This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 22012D0655
2012/655/EU: Decision No 1/2012 of the EU-Lebanon Association Council of 17 September 2012 establishing the Rules of Procedure of the Association Council
2012/655/ES: 2012 m. rugsėjo 17 d. ES ir Libano asociacijos tarybos sprendimas Nr. 1/2012, nustatantis Asociacijos tarybos darbo tvarkos taisykles
2012/655/ES: 2012 m. rugsėjo 17 d. ES ir Libano asociacijos tarybos sprendimas Nr. 1/2012, nustatantis Asociacijos tarybos darbo tvarkos taisykles
OL L 293, 2012 10 23, p. 37–41
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
In force
23.10.2012 |
LT |
Europos Sąjungos oficialusis leidinys |
L 293/37 |
ES IR LIBANO ASOCIACIJOS TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 1/2012
2012 m. rugsėjo 17 d.
nustatantis Asociacijos tarybos darbo tvarkos taisykles
(2012/655/ES)
ES IR LIBANO ASOCIACIJOS TARYBA,
atsižvelgdama į Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimą, steigiantį Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Respublikos asociaciją (1) (toliau – Susitarimas), ypač į jo 74–81 straipsnius,
kadangi:
(1) |
Susitarimas įsigaliojo 2006 m. balandžio 1 d.; |
(2) |
Susitarimo 75 straipsnyje numatyta, kad Asociacijos taryba turi nustatyti savo darbo tvarkos taisykles; |
(3) |
todėl turėtų būti patvirtintos Asociacijos tarybos darbo tvarkos taisyklės, |
PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:
1 straipsnis
Pirmininkavimas
Asociacijos tarybai pakaitomis kas 12 mėnesių pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės atstovas Europos Sąjungos bei jos valstybių narių vardu ir Libano Respublikos Vyriausybės atstovas. Pirmasis laikotarpis prasideda pirmojo Asociacijos tarybos posėdžio dieną, o baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d.
2 straipsnis
Posėdžiai
Asociacijos taryba reguliariai susirenka kartą per metus ministrų lygiu. Bet kurios šalies prašymu ir jei šalys sutinka, Asociacijos taryba gali rengti neeilines sesijas.
Jei šalys nesutarė kitaip, kiekviena Asociacijos tarybos sesija vyksta įprastoje Europos Sąjungos Tarybos posėdžių vietoje abiejų šalių sutartą dieną.
Asociacijos tarybos posėdžius kartu sušaukia Asociacijos tarybos sekretoriai, suderinę su Asociacijos tarybos pirmininku.
3 straipsnis
Atstovavimas
Negalintys dalyvauti Asociacijos tarybos nariai gali būti atstovaujami. Jei narys nori būti atstovaujamas, jis turi pirmininkui pranešti savo atstovo vardą ir pavardę iki posėdžio, kuriame narys turi būti atstovaujamas.
Asociacijos tarybos nario atstovas turi visas to nario teises.
4 straipsnis
Delegacijos
Asociacijos tarybos narius gali lydėti pareigūnai.
Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.
Europos investicijų banko atstovas Asociacijos tarybos posėdžiuose gali dalyvauti stebėtojo teisėmis, jei į darbotvarkę yra įtraukti su banku susiję klausimai.
Šalims susitarus, Asociacijos taryba į posėdžius gali pakviesti ne narius, kurie tam tikrais klausimais pateiktų informacijos.
5 straipsnis
Sekretoriatas
Europos Sąjungos Tarybos Generalinio sekretoriato pareigūnas ir Libano Respublikos ambasados Briuselyje pareigūnas kartu eina Asociacijos tarybos sekretorių pareigas.
6 straipsnis
Korespondencija
Asociacijos tarybai adresuota korespondencija siunčiama Asociacijos tarybos pirmininkui Europos Sąjungos Tarybos Generalinio sekretoriato adresu.
Abu sekretoriai užtikrina, kad korespondencija būtų persiųsta Asociacijos tarybos pirmininkui ir, jei reikia, išplatinama kitiems Asociacijos tarybos nariams. Platinama korespondencija siunčiama Europos Komisijos Generaliniam sekretoriatui, valstybių narių nuolatinėms atstovybėms ir Libano Respublikos ambasadai Briuselyje.
Asociacijos tarybos pirmininko pranešimus adresatams siunčia sekretoriai ir, jei reikia, išplatinami kitiems Asociacijos tarybos nariams, kurie nurodyti kaip adresatai antroje pastraipoje.
7 straipsnis
Viešumas
Asociacijos tarybos posėdžiai yra uždari, jeigu nenuspręsta kitaip.
8 straipsnis
Posėdžių darbotvarkės
1. Kiekvieno posėdžio preliminarią darbotvarkę parengia pirmininkas. Asociacijos tarybos sekretoriai ją persiunčia 6 straipsnyje nurodytiems adresatams ne vėliau kaip 15 dienų iki posėdžio pradžios.
Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami punktai, dėl kurių įtraukimo į darbotvarkę pirmininkas gavo prašymą ne vėliau kaip 21 dieną iki posėdžio pradžios, tačiau šie punktai į preliminarią darbotvarkę neįrašomi, jei jų svarstymui būtini dokumentai nėra pateikiami sekretoriams iki darbotvarkės išsiuntimo dienos.
Darbotvarkę Asociacijos taryba priima kiekvieno posėdžio pradžioje. Šalims sutarus, į darbotvarkę galima įtraukti ir papildomų punktų, kurie nebuvo įtraukti į preliminarią darbotvarkę.
2. Gavęs šalių pritarimą, pirmininkas, atsižvelgdamas į su konkrečiu atveju susijusius reikalavimus, gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytus laikotarpius.
9 straipsnis
Protokolai
Kiekvieno posėdžio protokolo projektą rengia abu sekretoriai.
Prie kiekvieno darbotvarkės klausimo protokole paprastai nurodoma:
a) |
Asociacijos tarybai pateikti dokumentai; |
b) |
pareiškimai, kuriuos paprašė įrašyti Asociacijos tarybos nariai; |
c) |
priimti sprendimai, sutarti pareiškimai ir padarytos išvados. |
Protokolo projektas pateikiamas Asociacijos tarybai patvirtinti. Protokolas patvirtinamas per šešis mėnesius nuo kiekvieno Asociacijos tarybos posėdžio. Patvirtintą protokolą pasirašo pirmininkas ir abu sekretoriai. Protokolas saugomas Europos Sąjungos Tarybos Generalinio sekretoriato archyvuose. Patvirtinta protokolo kopija išsiunčiama visiems 6 straipsnyje nurodytiems adresatams.
10 straipsnis
Sprendimai ir rekomendacijos
1. Asociacijos taryba savo sprendimus ir rekomendacijas priima abipusiu šalių sutarimu.
Laikotarpiu tarp posėdžių Asociacijos taryba gali priimti sprendimus ar rekomendacijas raštu, sutarus abiems šalims.
2. Pagal Susitarimo 76 straipsnį Asociacijos tarybos sprendimai ir rekomendacijos atitinkamai vadinami „sprendimu“ ir „rekomendacija“, prie jų rašomi serijos numeris, jų priėmimo data ir dalyko aprašymas. Kiekviename sprendime nurodoma jo įsigaliojimo data.
Asociacijos tarybos sprendimus ir rekomendacijas pasirašo pirmininkas, o jų autentiškumą patvirtina abu sekretoriai.
Sprendimai ir rekomendacijos išsiunčiami visiems 6 straipsnyje nurodytiems adresatams.
Asociacijos taryba gali nuspręsti užsakyti sprendimų ir rekomendacijų paskelbimą Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje ir Libano Respublikos oficialiajame leidinyje.
11 straipsnis
Kalbos
Asociacijos tarybos oficialiosios kalbos yra abiejų šalių oficialiosios kalbos.
Jei nenuspręsta kitaip, Asociacijos taryba, svarstydama klausimus, remiasi tomis kalbomis parengtais dokumentais.
12 straipsnis
Išlaidos
Europos Sąjungos ir Libano Respublika, dalyvaudamos Asociacijos tarybos posėdžiuose, kiekviena padengia savo patirtas išlaidas – personalo, kelionės bei pragyvenimo ir pašto bei telekomunikacijų išlaidas.
Išlaidas, susijusias su vertimu žodžiu posėdžiuose, dokumentų vertimu raštu ir dauginimu, padengia Europos Sąjunga, išskyrus išlaidas, susijusias su vertimu žodžiu ar raštu į arabų kalbą ir iš jos, kurias padengia Libano Respublika.
Kitas išlaidas, susijusias su posėdžių organizavimo materialiąja puse, padengia šalis, kuri rengia posėdžius.
13 straipsnis
Asociacijos komitetas
1. Asociacijos komitetas padeda Asociacijos tarybai vykdyti jos pareigas. Komitetą sudaro Europos Komisijos atstovai ir Europos Sąjungos narių atstovai, atstovaujantys vienai šaliai, bei Libano Respublikos Vyriausybės atstovai, atstovaujantys kitai šaliai.
2. Asociacijos komitetas rengia Asociacijos tarybos posėdžius ir klausimų svarstymus, jei reikia, įgyvendina Asociacijos tarybos sprendimus ir apskritai užtikrina Asociacijos santykių tęstinumą ir tinkamą Susitarimo veikimą. Jis svarsto bet kokį Asociacijos tarybos pateiktą klausimą ar bet kurį kitą klausimą, iškilusį įgyvendinant Susitarimą. Jis teikia pasiūlymus arba bet kokius sprendimų arba rekomendacijų projektus Asociacijos tarybai patvirtinti.
3. Tais atvejais, kai Susitarime nurodomas reikalavimas konsultuotis arba konsultacijų galimybė, konsultacijos gali vykti Asociacijos komitete. Abiems šalims sutarus, konsultacijas galima tęsti Asociacijos taryboje.
4. Asociacijos komiteto darbo tvarkos taisyklės pridedamos prie šio sprendimo.
14 straipsnis
Įsigaliojimas
Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.
Priimta Briuselyje 2012 m. rugsėjo 17 d.
ES ir Libano asociacijos tarybos vardu
Pirmininkė
C. ASHTON
(1) OL L 143, 2006 5 30, p. 2.
PRIEDAS
ES IR LIBANO ASOCIACIJOS KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS
1 straipsnis
Pirmininkavimas
Asociacijos komitetui pakaitomis kas 12 mėnesių pirmininkauja Europos Komisijos atstovas Europos Sąjungos bei jos valstybių narių vardu ir Libano Respublikos Vyriausybės atstovas.
Pirmasis laikotarpis prasideda pirmojo Asociacijos tarybos posėdžio dieną, o baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d.
2 straipsnis
Posėdžiai
Asociacijos komiteto posėdžiai yra šaukiami esant reikalui ir gavus abiejų šalių pritarimą.
Kiekvienas Asociacijos komiteto posėdis vyksta abiejų šalių sutartu laiku ir sutartoje vietoje.
Asociacijos komiteto posėdžius šaukia pirmininkas.
3 straipsnis
Delegacijos
Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie planuojamą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.
4 straipsnis
Sekretoriatas
Europos Komisijos Generalinio sekretoriato pareigūnas ir Libano Respublikos Vyriausybės pareigūnas kartu eina Asociacijos komiteto sekretorių pareigas.
Pagal šias darbo tvarkos taisykles visi pranešimai Asociacijos komiteto pirmininkui ir visi jo pranešimai adresuojami Asociacijos komiteto sekretoriams ir Asociacijos tarybos sekretoriams bei pirmininkui.
5 straipsnis
Viešumas
Asociacijos komiteto posėdžiai yra uždari, jeigu nenuspręsta kitaip.
6 straipsnis
Posėdžių darbotvarkės
1. Pirmininkas parengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Asociacijos komiteto sekretoriai jį persiunčia 4 straipsnyje nurodytiems adresatams ne vėliau kaip 15 dienų iki posėdžio pradžios.
Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami punktai, dėl kurių įtraukimo į darbotvarkę pirmininkas gavo prašymą ne vėliau kaip 21 dieną iki posėdžio pradžios, tačiau šie punktai į preliminarią darbotvarkę neįrašomi, jei jų svarstymui būtini dokumentai nėra pateikiami sekretoriams iki darbotvarkės išsiuntimo dienos.
Asociacijos komitetas gali prašyti posėdžiuose dalyvauti ekspertus, kurie tam tikrais klausimais pateiktų informacijos.
Asociacijos komitetas darbotvarkę priima kiekvieno posėdžio pradžioje.
Preliminarioje darbotvarkėje nenurodytas klausimas į darbotvarkę gali būti įtrauktas tik tuo atveju, jeigu tam pritaria abi šalys.
2. Gavęs abiejų šalių pritarimą, pirmininkas, atsižvelgdamas į su konkrečiu atveju susijusius reikalavimus, gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytus laikotarpius.
7 straipsnis
Protokolai
Protokolas rašomas kiekviename posėdyje ir grindžiamas Asociacijos komiteto padarytomis išvadomis, kurias apibendrina pirmininkas.
Protokolą patvirtinus Asociacijos komitetui, jį pasirašo pirmininkas bei sekretoriai ir saugo abi šalys. Protokolo kopija išsiunčiama kiekvienam 4 straipsnyje nurodytam adresatui.
8 straipsnis
Klausimų svarstymas
Tam tikrais atvejais, kai pagal Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimą, steigiantį Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Respublikos asociaciją (1) (toliau – Susitarimas), Asociacijos taryba įgalioja Asociacijos komitetą priimti sprendimus ir (arba) rekomendacijas, jie atitinkamai vadinami „sprendimu“ ir „rekomendacija“, prie jų rašomi serijos numeris, jų priėmimo data ir dalyko aprašymas.
Kai Asociacijos komitetas priima sprendimą, Asociacijos tarybos sprendimo Nr. 1/2012, nustatančio Asociacijos tarybos darbo tvarkos taisykles, 10 ir 11 straipsniai taikomi mutatis mutandis.
Asociacijos komiteto sprendimai ir rekomendacijos išsiunčiami 4 straipsnyje nurodytiems adresatams.
9 straipsnis
Išlaidos
Visos šalys padengia Asociacijos komiteto ir visų darbo grupių ar institucijų, įsteigtų pagal Susitarimo 80 straipsnį, dalyvavimo posėdžiuose išlaidas – personalo, kelionės, pragyvenimo, pašto ir telekomunikacijų išlaidas.
Išlaidas, susijusias su vertimu žodžiu posėdžiuose, dokumentų vertimu raštu ir dauginimu, padengia Europos Sąjunga, išskyrus išlaidas, susijusias su vertimu žodžiu ir (arba) raštu į arabų kalbą ir iš jos, kurias padengia Libano Respublika.
Kitas išlaidas, susijusias su posėdžių organizavimo materialiąja puse, padengia šalis, kuri rengia posėdžius.