2008 m. gegužės 30 d.

įsteigiantis Kuro elementų ir vandenilio bendrąją įmonę

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 171 ir 172 straipsnius,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę,

atsižvelgdama į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę,

kadangi:

(1)

2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendime Nr. 1982/2006/EB dėl Europos bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos septintosios bendrosios programos (2007–2013 m.) (1) (toliau – Septintoji bendroji programa) numatytas Bendrijos įnašas steigiant ilgalaikes viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes kaip Bendras technologijų iniciatyvas (toliau – JTI), kurios galėtų būti įgyvendinamos per bendrąsias įmones, kaip apibrėžta Sutarties 171 straipsnyje. Šios JTI yra Europos technologinių platformų, jau įsteigtų pagal Šeštąją bendrąją programą, darbo rezultatas ir apima tam tikrus mokslinių tyrimų toje srityje aspektus. Jos turėtų sutelkti privačiojo sektoriaus investicijas ir Europos viešąjį finansavimą, įskaitant finansavimą pagal Septintąją bendrąją programą:

(2)

2006 m. gruodžio 19 d. Tarybos sprendime 2006/971/EB dėl specialiosios programos „Bendradarbiavimas“, įgyvendinančios Europos bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos septintąją bendrąją programą (2007–2013 m.) (2), pabrėžiamas plataus užmojo europinių viešojo ir privačiojo sektorių partnerysčių poreikis tam, kad būtų paspartinta pagrindinių technologijų plėtra vykdant plataus masto mokslinių tyrimų veiklą Bendrijos lygiu, įskaitant visų pirma JTI.

(3)

Lisabonos ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo darbotvarkėje pabrėžiama, kad siekiant didinti konkurencingumą, skatinti ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, reikia sudaryti palankias sąlygas investicijoms į žinias ir inovacijas Bendrijoje.

(4)

2007 m. kovo mėn. Europos Vadovų Taryba padarė išvadą, kad „valstybės narės buvo pasiryžusios skatinti ekologines inovacijas taikydamos plataus masto požiūrį, pasinaudodamos visomis pirmaujančių rinkų teikiamomis galimybėmis, pavyzdžiui, tvarių ir saugių anglies dioksido kiekius mažinančių technologijų, atsinaujinančiųjų energijos išteklių ir energijos bei išteklių efektyvumo srityse“; ji pripažino „poreikį intensyvinti mokslinius tyrimus energetikos srityje, visų pirma didinti tvarių energijos rūšių, visų pirma atsinaujinančiųjų energijos išteklių, ir anglies dioksido kiekius mažinančių technologijų konkurencingumą bei tolesnį energiją tausojančių technologijų plėtojimą“.

(5)

2003 m. kovo 3 d., 2003 m. rugsėjo 22 d. ir 2004 m. rugsėjo 24 d. priimtose išvadose Taryba pabrėžė, kad svarbu toliau plėtoti veiklą priėmus 3 % mokslinių tyrimų veiklos ir naujovių politikos planą, įskaitant naujų iniciatyvų, skirtų stiprinti pramonės ir viešojo sektorių bendradarbiavimą finansuojant mokslinius tyrimus, kad būtų sukurti tarptautiniai viešojo ir privačiojo sektorių ryšiai, plėtojimą.

(6)

2003 m. lapkričio mėn. Europos Vadovų Taryba priėmė Europos augimo iniciatyvą. Šios iniciatyvos „Greitos pradžios“ programa apima projektų sritį „Vandenilio ekonomika“, kuriai 2004–2015 m. skirta bendra 2 800 mln. EUR suma ir kuri gali būti finansuojama pagal Mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos (toliau – MTTP) bendrąsias programas bei iš struktūrinių fondų.

(7)

2003 m. gegužės mėn. Vandenilio ir kuro elementų aukšto lygio grupė pateikė pranešimą „Vandenilio energija ir kuro elementai: mūsų ateities vizija“, kuriame, inter alia, rekomendavo sukurti partnerystę kuro elemento ir vandenilio technologijų srityje, o MTTP skirti gerokai didesnį biudžetą, taip pat parengti demonstracinę ir bandomąją programą, siekiant technologijų patvirtinimo veiklą vykdyti ir rinkos vystymo srityje.

(8)

2003 m. gruodžio mėn. Komisija sudarė sąlygas Europos vandenilio ir kuro elementų technologijų platformai (toliau – EVKE TP) sukurti, sutelkdama visus suinteresuotuosius subjektus kartu dėti pastangas siekiant šią aukšto lygio grupės viziją paversti tikrove. 2005 m. kovo mėn. minėta technologijų platforma priėmė strateginę mokslinių tyrimų darbotvarkę ir įdiegimo strategiją, skirtas Bendrijos kuro elementų ir vandenilio technologijų vystymui bei pateikimui į rinką paspartinti.

(9)

Su kuro elementais ir vandeniliu susijęs technologinis uždavinys yra be galo sudėtingas ir didelis, o techniniai gebėjimai – labai išsklaidyti. Todėl, norint pasiekti kritinę masę veiklos apimties, kompetencijos ir inovacinių galimybių požiūriu, šį uždavinį būtina kryptingai ir nuosekliai spręsti ES lygiu. Šiuo tikslu ir dėl galimo poveikio Bendrijos politikai, visų pirma energetikos, aplinkosaugos, transporto, tvarios plėtros ir ekonomikos augimo srityse, šiame sektoriuje reikėtų taikyti JTI metodą.

(10)

Su kuro elementais ir vandeniliu susijusių JTI tikslas – įgyvendinti MTTP programą kuro elementų bei vandenilio srityse Europoje. Programa turėtų būti įgyvendinama remiantis EVKE TP, bendradarbiaujant su suinteresuotaisiais pramonės subjektais, įskaitant mažas ir vidutines įmones (toliau – MVĮ), mokslinių tyrimų centrus, universitetus bei regionus, ir jiems dalyvaujant.

(11)

Tam, kad kuro elementų ir vandenilio technologijos būtų veiksmingai įdiegtos, daugelyje sričių būtini svarbūs pokyčiai. Tinkamas dėmesys turėtų būti skiriamas ilgalaikiams moksliniams tyrimams, atsižvelgiant į Kuro elementų ir vandenilio bendrosios įmonės (toliau – KEV bendroji įmonė) patariamųjų organų teikiamas rekomendacijas.

(12)

Atsižvelgiant į viešojo bei privačiojo sektorių partnerystę, kurioje dalyvauja svarbiausi suinteresuotieji subjektai, ir jos ilgalaikę veiklą, Europos piliečiams teikiamą socialinę bei ekonominę naudą, Komisijos bei pramonės sektoriaus finansinių išteklių sutelkimą ir kuro elementų bei vandenilio MTTP veiklos sričių bendrą finansavimą, didelį mokslinių ir techninių žinių poreikį, taip pat susijusias pramoninės nuosavybės teises, būtina įsteigti KEV bendrąją įmonę pagal Sutarties 171 straipsnį. Šis juridinis asmuo turėtų užtikrinti Kuro elementų ir vandenilio JTI skirtų lėšų suderintą naudojimą ir veiksmingą valdymą. Siekiant užtikrinti tinkamą MTTP veiklos, pradėtos, tačiau nebaigtos pagal Septintąją bendrąją programą, valdymą, KEV bendroji įmonė turėtų būti įkurta laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d.

(13)

KEV bendrosios įmonės tikslų turėtų būti siekiama sutelkiant viešojo ir privačiojo sektorių išteklius MTTP veiklai remti, siekiant padidinti bendrą Europos mokslinių tyrimų veiklos efektyvumą ir paspartinti kuro elementų bei vandenilio technologijų vystymą ir diegimą. Šiuo tikslu KEV bendroji įmonė turėtų galėti skelbti kvietimus konkurso būdu teikti pasiūlymus dėl projektų, skirtų MTTP veiklai įgyvendinti. Mokslinių tyrimų veikla turėtų būti vykdoma laikantis pagrindinių etikos principų, taikomų Septintajai bendrajai programai.

(14)

KEV bendrosios įmonės narės steigėjos turėtų būti Bendrija, atstovaujama Komisijos, veikianti kaip viešojo sektoriaus atstovė, ir Europos kuro elementų ir vandenilio bendros technologijų iniciatyvos pramonės grupė (toliau – pramonės grupė), kuri atstovauja pramonės sektoriaus interesams ir kurios narėmis gali būti privačios bendrovės. KEV bendrosios įmonės nare gali tapti bet kuri mokslinių tyrimų grupė.

(15)

KEV bendrosios įmonės einamąsias išlaidas nuo pradžių lygiomis dalimis piniginiais įnašais turėtų dengti Bendrija ir pramonės grupė. Jeigu įsteigiama mokslinių tyrimų grupė, ji taip pat turėtų prisidėti dengiant einamąsias išlaidas.

(16)

Veiklos išlaidas turėtų dengti Bendrija, pramonės sektorius ir kiti viešojo ir privačiojo sektoriaus juridiniai asmenys, dalyvaujantys veikloje. Kitas finansavimo galimybes gali suteikti, inter alia, Europos investicijų bankas (EIB), visų pirma taikant rizikos pasidalijimo finansinę priemonę, kartu su EIB ir Komisija parengtą pagal Tarybos sprendimo 2006/971/EB dėl specialiosios programos „Bendradarbiavimas“ III priedą.

(17)

Vadovaujantis Septintąja bendrąja programa ir 2006 m. gruodžio 19 d. Tarybos sprendimu 2006/975/EB dėl specialiosios programos, kurią vykdys Jungtinis tyrimų centras savo tiesiogine veikla pagal Europos bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos septintąją bendrąją programą (2007–2013 m.) (3), Jungtinis tyrimų centras atitinkamais atvejais gali dalyvauti bendrose technologijų iniciatyvose. Jungtinis tyrimų centras turi specifinę kompetenciją kuro elementų ir vandenilio technologijų srityse, todėl reikia paaiškinti, kad jo galimas įnašas į bendras technologijų iniciatyvas neturėtų būti Bendrijos įnašo, numatyto teisės aktuose, kuriais nustatomos bendros technologijų iniciatyvos, dalis.

(18)

KEV bendroji įmonė turėtų būti Bendrijos įsteigta įstaiga, kurios biudžeto įvykdymą turėtų tvirtinti Europos Parlamentas Tarybai rekomendavus. Tačiau reikėtų atsižvelgti į JTI, kaip į viešosios ir privačiosios partnerystės, ypatumus, visų pirma dėl privačiojo sektoriaus įnašų į biudžetą.

(19)

KEV bendroji įmonė pagal 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentą (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento (4) turėtų priimti, prieš tai gavusi Komisijos sutikimą, specialias finansines taisykles, kuriose būtų atsižvelgiama į konkrečius veiklos poreikius, atsirandančius visų pirma dėl poreikio sujungti Bendrijos ir privačiojo sektoriaus finansavimą, skirtą veiksmingai ir laiku remti MTTP veiklą. Siekiant užtikrinti suderintą požiūrį į KEV bendrosios įmonės mokslinių tyrimų veiklos dalyvius ir netiesioginiuose veiksmuose pagal Septintąją bendrąją programą dalyvaujančius dalyvius, tikslinga nustatyti, kad pridėtinės vertės mokestis, atsižvelgiant į 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1906/2006, nustatantį įmonių, mokslinių tyrimų centrų ir universitetų dalyvavimo Septintosios bendrosios programos veiksmuose ir mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos taisykles (2007–2013 m.) (5), nebūtų laikomas Bendrijos finansavimo reikalavimus atitinkančiomis išlaidomis.

(20)

KEV bendrosios įmonės organizavimo ir veiklos taisyklės turėtų būti nustatytos KEV bendrosios įmonės įstatuose, kurie yra šio reglamento dalis.

(21)

Pagal KEV bendrosios įmonės intelektinės nuosavybės teisių politiką turėtų būti numatytos projektų dalyvių – pramoninės nuosavybės, sukurtos pagal KEV bendrą technologijų iniciatyvą, savininkų – nuosavybės teisės, ir turėtų būti sudarytos sąlygos tinkamai jomis naudotis.

(22)

Turėtų būti imamasi tinkamų priemonių siekiant užkirsti kelią pažeidimams bei sukčiavimui ir būtinų veiksmų susigrąžinti prarastas, neteisingai sumokėtas ar netinkamai panaudotas lėšas, vadovaujantis 1995 m. gruodžio 18 d. Tarybos reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 2988/95 dėl Europos Bendrijų finansinių interesų apsaugos (6), 1996 m. lapkričio 11 d. Tarybos reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 2185/96 dėl Komisijos atliekamų patikrinimų ir inspektavimų vietoje siekiant apsaugoti Europos Bendrijų finansinius interesus nuo sukčiavimo ir kitų pažeidimų (7) bei 1999 m. gegužės 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1073/1999 dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų tyrimų (8).

(23)

Kaip įstaiga turinti juridinio asmens statusą, KEV bendroji įmonė turėtų būti atskaitinga už savo veiksmus. Atitinkamais atvejais Europos Bendrijų Teisingumo Teismas turėtų būti kompetentingas spręsti visus ginčus, kylančius dėl šios bendrosios įmonės veiklos.

(24)

Valstybės narės negali pasiekti šio Reglamento tikslo, t. y. įsteigti KEV bendrosios įmonės, dėl nustatytų mokslinių tyrimų uždavinių tarpvalstybinio pobūdžio ir masto, dėl kurių reikalinga sutelkti papildomas žinias ir finansinius išteklius įvairiuose sektoriuose tarpvalstybiniu mastu, taigi šį tikslą galima geriau pasiekti Bendrijos lygiu, todėl Bendrija gali priimti priemones laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu nenumatoma nieko, kas nėra būtina šiam tikslui pasiekti,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Įsteigimas

1.   Siekiant įgyvendinti kuro elementų ir vandenilio jungtinę technologijų iniciatyvą (toliau – JTI) laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d. įsteigiama bendroji įmonė (toliau – KEV bendroji įmonė).

2.   KEV bendrosios įmonės buveinė yra Briuselyje, Belgijoje.

2 straipsnis

Tikslai

1.   KEV bendroji įmonė prisideda Septintosios bendrosios programos (2007–2013 m.), visų pirma prie specialiosios programos „Bendradarbiavimas“ temų „Energija“, „Nanomokslai, nanotechnologijos, medžiagų ir naujos gamybos technologijos“, „Aplinka (įskaitant klimato kaitą)“ ir „Transportas (įskaitant aeronautiką)“ įgyvendinimo.

2.   Visų pirma ji:

a)

siekia, kad Europa pirmautų kuro elementų ir vandenilio technologijų srityje visame pasaulyje ir kad kuro elementų ir vandenilio technologijos įsitvirtintų rinkoje, tokiu būdu sudarydama sąlygas komercinėms rinkos jėgoms atlikti lemiamą vaidmenį realizuojant šių technologijų potencialią didelę naudą visuomenei;

b)

nuosekliai remia valstybėse narėse ir Septintosios bendrosios programos asocijuotosiose šalyse (toliau – asocijuotosios šalys) vykdomus mokslinius tyrimus, technologinę plėtrą ir demonstracinę veiklą (toliau – MTTP), siekiant įveikti rinkos sutrikimą bei daugiausia dėmesio skirti rinkai tinkamų produktų kūrimui, ir tokiu būdu sudaryti sąlygas papildomoms pramonės pastangoms sparčiai diegti kuro elementų ir vandenilio technologijas;

c)

remia JTI kuro elementų ir vandenilio prioritetų įgyvendinimą MTTP srityje, ypač skiriant dotacijas po to, kai paskelbiami kvietimai teikti pasiūlymus konkurso būdu;

d)

siekia skatinti viešąjį ir privatųjį sektorius daugiau investuoti į kuro elementų bei vandenilio technologijų mokslinius tyrimus valstybėse narėse ir asocijuotosiose šalyse.

3 straipsnis

Teisinis statusas

KEV bendroji įmonė yra judrinio asmens statusą turinti Bendrijos įstaiga. Visose Europos bendrijos valstybėse narėse ji turi didžiausią juridiniams asmenims pagal tų valstybių įstatymus suteikiamą veiksnumą. Ji visų pirma gali įsigyti kilnojamojo ar nekilnojamojo turto bei juo disponuoti ir būti šalimi teismo procese.

4 straipsnis

Įstatai

KEV bendrosios įmonės įstatai, išdėstyti šio dokumento priede, yra neatskiriama šio reglamento dalis ir kartu su juo priimami.

5 straipsnis

Bendrijos įnašas

1.   Didžiausias Bendrijos įnašas KEV bendrajai įmonei, skirtas įmonės einamosioms ir veiklos išlaidoms padengti, yra 470 mln. EUR. Įnašas yra mokamas iš bendrojo biudžeto asignavimų, skirtų specialiosios programos „Bendradarbiavimas“, įgyvendinančios Septintąją bendrąją programą (2007–2013 m.), temoms „Energija“, „Nanomokslai, nanotechnologijos, medžiagų ir naujos gamybos technologijos“, „Aplinka (įskaitant klimato kaitą)“ ir „Transportas (įskaitant aeronautiką)“ pagal Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 54 straipsnio 2 dalies b punkto nuostatas.

2.   Bendrijos finansinio įnašo suteikimo tvarka nustatoma bendruoju susitarimu dėl finansavimo ir metiniais susitarimais dėl finansavimo, kuriuos turi sudaryti Komisija Bendrijos vardu ir KEV bendroji įmonė.

3.   Projektams finansuoti naudojamas Bendrijos įnašas KEV bendrajai įmonei paskiriamas paskelbus atvirus kvietimus teikti pasiūlymus konkurso būdu ir atlikus įvertinimą padedant nepriklausomiems ekspertams.

4.   Galimi Jungtinio tyrimų centro finansiniai įnašai ar įnašai natūra, skirti KEV bendrajai įmonei, nelaikomi 1 dalyje nurodyto Bendrijos įnašo dalimi.

6 straipsnis

Finansinės taisyklės

1.   KEV bendroji įmonė patvirtina konkrečias finansines taisykles pagal Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 1 dalį. Jos gali skirtis nuo taisyklių, nustatytų 2002 m. lapkričio 19 d. Komisijos reglamente (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 dėl finansinio pagrindų reglamento, skirto įstaigoms, minėtoms Finansinio reglamento 185 straipsnyje (9), kai to reikia atsižvelgiant į specifinius KEV bendrosios įmonės veiklos poreikius, iš anksto gavus Komisijos sutikimą.

2.   KEV bendroji įmonė turi savo vidaus audito pajėgumus.

7 straipsnis

Personalas

1.   KEV bendrosios įmonės personalui ir vykdomajam direktoriui taikomi Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatai, kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygos bei Europos bendrijos institucijų bendrai priimtos taisyklės, siekiant taikyti šiuos tarnybos nuostatus ir įdarbinimo sąlygas.

2.   Nedarant poveikio šio straipsnio 3 dalies ir įstatų 6 straipsnio 4 dalies taikymui, KEV bendroji įmonė savo personalo atžvilgiu naudojasi įgaliojimais, kurie pagal Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatus suteikti paskyrimo tarnybai, o pagal kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygas – tarnybai, turinčiai teisę sudaryti darbo sutartis.

3.   Valdyba, pritarus Komisijai, patvirtina būtinas įgyvendinimo priemones, nurodytas Europos Bendrijų pareigūnų tarnybos nuostatų 110 straipsnyje ir kitų Europos Bendrijų tarnautojų įdarbinimo sąlygose.

4.   Personalo ištekliai nustatomi KEV bendrosios įmonės personalo etatų plane, kuris yra įtrauktas į jos metinį biudžetą.

5.   KEV bendrosios įmonės personalą sudaro laikinieji tarnautojai ir pagal sutartis dirbantys darbuotojai, įdarbinti nustatytos trukmės laikotarpiui, kurį galima pratęsti tik vieną kartą nustatytos trukmės laikotarpiui. Visas įdarbinimo laikotarpis neviršija septynerių metų ir jokiu būdu neviršija bendrosios įmonės veiklos laikotarpio.

6.   Visas išlaidas, susijusias su personalu, padengia KEV bendroji įmonė.

8 straipsnis

Privilegijos ir imunitetai

KEV bendrajai įmonei ir jos personalui taikomas Protokolas dėl Europos Bendrijų privilegijų ir imunitetų.

9 straipsnis

Atsakomybė

1.   KEV bendrosios įmonės sutartinė atsakomybė nustatoma pagal atitinkamas sutartines nuostatas ir teisę, taikomą konkrečiam susitarimui ar sutarčiai.

2.   Nesutartinės atsakomybės atveju KEV bendroji įmonė, remdamasi bendraisiais valstybių narių teisės principais, atlygina bet kokią žalą, kurią jos personalas padaro vykdydamas savo pareigas.

3.   Bet kokie KEV bendrosios įmonės mokėjimai, susiję su 1 ir 2 dalyse nurodyta atsakomybe, bei dėl jos patirtos sąnaudos ir išlaidos laikomos KEV bendrosios įmonės išlaidomis ir padengiamos naudojant KEV bendrosios įmonės išteklius.

4.   KEV bendroji įmonė prisiima visą atsakomybę už savo įsipareigojimų vykdymą.

10 straipsnis

Teisingumo Teismo jurisdikcija ir taikoma teisė

1.   Teisingumo Teismas turi jurisdikciją:

a)

dėl visų narių ginčų, susijusių su šio reglamento dalyku ir 4 straipsnyje nurodytais įstatais;

b)

pagal visas arbitražines išlygas, įtrauktas į KEV bendrosios įmonės sudarytus susitarimus ar sutartis;

c)

dėl ieškinių, pateiktų prieš KEV bendrąją įmonę, įskaitant jos organų sprendimus, Sutarties 230 ir 232 straipsniuose numatytomis sąlygomis;

d)

dėl ginčų, susijusių su kompensacijomis už žalą, kurią padarė KEV bendrosios įmonės personalas, vykdydamas savo pareigas.

2.   Šiame reglamente ar kituose Bendrijos teisės aktuose nenumatytais atvejais taikoma valstybės, kurioje yra KEV bendrosios įmonės buveinė, teisė.

11 straipsnis

Ataskaita, vertinimas ir biudžeto įvykdymas

1.   Komisija Europos Parlamentui ir Tarybai pateikia metinę ataskaitą dėl KEV bendrosios įmonės padarytos pažangos. Šioje ataskaitoje pateikiama su įgyvendinimu susijusi išsami informacija, įskaitant pateiktų pasiūlymų skaičių, finansavimui atrinktų pasiūlymų skaičių, dalyvių, įskaitant MVĮ, rūšį ir šalies statistinius duomenis.

2.   Iki 2011 m. gegužės 30 d., tačiau ne vėliau kaip iki 2011 m. birželio 30 d., taip pat iki 2013 m. gruodžio 31 d. Komisija atlieka tarpinį KEV bendrosios įmonės įvertinimą, padedama nepriklausomų ekspertų ir laikydamasi sąlygų, nustatytų konsultuojantis su KEV bendrąja įmone. Šių įvertinimų metu vertinama KEV bendrosios įmonės veiklos kokybė ir veiksmingumas bei pažanga siekiant jos tikslų. Komisija pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai įvertinimo išvadas ir savo pastabas, taip pat prireikus pasiūlymus iš dalies keisti šį reglamentą, įskaitant galimą ankstyvą KEV bendrosios įmonės likvidavimą.

3.   Ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo KEV bendrosios įmonės likvidavimo Komisija, padedama nepriklausomų ekspertų, atlieka galutinį KEV bendrosios įmonės veiklos įvertinimą. Galutinio įvertinimo rezultatai pateikiami Europos Parlamentui ir Tarybai.

4.   Sprendimą dėl KEV bendrosios įmonės biudžeto įvykdymo Tarybai rekomendavus priima Europos Parlamentas KEV bendrosios įmonės finansinėse taisyklėse numatyta tvarka.

12 straipsnis

Narių finansinių interesų apsauga ir kovos su sukčiavimu priemonės

1.   KEV bendroji įmonė užtikrina, kad jos narių finansiniai interesai būtų tinkamai saugomi atlikdama arba pavesdama atlikti tinkamą vidaus ir išorės kontrolę.

2.   KEV bendrosios įmonės ar jos personalo įvykdytų pažeidimų atveju KEV bendrosios įmonės nariams lieka teisė susigrąžinti nepagrįstai išleistas sumas, įskaitant tolesnių įnašų KEV bendrajai įmonei sumažinimą ar sustabdymą.

3.   Siekiant kovoti su sukčiavimu, korupcija ir kitais neteisėtais veiksmais taikomas Reglamentas (EB) Nr. 1073/1999.

4.   KEV bendroji įmonė atlieka KEV bendrosios įmonės viešojo finansavimo gavėjų patikrinimus vietoje ir jų finansinį auditą.

5.   Prireikus Komisija ir (arba) Audito Rūmai gali atlikti KEV bendrosios įmonės finansavimo gavėjų ir už finansavimo skyrimą atsakingų asmenų patikrinimus vietoje. Šiuo tikslu KEV bendroji įmonė užtikrina, kad dotacijų susitarimuose ir sutartyse būtų numatyta Komisijos ir (arba) Audito Rūmų teisė KEV bendrosios įmonės vardu atlikti tinkamus patikrinimus, o nustačius pažeidimus – taikyti atgrasančias ir proporcingas sankcijas.

6.   Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (toliau – OLAF), įsteigta Komisijos sprendimu 1999/352/EB, EAPB, Euratomas (10) KEV bendrosios įmonės ir jos personalo atžvilgiu turi tuos pačius įgaliojimus kaip ir Komisijos padalinių atžvilgiu. Įsteigus KEV bendrąją įmonę, ji prisijungia prie 1999 m. gegužės 25 d. Tarpinstitucinio Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos susitarimo dėl OLAF atliekamų vidaus tyrimų (11). KEV bendroji įmonė patvirtina būtinas priemones, kurios reikalingos OLAF atliekamiems vidaus tyrimams palengvinti.

13 straipsnis

Konfidencialumas

Nepažeisdama 14 straipsnio, KEV bendroji įmonė užtikrina saugotinos informacijos, kurios atskleidimas galėtų pakenkti jos narių ar KEV bendrosios įmonės veikloje dalyvaujančių subjektų interesams, apsaugą.

14 straipsnis

Skaidrumas

1.   KEV bendrosios įmonės dokumentams taikomas 2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1049/2001 dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais (12).

2.   Iki 2008 m. gruodžio 15 d. KEV bendroji įmonė patvirtina praktines Reglamento (EB) Nr. 1049/2001 įgyvendinimo priemones.

3.   KEV bendrosios įmonės priimti sprendimai pagal Reglamento (EB) Nr. 1049/2001 8 straipsnį gali būti skundžiami Ombudsmenui arba Teisingumo Teismui Sutarties atitinkamai 195 ir 230 straipsniuose nustatyta tvarka.

15 straipsnis

Intelektinė nuosavybė

KEV bendroji įmonė priima aiškias taisykles, reglamentuojančias mokslinių tyrimų rezultatų apsaugą, naudojimą ir platinimą, kurios grindžiamos 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1906/2006 (toliau – dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisyklės) nustatytais principais, kaip nurodyta įstatų 25 straipsnyje, ir kuriomis būtų užtikrinama, kad atitinkamais atvejais pagal šį reglamentą vykdant MTTP veiklą sukurta intelektinė nuosavybė būtų saugoma, o mokslinių tyrimų rezultatai būtų naudojami ir platinami.

16 straipsnis

Parengiamieji veiksmai

1.   Komisija yra atsakinga už KEV bendrosios įmonės įsteigimą ir pradinę veiklą iki to laiko, kai bendroji įmonė turės veiklos pajėgumus savo biudžetui vykdyti. Laikydamasi Bendrijos teisės Komisija atlieka visus būtinus veiksmus, bendradarbiaudama su jos narėmis ir dalyvaujant kompetentingiems organams.

2.   Tuo tikslu iki to laiko, kai vykdomasis direktorius pradės eiti pareigas Valdybai paskyrus jį pagal įstatų 6 straipsnio 4 dalį, Komisija gali laikinai paskirti ribotą savo pareigūnų skaičių, įskaitant vieną pareigūną, kuris atliktų vykdomojo direktoriaus funkcijas.

3.   Laikinasis vykdomasis direktorius, patvirtinus Valdybai, gali duoti leidimus atlikti visus mokėjimus, kurie yra padengti KEV bendrosios įmonės biudžete numatytais kreditais, o patvirtinus KEV bendrosios įmonės personalo etatų planą gali sudaryti sutartis, įskaitant darbo sutartis. Įgaliojimus suteikiantis Komisijos pareigūnas gali duoti leidimus atlikti visus mokėjimus, kurie yra padengti KEV bendrosios įmonės bendrajame biudžete numatytais kreditais.

17 straipsnis

Priimančiosios valstybės parama

KEV bendroji įmonė ir Belgija sudaro susitarimą dėl priėmimo, susijusį su biuro patalpų suteikimu, privilegijomis bei imunitetais ir kita parama, kurią Belgija teiks KEV bendrajai įmonei.

18 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja trečią dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2008 m. gegužės 30 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

A. VIZJAK


(1)  OL L 412, 2006 12 30, p. 1.

(2)  OL L 400, 2006 12 30, p. 86, su pataisymais, padarytais OL L 54, 2007 2 22, p. 30.

(3)  OL L 400, 2006 12 30, p. 369, su pataisymais, padarytais OL L 54, 2007 2 22, p. 126.

(4)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1525/2007 (OL L 343, 2007 12 27, p. 9).

(5)  OL L 391, 2006 12 30, p. 1.

(6)  OL L 312, 1995 12 23, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1233/2007 (OL L 279, 2007 10 23, p. 10).

(7)  OL L 292, 1996 11 15, p. 2.

(8)  OL L 136, 1999 5 31, p. 1.

(9)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

(10)  OL L 136, 1999 5 31, p. 20.

(11)  OL L 136, 1999 5 31, p. 15.

(12)  OL L 145, 2001 5 31, p. 43.


PRIEDAS

KURO ELEMENTŲ IR VANDENILIO BENDROSIOS ĮMONĖS ĮSTATAI

1 straipsnis

Pagrindinės užduotys ir veikla

Pagrindinės KEV bendrosios įmonės užduotys ir veikla:

a)

užtikrinti Kuro elementų ir vandenilio bendros technologijų iniciatyvos sukūrimą bei veiksmingą valdymą;

b)

pasiekti reikiamą mokslinių tyrimų veiklos kritinę masę siekiant suteikti pramonės sektoriui, viešojo ir privačiojo sektorių investuotojams, sprendimus priimantiems ir kitiems subjektams pasitikėjimo, kuris reikalingas ilgalaikei programai pradėti;

c)

toliau daryti įtaką pramonės atstovų, nacionalinėms ir regioninėms investicijoms į MTTP;

d)

integruoti MTTP ir daugiausia dėmesio skirti ilgalaikiams tvarumo bei pramonės konkurencingumo tikslams išlaidų, veiklos rezultatų ir patvarumo požiūriu bei nugalėti esmines technologines kliūtis;

e)

skatinti naujovių diegimą ir naujų vertės grandinių, apimančių MVĮ, kūrimąsi;

f)

sudaryti sąlygas pramonės sektoriaus, universitetų ir mokslinių tyrimų centrų sąveikai, taip pat ir fundamentaliųjų mokslinių tyrimų srityje;

g)

skatinti MVĮ dalyvauti jos veikloje, vadovaujantis Septintosios bendrosios programos tikslais;

h)

skatinti dalyvauti visų valstybių narių ir asocijuotųjų šalių institucijas;

i)

atlikti plataus masto socialinius, technologinius ir ekonominius tyrimus siekiant įvertinti bei stebėti technologinę pažangą ir ne techninio pobūdžio kliūtis patekti į rinką;

j)

atlikti mokslinius tyrimus, kurie padėtų rengti naujas ir peržiūrėti galiojančias taisykles bei standartus, siekiant pašalinti dirbtinai sukurtas kliūtis patekti į rinką ir remti sukeičiamumą, sąveiką, tarptautinę prekybą vandeniliu bei eksporto rinkas, kartu užtikrinant saugią veiklą ir nekliudant diegti inovacijų;

k)

imtis ryšių ir platinimo veiklos, o visuomenei teikti patikimą informaciją siekiant, kad ji geriau suprastų ir pripažintų vandenilio naudojimo saugą bei naujųjų technologijų teikiamą naudą, susijusią su aplinka, tiekimo patikimumu, išlaidomis energijai ir užimtumu;

l)

nustatyti ir įgyvendinti daugiametį įgyvendinimo planą;

m)

panaudoti Bendrijos lėšas ir sutelkti privačiojo sektoriaus bei kitus viešojo sektoriaus išteklius, kurių reikia MTTP veiklai įgyvendinti;

n)

užtikrinti sklandžią MTTP veiklą ir patikimą finansinį išteklių valdymą;

o)

palaikyti ryšius ir platinti informaciją apie projektus, įskaitant projektų dalyvių pavadinimus, MTTP veiklos rezultatus ir KEV bendrosios įmonės finansinio įnašo sumą;

p)

juridinius asmenis, su KEV bendrąja įmone sudariusius susitarimą dėl dotacijų, informuoti apie galimybes skolintis iš Europos investicijų banko ir visų pirma apie Rizikos pasidalijimo finansinę priemonę, sukurtą pagal Septintąją bendrąją programą;

q)

užtikrinti aukštą skaidrumo lygį ir sąžiningą konkurenciją, taikant vienodas dalyvavimo sąlygas visiems pareiškėjams, norintiems dalyvauti KEV bendrosios įmonės MTTP veikloje, neatsižvelgiant į tai, ar jie yra mokslinių tyrimų arba pramonės grupės nariai (visų pirma MVĮ);

r)

stebėti tarptautinius pokyčius šioje srityje ir prireikus bendradarbiauti tarptautiniu lygiu;

s)

plėtoti glaudų bendradarbiavimą ir užtikrinti derinimą su Mokslinių tyrimų bendrąja programa ir kita europiniu, nacionaliniu ir tarpvalstybiniu lygiu vykdoma veikla, organais ir suinteresuotaisiais subjektais;

t)

stebėti pažangą siekiant KEV bendrosios įmonės tikslų;

u)

vykdyti kitą veiklą, reikalingą šio reglamento 2 straipsnyje nurodytiems tikslams pasiekti.

2 straipsnis

Narės

1.   KEV bendrosios įmonės narės steigėjos (toliau – narės steigėjos) yra:

a)

Bendrija, atstovaujama Komisijos, ir

b)

pritarusi šiems įstatams – Europos kuro elementų ir vandenilio bendros technologijų iniciatyvos pramonės grupė Aisbl, pelno nesiekianti organizacija, įsteigta pagal Belgijos teisę (registracijos Nr. 890025478, nuolatinė buveinė – Briuselyje, Belgijoje), kurios tikslas – padėti įgyvendinti KEV bendrosios įmonės tikslus (toliau – pramonės grupė).

2.   Pramonės grupė:

užtikrina, kad jos įnašas į KEV bendrosios įmonės išteklius, kaip numatyta šių įstatų 12 straipsnyje, sumokamas kaip išankstinė piniginė įmoka ir dengia 50 % KEV bendrosios įmonės einamųjų išlaidų bei perkeliamas į KEV bendrosios įmonės biudžetą iki kiekvienų finansinių metų pradžios,

užtikrina, kad pramonės sektoriaus įnašas MTTP veiklai, kurią finansuoja KEV bendroji įmonė, įgyvendinti būtų ne mažesnis nei Bendrijos įnašas,

teisingomis sąlygomis priima savo nare bet kurį privatų juridinį asmenį (įskaitant MVĮ), įsisteigusį pagal valstybės narės ar asocijuotosios šalies teisę, kurio registruota būstinė, centrinė administracija ar pagrindinė verslo vieta yra minėtos valstybės teritorijoje, jeigu jis vykdo kuro elementų bei vandenilio srities veiklą Europoje ir įsipareigoja prisidėti prie KEV bendrosios įmonės tikslų bei išteklių.

3.   Įsteigus KEV bendrąją įmonę, jos nare gali tapti bet kuri mokslinių tyrimų grupė, jeigu ji sutinka laikytis šių įstatų.

Mokslinių tyrimų grupė:

teisingomis sąlygomis priima savo nare bet kurią mokslinių tyrimų organizaciją, įskaitant universitetus ir mokslinių tyrimų centrus, įsisteigusią valstybėje narėje arba asocijuotojoje šalyje, išskyrus organizacijas, kurios atstovauja pramonės sektoriaus interesams arba kurias įkūrė bendrovė vieninteliu – mokslinių tyrimų vykdymo tos bendrovės labui – tikslu,

yra pelno nesiekianti organizacija, kurios vaidmuo – padėti įgyvendinti KEV bendrosios įmonės tikslus,

yra teisėtai įsisteigusi pagal Belgijos teisę ir veikia pagal savo įregistruotus įstatus, tinkamai priimtus pagal JTI,

užtikrina, kad jos įnašas į KEV bendrosios įmonės išteklius sumokamas kaip išankstinė piniginė įmoka ir dengia 1/12 KEV bendrosios įmonės einamųjų išlaidų bei perkeliamas į KEV bendrosios įmonės biudžetą iki kiekvienų finansinių metų pradžios.

3 straipsnis

Prisijungimas ir narystės pakeitimai

1.   Paraišką dėl galimos narystės KEV bendrojoje įmonėje mokslinių tyrimų grupė pateikia Valdybai patvirtinti.

2.   Valdyba priima sprendimus dėl mokslinių tyrimų grupės prisijungimo atsižvelgdama į mokslinių tyrimų grupės svarbą ir galimą pridėtinę vertę siekiant KEV bendrosios įmonės tikslų. Komisija laiku pateikia Tarybai informaciją apie įvertinimą ir, atitinkamais atvejais, apie Valdybos sprendimą.

3.   Narystė KEV bendrojoje įmonėje gali būti perduota trečiajai šaliai tik iš anksto gavus Valdybos sutikimą.

4.   KEV bendrosios įmonės narė steigėja gali nutraukti savo narystę. Tokiu atveju KEV bendroji įmonė likviduojama 27 straipsnyje numatyta tvarka.

5.   KEV bendrosios įmonės narė mokslinių tyrimų grupė gali nutraukti savo narystę. Narystės nutraukimas neatšaukiamai įsigalioja po šešių mėnesių nuo pranešimo pateikimo narėms steigėjoms datos; po šio termino buvusi narė atleidžiama nuo visų įsipareigojimų, išskyrus įsipareigojimus, kuriuos KEV bendroji įmonė patvirtino iki narystės nutraukimo.

6.   Narės steigėjos ir mokslinių tyrimų grupė, jai tapus nare, toliau vadinamos narėmis.

4 straipsnis

Organai

1.   KEV bendrosios įmonės organai yra šie:

a)

Valdyba;

b)

vykdomasis direktorius;

c)

mokslo komitetas.

2.   Jei konkreti užduotis nepaskirta nė vienam organui, jos vykdymas priklauso Valdybos kompetencijai.

3.   KEV valstybių atstovų grupė ir suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas yra KEV bendrosios įmonės patariamieji išorės organai.

5 straipsnis

Valdyba

1.   Sudėtis ir sprendimų priėmimo procesas:

a)

Valdybą sudaro šeši pramonės grupės atstovai ir šeši Komisijos atstovai;

b)

jeigu įsteigiama mokslinių tyrimų grupė, Komisija perleidžia vieną nario mandatą jos atstovui;

c)

vienas Valdybos nario mandatas suteikia vieną balsavimo teisę; Komisijos balsas yra nedalomas; Valdybos nariai deda visas pastangas konsensusui pasiekti; nepasiekus konsensuso, Valdyba priima sprendimus trijų ketvirtadalių balsų dauguma;

d)

bent vienas pramonės grupės paskirtas atstovas atstovauja MVĮ;

e)

Valdyba išsirenka pirmininką; pirmininkas išrenkamas dvejiem metams;

f)

suinteresuotųjų subjektų visuotinį susirinkimą sušaukia pirmininkas;

g)

Valdybos sekretoriaus pareigas eina vykdomasis direktorius. Vykdomasis direktorius dalyvauja svarstymuose, tačiau neturi balsavimo teisės;

h)

narių atstovai nėra asmeniškai atsakingi už veiksmus, padarytus pagal jiems suteiktus atstovų Valdyboje įgaliojimus;

i)

Valdyba priima savo darbo tvarkos taisykles pagal 3 dalį.

2.   Pareigos ir užduotys

Valdyba bendrai atsako už KEV bendrosios įmonės veiklą ir prižiūri tos veiklos vykdymą.

Valdyba visų pirma:

a)

vertina paraišką(-as) ir sprendžia dėl narystės pakeitimų pagal 3 straipsnį;

b)

sprendžia dėl narės, kuri nevykdo įsipareigojimų, narystės KEV bendrojoje įmonėje nutraukimo;

c)

tvirtina metinius bei daugiamečius įgyvendinimo planus ir atitinkamas išlaidų sąmatas, kurias pasiūlo vykdomasis direktorius, prieš tai pasikonsultavęs su KEV valstybių atstovų grupe ir mokslo komitetu;

d)

tvirtina metinį biudžetą, įskaitant personalo etatų planą;

e)

tvirtina metinę veiklos ataskaitą, įskaitant atitinkamas išlaidas;

f)

tvirtina metines finansines ataskaitas ir balansą;

g)

imasi priemonių, kad būtų sukurti KEV bendrosios įmonės vidaus audito pajėgumai;

h)

patvirtina KEV bendrosios įmonės finansines taisykles pagal šio reglamento 6 straipsnį;

i)

tvirtina iniciatyvas iš dalies pakeisti šiuos įstatus pagal 26 straipsnį;

j)

skiria, atleidžia arba keičia vykdomąjį direktorių, teikia rekomendacijas vykdomajam direktoriui ir stebi vykdomojo direktoriaus darbą;

k)

tvirtina vykdomojo direktoriaus pasiūlytą programų biuro organizacinę struktūrą;

l)

tvirtina įnašų natūra vertinimo metodiką pagal principus, nurodytus 12 straipsnyje;

m)

tvirtina pasiūlymų dėl projektų vertinimo ir atrankos gaires, pasiūlytas vykdomojo direktoriaus;

n)

tvirtina pasiūlymų dėl projektų, atrinktų finansuoti, sąrašą;

o)

tvirtina susitarimo dėl dotacijos pavyzdį;

p)

tvirtina paslaugų ir prekių pirkimo sutartis;

q)

prieš pateikiant Komisijai tvirtina metinį nepriklausomą įnašų natūra lygio įvertinimą;

r)

paskiria užduotis, kurios nėra konkrečiai paskirtos vienam iš KEV bendrosios įmonės organų;

s)

tvirtina KEV bendrosios įmonės vidaus tvarką, įskaitant su intelektinės nuosavybės teisėmis susijusias taisykles pagal 25 straipsnį;

t)

tvirtina praktines Reglamento (EB) Nr. 1049/2001 įgyvendinimo priemones, kaip nurodyta šio reglamento 14 straipsnyje;

u)

tvirtina kvietimus teikti pasiūlymus;

v)

prižiūri visą KEV bendrosios įmonės veiklą.

3.   Darbo tvarkos taisyklės

a)

Valdyba surengia eilinį posėdį du kartus per metus. Ji bet kada gali sušaukti neeilinį posėdį Komisijai, pramonės grupės atstovų daugumai arba pirmininko prašymu. Posėdžiai paprastai vyksta KEV bendrosios įmonės būstinėje. Valdybos posėdžius sušaukia jos pirmininkas.

b)

KEV valstybių atstovų grupės pirmininkas turi teisę dalyvauti Valdybos posėdžiuose stebėtojo teisėmis.

c)

Konkrečiais atvejais Valdyba gali kviesti posėdžiuose dalyvauti stebėtojus, neturinčius balsavimo teisės, visų pirma regionų ir reguliavimo institucijų atstovus.

6 straipsnis

Vykdomasis direktorius

1.   Vykdomasis direktorius yra vyriausias pareigūnas, atsakingas už kasdienį KEV bendrosios įmonės valdymą vadovaujantis Valdybos sprendimais. Jis reguliariai informuoja Valdybą bei mokslo komitetą ir tenkina jų konkrečius ad hoc prašymus pateikti informaciją.

2.   Vykdomasis direktorius yra KEV bendrosios įmonės teisinis atstovas. Jis vykdo savo pareigas savarankiškai ir yra atskaitingas Valdybai.

3.   Vykdomasis direktorius darbuotojų atžvilgiu naudojasi šio reglamento 7 straipsnio 2 dalyje nustatytais įgaliojimais.

4.   Vykdomąjį direktorių trejų metų laikotarpiui skiria Valdyba, Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir kituose visuomenei prieinamuose periodiniuose leidiniuose ar internete paskelbus kvietimą pareikšti susidomėjimą. Įvertinusi vykdomojo direktoriaus darbo rezultatus, Valdyba gali vieną kartą pratęsti jo paskyrimą papildomam ne ilgesniam kaip 4 metų laikotarpiui.

5.   Vykdomasis direktorius visų pirma:

a)

teikia Valdybai metinius ir daugiamečius įgyvendinimo planus bei atitinkamų išlaidų sąmatas;

b)

teikia Valdybai metinio biudžeto pasiūlymą, įskaitant personalo etatų planą;

c)

teikia Valdybai metinę veiklos ataskaitą, įskaitant atitinkamas išlaidas;

d)

teikia Valdybai metines finansines ataskaitas ir balansą;

e)

teikia Valdybai patvirtinti pasiūlymų dėl projektų vertinimo bei atrankos tvarką ir gaires, įskaitant mokslinių tyrimų rezultatų platinimo procedūras;

f)

prižiūri, kaip valdomi kvietimai teikti pasiūlymus dėl projektų;

g)

teikia Valdybai patvirtinti pasiūlymų dėl projektų, atrinktų finansuoti, sąrašą;

h)

teikia Valdybai patvirtinti numatomų sudaryti susitarimų dėl dotacijų sąrašą;

i)

tvirtina ir pasirašo atskirus susitarimus dėl dotacijų, sudarytus pagal susitarimo dėl dotacijos pavyzdį. Susitarimai dėl dotacijų, kurių nuostatos ne visiškai atitinka susitarimo dėl dotacijos pavyzdį, teikiami patvirtinti Valdybai;

j)

teikia Valdybai patvirtinti numatomas sudaryti paslaugų ir prekių pirkimo sutartis;

k)

teikia Valdybai pasiūlymus dėl programų biuro organizacinės struktūros, taip pat suburia KEV bendrosios įmonės personalą ir jam vadovauja;

l)

rengia Valdybos posėdžius;

m)

užtikrina sekretoriato paslaugas suinteresuotųjų subjektų visuotinio susirinkimo metu;

n)

numatyta tvarka dalyvauja mokslo komiteto posėdžiuose stebėtojo teisėmis;

o)

prireikus suburia ad hoc ekspertų grupes, remdamasis Valdybos sprendimu, siekdamas gauti ekspertų rekomendacijų;

p)

stebi viešąjį bei privatųjį finansavimą ir yra atsakingas už korekcinių veiksmų, būtinų reikalingam balansui išlaikyti, pasiūlymus Valdybai;

q)

vertina įnašų natūra lygį pagal 12 straipsnyje nurodytus principus (pirmasis įvertinimas atliekamas antrųjų finansinių metų po KEV bendrosios įmonės įsteigimo pabaigoje) ir atsako už tai, kad Valdyba patvirtintų vertinimo rezultatus ir jie būtų pateikti Komisijai per 4 mėnesius po kiekvienų finansinių metų pabaigos;

r)

teikia Valdybai visą kitą informaciją, kurios ji gali paprašyti;

s)

teikia Komisijai informaciją ir paslaugas, reikalingas parengti laikotarpio vidurio ir galutinę peržiūras;

t)

yra atsakingas už rizikos įvertinimą ir valdymą;

u)

siūlo Valdybai draudimą, kuriuo gali prireikti apsidrausti KEV bendrajai įmonei, kad galėtų vykdyti savo įsipareigojimus;

v)

atsako už derybas dėl susitarimų dėl dotacijų, kuriais įgyvendinama MTTP veikla, ir dėl paslaugų bei prekių pirkimo sutarčių, kurios reikalingos tam, kad KEV bendroji įmonė galėtų veikti, tų susitarimų ir sutarčių rengimą bei sudarymą;

w)

atsako už parengiamąjį darbą, būtiną siekiant gauti Europos Parlamento patvirtinimą, kad metų biudžetas įvykdytas.

7 straipsnis

Programų biuras

1.   Programų biuras vykdomojo direktoriaus atsakomybe vykdo visus KEV bendrosios įmonės įsipareigojimus.

2.   Programų biuras visų pirma:

a)

valdo kvietimų teikti pasiūlymus dėl projektų pradžią, kaip numatyta metiniame įgyvendinimo plane, projektų įvertinimą padedant nepriklausomiems ekspertams ir jų atranką, derybas dėl atrinktų pasiūlymų dėl projektų, tolesnę veiklą, susijusią su susitarimais dėl dotacijų, bei jų administravimą, įskaitant jų koordinavimą;

b)

atsako už tinkamos apskaitos sistemos, skirtos apskaičiuoti faktinius viešuosius ir privačiuosius įnašus į projektus, nustatymą ir valdymą;

c)

teikia Valdybai ir visiems kitiems pagalbiniams organams reikiamus dokumentus bei logistinę paramą;

d)

parengia daugiametį įgyvendinimo planą ir atitinkamas išlaidų sąmatas;

e)

parengia metinio biudžeto pasiūlymą, įskaitant personalo etatų planą;

f)

parengia metinę veiklos ataskaitą, įskaitant atitinkamas išlaidas;

g)

parengia metines finansines ataskaitas ir balansą;

h)

parengia visus dokumentus, reikalingus parengti laikotarpio vidurio ir galutinę peržiūras;

i)

valdo kvietimus teikti pasiūlymus dėl prekių ir paslaugų pirkimo pagal KEV bendrosios įmonės finansinius nuostatus;

j)

atlieka visas kitas Valdybos jam patikėtas ar skirtas užduotis.

8 straipsnis

Mokslo komitetas

1.   Mokslo komitetas yra Valdybos patariamasis organas. Mokslo komitetas vykdo savo veiklą padedamas programų biuro.

2.   Mokslo komitetą sudaro ne daugiau kaip devyni nariai.

3.   Nariai proporcingai atstovauja pasaulinio lygio akademinei bendruomenei, pramonės sektoriui ir reguliavimo institucijoms. Visi mokslo komiteto nariai turi mokslinės kompetencijos ir žinių visoje techninėje srityje, būtinų teikiant strategines moksliškai pagrįstas rekomendacijas, susijusias su KEV bendrąja įmone.

4.   Valdyba nustato konkrečius mokslo komiteto narių atrankos kriterijus ir atrankos procesą bei paskiria jo narius. Valdyba atsižvelgia į potencialias kandidatūras, kurias pasiūlo KEV valstybių atstovų grupė.

5.   Pirmininkas renkamas iš mokslo komiteto narių bendru sutarimu.

6.   Mokslo komiteto užduotys yra šios:

a)

konsultuoti dėl mokslinių tyrimų prioritetų rengiant metinių ir daugiamečių įgyvendinimo planų pasiūlymus;

b)

konsultuoti dėl mokslo laimėjimų, apibūdintų metinėje veiklos ataskaitoje;

c)

konsultuoti dėl tarpusavio vertinimo komitetų sudėties.

7.   Mokslo komitetas posėdžius rengia ne rečiau kaip kartą per metus; juos sušaukia pirmininkas.

8.   Mokslo komitetas gali, pirmininkui sutikus, į posėdžius kviesti asmenis, kurie nėra komiteto nariai.

9 straipsnis

KEV valstybių atstovų grupė

1.   KEV valstybių atstovų grupė KEV bendrojoje įmonėje atlieka patariamąjį vaidmenį.

2.   KEV valstybių atstovų grupę sudaro po vieną kiekvienos valstybės narės ir asocijuotosios šalies atstovą. Ji išsirenka pirmininką iš savo narių.

3.   Visų pirma ji nagrinėja informaciją ir teikia nuomonę šiais klausimais:

a)

KEV bendrosios įmonės programos pažanga;

b)

atitiktis tikslams ir jų laikymasis;

c)

strateginių gairių atnaujinimas;

d)

sąsajos su bendrai vykdomais bendrosios programos moksliniais tyrimais;

e)

kvietimų teikti pasiūlymus ir dalyvauti konkursuose planavimas ir rezultatai;

f)

MVĮ dalyvavimas.

4.   Ji taip pat teikia informaciją bendrajai įmonei šiais klausimais:

a)

bendrosios įmonės veiklos padėtis ir bendrosios įmonės bei atitinkamų nacionalinių mokslinių tyrimų programų sąsajos ir potencialių bendradarbiavimo sričių nustatymas;

b)

konkrečios priemonės, kurių imamasi nacionaliniu lygiu, susijusios su informacijos platinimo renginiais, tam tikrai temai skirtais techniniais seminarais ir informavimo veikla.

5.   KEV valstybių atstovų grupė savo iniciatyva gali pateikti KEV bendrajai įmonei rekomendacijas techniniais, valdymo ir finansų klausimais, ypač jei jie daro poveikį nacionaliniams interesams. KEV bendroji įmonė informuoja KEV bendrosios įmonės valstybių atstovų grupę apie tolesnę veiklą, susijusią su tokiomis rekomendacijomis.

6.   KEV valstybių atstovų grupė renkasi į posėdžius bent kas dvejus metus; jos posėdžius sušaukia bendroji įmonė. Neeiliniai posėdžiai gali būti šaukiami konkretiems klausimams, kurie labai svarbūs KEV bendrosios įmonės veiklai, apsvarstyti. Šiuos posėdžius sušaukia bendroji įmonė savo iniciatyva arba KEV valstybių atstovų grupės prašymu.

7.   Posėdžiuose dalyvauja vykdomasis direktorius, Valdybos pirmininkas ir (arba) jų atstovai bei Komisijos atstovas.

8.   KEV valstybių atstovų grupė priima savo darbo tvarkos taisykles.

10 straipsnis

Suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas

1.   Suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas KEV bendrojoje įmonėje atlieka patariamąjį vaidmenį. Jame gali dalyvauti visi viešieji ir privatūs suinteresuotieji subjektai, tarptautinės interesų grupės iš valstybių narių, asocijuotųjų šalių ir trečiųjų šalių. Susirinkimas sušaukiamas kartą per metus.

2.   Suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas informuojamas apie KEV bendrosios įmonės veiklą, jo prašoma pateikti savo pastabas.

11 straipsnis

Vidaus audito funkcija

Pagal Reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 3 dalį Komisijos vidaus auditoriui patikėtos funkcijos atliekamos Valdybos atsakomybe; Valdyba priima atitinkamą nuostatą atsižvelgdama į KEV bendrosios įmonės dydį ir apimtį.

12 straipsnis

Finansavimo šaltiniai

1.   KEV bendrąją įmonę bendrai finansuoja jos narės finansiniais įnašais, kurie mokami dalimis, ir įnašais natūra, kuriuos moka juridiniai asmenys, dalyvaujantys veikloje.

Gali būti priimami ir kiti įnašai į KEV bendrąją įmonę. Dėl jų priėmimo ir panaudojimo nusprendžia Valdyba.

2.   KEV bendrosios įmonės einamąsias išlaidas iš pat pradžių lygiomis dalimis piniginiais įnašais dengia Bendrija ir pramonės grupė. Mokslinių tyrimų grupei tapus KEV nare, ji padengia 1/12 einamųjų išlaidų. Tokiu atveju atitinkamai sumažinamas Bendrijos įnašas, skirtas einamosioms išlaidoms padengti.

Bendra Bendrijos įnašo į KEV bendrąją įmonę suma turi neviršyti 20 mln. EUR. Jeigu Bendrijos įnašo dalis nepanaudojama, ją galima panaudoti KEV bendrosios įmonės veiklai finansuoti.

3.   KEV bendrosios įmonės veiklos išlaidos dengiamos iš Bendrijos finansinio įnašo ir veikloje dalyvaujančių juridinių asmenų įnašų natūra. Pramonės sektoriaus įnašas turi būti ne mažesnis nei Bendrijos įnašas. Pagal dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisykles kiti įnašai į bendrą veiklos finansavimą bus laikomi įplaukomis.

4.   Visi KEV bendrosios įmonės ištekliai ir veikla yra skirti šio reglamento 2 straipsnyje numatytiems tikslams pasiekti.

5.   Visos palūkanos, gautos už KEV bendrosios įmonės gautus įnašus, laikomos jos pajamomis.

6.   Visos dėl išankstinio KEV bendrosios įmonės atliekamo dotacijų mokėjimo susidariusios palūkanos laikomos projekto konsorciumo pajamomis.

7.   Kartą per metus apskaičiuojamas įnašų natūra lygis įvertinamas kartą per metus. Įnašų natūra įvertinimo metodiką nusistato KEV bendroji įmonė laikydamasi savo finansinių taisyklių bei remdamasi dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisyklėmis. Pirmasis įvertinimas pradedamas antrųjų finansinių metų po KEV bendrosios įmonės įsteigimo pabaigoje. Vėliau kiekvienais finansiniais metais įvertinimą atlieka nepriklausomas auditorius. Įvertinimo rezultatai pateikiami Komisijai per keturis mėnesius po kiekvienų finansinių metų pabaigos.

Jeigu vertinant nustatoma, kad pramonės sektoriaus įnašas yra mažesnis nei reikalaujamas lygis, Komisija kitais metais sumažiną savo įnašą.

Jeigu nustatoma, kad pramonės sektoriaus įnašas natūra dvejus metus iš eilės yra mažesnis nei reikalaujamas lygis, Komisija gali pasiūlyti Tarybai likviduoti KEV bendrąją įmonę.

8.   KEV bendroji įmonė valdo visą savo sukauptą turtą arba turtą, perleistą jai jos tikslams, numatytiems šio reglamento 2 straipsnyje, įgyvendinti.

13 straipsnis

Dalyvavimas veikloje

1.   Projektuose gali dalyvauti kiti juridiniai asmenys ir tarptautinės organizacijos, jeigu tenkinamos būtiniausios sąlygos.

2.   Būtiniausios sąlygos, kurias privalo tenkinti KEV bendrosios įmonės finansuojami projektai, yra šios:

a)

juose turi dalyvauti bent trys juridiniai asmenys, kiekvienas iš jų įsisteigęs valstybėje narėje ar asocijuotojoje šalyje, tačiau du iš jų negali būti įsisteigę toje pačioje valstybėje narėje ar asocijuotojoje šalyje;

b)

visi trys juridiniai asmenys turi būti nepriklausomi vienas nuo kito, kaip apibrėžta dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisyklių 6 straipsnyje;

c)

bent vienas juridinis asmuo turi būti pramonės grupės arba mokslinių tyrimų grupės narys.

3.   Projekte norintys dalyvauti juridiniai asmenys sudaro konsorciumą, kurio koordinatoriumi paskiria vieną iš savo narių.

Paprastai koordinatorius turėtų būti paskiriamas iš pramonės grupės arba mokslinių tyrimų grupės, jeigu tokia mokslinių tyrimų grupė tampa šios bendrosios įmonės nare.

4.   Būtina sąlyga – KEV bendrosios įmonės sudaromose paslaugų ir prekių pirkimo sutartyse, jos finansuojamuose paramos veiksmuose, tyrimų ir mokymo veikloje turi dalyvauti bent vienas juridinis asmuo.

14 straipsnis

MTTP veiklos vykdymas

1.   KEV bendroji įmonė remia MTTP veiklą po to, kai paskelbiami atviri kvietimai konkurso būdu teikti pasiūlymus, atliekamas nepriklausomas įvertinimas ir dėl kiekvieno projekto sudaromas susitarimas dėl dotacijos bei konsorciumo susitarimas.

2.   Išimtiniais atvejais KEV bendroji įmonė gali skelbti kvietimus dalyvauti konkurse, jei manoma, kad tai reikalinga veiksmingai siekiant mokslinių tyrimų tikslų.

3.   KEV bendroji įmonė nustato procedūras ir mechanizmus, skirtus susitarimams dėl dotacijų įgyvendinti, prižiūrėti ir kontroliuoti.

4.   Susitarime dėl dotacijos:

numatoma atitinkama MTTP veiklos vykdymo tvarka,

numatomi atitinkami finansiniai susitarimai ir taisyklės, susijusios su intelektinės nuosavybės teisių politika, kaip apibrėžta 25 straipsnyje,

reguliuojami projekto konsorciumo ir KEV bendrosios įmonės santykiai.

5.   Prieš sudarydami susitarimą dėl dotacijos, projekto dalyviai sudaro konsorciumo susitarimą. Jame:

numatoma atitinkama susitarimo dėl dotacijos įgyvendinimo tvarka,

reguliuojami projekto dalyvių santykiai, visų pirma intelektinės nuosavybės teisių nuostatos.

15 straipsnis

Veiklos finansavimas

1.   Finansavimo reikalavimus atitinka:

a)

juridiniai asmenys, įsisteigę valstybėje narėje ar asocijuotojoje šalyje;

b)

tarptautinės organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą pagal tarptautinę viešąją teisę, taip pat tokių organizacijų įsteigtos specializuotos agentūros;

c)

trečiųjų šalių juridiniai asmenys, jeigu Valdyba mano, kad jų dalyvavimas būtų ypač naudingas atitinkamam projektui.

2.   Kad įgyvendinant mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros veiklą patirtos išlaidos būtų laikomos Bendrijos finansavimo reikalavimus atitinkančiomis išlaidomis, jos turi neapimti pridėtinės vertės mokesčio.

3.   Viršutinės Bendrijos finansinio įnašo ribos suderinamos taip, kad atitiktų dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisyklėse nustatytas ribas. Jeigu siekiant laikytis bendrųjų atitikimo principų, nurodytų 12 straipsnio 3 dalyje, reikės žemesnio lygio finansavimo, sumažinimas kiekvieno atskiro projekto visų dalyvių kategorijų atžvilgiu turės būti teisingas ir proporcingai suderintas su pirmiau minėtomis viršutinėmis finansavimo ribomis, nustatytomis dalyvavimo Septintojoje bendrojoje programoje taisyklėse.

16 straipsnis

Finansiniai įsipareigojimai

KEV bendrosios įmonės finansiniai įsipareigojimai neviršija finansinių išteklių, kuriuos jos biudžetui paskyrė ar įsipareigojo paskirti narės, sumos.

17 straipsnis

Finansinės pajamos

Išskyrus KEV bendrosios įmonės likvidavimo atvejį pagal 27 straipsnį, bet koks pajamų palyginti su išlaidomis perteklius KEV bendrosios įmonės narėms nemokamas.

18 straipsnis

Finansiniai metai

Finansiniai metai atitinka kalendorinius metus.

19 straipsnis

Biudžeto įvykdymas

KEV bendrosios įmonės biudžetą įvykdo vykdomasis direktorius.

20 straipsnis

Finansinių ataskaitų teikimas

1.   Vykdomasis direktorius kasmet pateikia Valdybai metinio biudžeto plano projektą, į kurį įtraukiama dvejų ateinančių metų metinių išlaidų prognozė. Šioje prognozėje pajamų ir išlaidų sąmatos pirmiems iš tų dvejų finansinių metų sudaromos taip išsamiai, kaip reikalaujama laikantis kiekvienos narės vidaus biudžeto procedūros dėl jos finansinių įnašų į KEV bendrąją įmonę. Vykdomasis direktorius pateikia Valdybai visą šiuo tikslu reikalingą papildomą informaciją.

2.   Valdybos nariai nedelsdami pateikia vykdomajam direktoriui savo pastabas dėl preliminaraus biudžeto projekto, visų pirma dėl ateinančių metų išteklių ir išlaidų sąmatų.

3.   Atsižvelgdamas į gautas Valdybos narių pastabas, vykdomasis direktorius parengia kitų metų biudžeto projektą ir pateikia jį Valdybai patvirtinti.

4.   Konkrečių metų metinį biudžeto planą ir metinį įgyvendinimo planą KEV bendrosios įmonės Valdyba priima iki prieš tai einančių metų pabaigos.

5.   Per du mėnesius nuo kiekvienų finansinių metų pabaigos vykdomasis direktorius pateikia Valdybai patvirtinti praėjusių metų metines finansines ataskaitas ir balansą. Praėjusių metų metinės finansinės ataskaitos ir balansas pateikiami Audito Rūmams ir Komisijai.

21 straipsnis

Planavimas ir ataskaitų teikimas

1.   Daugiamečiame įgyvendinimo plane aprašoma tęstinė KEV bendrosios įmonės MTTP veiklos programa. Į metinį įgyvendinimo planą įtraukiamas išsamus MTTP veiklos planas ir atitinkamos būsimųjų metų išlaidų sąmatos. Valdybai patvirtinus metinį įgyvendinimo planą, viešai paskelbiama skelbti tinkama jo redakcija.

2.   Metinėje veiklos ataskaitoje apibūdinama kiekvienais kalendoriniais metais KEV bendrosios įmonės padaryta pažanga, visų pirma susijusi su tų metų metiniu įgyvendinimo planu. Joje taip pat pateikiama informacija apie praėjusiais metais įvykdytą MTTP veiklą, KEV bendrosios įmonės išlaidas ir įnašus, susijusius su visais atskirais projektais, mažųjų ir vidutinių įmonių dalyvavimą, taip pat apie kitokią praėjusiais metais vykdytą veiklą ir apie atitinkamas išlaidas. Vykdomasis direktorius pateikia metinę veiklos ataskaitą kartu su metinėmis finansinėmis ataskaitomis ir balansu. Metinė veiklos ataskaita skelbiama viešai, Valdybai ją patvirtinus.

22 straipsnis

Paslaugų ir prekių pirkimo sutartys

Remdamasi savo finansinių taisyklių nuostatomis, KEV bendroji įmonė nustato visas procedūras ir mechanizmus, skirtus įgyvendinti, prižiūrėti ir kontroliuoti paslaugų ir prekių pirkimo sutartis, reikalingas KEV bendrosios įmonės veiklai užtikrinti.

23 straipsnis

Narių atsakomybė ir draudimas

1.   Narių finansinė atsakomybė už KEV bendrosios įmonės skolas neviršija jų jau sumokėto įnašo einamosioms išlaidoms padengti.

2.   KEV bendroji įmonė apsidraudžia tinkamu draudimu ir moka draudimo įmokas.

24 straipsnis

Interesų konfliktas

1.   Vykdydami veiklą, KEV bendroji įmonė ir jos organai vengia bet kokio interesų konflikto.

2.   Visų pirma būtina saugotis, kad Valdybos nariais paskirtiems atstovams neiškiltų interesų konfliktas.

25 straipsnis

Intelektinės nuosavybės teisių politika

1.   Pagal šio reglamento 15 straipsnį KEV bendroji įmonė priima bendrąsias taisykles, kurios reglamentuoja KEV bendrosios įmonės intelektinės nuosavybės teisių politiką ir kurios bus įtrauktos į susitarimus dėl dotacijų ir konsorciumo susitarimus.

2.   KEV bendrosios įmonės intelektinės nuosavybės teisių politikos tikslas yra kaupti naujausias žinias; skatinti jų pritaikymą, naudojimą bei platinimą siekiant greitai pasiekti komercinių rezultatų, siekti sąžiningo teisių suteikimo, remti naujoves ir siekti plataus privačių ir viešųjų subjektų dalyvavimo projektuose.

3.   Intelektinės nuosavybės politika yra grindžiama šiais principais:

kiekvienas projekto dalyvis naudojasi pirminių žinių, kurias jis suteikia projektui, nuosavybės teise ir vykdant projektą sukurtų naujų žinių nuosavybės teise, jeigu projekto dalyviai tarpusavyje raštu nesusitaria kitaip. Projekto dalyvių pirminių ar naujų žinių nuosavybės naudojimosi teisių bei licencijų nuostatos ir sąlygos nustatomos susitarime dėl dotacijos ir atitinkamo projekto konsorciumo susitarime,

projekto dalyviai įsipareigoja platinti vykdant projektą sukurtas žinias ir leisti jomis naudotis pagal susitarime dėl dotacijos ir konsorciumo susitarime nustatytas sąlygas, atsižvelgiant į jų intelektinės nuosavybės teisių apsaugą, konfidencialumo įsipareigojimus ir visų pirma į specifinį KEV bendrosios įmonės kaip viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės pobūdį.

26 straipsnis

Įstatų keitimas

1.   Visos KEV bendrosios įmonės narės gali pateikti Valdybai iniciatyvą dėl šių įstatų pakeitimo.

2.   1 dalyje nurodytos iniciatyvos, Valdybai jas patvirtinus, kaip pakeitimų projektai pateikiami Komisijai, kuri tinkamai juos priima.

3.   Tačiau pakeitimai, kuriais daromas poveikis esminėms šių įstatų nuostatoms, visų pirma 2, 3, 5, 6, 12, 13, 14, 15, 23, 26 ir 27 straipsniams, priimami laikantis Sutarties 172 straipsnio.

27 straipsnis

Likvidavimas

1.   Pasibaigus šio reglamento 1 straipsnio 1 dalyje numatytam laikotarpiui arba atlikus pakeitimą pagal šio reglamento 11 straipsnio 2 dalį, KEV bendroji įmonė likviduojama.

2.   Vienai iš narių steigėjų nutraukus narystę, automatiškai pradedama likvidavimo procedūra, išskyrus atvejį, kai kartu su narystės nutraukimo prašymu pateikiamas pasiūlymas perleisti narystę juridiniam asmeniui, kurio kandidatūrai gali pritarti likusi narė steigėja.

3.   Siekdama atlikti KEV bendrosios įmonės likvidavimo procedūrą, Valdyba paskiria vieną ar daugiau likvidatorių, kurie laikosi Valdybos sprendimų.

4.   Likvidavimo metu KEV bendroji įmonė grąžina priimančiajai valstybei visus materialios paramos, kurią pagal susitarimą dėl priėmimo suteikė priimančioji valstybė, daiktus.

5.   Grąžinus visus materialios paramos daiktus, kaip numatyta 4 dalyje, kitas turtas naudojamas KEV bendrosios įmonės įsipareigojimams ir su jos likvidavimu susijusioms išlaidoms padengti. Perteklius paskirstomas likvidavimo metu įmonei priklausančioms narėms proporcingai pagal jų faktinį įnašą į KEV bendrąją įmonę. Bendrijai paskirtas perteklius grąžinamas į Komisijos biudžetą.

6.   Likęs turtas paskirstomas likvidavimo metu įmonei priklausančioms narėms proporcingai pagal jų faktinį įnašą į KEV bendrąją įmonę.

7.   Siekiant užtikrinti tinkamą visų susitarimų dėl dotacijų ir paslaugų bei prekių pirkimo sutarčių, kurias sudarė KEV bendroji įmonė ir kurios galioja ilgiau, negu veiks KEV bendroji įmonė, valdymą, nustatoma ad hoc procedūra.


Top