Scegli le funzioni sperimentali da provare

Questo documento è un estratto del sito web EUR-Lex.

Documento 32008L0053

    2008 m. balandžio 30 d. Komisijos direktyva 2008/53/EB, iš dalies keičianti Tarybos direktyvos 2006/88/EB IV priedo nuostatas dėl karpių pavasarinės viremijos (Tekstas svarbus EEE)

    OL L 117, 2008 5 1, pagg. 27–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

    Stato giuridico del documento Non più in vigore, Data di fine della validità: 20/04/2021; netiesiogiai panaikino 32016R0429

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/2008/53/oj

    1.5.2008   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 117/27


    KOMISIJOS DIREKTYVA 2008/53/EB

    2008 m. balandžio 30 d.

    iš dalies keičianti Tarybos direktyvos 2006/88/EB IV priedo nuostatas dėl karpių pavasarinės viremijos

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 2006 m. spalio 24 d. Tarybos direktyvą 2006/88/EB dėl gyvūnų sveikatos reikalavimų, taikomų akvakultūros gyvūnams ir jų produktams, ir dėl tam tikrų vandens gyvūnų ligų prevencijos ir kontrolės (1), visų pirma į jos 61 straipsnio 2 dalį,

    kadangi:

    (1)

    Direktyva 2006/88/EB nustatytos tam tikrų gyvūnų sveikatos taisyklės, taikomos akvakultūros gyvūnams ir jų produktams. Šiose taisyklėse atsižvelgiama į tos direktyvos IV priedo II dalyje pateiktus egzotinių ir neegzotinių ligų sąrašus bei ligoms imlias rūšis.

    (2)

    Karpių pavasarinė viremija (KPV) įtraukta į Direktyvos 2006/88/EB IV priedo II dalies neegzotinių ligų sąrašą.

    (3)

    Atsižvelgdama į Taryboje vykusias diskusijas, po kurių buvo priimta Direktyva 2006/88/EB, Komisija parengė deklaraciją, kurioje pripažįstamas keleto valstybių narių, kuriose užsiimama karpių auginimu, išreikštas susirūpinimas dėl suderintų Bendrijos nuostatų taikymo karpių pavasarinei viremijai padarinių. Todėl Komisija pareiškė, kad po Direktyvos 2006/88/EB įsigaliojimo, bet prieš jos taikymo datą tais atvejais, kai pateikiamas prašymas ir remdamasi pateiktais prašymo motyvais, ji pakartotinai įvertins, ar KPV turi likti tos direktyvos IV priedo II dalies sąraše. Komisija iš kelių valstybių narių sulaukė pakartotinio įvertinimo prašymų.

    (4)

    Direktyvos 2006/88/EB IV priedo I dalyje nustatyti ligų įtraukimo į egzotinių ir neegzotinių ligų sąrašus kriterijai. Remiantis ligų įtraukimo į neegzotinių ligų sąrašą kriterijais, reikėtų atsižvelgti, ar liga gali turėti didelį ekonominį poveikį, jeigu ji pasireiškia ligos neapimtoje valstybėje narėje, vertinant gamybos nuostolius ir su liga bei jos kontrole susijusias metines sąnaudas, viršijančias 5 % ligai imlios akvakultūros gyvūnų rūšies produkcijos vertės regione.

    (5)

    Remiantis iš pagrindinių valstybių narių, kuriose užsiimama karpių auginimu, gauta informacija, KPV jau yra endeminė liga. Tačiau per pastaruosius 20–25 metus dėl KPV pramonė nepatyrė didelių nuostolių.

    (6)

    Be to, reikėtų įvertinti, ar KPV galima kontroliuoti valstybių narių lygmeniu ir ar tokia kontrolė būtų ekonomiškai naudinga. Dėl pagrindinių valstybių narių, kuriose užsiimama karpių auginimu, hidrogafinės padėties ir karpių akvakultūros struktūros su šios ligos likvidavimo priemonėmis susijusios sąnaudos būtų neproporcingos dėl ligos patirtiems ekonominiams nuostoliams. Remiantis naujausia gauta informacija, galima manyti, kad KPV neatitinka visų šios ligos įtraukimo į Direktyvos 2006/88/EB IV priedo II dalies neegzotinių ligų sąrašą kriterijų.

    (7)

    Todėl KPV reikėtų išbraukti iš Direktyvos 2006/88/EB IV priedo II dalies neegzotinių ligų sąrašo.

    (8)

    Direktyvos 2006/88/EB 43 straipsnyje nustatyta, kad valstybės narės gali imtis priemonių siekdamos neleisti sirgti IV priedo II dalyje neišvardytomis ligomis arba jas kontroliuoti, jeigu šios ligos kelią didelę riziką tų valstybių narių akvakultūros ar laukinių vandens gyvūnų sveikatos būklei. Šios priemonės neturi viršyti deramų ir būtinų veiksmų tokių ligų atsiradimui sustabdyti arba joms kontroliuoti.

    (9)

    Remiantis Direktyvos 2006/88/EB 63 straipsniu, Direktyvos 2006/88/EB tikslais toliau taikomas 2004 m. balandžio 29 d. Komisijos sprendimas 2004/453/EB, įgyvendinantis Tarybos direktyvą 91/67/EEB dėl priemonių prieš tam tikras akvakultūros gyvūnų ligas (2), kol pagal tos direktyvos 43 straipsnį bus priimtos būtinos nuostatos, kurios turi būti priimtos ne vėliau kaip per 3 metus nuo tos direktyvos įsigaliojimo.

    (10)

    Pagal Komisijos sprendimą 2004/453/EB, visa Danijos, Airijos, Suomijos, Švedijos ir Jungtinės Karalystės teritorija ar teritorijos dalys patvirtintos kaip neapimtos KPV ar kaip įtrauktos į kontrolės ir likvidavimo programas. Todėl šios valstybės gali reikalauti papildomų garantijų dėl KPV imlių gyvūnų rūšių įvežimo į jų teritoriją.

    (11)

    Toms valstybėms, kurios gali pareikalauti suteikti papildomų garantijų pagal Sprendimą 2004/453/EB, reikėtų leisti toliau taikyti priemones remiantis Direktyvos 2006/88/EB 43 straipsniu, įskaitant apribojimus, taikomus pateikimui rinkai ir importui, siekiant kontroliuoti KPV ir išlaikyti ligos neapimtos teritorijos statusą.

    (12)

    Todėl reikėtų atitinkamai iš dalies pakeisti Direktyvos 2006/88/EB IV priedą.

    (13)

    Direktyvoje 2006/88/EB nustatyta, kad valstybės narės iki 2008 m. gegužės 1 d. turi priimti nacionalines priemones, įgyvendinančias tą direktyvą, ir nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d. taikyti nacionalines nuostatas. Siekiant suteikti valstybėms narėms pakankamai laiko nacionalines priemones pagal Direktyvą 2006/88/EB su pakeitimais, padarytais šia direktyva, reikėtų priimti iki 2008 m. rugpjūčio 1 d., o nacionalines nuostatas taikyti nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d.

    (14)

    Šioje direktyvoje numatytos priemonės atitinka Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinio komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

    1 straipsnis

    Direktyvos 2006/88/EB IV priedas iš dalies keičiamas pagal šios direktyvos priedą.

    2 straipsnis

    Valstybės narės ne vėliau kaip iki 2008 m. rugpjūčio 1 d. priima ir paskelbia įstatymus ir kitus teisės aktus, kurie įgyvendina šią direktyvą. Jos nedelsdamos pateikia Komisijai tų nuostatų tekstus bei tų nuostatų ir šios direktyvos atitikmenų lentelę.

    Tas nuostatas jos taiko nuo 2008 m. rugpjūčio 1 d.

    Priimdamos tas nuostatas, valstybės narės pateikia jose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda pateikiama jas oficialiai skelbiant. Valstybės narės nustato tokios nuorodos pateikimo tvarką.

    Valstybės narės pateikia Komisijai šios direktyvos taikymo srityje priimtų nacionalinės teisės aktų pagrindinių nuostatų tekstus.

    3 straipsnis

    Ši direktyva įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    4 straipsnis

    Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje, 2008 m. balandžio 30 d.

    Komisijos vardu

    Androulla VASSILIOU

    Komisijos narė


    (1)  OL L 328, 2006 11 24, p. 14.

    (2)  OL L 156, 2004 4 30, p. 5. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/272/EB (OL L 99, 2006 4 7, p. 31).


    PRIEDAS

    IV priedo B dalis pakeičiama taip:

    „II   DALIS

    Į sąrašą įtrauktos ligos

    EGZOTINĖS LIGOS

     

    LIGA

    LIGAI IMLIOS RŪŠYS

    ŽUVYS

    Epizootinė hematopoezinė nekrozė

    Vaivorykštinis upėtakis (Oncorhynchus mykiss) ir paprastasis europinis ešerys (Perca fluviatilis)

    Epizootinis opinis sindromas

    Gentys: Catla, Channa, Labeo, Mastacembelus, Mugil, Puntius ir Trichogaster

    MOLIUSKAI

    Bonamiozės infekcija (Bonamiosa exotica)

    Australinė purvo austrė (Ostrea angasi) ir čilinė plokščioji austrė (O. chilensis)

    Perkinozės infekcija (Perkinsus marinus)

    Didžioji austrė (Crassostrea gigas) ir amerikinė austrė (C. Virginica)

    Microcytos mackini infekcija

    Didžioji austrė (Crassostrea gigas), amerikinė austrė (C. virginica), Ramiojo vandenyno plokščioji austrė (Ostrea conchaphila) ir europinė plokščioji austrė (O. edulis)

    VĖŽIAGYVIAI

    Taura sindromas

    Šiaurinė baltoji krevetė (Penaeus setiferus), Vidurio Amerikos mėlynoji krevetė (P. stylirostris) ir Vidurio Amerikos krevetė (P. vannamei)

    Geltongalvių (Yellowhead) liga

    Actekinė krevetė (Penaeus aztecus), šiaurinė rožinė krevetė (P. duorarum), japoninė krevetė (P. japonicus), didžioji tigrinė krevetė (P. monodon), šiaurinė baltoji krevetė (P. setiferus), Vidurio Amerikos mėlynoji krevetė (P. stylirostris) ir Vidurio Amerikos krevetė (P. vannamei)


    NEEGZOTINĖS LIGOS

     

    LIGOS

    LIGAI IMLIOS RŪŠYS

    ŽUVYS

    Virusinė hemoraginė septicemija (VHS)

    Paprastosios silkės (Clupea spp.), sykai (Coregonus sp.), europinė lydeka (Esox lucius), juodadėmė menkė (Gadus aeglefinus), didžiagalvė menkė (G. macrocephalus), atlantinė menkė (G. morhua), rytinės lašišos (Oncorhynchus spp.), vaivorykštinis upėtakis (O. mykiss), paprastoji penkiaūsė vėgėlė (Onos mustelus), paprastasis šlakis (Salmo trutta), paprastasis otas (Scophthalmus maximus), atlantinis šprotas (Sprattus sprattus) ir europinis kiršlys (Thymallus thymallus)

    Infekcinė hematopoezinė nekrozė (IHN)

    Keta (Oncorhynchus keta), didžioji lašiša (O. kisutch), japoninė lašiša (O. masou), vaivorykštinis upėtakis (O. mykiss), raudonoji lašiša (O. nerka), rausvoji lašiša (O. rhodurus), karališkoji lašiša (O. tshawytscha) ir atlantinė lašiša (Salmo salar)

    Koi herpeso viruso (KHV) infekcija

    Paprastasis karpis ir koi karpis (Cyprinus carpio)

    Infekcinė lašišų anemija (ILA)

    Vaivorykštinis upėtakis (Oncorhynchus mykiss), atlantinė lašiša (Salmo salar) ir paprastasis šlakis (S. trutta)

    MOLIUSKAI

    Marteiliozės (Marteilia refringens) infekcija

    Australinė purvo austrė (Ostrea angasi), čilinė plokščioji austrė (O. chilensis), europinė plokščioji austrė (O. edulis), argentininė austrė (O. puelchana), valgomoji midija (Mytilus edulis) ir Viduržemio jūros midija (M. galloprovencialis)

    Bonamiozės (Bonamia ostreae) infekcija

    Australinė purvo austrė (Ostrea angasi), čilinė plokščioji austrė (O. chilensis), Ramiojo vandenyno plokščioji austrė (O. conchaphila), azijinė austrė (O. denselammellosa), europinė plokščioji austrė (O. edulis) ir argentininė austrė (O. puelchana).

    VĖŽIAGYVIAI

    Baltmė (vitiligas)

    Visi dešimtkojai vėžiagyviai (Decapoda būrys)“


    In alto