Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014R0282

    Sveikata augimui skatinti: ES sveikatos programa (2014-2020 m.)

    Dokumento teisinis statusas Ši santrauka įtraukta į archyvą ir nebus atnaujinama. Dėl naujos informacijos šia tema žr. 'Programa ES – sveikatos labui (2021–2027 m.)' .

    Sveikata augimui skatinti: ES sveikatos programa (2014-2020 m.)

    2014 m. Europos Sąjunga (ES) pradėjo įgyvendinti savo trečiąją sveikatos programą, kurios tikslas - propaguoti sveikatą Europoje, skatinant ES šalių bendradarbiavimą tobulinant sveikatos politiką, kuri būtų naudinga jų piliečiams. Ja taip pat skatinama telkti išteklius ten, kur masto ekonomija gali pasiūlyti optimalių sprendimų.

    DOKUMENTAS

    2014 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 282/2014, kuriuo nustatoma trečioji daugiametė Sąjungos veiksmų sveikatos srityje programa (2014-2020 m.) ir panaikinamas Sprendimas Nr. 1350/2007/EB.

    SANTRAUKA

    Sveikatos programos tikslas - stiprinti europiečių sveikatą ir mažinti sveikatos priežiūros skirtumus, papildant valstybių narių sveikatos politiką keturiose srityse. Ja siekiama:

    • skatinti sveikatingumą ir užkirsti kelią ligoms. Valstybės narės turėtų keistis informacija ir gerosios praktikos pavyzdžiais kovos su rizikos veiksniais, kaip antai rūkymu, žalingu alkoholio ir narkotikų vartojimu, nesveikos mitybos įpročiais bei fizinio aktyvumo trūkumu, srityse;
    • užtikrinti piliečių apsaugą nuo tarpvalstybinių grėsmių sveikatai. Suaktyvėjusios tarptautinės kelionės ir prekyba reiškia, kad mes galime būti veikiami įvairesnių grėsmių sveikatai nei praeityje, į kurias reikia greitai ir koordinuotai reaguoti;
    • remti inovacijas ir tvarumą ES šalių sveikatos sistemose. Programa siekiama stiprinti sveikatos sektoriaus gebėjimus, rasti, kaip optimaliai panaudoti ribotus išteklius tęsti veiklą ir skatinti inovacijų įsisavinimą, kuriant metodus, darbo praktiką ir technologijas;
    • sudaryti palankesnes galimybes naudotis kokybiška ir saugia sveikatos priežiūra, pavyzdžiui, užtikrinti galimybes gauti medicininių žinių ne tik savo šalyse, skatinant specializuotų centrų tikslų kūrimą visoje ES.

    Finansuotini veiksmai

    Reglamentu numatomas įvairių rūšių ir lygių finansavimas (žr. 7 straipsnį). Projektai turi gebėti pademonstruoti ES intervencijos aiškią vertę, palyginant su skirtingų šalių išlaidomis (ES pridėtinė vertė).

    Taip pat yra nustatomos taisyklės dėl didelės naudos projektų, kai bent 30 % siūlomam veiksmui skirtų biudžeto lėšų skiriama valstybėms narėms, kurių vienam gyventojui tenkančios bendrosios nacionalinės pajamos yra mažesnės nei 90 % ES vidurkio, kai veiksme dalyvauja bent 14 šalių. Tokiais atvejais ES įnašas gali būti iki 80 % reikalavimus atitinkančių išlaidų.

    ES parama neturėtų viršyti 60 % reikalavimus atitinkančių išlaidų, susijusių su veiksmu, kuriuo siekiama programos tikslo, arba nevyriausybinės įstaigos veikla.

    Galimybė dalyvauti programoje

    Programoje taip pat gali dalyvauti kitos šalys, kaip antai Europos ekonominės erdvės šalys, šalys kandidatės ir potencialios šalys kandidatės, kai kurios kitos kaimyninės šalys (žr. 6 straipsnį).

    Biudžetas

    2014-2020 m. reikalavimus atitinkantiems projektams yra skirtas beveik 450 mln. EUR finansavimas.

    NUORODOS

    Dokumentas

    Įsigaliojimo data

    Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

    Oficialusis leidinys

    Reglamentas (ES) Nr. 282/2014

    2014 1 1

    -

    OL L 86, 2014 3 21

    Paskutinį kartą atnaujinta: 28.07.2014

    Į viršų