Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008R0010

    2008 m. sausio 8 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 10/2008, kuriuo įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 458/2007 dėl Europos integruotos socialinės apsaugos statistikos sistemos (ESSPROS), kiek tai susiję su pagrindinės ESSPROS sistemos bei pensijų gavėjų modulio apibrėžtimis, išsamiomis klasifikacijomis ir sklaidos tvarkos atnaujinimu (Tekstas svarbus EEE )

    OL L 5, 2008 1 9, p. 3–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2008/10/oj

    9.1.2008   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 5/3


    KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 10/2008

    2008 m. sausio 8 d.

    kuriuo įgyvendinamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 458/2007 dėl Europos integruotos socialinės apsaugos statistikos sistemos (ESSPROS), kiek tai susiję su pagrindinės ESSPROS sistemos bei pensijų gavėjų modulio apibrėžtimis, išsamiomis klasifikacijomis ir sklaidos tvarkos atnaujinimu

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 2007 m. balandžio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 458/2007 dėl Europos integruotos socialinės apsaugos statistikos sistemos (ESSPROS) (1), ypač į jo 7 straipsnio 1 dalį ir 7 straipsnio 3 dalį,

    kadangi:

    (1)

    Reglamentu (EB) Nr. 458/2007 sukurta metodologinė sistema, skirta lyginamiesiems statistiniams duomenims Bendrijos labui rinkti, ir nustatyti pagal ESSPROS surinktų statistinių duomenų perdavimo ir platinimo terminai.

    (2)

    Pagal Reglamento (EB) Nr. 458/2007 7 straipsnio 3 dalį turėtų būti priimtos priemonės, susijusios su pagrindinės ESSPROS sistemos bei pensijų gavėjų modulio išsamia renkamų duomenų klasifikacija, vartojamomis sąvokomis ir sklaidos tvarkos atnaujinimu.

    (3)

    Šiame reglamente nustatytos priemonės atitinka Statistikos programų komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Reglamento (EB) Nr. 458/2007 7 straipsnio 3 dalyje reikalaujamos pagrindinės ESSPROS sistemos įgyvendinimo priemonės (susijusios su kiekybiniais duomenimis ir kokybine informacija, suskirstyta pagal programas ir detalias išmokas) ir pensijų gavėjų modulio įgyvendinimo priemonės nustatomos 1–3 prieduose.

    2 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2008 m. sausio 8 d.

    Komisijos vardu

    Joaquín ALMUNIA

    Komisijos narys


    (1)  OL L 113, 2007 4 30, p. 3.


    1 PRIEDAS

    APIBRĖŽTYS

    1.   PAGRINDINĖS ESSPROS SISTEMOS APIBRĖŽTYS

    1.1.   PROGRAMŲ GRUPAVIMAS: SOCIALINĖS APSAUGOS PROGRAMŲ KLASIFIKAVIMO KRITERIJAI

    1.1.1.   Sprendimų priėmimas

    Sprendimų priėmimas siejamas su institucija, kuri priima pačius svarbiausius sprendimus, susijusius su išmokų dydžiu, jų mokėjimo sąlygomis ir programos finansavimo būdais. Programas gali kontroliuoti vyriausybė arba vyriausybei nepriklausančios institucijos.

    1.1.2.   Teisinis įgyvendinimas

    Teisinis įgyvendinimas – tai teisės aktais nustatytos taisyklės, kuriomis reglamentuojamas apdraustų asmenų dalyvavimas socialinės apsaugos programoje. Dalyvavimas socialinės apsaugos programoje gali būti privalomas arba neprivalomas.

    1.1.3.   Teisių nustatymas

    Teisių nustatymas – tai pagrindas, pagal kurį apdraustas asmuo gali gauti išmoką, kuri priklauso arba nepriklauso nuo įnašų mokėjimo.

    1.1.4.   Programos taikymo sritis

    Programos taikymo sritis – tai apdraustų gyventojų dalis (visi gyventojai, visi darbuotojai arba jų dauguma, arba konkrečios gyventojų dalys).

    1.1.5.   Apsaugos lygis

    Apsaugos lygis – tai pagrindinis arba papildomas socialinės apsaugos programų apsaugos lygis.

    1.2.   SOCIALINĖS APSAUGOS PROGRAMŲ PAJAMOS

    1.2.1.   Socialinės įmokos – tai dėl savo darbuotojų patiriamos darbdavių sąnaudos arba apdraustų asmenų sąnaudos, kuriomis užtikrinama teisė į socialines išmokas.

    1.2.2.   Valdžios sektoriaus įmokos – tai valdžios sektoriaus valstybinių neįmokinių programų vykdymo sąnaudos ir jos teikiama finansinė pagalba kitoms gyventojų socialinės apsaugos programoms.

    1.2.3.   Pervedimai iš kitų programų – negrąžintini mokėjimai, gauti iš kitų socialinės apsaugos programų. Tokiems mokėjimams priklauso iš kitų programų pervestos socialinės įmokos.

    1.2.4.   Kitos pajamos – įvairios einamosios socialinės apsaugos programų pajamos.

    1.3.   SOCIALINĖS APSAUGOS PROGRAMŲ IŠLAIDOS

    1.3.1.   Funkcijos

    Socialinės apsaugos išmokos funkcija – svarbiausias socialinės apsaugos tikslas, nepriklausomai nuo įstatyminių arba institucinių nuostatų.

    1.3.1.1.   Ligos ir (arba) sveikatos priežiūra

    Pajamų išlaikymas ir parama pinigais susirgus fizine arba protine liga (išskyrus netektą darbingumą). Sveikatos priežiūra, kuria siekiama palaikyti, grąžinti arba pagerinti apsidraudusių asmenų sveikatą, nepriklausomai nuo sutrikimų priežasties.

    1.3.1.2.   Netektas darbingumas

    Pajamų išlaikymas ir parama pinigais arba natūra (išskyrus sveikatos priežiūrą), kai fiziškai arba protiškai neįgalūs asmenys negali užsiimti ekonomine arba socialine veikla.

    1.3.1.3.   Senatvė

    Pajamų išlaikymas ir parama pinigais arba natūra (išskyrus sveikatos priežiūrą) sulaukus senatvės.

    1.3.1.4.   Našliai ir našlaičiai

    Pajamų išlaikymas ir parama pinigais arba natūra mirus šeimos nariui.

    1.3.1.5.   Šeima ir (arba) vaikai

    Parama pinigais arba natūra (išskyrus sveikatos priežiūrą) patyrus nėštumo, gimdymo ir įsivaikinimo, vaikų auginimo ir kitų šeimos narių priežiūros išlaidas.

    1.3.1.6.   Nedarbas

    Pajamų išlaikymas ir parama pinigais arba natūra, susiję su nedarbu.

    1.3.1.7.   Būstas

    Pagalba, susijusi su būsto išlaidomis.

    1.3.1.8.   Kitur nepriskirta socialinė atskirtis

    Išmokos pinigais arba natūra (išskyrus sveikatos priežiūrą), specialiai skirtos kovoti su socialine atskirtimi, jei jos nepriskiriamos kitoms pirmiau nurodytoms funkcijoms.

    1.3.2.   Socialinės apsaugos išmoka

    1.3.2.1.   Išmokos pinigais – pinigais mokamos išmokos. Jų gavėjams nereikia pateikti savo faktinių išlaidų įrodymų.

    1.3.2.2.   Išmokos natūra – prekėmis arba paslaugomis teikiamos išmokos. Jos gali būti teikiamos kaip išlaidų apmokėjimas arba tiesiogiai.

    1.3.2.3.   Socialinės išmokos, patikrinus materialinę padėtį – socialinės išmokos, kurios tiesiogiai arba netiesiogiai priklauso nuo išmokos gavėjo pajamų ir (arba) turto, neviršijančių tam tikro lygio.

    1.3.3.   Administracinės išlaidos – programos valdymo ir administravimo išlaidos.

    1.3.4.   Pervedimai kitoms programoms – negrąžintini mokėjimai, skirti kitoms socialinės apsaugos programoms. Tokiems mokėjimams priklauso į kitas programas pervestos socialinės įmokos.

    1.3.5.   Kitos išlaidos – įvairios socialinės apsaugos programų išlaidos (turto pajamų mokėjimas ir kitos išlaidos).

    2.   PENSIJŲ GAVĖJŲ MODULIO APIBRĖŽTYS

    2.1.   PENSIJŲ GAVĖJAI

    Atskiro etapo gavėjų skaičius gali būti apibrėžtas kaip asmenų, gaunančių bent vieną iš septynių ESSPROS kategorijų pensiją, skaičius:

    netekto darbingumo pensijos,

    dėl sumažėjusio darbingumo paankstinto ėjimo į pensiją išmokos,

    senatvės pensijos,

    išankstinės senatvės pensijos,

    dalinės pensijos,

    našlių ir našlaičių pensijos ir

    dėl darbo rinkos priežasčių paankstinto ėjimo į pensiją išmokos.

    Visi asmenys, gaunantys daugiau kaip vieną pensiją, skaičiuojami tik vieną kartą (gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant du kartus).

    2.1.1.   Netekto darbingumo pensija – periodinis mokėjimas, skirtas išlaikyti ar paremti asmens, dar nesulaukusio įstatymais numatyto arba standartinio pensinio amžiaus, kaip nustatyta pagrindinėje programoje, ir kenčiančio nuo negalios, kuri sumažina jo darbingumą ir gebėjimą užsidirbti daugiau nei įstatymais nustatytas minimalus lygis, pajamas.

    2.1.2.   Dėl sumažėjusio darbingumo paankstinto ėjimo į pensiją išmoka – periodinis mokėjimas vyresnio amžiaus darbuotojams, kurie dėl sumažėjusio darbingumo išeina į pensiją dar nesulaukę įstatymais numatyto arba standartinio pensinio amžiaus, kaip nustatyta orientacinėje programoje.

    2.1.3.   Senatvės pensija – periodinis mokėjimas, skirtas i) išlaikyti gavėjo, sulaukusio įstatymais numatyto arba standartinio pensinio amžiaus ir išėjusio iš mokamo darbo, pajamas arba ii) paremti senyvo amžiaus asmenų pajamas (išskyrus ribotos trukmės paramą).

    2.1.4.   Išankstinė senatvės pensija – periodinis mokėjimas, skirtas išlaikyti gavėjo, kuris išeina į pensiją dar nesulaukęs įstatymais numatyto arba standartinio pensinio amžiaus, kaip nustatyta atitinkamoje programoje, pajamas.

    2.1.5.   Dalinė pensija – periodinis visos ištarnauto laiko pensijos dalies mokėjimas vyresnio amžiaus darbuotojams, kurie ir toliau dirba, tačiau trumpiau, arba kurių pajamos iš profesinės veiklos nesiekia nustatytos ribos.

    2.1.6.   Našlių ir našlaičių pensija – periodinis mokėjimas asmenims, kurių teisė kyla iš jų giminystės su apsaugos sistemai priklausiusiu mirusiu asmeniu (našlės, našliai, našlaičiai ir pan.).

    2.1.7.   Dėl padėties darbo rinkoje paankstinto ėjimo į pensiją išmoka – periodinė išmoka vyresnio amžiaus darbuotojams, kurie dar nesulaukę įstatymais numatyto arba standartinio pensinio amžiaus išeina į pensiją dėl nedarbo arba darbo vietų mažinimo, kuriuos sukelia ekonominio pobūdžio priežastys, pvz., pramonės sektoriaus arba verslo įmonės pertvarkymas.

    2.2.   ĮSTATYMAIS NUMATYTAS ARBA STANDARTINIS PENSINIS AMŽIUS SENATVĖS IŠMOKOMS GAUTI

    Įstatymais numatytas pensinis amžius senatvės išmokoms gauti yra amžius, kada mokamos senatvės išmokos, jei jos nustatytos teisės aktais arba sutartimi. Šis amžius gali būti nevienodas skirtingose šalyse ir valstybėse narėse, priklausomai nuo veiklos sektoriaus, profesijos, lyties ir panašiai.

    Jei pensinis amžius nenumatytas įstatymais, naudotinas standartinis pensinis amžius, t. y. programoje, pagal kurią gavėjui mokama pensija, nustatytas pensinis amžius.

    3.   INFORMACINIS ŽINYNAS

    Išsamios su šio reglamento taikymu susijusios apibrėžtys yra pateiktos Europos Komisijos ir valstybių narių bendrai parengtame ESSPROS žinyne.


    2 PRIEDAS

    IŠSAMIOS KLASIFKACIJOS

    1.   PAGRINDINĖS ESSPROS SISTEMOS PROGRAMŲ IR KIEKYBINIŲ DUOMENŲ (ĮSKAITANT PAJAMAS, IŠLAIDAS IR IŠMOKAS PAGAL JŲ FUNKCIJĄ) KLASIFIKACIJA

    1.1.   PROGRAMŲ KLASIFIKACIJA (kokybinė informacija)

    Kriterijus: Sprendimų priėmimas

    Vyriausybės kontroliuojamos programos

    Vyriausybei nepriklausančių institucijų kontroliuojamos programos

    Kriterijus: Teisinis įgyvendinimas

    Privalomosios programos

    Neprivalomosios programos

    Kriterijus: Teisių nustatymas

    Įmokinės programos

    Neįmokinės programos

    Kriterijus: Taikymo sritis

    Universaliosios programos

    Bendrosios programos

    Specialiosios programos

    Kriterijus: Apsaugos lygis

    Pagrindinės programos

    Papildomos programos

    1.2.   KIEKYBINIŲ DUOMENŲ KLASIFIKACIJA

    Išsamios privalomų duomenų, kurie turi būti siunčiami Eurostatui, klasifikacijos yra pateiktos Europos Komisijos ir valstybių narių bendrai parengtame ESSPROS žinyne. Šios išsamios klasifikacijos yra apibendrintos iki toliau pateikto pirmojo klasifikacijos lygio.

    1.2.1.   Pajamos

    Pagrindinėje ESSPROS sistemoje socialinės apsaugos programų pajamos klasifikuojamos pagal tipą ir kilmę. Tipas – tai mokėjimo rūšis arba jo priežastis: socialinės įmokos, valdžios sektoriaus įmokos, pervedimai iš kitų programų ir kitos pajamos.

    1.2.1.1.   Pajamos pagal tipą

    Iš viso pajamų

    Socialinės įmokos

    Darbuotojų socialinės įmokos

    Apdraustų asmenų socialinės įmokos

    Valdžios sektoriaus įmokos

    Asignuoti mokesčiai

    Bendrosios pajamos

    Pervedimai iš kitų programų

    Iš kitų programų pervestos socialinės įmokos

    Kiti pervedimai iš kitų gyventojų programų

    Kitos pajamos

    Turto pajamos

    Kitos pajamos

    1.2.1.2.   Pajamos pagal kilmę

    Kilmė – tai institucinis mokėjimo sektorius.

    Institucinių sektorių, iš kurių gaunamos socialinės apsaugos programų pajamos, klasifikacija pagrįsta Europos nacionalinių sąskaitų sistema (ESS 95).

    Korporacijos

    Centrinė valdžia

    Regioninė ir vietinė valdžia

    Socialinio draudimo fondai

    Namų ūkiai

    Ne pelno institucijos, teikiančios paslaugas namų ūkiams

    Kitos šalys

    1.2.2.   Išlaidos

    Socialinės apsaugos programų išlaidos skirstomos pagal tipą, kuriuo nurodoma išlaidų rūšis arba jų priežastis: socialinės apsaugos išmokos, administracinės išlaidos, pervedimai kitoms programoms ir kitos išlaidos.

    Socialinės apsaugos išmokos skirstomos į išmokas, patikrinus materialinę padėtį, ir į išmokas, netikrinant materialinės padėties. Socialinės apsaugos išmokų klasifikacijoje pateikiama daugiau informacijos pagal tai, ar išmokos mokamos pinigais (periodinės ir vienkartinės), ar natūra. Be to, naudojama dar smulkesnė klasifikacija, kurioje išmoka susijusi tik su viena arba tik keliomis 1.2.3 dalyje minimomis funkcijomis. Ši išsamesnė klasifikacija apibūdinta ESSPROS žinyne.

    Iš viso išlaidų

    Socialinės apsaugos išmokos

    Socialinės apsaugos išmokos, netikrinant materialinės padėties

    Išmokos pinigais, netikrinant materialinės padėties

    Periodinės išmokos pinigais, netikrinant materialinės padėties

    Vienkartinės išmokos pinigais, netikrinant materialinės padėties

    Išmokos natūra, netikrinant materialinės padėties

    Socialinės apsaugos išmokos, patikrinus materialinę padėtį

    Išmokos pinigais, patikrinus materialinę padėtį

    Periodinės išmokos pinigais, patikrinus materialinę padėtį

    Vienkartinės išmokos pinigais, patikrinus materialinę padėtį

    Išmokos natūra, patikrinus materialinę padėtį

    Administracinės išlaidos

    Pervedimai kitoms programoms

    Į kitas programas pervestos socialinės įmokos

    Kiti pervedimai į kitas gyventojų programas

    Kitos išlaidos

    1.2.3.   Išmokos pagal savo funkciją:

    Klasifikacija pagal funkcijas:

     

    Ligos ir (arba) sveikatos priežiūros

     

    Netekto darbingumo

     

    Senatvės

     

    Našlių ir našlaičių

     

    Šeimos ir (arba) vaikų

     

    Nedarbo

     

    Būsto

     

    Kitur nepriskirtos socialinės atskirties

    2.   IŠSAMI PENSIJOS GAVĖJŲ KLASIFIKACIJA

    2.1.   DUOMENYS

    Bendras pensijų gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras pensijų (netekto darbingumo funkcija) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras netekto darbingumo pensijos gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dėl sumažėjusio darbingumo paankstinto ėjimo į pensiją išmokos gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras netekto darbingumo pensijų (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dėl sumažėjusio darbingumo paankstinto ėjimo į pensiją išmokos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras netekto darbingumo pensijų (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dėl sumažėjusio darbingumo paankstinto ėjimo į pensiją išmokos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras pensijų (senatvės ir našlių bei našlaičių funkcija) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras pensijų gavėjų skaičius (senatvės funkcija), jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras senatvės pensijos gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras išankstinės senatvės pensijos gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dalinių pensijų gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras senatvės pensijos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras išankstinės senatvės pensijos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dalinės pensijos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras senatvės pensijos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras išankstinės senatvės pensijos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dalinės pensijos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras pensijų (našlių ir našlaičių funkcija) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras našlių ir našlaičių pensijos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras našlių ir našlaičių pensijos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras pensijų (nedarbo funkcija) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dėl padėties darbo rinkoje paankstinto ėjimo į pensiją išmokos (netikrinant materialinės padėties) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    Bendras dėl padėties darbo rinkoje paankstinto ėjimo išmokos (patikrinus materialinę padėtį) gavėjų skaičius, jų neskaičiuojant antrą kartą

    2.2.   PAPILDOMA INFORMACIJA

    Įstatymais numatytas arba standartinis pensinis amžius pagal lytį ir programą

    Atskaitos data ir (arba) skaičiavimo metodas pagal programas


    3 PRIEDAS

    SKLAIDOS TVARKOS ATNAUJINIMAS

    1.   PAGRINDINĖS ESSPROS SISTEMOS SKLAIDOS TVARKOS ATNAUJINIMAS

    1.1.   KIEKYBINIŲ DUOMENŲ SKLAIDOS TVARKOS ATNAUJINIMAS GRUPUOJANT PROGRAMAS

    1.1.1.   Programų grupavimas pagal kriterijus

    Konkretiems vartotojams bus leidžiama skelbti duomenis programas grupuojant pagal ESSPROS programų klasifikaciją, kurios kriterijai apibrėžti 1 priedo 1.1 dalyje („Programų grupavimas“).

    1.1.2.   Duomenys pagal programas

    Konkretiems vartotojams bus leidžiama skelbti duomenis pagal programas arba programų grupes. Tai taikoma toms šalims, kurios dėl konfidencialumo nedavė aiškaus sutikimo visiškai sklaidai. Programų grupės turės atitikti kiekvienos susijusios valstybės narės nustatytą sklaidos tvarką.

    1.2.   KOKYBINĖS INFORMACIJOS PAGAL PROGRAMAS IR DETALIAS IŠMOKAS SKLAIDOS TVARKOS ATNAUJINIMAS

    Eurostatui su atitinkama parama bus leidžiama skelbti kokybinę informaciją pagal programas ir detalias išmokas.

    2.   PENSIJOS GAVĖJŲ DUOMENŲ SKLAIDOS TVARKOS ATNAUJINIMAS

    2.1.   KATEGORIJŲ SUVESTINĖS PAGAL ESSPROS PENSIJŲ GAVĖJŲ KLASIFIKACIJĄ

    Konkretiems vartotojams bus leidžiama skelbti septynių pensijų kategorijų ir kategorijų suvestinių duomenis pagal 2 priedo 2 dalyje nurodytą ESSPROS pensijų gavėjų klasifikaciją („Išsami pensijos gavėjų klasifikacija“).

    Konkretiems vartotojams taip pat bus leidžiama skelbti išskaidytus gavėjų, gaunančių išmokas, patikrinus materialinę padėtį, ir gavėjų, gaunančių išmokas netikrinant materialinės padėties, duomenis, pagal 2 priedo 2 dalyje nurodytą ESSPROS pensijų gavėjų klasifikaciją („Išsami pensijos gavėjų klasifikacija“).

    2.2.   DUOMENYS PAGAL PROGRAMAS

    Konkretiems vartotojams bus leidžiama skelbti duomenis pagal programas arba programų grupes. Tai taikoma toms šalims, kurios dėl konfidencialumo nedavė aiškaus sutikimo visiškai sklaidai. Programų grupės turės atitikti kiekvienos susijusios valstybės narės nustatytą sklaidos tvarką.


    Top